Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TEREMBURA beteg!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
300 válasz a témához

#121 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 21. - 22:07

Kösz Cav az olvasni valót. Az 1. már én is megtaláltam, de a második új volt.Már egy hete megint nem vérzik!

#122 Wenny

Wenny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 24. - 17:38

Meggyógyult már Terembura?!

#123 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 25. - 18:53

Sajnos ez nem egy megfázás, amibõl ki lehet gyógyulni. Ezt kezelni kell. Ennek a soronkövetkezõ állomása január 6., amikor kontroll vizsgálat és egy formalinos kezelés lesz. Ez talán elvezet oda, hogy tünet mentes lesz, és újra lehet lovagolni és remélhetõen el él még kb. hósz évet, akár többet is, az én legnagyobb örömömre. Egyébként jól van, élvezi a havat, hempereg benne, ugrál, néha rohan egyet.

#124 Wenny

Wenny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 26. - 17:12

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Egyébként jól van, élvezi a havat, hempereg benne, ugrál, néha rohan egyet.[/QB][/QUOTE]Akkor jó Posted Image

#125 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 28. - 22:49

KITARTÁS!!!Terembura gyõógyulj meg!Most olvastam végig a történetet, teljesen összeszorult a gyomrom. Az én Mezóm lába nem gyógyult sajna meg, ezért el kellett 1 hónapja cserélnem...nem volt pénzem kivizsgálásokra...De ti remélem szerencsések lesztek, szorítok értetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!+ én is küldök egy Õrangyalt: Posted Image Õ majd vigyáz rátok! Simba

#126 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 5. - 22:16

Ma délután ismét Dóra-majorba vittem Teremburát. Holnap vizsgálatok és lehet, hogy kedden megtörténik a formalinos beavatkozás. Magyarországon ilyet tudtommal (és mások tudtával se) még nem csinált senki. De nagyon bízom, hogy sikerülni fog. Az ügyeletes állatorvos mesélte, hogy pár hete bevittek egy lovat orrvérzéssel. 2 óra alatt, gyakorlatilag mire beértek vele, elvérzett. Nem tudta megmondani, hogy mit diagnosztizáltak a boncoláskor, de valószínû, hogy ugyan ilyen baja volt. Ehhez képest Teremburának oltári szerencséje van, és remélem marad is! Posted Image

#127 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 5. - 22:24

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Az ügyeletes állatorvos mesélte, hogy pár hete bevittek egy lovat orrvérzéssel. 2 óra alatt, gyakorlatilag mire beértek vele, elvérzett.[/QUOTE]Szegény!Azért vígasztaljon az a tudat, hogy itt még mindig mindenki nagyon drukkol, úgy látszik ez is segített nektek. Akkor újra küldök egy vigyázó angyalkát: Posted Image

#128 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 5. - 22:24

Ha ilyet még nem csináltak,akkor tényleg különlegesek vagytok ;) És pont emiatt kell sikerülnie is!!! U.i.: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#129 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 5. - 22:26

Mi is reméljük! Írj egybõl, ha kiderült valami.

#130 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 15:45

Posted Image

#131 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 16:40

Nagyon drukkolok a mai eredmények miatt! Posted Image

#132 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 21:14

Ma reggel vért vettek és sztetoszkóppal végig hallgatták a szívét és az emésztó rendszert. Aztán közölték, hogy Bakos dr., aki vizsgálni fogja, délelõtt vizsgáztat, délután pedig év eleji értekezlet lesz, így ma további érdemi dolog nem történik. Ennek tudatában délben haza jöttem. 3 órakor felhívtam Bakos dr-t, hogy tájékoztassam, hogy bent van a ló. Erre közli velem, hogy tudja, az elõbb endoszkópozta meg. Köpni-nyelni nem tudtam hírtelen. Megind digitalizálták a felvételt és majd összehasonlítják a múltkori felvétellel. De így elsõ ránézésre nincs számottevõ növekedés. Egy nagyon kicsi vér jön belõle. Holnap (kedd) fogják a további teendõket meghatározni.

