Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Herélés

• Please log in to reply
482 válasz a témához

#321 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 9. - 6:44

Akkor ezzel most azt szeretnéd a tudtomra hozni, hogy ne nrakjak fel képeket? :rolleyes:

#322 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 9. - 9:42

Na döntöttünk és az idõpont is megvan!
Jövõhét 14.-én megfosztom csõdörömet a kísértéstõl!
Szeretnék csinálni egy olyan anyagot amiben bemutatnám az egész folyamatot képekkel együtt. Természetesen a képek nem fognak maguktól megjelenni, rá kell klikkelni ha valaki kíváncsi rá! Ki is lesz írva, hogy csak erõs gyomrú fórumosok nézzék meg!
Erre egy fórumgazditól kaptam engedélyt, mert miért ne ez a ·herélés" topic.
Mivel nagyon be vok sz.....-va ettõl az egész herélésditõl ( bár nyugtatgat a doki, hogy semmi gond nem lesz ) arra gondoltam, hogy nem vok egyedül ezzel a dologgal és aki heréltetés elött van szívesen megnézné, hogy mirõl is van szó!

Érdekel vkit egyáltalán? (vagy nem vagytok rá kíváncsiak?) :confused: :)

Engem igen!!!!!!! Mi is elõtte vagyunk de nekünk a doki októbert mondott.
Ja és ha lehet engem az utáni idõszak és teendõk is érdekelnének!!

Edited by Mona84, 2007 augusztus 9. - 9:44.

#323 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 9. - 9:44

Jó akkor szerinted érdekes lehet egy ilyen anyag? Mindent részletesen fel fogok jegyezni! ;)

Edited by Ezüstke, 2007 augusztus 9. - 9:46.

#324 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 9. - 9:48

Jó akkor szerinted érdekes lehet egy ilyen anyag?
Mindent részletesen fel fogok jegyezni! ;)

Számomra mindenképp, feltétlenül!! :-)

:yeah:

#325 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 9. - 9:49

Jó Jó, de a képek is mehetnek? Természetesen a linkre klikkelve jelenik meg! Tehát ha vki nem akarja látni nem kell klikkelnie! :D

#326 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 10. - 13:21

Jó Jó, de a képek is mehetnek?
Természetesen a linkre klikkelve jelenik meg! Tehát ha vki nem akarja látni nem kell klikkelnie! :D

Egem legfõképp a képek érdekelnek! Ciki lenne akkor, ott elájulni úgyhogy gyurnék rá kicsit!

#327 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 10. - 13:23

Rendben, kapod a képeket! :gm: Attól függetlenül lehet én be fogok ajulni mikor fényképezem! :huh:

#328 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 17. - 8:13

Ezüstke! Na, hogy sikerült? Mizu?

#329 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 17. - 8:51

Szio :) ! Semmi ördöngõség nem volt! Viszont mikor a bódító után megkapta az altatót és lefektettük akkor az húzós volt. Mármint érzelmileg. :huh: Vannak képek, de úgy döntöttem nem teszem fel õket. Viszont állatorvost bátran ajánlok! Nagyon korrekt, kedves és precíz! :ang:

#330 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 17. - 9:14

Szio :) !
Semmi ördöngõség nem volt!
Viszont mikor a bódító után megkapta az altatót és lefektettük akkor az húzós volt.
Mármint érzelmileg. :huh:
Vannak képek, de úgy döntöttem nem teszem fel õket. Viszont állatorvost bátran ajánlok! Nagyon korrekt, kedves és precíz! :ang:

Orvosunk már van! A képek érdekeltek volna, hogy elvileg milyen lenne. Akkor minek bolonditottál meg!?

