Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

(Vad)nyugaton a helyzet változatlan


  • Please log in to reply
12212 válasz a témához

#1 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 7:17

A Kis szinesek topic már eléggé betelt, itt folytatom híhedt beszámolóimat. A topic nyitott, a cím ne riasszon el egyetlen tatterost sem élménybeszámolójának közreadásától.Nyárbúcsúztató Silverado módraFantasztikus nap volt ez szombati, gyönyörû idõben, pergõ - idõnként már-már ijesztõen izgalmas - események közepette került sor nyárbúcsúztató lovastúránkra, melyen Silverado népe szinte teljes létszámban résztvett. A túrát jó szokásunkhoz híven rendkívül részletesen megterveztük, azaz Angol megemlítette, hogy jó lenne egy fõzéssel egyvekötött nyárvégi túrát szervezni szombatra. Szóltunk a többieknek is, ha tudnak jöjjenek! Angolt rádumáltam, hogy vegye meg a kajához az alapanyagot, melyet Sancho majd bográcsban megfõz. Az úticélt még gondosabban megterveztük: majd megyünk valamerre, aztán ahol megtetszik a hely, ott fogunk megállni. Péntek este körtelefonokkal egyeztettük, hogy reggel 8 után találkozunk Silveradon, mivel ismerve a társaságot, úgy gondoltam ebbõl talán kijön egy 10 órás indulás. Persze nem jött ki!Szombaton reggel elmentem Suttogóért és Hamiskártyásért, s Véres Pengével együtt úgy fél kilenc tájban kivittem õket Silveradora. Fekete Haj már ott volt, de más senki. Egyszer csak telefonált Ken Tacky, hogy jönne Õ is, de nincs otthon a kocsijuk. Megígértem, hogy szerzek fuvart neki. Idegen és Vörös Haj vállalták is, hogy kihozzák, de sajnos nincs meg a telefonszámuk, ami ráadásul titkos, így nem tudtam visszahívni, s mire Idegenék odaértek, õ már elporzott a Csinos farmra lovazni, mert úgy gondolta, hogy Silverado seriffje cserbenhagyta. Nagyot hibázott, valljuk be!Lassan gyülekeztünk. Sõt, nagyon lassan! Idegen még a Tiszántúlról felhívott, hogy Aladdin kisebb sérülése miatt Karimmal gog jönni, de elõtte futószárazzuk le Karimot, mert nem akar úgy járni, mint Vörös Haj. (Leesett a múltkor és el van törve a karja.) Kivittem a lovat, s 30 percen át csodáltam a fantasztikus mozgású, csupa energia arab heréltet. Úgy száguldott a futószáron feltartott farokkal és felszegett fejjel, mintha az életéért küzdene, pedig isten bizony csak fékeztem és nyugtatgattam egyfolytában. Kezd a törpöm telelenni már azzal egyébként, hogy én vagyok a gyengék és rászorulók gyámolítója. Nem elég, hogy a három gyerek lovát is nekem kell nyergelni, Véres Penge lovát futószárazni (Szellem három hónapot pihent!), még Idegen is az én segítségemre szorul. Ráadásul Totem is mindig azzal kezd, hogy amint rajta a nyereg és el akarom indítani, éktelen rodeózásba kezd. Ezért aztán õt is futószárral kell jobb belátásra bírni. Hát csoda, hogy 11 elõtt kicsivel tudtunk elindulni?A készülõdés során két emlékezetes esemény esemény történt. A lányokat kiküldtem a lovaikat sétáltatni, hogy ne legyenek láb alatt. Hamar elunták a sétálgatás, s elkezdtek a tanya elõtt vágtázni. Abu és Szellem különversenyt kezdtek vívni a "Hogyan szabaduljunk meg lovasunktól bakolás útján?" nevû versenyszámban. Elhûlve és tehetetlenül néztem a lányokat a vadul ugráló lovaikon. Véres Penge egy kis sikoltozással megúszta, de Suttogó egy idõ múlva már közvetlenül a ló fülei mögött ült, s végül oldalra lecsúszott. A lovak szerencsére eddigre megnyugodtak, senkinek nem lett semmi baja. A másik esemény az volt, hogy a lefutószárazott és nyergelésre váró Karim elszabadult. Carl Lewist mindkét számában (100 gyors és távolugrás) simán megverve a kapunál termettem, s még az utolsó pillanatban becsuktam Karim elõtt. Ez a ló azonban okosabb nálunk, tudja, hogy minden nagykapuhoz tartozik kiskapu is, s azonnal az oldasó kiskapu felé vette az irányt, ahol sikerült is kiszöknie. Rövid üldözés után sikerült azonban megfogni.A túra résztvevõi: Angol Ajaxon, Hamiskártyás Fantával, Idegen Karimmal, Suttogó Abuval, Véres penge Szellemmel, Seriff Totemmel és Csibésszel, Fekete Haj, Vörös Haj, Erika (Angol felesége) és Sancho a Gyémánt által húzott ekhós szekéren.Csibészt el kellett vinni Zsófiékhoz, mert vevõ jelentkezett rá egy osztrák hölgy személyében. Elõször a kocsi után kötöttük, de ez nem vált be. Csibész tiszta erõbõl húzta a kocsit visszafelé. Gyémánt, a kis hucul mén nagyszerûségét mutatja, hogy ennek ellenére elhúzta volna a kocsit Csibészestül együtt a világ végére is, de a hám elszakadt, s Erika is nehezen birkózott a halálfélelemmel, melyet a kocsi két irányba történõ szétszakításának egyre inkább sikerrel kecsgtetõ kísérlete keltett benne. Miután Totemmel megvívtam a szokásos nyeregbeszállási csatámat, s ezúttal is én kerültem ki gyõztesen a dologból, vezetékre vettem Csibészt, s elindultunk.Csibész nagyon fickós volt, állandóan beelõzte a lovamat, s keresztbefordult a csõdör elõtt. Tudvalévõ, hogy a csõdörök erre általában ráugrási kísérlettel reagálnak. Sajnos a lovaskocsiról eloldozott Csibészen nem volt kantár és zabla, így nem igazán lehetett rá hatni a kötõfékkel. Mit mondjak? - átizzadtam az ingemet hamar, noha a kellemes langymeleg idõjárás ezt nem indokolta.Már közeledtünk Zsófiékhoz, amikor egyszer csak felbukott a lovam a sima földúton. Hirtelen arra lettem figyelmes, hogy Totem szabályos tigrisbukfencet mutat be. Iszonyatosat estem, de Csibészt nem engedtem el. Feltápászkodva azt látom, hogy a többiek kõvé dermedve állnak, Totem pedig vergõdve igyekszik felállni. Állatira megijedtem, hogy