Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Növények


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
142 válasz a témához

#1 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 1. - 5:44

Ha már annyi szó esett a paradicsomról, gondoltam inkább itt lehetne folytatni, hátha mégtöbben kedvet kapnak jövõre a saját paradicsom termesztésre.Kicsit más növénnyel kapcsolatban lenne kérdésem. Kaptam egy orchideát, de idáig ahány helyrõl hallottam, mindenki mást mond, hogy átlátszó cserépben kell tartani, fakéregben, vagy sötét cserépben virágföldben, esetleg vegyítve. Kell-e kavics a cserép aljára? Tud róla valaki biztosat? Vagy ez is olyan, hogy mindenki tapasztalja ki, hogy neki mi a jó?

#2 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 1. - 9:17

Milyen orchideád van?

#3 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 1. - 11:15

Lila, mintás az egyik, a másik fehér,. mindkettõnek viszonylag nagy virágai vannak.Sajnos a lilának lehet, hogy tõrothadása van. Meg szeretném menteni, mert a tesóméktól kaptam, és így olyan érzésem van, mintha nem gondoztam volna eléggé, pedig még világítást is szereltem be (messzebb tõle, hogy ne érje közvetlenül), párás környezetben van a lehetõségekhez képest, kevés vizet kapott, nem tudom miért csinálja ezt. Igaz megkaptam és 2-3 nap múlva az egyik virága le is esett, de azt betudtam a helyváltoztatásnak, de aztán még mindig leépülõfélben van. Úgyhogy így jártam.A pontos fajtáját nem tudom, de ennek a csíkosnak a cserepébe van tûzve egy fajtára utaló kis tábla, majd, ha hazamentem megnézem.

#4 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 1. - 14:33

Phalaenopsis a csíkos neve.

#5 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 8:51

Elvileg az orchideák elég strapabírók, azt mondják, hogy abba halnak bele, ha sokat törõdik velük az ember.Mivel szerintem nem élnek világos helyen, ezétrt a cserépnek sem kell átlátszónak lennie.A fakéreg az jó a földjük tetejére, azt én is hallottam.A gugliban nem kerestél rá?Átültettem áloééket.Jól vannak, egyelõre, remélem, hogy túlélik.Van a két nagy, meg vagy 3-4 kicsi.A két nagynak van már két újabb kis fiókája, de azok még picik voltak, nem mertem leválasztani õket.

#6 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 21:35

Nekem is van aloém. A régi lakásban jobban fejlõdött, de már itt is hozott rengeteg kicsi növénykét.Kerestem a gugliban, de ahány helyett találtam mindenhol mást mondtak, írtak. Nem marad más, mint drukkolni, hogy erõre kapjon.

#7 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 8:33

Röganyó, Csikasz, mégis van ilyen topik, nem is rég nyitotta Frakk. :)Szóval elõre hoztam, és egyben meg is kérnék valaki moderátort, hogy a gyógynövényes topikból rakja át ide Röganyó hsz.-át.És akkor itt "kertépíthetünk", áshatunk-kapálhatunk, magoncokat nevelhetünk, gyökereztethetünk, kerti utat, halastavacskát, miegyebeket építhetünk. :yeah:

