Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar Western Lovasok Baráti Kör.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
71 válasz a témához

#41 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 29. - 13:31

Valahol igazatok van, de nem akarok belenyugodni, hogy nem tudok fejlõdni, ha nincs meg rá a pénzem... Victor Fröschl-nél 25 000 Ft két nap... Ez reális, korrekt ár, ennyit még elõ is tudnék teremteni-de Gombán dolgozik. Mire Gödrõl odaviszem a lovat, meg vissza, plusz kifizetem az ottani szállásomat, kajámat, miegymás...bele sem gondolok. Konkrét hely, konkrét fedeles azt gondolom, lenne (itt ahol tartom a lovam, bár persze megbeszélve még nincs, 90% hogy lenne lehetõség tábort szervezni). Én együtt lovacskázásra is vevõ vagyok, azalatt is tanulhatunk egyet s mást egymástól. A Duna adott, a fedeles adott... szívesen lovacskáznék együtt a nyáron más westernesekkel!

#42 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 29. - 14:12

Kispaci - az a konkrét csak neked az, másnak pont az lenne a baj, hogy oda vigye a lovát. Pl azt el tudom képzelni, hogy az ottani lovasokból, környékbeliekbõl verbúválsz csapatot, akkor lehet ki is tudnátok fizetni. Egyébként tapasztalat, hogy a kurzusokra mindíg az út és szállás a költséges, de hát magyar ország nem kicsi ha lovat kell szállítani.

#43 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 29. - 22:59

Ez így nem hiszem, hogy igaz. Nem "elitként" határozta meg magát, csak elfogadta a FEI, NRHA, AQHA stb szabályait, s ezek szerint szeretett volna versenyezni, s megjegyzem, nemzetközi versenyeken való indulásnak azért vannak feltételei. (Az idõpont is eléggé csúsztatós 2004-2005) A hangsúly a versenyzésen van. Annak viszont szigorú szabályai vannak, amit egyesek még ma sem fogadnak el, tartanak tiszteletben. ( A pénzhiány megint más téma) Voltam pár közgyûlésen, s ez nekem elég is volt. Nem akarok itt vitázni senkivel. Tartsuk egymást tiszteletben. Tisztelem a lovat, a lovast. Ez a legfontosabb! Személy szerint csak egy western stílusban lovagló hobby lovas lennék.

Kedves Mária!

Az jó, ha nem akarsz vitázni, és tiszteled a lovasokat is. Köszönöm a pontosításaidat. Ezek szerint azért vált ki a reining az 1999. körül alakult MWE-bõl, mert a hangsúlyt a versenyzésre helyezte. A nemzetközi versenyeken való indulás érdekében felvette a nemzetközi szervezetek szabályait, hiszen ezeken szeretett volna versenyezni. Viszont ezek olyan szigorúak, amit sokan nem akartak elfogadni (gondolom kevésbé nívós tudással, kevesebb lehetõséggel) és az ekörüli viták miatt neked is elég volt a közgyûlésekbõl.
Lényegében tehát nem vitatod, hogy ezért van két western szakág még ma is. Hogy ezt én "elit"-nek neveztem az az én szubjektív megítélésem. (Hadd tegyem ezt meg egy olyan esetben, ahol egy hazai gyökerekkel, tömegbázissal nem rendelkezõ szabadidõsport esetében nemzetközi mércéhez igazodó klubot alakít néhány ember azzal a ki nem mondott hozzáállással, hogy nem igazán akar szervezetileg alulról, széles tömegbázisból építkezni.) Az eredmény magért beszél.
Késõbb voltak próbálkozások a LOT szinvonalának emelésére is... Nem tisztem, nem célom védeni, de Nádai Péter itt is figyelmeztetett, hogy szerinte nem fog mûködni a dolog.
Legutóbb a western szakág küzdött a szabályelvû mûködés kontra hobby (kocsma, fekete, stb.) lovaglás problémájával. Meg hogy mit szabad kupának nevezni, és mit nem. (Szerintem kupa az, amibõl inni lehet, de van aki ezt olyan szimbólumként látja, amibõl csak egy lehet az országban, mint a Szent Grálból.) - Végül a vezetõség lemondott.