#133 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 21:29

Nagyon szorítok a pacidért! Posted Image

#134 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 21:38

Most ennyit: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#135 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 13:43

Folyamatosan drukkolok ám! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#136 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 18:04

Amit tegnapra igértek, az holnapra várható! Magyarul, holnap -csütörtök- kerül sor a beavatkozásra. Attól tartok, hogy nem az endoszkópos befecskendezésre kerül sor, hanem szét akarják bontani a fejét, hogy hagyományos fecskendõvel lehessen elvégezni. Miért? Mert az esetlegesen kifröccsenõ formalin rájutva az endoszkópra, abban jelentõs károsodást okozhat. Ezt, mint okot felvetették. Utána jártam (Gamma endoszkóp szervíz). Ép, egészséges endoszkópban semmilyen kárt nem okozhat. Csak elöregedett, már sérültben. Abban pedig nem csak a formalin csinálhat galibát, hanem bár mi. Itt a tömítések mikro repedései, hiányai jelenthetnek bevezetõ utat az anyagnak és ez érintkezve az optikával stb. okozhat károsodást.

#137 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 18:10

Türelem, hidegvér, kitartás!És gyógyulást Posted Image

#138 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 19:35

Én is drukkolok nagyon!!!! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Ennyit a magyar állategeszsegugyrõl...De most Ügyesek lesznek!!!Szurkolok nagyon!

#139 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 22:13

Ma Üllõ Dóra-majorban olyan dolog történt, ami eddig még kis hazánkban soha. Egy ló - neve Terembura - átesett az elsõ formalinos Ethmoid haematomás kezelésen! És minden jól ment, és mindenki elégedett és most minden szép! Posted Image Na akkor sorjában. Délelõtt 3/4 11-kor elvitték Teremburát. A kezelõben beállították egy kalodába. Itt leborotválták a nyakát jobb oldalt az ütõér felett egy 7 x 20 cm-es részen. Itt azonban nem tudták a kanült beilleszteni. Ekkor bal oldalt is elõkészítették. Itt aztán már megtalálták az eret. Közben vért vettek és vizsgáltak. Eredmény: sûrû a vér. Vacsora után felraktak a fejére egy szájkosarat, hogy ne tudjon enni. De valószínû, hogy azóta nem is ivott. Ennek örömére 5 liter sima infúziót eresztettek be, hogy a vér a megfelelõ minõségû legyen. (A sûrû vér altatásban nagyon megviseli a szivet.) Aztán nem történt semmi. Szép lassan beszivárogtam az elõkészítõbe, így még ebben a veszélyekkel teli helyen is tudtam egy kicsit nyugtatgatni, bészélni hozzá, vakargatni, simogatni. Több, mint félóra üresjárat. A ló is egyre idegesebb lett. Aztán jöttek, hogy kezdõdik. Elvitték altatni. Oda már nem engedtek be, pedig én nagyon szerettem volna az egészet végig nézni!Mint az apák a szülõszoba elõtti folyosón. úgy róttam a köröket én is. Egy kör a csikóhoz (mert persze õ nem maradhatott otthon), egy kör a másik irányba. Minden kör a kezelõ elõtti ajtónál kezdõdött. Kb. 3/4 óra mulva a kezelõben egy srác mondja, hogy mindjárt vége az akciónak. Újabb kör. És tényleg, mire visszaértem, már éppen emelték a csörlõvel a szállító asztalra. Igen furcs látvány amint a négy lába összefogva, mindegyikre egy gumikesztyû húzva, és így emelik fel és teszik át az asztalról. Aztán betolták az ébresztõ terembe (ennek a fala és alja gumis, hogy a bódultan felállni akaró ló ne törje össze magát). Nem tudom, hogy tették le a földre, de marha nagy robajjal járt és egy jó darabon megint lenyúzta a bal csípõjét. Negyed óra múlva szóltak, hogy már áll a négy lábán. Ekkor kezdtem megnyugodni, hogy talán minden rendben lesz. A folyosón összetalálkoztam Bodó Gáborral, aki elvégezte a beavatkozást. Alaposan elmagyarázta, hogy mit és hogyan csináltak és mi várható a jövõben. 4 helyen szúrták meg a képletet és különbözõ mélységekben összesen 6-7 ml formalin nyomtak be. Most kb. 1 hétig még maradnia kell, mert 2 naponta kontroll. Ez alapján eldöl, hogy esetleg meg kell-e ismételni a beavatkozást. Aztán 2-3x havonta újabb ellenõrzés és ha továbbra sincs semmi baj, akkor félévente kell vizsgálni. 30-60%-ban (szakirodalmi adat) kiújjulhat. Jó órát volt az ébresztõben, aztán kivezették és a kérésemre egy másik istáló részbe vittük, mint ahol a csikó volt. Persze összenyerítettek. Tiszta ideg lett Terembura, hogy nem lehet a csikóval. Úgy körözött a boxban, mint egy oroszlán. Negyed óra múlva feladtam, féltem, hogy a friss, roncsolt rész károsodik, vérzik a felizgatottság miatt. Szóval visszavittem a csikóhoz. Volt öröm, és aztán mind a ketten szépen megnyugodtak. Rövidesen Terembura már vidáman ropogtatta az elcsent zabot, a hozott almát, itta a vizet, majd békésen tûrte, hogy a csapzott szõrét alaposan kikeféljem.Azt nem tudom, hogy milyen lesz a folytatás, de az elsõ forduló sikeres volt! Posted Image Itt az alkalom és az idõ, hogy mindenkinek köszönetet mondjak (mondjunk) az angyalkákért, a bíztatásért, a szorításért. Köszönjük az együttérzést!

