Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovardatulajdonosoknak


  • Please log in to reply
4012 válasz a témához

#81 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 13:29

De ha nem használjátok a slagot, miért nem lehet elzárni, és a pisztolyból kiengedni a bennemaradt vizet? Akkor nem feszül semmi, és mindenki heppi.  Naaa ez az én kérdésem is , mert nagyon nem érdekli hogy nekem mennyi a víz számlám ! Ezért is érdeklõdöm hogy másoknál ez hogyan mûködik, vagy ugyan igy ?

Hozzászólás megtekintése

Nálunk mindig mindenki elzárja a csapot a patamosóban. Ez egyébként a kultúrált és intelligens embereknél szerintem szériatartozék... Sajnos elég gyakori az olyan bértartó/bérlovas aki lesz.rja az egészet, csak az érdekli ami neki fontos amellett még figyelmetlen, szórakozott és feledékeny is. :guny:Mifelénk a villanylekapcsolás inkább a problémás bár engem személy szerint úgy neveltek hogy sose pazaroljak, se fényt, se hõt, se vizet. :rolleyes: :kir:

#82 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 13:37

Írjátok ki.

#83 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 15:20

Király !!! Hosszúhomlok !!Ez a jó megoldás , beszélek a vizvezeték szerelõkkel holnap a gyakorlati megvalósításról . Leírom majd hogyan sikerült kitalálni .

#84 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 15:28

Nem drága dolog, 3-4000körüli az ára, de nem emlékszem pontosan. Az egész csak egy elektromos vezérlésû kétállású billenõszelep. Én is felszereltem ilyet a céghez bár nem patamosásra.P.

#85 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 15:55

Engem is úgy neveltek , hogy vigyázzak mindenre ,ne pazaroljam az energiát.Az emberekben meg van az a gyarlóság ha nem az egyém nem vigyázok rá vagy nem érdekel .Nálunk is van villany bekapcsolva hagyás , fûtjük az egész udvart mert az ajtót nem csukják be . Az ajtókra már szereltettem rugókat és mágnes zárakat .Alkalmazottak - milyenek a tapasztalataitok velük , hogyan boldogultok és milyen módszereitek vannak a munkára csalogatásukra ! Kedves és hõn szeretett istállósom legújabb szokása kisbálás szalma pazarlása , mert a kazalból azt a bálát nem hozza be amelyiknek elszakadt felemelés közben a madzagja . Igy a kazal fele tönkre megy . Szinte minden nap elmondom neki , minden alkalommal úgy tesz mintha értené de mégsem .

#86 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 16:03

Kedves és hõn szeretett istállósom ............ Szinte minden nap elmondom neki , minden alkalommal úgy tesz mintha értené de mégsem .

Kirúgni !Én a cégnél most szelektálom az állományt. Szereztem 1000 darab alkoholszondát. Egy hónapig reggel kezdéskor és délután záráskor fújnak. Mindenkinek 2 élete van, egyet még eltékozolhat, a másodikra már megy a központba intézni a kilépõ papírjait.Most vezetem be, remélem lesz nagy sikere ;) Sokan vagyunk, hadd hulljon a férgese :P P.

#87 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 16:19

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 16. - 6:43.


#88 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 16:57

Ennyire nem kell pfujjogni. Aki ismer az tudja, hogy birkatürelmem van. Simán 6-8szor szívesen elmondok megmutatok és kérek valamit újra és újra. Aztán valahol 9-12 között szokott kiborulni a bili. Fõleg azért mert eleget fizetek ahhoz, hogy ne nekem kelljen magamnak megcsinálni valamit. Ha pedig ez többszöri folytonos könyörgések közepette sem megy akkor ezt meg kell tenni.Szerintem.P.

Edited by Petya, 2006 január 22. - 16:58.


#89 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 17:00

Alkalmazottak -  milyenek a tapasztalataitok velük , hogyan boldogultok és milyen módszereitek vannak a munkára csalogatásukra !