Lehet kifejezéseken, dátumokon, szimbólumokon, elnevezéseken rágódni. A lényeg az, hogy vannak emberek akik lovagolnak. Esetleg hasonszõrû stílusban. És nem biztos, hogy számukra:
- a versenyzés a lényeg
- a szabály a lényeg
- a nimbusz a lényeg
- a tudás, a fejlõdés a lényeg.

Lehet, hogy egyszerûen csak EMBEREK, akik szeretnék a rövid, nyugdíjtól igen, de stresszektõl és hülyéktõl nem mentes életükben felhalmozódott feszültségeket egy közösség keretein belül oldani, és baráti kötelékekké transzformálni. Ezek az emberek mindig, minden szabály alól/közül ki fognak folyni. Minden ösztönzésnek, és kényszernek, kötöttségnek ellen fognak állni. Renitensek, önfejûek, öntörvényûek. Mert ettõl érzik magukat egy hétvégére, vagy egy rendezvény erejéig szabadoknak, függetleneknek, neadj' isten boldogoknak. És röhögni fognak azokon, akiknek belõlük mindig elegük lesz. Mert õk csak vannak, mint a víz a kövek között.

Ennek a topicnak a címe Western Lovasok BARÁTI köre.
- Nem szabályalkotók és szabálykövetõk köre
- Nem fejlõdõk és tudás iránt elkötelezettek köre
- Nem alapítvány és egyesület jellegû gittegyleteket építõk köre.

Persze szép és tiszteltre méltó, ha valaki egyéb köröknek is tagja. Lehet brillináns térner, géniusz genetikus/tenyésztõ, gigantikus éves költségvetésû ranch tulajdonosa, a legggyosrabb, vagy legszebben lovagló lovas/versenyzõ - de itt csak egy BARÁT. Legyen és maradjon.

(És nem vitatkoztam, mert annál jobb idõtöltések is léteznek. ;) :ang: )

Ui:
Közben közös szövetségben újra egyesült a két szakág. - "Szegény Galuska Galagonya, ha ezt megérhette volna... :gm: "

Edited by Tom Forest, 2012 január 29. - 23:13.


#44 Mária

Mária

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 30. - 9:26

Ui:
Közben közös szövetségben újra egyesült a két szakág. - "Szegény Galuska Galagonya, ha ezt megérhette volna... :gm: "


Ez Viri által feltett írásából így érthetõ, csak nem igaz. Gyorsan utánajártam, s felháborodás sokak részérõl.
Ebbe nem megyek bele.
Süt a nap, inkább pacikázok :ang:

#45 Fanfan

Fanfan

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 30. - 10:34

Ez Viri által feltett írásából így érthetõ, csak nem igaz. Gyorsan utánajártam, s felháborodás sokak részérõl.
Ebbe nem megyek bele.
Süt a nap, inkább pacikázok :ang:


Az én értelmezésem szerint itt nem összevonásról van szó, ha nem a meglévõ Western Szakág szétverésérõl, és mindenkit megkerülve, szemenköpve alattomosan egy új gittegylet létrehozásáról van szó.

#46 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 30. - 14:53

Ez Viri által feltett írásából így érthetõ, csak nem igaz.

Szándékosan félrevezetõ nyilatkozatot tett volna közzé az elnök? Ez elég súlyos vád...Illenék tisztázni. :rolleyes:

#47 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 30. - 15:42

...
Talán most a legidõszerûbb a dolog, mivel az újonnan megszavazott vezetésbõl, az elnök / Balogh Levente / és jobb keze /Szegezdi Attila / a szakbizottság és a tagság megkerülésével ki szerené vezetni a western szakágat a Lovas Szövetség kötelékébõl.
...


Az én értelmezésem szerint itt nem összevonásról van szó, ha nem a meglévõ Western Szakág szétverésérõl, és mindenkit megkerülve, szemenköpve alattomosan egy új gittegylet létrehozásáról van szó.



