Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Költõi kérdések, agymenések, megválaszolhatatlan gondolatok


  • Please log in to reply
419 válasz a témához

#81 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 8. - 14:24

Az elõttem szóló kihozott belõlem egy régi kérdést.
A pénz valóban nem boldogít?
A pénz boldogít mellett szól ugyanis az, hogy a boldog embernek gyakran van rózsaszín köd a szeme elõtt, ami miatt szükséges ugyebár ködlámpával közlekedni és a legtöbb drága autó éjjel-nappal csak így képes közlekedni, és mivel drágák, lehet a pénz boldogítja õket ennyire?

Ez nem is annyira költõi kérdés, ugyanis valami szociológus vagy pszichológus munkacsoport végzett ez ügyben egy kutatást. (Valahol a neten olvastam, már meg nem mondom, hol.) Az eredmény: a pénz egy bizonyos mértéken felül már nem boldogít. Aki folyamatos anyagi gondok szorításában él, annak boldogság, ha ölébe pottyan egy szép kerek összeg, vagy sikerül megcsípnie egy jól fizetõ állást. De akinek már ott áll a kacsalábon forgó vityillója garázsában két luxusterepjáró meg egy menõ sportkocsi, azt nem egy negyedik gépjármû birtoklása fogja boldogabbá tenni.

Más: melyik a jobb? Nem tudom eldönteni.



#82 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 19. - 16:47

Mér' vannak a Deus Exben bossfightok? :mad:

#83 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 19. - 16:49

Ez nem is annyira költõi kérdés, ugyanis valami szociológus vagy pszichológus munkacsoport végzett ez ügyben egy kutatást. (Valahol a neten olvastam, már meg nem mondom, hol.) Az eredmény: a pénz egy bizonyos mértéken felül már nem boldogít. Aki folyamatos anyagi gondok szorításában él, annak boldogság, ha ölébe pottyan egy szép kerek összeg, vagy sikerül megcsípnie egy jól fizetõ állást. De akinek már ott áll a kacsalábon forgó vityillója garázsában két luxusterepjáró meg egy menõ sportkocsi, azt nem egy negyedik gépjármû birtoklása fogja boldogabbá tenni.

Hanem???

#84 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 19. - 18:42

Téged mi tenne boldogabbá ilyen esetben?

#85 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 20. - 14:53

nem tudom, még sosem volt elkölthetetlen mennyiségû pénzem. :gm:

#86 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 25. - 7:08

Miért mindig a citromos fruttiból van több a zacskóban és nem az epresbõl???! Ocsmány íze van. Akár vécéillatosítót is szopogathatnék.

#87 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 4. - 13:39

Tudom, foglalkozási ártalom, de felbõszültem azon, hogy egy keresztrejtvényben a "fakó ló" meghatározásra "hóka" volt a válasz. Miért tesz bele lovas témájú kérdést, ha nem ért hozzá?

#88 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 4. - 16:52

Sajnos rengeteg ilyen hibával találkozom én is. Sok durva hibát ejtenek a mezõgazdasági kérdéseknél is. pl kombájn ly-al, vagy galop = sebes ügetés és társai....

#89 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 4. - 20:35

Miért mindig a citromos fruttiból van több a zacskóban és nem az epresbõl???! Ocsmány íze van. Akár vécéillatosítót is szopogathatnék.


Errõl az jut eszembe, amikor a Rocky-ban a fõhõs panaszkodik, hogy a teknõskajában egyre több a molylepke, és egyre kevesebb a légy. :D

#90 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 15. - 17:56

A bicajossávot miért festik pirosra néhol?

#91 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 16. - 10:19

Az vér.

#92 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 18. - 19:26

A férfiaknak miért kell minden pénzt az utolsó fillérig elkölteni, mintha ez lenne az utolsó nap a Földön?

#93 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 18. - 19:27

Eccerélünk! :kocc: :kv:

#94 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 18. - 20:27

A férfiaknak miért kell minden pénzt az utolsó fillérig elkölteni, mintha ez lenne az utolsó nap a Földön?

