Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagy átverések


  • Please log in to reply
4459 válasz a témához

#1 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:08

FIGYELMEZTETÉS! Egy banda, vagy nem tudom minek nevezzem, járja az orzságot a következõ trükkel: Az eladó lovat mennek megnézni vagy ha több lovat látnak a legelõn egyszerûen megállnak és megkérdezik van e eladó ló. Általában, drága autóval érkeznek, Audival, BMW Tuareggel. Az autóból csak egyikük száll ki, egy jó nagy darab totál fekete fickó, nevezzük Szerecsennek. A másik látványosan telefonál, Szerecsen mondja ne is zavarjuk, suttogva és kéri mutasd meg az eladó lovat/lovakat. Amikor kelló távolságban vagytok az autójuktól, elmondja, hogy Õ közvetítõ, a kocsiban lévõ nagyon gazdag horvát, német stb üzletember (aki szintén kissé fekete), nem ért a lovakhoz, megvesz mindent és annyiért amit Õ Szerecsen mond neki. A lovakat viszik ki külföldre, kamionnal még 2-3 lóra van szükség. Nagyon régi jól mûködõ üzleti kapcsolat. Aztán a lovak általad mondott árának a háromszorosát ajálnja neked, és jelzi majd egy 20-30ezer forint jutalékra számít a neked jutattott százezrekbõl. Ha ez nektek is megfelel, hívja a nagyon gazdag üzletembert, vezetés, nyergelés, lovagolás, próba, majd alku. Ha ez is megtörtént, hagy foglalót 100ezer forintot és mondja, hogy másnap reggel jönnek a lovakért. Még az nap este felhív, hogy nagy bajban van, segítség kellene, lenne még egy ló, de õk nem tudnak elmenni érte, menj el te érte, és majd nálad felveszik holnap a tieiddel együtt. Az a ló akiért el kell menni 1,5 millió forintba kerül. Aztán másnap várhatod mert többet nem látod, a ló amit megvettél 1,5 millió forintért barátok közt is megér vagy 100ezer forintot. És ha felhívod, hogy mikor jön már akkor akár egymás után többszöri hívásra is elmondja, hogy a lovak legyenek megtakarítva, új kötõfék legyen rajtuk és a 1,5 milliós lóra nagyon vigyázz, mert ugróbajnok stb. Ópusztaszeren és Kiskunhalason rövidítettek meg így két lovast. Vigyázzatok magatokra és a lovaitokra és aki ismer hasonló, akár kisebb trükköket írja ide mindig, hogy segíthessünk egymásnak!

#2 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:12

Én itt inkább nagy lámerséget látok...

#3 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:23

nagy lovas tudás lehet az illetõk mögött, az emberismeretrõl nem is szólva, ha ilyennek bedõltek...

#4 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:24

Ja, épp ezt akartam írni. Aki ennek bedõl, az megérdemli...

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:24

Ja! Ki az a hülye, aki egy egyszer látott pasasnak elmegy és vesz egy lovat bemondásra :rolleyes: :gm: ..tuti nem mennék el érte, akárhány milliónak mondja. :gm: felőlem lehetne a brunei szultán is.... :)

#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:27

filly, tudok egy kétmillás lovat, elhoznád nekem? a címem karakószörcsök. ott kéne kikötni egy fához, majd én elhozom késõbb. jó kis patás, kibír pár napot oda kikötve, majd fotoszintetizál. arról szó se essen, hogy eladja a lovat valakinek, akirõl annyit tud, hogy "kamionnal viszik is ki az országból". megvan a véleményem emberileg is az ilyenrõl, aki így válik meg bármilyen állatától.

#7 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:30

Azért sok ilyen van, én nem ítélem el egyiket sem. Attól teljesen függetlenül, hogy én nem tenném. De sokaknak ez a megélhetése, hogy vesz 1-2 csikót, belovagolja oszt eladja. Ez szerintem nem baj. De ha ilyen marha, hogy saját pénzbõl sokat költ más lovára, hát hadd szíjjon :dev: (Én pölö nem lehetek ennyire hülye, mert egy kurta vasam sincs :dev:)

#8 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:36

ebbõl itten elvi vita leszen, szerintem meg baj. sõt. mindegy. engem se fenyeget a millás lovak vásárlására tett kísérlet mostanában, de eladnom sincs mit cserébe. ez olyasmi, mint az útszéli kifogyott_a_benzin_de_ez_itt_aranygyûrû_vedd_meg átverés. egyszer ismerõs hívott, hogy olaszok. jóvan, átverés szaga van, de kértem, h adja oda a telefont, beszéltem vele. aztán vissza az ismerõsnek és mondtam, h kocsiba be, hajtson tovább, ezek csak annyira olaszok, mint a tisza-tónál fonott kosarat áruló marika néni. azóta hallottam, hogy ez mûködõ rendszer. meg amikor jött a pasi, hogy kést élez és igen gyors és olcsó... és teljesen hihetõ, h a nagydarab kancigány kezébe adok egy kést, majd mikor megélezte, pénzt kér. szépen, csendesen, kultúremberként, hogy másképp.