Mi megy itt már megint?! :eek:
Kíváncsi lettem, hogy mi lesz a baráti (?) körbõl.

#48 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 30. - 15:49

Kíváncsi lettem, hogy mi lesz a baráti (?) körbõl.

Magyar Weszekedõ Lovasok Bomladozó Köre

#49 Mária

Mária

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 31. - 7:58

Szándékosan félrevezetõ nyilatkozatot tett volna közzé az elnök? Ez elég súlyos vád...Illenék tisztázni. :rolleyes:



Kedves Tom!
A két szakág NEM egyesült.
Ez nem vád, ez a tény.

#50 Fanfan

Fanfan

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 31. - 10:56

Kedves Tom!
A két szakág NEM egyesült.
Ez nem vád, ez a tény.



Sõt, a január 13-án megválasztott új western szakági vezetés már fel is oszlatta magát, csak azt nem tudni mit akarnak, ill. ki hatalmazta fel õket erre.
Jó lenne, ha a tagságot és a szimpatizánsokat is tájékoztatnák, valamint megindokolnák az önkényes lépésüket. [color=#000000]Egyesek egy tál lencséért megvették a westernt? Úgy látszik már a sportban sem lehet keresni vagy elvárni a demokráciát.

#51 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 10:46

Kedves Tom!
A két szakág NEM egyesült.
Ez nem vád, ez a tény.

Bocsánat :ang: én csak abból tudok kiindulni ami feltétetett:
"A Western Szövetség a western sportágakat az alábbi szakosztályokba sorolta:
 gyorsasági versenyszámok /Barrel Racing, Pole Bending/
 marhával kapcsolatos versenyszámok /Cutting,Working Cow Horse,Ranch sorting, Team Penning,Roping/
reining szakosztály
 egyéb performansz számok /Trail,Pleasure,Horsemanship,Western Riding, Showmansip at Halter/
 szabadidõ lovasok, szabadon idomítók

A Western Szövetség a szakosztályok mûködése érdekében a következõ testületeket állította fel:"

A western szövetség a szakosztályokat hogyan "mûködtetni", ha nem foglalja azokat magában? A Sportág "szakosztályba sorolása" nem azt jelenti, hogy a Szövetség magába foglalja? (cselekvést kifejezõ ige)

Én még ilyen körmönfont hülyeséget nem láttam. :rolleyes: Ha törvény, határozat, bármi valamit besorol, az azt jelenti, hogy rendelkezik felette valamilyen tekintetben. No pláne, ha mûködése érdekében tesz valamit, jogos vélelem, hogy a mûködését feladatának tekinti.

Négy dolog lehetséges:
- Én vagyok helikopter :rolleyes:
- Virág tévesen idézett, vagy hivatkozott.
- Az elnök nem tud kommunikálni, azaz másra használja a szavakat, mint amire azok a hétköznapi értelmükben valók.
- Az elnök szándékosan félrevezetõ nyilatkozatot tett közzé.

Alapból rosszat egyikrõl sem feltételeztem (mivel nem orbánnal, selmcivel, lázárral, matolcsival kezdõdik a nevük).

Más:
Egyre inkább úgy érzem, hogy a korábban általam felvázolt alulról szervezõdõ kezdeményezések hasznosak lennének. Elsõsorban azért, mert 40 - 50 éve megszokhattuk az önálló döntéseinket elvitató jóakaróink részérõl, hogy helyettünk, a nevünkben, és érdekeinket figyelmen kívül hagyva képviselnek bennünket a kisebbségi kommunista pártban, a hazafias népfrontban, a nõtanácsban, a szakszervezetben, a parlamentben, meg még ki tudja hol.
Nem vagyok abban a helyzetben, hogy megítélhessem a fenti problémát, de ha itt is kezd elharapózni az érdekek egyensúlyát felrúgó puccsista kirekesztõ magatartás, arra az az egyetlen gyógyír, ha alulról szervezõdõ módon emelnek fel, vagy zavarnak el valakit attól függõen, hogy valóban azt képviseli-e valahol, amiért oda küldték.
Még egyszer megerõsíteném: én nem gyanúsítok ilyesmivel senkit. Mindenesetre az idõ és a becsület fogy. Jó lenne valami korrekt, cowboyos, férfias kiállás az ügyben különben elplagibácsisodik az ügy.