#8 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 8:40

Akkor ide is:Növények a lovardában (Fák, sövények, földhányások)A sûrû, különbözõ növényekbõl álló sövények számos elõnnyel járnak:változatos virágformáikkal és színeikkel igen esztétikusak,számos állatfajnak nyújtanak rejtõzködési és fészkelési lehetõséget, gyümölcseikkel, bogyóikkal, rovarokkal pedig táplálékot,védenek a szél, a hang és a kíváncsi pillantások ellen,megakadályozhatják a lejtõk, földhányások stb. erózióját,helytakarékosak,tagolják a teret,ökológiai szempontból igen értékesek,alkalmas helyen remek természetes akadályként szolgálnak.A telepíthetõ növényekkel kapcsolatban kérjük szakember tanácsát.Egyedül vagy csoportosan fõleg dús lombkoronájú fafajokat (tölgy, juhar, hárs, gesztenye) ültessünk. Ne telepítsünk a lovak számára mérgezõ fákat!A sövények szabadon növekedhetnek, de nyírhatjuk is õket. Fajtájuk kiválasztásakor a talaj- és fényigényt tekintsük irányadónak. Nyírott sövényként pl. a mezei juhar, a vadrózsa, a tûz-tövis, a spirea, a hóbogyó és a galagonya jöhet szóba. A természetesen növekvõ sövényeket vegyesen is telepíthetjük, amihez a kökény, a fagyal, a varjútövis, a homoktövis, a som, a fekete bodza, valamint különbözõ vadrózsafajták is megfelelnek.A sövény közé beültetett alacsony növésû fák (pl. a berkenye, a nyír, gyümölcsfák, a törpe naspolya, a vadcseresznye) gazdag virágzatukkal és termésükkel jó néhány állatfajnak nyújtanak táplálékot.Mérgezõ növényekA következõ növények a lovak számára mérgezõk, nincs helyük a lovardában!Tuja (Thuja occidentalis),maszlag (Datura stramonium),aranyesõ (Laburnum anagyroides),akác (Robinia pseudoacacia),fagyal (Ligustrum vulgare),tiszafa (Taxus baccata),puszpáng (Buxus sempervirens),fekete nadragulya (Atropa belladonna),egynyári és évelõ szélfû (Mercurialis poerennis, M. annua),õszi kikerics (Colchicum autumnale),saspáfrány (Pteridium aquilinum),mocsári zsurló (Equisetum palustre),piros gyûszûvirág (Digitalis purpurea),mocsári gólyahír (Caltha palustris),fekete beléndek (Hyoscyamus niger),bürök (Conium maculatum),farkas- és henye boroszlán (Daphne mezereum,D. cneorum).

#9 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 9:22

Nálunk a lovak a fiatalabb fákat mind megették. (Szilva, alma) Az öregebb almafákban már nem tudtak kárt tenni, csak annyit, hogy "fölmetszették", azaz addig a magasságig, ameddig fölérték, lelegelték a leveleket, vékonyabb ágakat. A többi vékony, fiatal gyümölcsfákat most készülünk kiásni, mert ágig lekopaszították, tavaly már csak egy-két levél nõtt, (még reménykedtünk), idén már ki se hajtott...:(Nem is igazán értem, hogyan gondolták, hogy "gazdag virágzatukkal és termésükkel jó néhány állatfajnak nyújtanak táplálékot". Hisz - kevés kivétellel - tényleg imádják a lovak is a mindenféle zöldlombú fákat-cserjéket-bokrokat, emiatt max. csak úgy tudom elképzelni a telepítésüket, hogy - amíg nem nõttek "lóálló" méretûre, valamivel-valahogyan védeni kellene õket. Nekem a placebo-villanypásztor mûködött egy ideig (egy darabig bevették, hogy van benne áram), de késõbb már - különösen Herceg - teljesen tisztában volt vele, hogy nincs, és szétjátszotta, utána a többiekkel jó egészséggel elfogyasztották a fácskát...:(Ha valaki meg tudja oldani, hogy áram alatt üzemeljen a védeni szánt növény körüli szalagrendszer, (és ha a lovai tisztelik a villanypásztort) biztosan bejövõs védelem.

#10 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 10:26

...Átültettem áloééket.Jól vannak, egyelőre, remélem, hogy túlélik.Van a két nagy, meg vagy 3-4 kicsi.A két nagynak van már két újabb kis fiókája, de azok még picik voltak, nem mertem leválasztani őket.

Ugye nem felejtettél el...? :rolleyes: :)

Edited by maugly, 2006 szeptember 22. - 10:26.


