Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Egér likvidálás


  • Please log in to reply
175 válasz a témához

#41 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 20:57

Nálunk is a ragacs vált be legjobban - igaz én nem hagyom szemvedni szegényeket (elég arik tudnak ám lenni a nagy gombszemükkel) hanem amikor megfogta õket a ragacs kapnak egy kis T61-et szívbe...

Te, Lisa, a dilirégiós sztorid és a fentiek alapján õszintén remélem, hogy ha úgy hozza a sors, hogy euthanáziára szorulok, ott légy mellettem egy csõre töltött T61-es injekcióval és domina szerkóban.

#42 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 21:01

Te, Lisa, a dilirégiós sztorid és a fentiek alapján õszintén remélem, hogy ha úgy hozza a sors, hogy euthanáziára szorulok, ott légy mellettem egy csõre töltött T61-es injekcióval és domina szerkóban.

Elképzelem magamat, amint 80 évesen, kerekesszékben ülve, gurulok feléd, bõrnaciban, remegõ kézzel és csõre töltött fecskendõvel...

#43 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 21:03

Elképzelem magamat, amint 80 évesen, kerekesszékben ülve, gurulok feléd, bõrnaciban, remegõ kézzel és csõre töltött fecskendõvel...

Halálra fogom magam röhögni! :)

#44 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 21:04

Elmenjek hozzád egereket riogatni? :D :gm: :dev:

#45 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 21:05

Nekem a hagyományos "egérfogó" jött be. Az a rugós, fa-fém tákolmány. Az a "jó" ( :rolleyes: ) benne, hogy általában a nyakára csap rá, és azonnal el is pusztul. Ez szerintem viszonylag kíméletes, mert- nem szenved sokat,- utolsó pillanatában boldog, mert éppen sajtot-szalonnát-diót falatozik,- nem kell egy félig élõ, félig holt állatot babrálni, a kuka felett felfeszíted a(z egybként rohadt erõs rugóval mûködõ) vasizét, és potty, már helyén is van,- egyszerre csak egyet fog meg ugyan, de azt nagyon megfogja. Nekem egy egércsaládom volt, elõször a picik, utána a szülõk következtek. Minden nap egy. Ha reggel "ürítettem" a csapdát, volt, hogy estére megint mehettem a kukához.- Nem utolsó sorban olcsó, és örökéletû. Én már vagy 6-7 éve használom ugyanazt a két csapdát.Az egyetlen hátránya: ha béna vagy, és a csali behelyezése utáni "beállítást" elcserkészed, az ujjadnak annyi! :gm:[Most azt vizualizáltam be magamnak, amint Natos áll az egyik hokedlin, légycsapóval a kezében, Lisa meg a T-61-gyel a másikon, és közben hangosan "riogatnak"... :kv: ]

Edited by Ágimam, 2006 november 8. - 21:09.


#46 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 21:27

Húúú Ágimam,ez kemééény!!! :D Lisawica,valószínûleg igazad van.Mondjuk én egeret nem írtok,a macsekok elintézik.Viszon át szokott jönni két szomszéddal lejjebbrõl néha patkány.Azt méreggel lenyomatjuk,és kész,egyenlõre nincs terrierem.

#47 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 22:04

Én úgy tudom,h nem döglenek bele a zabba.Legalábbis a patkány elbújik,mielõtt kinyúvad.A ragacsos szerintem a legszemetebb dolog a világon,mert nem azonnal pusztítja el,hanem szerencsétlen vergõdik még ki tudja meddig.Nálunk 3 macska van most, nem láttam még egeret.Bár igazán akkor látszódik majd,ha nagyon hideg lesz.kjudy ötlete is nagyon imponáló,erre én is kíváncsi vagyok.Patkány ellen hatásos vajon?

megnézem a csomagolást, és megkérdezem apát :)

#48 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 8. - 22:48

Nálunk is van macska. 3 db, bármikor térítésmentesen vihetõ! :)

#49 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 9:18

Nemtom mit kell lelkizni az egereken. Azok is lelkiismeret furdalás nélkük kajázzák be az akár még élõ táplálékukat, mint ezen a világon sokan mások. Nézni sem kell, mert a kartonba ragadt állatkát szépen ki lehet suhintani a kukába ha élõ ha holt. Jah igen és nem kell óránként ellenõrizni a ragacsot mert ha van is már benne ügyfél jöhet a másik is.

#50 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 11:59

LeOnál a pont. A macska sem sokkal könyörületesebb, mint a ragacs. Percekben mérve.

#51 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 12:01

Az ember meg azért ember, hogy ne állat (macska) módjára gyilkolásszon. Ha már gyilkolni kell, megpróbálok könyörületes lenni. Ergó nem hagynám vergõdni egérkét a ragacsban, hanem gyorsan agyon ütném...