#52 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 10:52

Én meg úgy gondolom, hogy többen topicot tévesztettek. Tán az MLSZ-Westernben kéne egymást csesztetni, ott úgyis az az alapértelmezés. (Bár, talán tökmindegy.)

#53 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 10:53

Én meg úgy gondolom, hogy többen topicot tévesztettek. Tán az MLSZ-Westernben kéne egymást csesztetni, ott úgyis az az alapértelmezés. (Bár, talán tökmindegy.)

Jogos. itt valami másról folyt a csevej. :kv:

#54 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 13:49

" Én vagyok helikopter " Te vagy! :D Észre köll venni, hogy csak fogalomzavar, stilisztikai hiba, nem precízek, nem kenyerük a nyelvhelyességi szõrõzés . eccerûjen "másként" értették (grammatikailag, persze!) :kir: (ilyen alapon a fél paciponthu-t ki lehetne kukázni :D ) ((de nem várható el bõsz hozzászólóktól, hogy gondos és aggályosan pontos amalízis után nyomjanak entert ;) ) ..még ha te és esetleg én is (alkalmanként) így teszel... :ang:

#55 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 16:42

..még ha te és esetleg én is (alkalmanként) így teszel... :ang:

:D Igazad van, néha tényleg többet feltételezek, mint amit megérne a dolog.

#56 Red Brook

Red Brook

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 11:21

Sziasztok! Beleolvastam az írásotokba és szerintem mindenkinek van igaza abban amit gondol és szeretne. Sajnos két ember sem nagyon fog össze mert, hogy ne kelljen egymástól függjenek nem hogy több. Tisztelet, elfogadás, megértés kellene de ez nem a mi kultúránk része. Én így látom, persze tisztelet a kivételnek és akinek nem inge ne vegye magára. Senkit nem szeretnék megbántani csak ez a tapasztalatom. Az együtt lovacskázás mint olyan, és a tanulás az részben külön dolog. Ha valaki komolyan ismétlem komolyan szeretne tanulni annak ára van, és ezt csak kevesen tudják megengedni maguknak, mind idõben mind anyagilag. Igen lehet egymástól is tanulni ez fontos, de ez csak akkor mûködik(ne) ha nem bíráljuk a másikat hanem segítjük. Az emberek többsége büszke és nehezen fogadja el hogy mások is tudnának segíteni már ha hagynák és nem ítélnék el azért amit mond vagy tesz. Emberi tulajdonságok ezek, van aki le tudja vetkõzni van aki nem. Ez csak az én véleményem. Az együtt lovacskázás sincs ingyen mert el kell vinni egy adott helyre a lovat. Mint Forest is írta hiába szeretjük Pécs környékét ha 250 km-re van. Olyan helyszín kellene ahová többen is eljuthatnak minimális költségen akár lóval és nem lószállítóval. Na ez már nem egyszerû. Valószínû az összeszervezés is gondot okoz hogy mindenkinek jó legyen egy adott idõpont. De ez még kivitelezhetõ lenne szerintem. Talán kevés a megszállott lovas akinek nem számít milyen az idõ akkor is eljár lovagolni rendszeresen. Egy jó közösség kellene ahol mindenki jól érezheti magát, lovazhat, beszélgethet és a nap végén úgy fekszik le, hogy ilyen jó napom már régen volt. Szerintem ez egy jó kezdeti cél lehetne. A versenyzés többek számára elérhetetlen így nekik marad a hobby lovazás. Na meg vannak olyanok is akiknek nem is céljuk a versenyzés, csak egész egyszûen szeretik a lovat és kikapcsolódnak egy jó lovaglástól, és itt a kikapcsolódás a lényeg manapság ebben a zûrzavaros világban. Ami ennél is fontosabb, hogy érezd jól magad abban a közösségben ahol vagy.

