Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#161 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 14:13

Ágimam, igazad van, nem iccaka. De az utóbbi idõben nem is párologtatok, mert nem is mennek be az istállóba, éjjel is kint maradnak a karámban. Ahhoz meg egy jó nagy párologtató kellene, hogy akkora teret is be bírjon "büdösíteni". ;)Agrobe, nem tom. :( Olajként szoktam venni patikában, és csak p2-3 csepp kell a párologtatóba.A 4. szomszédom viszont mesélt valami növényrõl, ami szintén elijeszti a szúnyogokat. Õk fel szokták futtatnia bejárarti ajtó mellé. Majd megkérdezem, hogy mi az. Én egyébként a paradicsom levelérõl is azt hallottam, hogy annak sem bírják az illatát a szúnyogok.

Edited by hubertus, 2006 június 26. - 14:19.


#162 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 20:44

én ma valamilyen fokhagymás vackot kentem a lóra, úgyhogy illatoztunk rendesen. az elején még ok volt, de mikor megizzadt, elmúlt a hatása. úgy csapkodtam róla le a rohadt legyeket... most valamilyen bedörzsölõs szert fogok kipróbálni. fel kell higítani vízben, és utána bedörzsölni a paciba. pár hónapig használ elég jól, de nem lehet addig fürdetni. tudtok valamilyen hasonlóról? sajnos a nevét nem tudom. :nem: használ valamit?

#163 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 22:29

Neostomosan???

#164 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 27. - 11:52

aaaz! :kir:

#165 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 27. - 12:04

Nem sokat használ az sem...Csak amíg meg nem izzad.

#166 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 27. - 12:10

Most a tatári túrán kipróbáltuk az almaecet+víz keveréket. Alaposan lespricceltük vele a lovakat, és úgy láttuk, hogy egy-két órán át a böglyök és legyek nem annyira szálltak rájuk. A szúnyogokat viszont nem zavarta az almaecet szaga. Ráadásnak még fokhagymaport kevertünk az abrakba, lehet, hogy az is használt valamit.

#167 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 27. - 12:41

A spriccelés is jó, valóban, de én egy vödörbe teszem a kutyulékot, és egy nagy szivaccsal dörzsölöm-itatom a szõrükbe-bõrükbe, amennyire csak tudom, hogy jól járja át. Így - ha a szõrzet külsejérõl hamar fel is szárad - beljebb is maradnak "hatóanyagok". Bár évrõl-évre erõszakosabbak ezek a gyetvás rovarok... :mad: És az sem mindegy, milyen idõ van. Nyilván, (mivel itt nálunk pl. kb. 5 hete nem esett egy deka esõ sem) minél szárazabb az idõ, annál szomjasabbak, és azt is észrevettem, hogy párás-fülledt idõben még vadabbak... :hupp:

#168 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 27. - 18:23

Kedves Fûves asszony! neked tudni kéne mi a hatásos! Én a saját receptet használlom! Olaj+almaecet+citromfû+víz ezt egy napig állni hagyom, aztán felhordom a lóra. Büdös mint a kolera, de nagyonn hatásos!!

#169 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 6:52

Sziasztok!Tegnap kipróbáltam az itt összeszedett ötleteimbõl alkotott keveréket. Víz, mentaolaj(eredetileg eukaliptuszt akartam venni, de valamiért a boltban mentára emlékeztem már :D ), teafaolaj és citromfû olaj.Kb. harmad vödör vízbe raktam mindegyikbõl 10-15 cseppet (többet nem mertem, nehogy a bõre ne bírja) és a nyereg, kantár hely kivételével mindenhol szivaccsal bedörzsöltem. A sörényébe és a farkába is. :D Azt nem mondom, hogy nem szálltak rá, de nem ugrált annyit és láthatóan lejjebb mentek a bogarak csípései után keletkezett puklik.Csak sajnos egy óra után elkapott bennünket az esõ, így hosszabb távon nem tudtam tesztelni. :kir:

