Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Takarmánykiegészítők, egyebek


  • Please log in to reply
1571 válasz a témához

#81 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 22. - 17:43

Szia agrobe! Én használom a Cartiflexet, eszi a lovam. Az Anivetbe lehet kapni, és jelenleg 16000Ft-ba kerül, kerekítve. Nagyon jó szer! Tényleg használ!

#82 Szélvész

Szélvész

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 21. - 7:51

Sziasztok!Sokat hallottam már a "match" nevû készítményrõl.(Remélem jó írtam le!) Ez állítólag úgy készül, hogy a lenmagot kell felfõzni és még egyéb dolgokat kell hozzáadni a fõzethez. Külföldön biztos, de lehet, hogy itt nálunk Magyarországon is adják a lovaknak. Úgy tudom hetente egyszer kell adni nekik. Sok elõnyös tulajdonsága van emésztõrendszert tisztítja, azt hiszem még a kólikát is meg lehet elõzni az etetésével!Az lenne hozzátok a kérésem, aki ismeri ezt a készítményt leírná nekem pontosan, hogy hogyan készük és mik a hozzávalók?Elõre is köszönöm!Szélvész

#83 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 23. - 7:25

Magyarul "macs"nak vagy "maccs"nak hívják, keress rá így itt a fórumon, egy csomó leírást-receptet fogsz találni róla.

#84 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 25. - 7:48

Levélben kaptam:Kedves Hölgyem / Uram! Engedjék meg, hogy felhívjam az Önök figyelmét is a XX. század végének egyik legnagyobb egészségügyi felfedezésére, amely 1996 óta milliók életét, és egészségét (nem csak emberekét, hanem állatokét is) alakította pozitív irányba. Errõl a felfedezésrõl hallgathatunk meg szakmai elõadást:- Budapesten 2005. május 23-án hétfõn 18 órától a Hotel Platánusban (IX.Könyves K.krt.42-44. - a Népligetnél)- Gyõrben 2005. május 27-én pénteken 18 órától a Kis Hilton Szállodában (Káptalandomb) A témában már elég komoly háttéranyag is rendelkezésre áll, kifejezetten állati tapasztalatok, illetve ezzel kapcsolatos anyagok az alábbi weboldalon keresztül megtekinthetõek és elolvashatóak:http://www.drinkbox.hu/allatok/http://equine.tahitiannonijuice.hu/ Talán nem véletlen, hogy a terméket forgalmazó amerikai cég az elsõ, amely kifejezetten lovak számára hozott forgalomba elsõként 2004-ben Morinda Citrifolia alapú táplálékkiegészítõ terméket, mely termék 2005. második felétõl várhatóan már hazánkban is elérhetõ lesz. Amennyiben felkeltettük érdeklõdésüket, kérem látogassanak el bármelyik szakmai elõadásra, amelyet Dr. Góczán László fõorvos fog tartani, õ korábban évekig a Magyar Tudományos Akadémia kutatóintézetében dolgozott. Ha további kérdésük van a témával kapcsolatban (publikaciók, szakvélemények), kérem keressenek közvetlenül e-mailben, vagy telefonon a lentebb olvasható telefonszámokon keresztül. Üdvözlettel:Márkus Norbert _________________________________Márkus NorbertA Tahitian Noni International UK Ltd. független tanácsadójaMobil: +06-30-904-5722e-mail: kenedy@hysteria.huweb: www.mynoni.net/kenedy A Tahitian Noni International kifejezettenlovak számára kifejlesztett táplálékkiegészítõje Equine Essentials - amelyben a gazdag történelmi hagyomány és a modern tudomány találkozik1996-ban jelent meg a nemzetközi piacon a Tahitian Noni International egy fantasztikus gyümölcslével- a Tahitian Noni Juice-zal. Ez a csodálatos gyümölcslé rengeteg embernek segített az egészsége helyreállításában szerte a világon. A kutatók hihetetlen eredményeket tapasztaltak az állatokkal kapcsolatban is, akik a Tahitian Noni Juice-t fogyasztották.A Tahitian Noni Juice sikerén felbuzdulva a kutatók nekiláttak kifejleszteni egy terméket direkt állatok számára. Megvizsgálták a potenciális piacokat ezen a területen, és arra jutottak, hogy a lovas sport körül kialakult iparág a legalkalmasabb, ahová érdemes egy ilyesfajta terméket bevezetni.Ezen a területen abszolút megvolt a kereslet egy direkt lovak számára kifejlesztett táplálék kiegészítõre, csak ez egészen mostanáig nem volt meg a piacon. Hónapokon keresztül ló táplálkozásügyi szakértõk, állatorvosok, továbbá díjnyertes lótenyésztõk és szakértõk gyûjtötték össze azokat a tapasztalatokat és adatokat, amelyek a Tahitian Noni Juice hatásait mutatták különbözõ lovakon. Az eredmény azt mutatta , hogy azoknak a lovaknak, amelyek rendszeresen itták a Tahitian Noni Juice-t helyreállt az étvágyuk, az állatok kevésbé voltak idegesek, és sokkal kezelhetõbbé váltak. Ezek és további más eredmények vezettek el odáig, hogy a kutatók kifejlesztettek egy terméket speciálisan lovak számára : A Tahitian Noni Equine Essentials táplálékkiegészítõt. Ez az elsõ folyékony táplálék kiegészítõ termék kifejezetten lovaknak, amelyik Tahitian Noni Juice-t tartalmaz. Atermék alapösszetevõje a gyümölcslé, amelyet még kiegészítettek E-vitaminnal, Szója - Lecitinnel és már vitaminokkal. Az Equine Essentials hatóanyagai stabilak, a folyadék nem igényel speciális tárolást. Mivel ez a táplálék kiegészítõ folyékony állapotú és nagyon ízletes, könnyû a lovakkal megitatni. Kortól, nemtõl és fajtától függetlenül bármely ló fogyaszthatja, semmilyen mellékhatása nincsen.Több kutatási eredménnyel alátámasztva bizton állíthatjuk, hogy a Tahitian Noni Equine Essentials a legjobb táplálék kiegészítõ a lovak számára, legyen az versenyló, vagy a család kedvenc házi lova. Az Equine Essentials hatásai : - segíti a lovak emésztését és a tápanyagok felszívódását- selymessé, fényessé és ellenállóvá teszi a lovak szõrzetét- segíti a hormonális egyensúly fenntartását, helyreállítását- segíti az enzimrendszer mûködését- fokozza a lovak teherbíró képességét, energikusságát- helyreállítja a lovak étvágyát , és a táplálék felhasználását- segít a lovak kezelhetõvé tételében, azáltal, hogy nyugodtabbá és stressz mentessé teszi õket- fokozza a lovak teljesítõképességét és fizikai aktivitását