#57 vegyigyümi

vegyigyümi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 11:23

És pont. :)

#58 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 13:44

"Tisztelet, elfogadás, megértés kellene de ez nem a mi kultúránk része" Red Brook! ...és nem is lehetne?!? :eek: Én sokat filóztam a régi céhes vándorlegény szisztem nyomán egy vándormester porjecten.... Akit többen szeretnének látni-hallani, annak megszervezni egy körutat...napi 1-2 óra járóföldre egymástól...szállás, kaja adva. lónak, embernek, vagy üzemanyag fizetve...szerény óradíj a kézhez (Krisztus koporsóját sem õrizték ingyen ;) ) ...rugalmasan... :yeah:

#59 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 13:58

Én sokat filóztam a régi céhes vándorlegény szisztem nyomán egy vándormester porjecten....

Akit többen szeretnének látni-hallani, annak megszervezni egy körutat...napi 1-2 óra járóföldre egymástól...szállás, kaja adva. lónak, embernek, vagy üzemanyag fizetve...szerény óradíj a kézhez (Krisztus koporsóját sem õrizték ingyen ;) )

...rugalmasan... :yeah:


Feribácsi, téged már annyi helyrõl rúgtak ki páros lábbal a lovas mekkmesterséged miatt, még mindig házhoz mennél a pofonért mikmar zablástul? :kir:

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#60 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 14:13

Egy jó közösség kellene


Miért éppen EGY? Miért vinne az elõre, ha lenne egy "mindenkinek jól megközelíthetõ hely"? Miért lenne jó, ha mindenki gyûjögetne és egyszer egy évben sikerülne egy ilyen helyen találkozni? Ha sikerülne...

Miért lenne mindez jó, ha egyébként otthon, a természetes környezetben nincs semmi?

Ez megint úgy hangzik, mint a mindenkori sóhajtózások, hogy de jó lenne, csak csinálja más... (fogjuk meg és vigyétek...)

Otthon, a nap-mint-nap elérhetõ környezetben kell társakat keresni, együtt lovagolni, barátkozni ahhoz, hogy legyen értelme EGY helyben gondolkodni. És ez mûködik, a saját példánkból tudom. Mi sokat lovagolunk együtt a környékbeliekkel, nem okoz gondot lábon találkozni, onnan együtt menni, pedig a találkozóhelyig is egy-másfél órát lovagolunk. De nagyobb csapattal, a Dél-pesti régió tagjaival találkozni csapatonként 18-20 km-t jelent Pusztavacsra, a nagyjábóli középpontba, mégis sokszor megtesszük. Ehhez nem kell lószállító, komoly szervezés, pusztán fel kell ülni a lóra és menni.

Miért? Mert jó együtt, és nem azért, mert elhatároztuk, hogy összefogunk, nem azért, mert elhatároztuk, hogy teremtünk valamit, és nem is azért, mert mástól vártuk. Azért, mert jó így. Nem ülünk ezen a lovon se fordítva. Nem gondoljuk, hogy a nagy lilabedes összefogást és egymásraborulást kell vágyni, és teremteni. Azt gondoljuk, hogy mivel együtt lenni jó, ezért együtt vagyunk. Ennyire tök egyszerû. És ez a jóérzés meghozza magától az összetartást, a közösséget. Fordítva csak kínlódni lehetne.

Ha ilyen helyi közösségek vannak, akkor azok találkozni is fognak egymással anélkül, hogy sóhajtoznánk érte és egybõl, alap nélkül nagyot álmodnánk.

#61 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 14:26

Feribácsi, téged már annyi helyrõl rúgtak ki páros lábbal a lovas mekkmesterséged miatt, még mindig házhoz mennél a pofonért mikmar zablástul? :kir:


Félreérted! Én szeretnék vendégül látni valakit, aki elmagyarázza NEKEM!!!