#52 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 15:08

Ne tedd. Praktikusan. És kukába se dobja senki meggondolatlanul. A ragacs ugyanis MINDENHATÓ, ezt sose felejtsétek el. A legegyszerûbb a kukába helyezéskor ügyelni rá, hogy a ragadó felfelé nézzen, és rárakni valami mást, akár egy papírlapot. De ha a kuka oldalához ragad, hát... Vagy a klopfolóhoz, amivel kupánvágtad a rágcsálót...Én egy szezonban 23 és fél egeret fogtam, a saját garázsomban. Az invázió oka az volt, hogy felszámolták a szomszédban levõ kiterjedt egérparadicsomot. A fél egér azt jelenti, hogy egyet elengedtem a kuglófos bûvészkedés közben, mikor 3 volt benne.Ja, az egér postaegér, azaz, ha nem viszed el 100 km-t, akkor hazajön.Ennyinél lehet statisztikát készíteni. A kuglóf egy idõ után hatástalan lett. A csapkodós is. 15 után a cserepes-befõttes üveges féldiós is. Tanulnak. Ekkor jött a ragacs, amitõl meggyûlöltem a garázsba való belépést, de muszáj volt végezni a melóval. Két évig TOm és Jerryt se néztem, pedig az a legfejlettebb szellemi szórakozás ezen a földön, ha az ember végzett Platónnal.

#53 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 17:59

Félbe kell hajtani a kartont, s úgy agyoncsapni. Tiszta munka.

#54 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 9. - 18:49

Kösz, ez eszembe nem jutott volna, pedig tökéletes.

#55 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 8:43

LOL :D Eteted õket ?

#56 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 9:40

Tulajdonképpen átgondolandó, az "élni és élni hagyni" elv... Csak az zavar, hogy velem akarnak élni. Ezt valahogy olyan perverziónak tartom. Az egerek részérõl, természetesen.

Edited by Natos, 2006 november 10. - 9:40.


#57 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 9:47

Az okok is fontosak. Tán a Ha kedd van... c. emlékezetes filmben volt, hogy a buszsofõr nyakig koszosan kereket cserélt, miközben a kedves utas azt mondta neki: azt hallottam, jó sofõr nem kap defektet... :gm:Ultrahangos rágcsaûzõ is van, nem?

Edited by Ernest, 2006 november 10. - 9:49.


#58 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 9:54

A vadászgörényhez mit szólna a kutyád?

#59 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 9:57

Jujjj, az naagyon aranyos! :) :) :) De hogy lehet azt háziasítani? Nem megy az el, ha kiengedi a kertbe?

#60 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 10:04

Az okok is fontosak. Tán a Ha kedd van... c. emlékezetes filmben volt, hogy a buszsofõr nyakig koszosan kereket cserélt, miközben a kedves utas azt mondta neki: azt hallottam, jó sofõr nem kap defektet... :gm:

K@bbe, Örni...

A vadászgörényhez mit szólna a kutyád?

Fogalmam sincs. Továbbá lsd Bokor lényegbevágó kérdését. Amúgy felõlem jöhet a görény.

#61 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 10:24

Helyzetjelentés: megtaláltam az elsõ félig döglött egeret. A kenyereskosárban. ÁHHHHHHHHHH.....

#62 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 10:27

Állatkereskedésekben már szelídítve lehet kapni, egyébként meg azt hallottam, ha kicsi korától emberhez szokott, semmi gond nincs vele. Ugyanúgy alomra lehet szoktatni, mint a macskát. Csak lövésem nincs, mennyibe fájhat egy ilyen jószág.

#63 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 10:28

Azt hittem, azért kérded, mert máris adod... :)

#64 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 10:36

Latom itt mar a lovassag beveteset javasoljak egyesek... . Szerintem egerfogasra a kulonbozo csapdakon kivul, a macska a legalkalmasabb. A kutya csak elhajtja az egereket, a macska viszont turelmesen varja oket a lyuk elott. A goreny hadaszati technikajat nem ismerem, de ha kutyad nem birja a macskakat, tobb mint valoszinu a goreny se lesz neki szimpatikus.

#65 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 10:41

Helyzetjelentés: megtaláltam az elsõ félig döglött egeret. A kenyereskosárban. ÁHHHHHHHHHH.....

Te Natikám drága! Itt a megoldás! :kir: Zabáltasd halálra õket! :gm:

Állatkereskedésekben már szelídítve lehet kapni, egyébként meg azt hallottam, ha kicsi korától emberhez szokott, semmi gond nincs vele. Ugyanúgy alomra lehet szoktatni, mint a macskát. Csak lövésem nincs, mennyibe fájhat egy ilyen jószág.

Az igaz, hogy alomra lehet szoktatni, de hogy az elsõ alkalmommal elslisszol, ahogy résnyire marad a bejárati ajtó, az is valószínû! :) Már nem egy ilyen történetet hallottam.