Hozzászólás megtekintése

Mi szinte mindent magunk csinálunk. Amikor mód van rá és szükséges, akkor hívunk segédmunkást, de sok köszönet nincs benne. Ha az ember nem áll mellette, akkor biztosan nem azt, vagy nem úgy csinálja, ahogy kéne. Egy lyukat nem tud ásni a földbe a bejelölt helyre, ha nem állok mellette. Nem vicc. :mad:

Hozzászólás megtekintése

És mi? :confused:

#90 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 17:02

Én a többi dologzóval is így vagyok. Ha nem vagyok ott semmit sem csinálnak akár egy álló napig. Sõt meglopnak.Épp ezért most valakit ki kell rúgni, hogy a többiek összekapják magukat. Ennyi.Ezzel nem hiszem, hogy a dolgozóval olyan rosszat teszek. Talán õ is tanul belõle. De a többiek biztosan.P.

#91 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 17:24

hogyan oldjátok meg azt a porblémát hogy a patamosóban állandóan folyik a viz , nem csak akkor amikor a ló lábát mossák hanem amikor rádiótelefonál  a haverokkal .

Hozzászólás megtekintése

A legegyszerûbb módja, ha a lónak nincs rádiótelefonja... :DAki valamennyire is jólnevelt, ne 'adj Isten "emberi", az nem okoz ilyen problémát, aki meg nem, annak bármit felszerelhetsz, attól nem lesz kevesebb bosszúságod vele. :(

Unikornis lovarda Pilisjászfalu .

Hozzászólás megtekintése

Aúúúú, az meg hol lehet? Mindjárt keresem, köszi.

Hozzászólás megtekintése

Budapest felõl nyugati irányban haladva, Pilisvörösvár és Pilisszentiván után Piliscsaba és Piliscsév között félúton, valamiféle hegység mellett. Na, nem jut eszembe a neve, izé, valamiféle Pilis, vagy mi! :D :dev:

#92 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 17:28

Ti nagyon jó munkát végeztetek. :) De nem is vagytok segédmunkások. :D Azt a tömegû betonozást a kapunál igen durva lett volna egyedül csinálnom. :)

Hozzászólás megtekintése

Az már biztos, hogy ha segítségrõl van szó, hamarabb találsz megfelelõt (legtöbbször ott, ahol nem is keresed), de amint anyagi dolgok is elõkerülnek, ott már mindkét félnek vannak elvárásai, amelyek viszont ritkán egyeznek...

#93 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 17:37

HH!A mellvéd kialakítás elég fura nekem, de az ajtó tetszik! Szépen összehoztátok. Gratula! :)

#94 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 17:56

Petyával hasonlóan gondolkodunk . Azt hiszik ha normál hangon beszélek és a mondatot úgy kezdem hogy légyszíves akkor azt nem kell komolyan venni . Én már számtalan embernek elmondtam hogy nem õ miatta nem ordítok és káromkodok hanem magam miatt .Sokáig tart a türelmem de egyszer végére érek akkor visszafordíthatatlan döntéseket hozok . Na ezt kapta el derékon a volt lovarda vezetõm is . Nagy magabiztossággal hitte hogy úgy sem merem kirugni , pedig igen .A saját magam csinálom módszer lehet jó de nem mûködik 30 lónál és még mellette nõ vagyok feleség , 3,5 éves fiam anyja , meg egy másik céget is csinálok , mert mibõl tartanám el különben a lovardát !

#95 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 17:59

Alkalmazottak -  milyenek a tapasztalataitok velük , hogyan boldogultok és milyen módszereitek vannak a munkára csalogatásukra !

