Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Haszonállatok


  • Please log in to reply
4162 válasz a témához

#4081 indus01

indus01

    Új vendég

  • Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 6. - 20:46

Köszönöm a választ :)

Nekem is a másfél éves korban történő fedeztetés rémlett, csak a 3 év elbizonytalanított. Nem sürgős, hogy hamar legyen bárány mivel csak a fű karbantartása az elsődleges feladatuk. Ezt a nyírást is ki fogom próbálni, mivel szerintem az egyik kicsit alulfejlett a korához képest, de az is lehet, hogy csak fajtájából fakadóan ilyen.



#4082 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 7. - 8:34

Szívesen. :)

Ha eddig nem kaptak féreghajtót, az sem ártana, a visszamaradottságnak az is oka lehet. (Korábban volt itt róla szó, ha esedékes, keress vissza egy kicsit.)

(Ja, a vékonycsontú kost nem azért írtam, mert nem bírja el, hanem hogy a bárány lehetőleg ne legyen nagyon erős csontú.)

 

 

A "nem megszeretni" részre is. Valahogy az sem egyszerű..

Na, most én is jól kitoltam magammal. :P

Ő itten Nuti, (azaz Nutria :D ):

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Az édesanyja fantasztikus teljesítményének köszönhetően ez az 1 kisnyúl maradt a sokból, ő viszont kissé túlfejlett lett. Épphogy kinyílt a szeme, már nem fért bele 1 markomba. Most kb 6 hetes, de már csak két kézzel tudom átfogni, kb fele akkora, mint az anyja. És persze nagyon jól bírja a hurcolászást, simogatást. :gm:

Ráadásul lány, uh a megtartásnak sincs akadálya, de biztos, hogy ezt a szuper vonalat kellene továbbvinni? (Anyuka előző ellésre is csak 2 babát produkált...)

Levágni viszont tuti nem fogom... :unsure:

 

(A szépséges pulykáim rosszul viselik a nyárinak éppen nem nevezhető időjárást. :sad:  A napi kétszeri elázás meg a hirtelen hűvös idő pont a legrosszabbkor érte őket, most kezd vörösödni a fejük. Borzolják a tollukat, néha állva elalszanak, gondolom fáznak. Viszont amikor az egész udvar úszik :angry: , nem sok esélyem van a gyógyszeres vízzel. Szóval kettő megadta magát, és még van 1, amelyik eléggé gubbaszt. Vettem nekik újra tápot, talán az helyrebillenti őket. :mellow: )



#4083 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 11. - 6:59

Haszonállatok?

 

frizz1.jpg



#4084 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 11. - 10:55

Aki csinál rendszeresen sajtot, az tudna nekem segíteni, hogy mik kellenek hozzá? Eszköz ügyileg.  Hőmérő, forma, milyen, mennyi, kell e külön lábas, vagy megteszi a hazai, ilyesmik. Oltóval, kultúrával szeretném csinálni, nekem nem jönnek be annyira az ecetes lágy sajtszerűk.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4085 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 11. - 11:55

Parasztélet 7119-től.



#4086 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 11. - 12:14

Parasztélet 7119-től.

Megvan, köszi :)


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4087 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 11. - 21:10

Sziasztok!

 

A kecskemamánktól leválasztottuk a kicsiket. A darától bedagadt a nyaka alatt, meg tegnap a melső lába is egy kicsit. Az állatorvos azt mondta alergiás, de csak árpadarát kapnak, amit a kismalacok is esznek. Nincs benne semmi más. Ti milyen darát adtok (ha van) a kecskéiteknek? A kukoricától meg a másik fújódik fel ezért azt keveréket sem adhatom nekik.



#4088 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 11. - 21:26

Szerintem semmilyen darát ne adj nekik, hanem szemeset. A dara csak megszívja magát a bendőben, megdagad, nem tudja felkérőzni rendesen, és mindenféle emésztési gondot okoz. (Nekünk anno sikerült egy kecskét viszonylag kevés kukoricadarával likvidálni.:( ) (Mondjuk a lábdagadást nem értem, ez nem ló, de nem vagyok állatorvos.)
Szóval bármit is adsz, fokozatosan növeld az adagot (kis maréknyival kezdve), és szemesen, hogy meg tudja rágni. Ne legyen egész nap előttük abrak, főként ne ázottan. Viszont mindig legyen széna, szalma vagy zöld. Ha bármi rendellenes van, akkor vedd vissza /el az abrakot.
Én egyébként tritikálét és zabot adtam a báránynak, gidának.