a lónak valami baja lett. Szerencsére azonban félelmem alaptalannak bizonyult, s a végre feltápászkodó Totemet is sikerült idejében elkapnom, még mielõtt rájöhetett volna, hogy szabad a pálya a kancák irányába.Dieter elénk jött lóháton, mert olyan soká érkeztünk, hogy már azt hitték: valami bajunk esett. Még ilyet! Méghogy nekünk bajunk? Hát hova gondolnak ezek? Zsóféáknál felnyergeltük Csibészt, Ulli (az osztrák nõ) ráült, s Dieterrel próbaútra indult. Kisvártatva mi is utánuk eredtünk. Rövid együtt lovaglás után elfoglaltságuk miatt õk visszafordultak, mi pedig a Szappan-szék nevû tónál találkoztunk az ekhós szekerünkkel, s tábort vertünk. A lovakat kikötöttük, rõzsét gyûjtöttünk, s elkezdtük fõzni a gulyást. Mármint Sancho fõzött, mi meg iszogattuk a magunkkal hozott folyadékokat. A lányok elmentek szõrén lovagolni. Rájuk parancsoltam, hogy csak addig mehetnek, amíg szemmel tudom õket tartani. Mivel a tó partján táboroztunk, õk belegázoltak a tóba. Ez a tó azonban csak olyan kvázi tó, jobbára ki van száradva. Most azonban az elmúlt napok esõzései miatt volt benne víz, ha nem is sok. Amikor már kezdtünk ellazulni a borozástól, sörözéstõl, a szállongó illatoktól és a gyönyörû idõtõl, hirtelen elszabadult Ajax, s pillanatok alatt eliramodott a tó közepén sétálgató három kislány irányába. Kettejük kancán ült, Ajax meg egyre vérmesebb csõdör, így érthetõ, hogy az adrenalin szintem hirtelen megint az egekbe szökött. Egy km távolságból ordítva leparancsoltam a lányokat a lovukról, hogy a csõdör támadása ne lóháton érje õket. Elõször nem nagyon akartak leszállni a lóról, s Ajax sem ment végül feléjük, hanem elkanyaradott hazafelé. Vonakodásuk miatt iszonyú dühösen üvöltöttem rájuk, s a kilométeres távolságból is látható, toporzékoló dühöm végül is jobb belátásra bírta õket, s leszálltak. Amint megindultak felénk, hirtelen világossá vált számunkra, felnõttek számára, hogy miért vonakodtak leszállni, s Ajax miért nem támadt a kancákra. Térdig érõ vízben gázoltak felénk a tó közepén. Mire kiértek, ronggyá ázott a csizmájuk, zoknijuk, nadrágjuk. Közben Ajaxot is megfogtuk, s jót nevettünk a kényszerû fürdõzésen. A nagy ijedtségben nem vettük észre, hogy a zsombékok között szépen csillog a víz. De ha észrevesszük, akkor is leszállítom a lányokat, mert attól a kis víztõl egy csõdör még rátámadhatott volna a kancákra. Érdekes, hogy a lovak akkor szabadulnak el a túrán, amikor a többi mind le van nyergelve, s a lasszók is kikötözve a fákhoz. Ha Ajax nem fordul vissza a többi lóhoz, akkor valószínûleg nincs esélyünk, hogy megfogjuk. Mire felnyergelünk, leszereljük a lasszókat, már csak bottal üthettük volna a nyomát.Még mielõtt Zsófiék megérkeztek volna, megfõtt a gulyás, s vendégünk érkezett. Egyszercsak mintha a földbõl nõtt volna ki közöttünk termett a szappan-széki rém. Az illetõ egy 30 és 90 év közötti férfinak látszó lény. Korát a rajta lévõ vastag koszréteg miatt nem lehetett pontosabban meghatározni. Megállt a csoport közepén, s jókedbvûen bekapcsolódott a társalgásunkba. Nagyokat nevetett és szélesen gesztikulált. Hökkenten néztünk egymásra: Ki a fene ez az ember? Végül Idegen megkérdezte tõle, hogy: Miben segíthetünk? Azonnal látszott, hogy ilyen bonyolult és cseles kérdéseket nem tud felfogni. Gyakorlatilag csak minden tizedik szavát értettük, de azok között semmi összefüggés nem volt. Gyanítom azonban, hogy ha a hiányzó kilencet is értjük, akkor sem fedeztünk volna fel sok értelmet bennük. Egy szerencsétlen debil tanyasi ember keveredett közénk, s remekül érezte magát. Végül megbékéltünk sorsunkkal, s nem zavartuk el. Idegen még a közben megérkezõ Zsófiéknak is bemutatt õt, s a bemutatási ceremóniának úgy megadta a módját, mintha az angol királynõnek mutatná be Essex grófját. A Zsófiékkal érkezõ mémetek elõször igen megilletõdött képet vágtak a bemutatásnál, de Dieter hamar vette a lapot, s tolmácsolta a németeknek, hogy ne vegyék komolyan a dolgot. Egyszer szó nélkül otthagyott minket a Luiginak keresztelt (minden valószínûség szerint Lajosnak hívták) ember, de nem örülhettünk sokáig, mert pillanatok múlva újra ott termett egy hatalmas kosárral. Ennek a kosárnak késõbb szerepe lett, mert a kajára összedobott pénzt Sancho egy kosárba tette, hogy nehogy kiessen a zsebébõl. Szerintem Luigi azóta is áldja a jólelkû idegeneket, mert valószínûleg az õ kosarába került a pénz.A lányok Sanchoval elmentek lejárni az ebédet. Újra csak szõrén. Többször leestek közben, de rá se rántottak. Mikor visszaértek Abu újra csak bebakolt, s Suttogó a nap negyedik leesését is megélte. Összesen nem esett ennyit lóról, mint ezen az egyetlen napon.A táborozásról még egy kellemes emlékem marad. Két patracból hevenyészett fekhelyemen heverésztem, s Totem lovamat a vezetõszárnál fogva legeltettem. A ló a fülemtõl 3 centire majszolta a füvet, s idõnként összeszagolt velem úgy, hogy az orrunk egy centire volt egymástól. Én a földön feküdtem, a 450 kg-os ló meg a szinte a fejem felett szöszmötölt. Jó érzés volt.A gulyást megettük, a borokat megittuk, a lányok ruhái megszáradtak, hát hazaindultunk. Luigitól érzékeny búcsút vettünk. Õ nevetve és térdét csapkodva búcsúzott. Min járhatott az esze? Már amennyi volt szegénynek?Csibész végül is hazajött, az üzletet egyenlõre nem kötöttük meg, mert Ullinak - noha nagyon tetszett neki a nyugodt, megbízható ló - nincs elég pénze az ausztráliai útja elõtt erre a célra. Majd ha visszajön, s Csibész még meglesz, jelentkezik, ígérte.