Edited by Zsubaba, 2005 május 25. - 7:52.


#85 Alex

Alex

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 8. - 9:15

Sziasztok!Ahogy olvasom ezt a fórumot... mindenki másra esküszik. Szerintem vannak jó termékek, de nem mindig a drága a jobb. Én leginkább a Purina terémékeivel etetem az állatkáimat. Az Equistro termékeibõl szerintem is nagyon jó a Cartiflex, de a Mega Base sem elhanyagolandó. Ezek mellett én az Aloe Vera -s termékeket is szeretem. Pl: A Natur gél egy fantasztikus jó lötty. A csikómnak szoktam adni. Ezt is kúraszerûen kell. (Persze nem össze-vissza 'hamisított' Aloe-s dolgokra gondolok). Ez csak egy saját vélemény volt.

#86 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 11:03

Speciálisan öreg lónak táplálékkiegészítõ van-e? Zabot eszik, legel, szénázik, lucernázik, e mellé kellene egy kis plusz, hogy minél jobb egészségben legyen.

#87 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 11:31

Sokat hallottam már a "match" nevû készítményrõl.(Remélem jó írtam le!) Ez állítólag úgy készül, hogy a lenmagot kell felfõzni és még egyéb dolgokat kell hozzáadni a fõzethez. Külföldön biztos, de lehet, hogy itt nálunk Magyarországon is adják a lovaknak. Úgy tudom hetente egyszer kell adni nekik. Sok elõnyös tulajdonsága van emésztõrendszert tisztítja, azt hiszem még a kólikát is meg lehet elõzni az etetésével!Az lenne hozzátok a kérésem, aki ismeri ezt a készítményt leírná nekem pontosan, hogy hogyan készük és mik a hozzávalók?

Hozzászólás megtekintése

A St.Hippolyt nevû takarmánygyártó cégnek van 50kg-os zsákos kiszerelésben elõre elkészített Irish Mash nevû takarmánya. Azt minden nap lehet adni, etetés elõtt 20-30 perccel meleg vízzel felönteni, állni hagyni, és kész. Valóban jó kólika megelõzésre, pataproblémákra, és diétás kajának. Nagyjából 5000 ft/50 kg.

Speciálisan öreg lónak táplálékkiegészítõ van-e? Zabot eszik, legel, szénázik, lucernázik, e mellé kellene egy kis plusz, hogy minél jobb egészségben legyen.

Hozzászólás megtekintése

Az elõbb említett St.Hippolyt-nak van egy ilyen terméke, Blue adta az öreg akkor igen összeszakadt kancájának. Neki bejött. A nevét elfelejtettem, ha akarod megkérdezhetem. Ezt a tápot vagy zab helyett, vagy mellé, keverve vele lehet adni.

#88 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 11:45

Az elõbb említett St.Hippolyt-nak van egy ilyen terméke, Blue adta az öreg akkor igen összeszakadt kancájának. Neki bejött. A nevét elfelejtettem, ha akarod megkérdezhetem. Ezt  a tápot vagy zab helyett, vagy mellé, keverve vele lehet adni.

