Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Napló...


  • Please log in to reply
3276 válasz a témához

#3081 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 10. - 8:45

Hajnal hat tájban, mikor kimászok az odúmból, rigó lovag javában dalolja énekét a kisház melletti oszlopon ülve. 

Ma korábban keltem, öt körül kimentem, s füttyentettem az éjjeliőr kutyacsapatnak. Rigó fiú vette az alaphangot és a füttyre ő is belekezdett. :)


  • Mézszín Sörény kedvelte

#3082 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 10. - 16:08

Magdi!

Pénteki süti: ropogós nutellás-csokis csók

 

Külön-külön is jó. Te milyen sorrendet választanál?

 

 



#3083 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 10. - 17:27

Áh, nem szaroznék ennyit. Kész időpazarlás. :D

Nutella, nagykanállal.

Ha elfogyott, jöhet az étcsoki.

Ha az sincs, marad a kukoricapehely kakaóban.

 

:D

Egyébként a legfinomabb csemegém az érett banán, nutellával. Csak a nutella nem érkezett meg eddig. :D

 

(Hm. számolhatnám én is,mint a dohányosok, hogy már 3 hónapja nem ettem nutellát, az utsó a karácsonyi ajándék volt... )


Edited by Kistáltos, 2015 április 10. - 17:30.


#3084 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 10. - 18:19

Nutellám az nincs, érett banánom van.

Oszt itt kerülgetek néhány bogyót, ami az Eine kleine Nachtmusik szerűséget szokott dúdolni.


  • Mézszín Sörény és Kistáltos kedveli

#3085 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 10. - 22:28

 

Nem tudom, ismeritek-e a 2 girls 1 cup videót. Ott NEM nutellával csinálják ezt. Nagyon nem. De ez meg így vicces. :D 



#3086 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 26. - 13:31

Furcsa dolog az internet. Még furcsább a fészbuk.

S hogy egy fórumossal történt, így a legeslegfurcsább, hiszen nekem a fórum olyan kis/nagy család féle, ezért.

Nem csak én nem értettem, mi történt, konkrétumot nyilván csak a titkos fórum csoport tudott, így én is azt hittem, csak vicc, mikor eltávozott fórumtestvér írogat még.  Vagyis hogy nem hittem el, hogy eltávozott. 

Nem ismertem személyesen, sajnos, de nagyon sajnálom, hogy nem ismerhettem meg jobban. 

 

Ne haragudjatok, fórumosok, igen vegyes érzelmeim vannak most felétek. 


Edited by Kistáltos, 2015 április 26. - 13:32.


#3087 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 6. - 16:27

Egy kis nosztalgia "17 felettieknek".

 

8623335_fbbc7179579e3de0f4c46f8b3ac90fff

 

Meghalt Pierre Brice, a Winnetout alakító színész

 

 



#3088 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 6. - 22:38

Nagyon szomorú vagyok. Kistini koromban halálosan szerelmes votam belé. Az "Ezüst tó kincsé"-t ötször láttam moziban, minden zsebpénzem ráment....



#3089 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 15:06

Nutellabojkott készülődik

 

 



#3090 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 19:58

Kistáltosra való tekintettel nem akartam belinkelni :D Egyébként a pálmaolaj rettenetes környezeti katasztrófát okoz, mindenben van, a testápolódban, a kajádban, mindenütt :angry:


  • Kistáltos kedvelte

#3091 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 8:28

Most nem üt szíven, annyira, amíg ennyi friss gyümölcs van, nem hiányzik. :)


  • Ernest kedvelte

#3092 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 8:37

Egyébként inkább olyan szarkeverés szaga van, foglalkoznának inkább a fenntartható fejlődés miatt kidobott iszonyú mennyiségű műszaki cikkel. Amit megeszünk, annak mellékterméke legalább újra hasznosul.   :gm:

A magyar vonatkozású bekezdésnek meg sok értelme van, amikor itthon megölik az önfenntartó gazdálkodást.



#3093 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 10:00

Magdi, a pálmaolaj egy globális katasztrófa, csak nagyon nehéz kikerülni, mert szinte mindenben van, nem olyan egyszerű, mint vegetariánusnak lenni :sad:



#3094 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 23. - 18:34

Ha van Isten, most segítsen! S ha van kollektív tudat, most segítsetek Ti is! 