#2 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 9:41

Egy apró közbeszúrás:Elindulás, Csibész vezetõszárra fogása után, úgy 3-4 km-re a tanyától egy vágta után Suttógó így kiáltott:- Te Penge! Kicsit félre csúszott a patracod!Mindenki Vére Penge felé fordult, és akkor láttuk, hohy a patracnak már csak a csücske volt a nyereg alatt. Egyébként teljesen kicsúszott. A rosszul meghúzott heveder miatt a nyerget csak a szentlélek és Vére Penge egyensúly érzéke tartotta a lovon, a patrac alóla szökésnek indult.Mivel Sherif beszámolója a sok történés miatt elég hosszúra sikeredett (szerencsére, mert nagyon élvezem ezeket az irományokat) megpróbálom kicsit (címszavakban) összefoglalni. Már csak azért is, mert ezek az események, ennyire töményen azért még nekünk is soknak tüntek. Tehát:1.) Késés: Idegen!!!2.) Bakolás hegyek, Suttogó a földön.3.) Karim portyára indul.4.) Csibész kádár munkával próbálkozik, csak visszafelé (le akarja bontani a kocsit)5.) Csibész és Sherif látványos párharca (már csak a pisztoly hiányzott, pedig ott fityegett a 44-es Sheriff oldalán)6.) Vére Penge megunja patracát, de lebeszéljük róla.7.) Sheriff észrevett egy halucinogén anyagot kiválasztó békát a földön és figyelmeztetés nélkül megtámadja.8.) A kaszkadörré avanzsált Totemet bekerítjük, majd irány tovább.9.) Az ifjabb nemzedék (Suttogó) követi Sheriff példáját és több esetben is a gyanútlan kábítószer dielerekre veti magát.10.) Ajax meglátja a távoli ellenséges indiánokat, de a felderítõ útról csak vissza fordul (hiába, csak egy tatteros ló, fél az indiánoktól)11.) Petõfi kedvenc évszakában a lányok észre veszik, hogy egész nyáron nem mostak lábat, hát gyorsan bepótolják.12.) Lui(gi) köztünk terem és mivel a mortein nem volt kéznél, ott is maradt a "mocskos kis lábaival".13.) A vadõrök lakossági bejelentésre be akartak keríteni, de félelmetes Zsófink (vaságyastul 55 kg.) hírére hanyatt-homlok elpucoltak.14.) Silverado földje (fái) a láthatáron! És ráadásul mindenki egyben érkezett meg!!! Szerintem ezek után ez kész csoda!Még két apróság:- Mikor Zsófiékhoz értünk szegényeket úgy megszáltuk, mint valami gyõztes had. Szegény nem gyõzött ugrálni, hogy szerszámot, vizet, csavarhúzót, vagy esetleg pillanat ragasztót kerítsen nekünk. Ezúton is szeretnék neki mindannyiunk nevében köszönetet mondani, hogy segített, nem is keveset.- Egó hegyek: Karim lovammal én most mentem elõször túrára. Egyszerûen nem hiszem el, hogy ez a ló ennyire jó legyen. Úgy mûködik mint egy mûszer! Sheriff szerint még az Aladdinnál is jobb, de ezt 9mm-es Navy Coltommal a kezemben cáfolom. (Már csak azért is, mert nem úõgy hívják, hogy Aladdin.) Rossz: Nem elég fordulékony és idõnként makacs is. (Szerintem csak a foglalkozás hiányzik neki, egyébként nem lesz vele még ennyi probléma sem.) A vágtája annyira gangos, hogy azt kiûlni nagyon nehéz! Azóta is izomlázam van a hátamban. Jó: .... meg még egy kicsit ... a füle mellett elsütött pisztolyra sem rezzent össze és az esetek 99%-ban egy kézzel símán lehet irányítani.

