Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lábproblémák


  • Please log in to reply
1887 válasz a témához

#1841 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 10:50

Ez nem jó hír. Bíztam (és azért még reménykedem) benne, hogy valami kevésbé radikális módja van a korrigálásnak. Ha nem is 100%-os, de részeredménynek már örülnék.

 

Köszi az elérhetőséget, konzultálok vele. Elindítottam több vonalat, kíváncsi vagyok 3 "lovas" állatorvos mennyire lesz egy véleményen.



#1842 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 14:57

Nekem ő (Molnár dr.) csinált adásvételi vizsgálatot, mert a saját dokink nem tudot eljönni. Emberi kvalitásait illetően vannak kételyeim, de szakmailag eléggé jónak tűnt.

 

(én egyébként dr. Hevesi Ákost ajánlottam volna Kaposvárról, de úgy látom, dokival el vagy látva :D)



#1843 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 15:46

Szakmailag kifogástalan, többször bizonyított,olyankor is amikor más orvosok ,nem tudtak mit kezdeni a problémával. Ezért ajánlottam. Emberileg nem ismerem. És kifejezetten lábra specializálódott.



#1844 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 15:50

Egyébként Sly lovának a lábát is ő tette rendbe,pedig jó néhány állatorvos megnézte és még diagnózist sem tudtak mondani.



#1845 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 22:49

 - Drén doktort is meg lehetne próbálni.

Sopron mellett egy goromba bakpatát hozott rendbe egy éves(?) csikónál.

(Nem emlékszem, hogy átvágást halottam volna, de ettől még lehet. Kovácsot-gyógypatkót igen, meg mintha injekció-kúrát..)

Ha érdekes, utána tudok nézni.



#1846 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 24. - 12:09

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat.

Körbekérdezősködöm. Sokszázezret sajnos nem tudok költeni rá. Vágóhídról mentett hobbi-munkaló, hatalmas esztétikai és munkateljesítmény elvárások nincsenek vele szemben. Elsődleges célom, hogy normális életminőséget biztosítsak neki, azaz ne fájjon, ne menjen tönkre 10 éves korára, és hasonlók.



#1847 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 24. - 13:38

Azért majd jelezd, miket javasoltak. Hadd tanuljunk :ang:



#1848 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 30. - 18:37

Sziasztok

 

olyan kérsésem lenne ín sérülése ki mit használlt? lehetőleg természetes gyógymódokat mondjatok ha tudtok :)



#1849 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 10. - 15:39

Fejlemények nálunk: valószínűleg a herélés és az állatorvosi hiba miatt fellépő gyulladás miatt mutatott rosszabbat a valóságosnál. Most úgy állunk, hogy valószínűleg "csak" bakpatás.

 

Kirlin, én pihentettem amennyit csak lehetett. Biztos van ennél jobb módszer is, mert másfél év volt, mire helyrejött az öreg csont.



#1850 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 10. - 17:08

Ez valóban növekési hiba, a csontok gyorsabban nőnek mint az inak. Anno az én dokim kaja csökkentést, abrak minimalizáslást és fogyást írt elő.  Nem baj ha sovány, csak ne nőjön annyira, ezt mondta.

Kutyáknál is van ilyen s pont így néz ki, csak ott az alkar húzza be a felkar izületet, ott is a kaja, fehérje szegény étrend segít.

 

Vannak még ín építő anyagok, mint a Cartiflex, ezt tudom javasolni, több esetben bevált. Növekedési problémánál, hasonló volt, csak az elején. Használtam öreg lónál és olyannál is akinek hajlító ín szalag részleges szakadása volt. Mindnek nagyon sokat segített.



#1851 gyerekek

gyerekek

    Új vendég

  • Új tag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 21. - 18:08

Sziasztok!Van egy 6 éves lovam,az egyik lábán ínsérülés lett,szegény már 2 hónapja a boxban van és pihen,nem nagyon tetszik neki,már szeretne kint lenni a többiekkel,az orvos azt mondta csak pihentetni kell és helyrejön,én javulást nem látok a lába ugyanolyan mint volt,a dumó nem lohad.Ha valaki tud valamilyen krémet vagy gyógymódot szivesen fogadnám,hallottam a bliszterezésről,de a hozzávalókat már betiltották.