Hozzászólás megtekintése

Tudom, hogy genya vagyok, de sokan emlegetik ezzel kapcsolatban az arany igazságomat, miszerint a "lovarda halála a lovász". :D Nekem csak egyszer volt fõállású lovászom bentlakással, kész kolera, :D mondaná a nagyapám. Szerencsére csak egy szûk évig boldogított minket. Egyetlen jó tulajdonsága volt, hogy szerette a lovakat és rendesen bánt velük, ami szintén ritkaság. Én inkább veszkõdöm az alkalmi munkaerõkkel, tartom rajtuk a szemem, tartom távol õket a lótól és csak azokat a munkákat végeztetem el velük ami nekünk már sok, vagy terhes. Jobb kb négyórában nézegetnio õket, mint izgulni mindig mindenért. Ezeknek nem kell találkozni lóval, így az addig befektetett munkádat sem tudják porba, sárba taposni. Sajnos, ezt tudomásul kell venni, hogy itt hatványozottabban fennáll a dolog, hogy vagy hülyének néz, mert úgy sem értesz hozzá, vagy ami sokkal rosszabb elõbb utóbb az a tudathasadásos állapot áll elõ, hogy azt hiszi, õ tart el téged és nem fordítva. :DEgy valamit sikerült még megúszni eddig, mert azért én is figyelek másokra, engem még nem szivattak meg romániából érkezett munkaerõk. Remélem elég finom voltam, amúgy azt szoktam mondani, hogy erédélyibõl csak a szalonnát. ;) Mert ritka mikor ezekkel nem lesz gond elõbb-utóbb, kilencven kilenc százalékban balhéval ér véget az ilyen kapcsolat.

#96 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:06

Sajnos, ezt tudomásul kell venni, hogy itt hatványozottabban fennáll a dolog, hogy vagy hülyének néz, mert úgy sem értesz hozzá, vagy ami sokkal rosszabb elõbb utóbb az a tudathasadásos állapot áll elõ, hogy azt hiszi, õ tart el téged és nem fordítva. Tökéletesen fogalmaztad !!! Nálam elõállt ez a helyzet .Én nem tudok egész nap a lovardával foglalkozni , mert akkor tényleg éhen halunk .Az alkalmi munkásokkal az a gond hogy felénk nincs , egyszerû kazal pakolásra nem tudtam lasszóval összeszedni embereket .Egyszerûen nem tudom és nem értem hogy mibõl iszik egész nap ha nem jön el alkalmi munkára , segélybõl ? Valahol azt is én vagy mi fizetjük neki csak dolgoznia nem kell érte .Nem öröm de hasonlóak problémáink .

#97 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:16

Lefotóztam pár dolgot. Az egyik sorozatban az akác fúrásához használt száraim közül néhány és az erdészfúrók látszanak, hogy ne legyenek félreértések. Aztán a hintahorgok és istállókarikák közül az egyik legjobb kivitelt is lefényképeztem. 10-es anyagból készül, M10-es menettel és eddig jól vizsgázott mindenhol, ahol felszereltem. Csináltam végül pár fotót a futóistállóba kitalált mellfa-megoldásról is (az istálló még kipakolás alatt van, így a munkaasztal és a festõbakok nem a lovaknak szánt felszerelések :D). http://homlok.hu/pho...stallo_800_.htm

Hozzászólás megtekintése

Akácból van az ajtó? Az enyémek egy év alatt mind a két fenyõból készült boxajtót szétrágták. Az õsszel csináltam zártszelvénybõl alu hullámlemez borítással.A "mellfát" 60X40-es zártszelvénybõl csináltam Kát oldalt "u" alakú, falba fúrt laposvas tartja, úgy ahogy a tiédet a fa. Az egyik oldalon az egészet átfúrtam és egy láncon lógó pálca védi az oldalra húzástól. Különben tuti, hogy kipiszkálnák. :)

#98 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:25

Egyszerûen nem tudom és nem értem hogy mibõl iszik egész nap ha nem jön el alkalmi munkára , segélybõl ? Valahol azt is én vagy mi fizetjük neki csak dolgoznia nem kell érte .