#140 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 22:34

Nagyon örülök, hogy jól sikerült a beavatkozás, remélem meggyóul, és nem újul ki a dolog! Posted Image Képzeld, visszajöttek az angyalkáim, hogy már nem kell vigyázni rájuk, jól leteremtettem õket, vissza is küldöm ,vigyázzanak rátok örökké! ;) Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#141 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 23:01

Ugyan nem ismerem teremburát, sem téged, de akkor is nagyon örülök, és csak így tovább! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#142 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 23:08

Én is örülök, és tovább drukkolok! Tudtam én, hogy minden rendben lesz, ha már ennyien akarjuk és szorítunk! Posted Image

#143 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 23:17

Remélem, hogy nem újúl ki nála ez a dolog!Azt hiszem a lónak is gratulálnom kell, hogy ilyen jó lelkû gazdája van! Posted Image Posted Image Posted Image

#144 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 11:42

Terembura, bízom benne, hogy nagy fölénnyel nyertétek meg az elsõ félidõt és az ellenfélnek (-ségnek) eszébe sem jut újra pályára állni ellenetek. Posted Image

#145 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 12:00

Együtt örülök veletek, annak hogy sikerült ez a beavatkozás, és hogy Terembura ilyen jól viselte. Kitartás továbbra is! Posted Image Vasárnap meglátogatnám Teremburáékat, Dóra-majorban fogok tartózkodni ha minden jól megy. Posted Image

#146 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 13:59

Zapolya! Ha szembe állsz a bejárattal a jobb oldali elsõ istálóban bal oldalt a vége felé találod meg Teremburát és a gyereket. A legszebb lovat keresd, így is megtalálhatod! Posted Image Én is megyek a hétvégén, de családi esemény is lesz, így aztán most nem tudom, hogy mikor is leszek ott. Nagyon szeretik a kockacukrot, a sárgarépát, az almát.

#147 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 14:07

Kedves Terembura!Nagyon orulok,hogy túl vagytok a mutéten és,hogy ez sikeresnek bizonyult.Az elejétol aggódtam végig Veletek az egészet és sokszor nap kozben is eszembe jutott,hogy mi lehet a paccoddal...Most kicsit mindenki megkonnyebbult gondolom...Sikert és kitartást a továbbiakhoz.Udvozlettel:Szami

#148 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 14:12

Csak megtalálom õket! Posted Image Gondolom, hogy Dusi és Dáma sem fognak neheztelni azért, mert jól megérdemelt :rolleyes: répaadagjukból juttatok egy lábadozónak és gyerekének. Posted Image

#149 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 14:17

Posted Image Posted Image Posted Image !!!

#150 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 14:34

Terembura, ezt a hírt már régóta vártam Posted Image Igazán remélem, hogy nem lesz második fordulótok..