#66 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 11:26

11 óra 26 perc: újabb döglött egér a konyhakövön. Hajrá Bábolna!

#67 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 20:58

Az igaz, hogy alomra lehet szoktatni, de hogy az elsõ alkalmommal elslisszol, ahogy résnyire marad a bejárati ajtó, az is valószínû! :) Már nem egy ilyen történetet hallottam.

Szerintem is lelép az elsõ adandó alkalommal, akármilyen szelíd is. Aztán Natos magyarázkodhat a szomszéd néni tyúkjai miatt :gm:

Hajrá Bábolna!

A bábolnai rendszer különben világhirû, Budapest a leg"patkánymentesebb" fõváros.

#68 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 22:13

Na ugye!? :gm: :D

#69 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 10:47

Nekem volt egy tacsim, aki mindig megette a fogott egeret (ha hagytam). Levittem, elengedtem, kiszagolta melyik járatban voltak és kiásta. Max. fél óra alatt megvolt az ásás. Ahogy elkapta az egeret egyszer-kétszer megforgadta a szájában, aztán ráharapott és már nyelte is. Sajnos nincs utódja, és már nem is lesz.

#70 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 11:11

A macska jó, csak nehogy ilyen lükét fogjatok ki! :DPosted Image

#71 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 11:32

Posted ImageMegboldogult állataim: Mano & Betty...Simán kint hagytam az ágyon a patkányomat, Manó soha nem bántotta.. ( Bár ez itt egy patkány/egér ellenes topic, tudom.. :D )

#72 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 13:35

VÉRLÁZÍTÓ!!! :mad: :D

#73 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 11. - 15:32

Ajánlom a vadászgöriket!Imádjál az ilyen "munkát"! :D

#74 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 20:20

Jó imádlak, imádlak, de mint már mondottuk volt, a görikkel az a baj, hogy szöknek! :D :dev:( á lá Freud)

#75 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 11. - 21:59

Jó imádlak, imádlak, de mint már mondottuk volt, a görikkel az a baj, hogy szöknek! :D :dev:( á lá Freud)

"Milyen szépen van dekoltálva.." ;) Én is! :dev: BOKCI-TANCI!! :kir: (akarsz még Hófekete lenni nálam? ;) :kir: )Neeeeeeeeeeeeem és neeeeeeeeeeeeeem!Nem törvényszerû, de olyan szeleburdik, hogy inkább addig kutakodnak, amíg eltévednek! :( Amúgy naon veszélyesek minden apró állatra és az ember papucsára nézve.

#76 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 22:53

BOKCI-TANCI!! (akarsz még Hófekete lenni nálam? ;) :kir: )

Természetesen. Amennyiben felsorakozol elõttem, mint hét törpe... :gm: A boszorkány szerepét már a Barefoot sajnos lestoppolta.

Neeeeeeeeeeeeem és neeeeeeeeeeeeeem!Nem törvényszerû, de olyan szeleburdik, hogy inkább addig kutakodnak, amíg eltévednek! :( Amúgy naon veszélyesek minden apró állatra és az ember papucsára nézve.

Nade azt nem igazán tudom elképzelni, hogy a Natosnál állandóan kínosan zárva lesz majd az ajtó, és folyton azt lesi, hogy mikor lóg meg a kis görény... :D :nem:Különben én nagyon kedvelem õket, de tényleg egy csomó úgy végzi közülük, hogy akarva, akaratlanul meglóg.Nálam lent Somogyban pl. szoktak lakni a padláson csapatostul menyétek. Na olyankor nincs is egér a házban. De az idén valahogy nem lakik senki a padláson. :(

Edited by Bokorugró, 2006 november 11. - 22:54.


#77 Guest_boomsly_*

Guest_boomsly_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 12. - 15:47

Na Ná! Feltudok!Ki a kedvenced? Szundi, Morgó vagy Kuka?A hét minden napjára "jutok" egy! :dev: Póráz!!!! Jó hosszú! :D Majd elmegyek néhány menyétért hozzád, mert most egy rosszcsontom sincs..... :( De kell a hely a hét törpének ott a padláson :kir:

#78 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 12. - 22:13

A hét minden napjára "jutok" egy! :dev:

Nah.., ettõl féltem! :dev: :nem:

De kell a hely a hét törpének ott a padláson :kir:

A padláson csak az tartózkodhat, aki egeret is fog! :D

#79 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 8:55

Hétvégi mérleg: -3 egér biológikus úton likvidálva. (Kölcsön kandúr, esküszöm, jobb, mint a görény....)

Edited by Natos, 2006 november 13. - 8:56.


#80 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 10:36

Izé.. Natos... A nem félünk a farkastól c. könyv? :)