Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

CAVALETTI...edzésen...lovak kiképzésében


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
64 válasz a témához

Poll: CAVALETTI...edzésen...lovak kiképzésében (23 member(s) have cast votes)

CAVALETTI...edzésen...lovak kiképzésében

  1. Nagyon fontos (3 votes [12.50%])

    Percentage of vote: 12.50%

  2. Fontos (15 votes [62.50%])

    Percentage of vote: 62.50%

  3. Nemtudom (6 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  4. Semmi értelme az egésznek (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote

#1 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 19:08

Kérleg szavazzatok hogy mennyire tartjátok fontosnak a Cavalettiket vagy miért nem?Indoklásotok írjátok le! Please! Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

#2 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:14

Kiwi küldtem neked e-mailt.

#3 Kiwi

Kiwi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:18

az jó,de én + nem tom lolvasni,mer lfelejtettem a jelszót :confused: De jó,h végre +találtalak.Ez a net még tök lassú,de má 1 fél órája fönn vok!Bocsi! Posted Image

#4 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:21

Az jó!Mennyünk chat.hu elni! Ott dumálunk elmondok mindent majd visszatérünk Hux-ékhoz.

#5 Kiwi

Kiwi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:28

Ok,mehetünk!Azé nem az a nevem ami volt,mert nem engedeet be!Mi lesz a neved a chat.hu-n?

#6 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:32

Tudod! Megtalálsz.

#7 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:48

Neked mi lesz?

#8 Kiwi

Kiwi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:53

Majd én jelentkezem! Posted Image Na akkor indulás! én má ott leszek mingyá!

#9 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 22:26

Na mi van akkor most jelentkezel vagy nem?

#10 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 22:38

Küldtem magánüzit.Az adataim címszó alatt fölül megnézheted.

#11 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 22:53

Hát ez most tök OFF!

#12 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 23:02

Na jó többet NO Off mostmár mindent tud. Posted Image Szerintetek miért is jó a Cavaletti? Mi hasznunk származik a használatával? :confused:

#13 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 23:15

Hé,nem írtál vissza!A témához: Szerintem azért hasznos a cavaletti,mert segíti a lónak és lovasának felkészülni az ugratásra,és megtalálni az akadály közepét.Emellett nyújtja a lovat(na nem úgy,mint a tésztát) :D

#14 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 23:19

De visszaírtam.Az ugrásra való felkészítés az egésznek nagyon kis töredéknyi része. Szerintem inkább az egyensúlyon van a hangsúly.

#15 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 23:31

Azért amikor átvágtázol a cavalettin,akkor az egyensúlyodat is javítod,meg fel is készülsz az ugrásra.Beírtam az Exet a lónévnaphoz :D

#16 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 23:36

Kedves kiwi önnek új üzenete érkezett! Posted Image (Tudom, olvastam)

#17 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 23:37

Tudna nekem valaki távolságokat írni?

#18 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 23:43

Nem tom hol kell elolvasni! Posted Image Most m1ek zabálni,aztán 15 perc múlva gyüvök!Új Tmát nyitottam!Tessék hozzászólni! Posted Image

#19 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 0:33

na,visszajöttem!A vajtai elit lovasklub honlapján fönn van a Tara,a Trója,+ a Justy.Ja,és a Milupa.Tudod,az a mén! [url="http://"http://www.hol-lo.hu"]www.hol-lo.hu[/url] Posted Image

#20 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 1:40

Hú, de jó kis topic! Sok hasznosat tudtam meg a cavaletti használatáról! Megyek és tûzre is vetem az öreg Klimke könyvét... [ 01 Március 2003, 00:41: Az üzenetet átszerkesztette: olaj ]

#21 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 3:29

:D Csak hogy valami ontopicot is írjak: Szerintem az amit az emberek átlagban cavalettinek mondanak, az nem az. Azt gondolják, hogy lepakolnak a földre pár rudat, feltámogatják a szélét, és átügetnek rajta, az majd hú de jó, meg hasznos lesz a lónak. Pedig nem lenne elég, hogy egy akármilyen lovas ledobál magának rudakat, és a ló majd megoldja. Igenis oda kéne figyelni, hogy mit akarunk elérni a lóval, és ezért mikor mire van szükség. És éppen ez a másik szavazós fullos topic tárgya, az EDZÕ kérdés. Ha ért hozzá csinálja, de tudja mit miért tesz. Cav

#22 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 11:00

olaj!Elég tartalmas volt mi? :D De azt a jó könyvet szerintem nemérdemes kidobni.Cav!lehet valami ebben. Egy jó edzõ jelenlétében a cavalettiknek nagyon nagy hasznát vehettjük,ha jól használjuk, de csak mértékkel.Szerintem. Posted Image

#23 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 11:14

A cavaletti szerintem is akkor hasznos,ha az edzõnek van vmi fogalma az egészrõl,és nem hagyja magára a lovast,hanem odafigyel rá,és segíti õt a munkában.

#24 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 11:18

Egyetértek Cav-val,egyáltalán nem mindegy,hogy az ember hogy rakja fel a rudakat.Bár nekem a cavaletti fogalom azt jelentette,hogy mindegyik rúd mindkét felét megemeljük kicsit...Átkozott nehéz átmenni azon :rolleyes: Például több könyve leírhatnák,hogy a ló ugrási hibáit hogyan lehetne fejleszteni,most arra gondolok,hogyha pl túl széleset ugrik de nem feltétlen magasat,akkor az oxer elsö rúdját jobban emeljük fel,mint a második rudat,stb..

