Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A nullás sütöttek


  • Please log in to reply
52 válasz a témához

#1 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 16. - 11:16

Azért nyitom ezt a topikot, mert nekik nincs, viszont õk is szerethetõk.... ide jöhet minden olyan ló, aki ismeretlen származású, de azért házikedvenc, sporttárs, barát, stb....

Edited by Aniko, 2011 október 23. - 20:41.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#2 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 16. - 11:18

Sütetlenló- és nyerscsikó-toplákot is! :yeah: Meg félig átsültet. :)

#3 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 16. - 12:22

Nyamiiiii

#4 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 18. - 8:13

Sütetlenló- és nyerscsikó-toplákot is! :yeah: Meg félig átsültet. :)



Nálunk a Veres suliba van egy grillezett: Gavotte

http://www.kisalfold...otoval/2091358/

...de õ gyárilag nyereghelyen ....

...de akkor is Rosinak csak most, csak itt.... a kétszersült:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#5 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 23. - 8:14

Nekem is van sütetlen meg sütött is de a sütése hamis ugyan olyan jóóóó mint bármelyik ló. Rajz Kati azt mondta nekem egyszer, minden ló egy külön egyed még fajtán belül is és ha jó a ló akkor tök mindegy milyen fajta .

#6 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 1. - 10:36

WWW.EQUITEAM.MLAP.HU

#7 santana

santana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 15. - 9:36

Sütetlenló- és nyerscsikó-toplákot is! :yeah: Meg félig átsültet. :)



Nekem van egy nyers és sütetlen de anyai ágról jó származású csõdör csikóm.
Nagyon kis kezes jószág imádom. Az apját próbálom éppen felkutatni mert ha az apja is Kisbéri akkor sokat érõ kis csikó.
A neve Avatar. Sárga és a négy lábán zoknis elöl csak rövidebb zokniijai vannak hátul hosszabbak.
A homlokán meg van egy villám szerû folt.

#8 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 16. - 18:05

Santana, nem gondolod, hogy lassacskán ideje lenne besüttetni...?

#9 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 23. - 22:03

..az én 0-som naddon heles, ugrik is...de nyira szeretném tudni mégis mik az õsök....

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#10 Bubby

Bubby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 140 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 24. - 16:47

Sziasztok! Nekem is nullás lovam van :) Az tényleg rossz, hogy nem tudom kitõl-mitõl van, kíváncsi lennék a szüleire.

#11 qvatro25

qvatro25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 24. - 18:33

Sziasztok Nekem 1 lovam meg 1 pónim van, mindketten bélyegzés nélküliek. A pacc fríz-furioso, a póni hucul-wels. Mindkettõ gyönyörû és áldott jó természet, soha egy percre sem bántam hogy nincsenek besütve! :)

#12 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 24. - 20:43

az a gáz, hogy hiába jó a ló, valahogy lenézik...é azt veszem észre:( vann fullos papiros, kevésbé fullos, van kékvérû, van süttetlen, és van 0ás sütött lovam....mindet szeretem...de valahogy lenézik a 0-ás lovamat, míg a 0-ás pónimat nem....fura világ ez.....én is max dédszülõig tudom az õseim, de asszem õket sem igazán....mégis elfogadnak:) ill. külföldön rengeteg az ismeretlen származású versenyzõ lóállatkák száma.... m ui: pegig imádom a lótenyésztést, imádom a származást....de ha valakinek nincs, attól még nem írom le....hanem ha úgy érzem, hogy nekem valamire jó, talán még meg is veszem:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#13 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 9:26

Ismerõsömnek is van egy 0-ás sütésû lova, az apja Ügetõ, az anyja pedig egy Kõteleki kanca Anda vérvonalából. A csikó gyönyörû, jó mozgású, díjlovaglásra tökéletes lenne. Nekem nem számít, hogy nullás, attól még tudom lovagolni. Plussz ez a csõdörcsikó befedezte ismerõsöm kancáját, aki Cenzor/Cor de La Bryer származású, a csikó szintén gyönyörû, de Õ is nullás. De attól még ugyanúgy eszik-iszik, mint egy telepapíros ló.