Hozzászólás megtekintése

Itt se nagyon van és egyre kevesebben vannak. A legnagyob baj tényleg az, hogy kapnak segélyt. Egyébként meg teljesen mindegy, hogy mennyit fizetsz nekik 4-500 ft felett, mert max ezer-ezerkétszáz forintot akar keresni. Ha ezt fél óra alatt megkeresi akkor már mehetnéke van, ha három alatt akkor meg akkor. El vannak a legolcsóbb kannás boron (60, Ft/nagyfröcs) a román piruki cigarettán 200Ft /doboz, amiket megkap a begre csárdában. Mi vagyunk a legrosszabb helyzetben, mert nekünk kell a lginkább megalkudni és kénytelen vagyok ilyen emberekre szorulni. Õk egyébként nem lopnak meg, vagy küldik rád a betörõt, mint a románok, inkább haverként, jóemberként kezelnek aki segít rajtuk. Akkor jön, amikor már egy forintja sincs, elvonási tünetei vannak a szesz illetve a nikotin hiánytól. Itt már tudják, hogy nincs "elugrok a bótba petikém", meg hasonlók, de azért néha tesznek rá kísérletet. De ezek az emberek tényleg képtelenek többet dolgozni 4-6 óránál, mert már annyira lepusztultak mentálisan, soxor fizikálisan is. Az a legszörnyûbb, hogy nem lehet hátat fordítani nekik, mert vagy nem dogoznak, vagy azt az egyszerû munkát is elbasszák amit rábízol, mert egy normális oszlopot nem tudnak függõlegesen leásni ledöngölni. Olyan mintha én csinálnám, csak fizikailag nem fáradok el annyira, amikor rájuk szorulunk, de mindent meg nem csinélhatok én. :D

Edited by realcowboy, 2006 január 22. - 18:27.


#99 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:33

Az akácfát valami miatt nem rágják. Talán túl kemény, vagy túl rossz az íze.P.HH le a kalappal ! Az ajtót Te magad csináltad, meg ezeket a vasalatokat mind????P.

#100 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:38

Én is jártam már úgy hogy egy kazlat át kellett rakatnom mert különben összedöl , már nagyon a kocsmába akartak menni .A tavalyi év volt az utolsó hogy szutykoltam kisbálával , vettem egy traktort és csak nagy bálát veszek mindenbõl .Egyszer megpattant az istállósom, ezért pár napig alkalmi kocsma töltelékekkel kellett megoldanom a dolgot . Beszerveztem négyet , abban a reményben hátha egy eljön . Filmet kellett volna róla forgatni , amikor reggel 7és 8 között elkezdett a négy példány kiszállíngózni a lovardához az aszfaltos út teljes szélességében .Az elsõ napon délig mind a négy próbált erõkifejtést végezni trágyahordás témában ,a második napon kettõ a harmadikon egysem . Felezõdtek naponta .Folyamatosan b...tatni kellett õket hogy csinálják .Most feltaláltam az új kisegítõ munkaerõt , a kisnyugdíjast !Megfelelõ erõben van még , nem sülyedt az alkoholba és szeretné az éhhalálra elegendõ nyugdíját kiegészíteni .Ezekbõl rendelkezem pár darabbal , parkosítanak , vakolnak , meszelnek .A nehezebb fizikai munkát sajnos nem tudják elvégezni , de amit csinálnak általában tisztességgel elvégzik .

Edited by Dél-Alföldi, 2006 január 22. - 18:39.


#101 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:47

Ezért vezetem be a dolgozóim közt az alkoholtesztet. Vagy isznak (ottjon) vagy dolgoznak nálam. El kell dönteni. Most még isznak, holnaptól nem fognak...Tényleg azt hiszik, hogy csak ordítva lehet õket valamirõl meggyõzni, pedig utálok ordítani, nem is szoktam. Az alkoholfogyasztók munkahajlandósága a megivott szesszel arényosan csökken. Vagy csökken a fizetésük is ezzel arányosan, vagy nem várom meg, hogy helyettük kelljen dolgoznom és kirúgom a szeszegereket.P.

Edited by Petya, 2006 január 22. - 18:48.


#102 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:50

Igen,de sajnos legtöbbször az a helyzet,hogy legszívesebben kirúgnád,de nem teheted,mert nincs utánpótlás.