#25 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 11:32

A cavallettinek nemmuszáj mindkét oldalát megemelni. szerintem egy fantasztikus érzés amikor a ló átmegy a cavalettin.Tényleg jó lenne egy ilyen könyv.

#26 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 3. - 18:15

Frankie kérlek írj nekem mail címet, mert magánüzit nem tudok küldeni, és válaszolnék neked. Köszi, és bocs a témához nem illõ kitérõért. :rolleyes:

#27 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 3. - 18:32

frenkiii@freemail.hu

#28 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 3. - 22:01

Afi! Az oxer elsõ rúdja nem lehet magasabb, mint a második!Vagy egyforma, vagy alacsonyabb!És a Némethy könyvben sok okosság van a cavalettirõl. Segít elnyújtani a lovat, hátrahelyezni a súlypontot, és a ló jobban összpontosít a távolságokra.Segít megtalálni az elugrás pontját is.

#29 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 0:03

Nem lehet de van ilyen oxer a hamis oxer de hivatalos versenyeken nem építenek ilyet.

#30 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 0:14

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:Bár nekem a cavaletti fogalom azt jelentette,hogy mindegyik rúd mindkét felét megemeljük kicsit...Átkozott nehéz átmenni azon :rolleyes: [/QUOTE]:confused: mármint gyalog? Például több könyve leírhatnák,hogy a ló ugrási hibáit hogyan lehetne fejleszteni,most arra gondolok,hogyha pl túl széleset ugrik de nem feltétlen magasat,akkor az oxer elsö rúdját jobban emeljük fel,mint a második rudat,stb.. Leírják. Pl. a Zsubaba által említett, és a "Lovas könyvek" topicban már többször emlegetett Némethy-könyvben is. De azt is, hogy ilyen "hamis oxert" nem szabad építeni :mad: Arra viszont tényleg jó lehet, hogy többé nem ugrik túl széleset... de magasat se... :mad: Bocs, hogy egy "weszkós" (ne haragudj, OC!) is hozzá (be) mert szólni... [ 03 Március 2003, 23:16: Az üzenetet átszerkesztette: WinchEszter ]

#31 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 21:51

Wincheszter,azt mondtam,h TÖBB könyvet kéne írni ezekröl a dolgokrol,nem azt,h nem írnak.Zsu,hát akkor átvágtak... :rolleyes: Winch,akkor nem kéne több szar könyvet írni erröl :D

#32 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 22:00

Afi ki és miért vágott volna át, és mivel??? :confused:

#33 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 22:03

A könyvbe írták,h lehet az oxer elsö elemét magasabbra rakni,h az ugrás magasságát fejlesszük...

#34 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 22:10

Én ilyennel nem találkoztam a Némethy könyvben... lehet hogy figyelmetlenül olvastam?Szerintem nem írtak benne olyat, hogy az oxer elsõ elemét emeld magasabbra mint ahogy a második van. Te olvastad ezt a könyvet? Kérlek jelöld meg az oldalt, és a bekezdést, ahol olvastad... ha nem olvastad, akkor meg ne szólj bele....

#35 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 10:41

Szerintem a cavaletti munka futószáron kezdõdik. (ld Némethy) Ha csak nem valami különlegesen tehetséges lóról van szó, akkor sokkal könnyebb neki a lovas súlya nélkül megtanulni.

#36 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 18:54

Zsubaba,nem szólok bele olyanba,amit nem tudok,képzeld :mad: :mad: :mad: És nem mondtam,h Némethy könyvröl beszélek.Én A LOVAGLÁS GYAKORLATI KÉZIKÖNYVÉ-röl szóltam ha már igy kérdezed,Tudjátok,széép nagy képes könyv.és 86. oldal alján találod eme okosságot,h oxer eleje nagyobb,mint a másik.

#37 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 19:12

Csatlakozom Mandula és Zsubaba hozzászólásához, a Némethy féle könyv elég részletesen említi a cavaletti szerepét és használatának módját. Javaslom mindenkinek átolvasásra akit a téma érdekel.Frankie! A könyvben találsz méreteket és edzésre összeállításokat is!

#38 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 19:13

Nem tudom miért duplázott, bocsi, töröltem a szöveget. [ Március 05, 2003, 18:31: Az üzenetet átszerkesztette: sellõ ]

#39 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 20:12

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi: Zsubaba,nem szólok bele olyanba,amit nem tudok,képzeld :mad: :mad: :mad: És nem mondtam,h Némethy könyvröl beszélek.Én A LOVAGLÁS GYAKORLATI KÉZIKÖNYVÉ-röl szóltam ha már igy kérdezed,Tudjátok,széép nagy képes könyv.és 86. oldal alján találod eme okosságot,h oxer eleje nagyobb,mint a másik. [/QUOTE]Csakhogy errõl itt egy szó sem esett, ezért bátorkodtam azt vélni, hogy a Némethy könyvrõl szólsz...És az nem okosság, hogy az oxer elsõ eleme nagyobb a másodiknál... redface.gif

#40 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 20:25

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter:
idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:Például több könyve leírhatnák,hogy a ló ugrási hibáit hogyan lehetne fejleszteni,most arra gondolok,hogyha pl túl széleset ugrik de nem feltétlen magasat,akkor az oxer elsö rúdját jobban emeljük fel,mint a második rudat,stb.. [/QUOTE]Leírják. Pl. a Zsubaba által említett, és a "Lovas könyvek" topicban már többször emlegetett Némethy-könyvben is. De azt is, hogy ilyen "hamis oxert" nem szabad építeni :mad: Arra viszont tényleg jó lehet, hogy többé nem ugrik túl széleset... de magasat se... :mad:
[/QUOTE]