Hozzászólás megtekintése

Kérdezd meg, légyszi! Köszi.

#89 Alex

Alex

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 17:16

Szia BoKa!Én ismerem a mas-t így kell leírni. Az én pacim is kapta kb: hetente 1-2-szer. 1 liter vízben forralni kell egy marék lenmagot, majd 2 kg zabot hozzáadni, 1kg rozs-vagy búzakorpát, le kell önteni 1,5 liter forróvízzel, adni kell hozzá kismaréknyi sót, és többek szerint - a felületét hintsük be búza- vagy árpaliszttel. Igény szerint melasszal, takarmánycukkorral ízesíthetõ. Az edényt lehûtésig fedjük le, etetés elõtt alaposan felkavarandó.Ez a peceptje. De vigyázni kell vele, mert ha nincs jól elkészítve, akkor "bajt" is okozhat- nedvességet szív el a gyomorból (vagy valami ilyesmi, ezt pontosan nem tudom). De ha jól el van készítve a lovak imádják. :P

#90 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 5. - 14:56

Sziasztok!A kérdésem a következõ lenne. Jött egy új lovunk, aki igencsak vékonyka.Szeretnénk jó kondiba hozni és bár nem sietetjük a dolgot több ember is javasolta, hogy árpát etessünk vele.Tud valaki ötletet adni, hogyan, mennyit, átszoktatásról, stb?köszi KamillaEsetleg valami lótáp?ui: a paci elég keveset dolgozik.Most reggel zabot kap, jó minõségû szénát, almát, répát minden nap.

#91 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 13:19

Kaptam megint egy levelet:

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!  Engedjék meg, hogy a szíves figyelmükbe ajánljak egy ma még méltatlanul mellõzött növényt, a csicsókát, amelynek gumótermése kiválóan hasznosítható a  lovak takarmányozásában, a vadgazdálkodásban valamint a diabetikus étkezésben és a fogyókúrázásban egyaránt.Legfontosabb hatóanyaga az inulin nevû poliszacharid, amelynek hasznosulására a szervezet nem veszi igénybe az inzulinos lebontási folyamatot, ezért a „cukorbetegek burgonyájaként” is emlegetik. Alig okoz vércukor-emelkedést.Kedvezõen befolyásolja a magas vérnyomást, az érelmeszesedést, szívinfarktust, növeli a HDL szintet /érvédõ koleszterin/. Csökkenti a húgysavak mennyiségét, de jelentõs szerepe van a húgykõ és a vesekõ oldásában is.Javítja a májfunkciókat.Mindemellett fontos ásványi anyagokban, nyomelemekbengazdag: vas, szilícium, kalcium, kálium, magnézium, foszfor, szelén.Jelentõs a vitamintartalma is: betakaritin, thiamin, riboflavin, niacin, aszkorbinsav, A, B1, B2, B3, C vitaminn.A gumók õszi vagy tavaszi telepítése után min. 4-5 évig terem, nem szükséges újratelepíteni.E nagyszerû növény gumóinak szállítására szeretnék Önöknek ajánlatot tenni, amennyiben felkeltettem érdeklõdésüket.A csicsóka termelését kézi eszközökkel végzem, ennek során mindenfajta vegyszer, növényvédõszer és mûtrágya használatát mellõzöm.A gumó október közepétõl május végéig ásható és feldolgozható.Partnereim részére PVC vagy hagyományos zsákban szállítom 80 Ft/kg áron.10 mázsa feletti rendelés esetén az ár 70 Ft/kg!! Szállítás mindössze az üzemanyagköltségért megoldható.A termesztés helye Nógrád megyében, a 22-es fõút mentén, Karancsság községben található.Kapcsolatfelvétel, elõrendelés a következõ címeken lehetséges:pgodo@freemail.hu20-995-85263163 Karancsság, Kossuth út 7.A jövõbeni együttmûködés reményében tisztelettel:                                                                                                      Godó PéterMelléklet:Csicsóka a lovak takarmányozásábanA takarmányozás ma már nemcsak létfenntartási alapszükséglet, hanem eszköze is a nagy teljesítmények elérésének. Az állattenyésztõnek, a lótartónak tisztában kell lennie a ló, a csikó takarmányozásával, hogy céljukat eredményesen érjék el. A növénytermesztõnek is alapos ismeretekkel kell rendelkeznie az állatok igényével, takarmányszükségletével kapcsolatban, hogy munkája során minél jobb minõségû táplálóanyagokban, vitaminokban gazdag takarmányokkal segítse az állattenyésztést. Régen jóformán egy-kétféle takarmányon tartották a lovat.Azóta a takarmányozás tudományának fejlõdése, a gazdaságosság követelménye a takarmányok sokaságát állította a lótenyésztés szolgálatába. A takarmányféleségek mellett egyre fontosabb lesz a szakszerû fejadag összeállítás, a vitamin és a mikroelem szükséglet kielégítése is. A cél, hogy egységnyi területrõl minél értékesebb, több táplálóanyagot tartalmazó takarmányt takarítsunk be. Ezért fontos foglalkozni a ló hagyományos takarmányai mellett egy különleges "új", illetve "elfelejtett" növénnyel, a csicsókával. A lovak takarmányozására vonatkozó adatokat a francia tapasztalatok alapján gyûjtöttük. A magyar szakirodalomban erre vonatkozólag kevés adattal rendelkeznek. Tapasztalatok szerint a lovak a csicsókát is jól eszik, szívesen ropogtatják. Jó erõben lesznek tõle, szõrük szép fényes lesz. Takarmányozásával abrakot is megtakaríthatunk.Mivel az abrak drága takarmány, ezt is figyelembe kell venni.A gazdaságosság elve azt követeli, hogy egységnyi földterületrõl minél értékesebb, minél több táplálóanyagot tartalmazó takarmányt takarítsunk be.A gumó is, a besilózott leveles szár is jó eredménnyel etethetõ. Hektáronként kb.80-400 q silótakarmánnyal számolhatunk, amely a gumótermés 110-150 %-a.Ez nem lebecsülendõ takarmánymennyiség. A többi állat szarvasmarha, juh is szívesen fogyasztja. A vadgazdálkodásban is alkalmazható.Forrás: Klausz B., Nyáradi G.Szerkesztette: K. Petróczi ÁgnesMagazin/Állattenyésztés