#62 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 14:40

Én sokat filóztam a régi céhes vándorlegény szisztem nyomán egy vándormester porjecten....


Na az volna csak a szép! :kir: Aztak*va! Ház-a-ló-mekkmester! Egy káposztáért átnevelem a lovadat! :D

#63 Tao

Tao

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 18:03

Na az volna csak a szép! :kir: Aztak*va! Ház-a-ló-mekkmester! Egy káposztáért átnevelem a lovadat! :D

:yeah: :kir:

#64 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 19:39

HH-nak sok igazsága vagyon. :kv: Nem mindegy mire építkezünk. Ez az "együtt lenni jó" kell hogy legyen az alap. Persze mindenki szeretne valami mellé állni, valahová tartozni, valami nyomot hagyni maga után a porban. Ez is természetes emberi igény. És ebben a topicban valami ilyen is megjelent. Mindenesetre valóban talpára kell állítani a piramist. (Már nem is akarok általam nem megválasztott szövetség nem ismert céljaihoz csatlakozni, pusztán azért, mert õk össze akarnak fogni engem. :dev: ) Éljenek a sejtek :kir: , azok a kis mikroközösségek, akik szívesen töltik együtt a lovazásra szánt idejüket legyen az bármi, a túrától a tanuláson át a tábortûzig. Kell (nem csak) egy jó közösség, akinek a tagjai egymást tisztelik és elfogadják egyenrangú tagnak. Nem telepszenek egymásra az eszement okosságaikkal és ambícióikkal. Itt eszembe jut Quarter Sister egy régebbi írása, hogy a nagy vízen túl ilyen kvázi baráti körökbe járnak össze a környékbeli trénerek, szimpatizánsok. És ott sem a tudás- és tekintélyféltés tartja össze a közösséget. Minimálcélnak talán ennyi elég is lenne. Ahhoz hogy ez mûködhessen viszont nagyon fontos, hogy jó információáramlás is társuljon: Kik, hol, merre, mikor, mit terveznek. Mihez lehet csatlakozni, milyen feltételekkel. Valahogy úgy mint anno a "Telekocsi". Vélemény?

#65 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 9:15

... Azt gondoljuk, hogy mivel együtt lenni jó, ezért együtt vagyunk. Ennyire tök egyszerû. És ez a jóérzés meghozza magától az összetartást, a közösséget.


HH-nak sok igazsága vagyon. :kv:

Nem mindegy mire építkezünk. Ez az "együtt lenni jó" kell hogy legyen az alap.
...
(Már nem is akarok általam nem megválasztott szövetség nem ismert céljaihoz csatlakozni, pusztán azért, mert õk össze akarnak fogni engem. :dev: )

Ez nagyon jó! :) (De azért várjuk ki, mi lesz a másik oldalon...)

Éljenek a sejtek :kir: , azok a kis mikroközösségek, akik szívesen töltik együtt a lovazásra szánt idejüket legyen az bármi, a túrától a tanuláson át a tábortûzig.
...
Minimálcélnak talán ennyi elég is lenne. Ahhoz hogy ez mûködhessen viszont nagyon fontos, hogy jó információáramlás is társuljon: Kik, hol, merre, mikor, mit terveznek. Mihez lehet csatlakozni, milyen feltételekkel. Valahogy úgy mint anno a "Telekocsi".

Vélemény?


Örülök, hogy visszakanyarodtunk a témához, már kezdtem temetni a dolgot.
A kicsitõl nagy felé indulás azért jó, mert belátható, megoldhatónak tûnik, abból lehet a nagy felé építkezni: 1+1 lovas=kis csapat plusz X db lovas=csapat, 1+X db csapat= kisközösség, és így tovább.

Amúgy, Tom Forest, ha már kérdezed:
Reményeim szerint ismét indulnánk Kunszentmiklósra csapattal (tavalyi start: Pécelrõl volt), és ha így lesz, idén nincs semmi, ami meggyõzhet arról, hogy otthon hagyjam a western felszerelést (legyen utána akármennyi fújolás, hogy az mennyire magyar vagy nem, de ez más téma).
Két nap lóháton, jól hangzik?