#331 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 17. - 10:03

Nem akartalak megbolondítani, de nem szép látvány, hogy egy ló fekszik a földön és utccu neki! :hupp: Még egy nyilatkozatot is alá kellett írnom mivel altatásról van szó és nem sima bótításról! Tehát fenn áll a veszélye, hogy esetlegesen nem ébred fel vagy más komplikáció történik szerintem. Mi viszont felkeltünk szépen nyugodtan! :) Email-ben elküldöm szívesen!

#332 debebe

debebe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 17. - 16:25

Szio :) !
Viszont állatorvost bátran ajánlok! Nagyon korrekt, kedves és precíz! :ang:

Na akkor ki azzal a farbával!

#333 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 18. - 7:54

Na akkor ki azzal a farbával!

Dr.Machai Krisztina
Remélem jól írtam a nevét
:)

#334 Encõke

Encõke

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 18. - 8:50

Dr.Machai Krisztina

Szinte tudtam, hogy Kriszta volt, Õt csak ajánlani tudom mindenkinek :ang:

#335 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 18. - 10:27

Szinte tudtam, hogy Kriszta volt, Õt csak ajánlani tudom mindenkinek :ang:

:yeah:

#336 debebe

debebe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 18. - 13:54

Dr.Machai Krisztina

Jól írtad.
BB

#337 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 6. - 11:36

Sziasztok!

Mennyibe kerül egy rejtett heréjû ló herélése? Ha tudja valaki kb. írjon!

Herélés mai nappal megoldva!
Simán, normál módra.
Ugyanis a "nagy lovasok", akik rejtett heréjünek titulálták 3 évig, (ezért nyereménylónak adták, vették) alánéztek és kész.
Mi miután felfedeztük ezt a kis hibát, hívtunk állatorvost és megnézettük, hogy akkor hogy is tovább.
Mindenki meglepetésére 3 perc alatt kiderült, hogy mind mehet a tudományával a ...
A lónak lenn mind a két heréje csak az egyik kisebb, ezért csak egy nagy zacsit lehetett látni, de fogásra minden a helyén.
Hát a rosszul indult történetünk, nagy csavarral pozitívra fordult!
Tanulság? Az van...

#338 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 6. - 11:51

Gratulálok! Ki volt a tettes aki megfosztotta imádott lovacskádat a kísértéstõl? Bocsi a képekért, de az a ro... kép.tár.hu még mindíg nem mûködik!

Edited by Ezüstke, 2007 november 6. - 11:52.

#339 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.632 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 6. - 12:37

Nekem is van fotósorozatom herélésrõl. Nem tudom, hogy fel kéne-e tenni a netre. Tényleg elég megrázó.

#340 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 6. - 13:04

Ezért gondoltam a magán üzire! Míg nem tudtam mirõl is van szó addíg persze felrakom, de most már!

#341 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 7. - 8:20

Gratulálok!
Ki volt a tettes aki megfosztotta imádott lovacskádat a kísértéstõl?
Bocsi a képekért, de az a ro... kép.tár.hu még mindíg nem mûködik!

Köszönjük!

Dr. Tóth Attila

#342 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 7. - 9:18

Már csak arra kell figyelni, hogy a seb mindíg tiszta legyen és mozogjon eleget a kis Édi! :ang:

#343 Erzsibaba

Erzsibaba

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 21:48

Az én lovam is egy hónapja esett át a herélésen,most hoztam le a pályáról.Úgy voltam vele,amíg fut az ügetõn maradjon mén,de egy(leginkább) hobbilovardában szerintem nincs helye tapsztalatlan tulaj csõdörének.Õ az elsõ lovam,és nem vagyok egy nagy lovas sem,nem bízom abban,hogy bírnék vele,ha netán rájönne a "vitézkedés" :D . Azért a napi majdnem 10 km-es versenytréninggel rendesen le volt fárasztva,de így,hogy csak én fogok tötyörészni rajta több ereje maradt volna idétlenkedni,és ha netán elõbújik belõle kisördög nemigen tudnék mit kezdeni vele. Mert persze a pályán többen lehülyéztek,hogy minek heréltetem ki,amikor ígyis egy birka. Nekem az a véleményem,ha valaki tapsztalt lovas és bír vele az tartson nyugodtan mént-persze azért azt is figyelembe kell venni,hogy ha bértartásban van,a személyzet is bírjon vele :gm:,mert nem hinném,hogy állatkinzás,ha megmarad a férfiassága,ugyanis a természtben se fedez minden hím,de ha ezek a körülmények nem adottak a herlélés a felelõségteljes döntés.