Miért lenne ez kizárólagos férfijog?
Én is így szoktam. :P

#95 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 13:11

Hova tûnik a szõlõbõl a mag, mikor mazsola lesz?

#96 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2011 december 20. - 13:15

A mazsolaszõlõben eleve nincs mag :)

#97 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 13:25

Jaaaa.... :rolleyes:

#98 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 15:08

Hova tûnik a szõlõbõl a mag, mikor mazsola lesz?


Nem szõlõbõl van.
Már gyerekkoromban rájöttem, hogy a pékségben pókok potyognak a túrós üstbe, onnan vannak fonnyadt pók potrohok a túrós táskában.

#99 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 11:11

Nem szõlõbõl van.
Már gyerekkoromban rájöttem, hogy a pékségben pókok potyognak a túrós üstbe, onnan vannak fonnyadt pók potrohok a túrós táskában.


Na köszi, többet én se eszek túrósbatyut :D

#100 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 14:52

Aki hülye kérdésekkel szeretné fárasztani magát, ajánlom a "gyakorikérdések.hu"-t

Csak csemegéztem:


"Lehet csinálni valamit a kutyával ha a testéhez képest kicsi a feje?" klopfolni..."
"Találtunk egy kiskutyát. Lehet fürdetni?"
"A francia bulldog harcikutyának számít-e?"
"Fogváltástól liheghet a kutya?"
"Amelyik kutya emberre támad, tényleg mindegyik el lesza altatva?"
"Hol lehet kutyaspermát venni? (tenyésztés céljából kéne)" Még mire lehet használni??? :huh:


Azért a lovasos kérdések is izgalmasak:
"Nem fordul, mit tegyek?"
"A Military ló bármilyen akadályt képes lesz átugrani késõbb? tehát nem fog félni tõle ha tök ismeretlen az akadály?"
"Ti nem féltek, hogy elragad a ló?"
stb


Szomorú, ha az emberiség elfelejti, hogy feltalálta a könyvet. De legalább az interneten tájékozódna alapfokon, ha már belekezd valamibe. :rolleyes:

#101 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 23:14

Szomorú, ha az emberiség elfelejti, hogy feltalálta a könyvet. De legalább az interneten tájékozódna alapfokon, ha már belekezd valamibe. :rolleyes:

Nekem meg mindig azt mondják, ne olvassam meg nézzem már annyit, inkább csináljam :)

#102 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 23:55

Már gyerekkoromban rájöttem, hogy a pékségben pókok potyognak a túrós üstbe, onnan vannak fonnyadt pók potrohok a túrós táskában.


így bizony

#103 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 24. - 14:28

Szóval ezért olyan finom a túrós táska. :D Mai kérdésem: miért néz ki majdnem ugyanúgy a Facebook és a Freemail logója?

#104 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 1. - 13:54

Amikor az óra elüti az éjfélt, nem kell mentõt hívni? :D

#105 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 22. - 10:36

Én pedig nem tudok rájönni, hogy miért finomabb a dobozos kóla, mint a többi. Sõt, az üveges is jobb a mûanyag üvegesnél. Nem vagyok egy nagy kóla ivó, de dobozból azért hajlandó vagyok elszûrni, a mûanyag palackost viszont nem bírom. Ötletek?

#106 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 22. - 13:04

Máshol készül. Pl. osztrákoknál a műanyagos is jobb, a dobozost ha minden igaz a lengyeleknél csinálják. Amit itthon kapsz műanyagost, azt itthon csinálják. (valamilyen kutatás alapján a magyarok ezt szeretik) A csokiknak is más íze van, amit azonos márkanéven itthon gyártanak.

#107 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 22. - 19:07

Ugyebár a víz a lefolyóban az óramutató járásával ellentétes irányban folyik le, de a déli féltekén a másik irányban. A lovaim hosszúszõre is az óramutató járásával ellentétesen gubancolódik be, ha nem fésüljük. Ha a déli féltekére viszem át, egy idõ múlva kicsavarodik?