#9 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 11:44

Ezt az alapszorit már hallottam egy - két éve. Tehát müködik az üzlet, addig, amig ember van a földön :D

#10 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:01

Sziasztok . Én az az ember vagyok ,akitõl el kell vinni a másfél milliós lovat. Csak nyugodtan ,van elég másfél milliósom jut mindenkinek ....... :ang:

#11 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:05

54ezres címlettel lehet fizetni? :D

#12 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:05

Én kérek egy másfél milliósat, de arra vigyázz, nehogy meglássam, hogy négy lábra sánta! Kipróbálni nem fogom, attól nem kell tartani. :ang:

#13 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:06

Erre is jártak, de Tibi bá' haverom lövöldözött puskával, mireföl elmentek. :) Utána meg csúnyán cigányozott. Szerintem fajgyûlölõ. Pedig csórikáim csak megélhetésiek.

#14 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:11

Nálam is akad másfélmillás eladó ló. Ötvennégyezressel sajnos nem lehet fizetni (nem osztható vele a másfél millió), viszont garancia van rá. Nyugodt állat, kikötöd egy kötõfékkel, órákig eláll (aztán leveszi a kötõféket és hazajön :D).

#15 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:13

54ezres címlettel lehet fizetni? :D

:kir:

#16 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:15

Nálam is akad másfélmillás eladó ló. Ötvennégyezressel sajnos nem lehet fizetni (nem osztható vele a másfél millió), viszont garancia van rá. Nyugodt állat, kikötöd egy kötõfékkel, órákig eláll (aztán leveszi a kötõféket és hazajön :D).


Ezt ismerem ez a Lassy :)

#17 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:15

bare, legfõ' kapsz borravalót :D

#18 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 12:24

Kizártnak tartom, ennyire hiszékeny emberek ugyan vannak, de azoknak nincs annyira sürgõsen eladó lovuk, hogy ne gondolkodjanak, miközben másfél milliójuk van a kredencbe. Szerintem kacsa. :)

#19 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:12

Egyébként sokan próbálkoznak tényleg mindennel. Egyik nap felhívtam egy hirdetést, 4 ha gyep eladó. Kérdezem mennyi az ára, mondja, hogy 1,5 milla/ha. Mellesleg a jó szántóföld megy errefelé 8-900 e/ha áron. Kérdem nem gondolja, hogy ez kissé eltér a piaci ártól? Erre, hogy hát õ kiszámolta, vállalkozásra alkalmas a terület, azért eme ár, mert simán ásható ott egy halastó, úttól, közmûtõl, mindentõl távol, ideális nyugis hely, szerinte dõlnének az osztrák, német, olasz pecások. :D Másik meg a víz nélküli házat árulja errefelé felárral, mondván, hogy nem kell költeni a víz rezsire, ásottkút van.

#20 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:15

Kizártnak tartom, ennyire hiszékeny emberek ugyan vannak, de azoknak nincs annyira sürgõsen eladó lovuk, hogy ne gondolkodjanak, miközben másfél milliójuk van a kredencbe. Szerintem kacsa. :)

Azért azt vedd figyelembe , hogy " nagy "üzletemberekrõl van szó! Legalább is szerecsen oldalról.( Lakatos Vinetou , Kolompár Tarzan ) A lovas bíznisz meghatározó alakjai!!! :yeah:

#21 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:21

Még a kocsijuk is hamis: "BMW Tuareg". :dev:

#22 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:28

"ez" volt pár éve lovas ujságokban. Gratulálok a szerecsennek :D igaza van, jól csinálja. Megérdemli mindenki a magájét uff. :D

#23 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:28

Még a kocsijuk is hamis: "BMW Tuareg". :dev:

Jogos az észrevétel . Tudvalevõ dolog , hogy a Tuareg az Ford. :guny:

#24 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:30

és még mindig tudnak újabbnál újabb dolgokat kitalálni......................... :)

#25 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:42

Ahhol lószar van ott veréb is van .

