Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hogyan látja a ló a színeket?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
43 válasz a témához

#41 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 20:19

Ne haragudj lehet, hogy én vagyok értetlen, de a kosfejû ló többet lát, mint egy arab??vagy hogy is van ez??A lovak azok az elõttük levõ néhány métert megjegyzik, én úgy tudom és emlékezetbõl kerülik ki az úthibákat-ezek szerint nagyon jó a rövid távú memóriájuk is..szerintem akkor hagyatkozik a lovasára, ha az egyik irányba eltolod a lovat, mondjuk balra és akkor a pont alá meg elé esõ tárgyakat nem látja...vágjátok mit szeretnék mondani??vagy nem? Posted Image

#42 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 20:20

idézet:
Eredeti szerzõ: Mámor:Ne haragudj lehet, hogy én vagyok értetlen, de a kosfejû ló(pl.nóniusz) többet lát, mint egy arab??vagy hogy is van ez??A lovak azok az elõttük levõ néhány métert megjegyzik, én úgy tudom és emlékezetbõl kerülik ki az úthibákat-ezek szerint nagyon jó a rövid távú memóriájuk is..szerintem akkor hagyatkozik a lovasára, ha az egyik irányba eltolod a lovat, mondjuk balra és akkor a pont alá meg elé esõ tárgyakat nem látja...vágjátok mit szeretnék mondani??vagy nem? Posted Image [/QUOTE]

#43 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 21:59

erre a "nem-lát-maga-elé" dologra szeretnék reagálni. csak nézd meg, hogy lehajtja a ló a fejét amikor megközelít egy ugrást. szentem oan 340°ot lát a ló, közvetlen maga elé és maga mögé valóban nem lát és elképzelhetõnek tartom teljesen, hogy igen, más képet lát egy kos- és egy csukafejû ló, maybe minden lónak a képe torzul. szerintem nem is annyira az a kérdés, h mien színeket lát a ló, hiszen arra sosem tudunk biztos választ adni, hanem h azt látja egyáltalán, úgy, ahogy mi? mondjuk ezügyben is meg kell kérdeznem a lovaimat...UI: ha vki le(f)ordítja nekem a teszteket, szívesen megcsinálnám, csak ennyire azért nem tok angolul. szal help me, angolul tudó riderek Posted Image nekem olasz szövegeket linkeljetek befele Posted Image

#44 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 12:00

érdemes megnézni a lovasélet feb.- i számában a látásról szóló cikket. nagyon jó, mert arra is kitér hogy milyen a ló látótere. elég ijesztõ dolgokat ír. amióta elolvastam még jobban tisztelem a lovat gazdájába vetett bizalma miatt(is).