#3 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 17:11

Hát én sajnos semmi ehhez fogahtó élménnyel nem tudom gazdagítani ezt a topikot, szívom is a fogam rendesen, hiszen ha összejött volni a silverado-i nyaralás (azaz õszülés, vagy mi), akkor talán befértem volna én is a túrába.Így viszont egyedül mentem egy rendkívül kellemes terepet Lidérccel, direkt megrendeltem az esõfelhõket tegnapra, hogy legalább ennyibõl meglegyen a silverado-i komfortérzet :)))Igazából nem is volt semmi különös, 2 óra ázás, õzkergetés, elmélkedés, õrült vágták pocsolyákon keresztül, némi szedrezés... Viszont 2 hete hétvégén Lombardóval kameráztunk egy kicsit, arról vannak bedigitalizálva képeim, bár sajnos nem túl jó minõségûek...Meggyes koma kitalálta, hogy ha lúd, legyen kövér, õ szõrén fog lovagolni. Ez eddig rendben is volt, de nem kalkulálta bele, hogy a lova már napok óta áll.Az eredmény, egy igazi tatteros rodeó [url="http://"http://kep.tar.hu/meggyes/index.phtml?aid=27508300&pid=470239"] itt [/url] , [url="http://"http://kep.tar.hu/meggyes/index.phtml?aid=27508300&pid=470240"] itt [/url] , [url="http://"http://kep.tar.hu/meggyes/index.phtml?aid=27508300&pid=470241"] és itt [/url] láthatók. Bár a képek alapján nem túl hihetõ, de tényleg nem estem le.Aztán már egy fokkal koordinaltabb [url="http://"http://kep.tar.hu/meggyes/index.phtml?aid=27508300&pid=470235"] vágta[/url].Lombardónak ez is jobban ment :)))) [url="http://"http://kep.tar.hu/meggyes/index.phtml?aid=27508300&pid=470236"] Íme [/url] A végén pedig szórakoztunk még egy kicsit. [url="http://"http://kep.tar.hu/meggyes/index.phtml?aid=27508300&pid=470237"] Sajnos a ló hátára nem tudtam felállni [/url] , de a lovas ló hátán való elhelyezkedését [url="http://"http://kep.tar.hu/meggyes/index.phtml?aid=27508300&pid=470238"] sikerült forradalmasítani...[/url] Hát, remélem sikerültek a linkek, eddig tartott a beszámoló... :)

#4 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 17:32

Hát M1s, nem biztos, hogy a bukásomat elcseréltem volna a bakolásaidra. Gratulálok, hogy fenn maradtál, még ha a végére kicsit hátracsúsztál is a ló farára.

#5 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 17:37

Tudod sheriff, adott helyzetben az ember elgondolkodik és úgy dönt: inkább a fara, mint a marja...:)))

#6 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 19:35

Idegen, te aztán wescós vagy a javából! Méghogy egy gangos ló vágtáját nehéz kiülni... Szörnyûûû. :))

#7 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 20:42

Próbáld ki!

#8 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 21:03

Oké! :)

#9 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 22:24

Meggyes koma!Király vagy és a képek is nagyon jók lettek!Lombardonak csak a nyereg miatt ment jobban, annelkul egy sima light-os vágtában is elszálltam volna, amennyit én eddig szõrén lovagoltam.Minden elismerésem a tiéd!Puszi: Lombardo koma

#10 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 24. - 22:47

Hmm, szerintem kéne egy adrenalin túrát csinálni egyszer... A lovakat letenni pihenni egy hétre, aztán szõrén kimenni egy jó kis hegyi terepre, kobak meg minden nélkül. Ja, és kantár nélkül, csak kötõfékkel irányítva a lovakat. Az lenne csak az izgi!!! :))Cav

#11 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 0:12

A cigány bungee jamping sem rossz! 50 méterrõl, kötél nélkül!

#12 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 4:42

Ja, igen, csak az kevésbé veszélyes. :) Cav

#13 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 10:11

Cav, Te menj csak nyugodtan, ha a szervezés csúszik, talán benevezek. Mert hogy én szõrén nem lovagolok az elkövetkezõ 4-5 évben, az hóttbiztos... :)))

#14 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 10:38

Titok! Csak nem hagy nyugodni ez a szarkasztikus megjegyzésed. Te tisztában vagy, hogy western nyeregben hogy néz ki a lovaglás? Ha igen, szerintem nem írnál ijen baromságot, ha nem, akkor meg mi a francnak szólsz bele!?!?!?!?

#15 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 10:39

Mielõtt ebbe kötne bele valaki: iJen = iLYenTermészetesen!

#16 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 11:28

Idegen! Én csak azt tudom, hogy még nem volt (sajnos) szerencsém western nyeregben sem ülni, sem lovagolni, de tudom, hogy néz ki. És azt is tudom, hogy egy gangos ló vágtája 20x (Sheriff, figyelsz?) kényelmesebb pl. egy arabénál. Tatteros stílusban biztos. Ezt a csekélyke tapasztalatom alapján mondom. Nem kötelezõ egyetérteni.

#17 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 13:09

Minden csak azon múlik, hogy ki mit ért gangos ló illetve gangos vágta alatt.Lehet, hogy mindkettõtöknek igaza van. Idegen tudom mire gondolt, azt a vágtát nehéz volt kiülni. Az olyan vágta volt, ahol a ló magasra ugrott minden vágtaugrásnál, ezért a dolog hasonlított a bakolásra. Azzal a különbséggel, hogy koordináltabb és folyamatosabb volt a mozgás.

#18 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 13:55

Sheriff köszi! Tényleg így van. Karim, ha kipihent többet megy fölfelé, mint elõre (kis túlzással). Western nyeregben az ember folyamatosan ül a nyeregben és csak csípõbõl, derékból mozog a lovon, kiüli a vágtát. Könnyû elképzelni, hogy egy olyan lovon, amelyik háta nem csak vízszintes irányú mozgást, hanem igen magas amplitudójú függõleges mozgást is végez. Angol nyeregben, ahol az ember kikönnyít vágta közben (feláll a kengyekben) ez annyira nem számít, mert a ló háta sokkal szabadabban tud mozogni mivel nem ül rajta folyamatosan a lovas.Egyébként Karim arab paci! Nem is akármilyen!