#26 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 14:24

Ahjaaj.. Bocs emberek,de itten kérem szépen kurva sok okos és rafkós ember vagyon. 1. Ezek ebbõl élnek és mindig lesz,akit átb....nak. 2.Egyszer téged is átb....tak már valamivel.Szóval nem kell itt rögtön levenni senki fejét. 3.Inkább köszönjük meg,hogy segíteni próbált. 4.Nálunk is voltak. VW tuareg,cigány közvetítõ,mamlasz fejû vevõ. Szlovákiai cégnek akartak terápiás lovakat venni.Mindegyik lovunk tökéletes volt.Még a sánta is. Elsõnek ekkor néztünk apámmal egymásra.Másodjára a szánkon kiesett ár elfogadása után. Harmadjára meg amikor azt mondták,hogy qrvára értünk a lovakhoz.Onnan számunkra csak színház volt az egész.Olyan jól szórakoztunk rajtuk.Szépen megkomponált elõadásba volt részünk.Persze mi is adtuk alájuk a lovat.Szerintem már a zsebükben érezték a pénzt. :kir: Az üzlet csak nem jött létre. :cool: Ja...a lovászunk még mindig várja õket.Õ egy egyszerûbb emberke,õ bevette az utolsó szavukat is. :)

#27 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 14:44

Teljesen egyetértek azzal , hogy köszönjük meg a publikálást! De bocsásson meg a világ és én kérek elnézést előre is. A lovászod várja őket . Ok. Én is ismerek olyan embereket akik elhinnék ezt a mesét. De nekik nincs 1.5 M. forintjuk!!!! Akinek meg van az nem hinném ,hogy bedől nekik. Vagy ha mégis, akkor az a pénz tévedésből került hozzá. Minden esetre csudák vannak manapság.

#28 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 14:56

A "lovászunk"(igazából õ az állatgondozó nálunk,nem spec. lovász)elhitte a mesét. De szegény,miután elmeséltük neki,hogy ez csak egy csel volt,megkérdezte,hogy"de akkor mikorra jönnek hétfõn?". Szóval neki inkább az IQ-val volt/van gondja. Mi jót szórakoztunk rajtuk. :)

#29 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 19:57

Tudom, hohy IQ problémám van, de amit itt olvasok, ez igaz, vagy csak egy elkésett április 1?

#30 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 20:01

Nos,az én lovam pont egy ilyen "vedd meg, h aztán eladhassuk mind a 12-t egybe". Kettõ lovat sóztak az illetõre (nem, nem én voltam :dev: ), mondjuk ez "csak" 600 ezres tétel volt. Jöttek az illetõk, h megvennék mind a 10 lovat, de akinek eladják, annak 12 kell, so van itt két lú...lovak jöttek, pénz ment, a többit meg ismerjük ugye. Igazából a lovak szívták meg a legjobban, mert az illetõ bosszúból, h ne is lássa õket, nem engedte ki, állásban tartotta, míg a többinek boxa volt, nem kaptak rendesen enni meg ilyenek...mi az egyiket vettük meg. Mi magát a történetet késõbb ismertük meg, ezért is féltem nagyon, h biztos hamis a sütése...de nagyon nagy szerencsénk volt, mert nem hamis. 6 éves magyar sportló, még csak nem is nullás. Igazi hálás jószág és egy tündér. A másik lóról meg kiderült h tiszta vérû lipicai...nem tudom, honnan szedték õket amúgy. Szóval ezt tényleg megjátsszák, és hihetetlen, de van, aki bedõl...

#31 remitenda

remitenda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 20:19

Végül is, akkor ebben a történetben nincs nagy becsapás, nem is járt olyan rosszul a vevõ. :ang: Egyszerûen csak valaki így adott el két lovat ! Ügyes trükk !

#32 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 21:17

Tudom, hohy IQ problémám van, de amit itt olvasok, ez igaz, vagy csak egy elkésett április 1?

Dincsi !
Te vagy a Zemann lovásza !?

#33 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 21:25

Álruhában :dev:

#34 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 22:21

Ja, épp ezt akartam írni. Aki ennek bedõl, az megérdemli...

Sõt mi több, több pénze van(volt) mint esze! :D

#35 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 6:35

Szerintem nem kellene rögtön hülyézni, ha nálatok megjelenne az ürge, ti is bedõlnétek. Sokan találkoztunk ilyen ürgékkel, teljesen profik, ezen kívül van még legalább 30 féle megehetõ trükk a tarsolyukban. Kihasználják, hogy mindenki pénzhiánnyal küszködik. Korábban voltak is ilyen esetek, hogy külföldre vittek drágábban lovakat, erre épít.Korábban valamelyik lovasújságban sokkal komolyabb lovas leírt egy hasonló esetet, õ is bedõlt, de jószándékkal közretette. Örülni kéne, hogy valaki meg akar óvni másokat, még úgy is, hogy magát égeti. Én úgy tapasztaltam, hogy fõleg Békés megyébõl jönnek. Ha valaki hirdetésre jelentkezik, és mondja, hogy Békés megyébõl, rögtön le is rakom a telefont.Már elnézést kérek a többiektõl, nem akarom az egész megyét lejáratni. De ha valaki beesik hozzátok, drága autóval, és elkezd variálni, hogy ekkor, meg akkor, meg ilyen csere, meg olyan csere, gyanakodjatok! Nem mindig látványosan fekete bõrûek.

