Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Kedvenc ételek topikja

• Please log in to reply
995 válasz a témához

#161 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 22:08

én imádom a kókuszos cuccokat.csak a mazsolát ki nem állhatom

#162 Alfiolo

Alfiolo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 22:10

Én viszont a mazsolásat imádom! :D

#163 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 22:10

nemtom megérteni a vegetáriánusokat.Zsuzska, vagy valaki segítsen. Hogy is hívják azt az olasz édességet, ami ilyen gombóc, üreges, és le van öntve csokival?

#164 Dóri

Dóri

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 19:52

én meg nem tom megérteni a húsevõket.Kutyát,macskát pl. szeretik,de mondjuk a nyulat meg megeszik.Van ahol a macskát is megeszik.Akkor a macskát se dédelgessék,egyék meg.Elfogadom,ha húst esznek(családomban is rajtam kivül mindenki eszik),csak megérteni nem tudom.Akkor tudnám megérteni,ha nem tennének különbséget mondjuk macska és nyúl között.Na,de ez az én hülyeségem,csak leirtam erröl a véleményemet. Posted Image Olyat ettem,szeretem,de én se tudom mi a neve. Posted Image

#165 Titok

Titok

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 21:03

Hali! Én a Gyõri Édesbõl csak a Jó reggelt kekszet szeretem abból is inkább a kakaósat. A kókuszok keksztõl simán a falnak megyek de így vagyok a citromos nápolyival is. Fujj!!!!!! Egyébként a lókolbászt én sem favorizálom (elvbõl), de valamikor nagyon régen ettem és meg kell hagyni hogy tényleg nagyon finom. Lehet rám köveket dobálni de a lóhús híres arról hogy milyen jó íze van.

#166 Alfiolo

Alfiolo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 21:17

Igen egyszer engem is becsaptak és megetettek lókolbásszal én sem az íze miatt adtam ki magamból! :D Most ettem Nutellás palacsintát! Szeretitek?

#167 Jucuus

Jucuus

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 23:33

Én kissebfajta idegrohamot kapnék, ha lóhúst kéne ennem. Inkább vesszek éhen!Palacsinta nutellával? Bevállalnám!

#168 Devil_girl

Devil_girl

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 23:43

ha már hús. ez olyan furcsa, hogy míg tudsz kérni egy kiló csirke combot, addig Mo-n nem adnak neked mondjuk lócombot. nem vágyom erre, csak érdekel, hogy vajon ilyen mér nincsen? míg Olaszországban lazán vehetsz bármit lóból is..

#169 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 23:45

Dóri, én elég ritkán eszek nyúlhúst. de aki vegetáriánus, az ugyanúgy nem eszik, csirkét, disznót, marhát. És igenis, én a macskámat nem tudom egy napon említeni egy disznóval. Azt azért hízlalják, hogy megegyék, nem azért hogy az öldeben doromboljon, vagy õrizze a házat. Egyébként meg az állatok is megeszik egymást, ez az élet rendje,én imádom õket, de sosem tudnék ilyenen problémázni. A húsra egyébként is szüksége van az emberi szervezetnek, semmiféle egyoldalú táplálkozás nem jó. [ Augusztus 17, 2004, 23:45: Az üzenetet átszerkesztette: Ken Tacky ]

#170 Zsuzska

Zsuzska

Törzsvendég

• Admin
  • 3.960 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 18. - 10:14

Kt: profiterol. Nyammmmm Posted Image Az ember alapvetõen húsevõ, miért akarnánk küzdeni ez ellen? És mint olyanoknak, szükségünk is van a húsra.Így viszont attól még, hogy én nem eszem meg, ugyanúgy le fogják vágni azt a csirkét, disznót, akármit... annak a lónak se lesz már jobb, amelyikbõl készült lókolbászt megeszem. (Ettõl függetlenül nem bírnék lóhúst enni, de nem kapok sikítófrászt attól, aki megteszi.)

#171 Alfiolo

Alfiolo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 18. - 22:20

Zsuzska így igaz attól hogy mi nem szeretjük még nem kell bántani azt aki szereti. A férjem kimondottan imádja és mégse válok el tõle. :D

#172 Kelen

Kelen

Törzsvendég

• Kizárt tag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 19:17

Fõtt kukorica, nagyon vékonyan margarinnal megkenve. Pici só, és olvadás.