Szurkoljunk, drukkoljunk kedves fórumtársunknak, hogy épüljön fel mielőbb.  



#3095 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 23. - 18:55

Részemről szurkolok ezerrel!!!!



#3096 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 26. - 9:40

Vajon milyen "állat" tudja a villanypásztor karóinkat úgy elrendezni, hogy kettőt félbetör, kettőt pedig kihúz úgy, hogy a szalagok sértetlenek? (Nem nyúlt meg, nincs küzdés nyom, nem szakadt el). Tippem van, de nyilván én vagyok a rosszindulatú. Beteg egy világot élünk, beteg emberekkel. 



#3097 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 29. - 22:21

Villanypásztor. :D

Esttájban jutottam madzagot húzni (húztatok már nem tökéletesen felcsavart 500 m-nyi vezetéket? :D ),ilyenkor van "kutyaidő" is, az esti séta ideje. Mászok a gordiuszi vezetékkel, lábam alatt egy-egy kutya, fejemet támadják az óriás éjszakai cserebogarak, mire a dombtetőn egy piromániás rakétákat kezd fellőni. A kutyák a nyakamban, rögtön laokoon csoporttá váltunk. Szerencsére csak kettő pukkant, aztán csend, pár perc, mire a kutyák megnyugodtak és messzebb mentek tőlem. És mennyi az esélye annak, hogy abban a pillanatban lépek rá majdnem egy fácántyúkra????? :D  :gm:

 


  • Mézszín Sörény, Fifikusz és N.C. kedveli

#3098 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 13. - 21:27

 A mai újságban (Kisalföld) 'A nap mondása':

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk azért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk."

Széchenyi Zsigmond

 

Hát... elég sokat olvastam tőle, ezt még nem! :)


  • melodia91 kedvelte

#3099 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 13. - 22:44

Ez elég ismert könyve. Nem egyyszer olvastam, nem emlékeztem rá, de akkoriban más volt a fontos.



#3100 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 13. - 6:49

Életkép

 

"Az árusok bódéi ott húzódtak, sorban, ahol ma a semmiféle szabványnak meg nem felelő parkolóban újgazdag BMW 6-ost terelgető, tininek öltözött szőke mama vív fogcsikorgató harcot az állami előjogoktól öntudatos Audi A6 gazdájával, miközben véletlenül agyontapossák a budai őslakos, kockaladás bácsit, aki kivételesen megpróbál normálisan parkolni, mialatt a mama elkölti az utolsó tízezresüket odabent."