#19 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 22:35

Kis fogyasztású Rolls Roys sportkocsi?Ki hallott már olyan jármûrõl, amely:- kis fogyasztású- az egész család szereti- úgy gyorsul, mint egy Forma 1-es gép- vételára nem magas- óriási terhet cipel, szétnyûhetetlenül strapabíró- intelligensebb a sofõrnél a beépített elektronika és fedélzeti komputer miatt- konzervatívan elegáns- német minõségû- exkluzív kivitelû- teli van extrákkal???????Ugye senki? Nem is csoda, hiszen a fenti tulajdonságok - autók esetében legalábbis - antagonisztikus ellentétben állnak egymással. Vagy az egyik, vagy a másik követelménynek lehet megfelelni.Ezért jobb a ló, mint az autó!!!Ma Fekete Haj kérésére lelovagoltam régi lovamat, a 8 éves angol telivér Rodeot egy 3 órás terep keretében, mivel gazdája egy ideje nem ült rajta, s noha a ló egész álló nap karámban van, már csak két lábon közlekedik a karám és a box között, annyi a fölös energiája. Ez a ló egy ergonomikus, elegáns, kisfogyasztású, sportkocsi és az összes többi kiváló tulajdonság egyszemélyben a négylábú jármûvek között. Soha nem kapná meg Fekete Haj (sem senki más) még egyszer tõlem ezt a lovat. Ilyen lovon annyira jó lovagolni, hogy már nem is jó. - Semmitõl nem ijedezik. Elmentem pl. egy nagy fatuskó mellett 10 centire, mely egymagában állt a földbõl kifordulva a réten. Az összes általam ismert ló (beleértve lieblingemet, Faradzsot is) azért jobban megnézte volna a gyanús külsejû, fekete tuskót. Totem pl. egyenlõre tuti nem menne el mellette, csak hosszas rábeszélésre.- Egyetlen ellenszegülés vagy megtorpanás nélkül csinál mindent. Át akartam menni a tanya mögötti akác sarj erdõn. A végén úgy belekeveredtem, hogy alig tudtam kijönni. Rodeo megállt szó és szemrehányás nélkül a dzsumbujban (minden oldalról 1 centis akáctüskék meredeztek fenyegetõen), s megvárta a jelzésemet, hogy hol kellene megpróbálni áttörni. Amikor megkapta, gondolkodás nélkül áttörtetett a teljesen átlátszatlan és összefüggõ susnyóson. Átugrottam két mély árkot, és átkeltem két szokatlanul - 3 méter - mély csatornán, melyek fala szinte függõlegesre volt kiszedve. Én féltem, olyan meredek volt a part, de Rodeo oda sem hederített. Csak szép óvatosan lement az árokba, s kimászott belõle.- Olyan robbanékony, mint egy kibiztosított bomba. De ha a biztosítószeget visszapöccintem, azonnal hatástalanítja magát. Eddig egyetlen gyorsabb lóval találkoztam a praxisomban. Jó érzés, amikor az embert a csikós ismerõsei meg akarják szorítani, s csak ciccenteni kell egyet, majd a tarló végén leszállva meglegeltetni a lovat, s úgy megvárni, amíg a vágtató lovasok utolérik.- Kényelmes minden jármódban. Nem kibírhatatlanul, csak úgy általában. Ezen a lovon nem szokott kidörzsölõdni a lábam. - Nem kell görcsölni, kapaszkodni, figyelni. Akár alhatna is az ember a hátán, annyira megbízható.A fene egye meg, de kár volt arra a hülye nagy szívemre hallgatni, s odaadni Fekete Hajnak. Komolyan mondom ugyanakkor, hogy nem szeretek rajta lovagolni. Nem is lovagoltam egészen mostanáig, s szándékosan tartózkodtam ettõl, mert ezt a lovat nagyon kedveltem. Egy ilyen lovaglás után az ember összehasonlít. A mérce, amit ez a ló állít a jelenlegi lovaim elé, nagyon magas. Faradzs sok tekintetben megközelíti, de csak az arab fajta sajátossága miatti szépségben és eleganciában veri meg. Nem tudom feltûnik-e valakinek, hogy egy angol telivér lóról írtam ezeket a magasztaló sorokat. Nem akarom felmelegíteni a telivérekrõl szóló vitát, de kacagnom kell, valahányszor eszembe jut (s Rodeora nézve mindig eszembe jut), hogy Õ állítólag egy genetikailag idegbeteg állat. Kikérem a nevében az állat minõsítést. Õ EGY LÓ! De jó is lenne azt írni: Õ A LOVAM!

#20 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 25. - 22:36

Idegen... Ezt nem tudom hol hallottad, hogy tatteroásnál, angolban kikönnyítünk vágtánál... a vadászvágtánál igen. Meg az ugrópályán. Nade az idomítómunkában, a rövidvágta szigorúan kiülendõ. Vagy egy díjlovas. Úgy ülünk a nyeregben, mint akit odaragasztottak. :))))) Najó, azért akadnak kivételek... ;)

#21 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 26. - 9:33

Igen,igen,igen!Sheriff, nagyon egyetértek!Jobb napjain kedvencem is pont ilyen. (Tegyük hozzá, hogy 2 hetes lovaglás kimaradás után is.) Jaj, de jó lehet neked, hogy addig mehetsz amíg a szem ellát... U.I. Éljenek az atv-k!

#22 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 26. - 10:02

"Nem akarom felmelegíteni a telivérekrõl szóló vitát, de kacagnom kell, valahányszor eszembe jut (s Rodeora nézve mindig eszembe jut), hogy Õ állítólag egy genetikailag idegbeteg állat."ÁÁÁÁ, akkor én nagyon elszúrtam valamit :((( Az atv-vitában én végig azt hittem, hogy az atv-krõl vitázom, nem a Rodeo nevû lóról...Vezeklõ mode ON:))))

#23 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 26. - 11:33

Bocs Meggyes, de szerintem úgy általában igen nehéz vitázni bármirõl pl. az atv-ekrõl. Mindenki csak azokról tud, akiket ugye ismer vmennyire.

#24 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 26. - 13:04

öööö... mandula... ja, ez igy van.de hogy jon ez ide? :)))

#25 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 26. - 14:05

Lehet, hogy rosszul raktam össze, de mintha Rodeo is atv lenne...

#26 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 26. - 14:06

Közben rájöttem, hogy az offolás csúnya dolog. Bocs Sheriff...

#27 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 26. - 14:09

Közben rájöttem, hogy az offolás csúnya dolog. Bocs Sheriff...

#28 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 27. - 19:24

Semmi baj, megbocsátok Mandula!

#29 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 27. - 19:24

Semmi baj, megbocsátok Mandula!