#170 Verus

Verus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 9:24

Sziasztok! De jó, hogy megtaláltam ezt a topikot! Nekünk iszonyatos sok gondunk van a böglyökkel. Egy völgyben vannak a lovaink patak mellett. Szabadon tartjuk õket és rengeteg a bögöly. A kullancs is nagyon sok volt hogy a hét lóból 100-at is kiszedtem egy nap. Mondjuk ez az elsõ napokban volt amikor kivittük öket és akkor mentek el elõször legelni. Azóta nincsenek. Ha van valami jó szeretek bögöly ellen akkor mondjátok mert 7 lóról csapkodni egyszerûen lehetetlen. Ráadásul van egy tevénk és rajta meg rajzanak. Tocsogok a vértõl amikor kijövök tõle. És multkor egy olyat csaptam le róla amiben peték voltak. Gláááá!! Undorító! És a böglyöknek minden fajtáját láttam már az 5 centistõl a lepkéig. És ha sokat vagy a böglyök mellett akkor megcsípnek. Lovagláskor is veszélyesek mert ha a ló nem éri el akkor ideges lesz elkezd bakolni hasonlók. Vagy csak szimplán utálja az egész helyzetet és nem szívesen van kint.

#171 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 30. - 7:23

Embörök!Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan necc lótakaró, amit lovagláshoz is lehet használni??? Egyszerûen kieszik alólam a lovat a dögök. Már szabályos gimnasztikasorozatokat csinálok a lovon, hogy lépésben elhajtsam a nyakáról, hasáról, faráról, stb a szúnyogokat és bögölyöket.Egy sima necc takaró a nyeregalátét és a nyereg közé rakva használható szerintetek vagy begyûrõdik?

#172 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 30. - 8:43

Csuti, el nem tudom képzelni, hogy jó-e, de ha megizzad a ló, nem dörzsöli ki a takaró? Majd írd meg, hogy hogy vált be, ha kipróbálod. Addig is, próbálkozz ezzel az almaecetes lemosással (vagy lefújással), kis ideig segít. Ha viszel nyeregtáskát, akkor tegyél bele egy fújós kiszerelésût, és félúton újra ecetezheted.

#173 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 30. - 8:47

Egyszerûen kieszik alólam a lovat a dögök. Már szabályos gimnasztikasorozatokat csinálok a lovon, hogy lépésben elhajtsam a nyakáról, hasáról, faráról, stb a szúnyogokat és bögölyöket.

Hozzászólás megtekintése

Régen ezek a dögök a zuhogó esõben nem zavarták a lovat. Hát, hiába, a fejlõdés... :)

#174 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 30. - 9:21

Milyen esõ?!? Én olyan kellemes esõ utáni idõban lovagoltam tegnap is! Legjobban kedvez a dögöknek...

#175 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 3. - 11:42

Sziasztok!Nekünk is problémát jelentenek a külsõ élõsködõk és nagyon szeretnék segítenia pacimon. Hallottam valami injekcióról, ami elég hatásos... Nevet sajnos nem tudok mondani... A másik az a paszta, ami külsõ-belsõ élõsködõre jó... Mik a tapasztalatok? Melyik a leghatásosabb??? (a spray-ben nem igazán hiszek... az még nekem sem hat :P)V!

#176 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 3. - 13:00

Nálunk hál isten az esõ jól el vitte a bogarakat, no szúnyog. Nekem a menta levél segített, sajna csak egy nyári, de hát ez van.

#177 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 11:14

Házi keverékem, egyelõre tesztelés alatt:0,5 dl víz2 teáskanál teafaolaj10 csepp eukaliptuszolaj30 csepp citronellaolaj20 csepp mentaolajezt fújtam rájuk tegnap, rövidtávon biztos hatásos, mert azonnal elpucoltak a dögök még a környékükrõl is.Muszáj volt valamit kitalálnom, mert Beyshának kirágták a szügyét sebesre.Egy kiürült flakonba tettem bele, abból fújkálom, idõnként össze-össze rázom.Ennek a költsége:teafa 670 Ft 10 mlcitronella ötszáz valamennyimenta és eukaliptusz 600-700 Ft/dbjó sokáig elég a teafaoljaból kell csak több, bból egy üveg kétszeri feltöltéshez elegendõ.

#178 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 7. - 9:10

Nálam is az van, hogy Sárám szügyét teljesen kisebezték a vérszívók... :( Egy lovas ismerõstõl hallottam, hogy a petróleum a nyerõ... Fenntartással viseltetek, mer az ugye mérgezõ... :confused: Tudtok valamit errõl?