#108 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 22. - 20:35

Akkor az egyenlítõn ezért nem gubancos a lovak téli bundája :D

#109 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 23. - 15:03

hijj, nagy igazság, amit mondtál!!! :yeah: :D

#110 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 25. - 10:24

Tudósok kiszámolták:

Posted Image

#111 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 31. - 18:39

Miért ébredek fel éjszaka arra, hogy tücsköt-bogarat összeálmodok, többnyire nyomasztó, lehangoló, vagy éppen teljesen abszurd álmokat?? Emiatt néha szinte az egész napomat hazavágja...

#112 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 31. - 21:25

Miért van az, hogy az a kutya, amelyik készségszinten használja a kilincset és közlekedik az ajtókon oda-vissza, nem nyitja ki a résnyire nyitva hagyott ajtót amikor mögötte állok két vödör vízzel a kezemben, hanem várja, hogy kiengedjem?

És miért nem csukja be maga után az ajtót soha? :D

Viszont megvan a válasz arra a kérdésre, hogy hová tûnik a macskák lába pihenés közben:

Posted Image

#113 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 1:41

:yeah: Köszi, legalább evvel nekem is választ adtál erre a kérdésemre :D A kép meg hatalmas :D :yeah:

#114 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 10:04

Köszi, de nem az enyém a dicsõség, facebookról loptam a képet, már nem tudtam visszakövetni, hogy honnan van. De szerintem is hatalmas. :D

#115 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 17:38

Miért ébredek fel éjszaka arra, hogy tücsköt-bogarat összeálmodok, többnyire nyomasztó, lehangoló, vagy éppen teljesen abszurd álmokat?? Emiatt néha szinte az egész napomat hazavágja...

Álmodni kell.
Szerencsémre én jókat álmodok, a legpihentebben/boldogabban/vidámabban a napokban sikerült ébrednem: azt álmodtam, hogy kaszálok egy hatalmas nagy réten, ahol derékig ér a harsogózöld fû. És arra gondoltam közben, hogy mire hazaviszem az egészet, a gebék kövérek lesznek, mint egy disznó. :D
(ez normális álom??? :D )

#116 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 23:21

Álmodni kell.
Szerencsémre én jókat álmodok, a legpihentebben/boldogabban/vidámabban a napokban sikerült ébrednem: azt álmodtam, hogy kaszálok egy hatalmas nagy réten, ahol derékig ér a harsogózöld fű. És arra gondoltam közben, hogy mire hazaviszem az egészet, a gebék kövérek lesznek, mint egy disznó. :D
(ez normális álom??? :D )

Az enyémhez képest igen :D Azt tudom, hogy kell, sőt vannak igen szép álmaim nekem is. De azért a teljesen abszurd és lehetetlen, beteges álmokat kihagynám a listából :D És persze, hogy mindig a hülye álmok maradnak meg a fejemben... (csak pár példa: egyszer azt álmodtam, hogy anyukám kitöltött neten egy tesztet és mivel nem sikerült rendesen kitöltenie, összement törpévé. Aztán egy másikban nyelvpiercingem volt, de ki kellett vennem, mert elfertőződött és ha megnyomtam, lila vér jött ki belőle. Aztán a fertőződés miatt kettévágódott a nyelvem és külön-külön mozgattam a két részét...)

Edited by mi.kinga, 2012 február 3. - 23:23.


#117 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 23:35

A sors miért ennyire "humoros"? 2napja röhögök egy szitun, hogy milyen vicces, erre ma már rájöhettem, hogy Marionett bábként használ és a sors és mégsem olyan jómóka a szitu :D

#118 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 25. - 8:35

Miért MAKACS a betegség, a folt a ruhán és a baktérium?

#119 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 18. - 11:44

Miért MAKACS a betegség, a folt a ruhán és a baktérium?

Mert marhára leszarja, hogy el akarod tüntetni. :gm:

#120 Zebu

Zebu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 356 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 21:24

A facebookon a férfiaknak is megjelenik oldalt a hirdetések között a kismamablog, a pocakdivat és a körömcipõ hirdetés? Vagy nekik csavarkulcskészletet, aftersérvet és konditermet reklámoznak?