#11 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 11:34

Ugye nem felejtettél el...? :rolleyes: :)

Ugye engem sem? :dev: :rolleyes:

#12 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 14:50

Errõl jut eszembe, itt lehet majd "csere-berélni" is, az õsszel kiültethetõ (átültethetõ) növénykék egészen jól bírják szerintem a postázást.Az én kínálatom: - Bambusz(Indiából származó, sûrû, apró keskeny levelû szép bambusz.Sûrû, lehajló levélzetével szökõkúthoz hasonló megjelenésû.Szárai fényes, sötétzöld színûek.Kiválóan fejlõdik teljes árnyékban is.Igen gyors rizóma növekedése miatt ideálisan alkalmazható élõsövénynek is . Magassága: 4 méterEdényben is nevelhetõFagytûrés: -23°C )- Ecetfa- </a><a href="http://www.terraalap...ltissima.1.jpg" target="_blank">Bálványfa (Több mutatós, átültethetõ fia-fácskám is van!)- Trombitafolyandrár- Lángvörös kasvirág- Molyhos madárhúr- Sásliliom(nekem csak sárga van, esetleg cserélhetnénk fehérrel)- Fáklyaliliom(ebbõl is piros van, szívesen cserélnék sárgára),- gyöngyvirág- hóvirág- tõzike,- ibolya (sötét, világos, cirmos, fehér)Szeretnék: - Lámpatisztítófüvet- Ricinus-bokrot,(bõven beérem magonccal!)- Szomorú fûz csemetét,(Sem a felajánlott, sem a vágyott növények esetében itt most nem foglalkoztam a mérgezõ- vagy nem mérgezõ voltukkal.)

Edited by Ágimam, 2006 szeptember 22. - 14:52.


#13 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 19:37

Nekünk szabályos kis akácerdõ van a kertünkben/karámunkban - a lovak imádják, és még élnek :)Ma ültettem a kertbe egy nagy csomó hóvirág hagymát - remélem február/márciusban már itt fognak szépleni az ablak elõtt :) - hacsak a kutyák és gyerek ki nem ássák... :rolleyes: :D

#14 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 20:24

A hóvirággal óvatosan, mert védett növény.Az akácot nálunk is szeretik a lovak, és szerencsére semmi bajuk.Ágimam: szomorú füzet tutsz magadnak nevelni. Vágj le egy fáról egy lelógó ágacskát, tedd vízbe és várd meg míg kigyökerezik és ültetheted is el. Egyik ismerõsöm így csinálta és 3 évesen a fa kb. 3 méter magas volt.

#15 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 22. - 21:18

Ugyanúgy, mint a göcsörtös fûzt? Mert ami itt a terasz mellett van, azt így gyökereztettem. Dejó! Erre nem is gondoltam. Hóvirág: Nekem kb. 10 éve vannak a hóvirágjaim. Volt egy kolleganõm, aki minden tavasszal (nõnap táján) felment a kisfiával, és szedtek csokrokat, hogy a kisfia az osztályban megköszöntse a lányokat. És volt kettõ-három, amit véletlenül gyökerestül szedett ki. Na, én azt elkértem. Aztán itt meg szaporodik nekem azóta. :)És igen, a mi karámunkban is van egy egész akácsor, meg a szomszéd bácsi akácai is épp annyira lógnak be, hogy elérik, de még soha nem volt semmi bajuk. Lehet, immunizálódtak, mert kiscsikó koruk óta hozzáférnek. .. :kv:

#16 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 24. - 19:52

A hóvirággal óvatosan, mert védett növény.

Tudom, de azt, hogy ültessek nem tiltja semmi :D :D :D

#17 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 21:52

Mi van, ha a Jézuska élõfenyõt hoz Karácsonyra? Mennyit öntözzük, mennyire bírja a meleget, milyen fajta a legjobb, legstrapabíróbb?

Nekünk évek óta cserepes fánk van - egy kivétellel mind túlélte a kiültetést - úgyhogy hajrá! Az a lényeg, hogy a meleg lakásból ne ültesd ki a hideg udvarba, mert megfázik - mi április végén, május elején szoktuk kiültetni.



#18 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 9:41

viszek a bolhásra aloét.aztán majd lehet licitálni.(azóta van még újabb szaporulat) Bár. most már beköltöztettem őket a konyhába, nem tudom, hogy mit fognak hozzá szólni.Vevő vagyok külöleges színű fokföldi ibikékre.

