Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Atv


  • Please log in to reply
2236 válasz a témához

#161 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 10:19

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier:De, de, akkoris, a nagy böszme félvérek a legjobbak, nem tudom eléggé az egekig magasztalni õket! :D Ugyanmár, ilyen kis telivér virslik? Biztos valami japán termék, ki van spórolva belõle az anyag! :D Cav[/QUOTE]Kispórolva? Anyag? Mirõ beszész? Az én ATV-m a legmagasabb ló az egyész lódánkban! Pedig nem egyedül lakik, hanem böszme fv-ek köszt!

#162 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 10:55

Igen, igen, újabb tévútra akarod vezetni az embert... Lehet, hogy magas, de milyen széles? Posted Image Az én lovam 175 centi magas (bottal mérve) és van vagy 600 kiló, jó kis böszme a szentem.. Posted Image Na, ezt übereld. :D Cav

#163 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 11:07

Sajna nem tom hány kiló, de mi minõségre megyünk, mert egyelõre nem a karom megenni. (Arra ott lenne a fv kancám :D ) Tudod, igényes anyagok, elegáns formák, bõrkárpit, nagy teljesítmény, kitûnõ gyorsulás... Mégse járhatok traktorral? Posted Image

#164 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 11:24

idézet:
Eredeti szerzõ: mandula:Sajna nem tom hány kiló, de mi minõségre megyünk, mert egyelõre nem a karom megenni. (Arra ott lenne a fv kancám :D ) Tudod, igényes anyagok, elegáns formák, bõrkárpit, nagy teljesítmény, kitûnõ gyorsulás... Mégse járhatok traktorral? Posted Image [/QUOTE]Posted Image Posted Image

#165 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 12:52

idézet:
Eredeti szerzõ: mandula:Sajna nem tom hány kiló, de mi minõségre megyünk, mert egyelõre nem a karom megenni. (Arra ott lenne a fv kancám :D ) Tudod, igényes anyagok, elegáns formák, bõrkárpit, nagy teljesítmény, kitûnõ gyorsulás... Mégse járhatok traktorral? Posted Image [/QUOTE]Hát igen, végülis kinek a pap, kinek a papné. Az én jármûvem magas, széles, megbízható erõs karosszériaelemekkel van felépítve, a motorja is erõs, de inkább nyomatékos, mint nagy fordulaton nagyobb lóerõt leadó, az elegáns forma, a full bõr itt is megvan. Az ATV-k akkor is csúnya gizda gebék, és kész! :D tongue.gif tongue.gif :D Cav

#166 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 14:03

Hát igen nekem is van terepjáróm, széles bõrülés, nagy teherbírás, felezõ, könnyed hegymenet - igazán kellemes, ha az ember rá szorul, de mint autópályán a terepjárónak, félvérnek a tarlón nem sok keresni valója van, mert egykönnyen lemaradsz vele.

#167 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 14:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Bubus:Na de a vágtájuk ... annál kényelmesebb nincs.[/QUOTE]No igen, de a rotyóvágta minden lovon kényelmes Posted Image

#168 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 14:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:
idézet:
Eredeti szerzõ: Bubus:Na de a vágtájuk ... annál kényelmesebb nincs.[/QUOTE]No igen, de a rotyóvágta minden lovon kényelmes Posted Image
[/QUOTE]Azé vannak különbségek. Full tempóban 1 atv elkezd komolyan nyújtani, közelít a föld a ló hasa alatt, kisimul a galopp. Míg 1 fv általában egy bizonyos tempó után el kezd darálni mint a varrógép, és örülsz, ha nem rázza ki a lelket belõled. Félvérrel csak nyugodt hosszú száras vágtát!

#169 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 14:35

Nem csak telivér meg félvér létezik ám! És a félvérek is csúnya általánosítás áldozatai lettek - van köztük sok ami nyújt rendesen. Sõt én ültem olyan lipicai félvéren, aminek minden jármódja (beleértve a lépést is) nagyon kényelmetlen volt, de dzsingisz üzemmódban csak utazni kellett. Nyújtásilag a legmeggyõzõbb eddig egy kazah zsábi volt. Nem ültem rajta sajnos, de amikor a lovasa megküldte szõrén, olyan volt mintha sinen húznák a tagot Posted Image

#170 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 15:41

Tud az lassan, közepesen, gyorsan és nagyon gyorsan is vágtázni és mindegyikben írtó kényelmes.

#171 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 16:09

Barefoot!Nemá szõrszáhasogassunk! Te is tudod, hogy 2 féle lóvancsak. atv, meg nem atv. Én nem is értem mér adnak nekik ojjan sok nevet. Posted Image Még hogy kényelmes más ló, he? Akkor már inkább szétrázatom magam 1 atv-en minthogy beismejem! (A kancámon lehet szõrén lovagolni, az atv-men csak mazoknak ajánlott, de én szoktam és még mosolygok is, há igen az elvhûség ugyebár)

#172 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 10:52

Ha már autókhoz hasonlítjuk a lovakat, nekem a félvérekrõl a Suzuki swift jut az eszembe.Benne vannak a dolgok, talán kényelmes is valamilyen szinten, de azért csak Suzuki.Nemrégiben elõttem állt egy lámpánál egy 750i BMW.Ez volt a szélvédõre írva: Suzuki! A TI autótok!! Posted Image ))

#173 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 11:05

NA!!! A suzukit semmilyen lóhoz ne hasonlítsuk még csak viccbõl sem!! Mert az egy fos! Mint minden japánautó. Az amerikai autók az igaziak! Posted Image Na jó, a BMW is meg a merdzsó is alternatíva, de viszont túl drága. Posted Image Mivel nekem félvérem van, kifejezetten sértésnek veszem, hogy leszuzukizzák. Õ egy Land Rover, legalább. Posted Image Csak kényelmesebb. Posted Image Cav

#174 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 12:06

Na jó, elismerem, az összes eddigi hozzászólásaim közül ez volt a legdurvább.Cav! A kedvedért kiegyezek egy Land Roverben!Csak Neked, csak most, csak itt. Posted Image Egyébként jó lett volna, ha ott vagy Pásztón!Senki nem volt, aki a medencébe dobta volna a társaságot.Igaz, társaság is csak hellyel-közzel volt.Zapolya pl. nagyon jól tud medencébe esni.

#175 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 12:06

Cavalier, te mint látom az autók nagy szakértõje vagy!... Csak kicsit rosszul leszek, amikor egy ilyen ifju titán visszkézbõl lefosoz dolgokat. Gondolom komoly tapasztalataid vannak abban, hogy az ember milyen nehezen dolgozik meg egy ilyen fosért.

#176 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 12:43

Különben sem teljesen értem ezt a vitát, azt hittem, hogy ez itt a lóbarátok fóruma. A ló pedig LÓ midegy, hogy telivér vagy félvér vagy póni, vagy bármi más. Hol van itt a különbség tulajdonképpen? Én azt hittem, hogy itt azokról a gyönyörû termtményekrõl beszélünk, akiket annyira szeretünk, nem pedig valami hülye, ki vagyok mi vagyokról. Nekem lényegében minden ló egyforma, és ugyanúgy tisztelem a másét mint a sajátomat és örülök neki, ha másnak is megadatott, hogy saját lovat tartson. Hogy lehet egyáltalán olyat mondani egy lóra, hogy:"De az ATV-k rondák és gizdák. Meg buták is, és hülyék." Nem nagyon találok szavakat...

#177 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 13:25

Ando, ezek a kis sárga meg néha zöld alapú kerek bigyók amiket a szövegbe beszúr az ember, azér vannak, hogy EMÓCIÓKAT fejezzenek ki. Merthogy nem mindenki képes szövegben kifejezni, illetve nem mindenki képes fogni azokat, ha nem használunk SMILEY-kat, ezek itt a szörnyecskék. Szóval ezek tükrében értelmezzed azokat, amiket írtam. Esetleg egy kicsit félretehetnéd az elõítéleteket, és nem a legrosszabbat kéne feltételezni az emberrõl, hanem kicsit gondolkodni azon, hogy vajon mit, hogyan akart írni, és mit jelenthet az nála.Cav

#178 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 13:30

Másrészrõl, ezt most komolyan írom, utálom, ha leifjútitánoznak cinikusan, még ha tényleg az is lennék... Több mint egy éve van lovam, én vettem magamnak, én tartom el abból amit keresek, szóval tudom, hogy milyen dolgozni érte. Ha nem lenne lovam, lehetne autóm, de szuzikim akkor se lenne, mivel ha már úgyis dolgoznom kell, akkor olyan autóért dolgozzak, amit feltétel nélkül szeretni tudok. Mégha egy 30 éves fos Ford Mustang az illetõ akkor is. Posted Image Cav

#179 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 13:34

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol:Na jó, elismerem, az összes eddigi hozzászólásaim közül ez volt a legdurvább.Cav! A kedvedért kiegyezek egy Land Roverben!Csak Neked, csak most, csak itt. Posted Image Egyébként jó lett volna, ha ott vagy Pásztón!Senki nem volt, aki a medencébe dobta volna a társaságot.Igaz, társaság is csak hellyel-közzel volt.Zapolya pl. nagyon jól tud medencébe esni.[/QUOTE]Mongol, mikor küldöd azt a Land Rovert? Posted Image Nagyonnnagyon szerettem volna ott lenni, és beledobni mindenkit a vízbe. Amúgy tavaly nem én voltam egyedül, hanem én meg a Vilmos... Posted Image Zápolyát meg bele fogjuk még egy párszor szórni különbözõ medencékbe, és természetes vizekbe, szóval ami késik nem múlik. Posted Image Cav

#180 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 13:46

Hahó jóemberek!Már elfogytak az érvek a tökéletesenkülönlegescsodásszépésokos atv-k ellen, és nem maradt más eszközötök mint a topic szétoffolása? ;) Nemáhogy mindenféle autókról meg emberi jóérzésrõl szóljunk már ezen a magasztos helyen! ATV rulez és kész!Ando!Ne vegyé má mindentet szószerintbõl! Posted Image Képzejjed nekem van atv-m és fv-m is. Má egy jóccse lehet vitatkoszni, mer mindíg jön 1 ovónéni... :D

#181 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 14:09

Jolvan. Nem akartam neked ugrani, csak valahogy rosszul esett ez a fikázás. Nem is nagyon értem, hiszen nem is vagyok érintett a témában - 2 félvérem van, magamnak vettem õket, a Suzukimat pedig eladtam, hogy tartani tudjam õket. Ha pedig csak vicceltetek, akkor meg pláne bocs, de mostanában nem nagyon érzem a viccet.

#182 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 14:32

Andó!Ne hogy megenyhülj!Tessék fikázni, dühöngeni, meg ilyenek.Már a Sheriff is lassan le akar lépni, mert lapos neki a fórum.Nehogymá' !!!Piaffe!Mindent bele! Azt hiszem Te még tartod a frontot(egyébként nekem is mindegy milyen ló Posted Image )De akkor is!!

#183 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 9:25

Hé Cav! Ne fikázzátok itt a Suzukikat, mert teljesen jól elvisz az is A ponttól B pontig. Ami nekem lényeges: otthonról a lovardáig Posted Image És csak ez a lényeg, a többi baromira nem érdekel ;)

#184 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 11:53

Mongol!Most mé' pont én tartsam ITT a frontot? Láttál már valaha beleszólni engem ebbe a topicba?Az ATV-khez semmi közöm és nem is különösebben kedvelem õket, ugyanis nekem küllemre egyáltalán nem tetszenek. Suzukim meg sosem volt. Igaz, azon tanultam meg vezetni, arra tökéletes volt. De most épp egy egy barátom édes kis bordó autójára fáj a fogam... ;)

#185 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 11:54

Ja, és az nem Suzuki. :D

#186 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 13:41

ÖÖÖÖ a Suzukizók mennyenek ki a terembõl!!!!! ----> [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=12;t=000025"]SUZUKI[/url] Piaffe!Itten nem lehet csak ATV-krõl beszénni! Mitöbb magasztalni! Maj mingyá szkennelök neked 1 olyan atv-t aki díjló és azé nemgyenge!

#187 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 13:54

Na lássuk! Hol van? Van ilyened egyáltalán? :D

#188 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 14:36

Nnnnna, ez az atv. díjló engöm is érdekelne! tongue.gif

#189 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 16:42

Várjuk kedves Mandula!

#190 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 16:47

Biztos Mörfi szerint most sz*rt be a scanner tongue.gif Posted Image

#191 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 16:52

Posted Image

#192 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 18:14

Jóvanna nem romlott el, csak akárhiszitek akár nem, még dógozom, és akinél a scanner van az is, és lehet még 10ig így lesz. A ló neve egyébként Stravinskij, holland asszem, és a 2002-es Horka naptárban szerepel, mint Mr Április! Benne van a származása, meg a ménvizsga eredménye is.

#193 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 18:24

Méghogy ATV meg Suzuki?! Ezt a sértést! Ezeket egy napon emlegetni! Itten van egy ATV, egy igazi autós hasonlatban:[url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura_25/tura_25.html"]Rolls Roys GTI/ECO[/url]

#194 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 18:33

Ha holland, akkor az már félvér, nem? Vagy hollandiai angol telivérre gondoltál? :D Akkor kérem cépen a származását is bescannelni, mert nincsen Horka naptáram!A holland sportlovak egyébként a kedvenceim közé tartoznak. tongue.gif

#195 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 18:50

Nemtom, Mandula kire/mire gondolt, dejazé' itt van pár ATV, akik egyben díjlovak is: [url="http://"http://www.stallionsdirect.com/stallions/images/morepokey_3.jpg"]More Pokey[/url] [url="http://"http://www.stallionsdirect.com/stallions/images/revolution_3.jpg"]Revolution[/url] [url="http://"http://www.stallionsdirect.com/stallions/images/londonsnightowl_2.jpg"]Londons Night Owl[/url] [url="http://"http://www.stallionsdirect.com/studs/genus/images/Dardel_2.jpg"]Flyinge Dardel[/url] , akinek ráadásul anyai ágon dédapja Immer, Imperiál fia.Nah, mindezt rövid keresgélés eredménye, de akadna még jópár, asszem. S ha fedezõmének, olyan rosszak nem lehetnek... Posted Image

#196 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 19:30

Hát igen. Nem rosszak, de azért nem is olyan hûdenagyon nyerik el a teccésemet...Az igazi jellegzetes telivérek szerintem nem valóak díjlovaglásra, ha pedig nem olyan jellegzetesen telivéresek, akkor ott már kell lennie valami más vérvonalnak is a háttérben... Szerintem.Az egyik, amit nem szeretek, az a túl vékony alkat, na meg rengeteg telivér nagyon pici, ráadásul nagyon vékony a nyakuk és nem elég magasan illesztett. Rendszerint a military díjlovaglásban lehet sokkal találkozni, mert nem vitás, hogy az igazi military lovak telivérek, de nem tetszik, hogy sok olyan mélyen, fejét lógatva, és sokszor szár mögé bújva támaszkodik.

#197 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 22:05

Természetesen elfogadom Piaffe, hogy neked nem tetszenek a telivérek. Egyes embereket nem lehet beültetni porsche vagy maserati volánja mögé. A corvette-eket csak bizonyos emberek értékelik. A suzuki is autó, meg az opel is, a volvo meg a passat pláne. De nekem mégis Mongol 750i BMW-je ablakába ragasztott matrica jön be. Ezek a TI autótok. Nekem megteszi ez a szar 750i vagy valami hitvány 400 lóerõs porsche, esetleg - szigorúan csak jobb híján - egy egyedi gyártású maserati vagy ferrari. Ismertek, én már csak ilyen szerény és igénytelen vagyok. Posted Image (és nehogy ikácska megint azzal gyanúsítson meg, hogy nem ide illõ ez az angyalka!!)

#198 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 22:21

Figyelek sheriff, figyelek.Miért, tán odaillõ?! ;) Bár így, hogy elnézem, milyen szerényke autókkal beéred... Posted Image

#199 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 23:58

Na ugye? Én nem is tudom, hogy lehetek ilyen szerény és szeretetre méltó?

#200 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 0:21

Hát a szeretetre méltót szerintem még ne elemezzük. Hogy szerényke? Hát, végülis a porsche-nél is van jobb autó. Na jó, legyél akkor szerényke, áldásom rá... De nem angyalka! tongue.gif ;) Nem tudtam, hogy az igazi kóbojok a kocsikhoz is értenek. Azt hittem, nekik csak a ló a minden. :D