#92 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 16:11

Ez érdekes, de nem csak valami üzleti fogás? Valakinek sok csicsókája van és pénzt akar csinálni belõle... :gm: :kir: Most komolyan. Valaki hozzáértõ esetleg kifejthetné a véleményét, valóban jó a csicsóka a lovaknak, és igaz amit a levélben leírtak? Mert nekünk pl. van csicsókánk... :D

#93 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 9:36

Ez a csicsóka dolog érdekelne engem is, bár nincs csicsókám, de nyitott vagyok minden új dologra ami hasznos lehet a lovamnak.Végülis ha a bogáncs olaj egészséges és ajánlott akkor még a csicsóka is lehet jó :)

#94 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 10:30

CSicsókáról ezt találtam: "inulináz enzimet a magasabb rendû állatok nem képesek szintetizálni, a bendõ mikróbáiközött ezzel szemben több is képes bontani az inulint."DE a ló vakbelében folyik mikrobiális emésztés...Végül is lehet etetni, de nem abrak! 1-10 kg-t elosztva több adagra, szoktatás után!!!!!Kb 4kg csicsóka helyettesíthet 1 kg zabot, de inkább csak energiára vonatkoztatva, nem pedig beltartalomra.Mivel földben terem ezért koszos is lehet, erre figyelni kell.Én inkább kérõdzõ takarmányként tudom elképzelni, mivel fehérjetrtalmának 30-40%-a NPN (nem részletezem), azaz a ló ezt a részt nem tudja fehérjeként értékesíteni. Vagy kiegészítõnek, mint a cukorrépát, almát, mivel mosni, darabolni kéne, vermelni a tároláshoz, ezért szerintem nem annyira "életszerû" a reklámszöveg. De ez a saját véleményem csak.A lombjára vonatkozóan nem találtam olyat, hogy nem kérõdzõvel etethetõ e....A silózásról pedig annyit, hogy jópár ló nem bírja az erjesztett takarmányt, legyen az szenázs, vagy szilázs, ez saját svájci tapasztalat. Ráadásul baromi drágák a silózás gépei, ezt ne felejtsük el! Ráadásul a betároláson kívül, nem mindegy az sem, hogy hogyan bontjuk meg a kazlat, milyen eszközzel, mennyit veszünk ki belõle, mert könnyen megromlik az egész kazal.

Edited by agrobe, 2005 augusztus 25. - 10:33.


#95 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 11:49

Köszi Agrobe!Akkor mondjuk ha naponta 1-2 kg csicsókát adok megtisztítva, darabolva az abrakhoz, mintegy csemegeként, ahogyan az almát, vagy répát szoktam, akkor ez nem árthat, de sokat nem is használ, ugye? :D Kis csemege és kész... Persze ehhez sem árt hozzászoktatni gondolom. A szárát inkább kihagyom a takarmányozásból, nem vagyok híve a "silós dolgoknak".

