Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kis színesek 2.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
15 válasz a témához

#1 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 19:52

Mivel már nagyon sok beszámoló van a topikban, és nagyon lassan töltõdik le, gondoltam ide lehetne tovább folytatni!

#2 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 20:02

Íme az én legutóbbi színesem:Pénteken elindultunk családommal (anya, apa, meg én), plusz Bazsékkal Velencébe.Egy kisbusszal mentünk. Az út kb. 11-12 órás volt, úgy, hogy egyfolytában vezetett vki. A két sofõr iccsapám és Rettegett Iván volt.Végre megérkeztünk. Velence csodálatos hely, és ami a St.Marx téren volt, az is maradandó élmény.Velence után átmentünk Szlovéniába, Piran-ba, ahol egy szállodában aludtunk. Másnap (vasárnap) reggel indultunk hazafelé. MIvel végig kellett mennünk Szlovénián, beterveztünk egy látogatást Lipicába, megnézni a Lipicai ménest! Sajnos körbe nem tudtunk nézni, mert kiderült, h csak egy óra múlva indul a következõ csop., és csak és kizárólag idegesvezetõvel lehet bemenni...na, puffneki, kis morgolódás, de aztán pár fotót csináltunk kerítésen kívül a lovakról, akik a karámban voltak. Mondjuk néhányunknak megfordult a fejében, hogy lehet, hogy ezek csak ki vannak tömve, vagy nagyon jól idomították be õket arra, hogy nehogy megmozduljanak, hiszen egyfolytában fotózták õket :D 10 percig néztem egyfolytában õket, de egyikük sem mozdult. pedig nem is aludtak... :eek: Aztán megtámadtuk az ajándékbódét, és bevásároltunk. Vettünk pólót, kulcstartót, képeslapot, mindent, ami kellett, azaz nem mindent, mert szívesen fogadtam volna egy lovat is, dehát mindent nem lehet... Posted Image Azután hazaindultunk.Nekem ez az út (nem csak a lipicai:) ) nagyon tetszett, egy-két apróságot kivéve, dehát semmi sem tökéletes, (sajna) Posted Image Hát, ennyi lenne.üdv: Apple [ 12 Február 2002, 19:06: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#3 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 20:37

A képes beszámoló Lipicáról pedig megtekinthetõ itt: [url="http://"http://www.egsys.hu/~bazs/lipica"]http://www.egsys.hu/~bazs/lipica[/url]

#4 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 20:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:St.Marx tér[/QUOTE]:D :D :D Amúgy tök jó lehetett! Bár Velencébe valahogy nem vágyom (én, a nagy olaszmániás Posted Image ). De a lipicaikat szívesen megnézném! Posted Image

#5 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 20:57

Zsuzska!Pedig én sem gondoltam volna (magamról), h Velencében simán elsétálgatok 6 órát(!!). És érdekes, hogy nem érzed, hogy elfáradnál. ha meg mégis, akkor erre Bazs azt válaszolja, hogy "Csak úgy érzed, mintha fáradt lennél" :D

#6 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 20:58

ezt megaszontam jól :D [ 12 Február 2002, 20:00: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#7 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 21:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:Vettünk pólót, kulcstartót, képeslapot, mindent, ami kellett, azaz nem mindent, mert szívesen fogadtam volna egy lovat is, dehát mindent nem lehet... Posted Image [/QUOTE]Posted Image Posted Image Posted Image

#8 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 21:29

A St.Engels és a St.Lenin téren is jártatok? Posted Image

#9 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 12. - 21:49

tuttommal még a Róma téren jártunk:)

#10 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 13. - 1:46

Szasztok,na megnéztem a képeket és hát nagyon-nagyon nagy illúziók hullottak ripityommá törve a porba... Aszittem Lipica ilyen naaaagy, meg csecse, meg dús füvû legelõkön vágtázó habselyem lippek, erre csak hatvanezer kanca bezsúfolva egy kis szutyok, poros karámba... Broáf.Akaratom ellenére is kénytelen vagyok megcsillantani elképesztõ mértékû önfeláldozásomat, amikor önnön érdekeimet figyelmen hagyva, kis poros életemet sutba dobva feláldozom magam egy (vagy több) szenvedõ állatért: a túlzsúfoltság mértékének csökkentése érdekében üsse kavics, bevállalok egy (vagy több) kancát az ott látható nyomorgó ménesbõl és mert igazán jófej vagyok, a csikó(ka)t is megtartom, nem tetézve tovább az ottani helyzeteket.Mindezt ingyen és bérmentve!meggyes, a legszamaritánusabb láncszem