#3101 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 6. - 10:52

Hej, Öreg, Öreg... Ennyi volt? :sad: Elmentél, és én hónapokig nem is tudtam róla. Akkor sem voltam ott, amikor megadták Neked a végtisztességet. Persze ez az én hibám is. Gyakrabban kellett volna keresnem téged, és akkor még lehetett volna egy-két jó beszélgetésünk. Nem tettem elégszer, mert ott volt a tudat, hogy csak egy telefon, és jössz, vagy én megyek. Hát már nincs... :sad: Fáj a hiányod. A humorod, a tudásod, a bölcsességed, az emberséged, az egész lényed... Pótolhatatlan. Csomó mindenről senki mással nem tudtam úgy beszélgetni, mint Veled. Nagyon szeretnék egy jót dumálni Veled, de már nem lehet. :sad:  Hiába tárcsáztam a számodat, egy géphang hallatszott a vonal másik végén, nem a Tiéd. A hívott számon előfizető nem kapcsolható... :sad: Hiába próbáltam e-mailt is küldeni, a rendszer visszadobta. És hiába szállnék vonatra a Déliben, és buszra Baracskán, már nem találnálak meg abban a váli házban, a pizzériával szemben. Milyen jóízűt zenéltünk ott egyszer... Emlékszel? De hát olyan helyre mentél, ahová nem lehet sem telefonálni, sem e-mailt küldeni, sem pedig vonattal vagy busszal eljutni. Azért írok most ide, hogy így köszönjek el Tőled. Bár nem tudom, hogy onnan, ahol most Te vagy, el lehet-e ezeket a sorokat olvasni. Remélem, igen, mert más módot nem látok rá. Hiszen még csak a sírodhoz sem tudok elmenni, mert nincs olyanod. Mindig poénkodtál, hogy majd szétszóratod a hamvaidat, nehogy homokórába töltsenek és még halálod után is dolgoznod kelljen, de nem hittem volna, hogy komolyan gondolod. Ahogy azt sem, hogy ez ilyen hamar, ilyen túl hamar bekövetkezik... Arra számítottál, hogy végigcsinálhatod a harmadik szaturnuszi körödet is. Sajnos tévedtél, a kvadrátnál leléptettek... :sad: Azon tűnődöm, hogy vajon feltétlenül így kellett ennek történnie? Nem lehetett volna másképp? Talán ha jobban vigyáztál volna arra a testre, amit erre a menetre kaptál, és kevesebbet piálsz... Nem tudom. Csak hiányzol. Terveztem még pár programot Veled. Most hétvégén és jövő hétvégén is koncertem lesz, legalább az egyikre el akartalak hívni. Egy csomó mindent meg akartam mutatni a neten, fel akartalak kérni tanúnak, meg ilyenek... Kit hívjak Helyetted? Most is... Megcsináltam a szoláromat, de Nélküled nem nagyon tudom értelmezni. Itt ülök előtte, és csak annyit tudok belőle kisütni, hogy mozgalmas év lesz, de hogy milyen értelemben, arról lövésem nincs. Most kit kérdezzek, mondd? Máskor csak elcsattogtam Hozzád, kérdeztem, beletúrtam a feneketlen mellényzsebedbe, előkotortam belőle egy kártyát, és megvolt a válasz a kérdésemre. Most mihez kezdjek az én mesterem, atyai jó barátom, öreg varázslóm nélkül? Alig maradt utánad valami. Pár cetli a kezed írásával, néhány origami figura, az emlékek, és a hiányod. Ez minden. Ezt kell beosztanom. Elég kevés...

Tudom, hogy ezt a búcsúzkodást nyafogásnak tartanád, idegesítene, és leszúrnál, hogy hagyjam már abba. Úgyhogy el is köszönök Tőled. Könnyű átkelést már nem kívánhatok Neked, hiszen már túl vagy rajta. Így hát jó utat kívánok. És köszönök mindent. A barátságodat, a tanácsaidat, azt, hogy voltál nekem. A Főnökasszonyt mindig nagyon szeretted, ezért küldöm ajándékul neked ezeket.

Hát... Szervusz, Öreg. Remélem, jól vagy odaát.

 

 

Ja, még valami: nem tudom, mit tervezel, de ha kedved van egy új testbe belebújni, szívesen segítek. Csak döntsd el gyorsan, mert sokat már nem várhatok.   



#3102 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 27. - 22:20

"Nem vágytam arra, hogy kamera elé álljak, de egyszer lovagolni tudó, angolul beszélő, szakállas színészt kerestek egy millió lírás fizetéssel"

 

 



#3103 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 28. - 21:02

Jó volt, bizony. Köszönöm, hogy élt. :)


Edited by Kistáltos, 2016 június 28. - 21:03.


#3104 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 4. - 14:54

Lepereg az életem. Miért ma? Miért tolulnak a régi képek, megdöbbentő események az agyamba? Mikor veszélyben voltam, sose történt ilyesmi, pedig az a nagykönyvben így van megírva.

Nem akarok gondolkodni, mennyivel egyszerűbb lenne két bittel élni. 



#3105 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 4. - 16:36

egy feles segít Magdi :D



#3106 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 4. - 19:17

Én a kocsmát akartam javasolni, ott gondolkodás nélkül lehet megvitatni az élet nagy dolgait és van bőven "kétbites" is.

(Még ha a jövő képei lebegnének előtted, de ha a múlt a meghatározó, akkor már betöltötted a 18-t.)


Edited by Robi, 2016 augusztus 4. - 19:18.