#96 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 11:54

Agrobe!Nagyon köszi az információt.Lehetne még egy kérdésem? A fehérje tartalma milyen magas? Írtad hogy a fehérje tartalmának egy része nem emészthetõ a ló számára, de mekkora a fehérje tartalma? Azért kérdezem mert állatorvos szerint az én lovam érzékeny a fehérjére, figyelnem kell hogy ne kapjon túl sokat belõle mert beszûrüdik tõle a lába. Ha alapban sok benne a fehérje akkor inkább csemegeként se adnék belõle egy gerezdecskét se.Szintén csicsókás kérdés mindenkinek: lehet ilyet venni a piacon? vagy hol szerzel be csicsókát? Nem élethalál kérdése, de érdekelne, mert én még sose vettem csicsókát :)

#97 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 12:05

Én csak hagyományos kis falusi piacon láttam még, itt ahol lakom. :) De nagyobb bevásárlóközpontokban nem találkoztam még vele. Nekünk a kert végében van, mióta ideköltöztünk(21éve), azóta sem piszkáltunk hozzá, csak õsszel felszedjük a gumókat, de nem telepítjük vissza, mégis mindig újranõ. Apukám haragszik is rá, mert nem tudja kiirtani. :D De ha most megtudja, hogy a paciknak jó lesz csemegének, még lehet ültet melléjük egy párat, hadd legyen jó sok! :D Szóval ha egyszer sikerül beszerezned egy pár gumót, és elülteted, szerintem jó darabig nem kell azon rágódnod, hogy honnan szerezz csicsókát!

#98 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 12:21

Azt írják, hogy szárazanyagtartalmának 10%-a nitrogéntartalmú anyag.Ebbõl 30-40% NPN, tehát nem hasznosuló.DE ez nem azt jelenti, hogy ne terhelné le a kiválasztó-rendszerét a lónak, ugyanis ezeket a vegyületeket is átalakítja, illetve kiválasztja a ló, csak izmot, saját fehérjét nem tud belõle építeni jellemzõen.Mivel elég lédús takarmányról van szó, ezért szerintem (adatot nem találtam a fehérjetartalam nem lehet több 5-6%-nál

#99 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 13:00

Nagyon köszi Agrobe. Hát nem lettem "húdelelkes". Azt hiszem kihagyom ezt a csicsóka dolgot és maradok az alma, répa, dinnye verziónál, mint kiegészítõ csemege.

#100 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 13:09

Én is ezt tenném.Akinek van etesse, akinek nincs az ne rohanjon csicsókát venni, mert van jobb takarmány nála. Szerintem.Bár az is igaz, hogy a 80 Ft. 1 kg vetõgumóért nem sok, ha kicsiben ki akarja valaki próbálni, mert tényleg ellenálló növény és terem is elég jól ezen az éghajlaton.Aki háznál tartja a lovát és van a kertben, az még a lombját is megetetheti,(szoktatással, kis mennyiségben biztos nem árt) bár akkor kevesebb gumó lesz.Hogy mennyire hasznos a lónak, azt nem tudom, mert nagyon kevés információ van róla, etethetõ ennyi. DE ennél már elõrébb jár a tudomány, fontos lenne tudni, hogy mi is van benn pontosan...

Edited by agrobe, 2005 augusztus 25. - 13:14.


#101 túrórudi

túrórudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 15:57

Sziasztok, no lehet hogy nem ide kéne írnom(de talán az egyebekbe belefér) meg az is lehet hogy baromi nagy hülyeséget kérdezek akkor elõre is bocsi, de a barátom fölhívott, hogy Nekik lenne fölös birsalmájuk és reám ruházza-de szabad-e azt lónak adni...na most én gondolkozóba estem...szerintetek szabad??????abba nem bízom, hogy a paci majd eldönti, mert egyszer a disznók zsírosbödönébõl ráncigáltam ki...szerencsére megúszta egy kis hasmenéssel...

#102 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 7:37

Szerintem szabad, úgy, mint az almát, de nem biztos, hogy szeretni fogja.Viszont egy sokkal jobb felhasználása:konyakos, vaniliás birslekvár, nyami. Azt mindenki szerette, akivel megkóstolttam.CSak én utáltam megcsinálni, mert iszonyú pucolni...

#103 cserry

cserry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 13:22

Sziasztok,Én egy újfajta kimodottan lovak számára összeállított táplálék kiegészítõvel fogalakozom,melynek alapja a Noni juice ezen kívül vitaminok és ásványi anyagok vannak benne.Hatásmechanizmus: Az öngyógyító( immun) rendszeren keresztül hat,minden olyan betegségen tud javítani ami az immunrendszerrel kapcsolatos.Budapesten már több lovardában kiváló eredményekkel használják,ha valakinek több infóra lenne szüksége vagy érdekelné a dolog,kérem jelezzen nekem e-mailben:hklari.tni@vipmail.hu címen!