#11 Barb

Barb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 14. - 8:49

Hali!Én is voltam Lipicán, bár nem idén... Hárman vettünk jegyet, és simán beengedtek minket. Egy idõsebb fõlovász vezetett minket körbe. Vannak istállóbeli fényképek is, bár "csak" papiron. De szivesen elküldöm valakinek, aki fel is tudja tenni õket, hogy "közkincs" lehessen belõlük (és aztán vissza is küldi nekem, hogy méltó helyükön, az album fõhelyén legyenek). Persze, csak ha érdekel valakit...Üdv:Barb

#12 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 14. - 22:11

Barb, nekem hozhatod a képeket, majd beszkennelem, floppyn meg odaadom.mac

#13 Barb

Barb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 15. - 10:09

Mac!Thx elõre is, értesitelek, mikor megyek ki... Asszem kezdek babonás lenni, nem merem megmondani, mikor lovagolok, nehogy az idõjárás is "tudjon róla"... Ez gáz? :eek: Barb

#14 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 15. - 20:24

Barb, dehogy gáz... Tedd azt, hogy azt mondod magadban: ááá, a franc se megy ki a lovakhoz. Aztán hirtelen meg mégis menj ki. Az átverés mûködni fog, mert nálam már bevált:)

#15 Barb

Barb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 16. - 22:16

Sziasztok!Örömmel jelentem, megvannak a képek Lipicáról: 6 db, három istállóban készült, három nem (khm.. ezt jól megmondtam...). Másik képeket is találtam, pl. 20 éves olasz szürke csõdör/herélt (nem tudom már). Van rólam is, meg az elõzõ kedvencemrõl. Mac, vigyázz, behajtom az igéreted! Posted Image )Azt az idõjárásos dolgot meg megfogadom, hátha bejön:)Pá:Barb

#16 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 27. - 22:24

Sziasztok!Hétvégi lovaskalandjainkkal "gazdagítanám" a gyûjteményt. Helyszín: Sümeg, résztvevõk: a párom és én, két shagya arab kanca (6évesek, karámot ritkán látnák, de elég jól idomítottak, ül, fekszik, "táncol" stb..)meg egy oktató féle, aki inkább csak felügyelt.Elsõ próbálkozás: lovardának nehezen nevezhetõ helyen (itt szoktak fellépni, kör alakú fedett, fûtött hely, hát igen, közel van az osztrák határ, nagy a luxus) próbálkoztunk mindenféle jóval. Az elején egész jó volt, mondjuk a fejemmel majdnem lekaszáltam a díszletet, de ez belefér. A végén rendetlenkedett velem kicsit a pacc, de ezt tapasztalatlanságom számlájára írtam. Második próba: terepre merészkedtünk... :rolleyes: Kértem, hogy nyugodt pacit adjanak..Végülis nyugodtan levágtázta a bakolgató társát, amin a párom "ült" (leginkább a ló nyakában).Mellesleg én nem akartam vágtát, fõleg nem ilyen iramban, buckákon és terptárgyakon át...Kísérõ nyugodt hangon mondogatja, hátradõl, meghúz a szár...Hát ilyen erõvel nem "téptem" még ló száját..Másnap erõs izomláz a karomban....Le nem estem, de a továbbiakban is szinte lehetetlen volt lépésben tartani a lovat.Ha esetleg más is ült már ezeken a lovakon akkor elismerésem Neki. Egyébként nem tartom lehetlennek, csak jó lovasnak kell lennie. De gyönyörûek voltak... Posted Image Szürke ló így még nem tetszett soha..Ja, Hannának és Sárinak hívják õket.