#14 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 28. - 21:48

jah, és a poén, hogy még az ismert anyát se írják a papírjára...pedig aya csak egy van....és a tenyésztõt is ismeretlenként kezelik, és vezetik a lóútlevélbe. nagy nehezen kiderítettem tõlük, ki süttette az enyémet...de a nevén kívül semmit el nem árultak...tehát nem találom..pedig szeretném tudni, mégis mikbõl áll....merthát így isjól sikerült a lovacskám:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#15 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 1. - 8:57

Viszont van egy telepapíros lovam olyan nevekkel a származásában, hogy Toborzó, Landgraf I, Ramiro Z (anyai oldal), apai oldalról meg francia telivér végig. Gyönyörûen és nagyokat ugrik, viszont az elsõ lábát a volt tulaja tönkrevágta, így jobban kell kímélnem, pedig már rég a versenypályán lennénk. Ez a sors fintora.

#16 betyár

betyár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 2. - 16:33

nekem is az egyik lovam ismeretlen származású,van egy ismerõsöm õ lótenyésztõ,agrár mérnök meg minden,kínált érte egy nyereghelyen sütött kisbéri kancát,mikor megláttam meg értetem miért akar cserélni :) hát kimondottan randa testfelépítésû volt,így maradok inkább a nullásnál,ezt legalább mindenki dicséri milyen szép,és nem sajnálnak hogy milyen lovam van,nem minden a pedigré :)

Edited by betyár, 2009 október 2. - 16:34.


#17 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 7:49

A nullás ló jelen felállás szerint a véletlenek szüleménye. Jelen pillanatban van egy állattenyésztési törvény, amit nem tartunk be és a felügyelet is elismer azzal, hogy lebélyegzi nullásra, pedig vizsgálatokkal felelõsségre lehetne vonni azt aki ezt tette (pl. vérvételek, DNS). Amíg ez így történik, sajnos lesznek nullás lovak, pedig ha egy kicsit nagyobb szigor lenne, akkor nagy százalékuknak lenne származása és nem veszne el. Üdv: Egy tenyésztõ

#18 betyár

betyár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 21. - 19:51

A nullás ló jelen felállás szerint a véletlenek szüleménye. Jelen pillanatban van egy állattenyésztési törvény, amit nem tartunk be és a felügyelet is elismer azzal, hogy lebélyegzi nullásra, pedig vizsgálatokkal felelõsségre lehetne vonni azt aki ezt tette (pl. vérvételek, DNS). Amíg ez így történik, sajnos lesznek nullás lovak, pedig ha egy kicsit nagyobb szigor lenne, akkor nagy százalékuknak lenne származása és nem veszne el.

Üdv:
Egy tenyésztõ

ebben teljes mértékben igazad van :yeah:

#19 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 30. - 23:36

ebben teljes mértékben igazad van :yeah:




na szóval tegnapelõtt besütötték a kiscsikómat oldenburgira...mikor nézegették a lovaimat, és pár róluk készült képet...valamiért mindig a nullás volt a németek szemcsillogása....majd megkérdezték...mi a származása?...mondottam keine Ahnung (fogalmamsenincsen:) )....de nagggyon tetszett nekik....majd megbeszéltük, ha egyszer lesz csikója, akkor jöhet õ is elõtörzskönyves kancának az oldenburgiba....mondtam ok, állok elébe:)


pár kép róla itt, ha valakit érdekel: http://gallery.site....Lovarda/vercse/

üdv:

mercy

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#20 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 3. - 1:18

Szép :)

#21 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 10. - 1:02

Szép :)



köszönöm:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#22 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 12:58

na szóval tegnapelõtt besütötték a kiscsikómat oldenburgira...mikor nézegették a lovaimat, és pár róluk készült képet...valamiért mindig a nullás volt a németek szemcsillogása....majd megkérdezték...mi a származása?...mondottam keine Ahnung (fogalmamsenincsen:) )....de nagggyon tetszett nekik....majd megbeszéltük, ha egyszer lesz csikója, akkor jöhet õ is elõtörzskönyves kancának az oldenburgiba....mondtam ok, állok elébe:)


Van ilyen? Mert akkor csalódtam egy kicsit a német precízióban.