#104 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 18:07

Engedelmeddel beillesztem az e-mailt, amit kaptam tõled! :)

EQUINE ESSENTIALS A Tahitian Noni International kifejezetten lovak számára kifejlesztett táplálék kiegészítõjétEgyedülálló termék, mely kifejlesztése komoly tudományos kutatási alapokon nyugszik. Fogyasztása megnöveli a lehetõséget, hogy a ló a genetikailag benne rejlõ lehetõségeket jobban kihasználja. Minden lónak hasznára válik, függetlenül attól, hogy versenyez, vagy sem.Én a Tahitian Noni International-al foglakozom, cégünk kifejlesztett egy táplálék kiegészítõt kifejezetten lovak számára, melynek alapja a Tahitian Noni Juice.A noni egy gyümölcs féle amely leginkább egy csúnya ananászra hasonlít, ez a zöld, krumpli méretû göcsörtös trópusi gyümölcs csak a Csendes Óceán déli térségében terem. Nagyon magas az antioxidáns tartalma és sok-sok legenda kering arról, milyen sokat segített az embereken. A színtiszta gyümölcspürébõl készült TAHITIAN NONI® Juice az alapja a cég új termékének melynek neve Equine Essentails. Összetevõk: Elsõ számú összetevõ: Tahitian Noni Juice +olajkeverék, vitaminok, ásványi anyagok, természetes állagmegõrzõk, szója -lecitin.A termék hatásai:-Erõsíti az immunrendszert-Megelõzi a rákot, és a fekélyesedést-Javítja a spermiumok minõségét és a teherbe esés esélyét növeli-Elõsegíti a megfelelõ emésztést-Gyulladáscsökkentõ, fájdalomcsillapító hatású-Csökkenti a magas vérnyomást, és a szívbetegségek arányát-Javítja a stressz tûrõ képességet-Javítja az energiafelhasználást és a koncentrációt-Selymessé, fényessé, ellenállóvá teszi a szõrzetet-Hatékonyabb tejet ad a kanca ha a vemhesség utolsó hat hetében Equine-t kap, segít a szervezetnek, hogy legyõzze a betegségeket.Eddig kimagaslóan jó eredményeket értek el azoknál a lovaknál amelyeknél alkalmazták. Budapesten a Petneházy Lovasclubban és a Lázár testvérek lovardájában már sikerrel használják a terméket. Semmilyen negatív tapasztalat nem volt a termék hatásával kapcsolatosan, a tisztulási folyamat hatására jelentkezõ átmeneti hasmenés kivételével, de ez természetes lehet néhány lónál. Adagolás: 60 ml  reggel (szemestakarmányhoz keverve, vagy önmagában.) Vízhez nem keverjük.Hasmenés vagy stressz helyzet esetén (pl. utazás): 12 óránként + 30ml.              A termék alapösszetevõje a gyümölcslé, amelyet még kiegészítettek E-vitaminnal, Szója - Lecitinnel és már vitaminokkal. Az Equine Essentials hatóanyagai stabilak, a folyadék nem igényel speciális tárolást. Mivel ez a táplálék kiegészítõ folyékony állapotú és nagyon ízletes, könnyû a lovakkal megitatni. Kortól, nemtõl és fajtától függetlenül bármely ló fogyaszthatja, semmilyen mellékhatása nincsen. Több kutatási eredménnyel alátámasztva bizton állíthatjuk, hogy a Tahitian Noni Equine Essentials a legjobb táplálék kiegészítõ a lovak számára, legyen az versenyló, vagy a család kedvenc házi lova. További információért bizalommal forduljon hozzám :H. Klára +36-30-397-51-49hklari.tni@vipmail.huequine.tahitiannoni.com



#105 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 11:55

Arab lovacskának kellene valami hízlaló táp. Sokat bújtam a netet, néztem az összetételeket, de sajnos nem tudom, hogy ilyen fehérje-nyersrost-blablabla dolgokból mikor és milyen arány lenne a legjobb. Ha lenne egy jó szakkönyv erre, talán megközelítõleg egész jól össze tudnám állítani a lovamnak, hogy mi a legjobb. Mert hiába a jótanács, minden szervezet más és más...Tudtok ajánlani valami takarmányozós könyvet?Tankönyv is lehet, ha kapható valahol...

#106 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 12:08

A nagy Kakuk-Shmidt: TakarmányozástanA régi a jó, nem a kiherélt új változat. Már nem kapható, de a Kaposvári Egyetem ÁTK könyvtárában megvan.Lefénymásolják, ha meg tudod beszélni.Ennél jobb nincs, ez volt a Bibliánk.DE a Marstall tápokban van kimondottan arabnak való. Kérdezd meg Lovasboltos Katit, neki van ilyen táp-családja.

Edited by agrobe, 2005 október 7. - 12:15.


#107 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 12:24

Köszi.És olyan, ami kapható? :D Vagy túl sokat akarok?