#179 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 19:58

Agrobe!!!Használ a lötyi a böglyök ellen is?Mert ami itt van tragédia, ma kimentem vele terepre, de a hátam miatt csak olyan lazára, hát annyira laza lett hogy kis híján megint a gerincem bánta, mert kislovam az idegtõl és a bogaraktól a földre verte magát a nagy vakarózásában.....Szerencsére horzsolással megúszta, de ez azért durva, nem merek kimenni terepre!!!!!! Megesznek!

#180 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 23:36

Házi keverékem, egyelõre tesztelés alatt:0,5 dl víz2 teáskanál teafaolaj10 csepp eukaliptuszolaj30 csepp citronellaolaj20 csepp mentaolajezt fújtam rájuk tegnap, rövidtávon biztos hatásos, mert azonnal elpucoltak a dögök még a környékükrõl is.Muszáj volt valamit kitalálnom, mert Beyshának kirágták a szügyét sebesre.Egy kiürült flakonba tettem bele, abból fújkálom, idõnként össze-össze rázom.Ennek a költsége:teafa 670 Ft 10 mlcitronella ötszáz valamennyimenta és eukaliptusz 600-700 Ft/dbjó sokáig elég a teafaoljaból kell csak több, bból egy üveg kétszeri feltöltéshez elegendõ.

Hozzászólás megtekintése

Menta levelem van egy pár, vagyis jó sok, postán küldjek, akinek kell az szóljon... (csak az a kár, hogy mire elér hozzátok, addigra elveszti hatékonyságát :( )

#181 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 8:14

Használ, de akkor teljesen vizesre fújd be vele.Ha nem izzasztod meg, akkor nem bántják.Csinálhatod töményebbre is.Én jól be is szoktam dörzsölni, sõt már magamra is tettem, hogy kipróbáljam, csíp e, de nem csíp. és így engem sem ettek...

#182 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 13:56

Üdv!Mint már az elõttem szólók írták is: fokhagyma a kulcsa mindennek :) Egyik ismerõsöm az almaecetre esküszik, egy vödör vízbe csikónál fél deci, lónál egy deci. Muszáj csinálni valamit a rovarok ellen, rossz nézni, ahogy szegény pacik nem tudnak egy percet nyugodtan lenni a sok vérszívóról. Na meg lehet komolyabb probléma is. Múlt héten az egyik csõdörcsikónkat megcsípte egy bögöly, elég kényes helyen. Igen ott. Szegénynek kb két ököl méretûre feldagadt, iszonyú rossz közérzete volt napokig. Mi meg jegeltük, szúnyogriasztóztuk, fertõtlenítettük egyfolytában :) Szegénynek nem lehetett túl kellemes, de a lényeg az, hogy egy hét alatt rendbejött. :) De ha nem hanyagoltuk volna annyira el a "fokhagymázást", akkor sztem nem lett volna vele ilyen gond. Tavaly amikor kapták rendesen alig volt a közelükben rovar :)

#183 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 14:06

Viszont tavaly nem is volt ennyi rovar, legalábbis a mi környékünkön kb. dupla mennyiségben szíják a vérünk.

#184 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 15:48

Jaina, Mit értesz fokhagymázás alatt?Én az olajba áztatok vagy 2 fej fokhagymát és minden vacsorához kapnak egy löttyintés olajat. Az egész kaja büdös fokhagyma szagú. Ezt kábé február óta csinálom, de mégis szanaszét csípik a böglyök meg a szúnyogok, a legyek meg ellepik szerencsétlent.Te hogy adod a fokhagymát hogy az használjon is?Köszi