#23 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 13:46

Hát, van ahol lovat tenyésztenek és nem papírt.

#24 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 14:15

Én csak azt az egyet nem értem, hogy ami oldenburgi csikók jönnek be németországból, azok chippel vannak jelölve. Vagy ez opcionális?

#25 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 23. - 12:31

Én csak azt az egyet nem értem, hogy ami oldenburgi csikók jönnek be németországból, azok chippel vannak jelölve. Vagy ez opcionális?

Aktive Kennzeichnung

Nur in Zuchtbücher eingetragene Pferde und Ponys sowie im Turniersport eingesetzte Pferde müssen nach den Vorschriften der Zuchtverbände beziehungsweise der Deutschen Reiterlichen Vereinigung aktiv gekennzeichnet werden.

Es gibt für Turnierpferde zwei Möglichkeiten der aktiven Kennzeichnung. Sie können durch einen Schenkelbrand (Nummernbrand) oder durch einen zu injizierenden Transponder aktiv gekennzeichnet werden.

Der außen am Pferd sichtbare Schenkelbrand weist für jeden erkennbar darauf hin, dass dieses Pferd registriert ist.

Trägt ein Pferd einen Transponder, so muss die für das Pferd verantwortliche Person - vorerst nur beim Turnierstart - ein Lesegerät mitführen, damit der Transponder von einem (Turnier-) Offiziellen bei Bedarf abgelesen werden kann

Edited by suttogók, 2010 február 23. - 12:32.


#26 szandikah

szandikah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 7. - 20:09

Sziasztok! Lehet hogy nem ide kéne írnom, de sietek. Annyit szeretnék, hogy egyik barátnõmnek a 7-8 éves lova sütetlen és semmi papirja nincs róla. Csak egy szerzõdés, hogy az övé. Viszont szeretné ha lenne neki lóútlevele, de nem akarja besüttetni. Ilyenkor mit javasoltok? Mégis mit kellene tennie?

#27 spencer

spencer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 21. - 22:47

Sziasztok! Lehet hogy nem ide kéne írnom, de sietek. Annyit szeretnék, hogy egyik barátnõmnek a 7-8 éves lova sütetlen és semmi papirja nincs róla. Csak egy szerzõdés, hogy az övé.
Viszont szeretné ha lenne neki lóútlevele, de nem akarja besüttetni. Ilyenkor mit javasoltok? Mégis mit kellene tennie?



Szia! :)

Jelenleg Magyarországon (sajnos még mindig) csak ha lesütik nullás bélyegzésûre akkor kaphat lóútlevelet, évek óta folyik a huzavona, hogy mikrochipre is lehessen ilyen esetben útlevelet kiállítani ill. igényelni.
Csak sajnos az állatorvosok és a lóternyésztési szakemberek nem tudnak közös nevezõre jutni, mert elvileg csak állatorvos helyezhetné be a chipet, viszont a lóazonosítást pedig csak lótenyésztési felügyelõ végezheti.
A másik probléma, hogy (állatorvosi vélemény szerint) a chipet kiszedni nem lehetetlen, igy pl. egy ellopott ló azonosítása nem egyszerû.
Érdeklõdjetek utána, hogy most hol tart a dolog.
Pl. Németországban láttam szamárnak az útlevelét, a szõrforgók alapján végezték el az útlevél kiállítását.
A szörforgókat biztosan nem lehet manipulálni.
ÜDV.

#28 Duplo

Duplo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 12. - 9:30

sziasztok! Nekünk van egy pónink sütött, ugyan nem látszik tökéletesen a sütése, de az egyik oldalon egy szám 97 ( gondolom ez a születési idõ lehet???) ill. egy U betû... ez mit takar??? Esetleg van valami ötlet??? 135 cm magas, olyan welsh szerû lovacska...