#108 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 12:37

Leírod nekem magánban, hogy hány kg most.Mennyit mozog egy nap.Mennyit szeretnél "ráhizlalni"Karámozott e, istállózott, állásos, vagy boxos stb.Mennyi idõs.Elküldöd.Amint tudom, kiszámolom.Elküldöm, te meg jól meghálálod! :gm:Ha ez nem jó:Kapható a kiherélt változat, talán Mezõgazda kiadóA Lótenyésztõk könyvében is van valami talán.De az elsõt azért ajánlottam, mert minden benne van, táblázatokkal, részletes leírással. Nekünk oda-vissza azt kellet bemagolni.(én nem tettem)máig megvan, szerencsére eltettem és úgy vigyázok rá, mint egy kincsre!Ezenkívül gyönyörû táblázataim vannak beltartalmakkal, ajánlásokkal, emészthetõséggel.ezeket vették ki at új kiadásból...

Edited by agrobe, 2005 október 7. - 12:41.


#109 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 18:52

Köszi, majd megírom magánban.Addigis megkeresem a kismérlegemet... :D

#110 szentkiralyinas

szentkiralyinas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 0:16

Sziasztok! Lenmag etetéssel kapcsolatban kérdezõsködnék! Lehetséges az, hogy a lenmagfõzet/1 liter forrásban lévõ vizbe 1 evõkanálnyi lenmag, 15 percig fõzve, napi egyszer az abrakhoz keverve/ szemgyulladást, könnyezést okoz?Én próbáltam etetni a fenntiek szerint, de néhány nap után jelentkezett egy enyhe könnyezés, és a kötõhártya bepirosodott kicsit. Azonnal abbahagytam a lenmagos kajáltatást, ekkor a szem-tünetek is elmúltak. Lovas barátaim azt mondták, hogy nyugodtan adjam csak továbbra is a lenmagot, mert az nem okozhat ilyen dolgokat.Hallgattam Rájuk, de a történet megismétlõdött: 4-5 nap lenmag-könnyezés-lenmag el-szem rendbe jön.Azóta csaknem fél év eltelt, inkább napraforgóolajat löttyintek a zabra, és a paripa szemével nincs semmi gondom.Ha van valakinek hasonló tapasztalata, kérem ossza meg velem.! :confused:

#111 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 7:19

Ritkábban adjál lenmagot, hetente - kéthetente és nem kell fõzni, csak leforrázni.

#112 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 7:34

Khmizé.

Lótenyésztõk kézikönyve 3. kiadás, 279. oldal:"A fõzés hatástalanítja a magban lévõ lináz enzimet, ami egyébként - pl. áztatás folyamán - képes a magban lévõ glükozidokból ciánhidrogént felszabadítani, ami mérgezõ a ló szervezetére. Ennek elkerülése céljából a magokat a már forrásban lévõ vízbe tegyük, ne pedig hideg vízbe, amelyet azután kezdeünk melegíteni. (Az alapos forralás egyébként elûzi az illékony cián-hidrogént.)"Csekélyke kognitív képességeim szerint itt egyértelmûen fõzésrõl, forralásról van szó, vagyis hosszabb ideig tartó hõkezelésrõl, nem pedig forrázásról, ami egy rövid idejû, hirtelen hõhatást jelent.Megerõsít a cikkely egy további részlete:"Dietetikai szerként legcélszerûbben a lenmagtej használható, amely úgy készül, hogy egy rész lenmagot hússzor annyi vízzel fõzünk, majd leszûrjük. Napi adagja csikónként 1,5-2 l."A könyv a lenmag kapcsán a forrázás szót nem használja.

Hozzászólás megtekintése

Ugyan sose hallottam még lenmag és szemtünetek összefüggésérõl; de bármely állat bármire lehet allergiás, aminek a sokféle tünete között akár a kötõhártyagyulladás is ott lehet... Étolajak vonatkozásában Agrobe majd kijavít ha badarságot beszélek; de úgy tudom, hogy a kukoricaolaj takarmányozásilag jóval barátságosabb a napraforgónál.

#113 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 8:01

Jobb, de sokkal drággább. Mivel a kukorácának a csíraolaját sajtolják ki, a napraforgó pedig eleve egy olajos mag, ezért olcsóbb.Talán az omega 3,6 ból több van a kukoricában, de igazából ezeket ember vonatkozásban vizsgálátk tüzetesebben.Többel drággáb, mint amennyivel jobb, szerintem.A napraforgóolaj is nagyon jó.Energia és E vitamin pótlásnak, illetve szelénhiányos helyeken kifejezetten indokolt lehet az adása. Viszont, ha egy ló kap olajat(akár 1-2 dl-t is kaphat/nap), akkor minden nap kapnia kell, mert a belek hozzászoknak és ha abbahagyod akkor besûrûsödhat a bélsár, akár extrém módon is, abbõl meg lehet akár minden, akár el is pusztulhat egy bélcsavarodásban.Ha már nem akarod neki adni, akkor fokozatosan kell leállni vele.Persze itt nem arra gondoltam, ha egy két cm3-t kapott eddig, hanem ha a fenti mennyiséget etetted vele.

#114 szentkiralyinas

szentkiralyinas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 17:31

Köszönöm mindhármótoknak a hasznos tanácsokat!