#30 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 8:58

Semmi sem jó, ha rossz a vége!Nagyon vártam a mai lovaglást. Egyrészt tudtam, hogy ideális idõ lesz, másrészt kedd óta nem ültem lovon. Annyira készültem lelkileg, hogy péntek éjjel háromszor is álmodtam a másnapi túráról, holott nagyon ritkán szoktam csak álmodni.Újra csak 8 órára beszéltük meg a gyülekezõt Silveradora. Véres Penge és Hamiskártyás társaságában érkeztem ki a tanyára 1/2 9 tájban. Idegen - aki a sok késése miatt ezúttal nagyon fürge volt - addigra már lefutószárazta Totemet. A csapatot ezúttal az említetteken kívül Fekete Haj, Hugi (Idegen húga), s 1/2 10-es csatlakozással Zsófi és Dieter alkották. Háromnegyed tíz után sikerült csak elindulni Zsófiékhoz. Fene se tudja, hogy ezúttal miért, mert nekem csak a két lány lovát kellett nyergelni, az enyém már felnyergelve várt. Persze ezúttal is Idegen szállt utolsóként nyeregbe. Mire a túlélõfelszerelését a lovára pakolássza...!?Sima és eseménytelen volt az út Zsófiékig. Az a néhány bakolás Véres penge lovától, Szellemtõl nem számít ugyanis eseménynek. Zsófiék szokás szerint lóháton vártak a tanyájuk elõtt. Már annyiszor megszívattuk õket a beígérthez képest fél-egy órányi késéseinkkel, hogy fel nem foghatom, miért nem várnak meg minket egy kényelmes nyugágyban heverészve. Untig elég lenne nekik akkor lóra pattanni, amikor meghallják Idegen elmaradhatatlan üdvözlõ rikkantását.A Fülöpháza melletti nagy réten átvágva megindultunk Szabadszállás irányába. A rét közepén találkoztunk a Nemzeti Park õrével, aki vadonatúj western nyergében lovagolt velünk szemben. Megkért minket, hogy ha lehet ne a rét közepén kószáljunk, mert állandóan feljelentések érkeznek hozzá, hogy szétlovagoljuk a természetet. Akkortájt, amikor ez az ember még terepjáróval járt, a kocsiból kiugorva küldött volna el (s küldött is nemegyszer) minket a búsba, de amióta western nyerget vett, s elkezdett lovagolni, megváltozott a tónus. Különösen, hogy a western nyerget Zsófi segített neki a lovára feltenni, mivel nem tudta a felrántószíjat megkötni. Elbeszélgettünk vele egy kicsit a mezõ közepén, s megegyeztünk, hogy ugyan a lovakkal a világon semmi kárt nem tudunk tenni a természetben, de jobb a békesség alapon elkerüljük azokat a helyeket, ahol látványosan irritálhatjuk a tapló állatokat, akik írigységbõl feljelentgetik a természetszeretõ lovasokat, s közben meg az éj leple alatt az utánfutójukról a szemetet meg a törmeléket a Nemzeti Park eldugott részein szórják le.Miután elváltunk, a rét szélén találkoztunk Idegen szüleivel, akik kocsin eljöttek megnézni a fiukat és a lányukat. Egy kicsit videóztak és elkattintottak egy-két fényképet is. Közben odajött még két lovas. Az egyikük egy közeli lovastanya német tulajdonosnõje, a másik egy 60 év körüli német vendéglovas. Az idõs, elegáns, echte német hölgy meglehetõsen rémült arccal nézte állig felfegyverzett és marcona kinézetû, kopott, megviselt felszerelésû társaságunkat. Csak akkor nyugodott meg kissé, amikor Dieter németül elbeszélgetett vele.Egy kép a sok közül, melyen az érkezõ két német nõt üdvözöljük: [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00054.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00054.jpg[/url] Idegen szüleivel megbeszéltük a következõ találkozási pontot. Szinte semmi említésre méltó nem történt az odáig vezetõ úton, hacsak az nem, hogy figyelmesek lettünk a pusztában égbenyúló kosaras emelõvel álló tûzoltó kocsira. Találgattuk, hogy mi a fenét keres ott. Én arra gondoltam, hogy bungee jumping edzés van. Nem esett igazán útba, de arra kanyarodtunk, hogy megnézzük, mit csinálnak ott. Még mielõtt odaértünk volna, szembe találkoztunk Dieter édesapjával, aki lovaskocsiját hajtototta. Tõle megtudtuk, hogy filmforgatás van, s azt is elmondta, hogy szerinte pornófilmet készítenek. Nosza egyéb sem kellett Idegennek, úgy döntött meglátogatja a filmeseket. Én a gyerekekkel enyhe félkörívben kikerültem a tetthelyet. Egy perc sem telt el, s Idegen hatalmas vágtában megérkezett. Elszórakoztunk vele egy darabig, mondván: Ez gyors menet volt! Egyébként nem látott semmi gyanúsat, a stáb azt mondta, hogy természetfilmet forgatnak. De közben Idegen szerint érdekesen mosolyogtak.A találkozóhelyünk a Pongrácz tanyánál volt. Itt is megcsodáltak bennünket néhány autóból. Újabb találkozópontot jelöltünk ki, s elindultunk ebédelõ helyet keresni. Ezúttal szalonnasütés volt a menü. Hamar találtunk is egy szimpatikus tisztást, ahol a lovakat kikötöttük legelni, s nekiálltunk a túzgyújtásnak. Idegen és Hugi elmentek a szülõkért, hogy odavezessék a kocsijukat a táborhelyre. Mikor már égett a tûz is és minden készen állt a sütéshez, rájöttünk, hogy elõttünk nem sokkal szintén ebédeltek ezen a helyen. Méghozzá tehenek. A fûben ugyanis lépten-nyomon tehénlepényekbe tapostunk. Nosza nekiálltunk tehénlepény mentesíteni a tûz környékét, mert odébb költözni már nem volt hangulatunk.Íme pár kép a táborhelyrõl: [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00055.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00055.jpg[/url] [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00057.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00057.jpg[/url] [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00059.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00059.jpg[/url] [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00061.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00061.jpg[/url] [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00062.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00062.jpg[/url] [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00065.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00065.jpg[/url] [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00067.