#66 Red Brook

Red Brook

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 11:14

"Tisztelet, elfogadás, megértés kellene de ez nem a mi kultúránk része" Red Brook! ...és nem is lehetne?!? :eek: ...rugalmasan... :yeah: [/quote] De lehetne és kéne is csak nem igazán látom, hogy lenne.

#67 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 11:20

Amúgy, Tom Forest, ha már kérdezed:
Reményeim szerint ismét indulnánk Kunszentmiklósra csapattal (tavalyi start: Pécelrõl volt), és ha így lesz, idén nincs semmi, ami meggyõzhet arról, hogy otthon hagyjam a western felszerelést (legyen utána akármennyi fújolás, hogy az mennyire magyar vagy nem, de ez más téma).
Két nap lóháton, jól hangzik?

Jól hangzik. Pécel és Kszm. között félúton minket is megtaláltok. Megpihenni, átnyergelni, kajálni, ha esik megszáradni, akár még éjszakázni is tudtok.
Hogy mi csatlakozunk-e az még nagyon nem látható.

Amúgy én csak western cuccban tudok lovagolni, merthogy csak az van. Engem ezért még a szüreti bálokon, vagy falunapokon sem illettek rossz szóval. Lehet bõ gatyás, vagy csángó népviseletben jobban megnéztek volna, de az nem lett volna hiteles. Inkább olyan, mint mikor az Amerikába látogató turista indiánnak öltözik, hogy szeressék a Varjak. Szánalomra méltó :kir: . A western nemzetközi szinten is a szabadság, a szabadidõ, a hobbilovaglás szimbóluma. Mit kellene ezen szégyellni? :ang:

#68 Red Brook

Red Brook

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 11:49

Miért éppen EGY? Miért vinne az elõre, ha lenne egy "mindenkinek jól megközelíthetõ hely"? Miért lenne jó, ha mindenki gyûjögetne és egyszer egy évben sikerülne egy ilyen helyen találkozni? Ha sikerülne...


Igazad van HH félreérthetõ voltam. Nem azt akartam mondani, hogy egy közösség de legalább egy közösség is elõbbere vinne minket. Épp azt gondoltam, hogy több közösség kellene több helyen és így több ember számára is megközelíthetõ lenne. Szervezés ill. felajánlás kérdése ez, hogy hová kinek a ranchán lehetne idõnként összejönni és jókat lovazni dumálni. Silverado is jó közösségi hely volt de bezárt. Örülök hogy te ki alakítottad magatoknál a környékbeliekkel a jó közösséget de azért írtam, hogy több hely kellene ilyen hogy akik tõled távol vannak azok is tartozhassanak egy közösséghez ahol jó lenni. Igazad van azért kell együtt lenni mert ez így jó és kész. Ahogy Virág is kezdeményezte hogy összeszedje a westerneseket úgy ezt a hobbylovasok is megtehetik. A kérdés csak az, hogy hol és kinek van olyan helye ahol alkalomattán össze lehet jönni. Mondjuk minden hó elsõ szombatján x-nél aztán minden hó második szombatján y-nál stb. vagy valahogy így. Aztán akinek jó megy akinek nem az nem megy. Valahol el kell kezdeni. Mi annak idején jártunk Csömörre lovagolni minden héten mondjuk szombaton ez a nap erre volt szánva. Aztán ha összejöttünk többen akkor sütögettünk dumáltunk és jól éreztük magunkat. Valami ilyesmire gondolok. Várom az elképzeléseket mert lehet mindekinek jobb ötlete. Ha valahol jól érezzük magunkat oda szívesen megyünk. De ehhez tudni kell, hogy hová, kihez. Olyan ez mintha eljárnánk egy bizonyos lovardába minden héten lovagolni tanulni és az edzõ vár minket azon a napon, csak ezt a közösséget edzõ nélkül képzelem el egy bizonyos napon egy bizonyos helyen amirõl mindenki tudja, hogy oda lehet menni, és hogy ne kerüljön ez a helyet adónak költségébe mindenki visz valamit vagy összedobni a pénzt egy bográcsra akár. Nem egyszerû ez sem mert több mindentõl függ. Van e annyi ember a környéken aki erre igényt tart pld. Aki fel tudja ajánlani a helyet tudja e informálni a környékbelieket pld. és így tovább. Nem a vita a célom, hanem az összefogás de ez a többségünkön múlik. Olyan közösség ahol megértik az emberek egymást és nem a mások lehurrogása a cél, hanem a segítése.