#115 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 11:40

Köki, nem akartam az ATV-s topicot ezzel szétoffolni...Mulattot annyira sikerült "feljavítani" :D :yeah: , hogy muszáj volt elvenni tõle a zabot. (Tényleg már az egészsége rovására ment a "röfi-hurkás" :huh: alkat...)Mivel kint legelésznek egész nap, és - ahogy írtad - a legelõk ritkán olyan dúsak, hogy az önmagában elég legyen - kaptak hárman napi 5 (!) pupozott talicska frissen kaszált zöldet. Ezt - mert még mindig csak gömbölyödtek-gömbölyödtek... :rolleyes: - lecsökkentettük napi 3 talicskára, emellett legeltek, és ad libitum kapták a szénát, zabszalmát. Tudtam, hogy a felesleges kilókat innét kezdve már csak mozgatással lehetne lefaragni, (mert mit vegyek még el tõlük :confused: ) de mivel egyedül vagyok hármójukra, ez nehézkes dolog. Még talán Mula mozog a legtöbbet, mert rajta tanulok tavaly õsz óta lovagolgatni... De ez is édeskevés az igényeihez mérve. :rolleyes: A dilemmám a zabbal kapcsolatban most már csak az, hogy ahogy megyünk a télbe, egyértelmû, hogy még kevesebbet fognak mozogni.A zabelvonással sem lehetett úgy lefogyasztani, hogy legalább tapontással jól kivehetõek legyenek a bordái.Ha most télen sem adok neki zabot (akár egyiknek sem), az abban levõ tápanyag hiányozni fog a szervezetüknek. Vagy rosszul gondolom?

#116 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 11:55

Ágimam szerintem a zabot teljesen ne vedd el tõlük, most növesztenek téli szõrt. Kökinél ez elhúzódik december közepéig is, és valahonnan a szervezetnek el kell vennie az energiát a szõrnövesztéshez. Sõt lehet hogy most fogyni fognak, ha azt az adagot adod ami már a picit fogyókúrás, így valószínû eléred náluk az ideális testsúlyt... :D NEm küldenél magánban 1 képet dagi telivéredrõl?!! Úgy megnézném a kis édest. :ang:

#117 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 11:59

Ja és még 1:együtt kapják a kaját, vagy minden etetésnél külön -külön etetõbõl? Mert ha együtt akkor nem tudod pontosan melyik mennyit eszik, illetve a zabból a jólhasznosítónak valóban nem kell sok...

#118 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 13:32

Ágimam szerintem a zabot teljesen ne vedd el tõlük, most növesztenek téli szõrt. Kökinél ez elhúzódik december közepéig is, és valahonnan a szervezetnek el kell vennie az energiát a szõrnövesztéshez.  Sõt lehet hogy most fogyni fognak, ha azt az adagot adod ami már a picit fogyókúrás, így valószínû eléred náluk az ideális testsúlyt... :D NEm küldenél magánban 1 képet dagi telivéredrõl?!! Úgy megnézném a kis édest. :ang:

Hozzászólás megtekintése

Nem off ez itt sem szerintem, hisz közvetlen összefüggésben van a takarmányozással...Mulatt lehorgasztott fejjel , siralmas állapotban érkezett meg új társai közé.A "feljavítás" eredményei már májusban mutatkoztak, olyannyira, hogy a hátsó fertálya (itt balra) már közelített a (hucul/kazah !) Angyiéhoz. Valaki(k) fórumos társunk tanácsára nyár elejétõl a legelõ végébe vittük a szénájukat, itt Mulatt elöl) , itt kapták a kaszált füvet is, hogy a vízhez muszáj legyen gyalogolniuk, de ennek ellenére tovább "huculosodott" (itt jobbra).Igaz ugyan, hogy amikor a két csikó idõnként "beindult", néha õ is "megmozdult", de többnyire ez nem volt jellemzõ.Inkább békésen legelészik a többiekkel, vagy akár távolabb tõlük.Többen is mondták, hogy egy angol telivérnek ez nem áll jól. :rolleyes: :D

Edited by Ágimam, 2005 október 18. - 13:36.


#119 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 13:46

Fú de szép lett!!! Ágimam lehet hogy elviszem hozzád Kökit... :) Hát nekem így tetszenne Mulatt ahogy most kinéz, de ez mindenkinek egyéni. Kökinek a fara most olyan mint az egyik képen háttal álló(kép címe: Hátsó fertály), farát "mutogató" televérednek. Látszik az izmoltsága, ami lehet hogy szép, de egy idõs lónak nyugodtan lehet tartalék fedõrétege. Szerintem. :DNe fogyasszd le... ;) olyan szép.

Edited by Köki, 2005 október 18. - 13:48.


#120 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 14:49

Én is szeretnék már látni egy kövér telivért. :( Egy jegytelen pej kanca személyében. Akit Madinak hívnak.De elég lenne csak egy normális átlagos kondició is.