#185 thaliana

thaliana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 17:57

Sziasztok!Falun tartom a lovaimat, a közelben rengeteg az erdõ és az õz, így persze a bögöly is. Én már szinte minden "csodaszert" kitaláltam, sajnos nagyon kevés sikerrel. Nem tudom, lehet, hogy az én pacijaimat nagyon szeretik ezek a rohadék élõsködõk, de nekem EGYÁLTALÁN NEM hatott a citromfõ, menta, eukaliptusz, zsálya, sem együtt, sem külön. Pedig irtózatosan tömény oldatot csináltam, de semmi. Max 1 percig nem repültek rájuk a dögök.A lovasboltokban kaphato "8 óráig ható" termékek is 1percesek csupán. Ami a leghatásosabbnak bizonyult (kb 2 óráig a 40 helyett "csak" 10 bögöly) az egy narancssárga flakonos szer, amit a Nagy Lovas-ban szereztem be. Van olyan változata is, hogy 1:7 arányban kell hígitani, ebbõl fél liter kb 4000 Ft. A nevét hirtelen nem tudom. Nem tud vki vmit a Butox, a Sebacil, a Neocidal, a Taktic, vagy az Ecotraz nevezetû vényköteles szerekrõl? Most találtam az Anivet honlapján õket, de se ár, sem pedig felhasználási mód nincs rajta...

#186 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 6:58

Az almaecet valóban hasznos. A fenti higitásban a nyulaknak adom. Igaz, a legyek és szunyogok ellen vajmi keveset ér, de a nyuszik emésztése valóban jobb tõle. :gm: Lovaknak ekkora töménységben adni valószínûleg mûtyúkszem.

Hozzászólás megtekintése

A paciknak milyen higításban javaslod? Haver azt mondta ennyitõl is eltûntek neki a rovarok, pedig õ a lovát tehenek közelében tartja ahol nem semmi invázió van :) Nekünk a pacik így ilyen higításban is nagyon fujjoltak a dologra :DA narancssárga flakonos szerre meg azt mondta a lovasboltos, hogy õ is almaecetet használ :) Szte a többi nem sokat ér. Azt mondta az a lényeg h nagyon büdös és savanyú legyen a dolog :D

Edited by Jaina, 2006 július 11. - 7:00.


#187 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 7:13

Akkor most kérdezek: eddig azt hittem, ezt az almaecetes lötyit külsõleg alkalmazzátok. Ezek szerint mégsem? Vagy is-is? Melyik mód jobb?

Edited by maugly, 2006 július 11. - 7:14.


#188 lucina

lucina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 433 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 10:38

A narancssárga flakonos szer nekem használt, igaz, olyan illúzióim nem voltak, hogy minden rovart távolt tart majd. A hatása sajnos nem tart sokáig, kb. másfél órára saccolom. A múltkor hosszabb útra mentem, vittem magammal egy kisebb flakonban, meg egy szivacsot is, aztán a pihenõnél áttöröltem vele még egyszer a kritikus helyeket (nyak, fej, szügy).

#189 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 16:30

Én egy ideje almaecet+víz keverékével védem a lovamat a rovaroktól. Nem tudom pontosan megmondani, hogy milyen arányban keverem, mert nagyjából találomra öntök az almaecetbõl. Van egy kis "spriccelõs flakonom", ami olyan 2dl-es lehet, ebbe kb. 2cl almaecetet öntök, aztán feltöltöm vízzel. Kb. 2óráig védi a legyek és szúnyogok ellen, a böglyöket még nem sikerült megfigyelnem. Ma megvettem az Agrobe-féle keverék hozzávalóit és kipróbálom, hátha az még ennél is hatásosabb. Ja, errõl egy kérdés: a citronelláról senki nem hallott... Helyette citrom illóolajat vettem, vagy volt még citromfû. Most akkor mi is a citronella és helyette jó a citrom illóolaj?

#190 czikizso

czikizso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 20:35

Az én lovamat gond nélkül békén hagyják a legyek(nem mindig),de a böglyök ellenm neke sincs ötletem :nem:

#191 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 12. - 9:32

Nem a citronella más,mint a citrom.Teljesen más az "illata", ez van a szúnyogûzõ gyertyákban.Mindjárt megnézem a latin nevét.Közben az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha az olajos keverékemhez tennénk még almaecetet is?http://www.aromaweb..../citronella.aspitt van a latin név: nem is citrusféle, nem rokona a citromnak.Na, itt látszik is:http://images.google...l=h...6lr=&sa=GNa ez valami fûszerû, de nem azonos a citromfûvel sem.Nekem rendelésre hozták a herbáriába.DE ahogy most megnéztem, mindenhol írják a rovarûzõ hatást.