#173 furioso

furioso

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.374 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 3. - 6:45

Devil_girl! Roppant egyszerû oka(i) vannak: 1. Nincs igény a lóhús tömeges fogyasztására;2. Elenyészõ olyan minõségû lovat vágnak, amelynek a húsa alkalmas lenne sültként, fõzve fogyasztani (a kora miatt);A háború elõtt majdnem minden városban volt ú.n. lómészárszék, ahol lovat vágtak és ki is mérték a húst és a lóhúsból készült egyéb készítményeket. Ezek teljesen megszûntek. Sõt nagyon kell keresni az olyan vágóhidat is, ahol lovat vágnak.De azt hiszem a legnyomósab indok az 1. alatti. [ Szeptember 03, 2004, 06:47: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#174 Lófalójófaló

Lófalójófaló

Törzsvendég

• Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 9. - 15:43

Ma gyümölcssalátát csináltam. Kivi, narancs, banán, kisebb darabokra vágva, hogy szépen levet engedjen. Méz, citromlé és finoman, óvatosan megkeverni. Nem törni, zúzni! Csak finoman. Aki szereti tehet hozzá mazsolát, mogyorót, aszalt gyümölcsöt, de ne túl sokat. A legjobb, miután kiettük a tálat, meginni a mézes gyümölcslevet. Hmmmm! (kinyalósszmájli) Posted Image :cool:

#175 Bokorugró

Bokorugró

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 12:28

Csak, hogy meglegyen a kontraszt... :D Én meg most egy igazi, jó, csülkös bablevest fogok csinálni! Posted Image

#176 Lófalójófaló

Lófalójófaló

Törzsvendég

• Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 12:30

Az sem rossz! Én is szeretem csülök és bab nélkül! :D A bab az királyság, fõleg ecetes hagymával! Posted Image

#177 Rosinante

Rosinante

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 12:40

Négynapos száraz zsemle mûanyagízû kommerszlekvárral... Nyami-nyami! :D :rolleyes: Mit tudtok Ti a gasztronómiai hedonizmusról, he? tongue.gif

#178 Lófalójófaló

Lófalójófaló

Törzsvendég

• Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 13:11

Arról semmitsenem, de a száraz zsömle bundás zsömleként nagyon ott van! Ketté vágod a zsömit, teszel bele kevés mustárt, amivel újra összeragasztod és mehet rá a bunda! Posted Image

#179 Titok

Titok

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 14:21

Rákattantam a négercsókra. Megakirály!!! Posted Image

#180 Lófalójófaló

Lófalójófaló

Törzsvendég

• Kizárt tag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 14:38

A mai menü:Sombrérós tofu, vagy más néven mexikóis szója.3-4 fej vörös hagymát megpucolunk és apróra vágva beletesszük a wokba, amibe már forrósodik az oliva oil. Egy csomag (300g) tufut (szójakészítmény) kockákra vágunk és némi fonnyasztás után a hagymához tesszük. Kevergetés mellett fûzerezzük az alábbiak szerint. Két evõkanál szójaszósz, egy kiskanál darált fokhagyma (ez elengedhetetlen egy háztartásban: a fokhagymákat pucolás után le kell darálni, besózni és állni hagyni, amig szépen bezöldûl és befõttes üvegbe tenni, kitart sokáig), amely önmagában sós, bazsalikom, majoranna, kurkuma, chilis fûszerkeverék. Külön nem kell sózni.Közben forralunk vizet és egy csomag mexikói salátakeveréket beleteszünk, majd így fõzzük/pároljuk 4-5 percig. Nem érdemes nagyon fûszerezni a vizet (max. egy kis delikáttal), mert a hagymás szója már elég fûszeres. Jól lecsorgatjuk a saliról a vizet és ha már meguntuk kevergetni a tofut és jó az illata is (kb.10 perc után) összekeverjük õket, hogy az ízek harmonizáljanak. Rozskiflivel, csemegeubival fogyasztjuk.Legalábbis én. Posted Image Jó étvágyat! Posted Image

#181 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 15:22

Jól hangzik, kár, hogy szója, mert alapból ellene vagyok a GMO-knak. Fõleg amióta tudom, hogy hereelfajulást és daganatokat okozott a patkányokban, a kísérletekben.