#4089 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 12. - 10:21

 
Én egyébként tritikálét és zabot adtam a báránynak, gidának.

Az tegnap kimaradt, hogy mértékkel szerintem bármelyik gazdasági abrak etethető, azaz az árpa, kukorica se kellene, hogy gondot okozzon. Én egyedül a búzáról tudom, hogy magában nem a legjobb, mert hasmenést okozhat.



#4090 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 12. - 11:24

Nálam búza/tritikálé, árpa, zab szemesen kb. azonos súlyarányban, télen kis kukorica hozzá, szintén szemesen.



#4091 roli

roli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 402 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 13. - 7:08

Sziasztok!

 

A kecskemamánktól leválasztottuk a kicsiket. A darától bedagadt a nyaka alatt, meg tegnap a melső lába is egy kicsit. Az állatorvos azt mondta alergiás, de csak árpadarát kapnak, amit a kismalacok is esznek. Nincs benne semmi más. Ti milyen darát adtok (ha van) a kecskéiteknek? A kukoricától meg a másik fújódik fel ezért azt keveréket sem adhatom nekik.

 

Ez keringési probléma is lehet, vagy még komolyabb! :(



#4092 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 13. - 11:32

Nahát, én darálva (inkább roppnttva) adom nekik az árpát kis kukoricával, enyhén vizezve, hogy ne legyen poros, amíg fejem őket.

#4093 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 13. - 14:56

Én is darát adok már évek óta a kecskéknek. Tritikálé-kukorica keveréket. Semmi bajuk. Jól tejelnek. Nem vizezem. Sokkal jobban megemésztik ,mint szemesen. Szemesen csak zabot adtam.



#4094 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 13. - 15:19

Egy időben én is adtam roppantva, de akkor sokat szétszórtak.



#4095 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 14. - 9:10

Beszállok a közvélemény kutatásba, én szemesen adom, zab+árpa, kis kukorica. Igazából eszembe sem jutott, hogy daráljam, roppantsam nekik. A gidák is ezt kapták, megették. A tyúkoknak is csak a csillagfürtöt és borsót darálom meg, a többi (kukorica, búza, napraforgó) megy szemesen. 

Egyik kecskék kezd látványosan kevesebb tejet adni, miééért? Még nincs is ősz, tél se, ne apasszom még....amúgy is ő a gyengébbik láncszem:)....



#4096 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 19. - 10:30

Mi a tehenészetből vesszük 2 hetente a darát, mert azt adják :gm: :D (Nyilván a tehenek is azt kapják, akik szintén kérődzőek, szóval valszeg csak nem ártok a kecskéimnek...)



#4097 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 19. - 11:43

És a tehenek csak úgy, magában kapják a darát, vagy más takarmányokkal keverve?

 

(Szerintem egyébként lezárhatjuk ezt a témát. Ezek szerint van, aki a darára esküszik, és van, aki nem. :wink:  :ang: .

Azt meg azóta sem tudtuk meg, hogy a "vitaindító" kecske jobban lett-e vagy mi van vele.)


Edited by izland, 2014 augusztus 19. - 12:05.


#4098 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 10:16

Sziasztok, valaki mondja meg nekem légyszi, hogy a kecskesajt alapjáraton büdös, vagy nem feltétlenül?

Kaptunk ajándékba ismerőstől, árulja is, nagyon pöpecül be volt csomagolva meg minden, szóval jól néz ki, de kb. olyan szaga van, mint a fővárosi állatkert patás részlegének. Amin azért csodálkozom, mert amikor én kecskét fejtem (hehe, ilyen is volt :happy: ) ők nem voltak büdösek (a bak persze az volt, de a többiek, meg a tej nem).



#4099 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 10:23

Orr és ízlés kérdése. Ugye a pálpusztai is kinek így, kinek úgy...

Nekem olyan a sajt, ha eszem, nem érzem, hogy a bakkecske megy előttem.



#4100 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 11:06

Alapjáraton nekem nem büdös. Azért egy enyhe kecskeíze van, mondhatni utóíze, én nem rajongok érte, de elmegy:).



#4101 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 16:05

Sziasztok, valaki mondja meg nekem légyszi, hogy a kecskesajt alapjáraton büdös, vagy nem feltétlenül?

