Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyulak


  • Please log in to reply
1562 válasz a témához

#1521 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 17. - 15:18

Én úgy szoktam megnézni, hogy a derékbõrénél fogva felemelem, hozzáfogom a farkincáját, másik kézzel meg lehúzom az ivarnyílást. Fiúknál szépen elõbukkan egy kis csövecske, lányoknál meg egy kis punci. A heréket még soha nem néztem, mondjuk olyan 2 hónapos korban szoktam a szexálást elvégezni, lehet hogy akkor nem is igazán látszanak még. Meg ugye stresszhelyzetben visszahúzzák...

#1522 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 18. - 9:50

Posted Image

Gondoltam mutatom, egy lovas fórumon találtam . :D

#1523 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 18. - 11:06

Nagyon sportos cukifalat! :D

#1524 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 29. - 21:09

Mivel rég adtam hírt magunkról.
A helyzet az, hogy új helyet kellett neki keresnünk, mivel otthon már nem maradhat és el se tudjuk annyit engedni amennyit igényelne. Van egy ismerõsünk akinek rengeteg állatkája van, szinte állat simogató...:) És õk el tudnák helyezni biztonságosan és szabadon. Nagy ásási gondom sem lesz remélem, hiszen mezei nem üregi, de azt majd meglátjuk. Most elintézzük az oltást, meglátjuk mit szól a helyhez. De rossz lesz megválni tõle. Alig látom, mert Pesten vagyok. De borzasztó nehéz lesz megölelgetni, ahogy megnyalogat majd, meg minden. :( Szomorú leszek, de tudom, hogy ott jó neki, ha már el nem akarjuk engedni. Visszatérve arra ami téma volt, hogy bak nyúl agresszívé válhat. A törpére is mondták nekem az is bak, a dobbantásokon k-vül soha nem volt agresszív, de az is inkább félelem és terület demonstráció. A mezeinél meg pláne mondta a doki, hogy lehet jó lenne herélni..hát ez a kis nyamvadék kedves és hiába van bezárva többet mint kéne hiszen neki biztos nagyok az igényei..semmi agresszió nincs felénk. Néha kitalálja két lábra áll és bokszol, de csak ha olyannal találkozik ami nem tetszik neki. :D És nem is csinálja sokáig csak jelzés értékû de sose jön nekünk meg semmi. Szóval nem hiszem hogy túl agresszívvé válik egy olyan állat amivel mindennap foglalkoznak meg szeretik. :)

#1525 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 4. - 17:26

Cukiság: :) http://szorostaxisof...ki_boriteknyito

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1526 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 25. - 12:08

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Karácsonyra elõjöttek a baba nyuszik.

#1527 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 19. - 21:59

Mazur-drukkereknek rövid hír: a kisasszonyt holnap ivartalanítják. helyzetjelentés késõbb. :(
egyébként él és virul, jókedvûen utazgatunk napközben, ilyen idilli hangulatban:

Posted Image

Edited by The Oldenburgi, 2012 január 19. - 22:03.


#1528 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 20. - 19:40

:ang:

#1529 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 20. - 22:52

Mazurka sikeresen túl van a mûtéten. amikor bementem érte, felkészültem lelkileg, hogy egy fekvõ, rezignált állatot látok majd, de mikor kinyitotta a doktornõ a hordozó fedelét, a kikukucskáló fej rögtön emlékeztetett rá: õ bizony Mazur õkelme, és mit neki egy mûtét.. mikor hazahoztam és kiengedtem az volt az elsõ, hogy pisilt, majd kapott fûzfaágat, amit megrágcsált, aztán otthagyott. ennek fõleg az lehet az oka, hogy lereszeltek egy kicsit az alsó metszõfogából, és az érzékenyebb neki. mostanra eléggé lecsoffadt, nehezére esik a mozgás, látszik,, hogy fájdalmai vannak, ezért szinte mozdulatlanul fekszik a wc-jében. holnap viszem kontrollra, kiszedik a vénakanölt, és ha szükséges, adnak neki fájdalomcsillapítót. de ami a legfontosabb, szabaddá teszik a sebet. és itt kezdõdik majd az õrzõ-védõ szolgálat, hogy ne nyúljon a sebhez. ilyen picike nyakacskára nincs tölcsér, szóval én leszek a piszkálás szemfüles ellenszere. lehet, hogy túldimenzionálom, de nagyon aggódom a kis hõsömért, annyira a szívemhez nõtt. :hupp:

#1530 santana

santana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 21. - 14:23

Sziasztok! Nekem van egy Angol Angóra törpe nyuszi kislányom és a neve Zsömle. Neki keresnék fiú párt. Persze csak fedeztetési célból.

