Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A legbrutálisabb lóról vagy lóval való esések


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
770 válasz a témához

#121 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 18:59

Lecsapolták, de újra megtelt, úgyhogy valszínüleg kórház lesz belõle,azt mondták "becsöveznek". :mad: Pendemónium, én is gondolkodtam hasonlón, de annyira bent az izmok közöttvan, hogy nem próbálkoztam, meghát idáig nem is láttam, hogy csinálják. Legközelebb tudni fogom... :D Egyébként ki az a Májki?A Felhasználóknál nem találtam.Ágimam!Mirõl is ismerjük meg ezt a nadálytövet a réten?? :confused:

Edited by Kedd, 2005 szeptember 9. - 19:03.


#122

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 19:08

Elég bazi nagy lehet az a haematóma, ha ennyire drámáznak rajta a dokik :( Nekem nem volt még, szerencsére, de a lovamnak igen, az oldalán, egy esés kvetkeztében, jókora volt, tenyérnyi darab. Semmi ilyesmi nem került szóba, kenegettem, igaz, nem egy hét volt, mire elmúlt, de elmúlt szépen. Persze más egy tenyérnyi vérömleny egy lovon, és más egy ugyanekkora egy emberen :)Jobbulást, legyél túl rajta hamar, és fájdalommentesen (amennyire lehet)!

#123 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 19:11

Köszi Dé! :)

#124 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 20:40

Amatõr!Jobbulást. Vigyázz magadra!Éva

#125 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 21:49

Egyébként ki az a Májki?A Felhasználóknál nem találtam.

Hozzászólás megtekintése

Szíjgyártó, kaszkadõr, felcser, morgós öregúr, Foltoscsikó apja, haver! :D

#126 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 22:28

SziasztokNem akarom elvenni a kenyerét "Ágimam-boszorkány"-nak  :) , de fekete nadálytõ krémet lehet venni a gyógyszertárakban is. Tényleg remek. "Bár gondolom a saját készítés tényleg jobb...

Hozzászólás megtekintése

Minden "készítménnyel" - a sajátjaimon kívül persze - úgy vagyok, hogy kenjék a hajukra! Én tudom, mit teszek bele, nem a tavalyelõtti, seíze-seszaga, lejárt szavatosságu anyagokat. Valamelyik évben elbénáskodtam az aranyvesszõ ideális állapotú begyûjtését... (addig halogattam, míg túl-, ill. elnyíltak). Ráfanyalodtam a Kft-Bt-ben csomagolt drogra. Egy kismaroknyi adag 180,- Ft. volt. Hazahozom, kiöntöm... :eek: :rolleyes: valami szagtalan-szintelen szárdarabkák... szerintem legalább két éve átdátumozva... De az idei már csokrokban szárad a teraszon... :yeah: ;)

Lecsapolták, de újra megtelt, úgyhogy valszínüleg kórház lesz belõle,azt mondták "becsöveznek". :mad: Ágimam!Mirõl is ismerjük meg ezt a nadálytövet a réten?? :confused:

Hozzászólás megtekintése

http://www.terra.hu/...officinale.htmlhttp://www.terra.hu/...ficinale.3.html

Edited by Ágimam, 2005 szeptember 9. - 22:29.


#127 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 7:52

Hihi!Ne haragudj, de errõl a Ludasmatyi címû rajzfilm jut eszembe, amikor elküldi az Ispááánt, meg a katonákat gyógyfüvet gyûjteni............Kb. én is ilyen hatékony lennék. :D :D A disznók megtalálják a szarvasgombát.Szerinted a gebét be lehet idomítani erre a feketemicsodára? :gm:

#128 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 9:45

Feketenadálytõ kenõcs/krém kapható patikában, nekem a Naturland-féle tubusos, ill egy sajnos-nem-emlékszem-milyen-márkájú tégelyes (enyhén aranyárban árult, de nagyon mûködõképes) változata már többszörösen bevált. Ha esetleg mégse tudsz magadnak szedni. :)(egyebekben igazságod vagyon, Ágimam, de azért nem TELJESEN tragikus a drogéria-fronti helyzet; csak nagyrészt. :/ )Jobbulást, törõdöttek!

#129 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 10. - 12:27

Feketenadálytõ kenõcs/krém kapható patikában, nekem a Naturland-féle tubusos, ill egy sajnos-nem-emlékszem-milyen-márkájú tégelyes (enyhén aranyárban árult, de nagyon mûködõképes) változata már többszörösen bevált. Ha esetleg mégse tudsz magadnak szedni. :)(egyebekben igazságod vagyon, Ágimam, de azért nem TELJESEN tragikus a drogéria-fronti helyzet; csak nagyrészt. :/ )Jobbulást, törõdöttek!

Hozzászólás megtekintése

Hát persze. :) :ang: Áruldája is válogatja. (átdátumozás, stb.) Itt a közelemben csak egy kis gyogyinövény bolt van, (mindegy, hol, melyik :rolleyes: ) de ott nagyon sokszor jártam így. Pedig néha "külsõ beszerzésre" kényszerülök, mert egyrészt van, amit macerás szárítani-tárolni, stb., másrészt nem minden gyogyinövény terem meg a közvetlen környékemen... Igen, és sokszor azért is kinlódok inkább magam vele, mert "gyanakvóvá válam", másrészt így sokkal olcsóbb. ;)A "gyanakvóvá válásom" egyébként már akkor kezdõdött, amikor még aktívan dolgoztam, és nálunk - mint minden kh.-ban - volt az osztályokon kamillavirág. Egyszer csak jön a KÖRLEVÉL: - "Megsemmisíteni minden ................számmal ellátott, ekkor és ekkor csomagolt kamillavirágot, mivel .................nevû, mérgezõ anyag került bele". V. valahogy így... (Pedig ez is pl. azok közé tartozik, amit igen macerás begyûjteni (szedõvilla kell hozzá), nagyon gondosan kell szárítani, stb. Természetesen nem lehet általánosítani!

Edited by Ágimam, 2005 szeptember 10. - 12:32.


#130 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 19:15

Jelentem kiengedtek a kórházból.Vasárnap este altatásban mûtöttek, ugyanis elfelejtették elõre közölni, hogy fel is vágják az oldalamat.Egy héten keresztül fetrengtem egy kórházi ágybancsõvel az oldalamban, nyöszörgõ, jajgató, ágytálazó,hörgõ és ordítozó betegek között (6 ágyas kórterem) Azt hiszem legközelebb jobban odafigyelek a felszállásnál! :huh:

Edited by Kedd, 2005 szeptember 17. - 19:16.


#131

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 19:18

Jéééézusom, nem gondoltam, hogy ekkora dolog kerekedhet egy vérömlenybõl :huh: Igazán lefotózhattad volna, hjogy lássam/lássuk, mi az a csoda, ami miatt altatásban kellett mûteni... Ilyen nagyon-nagy volt? Komolyan, valahogy nem is tudom elképzelni.

#132 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 19:22

Az a baj, hogy nem bõr alatt, kívül volt, hanem belül!Az volt a szerencsém, hogy zavarta a szexepilemet, hogy ha a vesém táján megnyomom a hátamat, akkor ágyék fölött kidudorodik egy lufi. Az oldalamon a sok dagadt, kék zöld folt között az úszógumi csípõ tájékon fel sem tûnt volna, simán megszívom, ha belül elkezd rohadni a vér. Elég sok volt benne.....Fotón nem hiszem, hogy látszott volna. Persze, ha esetleg mûvészi aktokat óhajtottál volna rólam, akkor ms a helyzet! :D

Edited by Kedd, 2005 szeptember 17. - 19:29.


#133 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 21:09

Hát hallod te se vagy egyszerû!Minden esetre jobbulást!És legközelebb tényleg vigyázz egy kicsit jobban! ;) Tudom...ezt pont jó ember tanácsolja... :P mûvészi akt hûha... :ang:

#134

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 17. - 21:10

Hû... Hát, már legalább túl vagy rajta.Hát, õszintén szólva ilyenre nem gondoltam! :D

#135 Shanka

Shanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 8:22

Hûha komolyan hangzik.

Edited by Shanka, 2005 szeptember 18. - 8:23.


#136 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 12:28

Kedves Shanka!Még sosem hallottam, amikor mondtad, hogy izgi pasi vagyok..... ;) A többit megbeszélhetjük! :D

#137 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 15:41

Én már mondtam, de nekem sem mutattad még meg.

#138 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 16:27

Persze, Natos, tudjuk. :P Te a lovamat folyamatosan jössz nézegetni.....

#139 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 16:52

Igen és te mindig teszel róla, hogy ne menjek, lebeszéltél egy csomó hétvégérõl, végén meg levetetted magad a lóról, hogy kórházba kerülj.

#140 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 17:04

El kell nézned egy esendõ férfinak!Tudod, a nõvérkék......... :gm:

#141 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 12:03

Tegnap sikerült fél óra alatt kétszer, 2 különbözõ lóról lerepülnöm.De nem egyszerû módon. A poén az egészben az, h most lovagoltam életemben negyedjére, és mindez futószáron történt. Pedig már egész jól ment a dolog a 3. lovaglóórán, mert már a végén nem is kellett futószár. :confused: Persze ez nem veszi el a kedvem, de szerintem tuti,h elrepedt a keresztcsontom. Vagy nemtom, de borzasztóan fáj. :kv: Na meg a "rodeózás" miatt izomlázam is van, szinte mindenütt. Remélem egy hét múlva,mikor majd megint megyek, nem fogok félni lóra ülni, és h egyáltalán fel tudok-e majd ülni ilyen fájós hátsóval... :hupp: ...ja, és hogy nem lesz megint ilyen ledobálós kedvük a paciknak...BÍZTATÁST, JAVASLATOT, VÉLEMÉNYT KÉREK SZÉPEN! :) (és a virágokat magánlevélben,amiért ilyen ügyes voltam..... :D :D :D )

#142 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 12:12

Ha nem ülsz fel akkor, akkor soha többé nem fogsz felülni!

#143 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 12:22

BÍZTATÁST, JAVASLATOT, VÉLEMÉNYT KÉREK SZÉPEN! :) (és a virágokat magánlevélben,amiért ilyen ügyes voltam..... :D  :D  :D )

Hozzászólás megtekintése

Az a véleményem, hogy valami nagy gáz lehet a hellyel, ahol lovagolni tanulsz, ha két futószáras ló is ledobott fél órán belül. Valószínûleg nincs elég felelõsségérzetük az ottaniaknak ha felültetnek ilyen lovakra kezdõként, vagy egyáltalán. A leírtak alapján a lovak nem alkalmasak futószárazásra, te ügyes vagy, meg bátor, hogy visszaültél, de a helyedben sürgõsen keresnék másik lovas helyet, ahol kicsit jobban odafigyelnek a lovakra és a lovasokra, nehogy végül elvegyék a kedved a lovaktól és a lovaglástól.

#144 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 14:13

BÍZTATÁST, JAVASLATOT, VÉLEMÉNYT KÉREK SZÉPEN! :) (és a virágokat magánlevélben,amiért ilyen ügyes voltam..... :D  :D  :D )

Hozzászólás megtekintése

Az a véleményem, hogy valami nagy gáz lehet a hellyel, ahol lovagolni tanulsz, ha két futószáras ló is ledobott fél órán belül. Valószínûleg nincs elég felelõsségérzetük az ottaniaknak ha felültetnek ilyen lovakra kezdõként, vagy egyáltalán. A leírtak alapján a lovak nem alkalmasak futószárazásra, te ügyes vagy, meg bátor, hogy visszaültél, de a helyedben sürgõsen keresnék másik lovas helyet, ahol kicsit jobban odafigyelnek a lovakra és a lovasokra, nehogy végül elvegyék a kedved a lovaktól és a lovaglástól.

Hozzászólás megtekintése

Igazából át is futott egy ilyen gondolat a fejemben, hogy máshova is el kéne mennem lovagolni ezzel párhuzamosan pár alkalommal, de még megvárom, h a jheti órán mi lesz. Mert az a Ló, akin én szoktam lovagolni, az egy nagyon nyugodt és jó mozgású herélt, de állítólag csak futószáron. A másik meg szerény véleményem szerint egy idegbeteg csõdör. De nemtom, h miért Rajta kellett lovagolnom. Na mind1. Az is lehet, h csak be lettem tesztelve?! Erre is gondoltam. Amúgy a lovaglást nem fogom abbahagyni, az BIZTOS!!! :yeah: Én nagyon kitartó típus vagyok. ;) Szal folyt.köv. vagy itt, vagy máshol. Már a másik lovarda tippem is megvan, csak attól tartok,h esetleg ismerik Õket és hülyén jönne ki, ha összefutnánk a másik helyen...köszi a választ ;)

#145 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 14:23

Az is lehet, h csak be lettem tesztelve

Hát ha ez van a dolog mögött, akkor osztom Zapolya véleményét és még inkább keress másik helyet.Vicces egy ilyen tesztelés, de súlyos, akár maradandó következményei lehetnek és ha tényleg ez volt a háttérben akkor semmilyen felelõsségérzetük nincs ott.Persze ez nem azt jelenti, hogy minden esetben amikor leesel a lóról keresni kell egy másik oktatót, de ha azért estél le mert a ló nem megfelelõ (ideges típús, nem bírja a kezdõk próbálkozásait) akkor tényleg máshová kell menni.Hozzáteszem én is volt hogy egy futószáras óra alkalmával leesetem párszor, de az én esetemben az volt a gond, hogy elvesztettem az egyensúlyomat amikor vágtából ügetésbe vettem fel a lovat (kengyel nélkül). És nem ütöttem meg magam, mert a ló lassított amikor érezte hogy kibillentem az egyensúlyomból és megállt, de addigra én már lecsúsztam róla.Ha úgy érzed hogy nem azért estél le, mert egyensúlyvesztés történt egy amúgy normális helyzetben, hanem a "ló hibája" miatt, akkor menj máshová lovagolni, addig amíg nem lesz komolyabb bajod. Tesztelni a lovastudásodat idegbeteg lovakon ráérsz akkor amikor már jól tudsz lovagolni normális lovakon.

#146 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 14:54

Az is lehet, h csak be lettem tesztelve

Hát ha ez van a dolog mögött, akkor osztom Zapolya véleményét és még inkább keress másik helyet.Vicces egy ilyen tesztelés, de súlyos, akár maradandó következményei lehetnek és ha tényleg ez volt a háttérben akkor semmilyen felelõsségérzetük nincs ott.Persze ez nem azt jelenti, hogy minden esetben amikor leesel a lóról keresni kell egy másik oktatót, de ha azért estél le mert a ló nem megfelelõ (ideges típús, nem bírja a kezdõk próbálkozásait) akkor tényleg máshová kell menni.Hozzáteszem én is volt hogy egy futószáras óra alkalmával leesetem párszor, de az én esetemben az volt a gond, hogy elvesztettem az egyensúlyomat amikor vágtából ügetésbe vettem fel a lovat (kengyel nélkül). És nem ütöttem meg magam, mert a ló lassított amikor érezte hogy kibillentem az egyensúlyomból és megállt, de addigra én már lecsúsztam róla.Ha úgy érzed hogy nem azért estél le, mert egyensúlyvesztés történt egy amúgy normális helyzetben, hanem a "ló hibája" miatt, akkor menj máshová lovagolni, addig amíg nem lesz komolyabb bajod. Tesztelni a lovastudásodat idegbeteg lovakon ráérsz akkor amikor már jól tudsz lovagolni normális lovakon.

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm a JÓ tanácsokat! Szerintem nem az én hibám volt, mert a ló következetesen nem ügetni kezdett, hanem vágtázni, és közben folyamatosan rúgott, míg el nem vesztettem az egyensúlyom és le nem pottyantam. Az is probléma volt szerintem,h a túl kicsi pályán egyszerre túl sokan voltunk túl sok lóval. Meg lehet, h a front is... :confused: De tényleg majd elmegyek abba a másik kiszemelt lovardába jhéten és megnézem a lovakat, az oktatót, a környéket, stb. Jhétere röntgent nem ütemeztem be, de úgy néz ki arra is sor kerül majd.. :kv: na kössz mégeccer ;)

Edited by greyhound, 2005 szeptember 23. - 14:57.


#147 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 15:05

a ló következetesen nem ügetni kezdett, hanem vágtázni, és közben folyamatosan rúgott

akkor itt a lóval és az oktatóval van a gond.lehet amúgy jó ló, csak nem kezdõk alá futószáras munkára. Ezt az oktatónak tudnia kellett volna. Vagy legalább leszedni Téged a lóról mikor látja hogy szórakozik, szemétkedik a ló. Mindegy.Sok sikert a másik helyhez.

#148 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 21:27

Sziasztok! :ang: Na voltam ma is lovagolni még mindig futószáron, most minden rendben volt, csak másik oktatóval voltam :confused: , aki mintha türelmesebb lett volna :) . A Ló is jó fej volt. Annyi történt, hogy egy zacskócsörgésre kicsit megijedt, de le tudtam egybõl fékezni. Vágtázni nem mertem Vele, ahhoz még túl friss az élmény. Talán jövõhétre. :rolleyes: Amúgy még mindig gondolkozok ezen a másik lovarda keresés dolgon. Tanácstalan vagyok, hogy maradjak ott vagy ne. Mert egyébként azt is tudom, hogy hova mennék, ha mennék. Szerintetek?! :confused: Bocsi, ha esetleg ez OFF-nak számítana, vagy ilyesmi, csak itt kezdtük ezt a témát, és gondoltam beszámolok a folytatásról.

#149 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 9:18

Sziasztok!Én is lovagoltam tegnap. De aztán leszálltam. Az volt a gond, hogy tulajdonképpen le akartam szállni. Szerintem az oktatóval lehetett probléma. Vagy a lóval.Szerintetek? :confused: De aztán visszaültem.Mert én vissza szoktam ülni.De nem mindig szoktam.Ezért egy új oktatót keresek és egy lovardát mostantól.

#150 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 9:25

Sziasztok!Én is lovagoltam tegnap. De aztán leszálltam. Az volt a gond, hogy tulajdonképpen le akartam szállni. Szerintem az oktatóval lehetett probléma. Vagy a lóval.Szerintetek?  :confused: De aztán visszaültem.Mert én vissza szoktam ülni.De nem mindig szoktam.Ezért egy új oktatót keresek és egy lovardát mostantól.

Hozzászólás megtekintése

Szia Porfelhõ! :) Te is kezdõ vagy mint én? Mi volt a konkrét probléma? Nem mintha segíteni tudnék. :D Csak érdekel. Hátha egy cipõben járunk...

#151 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 9:25

Drága Poros!Ajánlhatnám neked esteleg Silveradot?!?! :dev: Én oda szoktam járni. De nem mindig szoktam! :D :D :D

#152 era

era

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 15:11

Kedves Ismeretlen Lovasok.Lótulajdonosok!!!!!! Szeretném felhivni a figyelmeteket,hogy a kezelhetetlen,nyugtalan stresszes lovak egyre kevesebben lesznek.Külsö és belsõ egészségügyi problémáikra szintén csodálatos gyógyir született,de még az izületi problémákra isÉdekelne,hogy mi is ez?Ha szeretnél róla tõbbet megtudni,hivjál fel és minden tájékoztatót megkapsz!Nagyon sokan örülni fogtok,hogy érdeklõdtetek,hiszen már hihetetlen visszajelzések vannak.Ne késlekedjetek nehogy már késõ legyen a segitség.Bármikor rendelkezésetekre állok.Tel 06208074517, E-mail eratni@freemail.hu

#153 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 22. - 18:37

Sziasztok! Én új vagyok itt, de máris nagyon sok okosat tanultam Tõletek a lóbetegségekrõl. Maderonért is izgulok. Az én legbrutálisabb esésem 11 éves koromban történt. Vígan gyakoroltam újdonsült tudományomat, a vágtázást egy pónin szõrén, osztályban. Valamitõl megijedhetett, mert vett egy éleskanyart, kirohant a pályáról, én a nyakán lecsúsztam valahogy, és arccal a betonra estem. Kb fél órát feküdhettem eszméletlenül a betonon, mire megtaláltak.Eredmény: Eltört két helyen az orrom, a fogam belülrõl felszakította az alsó ajkam, 6 kapoccsal varrták össze. Igen szép látvány lehettem :D Említettem már, hogy mindez a vakáció elsõ napján történt? Két hétig bekötött fejjel unatkoztam otthon, és ettem a krumplipûrét :kir: Nem emlékszem semmire abból, ami az esést követõen történt, hogy találtak meg, hogy mentem haza, de a zuhanás látványa (a közeledõ beton) nagyon megmaradt bennem.Jelentem esés után 3 héttel visszaültem a pónira :) :ang: Üdv mindenkinek :Anita

#154 Imadoklovagolni

Imadoklovagolni

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 16:10

Hát,én még nem estem komolyabban lóról,de a barátnõm igen!Szegény.........Szóval az eset úgy történt,h kimentünk 7en terepre,EGY TAVASZI DÉLUTÁNON!!tÖK HAPPY VOLT MINDENKI ÉS MINDEN JÓ VOLT!!ÛtUDJÁTOK,CSAK AZOK A BÖGLYÖK NE LETTEK VOLNA OTT!!A barátnõm mellet sétáltam és élveztük a nyári nap sugarait!!1x csak 1ik pillanatról a másikra beugrott Zsoca(barinõm lova) vágtába,és olyan sebesen futott!!Képzelhetitek alig tudtam aDrága kis lovamat visszafogni!!1 sikoltást hallottunk és kicsit beparáltunk,h nem esett e komolyabb baja!!5 percet kellett ügetnünk még szegényet megtaláltuk egy ilyen vaddisznó itató vályúba v mibe!!Szegény ott ült és sírt is és nevetett is!!A lova elfutott,szerencsébe visszament a lovardánnkba!!Azután Réka több mint 1 évig nem ült lóra!!Nem mert felülni!!Az esés után nem akart arra a lóra ráülni amekyiken én ültem!!Látrni sem akart lovakat,de szerencsére elvittem egy másik lovardába és itt feklmert ülni hosszas hajszolás után!!Már pár hónapja ismét kijött velünk terepre és már egészen letisztult a félelme az esés után!!Csak annyit,h a ló azért ugrott be vágtába mert a hátsó lábát keményen :ang: :ang: :ang: megcspte 1 rohadt kis bögöly!!!Úgy vérzett a lába!!!!H :o ÁT EZ VOLNA AMI STORYNK!!!

#155 Imadoklovagolni

Imadoklovagolni

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 16:12

Sziasztok! Én új vagyok itt, de máris nagyon sok okosat tanultam Tõletek a lóbetegségekrõl. Maderonért is izgulok. Az én legbrutálisabb esésem 11 éves koromban történt. Vígan gyakoroltam újdonsült tudományomat, a vágtázást egy pónin szõrén, osztályban. Valamitõl megijedhetett, mert vett egy éleskanyart, kirohant a pályáról, én a nyakán lecsúsztam valahogy, és arccal a betonra estem. Kb fél órát feküdhettem eszméletlenül a betonon, mire megtaláltak.Eredmény: Eltört két helyen az orrom, a fogam belülrõl felszakította az alsó ajkam, 6 kapoccsal varrták össze. Igen szép látvány lehettem :D Említettem már, hogy mindez a vakáció elsõ napján történt? Két hétig bekötött fejjel unatkoztam otthon, és ettem a krumplipûrét  :kir:  Nem emlékszem semmire abból, ami az esést követõen történt, hogy találtak meg, hogy mentem haza, de a zuhanás látványa (a közeledõ beton) nagyon megmaradt bennem.Jelentem esés után 3 héttel visszaültem a pónira :) :ang: Üdv mindenkinek :Anita

Hozzászólás megtekintése

Szegény ez szar lehetett...............................



#156 vinka

vinka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 11:28

Szia!Igen, szar volt :( De bízom benne, hogy ezzel letudtam életem naaagy lovasbalesetét! :ang:

#157 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 15:41

Kedves Imádoklovagolni! Kérlek, szokj le a felkiáltójelrõl, pláne kettõrõl egymás mellett. Köszike!

#158 Imadoklovagolni

Imadoklovagolni

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 15:47

Sziasztok!Emlékszem mikor én is kezdõbb voltam, az öreg lovam télen úgy gondolta, hogy Õ nem strapálja magát tovább ( kb. 5 percnél )fejjel beleállított az elsõ hóbuckába, persze Õ vidáman benyargalt az az istállóba. Nyáron például a mai napig nem tudom, hogy csinálta, felfelé vágtáztam vele és akkorát dobott rajtam, hogy a domb tetejére estem.

Hozzászólás megtekintése

Hova jársz lovagoni???

#159 Brigi.horse

Brigi.horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 28. - 21:32

Hát,én még nem estem komolyabban lóról,de a barátnõm igen!Szegény.........Szóval az eset úgy történt,h kimentünk 7en terepre,EGY TAVASZI DÉLUTÁNON!!tÖK HAPPY VOLT MINDENKI ÉS MINDEN JÓ VOLT!!ÛtUDJÁTOK,CSAK AZOK A BÖGLYÖK NE LETTEK VOLNA OTT!!A barátnõm mellet sétáltam és élveztük a nyári nap sugarait!!1x csak 1ik pillanatról a másikra beugrott Zsoca(barinõm lova) vágtába,és olyan sebesen futott!!Képzelhetitek alig tudtam aDrága kis lovamat visszafogni!!1 sikoltást hallottunk és kicsit beparáltunk,h nem esett e komolyabb baja!!5 percet kellett ügetnünk még szegényet megtaláltuk egy ilyen vaddisznó itató vályúba v  mibe!!Szegény ott ült és sírt is és nevetett is!!A lova elfutott,szerencsébe visszament a lovardánnkba!!Azután Réka több mint 1 évig nem ült lóra!!Nem mert felülni!!Az esés után nem akart arra a lóra ráülni amekyiken én ültem!!Látrni sem akart lovakat,de szerencsére elvittem egy másik lovardába és itt feklmert ülni hosszas hajszolás után!!Már pár hónapja ismét kijött velünk terepre és már egészen letisztult a félelme az esés után!!Csak annyit,h a ló azért ugrott be vágtába mert a hátsó lábát keményen  :ang:  :ang:  :ang: megcspte 1 rohadt kis bögöly!!!Úgy vérzett a lába!!!!H :o ÁT EZ VOLNA AMI STORYNK!!!

Hozzászólás megtekintése

Akkor nem lehetett nagy az ülésbiztonsága, ha egy egyszerû (gyors) vágtában leesett. Meg egyébkéntis ott kezdõdik hogy a lovas irányítja a lovat... ha csíp egy bogár, hanem. Vagy rosszul gondolom??

#160 Leon01

Leon01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 28. - 21:50

Én 3 éve szenvedtem el életem egyik "legdurvább" esését!Ugróedzés volt,meredeket ugrottunk, az ugrás elõtt le volt téve egy rúd "dobbantó" gyanánt.Vágtában közelítettem az ugrás felé,amikor a pacim rálépett a rúdra az ugrás elõtt,az meggördült a lába alatt,és belebukfenceztem lovastul az ugrásba.Megfejeltem a talajt,ami így utólag elég vicces,de akkor nem volt az.Az eredmény?:2 hét kórház,2 csigolya törés......3hónapja ugyanazzal a lóval készülök a következõ versenyszezonra. :D Eperke