Kaptunk ajándékba ismerőstől, árulja is, nagyon pöpecül be volt csomagolva meg minden, szóval jól néz ki, de kb. olyan szaga van, mint a fővárosi állatkert patás részlegének. Amin azért csodálkozom, mert amikor én kecskét fejtem (hehe, ilyen is volt :happy: ) ők nem voltak büdösek (a bak persze az volt, de a többiek, meg a tej nem).

 

Nem.Nem büdös. Se a sajt, se a tej. Évek óta csinálok és iszom a tejet is. Nagyon finom és nincs szaga, se kecskeíze.
 


  • Filly kedvelte

#4102 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 22. - 18:36

Hmmm. Lehet, hogy én vagyok finnyás, bár ettem már pl. házi juhtúrót, az nagyon finom volt. Nincs mivel összehasonlítanom, ez a konkrét darab nekem egy kicsit erős.

A kecsketej, amit itt fejtem, az jó volt. Csak nem mertem túlzásba vinni a kóstolást, mert kiskutyának ment, ehhez képest nem volt túl sterilen kezelve.


Edited by Gisari, 2014 augusztus 22. - 18:36.


#4103 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 24. - 19:15

Valakinek nincs véletlenül eladó választási malaca? Lehetőleg nem tápos, napfényt is láttot:), nem törpe, nem csüngőhasú?
Ha lenne, várom az infókat:).



#4104 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 1. - 20:11

Gisari! Én sem érzek semmit a saját tejen, sajton. De ezek nem is kapnak semmi extrát, zabon kívül, meg "sima" füvön. Szomszéd kecskéit fejtem egy hétig, és náluk azért észre lehetett venni, hogy erősebb íze van a tejnek. Sok lucernás füvet kapnak, másban nem igazán különbözik a tartásuk.

Igazi élmény volt szinte teljesen idegen állományt koordinálni, pedig csak öten vannak. :gm:



#4105 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 13:49

Én a sok tökfélét vettem észre, meg ha sok a friss fű. A széna (lucerna is), zab, árpa az finom tejet csinált, a többi nekem nem jött be. De totál ízlés dolga lehet.
Én áttértem a napi 2szeri fejésre, egyszerűen nem fér bele a reggeli rutinba, mióta ovi-suli elkezdődött. Kevesebb, de ez van.

Lettek röfijeink. Jó kis mix (managlicaxvietnámi anya, nagyfehér apa) 4 kis turcsiorrú, nagyon helyesek. Kettő hamarosan pecsenye lesz, kettő meg tél végéig növögethet, meglátjuk mekkora jön össze ebből a mixből ennyi idő alatt. 
egyelőre közönségkedvencek, kis zabagépek, a nekik összeállított darán kívül bármit megesznek:D. A dara összetetvőit szemesen szointén, szóval valszeg nem ehhez voltak szokva, ne akarjam elkényeztetni:).



#4106 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 14:52

Ezeket a vietnámi/csüngőhasú keverékeket csak akkor érdemes tömni, ha szertitek a zsíroskenyeret. Sok zöldféle (fű, lucerna szárazon is, parlagfű és egyéb rokon karácsonyfák, zöldségféle - konyhai pucolék, gyümölcsök...), viszonylag nem sok szemes (roppantva kapják) áztatva, némi kenyérmaradék bőven elég nekik. Ha sokat esznek, nagyon vastag lesz a szalonna. Fél éves kortól szoktam vágni (a legkisebb félévesen konyhakészen 16 kg volt, a többiek élősúlyban 30-40 között).

Ma született itt egy adag, első ellés. A kétórás malacka már majdnem száz méterre a helyétől őrződött a kutyák által (Zénó két első lába között melegedett), pedig ezek mindent megfognak és "stoppolnak".

A kecskék is sok parlagfűvet kapnak.


  • Filly kedvelte

#4107 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 15:21

Köszi Robi, ezek egyelőre nem akarnak elhízni, mert a kertem rengeteg gizgazát tömik kétpofára, a szemest csak ímmel-ámmal. Kajamaradék persze jöhet, és hát akad is:D. A zsírt is szeretjük, megesszük, de ha husi is lenne rajtuk az jó lenne:).
 



#4108 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 16. - 10:34

A kecskesajt csak akkor büdös szerintem, ha érlelt, mint pl a pálpusztai. Alapból nem.