#1531 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 15:47

Megint született egy vörös és egy ezüst nyusszancs :) Remélem, lányok... (1 hónaposak.)

#1532 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 7. - 20:24

Sok locsolót!

#1533 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 14:49

Kedves ismerõseim! Jelentkezzen nálam az az illetõ, akinél nemrég született kiskutyák-macskák-nyulak-kisállatok vannak. Ha szeretnél a kicsikrõl képet itt a lehetõség.Nekem a képek külföldre kellenek illusztrációnak eladásra, ezért ez számodra ingyenes! Stúdióban (Bp.13.ker) fotóznék kölyköket. További info telon: 30 330 30 96

#1534 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 13:17

Valaki nem tud nekem dobni egy táblázatot, amiben benne vannak a nyúl színek, képekkel? Tudom, hogy melyik tetszik, csak nem tudom a nevét. A teste bézs színû, a fülek és az orr vége pedig sötét barna. Meg jó lenne tudni a többi színrõl is. Elõre is köszi!

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1535 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 21:05

Zuzu, a thüringiait mondod? Az tényleg mutatós!
Nekem a bécsi kék anyából vadas apa után nagyon érdekes, fakított színû nyuszik lettek, ilyesmi mint a türi, de kékes beütéssel. :)

#1536 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 21:16

http://aprod.hu/hird...#61f0e5fd;r:;s: Ezen a hirdetésen a legfelsõ nyuszi. Olyasmi, mint a sziámi cica :) Magyon tetszenek. De haza csak fõvesztés terhe mellett hozhatok bármit is, pedig még egy csikót is nagyon szeretnék. :)

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1537 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 21:30

Na, hogy így leírtam, meg is van a válasz: sziámi színû :D

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1538 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 2. - 11:37

Nyulászok! Melyik az a nyuszifajta, ami leginkább kezdõnek való és jó naaaagy?

#1539 marshal

marshal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 2. - 15:04

Nyulászok!

Melyik az a nyuszifajta, ami leginkább kezdõnek való és jó naaaagy?

Magyar óriás.

#1540 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 2. - 16:57

Magyar óriás.

na az biztosan nem.
inkább a nagytestû házi keverékek meg a kosorrúak.

#1541 marshal

marshal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 2. - 17:18

Miért? :eek:

#1542 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 2. - 20:08

Úgy tudom, hogy a magyar óriás egy viszonylag macerásan tartható fajta, minden szempontból igényesebb a körülményekre, hajlamosabb a talpfekélyre. Tisztavérben kisebb almokat ellik, nem is nevel olyan jól. (Vera, amúgy a Princz Zoli, ha emlékszel rá - eggyel alattunk járt, õ pl pont nagy magyaróriás-tenyésztõ ;) ) Bár személy szerint én semmilyen extranagy nyulat nem tartanék, mert óriási a férõhely-igénye, relatíve késõn éri el azt a testarányt, amit már érdemes levágni (azaz jó lesz a comb, hát izmoltsága), meg nekem nem is tetszenek, olyan formátlanok. Nekem évek óta szuperül mûködik az anyai vonalon házikeverék*kosorrú, apai vonalon tisztán, vagy nagy %-ban kosorrú állomány. De van tiszta kosorrú anyám is, meg annak 75%-os lánya, ami bevált. Mint általában a haszonállatoknál, nyúlnál is érdemes az anyai vonalat kisebb hely-, takarmányigényû, szaporább, jól nevelõ állatokból, az apait meg nagytestû félékbõl összeállítani. Ja és kék színût sem ajánlok. Valami miatt, lehet hogy a színt higító gén összefügg egy gyengébb ellenállóképességgel. Több nyulassal beszéltem már errõl, hogy vajon csak én tapasztaltam-e, vagy létezõ dolog, és õk is megerõsítettek benne, azaz nem egyszerû kék nyulat tenyészteni. Hiába az a kedvenc színem, inkább lemondtam róla.