#1852 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 21. - 19:36

Háááát, ami két hónap után ugyan  olyan a részleges szakadás lehet, de így látatlanba, UHT nélkül csak a tapasztalatomra hivatkozom.

 

Nekem van egy már gyógyult lovacskám. Részleges mély hajlító ín szalag szakadása volt. Június  29-én reggelre három lábon állt a lovam. Előző nap még barátokkal játszadoztunk vele, semmi sántaság, vagy jel nem volt. Azonnal neki álltam állatorvost szerezni, spéci lábdoki kellett, mert olyan volt mint a törés :(.  Sikerült az ország egyik sarkából szereznem egy komoly dokit, ami minden szükséges dologgal fel volt szerelkezve. Éjszaka ért ide, 2,5 órát vizsgálata, fotózta, UHT te a lábat, mire diagnózis lett. Gipsz! Zebike egy hucul és olyan rövid kicsi lábai vannak, hogy egy sin sem volt rá jó, így a gipszelés meghíusult. A doki addig mókólt míg csinált egy nagyon komoly sínt, majd kötés, vastag betét, majd kötés...olyan lett a pacó lába,mint az én combom :) . A pata és csüd ízület a földön támaszkodó állásnak megfelelően lett kiékelve, sínelve, pócólva, vagy aki amit akar.

Gyógyszert összesen csak gyulladáscsökkentőt kapott, 3 adagot 2 naponkénti elosztásban. Egyéb fájdalom csillapítót, kencét nem kapott. Viszont vettem neki egy Cartiflexet és azt becsócsálta, a megadott napi adagban, valamint napi 500g Cavalor Stukomixet kapott.

Ez 10 napig volt rajta, utána kijött a doki. Lebontotta, UHT-te, újra vissza építette az egész hóbelevancot. Az első 10 napból 3-4 et volt boxban, utána, már ágaskodva jelezte utálja az egészet, így rövid pányvára került ( mert ő ehhez hozzá van szoktatva) .

A második hóbelevanc is 8 napig volt rajta. Doki jött UHT -zett és azt mondta, hogy fáslizzam, pányvázás maradt.

Augusztus végén kezdtem vele kicsit mocorogni, de még nagyon instabil volt a lába. Augusztusban elvittem egy western rendezvényre, hogy szokja a helyet, az idegent. Szőrén lovacskáztak vele az ottani gyerkőcök, szigorúan lépés, max kicsi ügetés.

Szeptemberben heti 2-3 x kb 15-20 perc lépés, ügetés nyereg alatt.  Természetesen továbbra is pányva, de most már 8-10 méteres. Szeptember végén doki UHT, nagyon szépen gyógyul, a UHT szerint a sérülés össze forrt, regenerálódott. Doki szerint olyan sebességgel jött rendbe a lába, hogy az csoda. Arra utalt, hogy az ilyen vad körülmények közt, a régi formájukban megtartott kis lovak regenerációs képessége összehasonlíthatatlanul jobb mint a mai modern sport lovaké.  Októbertől karámba került a barátnőjéhez és azóta is vele van. Most december 21 és makk egészséges, jó kedvel dolgozik, minden jár módban tisztán megy és imádom!

 

A költségeket nem írom ide le...

 

Tehát hívni kell egy szakorvost és bele kell nyúlni nagyon mélyen a zsebbe. A boxba zárás lehet ront rajta, ha nem is ín, hanem csonthártya, vagy csont sérülésről van szó, de én nem vagyok orvos!


  • Fifikusz kedvelte

#1853 Tímea

Tímea

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 10. - 11:42

Egy 10%-os ínszalagszakadás mennyire okozhat problémát a későbbiekben? A sérülés évekkel ezelőtti, a ló azóta munkában van, mi a tapasztalatotok, nagyon vigyázni kell rá, nagy eséllyel lesz vele probléma a későbbiekben, vagy ha már 100%-osan rendbejött, akkor nincs különösebb jelentősége?

Ebben a témában (szerencsére) egyáltalán nem vagyok jártas.
Köszönöm a segítséget!