#3107 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 4. - 21:53

Köszönöm. :) Hát a kocsma/feles nem opció. De a lovaglás segített átmenetileg. :)

 

A jövő képeiből is csak a LOTTÓ számok jöhetnének. :D


Edited by Kistáltos, 2016 augusztus 4. - 21:54.


#3108 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 október 9. - 14:36

Sírok, hányok, dühös vagyok és végtelenül szomorú.

 

 

"...az parancsol, aki éppen a legtöbbet fizeti."

 

"elég szűk politikai-gazdasági-szellemi kör, amely már csak Magyarország egészen kis darabjai felett nem gyakorol totális politikai, gazdasági és szellemi kontrollt."



#3109 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 október 10. - 7:45

Az előbb nyomtam rá egy "tetszik"-et, aztán rájöttem, hogy az azért nem pontos.


Edited by N.C., 2016 október 10. - 7:46.


#3110 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 23. - 15:45

Jó hely ez a Pécel.

https://www.facebook...?type=3

http://mek.oszk.hu/1...11813/11813.htm



#3111 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 27. - 10:31

https://docs.google....c7s9O01u5M/edit



#3112 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 27. - 20:59

.... hát ugye erre sé' löhet tecciköt nyomni, na!

 

Kössz, hogy fölraktad!



#3113 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 28. - 8:21

.... hát ugye erre sé' löhet tecciköt nyomni, na!

 

Kössz, hogy fölraktad!

 

???
 



#3114 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 28. - 8:27

Már úgy értettem, hogy a Józan Ész halála nem tetszik.



#3115 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 28. - 8:56

A Józan Ész egy furcsa teremtmény. Örök. Hol előtérbe kerül, hol eltemetik. Valahogy mindig alulról lát, ott éledezik, oszt feljebb kerülve már ássák is sírját. Adott "fejlődési szint" eléréséig szükség van rá, majd mihamarabb sűlyesztőbe kerül. Ez nem helyi specialitás, globális. Csak van ahol és amikor az adott időszakban a használhatósága alacsony, máshol magasabb szinten található.

Mivel ezen téma taglalása erősen közéleti áthallásokat eredményezhet, így itt nem aktuális foglalkozni vele.



#3116 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 28. - 9:19

Már úgy értettem, hogy a Józan Ész halála nem tetszik.

Így már értem. :)

 



#3117 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 28. - 9:38

 

Mivel ezen téma taglalása erősen közéleti áthallásokat eredményezhet, így itt nem aktuális foglalkozni vele.

 

Én úgy gondoltam a probléma inkább társadalmi mint politikai jellegű, ezért osztottam meg. :)  Bár tudom, sajnos a szerző sem állt mindig távol a politikától. Kár volt bekoszolnia az egyébként (szerintem) oly tiszta kezét.
 



#3118 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 február 28. - 11:06

A társadolom pillanatnyi állapota és változása jelentősen közélet függő. A társadalom egyedeinek mentalitására erősen kihat a közélet. Az egyedek mentalitás a befolyásolja a közéletet. A közélet tesz azért, hogy milyen legyen az egyedek átlagmentalitása.



#3119 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 11. - 10:34

Új okmány lesz a kormány új születésnapi ajándéka

 

Ugye közéletről nem beszélünk. Másodiknak az egészség topic-ba tettem volna a rá gyakorolt hatása miatt. De inkább csak egy bejegyzés.

Ezzel egy burkolt áremelés valósul meg. Ha valaki az átfutási időt és a időpont foglalási lehetőségek ismeretében nem tudja az egészet a születésnapjára ütemezni (bár a leírás szerint a dátumot megelőző születésnap számít, "a jogosítvány tulajdonosának az azt megelőző legutolsó születésnapjáig lesz érvényes.") és nem akar lejárt okmányt, akkor ha a lejárat előtt csináltatja, akkor bukik egy évet. Szegény hivatásos a kétévenkénti érvényesítéssel már évente foglalkozhat, így az áremelkedés 100 %. Ugye ez a GDP-t növeli, de a fogyasztói kosárban szerepel-e majd?

Lejárt a szavatosságom



#3120 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 március 14. - 16:43

Mert ha épp nem tudnánk mire költeni szülinapunkon a rengeteg zsebpénzünket... hát tessék.