#1543 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 3. - 8:32

Csatlakoznék Hitetlenhez azzal, hogy háztáji használatra legjobb a keverék nyúl. Mi az elején óriás lepketarka nyulakkal próbálkoztunk, de egyrészt baromi sokára lesz tenyészérett, másrészt táp nélkül lassan nõ. Betegségekre is fogékonyabb. A kosorrú keverékek viszont nagyon jól beváltak, igaz, ezek sem ellenek sokat (5-6 db ált.), de szépen felnevelik és viszonylag gyorsan nõnek a fiatalok választás után is.

#1544 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 3. - 10:18

Köszönöm, akkor majd kísérletezgetek. A kosorrúak úgyis tetszenek, csak túl aranyosak... De majd ember nyakon vágja õket.

#1545 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 3. - 11:34

Nekem fõleg óriás lepke keverékeim vannak, meg vagyok velük elégedve. 7-9-et fialnak, 1-1 elhulláson kívül szépen fel is nevelik, ismerõsök keverékeihez képest szép nagyok is. Csak tavaly kissé megsínylették a kétszeri költözést...

#1546 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 8:19

A kosorrúak belekeverését hallottam már én is, dicsérgetik hogy jó húsformát hoz a keverékük. Tavaly mielõtt elvitték az oroszlánfejû kanomat végleges otthonába, megengedtem egy kis hancúrt a meghagyott fiatal nyúllal. Köszönték, és lettek is nyuszikák, de hogy a nagy mínusz, vagy az elsõ ellés az oka, esetleg valami éjjeli látogató a ketreceknél, mert Fürgénk akkor nagyon hajtott éjszaka azon a részen, hármat szétdobált, hármat meg halva találtunk a fészekben. Így nem lett oroszlánfejû keverék kipróbálásra. A nagy nyúl szaporulata meg pár hét után elhullott rejtélyes körülmények között. Egy dologra tippelünk, kaptunk a szomszédból sárgarépát, amit apa odaadott nekik, és ott 5 nagy kutya is van, meg több macska. Lehet valami más vírust behurcoltunk a répával, amit a picik szervezete nem bírt el. Más ötletem nincs.

#1547 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 10. - 15:11

ha már kosorrú, Mazurka nyulamról egy rövid kis összefoglaló. egy éve lett ivartalanítva, azóta sokkal jobban kezelhetõ a bogyózása. lakásban tartott házi kedvencként ez egy igen fontos szempont. :D a macskát továbbra sem tolerálja, nyáron más nyulakkal is találkozott, természetesen õket is agyba-fõbe akarta verni -ha engedtük volna. egyébként makk egészséges, továbbra is a család nagy bohóca. viszont a télre tekintettel nem nagyon vittem ki sétálni, szerintetek meg tud fázni, vagy túlaggódom a dolgot? :)

#1548 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 10. - 21:32

jut eszembe, nekem nem is kosorrúm van, hanem oroszlánfejûm. :D

#1549 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 11. - 13:34

Mazurka gyakran eszembe jut. Van róla friss képed?

#1550 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 13. - 19:07

van persze, igyekszem letölteni a telefonról, aztán felpasszintom ide is. ;)

#1551 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 13:31

sziasztok!

 

Mazurkáról régen szolgáltattam infót, úgyhogy most eleget teszek elmaradásaimnak. :)

szóval Mémike jól van, sokat vedlik. nagyjából az egész heti, hónapi, éves tevékenységét ezzel le is tudom írni.

emellett makk egészséges, szép karcsú, amire én az oltás-fogellenőrzéskor mindig rá is kéredezek, mire a válasz rendszerint:  "mintaszerű". :)

száz szó mint egy, Mazur továbbra is angyalbőrbe bújt kisördög. ;)

 

és persze a kép (tegnapi):

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

lehet nem a legelőnyösebb, de egyszerűen lehetetlen értelmes képet csinálni róla.


Edited by The Oldenburgi, 2013 október 22. - 13:32.


#1552 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 24. - 19:46

Oldi, ha tudnád hányszor eszembe jut Mazurka, meg hogy milyen jó gazdija lett neki. Köszönet!

 

A kép pedig kifejezetten előnyös, sőt mi több, főnyeremény! :kir:



#1553 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 5. - 10:14

Eladó magyar óriás anyák, 8-9 hónaposak, 6-8 kilósak, egyszer ellettek 11-12 kölyök volt, oltva vannak. Ár meg eggyezés szerint. Csere nem érdekel.