#182 Bokorugró

Bokorugró

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 11:20

Itthon vagyok. Süt a nap, csend van és ma végre pihinapot tarthatok. :cool: Arra gondoltam, szívesen pancsolnék valamit a konyhában... Nincs valami jó ötletetek? Posted Image

#183 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 11:44

Egyél túrórudit :D :D

#184 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 12:19

Én most banános muffint fogok csinálni, kíváncsi leszek rá.kell bele 3 banán, 20dkg liszt, 2 teáskanál sütõpor (mindig egy csomaggal teszek a muffinokba), 1/2 teáskanál szódabikarbóna, 3 teáskanál kakaópor (a holland a legfinomabb), 1 tojás, 17,5 dkg cukor, 1 dl olaj, 12,5 dkg kefír és durvára vágott étcsoki (gondolom egy tábla Katica).A sütõt elõ kell melegíteni 180°c-ra, a muffinformákba papírt teszünk. A banánokat péppé törjük villával, a lisztet a sütõporral, szódabikarbónával, fahéjjal (a hozzávalók listájában nem írja? :D ), kakaóporral összekeverjük. A tojást kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk az olajat és a kefírt, majd hozzákeverjük a lisztes keveréket. A legvégén hozzáadjuk a banánt és a csokit is.10-15 percig kell sütni.Hm... :rolleyes: Posted Image

#185 Bokorugró

Bokorugró

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 12:41

Van a muffinnak tehéntúrós változata is? Banánom nincs, de van egy fél kiló túróm, tejfölöm, meg minden ami még kell. Na...? Így a túrórudit keresztezhetjük muffinnal! :D +még jól jönne valami sós recept is! Várom az ötleteket! Posted Image Posted Image

#186 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 12:47

Van, naná!Meg van egy csomó más egyéb túrós sütireceptem is Posted Image [url="http://"http://zsubaba.freemp3.hu/040504felszazmuffin.doc"]http://zsubaba.freemp3.hu/040504felszazmuffin.doc[/url][url="http://"http://zsubaba.freemp3.hu/040614megfelszazmuffin.doc"]http://zsubaba.freemp3.hu/040614megfelszazmuffin.doc[/url]Itt van az összes muffin recept. Posted Image "Túró Rudi" muffinHozzávalók:10 dkg csoki3 tojás15 dkg cukor5 dkg liszt7,5 dkg vaj1 csomag vaníliás cukor2 teáskanál sütõpor3 evõkanál tej25 dkg túróporcukortejföl Elkészítés:A csokit összetörjük és összekeverjük a liszttel és a sütõporral. Egy másik tálban a tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral és a puha vajjal. Majd elkészítjük a túrót palacsintatöltelék-szerûen: porcukor+tejföl, de ne legyen túl folyós. Ezt a masszát is beletesszük a tésztába. Majd tejjel lazítjuk egy kicsit, beletesszük a vaníliás cukrot. A tojásfehérjékbõl csiptenyi sóval kemény habot verek, és egy részét elõször erõteljes fakanálmozdulatokkal, durván belekeverem a tésztába, majd a többit csak nagyon óvatos, laza mozdulatokkal. Ha ez megvan, akkor mehet bele a sütõporos, csokis liszt. Az egész masszát belekanalazzuk a kivajazott horpadásokba, és megsütjük 30 perc alatt (175 fokon, gázsütõn 4-es fokozat). Tipp: A tetejére a "Túró Rudi" hatás érdekében lehet csokimázt tenni!! Posted Image -----Túrós muffinHozzávalók:15 dkg vaj30 dkg kristálycukor1 csomag vaníliáscukor1 citrom reszelt héja4 tojás2,5 dl tejföl50 dkg rétesliszt1 csomag sütõpor20 dkg túró15 dkg mazsolasókb. 1 evõkanál rum (aroma is lehet)Elkészítés:A sütõt elõmelegítjük 190 °C-ra, a muffinsütõt kivajazzuk, vagy papírral kibéleljük.A vajat a cukorral kikeverjük, hozzáadjuk a vaníliás cukrot és a citromhéjat. Belekeverjük a tojásokat és a tejfölt. A lisztet elkeverjük a sütõporral, és összekeverjük a masszával. A túrót és a mazsolát elkeverjük a rummal, majd belekeverjük a masszába.Kb. 30 percig sütjük. -----Almás-túrós muffinHozzávalók:2 alma38 dkg liszt3 teáskanál sütõpor½ teáskanál szódabikarbóna18 dkg vaj18 dkg cukor3 tojás1 csipet só1 csomag vaníliás cukor20 dkg túró10 dkg vaníliás joghurt (vagy natúr joghurt + 1 teáskanál vanília aroma)0,5 dl almapálinkaElkészítés:A sütõt 180 °C-ra elõmelegítjük. A muffinformákat kiolajozzuk.Az almákat megmossuk, meghámozzuk, és apró darabokra vágjuk. A lisztet összekeverjük a sütõporral és a szódabikarbónával. A vajat habosra keverjük a cukorral, a tojásokkal, a sóval, a vaníliás cukorral, a túróval, a joghurttal és a pálinkával. Hozzáadjuk kis adagokban a lisztes keveréket, majd az almadarabokat is.A tésztát a formákba töltjük, 20-25 percig sütjük. ----Mazsolás-túrós muffinHozzávalók:30 dkg liszt1 csomag sütõpor15 dkg mazsola10 dkg vaj20 dkg cukor1 csipet só1 csomag vaníliás cukor4 tojás25 dkg (sovány) túró1,25 dl tejElkészítés:A sütõt 190 °C-ra elõmelegítjük, a muffinformákat kivajazzuk/olajozzuk.A lisztet elkeverjük a sütõporral és a mazsolával. A vajat a cukorral, a sóval és a vaníliás cukorral kikeverjük, majd egyesével belekeverjük a tojásokat, majd a túrót és a tejet, és habosra keverjük. A masszához hozzáadjuk (kis adagokban) a lisztes keveréket.A tésztát a formákba töltjük, kb. 25 perc alatt készre sütjük.----Egyéb túrós süti is érdekel? Posted Image