Edited by agrobe, 2006 október 31. - 9:41.


#19 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 12:22

Van nékem egy cserép korallvirágom. Elég nagyra megnõtt, és egy pár hajtás letörött róla. Sajnáltam kidobni, vízbe tettem és most gyönyörûen gyökerezik. De kicsi a lakás, nincs nekik hely, úgyhogy azt gondoltam, ha valaki igényt tart rá, nagyon szívesen odaadom. Kell valakinek? :confused: Budapestieknek vagy a környékrõl valóknak tudnám eljuttatni.

#20 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 24. - 12:12

Üdv. mindenkinek!Megleptem magam egy húsevõ növénnyel, hozza a leveleket - de szerintem nem a "természetes" formáját adja. Vagyis megnyúltak a levelei. Ha valakinek van valami tanácsa azt szívesen fogadom.

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 24. - 18:09

nõ. :D vagy kevés a fény.

#22 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 14:39

Helló!
Tudja valaki, hogy ez milyen növény lehet?
Posted Image Posted Image

A házzal örököltük és 1 éve úgy nézett ki, mint egy cserébe szúrt bot, talán meg sem marad. Aztán 2 hete kivirágzott és nagyon szép! Van aki szerint orchidea fajta.

#23 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 15:10

Valóban, Lepkeorchidea

http://www.orchideak.hu/index2.html

itt többet megtudhatsz róla

#24 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 15:13

Hah, köszi! Na nem gondoltam volna hogy egy ilyen érzékeny növény megmarad nálunk... sõt! :)

#25 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 15:54

Én egy ILYEN selyemakácra vágyom. Ha lenne valakinek magoncról hajtott kis fácskája, cserébe tudnék ajánlani érte:

gyökeres

- trombitafolyandárt
- bambuszt
- citromfüvet
- borsmentát
- ecetfát
- medvehagymát
- bálványfát
- dióbelet

#26 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 25. - 16:04

Ágimam! Nem csalódtam. Azon kevés ismerõseim egyike vagy, akik nem keverik össze az ecetfát a bálványfával! :yeah: Ha orchideákról beszélünk, muszáj megemlíteni Kibédi Ervin elhunyt szinészünk nevét, aki az egyik leghírerebb orchideanemesítõ volt. Õ találta fel (ki) az üvegcsõben tartott módszert, aminek köszönhetõen hosszú ideig friss lesz ez a különleges virág.

#27 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 25. - 16:20

Én egy ILYEN selyemakácra vágyom. Ha lenne valakinek magoncról hajtott kis fácskája, cserébe tudnék ajánlani érte:


Mam! Ha jól rémlik, anyóséknál ilyen fa van az elõkert közepén (és nagyon szép ám! :) ). Megkérdezem, tudunk-e belõle valami gyermeket csippenteni, vagy hogy honnan szerezte.

#28 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 17:01

Ecetfát majd nekem is be kell szereznem, van az utcába egy 10-15 éves girbegurba ecetfa, nagyon szép.

Különben már hajt némelyik virág, pl. nálam is.

#29 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 25. - 20:29

Selyemakác nálunk is van, kint a tanyán, és itthon is egy-egy példány, de még elég kicsik, még csak egyszer virágoztak. Zebrabara! Ha elvirágzott, össze kell gyûjteni a magját, és abból kikelõ kis növényke kellene Ágimamnak. Nem tudom járt e már vki közületek a Tisza-tónál, Abádszalókon... Na ott, a strandbejáratnál van egy hatalmas, gyönyörû selyemakác, nekünk ott tetszett meg...de kétlem, hogy nálunk megnõ olyan nagyra, vagy egyáltalán évekig megmarad. :( Pedig nagyon szép növény, az biztos. Amúgy már 5-600ft-ért kapható egy kis 30-40cm-s fácska. Napos helyre érdemes ültetni, mert nagyon szereti a napfényt, és pár naponta öntözni! Ecetfánk is van, rengeteg. :) Van egy gyönyörû, görbe, elágazó, az õ sarjai bukkanak fel mindenhol a kertben. Már az összes rokonunknak ajándékoztunk. :D Egyik ismerõsömék két kis sarjat egymás mellé ültettek és összesodorták õket, úgy nõttek meg, irtó jól néz ki. Levele és termése egyébként mérgezõ, nem árt vele vigyázni. A napokban a mi kertünkben is megjelentek az elsõ Crocus félék. :)

Edited by Shába, 2008 február 25. - 20:31.