 

Tel 30 63 53 948

 



#1554 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 30. - 18:28

lógok egy kis update-tel :)

képek kb. egy hónapra visszamenőleg :)

 

lesben áll a kis Ördög 

 

itt meg ellenőrzi, hogy el van-e zárva az út a kajaforráshoz 

 

kénytelen voltam megfürdetni, mert annyira vedlett, hogy a bogyózás rovására ment már a sok szőrmók :) nem volt boldog. ;)

 



#1555 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 30. - 18:52

közben egy kép lemaradt.

történet: Mazurka április közepén egyik reggel kedvetlenül, és ami még rosszabb, étvágytalanul ébredt. levittem orvoshoz, mire leértem vele teljesen ki volt szegény punnyadva. olyan ramatyul volt, hogy a rendelőben még az idegen kis holland törpe bakra, Vadasra sem támadt rá, hanem hozzábújt..

nem volt semmi komoly baja, csak nagyon erős front jött, és vannak nyuszik, akik erre időnként érzékenyebbek. több nyunyót (köztük a fent említett Vadast is) ilyen tünetekkel hoztak be. kaptunk valamilyen pasztát, ami egy nap alatt helyre is rántotta az emésztését, illetve kapott szuriban vitamin bombát, hogy az immunrendszere is regenerálódjon. másnap a kontrollra már teljesen rendbe is jött, ez a tünetmentességen kívül abból is kiderült, hogy Vadas barátját már jó alaposan hason csipkedte, amíg az nagy szerelmesen és gyengéden a füleit szagolgatta. :)

Vadas és Mazurka

 

amúgy remekül vagyunk, ezen a kis evés zavaron kívül semmi baja nem volt (kopp-kopp-kopp).  hihetetlen, hogy már több, mint 3 éves a kis Ördög. mintha tegnap mentünk volna érte húsvétkor.. :)

életem egyik legjobb döntése volt ez a nyúl, nagyszerű jószág és tényleg remek jó kis barát (tudom, tudom, ő csak egy nyuszi, de ha ismernétek, tudnátok, hogy nyúl létére pörgős kis agya van). 

 

 


Edited by The Oldenburgi, 2014 május 30. - 18:53.

  • zapolya és Fifikusz kedveli

#1556 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 11:03

szokásos Mazur-jelentés (ezúttal csak képes ;) ): http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg


  • Kistáltos kedvelte

#1557 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 10:04

De jó, hogy megnyitottam. Feldobta a napomat.  :D Király arc! 


  • The Oldenburgi kedvelte

#1558 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 30. - 12:01

újabb helyzetjelentés.

Mazurnak a múlt héten volt egy bélleállása. nagyon frontérzékeny, és ez a mostani hideg-meleg-szél kombó a szokásosnál százszor jobban megviselte, így egyik napról a másikra nem evett, nem bogyózott, nem ivott. borzasztó fádalmai voltak, persze rögtön vittem orvoshoz. 4 napig szenvedtünk, időnként evett, de akkor sem voltak bogyók vagy ha igen, mini méretűek, abnormálisak. aznap amikor jelentkeztek a tünetek, még 2 nyulat vittek be ugyanezzel. 

paraffin olaj, vitamin bőr alá, és lekopogom, mostmár teljesen helyre jött, de szegény úgy tolja be a kaját, mintha éheztettem volna. 

emlékszem, másfél éve írtam itt is, hogy 1 napra lerobbant szegénykém ugyanígy, de ez a mostani.. senkinek nem kívánom. a kólikához tudom leginkább hasonlítani, és körülbelül ugyanannyi stresszel jár a gazdának is.. 

egyébként jól van, szokásához híven ördög. viszont jól kiszúrtunk vele (persze akaratlanul), mert csináltattunk neki egy remek kis kültéri házikót, de a gyümölcsfáink idén extrém gombásak-tetvesek, és permetezzük őket rendszeresen, így Mazur még nem tudta megtapasztalni a nyaraló lakosztály örömeit (richtig mindig arra fúj a szellő, amerre a házikója van..). 

plusz, vettünk két hatalmas, csodaszép leandert, ami rendesen potyogtatja a virágait, így a kertbe sem tudom kiengedni, max ha sétáltatom. 

egy szó mint száz, elvagyunk, mindig hoz valami izgalmat az életünkbe ez a szőrgyolyó.  :PP



#1559 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 30. - 13:07

Mazurka :D



#1560 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2016 október 30. - 9:38

Mazurka októberi frizkója. :) IMG_3077.jpg


  • Eva és Kistáltos kedveli