#36 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 6:38

ejnye, de ismersz mindenkit, hogy szerinted mindenki beugrana. ha te megtetted, IJ, de nem mindenki teszi meg, erre azért fogadhatsz.

#37 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 6:49

Szerintem nem kellene rögtön hülyézni, ha nálatok megjelenne az ürge, ti is bedõlnétek. Sokan találkoztunk ilyen ürgékkel, teljesen profik, ezen kívül van még legalább 30 féle megehetõ trükk a tarsolyukban. Kihasználják, hogy mindenki pénzhiánnyal küszködik. Korábban voltak is ilyen esetek, hogy külföldre vittek drágábban lovakat, erre épít.Korábban valamelyik lovasújságban sokkal komolyabb lovas leírt egy hasonló esetet, õ is bedõlt, de jószándékkal közretette. Örülni kéne, hogy valaki meg akar óvni másokat, még úgy is, hogy magát égeti.
Én úgy tapasztaltam, hogy fõleg Békés megyébõl jönnek. Ha valaki hirdetésre jelentkezik, és mondja, hogy Békés megyébõl, rögtön le is rakom a telefont.Már elnézést kérek a többiektõl, nem akarom az egész megyét lejáratni. De ha valaki beesik hozzátok, drága autóval, és elkezd variálni, hogy ekkor, meg akkor, meg ilyen csere, meg olyan csere, gyanakodjatok! Nem mindig látványosan fekete bõrûek.

Ne haragudj, de megérdemli az "áldozat"!
A helyzet leírásában az van, hogy hihetõvé tették az "áldozatnak", hogy van valaki, aki sok lovat akar venni, és nagyon nem ért a lovakhoz és együtt majd jól átverik ezt a személyt. Ehhez örömmel asszisztált az "áldozat" remélvén hogy a "pénzes nem hozzáértõt" jól lehúzzák, aztán még el is megy és csak úgy kiráz 1 500 000 Ft-ot egy olyan lóért, amit nem is akart, csak azért hogy az Õ lovaival a "Pénzes hozzánemértõt" szintén átverhesse!
Nem sántít ez? Sokan vagyunk akik lóval és becsületesen élünk, és lovainkkal dolgozunk, keressük a napi betevõre valót, és ha nem is élünk rosszul, de 1,5 milliót nem rángatunk elõ a párnából, mi több 10 lovat egyben el sem adnánk, mert nem hinnénk el hogy jó helyre kerülnek.
Vagy Te kiadnál egy lóra 1,5 milliót, csak egy felhívásra?

Edited by stipistopipi, 2009 április 28. - 6:51.


#38 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 6:52

axa! Ne vedd fel az okoskodásokat! Teljesen igazad van,ezeknek 1000 trükkjük van.Ebbõl élnek több generáció óta. A békéscsabiakkal is igazad van.Mind kupec...egytõl,egyig. Ismerek párat közülük.Azért van jó lovuk is,de tuti,hogy nem olcsó. Kicsit más. Ha saját magukat cigányoknak nevezik,akkor merjétek már leírni,hogy cigány volt az illetõ..okés? Hová jutna a világ,ha nem merjük a népcsoportokat a nevükön nevezni.Õk is magyaroknak hívnak minket...

Edited by Zemann, 2009 április 28. - 6:53.


#39 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 6:52

ha nálatok megjelenne az ürge, ti is bedõlnétek

Ez egy kissé erõs kijelentés volt... Nem tudom, ha valaki megjelenne ilyen homályos handabandázással, nem hinném, hogy szaladnék 1,5 milliót kicsengetni egy ismeretlen lóra, hogy majd õk elviszik :rolleyes: (más kérdés, hogy nem is tudnék :D ) Én személy szerint rendkívül óvatos vagyok és ilyen helyzetben, ismeretleneknek nem teszek meg semmi hasonlót a két szép szemükért, de lehet, hogy még ismerõsnek se. Mindenesetre gyanítom, hogy nem én állok egyedül így a témához, hanem a többség is.

Edited by Saby, 2009 április 28. - 6:54.


#40 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:00

axa!

Ne vedd fel az okoskodásokat!

Teljesen igazad van,ezeknek 1000 trükkjük van.Ebbõl élnek több generáció óta.

A békéscsabiakkal is igazad van.Mind kupec...egytõl,egyig.
Ismerek párat közülük.Azért van jó lovuk is,de tuti,hogy nem olcsó.

Kicsit más.

Ha saját magukat cigányoknak nevezik,akkor merjétek már leírni,hogy cigány volt az illetõ..okés?
Hová jutna a világ,ha nem merjük a népcsoportokat a nevükön nevezni.Õk is magyaroknak hívnak minket...

azt itt nem lehet, hamar ki leszel tiltva ám! :D