Edited by agrobe, 2006 július 12. - 9:37.


#192 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 12. - 12:02

Rovarûzõ még a cédrusolaj és a levendula olaj is.

#193 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 12. - 12:12

meg a szegfûszeg és a kakukkfû is, most találtam...Szerintem nekiállok kísérletezni, melyik keverék a leghatékonyabb. Aztán majd szabadalmaztatom.

#194 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 7:14

Na, rendeltem szegfûszeg, kakukkfû és levendula olajokat is...Csinálok többféle prototípust.A citronella meg a szokásos zöld dobozos AROMAX termék.www.aromax.huinnen meg is lehet rendelni!(most találtam, meg tök jó, pedig olcsóbb és egyszerûbb lett volna...)

Edited by agrobe, 2006 július 13. - 7:24.


#195 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 8:07

Na, ma reggel én is kisérleteztem. 1 liter meleg vízhez kevertem 10-10 csepp szegfû olajat, eukaliptisz olajat, õrölt fahéjas olajat és a karácsonyi illatvarázs dobozban található illóolajakból. Nagyon jó az illata. Fontos, hogy szembe és a nyálkahártyához ne kerüljön a kotyvalékból!!! Jól összeráztam és ma kipróbáljuk. Csaknem esik le a Kukucska füle tõle. :D Forgalmazza: Diszkont kft. 1106 Bp. Jászberényi út 43-47

#196 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 8:13

kikísérletezzük és Don fogja forgalmazni a titkos összetvõkbõl álló varázsszert!

#197 thaliana

thaliana

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 18. - 20:02

Sziasztok!Végre úgy néz ki, hogy találtam egy tényleg jó megoldást bögöly és légy problémára!!!! :D Azért gyorsan lekopogom a dolgot... :) A szúnyogot azért nem írtam, mert esténként nem látom a lovaimat, de szerintem ha a böglöyket elûzi, akkor gyakorlatilag mindent. Ja és a kullancsot is!Szóval, vettem egy drága, Bayofly nevezetû szert ( fél liter 6800 Ft), ami úgy mûködik, hogy 15 ml-ert kell pumpálni a doboz tetején lévõ kis mérõegységbe, és ezt végigönteni a ló gerincén. A doboz szerint 4 hétig hatásos (ezt azért nem hinném), de természetesen lemosni, megázni és csurom vízig izzadni itt sem érdemes. De van egy kis bökkenõ. Mivel egy idõben Neostomosannal is (fél liter vízbe 5 ml-et raktam, ez elég volt két lóra is) lespricceltem a paccokat, nem tudom, hogy melyik hat. Lehet, hogy így együtt? :confused: Mindenestre annyi biztos, hogy nálunk nappal úgy 10-tõl este 7-ig a lovak csak a beállójukban álldogálnak, mert ha kimennek a rétre, rögvest vagy 20 vérszívó csüng rajtuk. Hát most már 3 napja kint legelésznek egész nap, és éppen csak legyezgetnek a farkukkal, azt is csak megszokásból szerintem. Néha-néha repked körülöttük egy-egy bögöly, de nem tud leszállni, így elõbb-utóbb feladja. Szóval szupi!!! :kir: Azért lovaglás elõtt biztos ami biztos lefújtam õket az Agrobe áltel javasolt menta-citronella-eukaliptusz--teafa-almaecet keverékkel is. Bevált! :yeah:

Edited by thaliana, 2006 július 18. - 20:05.


#198 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 6:54

Ezt hun vetted? A Bayolflyt???

#199 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 7:05

Az Agrobe-keverék nálunk is bevált. :) Hála és köszönet! :ang:

#200 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 7:25

Ez az olajas cucc nekem is bejött! :kir: Mivel a fejét nem igazán akartam fújogatni ilyen szerekkel, így a fülvédõre csöpögtettem néhány csepp tömény mentaolaj.Olyan szaga van, hogy húúúú! De nem jönnek a fejére a gusztustalan kis muslincaszerû izék se! :D Thalina!Én errõl a gerincen végigöntõs szerrõl azt hallottam, hogy utána jó ideig nem lehet nyergelni. Járt úgy ismerõsöm, hogy lekente, majd 1 órás lovaglás alatt húsig felmarta a szer. :(