#344 Pipsy

Pipsy

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 13:53

Leírom, hátha hasznos valakinek: Régebben már írtam a topicba az ügetõ lovamról, aki akkor 13 éves volt és a herélésén gondolkodtam. Most hobbyló. Igazából nem tudtam dönteni, a pacc elég birka volt, csak elég stresszes, és gebécske. Valszeg a stressz miatt. Igazából senki nem tudta megmondani, érdemes-e egy ennyi idõs lovat heréltetni és változni fog-e tõle valami. 15 éves korára viszont eldurrant az agyam (egy-két kûzdõsebb hét után) és egy hónapja kiheréltettem, minden lelkiismeretfurdalás, érv és ellenérv dacára. Semmi komplikáció nem volt, se bedagadás, se depresszió, se összeesés, semmi. Azóta valamivel kezelhetõbb, nyugodtabb, és kevésbé agresszív a többiekkel, kb 2 hónap múlva megpróbáljuk a többiekkel óvatosan legelõre tenni, hááát kiváncsi leszek... Ja, és mintha iperedne is, bár ehhez gondolom az immunovetnek és az extra adag Western Marstall-tápnak is van némi köze. (Bááár eddig is kapta - mindegy) Szóval ha "csak ennyi" haszna volt a dolognak, is megérte. :yeah:

#345 réka_d

réka_d

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 7. - 11:18

Dr.Machai Krisztina

nekünk is csak jó tapasztalatunk van az õ heréléseivel kapcsolatban.

még nem hallottam, hogy az általa vágzett herélésnél komplikáció lett volna...

Edited by réka_d, 2008 június 7. - 11:19.

#346 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 8. - 18:15

Én múlkor futószalagos herélésen voltam,8 óra alatt 10 ló szabadult meg a golyóitól,de csak 19-et tudtunk kiszedni.Nagyon izgalmas volt :)

#347 Bruck

Bruck

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 8. - 18:31

Én múlkor futószalagos herélésen voltam,8 óra alatt 10 ló szabadult meg a golyóitól,de csak 19-et tudtunk kiszedni.Nagyon izgalmas volt :)

És mi lett azzal az egyel? Bent maradt mert felhúzta? Vagy rejtett volt? Ha igen, a másikat minek szedtétek ki magában? Nem értem...

#348 Bruck

Bruck

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 13. - 10:58

Már sosem fogom megtudni a választ... :(

#349 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 13. - 11:37

Már sosem fogom megtudni a választ... :(

Valszeg rejtett here volt :(

#350 Bruck

Bruck

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 13. - 19:17

Valszeg rejtett here volt :(

De hát azt benthagyni! Mit is mondjak... :guny: Tényleg érdekes élmény lehetett. Az is lehet, hogy elfelejtették, vagy nem is tudom. Mindegy, sajnálom azt a lovat.

#351 Guest_Helga_*

Guest_Helga_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 1. - 21:14

Egy kedves ismerõsöm vásárolt egy "herélt" anglo-arab lovat és elhozta hozzánk bértartásba. Legelõn van a kancák közt. A minap leesett az állam, mikor ráugrott az egyik kancára álló,akcióra kész szerszámmal. :eek: Utána mégegyszer és mégegyszer. Messze voltam ahhoz, hogy lássam sikerül is neki a dolog. Nem tértem magamhoz. Kérdés: ha a ló herélt, hogy történhet meg ilyen? Talán csak az egyiktõl szabadították meg, és a másik a hasában van? A többi herélt maximálisan csak szaglássza a kancák farát ez meg... Valaki varjon már erre gombot, elláthatna jó tanácsokkal. Ha van is egy here,megtemékenyítheti a kancát? :(