#187 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:17

Jajj, eddig nem is láttam a topikot.TÚRÓSCSUSZAAAAAAAAAAA!!!!!!! (szigorúan sóval, tejföllel, pörccel Posted Image )Aztán hawaii pizza, carbonara spagetti, spagetti á la pesto, palacsinta (jöhet az amerikai is), melegszendvics, hagmyakrémleves pirított zsömlekockákkal, nyáron lángos, fõtt kukorica.... nem folytatom, mert nincs elég hely :D Na, de a tejfölös csirkapaprikás (csirkemellbõl) nokedlivel nem maradhat ki, meg a tojásos nokedli sem. És...és...és..... Posted Image [ Március 14, 2005, 12:18: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#188 Bokorugró

Bokorugró

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:19

Wow, köszi! Posted Image Ebbõl már biztos kihozok valamit! Hû, de izgulok :eek: :D !

#189 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: TÚRÓSCSUSZAAAAAAAAAAA!!!!!!! (szigorúan sóval, tejföllel, pörccel Posted Image ) [/QUOTE]Erre szoktam mondani, hogy kristálycukorral, sok tejföllel és pörccel! Posted Image :D (és ezzel kergetlek ki a világból asszem :rolleyes: )Csirkepöri nekem combból sok-sok tejföllel (amit így már paprikásnak hívnak :D )Hajrá Bokorugró! ;) [ Március 14, 2005, 12:23: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#190 Bokorugró

Bokorugró

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:26

Egy ilyen klasszik paprikáscsirkén már én is gondolkodom egy ideje! Posted Image Asszem a tettek mezejére lépek! Paprikáscsirke, túrórudis muffin...Mmmm, jól hangzik! Köszi mindenkineeek!!!! Posted Image

#191 Bokorugró

Bokorugró

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:35

Zsubé! Viszont ezek a muffinos linkek nekem nem nyílnak meg. :( :confused: Má megin én vagyok a béna?

#192 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:54

Igen Zsubé, én meg erre azt szoktam mondani, hogy a túrós csusza megalázása ;)