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00067.jpg[/url] [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00068.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00068.jpg[/url] A tehénszarrral való foglalatoskodás után jóízûen megebédeltünk, megittuk az összes magunkkal hozott vörösbort és heverésztünk egyet a csodálatos indián nyárban.Zsófi lova Parázs - az összes többivel ellentétben egy szemernyit sem legelt, csak állt és nézett jobbra-balra. El is neveztük Õrszemnek. Jó darabig eltréfálkoztunk vele. Ha bárki megmozdult, a többiek azonnal rászóltak, hogy az õrszemet zavarja a táplálkozásban. Ha valaki Parázs közelébe ment, Zsófi rögtön kikérte magának, hogy az õ lovát ilyen attrocitásoknak tegyék ki. Végül Zsófi akácfalevéllel kezdte etetni, s ki tudja miért, de azt megette.Parázs az õrszem: [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00081.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00081.jpg[/url] Mikor megemeésztettük a könnyûnek éppen nem mondható ebédet, s a bor is elfogyott, nem volt értelme tovább maradni. Felnyergeltünk, s hazaindultunk.Indulás hazafelé: [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00084.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00084.jpg[/url] Egészen Zsófiékig semmi nem történt velünk. A táj békés és a közeledõ õsztõl egyre színesebb, az idõ simogatóan meleg volt. A szél is csak éppen lengedezett, legyeknek-böglyöknek se híre se hamva. Ez az igazi lovasoknak való idõ!Zsóféknál Idegen vezetékre vette a már a fórumon is emlegetett fakó lovat, melyet Dieterék a tönkrement lovastanyán csomagban vettek a sajátjukkal együtt, s melyet Idegenék most megvásároltak tõlük. Innentõl az események kissé felpörögtek. A fiatal csõdör elég hercigen mutatkozott be. Elõször is megpróbált mindenkit felrúgni. Totem hatalmasat ágaskodott velem, kis híján hanyatt estünk. Nagy nehezen elindultunk. Idegen talán még soha nem vezetett lovat lóhátról, s eléggé meggyûlt a baja a Karimra folyton felugrálni akaró Ciscoval. Karim nagyon intelligensen viselkedett, de amikor kellett rúgott, hiszen Cisco nem egyszer fel akart ülni Idegen mögé. Mivel ez rendre nem sikerült neki, bánatában megrúgta azt, akit épp elért. Szinte mindenki sorra került. Akit esetleg Cisco kihagyott, arról Szellem gondoskodott. Nem haladtunk még egy kilométert sem, amikor Rodeo megõrült. Nem igazán tudom mi történt vele, de Fekete Haj hamarosan sírógörcsöt kapott, s kénytelen voltam leparancsolni a lóról, nehogy valami nagyobb baj történjen. Rodeo is csõdör, s az új fiatal és hercig mén megjelenése, Fekete Haj érezhetõ rémülete, amit a tomboló ló hátán érzett, s a szerintem hitvány szar és állatkínzó nyereg, melyet a gazdája használ együttesen kezelhetetlenné tette a lovat. Lemaradtunk, hiszen Idegen nem tudott megállni a két kakaskodó lovával, a kancák és heréltek meg mentek nyugodtan velük. Rodeot Fekete Haj már a földrõl sem tudta kordában tartani. Mivel nagyon messzire voltunk még Silveradotól, rébeszéltem, hogy üljön fel az én lovamra, én meg átültem a rodeózó Rodeora. Nagy nehezen sikerült valamennyire megnyugtatnom a lovat, s beértük a többieket. Épségben hazaértünk, ami nem volt kis teljesítmény. Silveradon láttam, hogy Idegenrõl szakad a víz, úgy le volt izzadva, mintha 40 fokos melegben lefutotta volna a maratont. Idegen és Vörös Haj új lova, Cisco Silveradon: [url="http://"http://www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00086.jpg"]www.cowboy.hu/eletkepek/tura26/images/dsc00086.jpg[/url] Fekete Haj nyerge, melyet a KLP lovas boltban vásárolt 100.000-ért annyira rossz, annyira töri a lovat (különösen az én súlyommal), hogy mindvégig éreztem a lovon a fájdalom elõli menekülési vágyat. Hátát állandóan beejtette, fejét felrángatta. Meg is mondtam Fekete Hajnak, hogy sürgõsen cserélje le a nyergét, mert tönkreteszi vele a lovat, s tönkreteszi a lovaglás élményét is. Ráadásul a fájdalomnak kitett lovon a lovaglás még életveszélyes is. A nyereg egyébként semmilyen általam elképzelhetõ testalkatú lóra, sõt semmilyen egyéb állatra nem alkalmas. Aki ezt gyártotta, az valószínûleg soha nem látott még sem nyerget, sem lovat, s valami katalógus fényképe alapján vállalkozott a nyereg elõállítására. Büntetni kellene az ilyen gyártót és a kereskedõt szintén. Szerintem a KERMI-vel kellett volna annak idején bevizsgáltatni, s nem átalakíttatásával próbálkozni, mint ahogyan azt Fekete Haj tette. Sõt meg sem szabad lett volna venni. Éppen nem voltam idehaza, mikor vette, s elvitte egy lovas tanyára, hogy a lovászok segítségével állapítsa meg, hogy jó-e a lovára. Õ szegény nem ért hozzá, de a lovászoknak kellett volna. A vak is láthatta ugyanis, hogy az a nyereg nem nyereg, hanem inkvizíciós eszköz bármely ló hátán. Talán a ló nyakára nyergelve nem törné a lovat (extra nagyon szûk a nyeregkamra), de ki hallott már ilyen nyergelési és lovaglási módiról?Lenyergelés után még beszélgettünk egy kicsit. A fûben körben ülõ társasághoz odament Sanchoék német juhász kutyája, s egyszer csak a lányomra támadt. Rendesen marcangolni kezdte. Kb. 10 méterre álltam az esettõl. A közelebb lévõ felnõttek jéggé dermedtek, s nem mozdultak. A tíz métert egyetlen ugrással tettem meg, s egy hatalmas rúgással eltávolítottam a kutyát. A lányom szinte sokkot kapott. Alig-alig tudtam megnyugtatni. Szerencsére semmi maradandó sérülése nem lett, a kutyának nem volt ideje rendes fogást találnia. Mire a lányomat lenyugtattam, a kutyát Sanchoék átvitték a szomszéd tanyájukra. Megmondtam nekik, hogy ha még egyszer meglátom a dögöt, azonnal lelövöm. Isten engem úgy segéljen, jódarabig éles fegyver is lesz a kocsimban, s valóban megölöm a kutyát. Véres Penge csak simogatta, semmi oka nem volt a rohadéknak rátámadni. Egyébként már felnõttek is panaszkodtak rá. Halálra ítéltem, s az ítéletet végre is hajtom, ha még egyszer összeakadok vele.