#1854 Sarah-Miss

Sarah-Miss

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 20. - 21:31

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy tapasztalat szerint mik az előzményei a patairha-gyulladásnak? Például a pata mennyire meleg, ha megfogjuk? A ló mennyire viselkedik feltűnően másképp? Mennyire tud mozogni? 
Attól félek igazából, hogy, ha valami baj van, nem veszem észre. Mindig ellenőrzöm a lovaim patáját, és néha reggel szinte teljesen hideg, ma viszont (igaz, munka után volt) sokkal melegebb volt, mint máskor, nem kimondottan forró, de elég langyos. És a hátsó lábait is pihentetgette. Lehet máskor is ennyit szokta, csak nem tűn fel (hajlamos vagyok túlreagálni dolgokat. xP). Munka közben (futószárazás) nem volt semmi, nem állt ellen, mikor gyorsítottam, ugyanúgy ment, mint máskor (sőt, máskor szerintem többet kell noszogatni, elég lustácska néha).

A másik pacim a futószárazás elején makacskodott, de aztán minden ment rendesen, mondjuk néha azért lelassított, visszaesett lépésbe/ügetésbe.

Szóval tapasztalatokra, tippekre lenne szükségem, arra az esetre, ha baj van. :)



#1855 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 21. - 0:45

 mik az előzményei a patairha-gyulladásnak?

Heveny, körülírt savós patairha-gyulladás: Külső mechanikus traumák, pl. ütés, zúzódás,rosszul felfelvő patkó, köves, kavicsos talaj nyomása a túlzottan kifaragott talpra, patkószeg nyomása...

Általános heveny savós patairha-gyulladás: Trauma, pl. vágtázás betonon, köves úton, de leggyakrabban emésztőszervi megbetegedéseket kísérő indikáció (felszívódó bomlástermékek), baktériumtoxinok.



#1856 atecc

atecc

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 1. - 17:33

Segítséget szeretnék kérni!

Idén márciusban 4 éves appaloosa kanca bal hátsó lába,szerintem csüd izületnél ropog,de lehet a csánk is,nem teljesen egyértelmű. Több mint egy hónapja hallom,nem sántít,de mintha kicsit vizesebb lenne a másiknál.Munka után leapad de nem csont szárazra.Nem minden lépésnél,néha semmi hang,majd egy futószáras körön át végig.Tavaj volt külső trauma,belerúgott a karám kerítéslécébe a bal hátsó láb hajlító inával.Akkor be is dagadt az ina,és ahogy gyógyult,apadt akkor látszott a sérülés pontos helye az inán,de ez elmúlott,tisztán jár,de a recsegés(nem egyszeri nagy pattanás)megjelent.Talán hogy még növésben van,vagy megerőltettem?Jó minőségű zabot kap,és néha nem túl jó szénát.Lovaglás után mindíg lemosva a lábvég hidegvízzel.patkolva van négy lábra kis sarokkal.De gondolom ez nem lényeges,mivel csak az egyik lába ropog.heti 3-4 alkalommal kb egy órát megy aztán angolboxban van.Sajnos nincs lehetőség a karámozásra,csak mozgatásra(futószár,idomító lovaglás,terep).Hát ennyi jutott eszembe,ha még merül fel kérdés,megválaszolom :)



#1857 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 2. - 19:13

A ropogáshoz nem tudok hozzászólni azon túl, hogy állatorvos talán többet tudna mondani, de szeretném megkérdezni, hogy egy négy éves, heti 3-4 órát mozgó, boxban álló lónak mi szüksége van a négy lábra patkolásra? Ráadásul sarokkal? Lehet, hogy a jelen kérdés szemszögéből tényleg nem érdekes, de hidd el, egyébként nagyon is.

 

"A patkolást kivéve nincsen károsabb befolyás a pata egészségére, mint az istálózás." Nemes Dászkál György (M. Kir. Honvéd Fõállatorvos): Lóisme, 1898

A saját gondolataimat már leírtam másik topikokban, de szívesen részletezem a miérteket, ha valakit érdekel.

 



#1858 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 23. - 13:41

A pataápolás topikba írtam a Rockley Farmról, de azt hiszem itt is érdekes lehet. 



#1859 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 25. - 21:47

Sziasztok!
Ínhüvelygyulladással találkozott már valaki,ha igen nagyjából mennyi intenzív pihenőt, esetleg étrend kiegészítőt kapott az érintett hátas ?