Edited by Red Brook, 2012 február 3. - 12:09.


#69 Red Brook

Red Brook

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 3. - 11:59

Nem biztos, hogy csak a tereplovaglás a cél minden westernes hobby lovas számára, gondolom többen vagyunk úgy, hogy szívesen ellovagolnánk valakihez és csak ott jól éreznénk magunkat. Vagy elkocsikáznánk ha mondjuk nincs ló. Senki nem úgy kezdte a lovazást gondolom, hogy lova volt. Elõbb lovagolni tanultunk aztán ha lett rá lehetõség vettünk egy lovat vagy többet. És ha nem kellett bértartásba tartani akkor vettünk egy tanyát és odavittük. Így el lovacskázhatunk a tanyácskánkon amikor és amennyit akarunk de ettõl még egyedül vagyunk.

#70 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 4. - 8:38

Alakulgatnak a programok a fejembe.... Ápilis 29 vasárnap Western Baráti találkozó. Program: - közös lovaglás ( mert ugye erre van bõven erre lehetõség) - feleslegessé vált lovas dolgok csereberéje, értékesítése - bográcsolás ( tárcsázás, ki mit akar, traktor-tárcsa -föld van hozzá :gm: ) - amennyiben igény van rá, akkor szívesen tartok egy kis földi idomító bemutatót Aki szombaton már itt akar lenni ( bár sztr az munkanap lesz) annak van box, vagy karám a lovának. Szállás pediglen Fenyves panzióban ( persze aki elalszik egy hálózsákban az a lóvával is lehet) . Aki pediglen nem bír haza menni vasárnap az meg megy majd hétfõn! Pontos kimerítõ program, részvételi díj, egyebek késõbb. Természetesen a jelentkezéseket már fogadjuk! :kocc:

#71 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 6. - 13:09

Jól hangzik. Pécel és Kszm. között félúton minket is megtaláltok. Megpihenni, átnyergelni, kajálni, ha esik megszáradni, akár még éjszakázni is tudtok.
Hogy mi csatlakozunk-e az még nagyon nem látható.


Majd kiderül,augusztus még odébb van. Minden esetre elõre is köszönöm a lehetõséget, feldobom a lasztit a többieknek! :)

Alakulgatnak a programok a fejembe....

Ápilis 29 vasárnap Western Baráti találkozó.
Program:
- közös lovaglás ( mert ugye erre van bõven erre lehetõség)
- feleslegessé vált lovas dolgok csereberéje, értékesítése
- bográcsolás ( tárcsázás, ki mit akar, traktor-tárcsa -föld van hozzá :gm: )
- amennyiben igény van rá, akkor szívesen tartok egy kis földi idomító bemutatót

Aki szombaton már itt akar lenni ( bár sztr az munkanap lesz) annak van box, vagy karám a lovának. Szállás pediglen Fenyves panzióban ( persze aki elalszik egy hálózsákban az a lóvával is lehet) .
Aki pediglen nem bír haza menni vasárnap az meg megy majd hétfõn!

Pontos kimerítõ program, részvételi díj, egyebek késõbb.

Természetesen a jelentkezéseket már fogadjuk! :kocc:


Szia Csikasz!
Várjuk a részleteket, úgy tudom, ápr. 21(szo) munkanap, 28(szo), 29(vas), 30(h) május 1. szabad! :)

#72 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 6. - 13:10

Én is így tudom!