#30 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 26. - 3:24

Köszönöm, Bara, Shába, igen, tudom, hogy lehet kapni-rendelni, de én inkább csereberélnék. :)
Szinte minden növényemet úgy kaptam, vagy a természetbõl gyûjtöttem, és rengeteget ajándékoztam belõlük, szeretem, ha máshol élnek tovább a nálam kikelt zõdek... :)
A növényárudák vegyszerekkel felpuffasztott, agyonhibridált, drága példányai nálam 90 %-ban elpusztulnak. Amit az erdõrõl-mezõrõl hozok gyökerestül, mindig megmarad, sõt, nálam - egy kis plusz-törõdés nyomán -beindul-terjed-szaporodik, az ajándékba kapottak is szépen virulnak.
Az elsõ ecetfámat is úgy kaptam kb. 30 centisen, mára meg már elárasztották a házelõt, udvart. :)
A legszebbet, (pont a legszebbet! :() ki kellett vágni még az ablakcsere elõtt, meg mert a homlokzatfelújításnál is útban volt. Éppen itt volt a nappali-ablak elõtt, és õszel beragyogta magát a színeivel a lakásba. Bár így világosabb a nappali, mai napig sajnálom ezt a szépséget. A fiaiból ültettem már mindenfelé, nõnek is szépen, és megmaradt a kocsibejáró oldalszegélyeként is, csak az, amelyiket a felújítás után a két ablak közé (hogy lássam is, de ne sötétítse be a lakást) dugtam le, na az még nagyon kicsi.
Most örülök csak igazán, hogy megörökítettem:

SIRATOTT ECETFA 1

ECETFA 2

ECETFA 3 (A háttérben a bambusz-csoport)

ECETFA 4

ECETFA 5 (a rengeteg fa-gyerekkel :))

ECETFA 6

Ja, igen, most a képekrõl jutott eszembe, hogy olasznádat is tudok cserébe adni a selyemakác-fiókáért. :kv:

Mongol! Köszi, bár elég nehéz összekeverni a - t.képpen gyomnövényként nyilvántartott - bálványfával (életfával), hisz az csak nagyon fiatalon, és csak karakterében hasonlít az ecetfára. (És igen, én is jókat mosolygok, mert tényleg sokan összekeverik a kettõt.)

Jól van, fiuk-lányok, ez már egy nyom. Abban reménykedek, hogy valamelyikõtök fája idén (a tavaly elhullajtott magoncokból) esetleg nevel már egy-két "fiókát". Majd lyól nem felejtem el, és rákérdezek a nyáron. :)

(Nincsenek ám alvási nehézségeim, csak idáig dolgoztam a gépen, és ezt még "kinyomorítottam" magamból. :rolleyes: :kir: )

Edited by Ágimam, 2008 február 26. - 3:26.


#31 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 26. - 9:36

Történt vala, hogy a Deák téren vettem egy nénitõl egy kis csokor barkát. Vízbe tettem és kigyökerezett. Sajnos nincs kertem, ahová kiültethetném. Kár lenne kidobni. Kinek kell? Pesten vagy a környéken élõknek tudnám eljuttatni.

#32 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 17. - 9:06

Hali! Van nekem bambuszom,amit a virágcsokrokba szoktak tenni,kettõ is,és szerencsétlenek sárgulnak,nem növekednek (lehet már nem is élnek :gm: ), kavicságyban vannak jó sok vízben (meg fütyülõs bpálinka üvegben :) ) .Hogy szebbek legyenek,mit lehet csinálni?Többször vizet cserélni,vagy esetleg valami tápanyagot juttatni nekik?? Valaki tud valamit?