#1860 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 26. - 0:29

Nekünk volt tavaly, mind a két első lábában. Egy másik sérülés miatt terhelte túl az elejét.
Hűtő fásliztunk, napi kétszeri cserélgetéssel, melegebb napokon akár háromszor is. (2 kötözés között hagytunk időt a lábnak, bőrnek kicsit száradni, levegőzni).
Az abrakot teljesen elvettük (egy marékkal kapott csak, meg répát, hogy ne hisztizzen, míg a többi eszik). Ezen kívül kapott ha jól emlékszem 7 napos phenylbutazon kúrát.
Alapvetően nem tudom mennyi volt az ínhüvelygyulladás gyógyulási ideje, mert mind a négy lábának volt baja, és azokat is meg kellett várni. De végig bokszban kellett maradnia, és legalább 1 hónap volt, mire lement a gyulladás teljesen (tény, nekünk közre játszott az, hogy a másik fájós lába miatt továbbra is ezekre terhelt.)
Utána fokozatosan lehetett visszahozni munkába, de teljesen rendbe jött. A sok tavalyi sérülés, betegség közül ez volt a legkönnyebb, mind időben, mind költségben, vagy bármi másban.
 



#1861 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 26. - 9:27

Köszönöm a gyors választ. Sajnos korán kapott nagy terhelést a lovam (két hét) így visszasérült és ismét ínhüvelygyulladása lett. Aztán most mindenképp várok heteket és fokozatosan teszem vissza munkába. (érdekes h a doki kétszer is volt, az elsőnél (egy héttel a sérülés után) meg a másodiknál (4 nappal a sérülés után), és mikor jött sosem volt sánta. Külsőleg mi is like-ice-al kenjük a lábát és ráfáslizunk.

Akkor remélem mi is szövődmények nélkül rendbejövünk,köszönöm szépen :)



#1862 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 25. - 17:14

Sziasztok ,folyamatos vizesedés az ín mögöt,milyen problémára utal ? Lehet e gyógyitani s lesz e még belöle ugró ló ? Elöre is köszi a válaszokat István  



#1863 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 26. - 21:50

Lehet keringési probléma.

Szerintem inkább tünet, nem maga a baj.

 

Jó régen volt hasonlóhoz  közöm - versenyfogatba betett, reaktivált idősödő lipicai kanca lábai reggelre vizesen beszűrődtek.

Ezért esténként tréningfluiddal (kámforszesz szerű valami volt) bedörzsöltem, melegfásliztam (puhán, lazán). Ha ez elmaradt, a ló "topa" volt - egyébként talpon lehetett tartani, végigcsinálta/tuk a hollandiai VBt.

 

Így, valamivel több tapasztalattal azt gondolom, hogy a valamiért elégtelen keringés nem viszi el munka után maradéktalanul a salakot az inakból, izmokból, ízületekből - ezért mozog aztán kötöttebben, merevebben, jóval nagyobb a sérülésveszély a csökkent rugalmasság miatt. Ezt JELZI a vizesedés.

 

Ugye a megfelelő keringést segíti a helyes patafaragás-patkolás, bemelegítés-lesétáltatás, munka után a hűtés/melegentartás, a tartásmód és még biztos egy csomó dolog.

Ezekhez lehet támogatást adni különböző "csodaszerekkel"- de azok csak segítenek, de maguk nem oldják meg a problémát.

 

Szerintem, ha sikerül a gondot kezelni, megoldani, akkor ez nem fogja különösebben csökkenteni az inak terhelhetőségét!



#1864 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 30. - 10:00

Köszönöm



#1865 LiXa

LiXa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 7. - 9:15

Sziasztok!

  A segítségeteket szeretném kérni. Tudom, hogy állatorvost kell hívni, fogok is, de addig is hátha tudtok valamit segíteni.
20 éves lovamat betegség után laza futószármunkára fogtam, heti 2-3 alkalommal. Már egy hónapja dolgozunk és egy hete egy picit beduzzadt a jobb inának a felső része. Nem nagyon, csak egy kicsit vizes volt. Előtte 2 nappal voltam nála, akkor nem volt semmi baj, fél órát ment futószáron, nem szűk körön, nem csúszós talajon. Amikor észrevettem a kis duzzadást megnéztem a mozgását óvatosan, hogy mennyire fáj neki. Bal kézen semmi sántítás, magától néha még ügetésbe is elindult, akkor se volt semmi. Jobb kézen volt egy nagyon minimális, de egy-egy kör sétánál többet nem engedtem neki. Láthatóan alig fáj neki, a duzzanat nem igazán ment lejjebb, de nem is érzékeny, hajlik meg minden. Van valami tippetek, hogy mi lehet ez? Ma hívom a dokit, de addig is néhány naponta mozgatom óvatosan, nehogy beálljon neki vagy valami.
 A segítséget előre is köszönöm :)



#1866 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 16. - 9:15

http://index.hu/tudo...a_kiborg_lovak/



#1867 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 16. - 9:31

Megelőztél. Későn reggeliztem (másodszor).