#31 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 9:14

Bocs, de a szolgáltatóm átmeneti zavarai miatt a képek egyenlõre nem jelennek meg. Kitartás! Érdemes õket megnézni.

#32 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 10:53

Akkor azért nem látom a képeket! Pedig kitartóan próbálkoztam... ;)))Az a németjuhász egybõl Lajost, Mercy-ék kutyáját juttatta eszembe. Pontosan ugyanaz történt: csak simogattam, erre marcangolni kezdett... Szerencsére a gazdája hamar elkergette, mielõtt fogást talált volna, de így is megijedtem - túl közel volt a nyakamhoz. ;( Úgy látszik, egyes ebek megbolondulnak, ha simogatják õket...Sheriff, ez aztán borzongató téma!Gabó

#33 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 11:02

Mûködnek a képek!

#34 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 11:16

Megerõsítés: mûködnek és jók! ;)

#35 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 15:05

Mûködnek és jók, mitöbb szuper jók!Sheriff nagyon nagyon irigyellek titeket az ehhez hasonló terepeitekért!Nálunk Csömörön igen kevés a tereplehetõség, van két három megszokott, kb másfél órás körünk, amit az utolsó fûcsomóig, szikláig, porszemig ismerünk már. Ezzel vége is a lehetõségeknek. Ha messzebre akarunk menni inkább elõbb, mint utóbb beleérkezünk vagy a városba, vagy egy autópályába vagy a Hungaroringbe, ezzel vége is a csodás zöld mezõknek erdõknek.A másik akadály, ami kivitelezhetetlenné teszi számunkra a hasonló terepeket, a társaság hiánya. Istállónkban sok ló csak státusszimbólum, a gazdik csak a bértartási díj fizetésénél jelennek meg havonta egyszer.Így jobbára csak Meggyessel és néha egy-két másik normális bértartóval éljük lovas társadalmi életünket és csak álmodozunk arról, ami nektek mindennapos dolog.Nem a keserû irigység szól belõlem, félre ne értsd, csak panaszkodtam egy kicsit és örülök, hogy nálatok ilyen jó társaság verbuválódott össze. Gratulálok hozzá és továbbra is szívesen olvasom az élménybeszámolókat! :)Üdv.: Lombardo

#36 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 20:17

Bejöttem egy kicsit dolgozni...Nem akarok offolni, de:Tök yok a képek sheriff! Lányodat sajnálom, sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy a németjuhászok a túltenyésztés áldozatai lettek és innen ered az egyre több és több genetikai és idegrendszeri hibájuk. Párom németjuhász tenyésztésbe fogott és egyik kutyáját elaltattattuk mert mindkét probléma jelentkezett nála.Keresztapámék rotweilere a kiscsikó szügyébol harapott ki egy darab bört, az meg arany szívem csak állt és nézett bambán....Akkor szivem szerint egy vascsovel addig ütöttem volna a kutyát amíg pislog.... nem vagyok agresszív... >:·/De nem az enyém az eb.Szerencsére a kiscsikesz meggyógyult, és gyönyöru kislány lett belole!Szombaton voltam Gönyün és Piroka talán akkor oktatott ott utoljára, elmegy máshova. En meg szomorú vagyok. :·(((((Pedig már kezdtem újra visszalendülni a lovaglásba, és úgy szeretnék már valami hasonló túrákra menni mint sheriff....

#37 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 23:09

Szia Sheriff!Nagyon sajnálom a lányodat, remélem lelkileg már kiheverte az esetet.Van most egy németjuhász kölyök kutyám, 11 hónapos, most kezdtem el vele kiképzésre járni. Csak azért meséltem el, mert ez a második ebem, amivel így komolyabban foglalkozom, és egy kicsit jobban belemélyedtem a kutyakiképzés rejtelmeibe, szóval vannak olyan trükkök -ha éppen nincs pisztoly az embernél:))-, viselkedési módok, amivel meg lehet fékezni a dögöt, vagy legalább is idõt lehet nyerni ilyen esetekben. Ha gondolod egy kicsit utána kérdezek a szakembereknél, mert ilyesmi olyankor is elõfordulhat, amikor nem vagy 10 méteres körzeten belül, és talán segítene a gyerekeknek, ha tudnák hogyan viselkedjenek kutyatámadás esetén.

#38 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 1. - 7:42

Kösz, de nem kell. Elméletben minden ok, csak a fene sem gondolta, hogy ez a rohadék eddig el fog menni. Ez egyébként valahol a primitív bánásmód és tartási kultúra következménye szerintem. A kutya nem az enyém, én nem foglalkoztam vele. Az én kutyáimnál ilyen soha nem fordulhatott volna elõ.

#39 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 1. - 9:30

Tisztelt MindenkI!Senki nem kommentálta új családtagom érkezését. Pedig szerintem még a képen is eléggé jól mutat Ciscó,a fakó csõdör csikó. De ami a legcsúcsabb, hogy olyan barátságos, aranyos, mint három másik.

#40 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 1. - 10:44

Szerintem nagyon jol nez ki, de ez szerintem egyertelmu. Mennyi idos amugy?