#151 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 11. - 17:11

Ma, szombaton meglátogattam családom ló tagjait. Örömmel jelentem, hogy jól vannak. Pont ott létemkor adtak be fájdalom csillapító injekciót és antibiotikumot Teremburának. A tût nem szerette meg az utóbbi pár napban azt láttam. A fiatal doktornõt majdnem felrúgta félelmében. Ilyennek még nem láttam. Mindíg nehéz volt az oltás, de most kalodába zárták. Aztán kivittem a karámba sétálni. A csikó nagyon élvezte a nagy havat,föl-alá rohangált. Teremburát csak száron vezetgettem ,neki még nem lehet szaladni. Egyszer csak megáll, elkezd kaparni és meglepetésemre rendesen lefeküdt a hóba és meghemperedett. Ennek nagyon megörültem, mert gondolom, ha rosszul érezné magát, ilyet nem csinálna. Posted Image Volt egy kis véres váladék az orrnyílásában, de ez most még vélhetõen a tisztulás része.

#152 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 11. - 21:52

Hurrá és hurrá!!!Így kell a mérközést nyeröre fordítani Posted Image Posted Image Posted Image

#153 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 12. - 19:06

ha ennyi őranygyalka röpköd mellette tudtam én h nem lehet baj.itt az utánpótlás,ha elfáradtak: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#154 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 9:01

Terembura!Nagyon nagyon szorítok Nektek. Csak írj továbbra is le mindent, amit csak tudsz.Minden rendben lesz, ebben biztos vagyok. Posted Image

#155 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 11:25

Sajnos elmaradt a beteglátogatás. :( Elment az idõ a "lovainknál" és a lovastársak siettek hazafelé. Nekünk is kellett betegápolóként tevékenykednünk, mert az egyik kedvenc, Dusi sántít egy kicsit, ezért bokszban (Moly, remélem, hogy ezt olvasod! :D ) van most, nem a ménesben és "muszáj" volt egy picit szórakoztatni, sétáltatni, meg lepucolni és répával etetni. Posted Image Örülök, hogy ilyen jól volt szombaton Terembura, remélem, hogy hamarosan már együtt vágtázhattok a hóban. Posted Image

#156 Park Ranger

Park Ranger

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 12:43

A témát követve azt hiszem felesleges bármit mondanom és kívánnom, hiszen úgy látom, hogy egyenesbe jöttetek és ez csak jobb lehet. Mindenesetre sokat tanultam ebbõl a lószeretetre vonatkozóan. Az egyik lovas barátom -tapasztalt régi lovas a versenysportból -már hülyének néz, mivel ha kettõk köhög a lovam rögtön telefonálok neki, miután a lótenyésztés kézikönyvébõl szisztematikusan a legsúlyosabb betegségeket választom ki. Üdv! És mielõbbi teljes regenerálódást kívánok a lovadnak!

#157 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 16:48

Terembura!Kérlek olvasd el a magánüzit, amit küldtem neked!

#158 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 18:05

Ma megint látogatóban voltam. Azt tudtam, hogy ma endoszkópos ellenõrzés következik. Ez reggel meg is történt, még mielõtt én odaértem volna. Aztán az egyik doki egész nap vizsgáztatott, a másik egész nap mûtött, a harmadik meg nem tudott semmit. Igy fél 2 körül eljöttem. Egy fiatal doktornõbõl annyit sikerült kihúzni, hogy talán egy kicsit zsugorodott ez a szar, de õ nem mondhat semmit, beszéljek a Bodó dr-al. Az meg mût. Majd holnap telefonon. De a héten talán haza hozhatom õket.

#159 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 18:21

Újra itthon! Ma délelõtt hazahoztam lovakat. Nagyon élvezik a karámot, a havat. Megszokott ízek, ismert zajok és illatok. Terembura jó nagyott fürdött a hóban. Egy hónap múlva kell kontrollra visszavinni. Remélem addig nem történik említésre méltó valami! Posted Image

#160 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 18:26

Ezesetben orulnénk,ha lecsúszna ez a topic Posted Image Remélem minden rendbe jon.Érezzétek jól egymást.