#33 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 17. - 12:02

...

Edited by Zebrabara, 2008 március 19. - 15:35.


#34 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 17. - 18:51

Még egy kérdés,valamelyikõtök hajtatott már yucca pálmát?Nekünk van egy bazi nagy,és szaporítani szeretném úgy,hogy levágom egyik ágát (vagy micsodáját?).Olvastam hogyan kell dugványozni,csakhogy ott vékony ágakat dugaszoltak el,ez meg már jó vastag,és legalább 50 cm.Megered egy vastagabb része is?

#35 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 17. - 19:07

A yukka levélüstökét 6-8 cm-es szárrésszel lehet dugványozni úgy, hogy a talaj a levelekig érjen. A szárrészeket 15 cm-es darabokra vágva fektetve a termesztõ közegbe rakni (2/3 a talajban, 1/3 a felszín felett) Álló dugványnál a felsõ metszésfelületet híg cementtel kell bekenni kiszáradás ellen. Mindkét esetben a termesztõ közegnek a homok és virágföld steril keveréke ajánlott.( sütõben érdemes 10-20 percig 70-100 C-on sterilizálni vagy gombaölõvel kezelni a ültetõ közeget)A hajtatáshoz 24-25 c szükséges és 70-80 % körüli páratartalom, 5 hét és kiderül sikerült-e.

#36 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 17. - 19:59

Köszi,5 hét múlva jelenztkezem

#37 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 17. - 20:32

Bübûûû, lesznekem Barától selyemakác-magóóóóóm! :) Annyi medvehagymám van, hogy már árulom is! http://www.vatera.hu...4_58783380.html :kir: (Monnyuk a fotók kb. 1,5 órával az ültetésé után készültek, mikor jól meg lettek nyuvasztva szegények, de már áll mindegyik, mint a cövek. :)Most, hogy cserépbe raktam õket, még jobban fejlõdnek-bokrosodnak, mint a földben. A selyemakác-magoncokat szépen el fogom vetni, de azért ha van valakinek kikelt kis fácskája, még mindig csereképes vagyok... :kv: Vannak gyökereztetett leander-dugványaim. Egész télen a kamrában volt vízben, és jó erõs gyökereik lettek, egyik-másik már el is kezdett hajtani. A citromfüvem és a borsmentám is úgy szaporodik, hogy abból is fogok cserepezni, és tudok küldeni. Szóval selyemakác-fácskáért cserébe mindbõl tudok küldeni.

#38 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 17. - 20:35

A yukka levélüstökét 6-8 cm-es szárrésszel lehet dugványozni úgy, hogy a talaj a levelekig érjen.

Ha már yukka... Van valami ötletetek esetleg, hogy a yukka szára miért kezd el csavarodni, mint a dugóhúzó? Kevés lehet neki a fény? :confused: Arra gondoltam, hogy levágom a még egyenes szárral rendelkezõ levélüstökét és újra gyökereztetem, de... Kicsit aggódom, hogy a túl nagy levélkorona nem bírja ki, amíg kigyökerezne. Arra is gondoltam, hogy ahol a gyökérzetet kialakítanám a szárra kötözök egy becsomagolt földlabdát. Szerinted ez így mûködne? Gyakorlatilag mint a bujtásnál... Ott is lehúznak egy meglévõ szárrészt a föld alá, aztán amikor meggyökeresedett, akkor levágják az anyanövényrõl.

Edited by Bokorugró, 2008 március 17. - 20:43.


#39 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 17. - 20:58

Egy próbát megér, de gondosan oda kell figyelni a föld nedvesség tartalmára.Sárkányfát (Dracaena) szaporítottam így, de feldarabolással egyszerûbb, és több az utód.Ha szakszerû válasz is érdekel:http://forum.index.h...ption?t=9145989

#40 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 17. - 21:12

Bokor! Esetleg nem lehet az a baj, hogy többet kéne forgatni, hogy mindig másik oldalát süsse a nap. Vagy nem úgy csavarodik?