#193 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:54

Hát nekem megnyílnak, úgyhogy neked is meg kéne.Ha nem megy, akkor jobb gomb rá és cél mentése más néven (Save target as). Akkor elvileg le kéne töltenie. Túrós sütemények még: Kanadai túrós 25 dkg liszt25 dkg cukor3 dl tej3 db tojás1 csomag sütõpor1 csomag vaníliás cukor1/2 kg túró10 dkg vajA lisztet a cukorral, valamint a sütõporral összekeverem. A tojásokat habosra verem, hozzáadom a tejet és a vaníliás cukrot. Egy kis tepsit jó vastagon kikenek vajjal (2-3 dkg), meghintem a lisztes keverék 1/3-ával, rámorzsolom a 1/2 kg túrót, megszórom a maradék lisztes keverékkel, és ráöntöm a tejes tojásokat. A tetejére rádobálom a kiskanálnyi nagyságú vajdarabokat. Elõmelegített sütõben közepes lángon aranybarnára sütöm.----- Túrós fánk (ezt már kipróbáltam, ízlett!)25 dkg túró3 tojás2 dl tejföl2 vaníliás cukor1 csomag sütõpor25 dkg lisztolajporcukorAz áttört túrót összekeverjük a tejföllel, a vaníliás cukorral és a tojásokkal. Ehhez hozzáöntjük a sütõport és a lisztet. Kicsit nyúlós, ragadós tésztát kapunk. Hideg vízbe mártott kanállal a felforrósított bõ olajba szaggatjuk. Világosbarnára sütjük, majd porcukorban megforgatjuk. Aztán hozzá a baracklekvár és hmmmmmm.... Posted Image ----- Orosz túrótorta50 dkg tehéntúró2 dl tejföl2 tojás3 evõkanál kristálycukor1 csomag vaníliás cukora túró víztartalmától függõen 3-4 evõkanál búzadara10 dkg mazsola15 dkg darált dió5 dkg vajreszelt citromhéj1 evõkanál vajlisztcukrozott tejföl vagy tejszínhabA hozzávalókat jól összekeverjük és kivajazott, kilisztezett tálban közepes tûznél kb. 40 percig sütjük (tûpróba!), amíg a tetején aranysárga színû réteg nem képzõdik. Hidegen felszeleteljük és cukrozott tejföllel vagy tejszínhabbal tálaljuk.----- Túrótorta másképpen 30 dkg kristálycukor5 tojásfél kocka margarin50 dkg túró1 csomag zselatin2 dl tejtortazselé (színes van színtelen)gyümölcs a tetejéreA cukrot a tojások sárgájával és a margarinnal jól kikeverjük, majd belekeverjük a túrót is. Óvatosan hozzáadjuk a tojások felvert habját. A zselatint 1 dl hideg vízben feloldjuk, majd elkeverjük 2 dl forró tejben. Ezt a tejes zselatint hozzáadjuk a kikevert túróhoz, majd az egészet kapcsos tortaformába öntjük. Hûtõbe tesszük, hagyjuk megszilárdulni (kb. fél óra). Elkészítjük a tortazselét, kicsit hûlni hagyjuk. Gyümölccsel díszítjük a már megdermedt túrót, végül ráöntjük a tortazselét. Dermedés után tejszínhabbal díszíthetjük, de e nélkül is nagyon finom és mutatós.----- Fantörpikus túrós linzer - 10 perc alatt 25 dkg liszt10 dkg cukor15 dkg margarin1 citrom héja, leve1 csomag sütõpor1 csipet só2 evõkanál rum10 dkg darált dió50 dkg túró10 dkg cukor1 csomag vaníliás cukor1 tojás sárgája1 tojásfehérjébõl hab5 dkg szeletelt mandulaA tésztánál leírtakat kigyúrás nélkül egy kisebb tepsibe simítjuk (egy ujjnyi tészta legyen). Ráterítjük a vaníliás túrót, megszórjuk szeletelt mandulával (elhagyható), és közepes lángon kisütjük.----- Túrópuffancs 25 dkg liszt25 dkg túró1 pohár tejföl3 db tojásfél zacskó sütõpor1 zacskó vaníliás cukorcsipet sóA lisztbe belekeverjük a sütõport és egy pici sót. Hozzáadjuk a vaníliás cukorral jól kikevert tojásokat, az összetört túrót és tejfölt. Az egészet jól összekeverjük. Kanállal kiszaggatva forró olajban ropogósra sütjük. Porcukorral meghintve illetve házi lekvárral tálaljuk.

#194 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 13:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: Igen Zsubé, én meg erre azt szoktam mondani, hogy a túrós csusza megalázása ;) [/QUOTE]Ez a cukros túrós csusza szerintem onnan jött, hogy a gyerekek általában az édeset jobban szeretik, mint a sósat. A szüleim megcsinálták rendesen a csuszát, õk sóval ették, mi gyerekek meg cukorral. Közben meg a pörc az ALAPSÁG rajta. De elismerem, hogy sóval jobb, de én cukorral szoktam meg. Mindig úgy eszem, amilyen kedvem épp van :D ;) :cool:

#195 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 14:01

Anyukám meg ilyet csinált a minap:Túrórudi-torta Hozzávalók:(2 õzgerinc formához való adag)Tészta: 40 dkg liszt1 kávéskanál szódabikarbona1 db tojás20 dkg margarin2 evõkanál kakaó10 dkg cukor1 evõkanál tejfölTöltelék: 2 csomag azaz 50 dkg túró1-2 csomag mazsola1 citrom reszelt héja3 evõkanál búzadara4 tojássárga4 tojás felvert habja20 dkg cukorCsokimáz: 15 dkg cukor2 evõkanál kakaó5 dkg vaj3 evõkanál forró víz Elkészítés: A tésztát összegyúrjuk. Félrerakjuk. A töltelékhez a mazsolát beáztatjuk, majd a felvert tojásfehérje kivételével a többi hozzávalóval jól összedolgozzuk, belekerjük finoman a tojásfehérje felvert habját. A tésztát 2 részre osztjuk, kb. 1/2 cm vékonyra kinyújtjuk mind a kettõt, úgy, hogy egy õzgerinc formát ki tudjunk vele bélelni, a 2 szélén kicsit kilógatva. Mindkét õzgerinc formát kikenjük margarinnal, lisztezzük, majd mindegyiket kibéleljük a tésztával, elosztva mindkettõbe beletöltjük a tölteléket, a tészta kilógó részeit ráhajtjuk. Elõmelegített sütõben 200 fokon addig sütjük, míg egy picit megpirul a túrókrém töltelék. A csokimázhoz a hozzávalókat egyszer jól összeforraljuk, kicsit hûlni hagyjuk, közben kevergetjük, majd a gerincformából kiborított süteményt megkenjük vele. A csokimázhoz lehet kétszeres adagot venni, ha vastagon akarunk rá tenni.

#196 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 14:28

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: De elismerem, hogy sóval jobb [/QUOTE]Jessssssz, ezt is megélteeeeeem! Posted Image Posted Image :D Posted Image Ezt az idézetet pedig gondosan elrakom magamnak tongue.gif :D

#197 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 14:29

Sóval a legjobb, sóval a legjobb, nánánááá-ná-náá-nááá :D

#198 Nood Lee

Nood Lee

Csikó

• Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 19:47

Ma nagyon finomat fõztem ebédre, sajnos az arányokat nem tudom leírni, mert én általában érzésre fõzök, kivételt ezalól csak a sütemények képeznek, dehát azt sütni kell... :D Szóval olajon megdinszteltem apróra vágott póréhagymát, majd hozzáadtam nagyon apróra vágott fokhagymát és gyömbért. Ezután jött hozzá csíkokra vágott csirkemell, rizs, currypor, és szójaszósz. Az egészet felöntöttem vízzel, és hagytam, hadd rotyogjon. Mire a rizs és a hús kész lesz, jó esetben nem szabad maradnia víznek, szóval az öntögetéssel csak óvatosan. Posted Image

#199 Cavalier

Cavalier

Mirage :)

• Admin
  • 6.344 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 20:22

Olyat találtam ki ma... Hortobágyi húsos palacsinta helyett, mivel most böjt van, vagyis diétázok, vagy mittudomén, hogy mi lenne, ha gombapörköltet tennék bele? Igen jó lett, úgyhogy le is írom a receptet nagyjából, már amennyire emlékszem. Posted Image Szóval kell kb. 500g gomba, felszeletelve, fél fej vöröshagyma megreszelve, 2dl fõzõtejszín, 2 tojássárgája, meg fûszerek, stb. ami úgyis van otthon. A hagymát egy kis vajon megpároljuk, teszünk hozzá egy kis pirospaprikát, összekeverjük, bele a gombát, hagyjuk, hogy megpárolódjon, amikor összeesett meg lehet sózni, és szépen hagyni párolódni, kb. 15 percig lassú tûzön, néha megkeverve. Akkor egy kis borsot, kakukkfüvet, zsályát lehet pakolni rá, hagyni párolódni még, és közben összekeverni a 2 tojássárgáját a tejszínnel, és egy kis liszttel behabarni. Ezt meg kevergetés közben szépen beleadagolni a gombába, fõzni együtt pár percig még, és kész a töltelék. Ezt amúgy kenyérrel egymagában is lehet fogyasztani. Kb. fél kiló lisztbõl kell az átlagosnál sûrûbb, SÓS palacsintatésztát csinálni, és 1-2 evõkanálnyi tölteléket rakni bele, majd összecsomagolni, nem tekerni mint általában a palacsintát. (negyedrészt behajtunk, majd kétoldalról is negyedet, és így tekerjük fel. Ezeket a csomagokat kivajazott tepsibe tesszük, a tetejére egy kis tejfölt, és be a sütõbe kb. 15 percre, hogy megpiruljon a teteje. Kb. egy óra alatt meg lehet csinálni 4-6 fõre elég.

#200 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 14. - 20:27

Magyarul csináltál egy besamelles gombapörit amit beletöltöttél a palacsintába.. Posted Image Posted Image