#103 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 18:58

Ágimam:Cserepes lemez? Ez érdekelne. Hogyan kell azt elképzelni? Mi a pontos neve, nem tudod? Párásodjon! Ottegyea.... Alatta meg úgyis fólia lenne. Aztán meg hogy zajos... a lovak csak kibírják... De ez az ár tetszik! A melléképület költségvetésében 2oo m2 fóliát számoltak a mesterek. Akkor 150.000-bõl kijönne ez a lemezes cserép (vagymi). Elgondolkodtató.A jövó héten kiderül hogy van-e a Fehérvári úti kerskedésben, ha igen felteszema telszámot

#104 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 19:04

Nagybáttyám Zimbabwe-ben volt farmer, hasonló problémája volt a feketékkel és az alkohollal. Épített egy kocsmát a farmra, kihirdette, hogy aki egész héten keresztül nem iszik, az szombaton ingyen ihat, amennyit akar. A vasárnap ott volt nekik a rehab-ra. Bevált! :D

#105 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 19:27

Nagybáttyám Zimbabwe-ben volt farmer, hasonló problémája volt a feketékkel és az alkohollal. Épített egy kocsmát a farmra, kihirdette, hogy aki egész héten keresztül nem iszik, az szombaton ingyen ihat, amennyit akar. A vasárnap ott volt nekik a rehab-ra. Bevált!  :D

Hozzászólás megtekintése

mert mindenki szomjan halt? :kir:

#106 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 19:36

Itt is vannak .....ék, de õket eltartja a segély (a mi pénzünkbõl) és a lopás és az amit tõlünk lopnak el. De mióta . . belügyminszter megjelentette a megélhetési lopás fogalmát azóta ezt már a szemükre sem szabad vetni. Pl. lopják az erdõmet, feljelentem vagy hatszor de a rendõr már ki sem megy. Megmondta nem tehet semmit, az élethez való jog... Már fényes nappal lopják a fámat a szemem látára. Ha lövök lecsuknak ha lövetek azért is. Hol a megoldás?De engem meg lehetett büntetni, mert elsõ nap elfelejtettem bejelenteni, hogy tisztító vágást végzek a saját erdõmön. És még mindig nyugodt ember vagyok...P.

Edited by Petya, 2006 január 22. - 19:37.


#107 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 19:47

Kérdés: Érdemes lovardát(30ló) vezetékes vizre épiteni? Mert,ha nem (és fúrt kutad van),akkor meg mit érdekel hogy folyik a viz,ha igen,akkor meg emeld meg a bértartást!Petya! Szerintem beszélj a vajdával és egyezz meg vele...

#108 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:02

Rágás ellen megoldás: fáradtolaj.

#109 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:05

Rágják az akácot is, de hamar feladják. Amikor már nincs rajta kéreg, akkor kemény, mint az acél. :)

Figyeljetek oda, mert az akác kérge mérgezõ. Egyszer én is raktam egy boxajtó helyett akácot, amikor lerágta a kanca, egészen összeesett. A doki mondta, hogy valószínûleg a kéregtõl van.

#110 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:06

Rágás ellen megoldás: fáradtolaj.

Hozzászólás megtekintése

Környezetszennyezõ! :D

#111 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:07

Rágás ellen megoldás: fáradtolaj.

Hozzászólás megtekintése

Én csak a kerítést kentem le vele, de ha alovak vakaróznak 1et ugy néznek ki mintha valaki bekormozta volna õket!viszont tényleg nem rágják!

#112 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:08

Rágják az akácot is, de hamar feladják. Amikor már nincs rajta kéreg, akkor kemény, mint az acél. :)

Figyeljetek oda, mert az akác kérge mérgezõ. Egyszer én is raktam egy boxajtó helyett akácot, amikor lerágta a kanca, egészen összeesett. A doki mondta, hogy valószínûleg a kéregtõl van.