#29 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 27. - 12:58

sziasztok! Nekünk van egy pónink sütött, ugyan nem látszik tökéletesen a sütése, de az egyik oldalon egy szám 97 ( gondolom ez a születési idõ lehet???) ill. egy U betû... ez mit takar??? Esetleg van valami ötlet??? 135 cm magas, olyan welsh szerû lovacska...



szerintem nyírd meg nyírógéppel...utána talán biztosabb, hogy mi is van ott... elvileg U semmiképp

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#30 Szotyola

Szotyola

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 28. - 13:54

Jé, most fedeztem fel ezt a topikot. :) Nekem is 0-ás pacim van, õ:

Posted Image
Posted Image
Posted Image

#31 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 28. - 16:31

A gyerök pólnija elölnézetben. (Mégis rokon a víziló?)

Posted Image

#32 Beysha

Beysha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 199 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 10:50

Jé, most fedeztem fel ezt a topikot. :) Nekem is 0-ás pacim van, õ:

Posted Image
Posted Image
Posted Image



Isteni szép (:
személy szerint,hasonlít az én Mollymra^^

Amúgy, nekem is lenne egy nullás sütöttem, õ egy Arab félvér.
a Csikója pedig Molly, aki hucul apára ütött, de neki nincs semmyilyen sütése.

Beysha: http://i30.tinypic.com/2qjccba.jpg
Molly: http://i28.tinypic.com/6s7zlt.jpg

#33 Szotyola

Szotyola

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 29. - 22:16

Isteni szép (:
személy szerint,hasonlít az én Mollymra^^

Amúgy, nekem is lenne egy nullás sütöttem, õ egy Arab félvér.
a Csikója pedig Molly, aki hucul apára ütött, de neki nincs semmyilyen sütése.

Beysha: http://i30.tinypic.com/2qjccba.jpg
Molly: http://i28.tinypic.com/6s7zlt.jpg

Vigyázz ám, mert még ellopom a lovaidat! :D A legjobban Beysha tetszik Posted Image

Ez off, de sikerült fedezõmént találnod?

#34 Beysha

Beysha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 199 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 30. - 6:37

Köstziii :D:D Amúfy off: azt hiszem várok tavaszig ezzel az üggyel, hiszen a fedeztretés õsszel már nem optimális.Meg be van tervezve, még egy paci^^

#35 Lilly

Lilly

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 16:30

Az elsõ pacim nekem is nullás volt!!! ÉÉÉÉSS imádtam, am télleg szerettem volna tudni, hogy mifélék a szülei.

#36 Wagner

Wagner

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 27. - 9:27

Közérdekû közlemény :kir:

2012-tõl Pálfán fedez Falkland
Posted Image

További képek, video és családfája megtalálható az alábbi linken:
Falklandról minden.

Kapcsolatfelvétel:

info@koronamenes.com
0630/632-0175

#37 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 11. - 9:50

Sziasztok! :D Nekem egy 1 éves furioso szerûségem van. Anyja-apja ismeretlen, de így is nagyon helyes kis lovacska :)

#38 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 1. - 15:47

Sziasztok! :D
Nekem egy 1 éves furioso szerûségem van. Anyja-apja ismeretlen, de így is nagyon helyes kis lovacska :)


:)
Üdv a klubban:)
Kicsit fel kellene ugyan éleszteni....ha gondolod, tegyél be róla képet, mesélj róla!

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#39 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 12. - 18:43

Akkor élesszük! :)
Õ itt az én kolbásszökevényem,MoccaChino,9 éves nullás herélt.Apukája telivér,anyukája kisbéri az Ozora vonalból.Abban a lovardában született,ahova jártam,csak azért tudom.Bár azóta is gyõzködnek,hogy nóniusz van benne. :D
Chino
Chino
Chino
Chino

#40 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 28. - 1:12

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image