#1868 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 31. - 10:45

Sziasztok! Nem is tudom hogyan kezdjem... Neno "kapcsolatunk" elején is produkált olyanokat, hogy egyik nap erősen sántított, másnap pedig semmi gondja. Nos, ezt most újra elkezdte, de ebben a fél évben ez a 3. Mindig másik lábára, először alig bír rálépni, pihenteti, emelgeti, elég meleg a patájánál és a pata felett. Általában nincs a patájában idegen anyag ilyenkor. 1-2 nap múlva pedig kutya baja, mintha elvágták volna és megszűnik a melegedés is. Bedagadva nincs. Valakinek esetleg ötlete, találkozott már ilyennel? 

 

(tudom, állatorvos... de kicsit szkeptikus vagyok azok után, hogy egy patacsont-süllyedést is csak úgy röntgen és mindenféle vizsgálat nélkül annyival nyugtázott, hogy tetessünk rá gyógypatkót... )


  • Eva kedvelte

#1869 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 23. - 21:17

Sikerült megfejteni az okát?

#1870 _rebikeh_

_rebikeh_

    Új vendég

  • Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2017 december 22. - 15:01

Sziasztok! Nem is tudom hogyan kezdjem... Neno "kapcsolatunk" elején is produkált olyanokat, hogy egyik nap erősen sántított, másnap pedig semmi gondja. Nos, ezt most újra elkezdte, de ebben a fél évben ez a 3. Mindig másik lábára, először alig bír rálépni, pihenteti, emelgeti, elég meleg a patájánál és a pata felett. Általában nincs a patájában idegen anyag ilyenkor. 1-2 nap múlva pedig kutya baja, mintha elvágták volna és megszűnik a melegedés is. Bedagadva nincs. Valakinek esetleg ötlete, találkozott már ilyennel?

(tudom, állatorvos... de kicsit szkeptikus vagyok azok után, hogy egy patacsont-süllyedést is csak úgy röntgen és mindenféle vizsgálat nélkül annyival nyugtázott, hogy tetessünk rá gyógypatkót... )

Szia! Ez nálunk is folyamatosan fennál,de még nem találtunk megoldást a problémára.

#1871 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 23. - 9:39

Sikerült megfejteni az okát?

 

Azóta szinte napi mozgásban van és nem produkálta hálisten.



#1872 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 4. - 19:35

Sziasztok. Ammedig nem jön a doki addig tudtok nekem ajánlani csüdsömört mivel kezeljem??

#1873 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 4. - 19:36

Sziasztok. Ammedig nem jön a doki addig tudtok nekem ajánlani csüdsömört mivel kezeljem??

#1874 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 4. - 19:39

Sziasztok. Tudtok valamit ajánlani hogy a csüdsömört mivel lehet kezelni, ammedig nem jön a doki?

#1875 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 5. - 11:22

Szia, lassar paszta, gyógyszertárban van előre kevert. De ha csak mikulicod van, akkor azt.

#1876 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 5. - 18:03

Oktenidin-dihidroklorid/fenoxietanol spram van az is jó?

#1877 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 6. - 6:59

Azt nem tudom, nem ismerem.

#1878 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 6. - 8:55

  Őszi és téli veszély: Csüdsömör – és a gyógyír az Equiminstől

 

A csüdsömör   Csüdsömör lovaknál: okai, kezelése

 

Oktenidin-dihidroklorid/fenoxietanol spram van az is jó

 

oktenidin-dihidroklorid/fenoxietanol

 



#1879 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 6. - 12:30

Oktenidin-dihidroklorid/fenoxietanol spram van az is jó?

 

Csak a kérdezett kiszerelés egyik felhaszálásáról.



#1880 xabina33

xabina33

    Új vendég

  • Új tag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 19. - 17:44

Már szépen lejött róla a seb,már csak szárítani kell a sudocrem vagy a körömvirág krém melyik a jobb??