Hozzászólás megtekintése

Az enyémek másfél éve rágcsálják a karámfák kérgét, de még nem volt bajuk tõle. :eek:

#113 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:09

Boxajtóra kérget? :confused:

Boxajtó helyett két akácrudat, arról rágta le a kérget.

Rágják az akácot is, de hamar feladják. Amikor már nincs rajta kéreg, akkor kemény, mint az acél. :)

Figyeljetek oda, mert az akác kérge mérgezõ. Egyszer én is raktam egy boxajtó helyett akácot, amikor lerágta a kanca, egészen összeesett. A doki mondta, hogy valószínûleg a kéregtõl van.

Hozzászólás megtekintése

Az enyémek másfél éve rágcsálják a karámfák kérgét, de még nem volt bajuk tõle. :eek:

Hozzászólás megtekintése

Elég érzékeny telivér kanca volt, talán azért nem bírta.

#114 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:11

Boxajtóra kérget? :confused:

Boxajtó helyett két akácrudat, arról rágta le a kérget.

Hozzászólás megtekintése

Ezen a télem elõször csuktam rájuk a boxajtót. Nem is vagyok nyugodt.....

#115 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:11

Egyenlõre ez a leghatásosabb.Az tény,hogy ronda.Nálunk a féltetõ oszlopai vannak bekenve.A deszkát nem tudja rágni,nem fér hozzá.A karám oszlopai is ezzel vannak lekezelve,viszont villanypásztor van mindenhol.így viszont elég pofás a fekete-fehér kontraszt miatt. :) Nagyon nem találtak ki még ki jobbat.Legalábbis eddig nem hallottam róla.

#116 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:24

egy õreg lovas embernél tartottam az elsõ packomat és neki volt egy heréltje aki mindent szétrágott(piros arany, erõs pista, gázolaj, avas zsír, ezekkel probálkozott az õreg aztán feladta, meg még szerintem egy csomó mindent amit nem mert elmondani)káromkodott aztán megtalálta a megoldástnyárfával tüzelt és a friss rönköket mindig odaadta alónak, az lepucolta és igy mindenki jól járt: a dög rágott az õreg meg nem õszült továbbA ló rájött hogy a nyár finom és már nem nagyon rágicsált mást, csak az volt a vicces amikor Janibá vitte neki az abrakot rönk formában.

#117 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:26

egy õreg lovas embernél tartottam az elsõ packomat és neki volt egy heréltje aki mindent szétrágott(piros arany, erõs pista, gázolaj, avas zsír, ezekkel probálkozott az õreg aztán feladta, meg még szerintem egy csomó mindent amit nem mert elmondani)káromkodott aztán megtalálta a megoldástnyárfával tüzelt és a friss rönköket mindig odaadta alónak, az lepucolta és igy mindenki jól járt: a dög rágott az õreg meg nem õszült továbbA ló rájött hogy a nyár finom és már nem nagyon rágicsált mást, csak az volt a vicces amikor Janibá vitte neki az abrakot rönk formában.

Hozzászólás megtekintése

:D :D

#118 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 20:27

:D Egyébként,ha van széna dögivel elõttük,kevésbé hajlamosak. :)