 

Aszondod, Robi, fél év a minimalac vágása? Mi vágtunk már 4 hónaposan, 20-25 kg élősúlyút, isteni volt... (Most is tervezzük, legkorábban szilveszterre.)



#4109 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 16. - 10:35

Ja, kaptunk kölcsön egy szarvatlan szánentáli bakot. Ha még ronda állatot láttatok... :gm: :dev:



#4110 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 24. - 22:45

Nyúl-projekt leegyszerűsitve. Lassan ivarérettek a nyulak, gyönyörű állatok lettek, el kellett dönteni merre tovább. Már biztos voltam benne egy ideje, a leendő kisnyulak sem kerülnének nálam kés alá, így a legmegfelelőbb megoldás ha gazdit keresek nekik, aki nyulat tenyészt. Szerencsére találtam egy megbizható ismerőst akihez átköltöztek a mentvények, cserébe majd a szaporulatból konyhakészen kapok párat , ugyanis a nyúl húsát azt szeretem. De ezek nem kerülhetnek kés alá (ez is milyen hülye érzelgős dolog)...

A birka projekt is marad, csak módosul... nem vágásra, csak fűnyirásra, tehát ismét kameruni bárányok, azokat imádtam. Nem tehetek róla, nem lennék jó parasztasszony. :(

Esetleg ha valakinél lesz kameruni szaporulat, szeretnék majd egy jerkét és egy kiskost, gondoljon rám. (levágva tuti nem lesz... :D )

 


Edited by chyki, 2014 szeptember 24. - 22:48.

  • Fifikusz kedvelte

#4111 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 16:43

chyki, nekem van egy gyönyörű idei kosbárányom, amit sajnálnék levágni. Ha nem riaszt el a távolság, és bónuszban szívesen megnéznéd Malájt, akkor elviheted.



#4112 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 20:43

Írok magánt :)



#4113 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 22:01

Sziasztok!

Van egy kb 90 kg-s Seghers tenyészkoca süldőm, eladó. Amit az idő szorítása miatt áron alul kínálnék. Továbbtenyésztésre, és vágásra egyaránt alkalmas. Van valaki, akit esetleg érdekel? (leginkább holnap 18-ig kellene rá megoldást találni!)



#4114 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 28. - 17:27

Elkelt, köszönöm



#4115 Számadó

Számadó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 6:57

jó reggelt,  hortobágyi fekete racka toklyók és f1 suffolk bárányok eladók



#4116 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 7:37

Ja, kaptunk kölcsön egy szarvatlan szánentáli bakot. Ha még ronda állatot láttatok... :gm: :dev:

:kir:

 

Hozzánk pedig megérkezett Dezső :D , aki szintén nem túl szép, de legalább nem vészesen büdös. És jó fejnek is tűnik (remélem, később sem tesz kárt a berendezésben).

007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Mivel a lányok nem látttak még más kecskét, így kisebb pánikot keltett a megjelenése, de aztán hamar megbékéltek egymással.

 

A szakálla viszont királyi :kir:

006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


  • Filly kedvelte

#4117 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 30. - 8:22

Hozzánk Jack érkezett, pontosabban a kecskelányokhoz. Kevésbé büdös mint tavaly a Mátyás, és teljesen kezes, szelíd, dolgát jól végzi, nemsokára eladó:D. Februári bak.
jack3.jpg



#4118 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 7:37

 

Ja, kaptunk kölcsön egy szarvatlan szánentáli bakot. Ha még ronda állatot láttatok... :gm: :dev:

:kir:

 

Hozzánk pedig megérkezett Dezső :D , aki szintén nem túl szép, .

Miről beszélsz? Szerintem kifejezetten szép!



#4119 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 7:44

:)  Mondjuk úgy, hogy sikerült a valóságnál előnyösebb képet készíteni róla. Szemből izgalmasabb.  :D  De aranyosnak tényleg aranyos. :ang:

Viszont a szagára vonatkozó tegnapi elhamarkodott kijelentésemet azt hiszem, visszavonom. :unsure:  :gm:


  • Filly kedvelte

#4120 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 26. - 8:58

Sok szabadidővel rendelkező kiskérődző-tulajdonosok figyelmébe ajánlom:

 

http://www.youtube.c...h?v=GybS_fZeaBg


  • Fifikusz és Zuzu kedveli