#352 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 1. - 21:29

Egy kedves ismerõsöm vásárolt egy "herélt" anglo-arab lovat és elhozta hozzánk bértartásba. Legelõn van a kancák közt. A minap leesett az állam, mikor ráugrott az egyik kancára álló,akcióra kész szerszámmal. :eek: Utána mégegyszer és mégegyszer. Messze voltam ahhoz, hogy lássam sikerül is neki a dolog. Nem tértem magamhoz. Kérdés: ha a ló herélt, hogy történhet meg ilyen? Talán csak az egyiktõl szabadították meg, és a másik a hasában van? A többi herélt maximálisan csak szaglássza a kancák farát ez meg... Valaki varjon már erre gombot, elláthatna jó tanácsokkal. Ha van is egy here,megtemékenyítheti a kancát? :(

Ne aggódj, elõfordul ilyesmi. Nem hiszem, hogy állatorvos benne hagyná a hasban lévõ herét, az könnyen elrákosodhat, de szerintem termékenyíteni nem tud vele.

#353 Mackó

Mackó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 1. - 21:42

Még anno én ismertem olyan heréltet, aki ilyen dolgot mûvelt! Õ viszont biztosan herélt volt, a lelkesedésen és felugráson kívül nem tudott mit kezdeni a kancával, és ezt is akkor csinálta, ha új kanca került a csapatba! :D Azért jó lett volna látnod, hogy összejött-e neki a dolog vagy sem! Mert lehet, hogy a rejtett herét már senki nem fogja bevallani Nektek! :rolleyes:

#354 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 1. - 21:50

Nálam volt olyan is, aki tuti ki volt herélve és mégis kefélt, de csak egy kancát, szerintem szerelem volt.

#355 Guest_Helga_*

Guest_Helga_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 2. - 6:11

Itt is csak egy kancára megy mindíg. A ló 10 éves. Azt nem értem, hogy a 2002-ben kiállított marhalevelében már herélt a drága,hogy lehet az, hogy a 2006-ban kiállított származási lapján meg mén. Igy ugye a sz.lap alapján kiváltott lóútlevélben is mén. És úgy is viselkedik, elhódította a kancákat a domináns herélttől(szegény Kakas),pedig egy kis porbafingó 155 cm-es lovacska. :nem: Ordít mint akit ...-ni visznek. Hááát öregem. Elvileg ugye 2002-ben megszabadították a heréitől-heréjétől,6 év leforgása alatt nem nyugodott le? Egyébként is egy túlfűtott pacó.

Edited by Helga, 2008 július 2. - 6:14.

#356 Guest_Helga_*

Guest_Helga_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 5. - 6:48

Idõközben konzultáltam a dokival. Azt mondta, ha még fent is van egy here, ott olyan a hõmérséklet,hogy a kis nyavajások életképtelenek. Így nem tud nemzeni. De here nélkül is viselkedhet fickósan. :hupp: Sajna.

#357 Guest_vezer_*

Guest_vezer_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 5. - 21:10

Itt is csak egy kancára megy mindíg. A ló 10 éves. Azt nem értem, hogy a 2002-ben kiállított marhalevelében már herélt a drága,hogy lehet az, hogy a 2006-ban kiállított származási lapján meg mén. Igy ugye a sz.lap alapján kiváltott lóútlevélben is mén. És úgy is viselkedik, elhódította a kancákat a domináns herélttõl(szegény Kakas),pedig egy kis porbafingó 155 cm-es lovacska. :nem: Ordít mint akit ...-ni visznek. Hááát öregem.
Elvileg ugye 2002-ben megszabadították a heréitõl-heréjétõl,6 év leforgása alatt nem nyugodott le? Egyébként is egy túlfûtott pacó.

Nekem is van egy 11 éves heréltem aki fedez pedig 3-rom éves kora körül elvesztette a golyocskáit de legalább kancával probálkozik :) de a kutyus /Préri/ simán gond nélkül a másik heréltnek udvarolt és probálkozott :hu: pedig ugy tudom az állatvilágban állitolag nincs ilyen hogy egynemüekhez vonzodjanak vagy igen? :D

#358 csacsacsa

csacsacsa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 9. - 10:54

kutyáknál ez inkább dominancia szokott lenni, nálunk a tacsi még a macskákat is megdgta...

Edited by csacsacsa, 2008 július 9. - 10:55.

#359 vezer

vezer

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 9:22

Hát nem tudom az ivartalanitott pincsi szukám rámászott a kanduromra :D ,de nem válogat a párjánál is probálkozik.Ez tista gyagya :D

#360 Bruck

Bruck

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 21. - 15:08

A herélés után a lovak több min 10%-ában megmarad a ménszerű viselkedés, főleg, ha idősebb korban herélik ki, főleg ha előtte volt alkalma fedezni. A növésben levő csikók magasabbra nőnek, ha kiherélik őket. Sokan írtátok, hogy inkább bódításban kéne állva, az jobb, de szerintem nincs igazatok. A herélésnek két tehnikája van. Az egyik állva, nyitottan, fedetlenül, a másik döntve, zártan, fedetten. Az első azt jelenti, hogy megnyílik a hasüreg egy általában virtuális rés miatt (lágyékcsatorna). A herét úgy kell elképzelni, mintha valami egy zokniban lógna ki a hasüregből. Ha vágsz a zoknin egy lukat, megnyílik a hasüreg. Mivel a lágyékcsatorna külső és belső nyílása nem fedi egymást, ezért általában nincs gond. De ha történik valami (hasprés, erős köhögés, rossz mozdulat), akkor a ló vékonybelei a csatornán át szépen kiesnek a földre. Ilyenkor van nagy ijedtség, életmentő beavatkozás Üllőn, stb.. Szóval érdemes meggondolni. Előnye: gyors, olcsóbb, kevesebb ember kell hozzá, nem esik ki hosszú időre a tréningből a ló, nem kell dönteni a lovat de vannak hátrányai: kistestűnél nem lehet, nehéz a műtéti sterilitást fenntartani, ami nyitott hasüregnél jó lenne, mivel nincs varrat és lekötés, így a ló elvérezhet, előeshet a bele, fertőzést kaphat, péniszbénulésa lehet. A döntött herélésnél a kivágott "zoknira" tesznek egy csomót, így a hasüreg zárva marad és az ereket is lekötik ezzel. Persze itt meg az altatási kockázat áll fenn. De sokkal több ló jön Üllőre előesett belekkel, mint ahány elpusztul altatásban. Vannak akik egyébbel is ptóbálkoznak, pl állva varrnak, vagy fekve nem varrnak, de ezek kontárok, ezen tehnikák nem ajánlottak. Utókezelésről annyit, hogy állva herélés után 24 óra boxpihenő, utána 2 napig napi 15 perc séta, majd a 3. naptól ügetés. Ajánlatos a lovat 3 napig állva tartani, mert ha lefekszik fertőzést kaphat, vagy a felállásnál a hasprés miatt előeshetnek a belei. Döntve herélés után Hasonló, csak nem kell állva tartani. Ha valaki fél, hogy rejtett heréjű a heréltje, kérjen HCG tesztet, az kimutatja, hogy van e még valahol hereszövet, ami tesztoszteront termel. Ezek az adatok igen igen frissek, 1 hete hangzottak el ló-kasztráció címszóval sebészet előadáson a prof szájából, szóval higgyétek el.

Edited by Bruck, 2008 október 21. - 15:09.