#119 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 22:09

Gondolkozom ezen a mit meg nem rág a ló dolgon.Meg azon is, hogy milynek klassz dolog az internet, ha összejönnek a betegek tényleges információ cserére, s nem virtuálisan lókiképzünk, suttogunk, meg futószárazunk. :D Mert ezek a dolgok is olyanok amit nem lehet szakirodalomból összeszedni és amíg elég emberrel vitatod meg a dolgokat már lehet, hogy késõ.Annak idején mikor másodszorra építettem boxokat kb 15 éve még gõzöm nem volt a lónak a nyúlszerû kártékony viselkedéérõl. (nem tudom nincsen e összefüggésben e téren avval, hogy mindent megrág a ló, hogy a gyomra hasonló a nyúléhoz? Õz? :D ) Precízen beépítettem oszlopok közé válaszfalnak a tüzépen megvett vadiúj és méregdrága pozdorja lapokat. Este boldogan, elégedetten nézegettem holtfáradtan, de az alkotás beteljesedéseként a kész mûvet. Nem kentem le semmivel, el nem képzeltem volna, hogy eszébe jut bármelyik lónak, hogy megpiszkálja. Reggelre! Szóval úgy 8-10 óra múlva következõ kép fogadott. A középsõ boxnál, akkor három lovunk volt, Gina lovam, felülrõl, kb vállmagasságtól lefelé egy olyan rést rágott, ami kb lófejnyi széles és olyan egyhetven hosszú kissé L alakú csíkot adott majd a földig. :DAzt hittem sírva fakadok!Azóta végig rágtam néhány stációt. Sok mindent kipróbáltam és nincsen fix receptem. Láttam nemrégiben Bámer Imre boxait tiszta fenyõból karc mentesen. lehet, hogy a w. fajták e tekinteben nem mérvadóak ok. Ami tényleg áll, az akácot csak kéregig rágja meg a ló, ha kérgezetlen. Tudom, tapasztalatból is, hogy egyetlen ismert fa amit a ló messze kikerül az az ecetfa, beültetheted a karám közepére, olyan, mint a lehetetlen zöld csattanó maszlag a fehér virágával, amire a ló rá sem lép, nemhogy megkóstolná. (más a helyzet persze szárazon)Ecetfának viszont nicsen egyéb különlegessége, minthogy a nyolcadik kerület macskakövei között is képes virulni.Egyébként semmilyen kemény fát nem rág meg komolyan a ló, de nyílván értékesebb kemény fa nem kerül bépítésre. Fáradtolaj. Nem ezer százalékos, csak ha gyakran frissíted a vele való kenést. Mész. Ideig óráig az is jó. A sima lefestett fa is sokáig sértetlen tud maradni. Ezeket a gyakorlatból tudom. Viszont nem próbáltam még a JTLLT termékek közül (jóindulatú, de tudatlan lovast lehúzó termék) a rágás elleni kencét, a vágóhídi melléktermék epefolyadékot, és az erõs paprikakrémet sem. :D De beszéltem olyannal aki látta már azt, akinek a szomszédjának beváltak ezek a dolgok.Viszont az is igaz, hogy a megfelelõ mennyiságú széna tompítja a rágási mániát. Nem lehet viszont egyértelmûen kjelenteni, hogy a szénahiány illetve az éhéség, netán a karórágás a kiváltó ok. Szeretnek ezek a kurva lovak rágni. Fõleg, ha többen vannak egy helyen. Egyébként sok helyen tezsnek az unatkozó lovak közé kérgezetlen akácot. Legalább van egy kis dolguk.Nem kell izgulni, mert ártalmatlan!Az akác azóta mérgezõ, mióta egy német könyvben illetve a szépemlékû LM-ban írt errõl egy szintén német szerzõ. Tudomásom szerint csak a virága nagy mennyiségben megedve :D lehet veszélyes. Egyébként ismertek olyan lovat aki nem harapja le az akácfáról a leveleket, ha teheti? Én ha vagdosom, nyesegetem õket mindig beadom a lovaknak. az ágakat.(most tényleg jó sokat írtam, nem lefejeltem álmomban a billentyûket.) :D

#120 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 22:23

Ágimam:Cserepes lemez? Ez érdekelne. Hogyan kell azt elképzelni? Mi a pontos neve, nem tudod? Párásodjon! Ottegyea.... Alatta meg úgyis fólia lenne. Aztán meg hogy zajos... a lovak csak kibírják... De ez az ár tetszik! A melléképület költségvetésében 2oo m2 fóliát számoltak a mesterek. Akkor 150.000-bõl kijönne ez a lemezes cserép (vagymi). Elgondolkodtató.A jövó héten kiderül hogy van-e a Fehérvári úti kerskedésben, ha igen felteszema telszámot

Hozzászólás megtekintése

Hát, de rendes vagy! :eek: :ang: