Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Parasztélet

• Please log in to reply
8322 válasz a témához

#8321 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.476 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 14. - 21:36

Nem tudtam - de azt azért gondoltam, hogy  bizony igen kicsi kutya. (Már persze akkor, amikor kiderült, hogy kiskutya.)

Az elválasztás idejéhez a lányomnak se volt köze: szóltak neki, hogy hozza el, a testvéreit is viszik.

A dolog azért jól alakult: Csiperke, a fiatal Jack Russel  azonnal a "szárnyai alá vette", játszik vele, tanítja, vigyáz rá; az öreg kutyák meg elég elnézők vele.(Ezt az utat Csiperke már kitaposta. :) )

https://www.facebook...13038515427350/

• fafaragó kedvelte

#8322 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.476 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 14. - 22:24

Igen azt nem írtam hogy egyes fogatról volna szó, a kettesre van jó megoldás azt tartják a nyaklóval. Én azt nem tudom kinézni igazán ezekből a képekből hogy van-volna egy külön szíj a hámon erre a célra ami tartja és rögzíti a rudat?

Az 'igás' hám húzócsatjába szükségmegoldásként bele lehet a rudakat kötni, a 6-8 cm széles dupla bőr hátszíj meg a lapos kápa alatta jó vastag ( és puha, nem a beleszáradt izzadtságtól-kosztól betonkemény) filcizzasztóval elbírja.

A normál dísz-, vagy féldísz-szerszámok kápafiókszíja gyönge ehhez, és a kápa is kis felületen fekszik föl ahhoz, hogy még pluszban tartson valamit. Pedig hát kell, mert valahogy úgy kellene kiegyensúlyozni a kordét, hogy valamennyire támaszkodjon a ló hátán.

Ha teljesen kiegyensúlyozod, akkor bizony kicsit olyan lesz a talajegyenetlenségektől, mint a libikóka: hol a hátát nyomja meg, hol a haslón emeli. Ezt azért nem mindegyik ló szereti, na...

Meg farhám, az azéé csak köll,

Hajtottam egy fiatal, elég mozgékony lovat lovat két rúd közt, könnyű fakocsiban.Jártatni jó az igás hám is, hétköznap is van , minek fölrakni a magaskápás - farmatringost! Fék nem volt - nem baj, a ló majd megfogja. Meg is fogja, az enyhe lejtőn is,ha tudja - de a két rúd tolta le róla a hámot, a könyöke tartotta a haslóval, amitől nem volt túl boldog. Úgyhogy be köllött osztanom, hogy mikó' húzom, mikó' erisztöm a gyeplűt. Hazaértünk azért épségben, de jó lecke volt

Ezt találtam a Lovasok.hun:

photo154202_1787.jpg

Edited by N.C., 2018 január 14. - 22:25.

• grumimaci kedvelte

#8323 grumimaci

grumimaci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2018 január 15. - 8:32

Köszönöm a választ. Valószínűleg egy ujj kápa rész lesz a megoldás, mert a mostani tuti nem bírja ezt a kiképzést meg keskeny is, néztem közben az orosz oldalakon ott egész szélesek ezek a kápa részek, olyan 20 cm-sek. Köszönöm a farhámra vonatkozó  információkat.

• fafaragó kedvelte