Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Patacipõ


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
46 válasz a témához

#1 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 8. - 21:36

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni patacipõkkel kapcsolatban. Mivel teljesen járatlan vagyok a témában, így kiváncsi lennék a tapasztalataitokra. Nem olcsó mulatság egy ilyet venni. :hupp: Van egy herélt lovam, akinek nem túl jó a patája. Amióta nálunk van patkót hord, mert nélküle lesántul és szétmorzsolódik a patája. Sajnos azonban 2-3 hetente leszakítja magáról, ami egyáltalán nem tesz jót sem a patájának, sem a lába egészségének. A kovácsom jó munkát végez, nem a munkájával van gond. Sõt, tényleg minden tõle telhetõt megtesz, de csodát õ sem tud tenni (sajnos). Sokat javított rajta, de ez a probléma a fõ akadálya a jobb pataszerkezetnek. Szeretném megelõzni a bajt, amit a patkó letépése okozhat, így most patacipõ beszerzésén gondolkozom. Hallottam róla, hogy van olyan fajta, amit csak munka idejére kell feltenni a patára. Egy ilyen lenne jó nekünk! :D Amikor nem dolgozunk, akkor kicsi karámban lenne mezitláb, hogy megerõsödhessen a patája. Egyébként félrideg tartásban tartom otthon, homokos talajon (,bár most több a sár, mint a homok). Félvér hobbiló (kicsi, fordulékony, gyors), nem ugrik, extrém igénybevételnek nincs kitéve. Körülbelül hetente 2-3 alkalommal lovagolom. Kúraszerûen kap Biotint. A patkót minden esetben a legelõn szakította le (ott nincs sár) és párszor a karámban, amikor produkálta magát a többieknek. Sajnos mindenképp le kell kerítenem a karámjából, hogy ne tudjon nekilendülni az ugrálásnak és a legelõt is elfelejtheti egy ideig. :hupp: (A "leszakítja a patkót" kifejezés nem véletlen, szó szerint azt teszi!) Várom a tapasztalatokat, hogy láttatok-e már ilyet és ha igen, milyen márka volt. Nem zavarta a lovat? Biztosan illeszkedett? Nyugodtan lehetett vele lovagolni? Köszönöm a segítséget! :ang:

#2 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 7:11

Én sokáig használtam a Lizával, amikor fel-fel lobbant a savós pataírha gyulladása, és nagyon szerettem, de csak akkor maradt rajta tartósan, ha fel volt ragasztva, különben elhagyta :gm: és ahhoz kicsit drága.... Nem emlékszem milyen márka volt (ennek már jó 7-8 éve) de itthon vettük az biztos :)

#3 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 8:39

Én sokáig használtam a Lizával, amikor fel-fel lobbant a savós pataírha gyulladása, és nagyon szerettem, de csak akkor maradt rajta tartósan, ha fel volt ragasztva, különben elhagyta :gm: és ahhoz kicsit drága.... Nem emlékszem milyen márka volt (ennek már jó 7-8 éve) de itthon vettük az biztos :)


Szia!

Felragasztottad a lóra? Érdekes megoldás! :D
Ahogy tapasztalom, Magyarországon nem árulnak olyat, amit szeretnék. Gyógycipõ és hasonlók vannak, de én nem arra gondoltam. Külföldi honlapokon találtam, de az ára nem túl barátságos.
Köszönöm, hogy írtál! :ang:

#4 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 8:55

Svájcban sok ló használja. Nagypályás ugrólovak is, akik amúgy mezítlábasak, mert általában fedelesben vagy pályán közlekednek, de ha terepre mennek, akkor cipõt adnak rájuk. Ott olyat láttam közelrõl, amit egy kis gumikalapáccsal kellett helyre igazítani, aztán mint a síbakancsot, csattal rögzítették. Nem hagyták el. Mondjuk ez is 10 éve volt...

#5 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 9:04

A mienk is csattos volt :) de a Liza folyamatosan hordta, különben szó szerint szétmállott a pataszaru, és õ bizony többet elhagyott :) Volt saját ragsztója amivel (mint a mûkörmöt) fel lehetett ragasztani.

#6 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 9:16

én is kerestem kb egy éve, de csak amerikában lett volna használható, marha drágán. A mi hasonló bajunkat (a telivéremnek még tályogja is volt) végül az equimins termékei oldották meg. egyszerre etettem-etetem most is az advance-t és a hoff mendert és ez az egy segített, a "sima" biotinos cuccok nem használtak.

#7 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 20:51

én is kerestem kb egy éve, de csak amerikában lett volna használható, marha drágán.

A mi hasonló bajunkat (a telivéremnek még tályogja is volt) végül az equimins termékei oldották meg.
egyszerre etettem-etetem most is az advance-t és a hoff mendert és ez az egy segített, a "sima" biotinos cuccok nem használtak.


Köszönöm az ötletet, kipróbálom. :yeah:
Kell valami megoldást találnom, mert érzem, rossz vége lesz. Azt kihagytam a történetbõl, hogy most legutoljára valószínûleg bele is lépett a szögbe, mikor letépte a patkót. Bemeneti seb nem látható, de gyengén szivárgott valami átlátszó folyadék, amikor patakutatóval megnézte a kovács. Még nincs elfertõzõdve és kapott antibiotikumot is, de lehetne rosszabb.

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 21:01

36-40 körül itthon is kapni..bár attól függ milyen tipust akarsz.. Már én is gondoltam rá évekkel ezelõtt, de akkor már mind a 4 lábra vennék...most meg már 8-ra kéne. :dev:

#9 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 21:04

A mi Dimink is levette a cipõt, de már nem tudja, a kovács behatotta a patkó végeit!

#10 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 21:44

A mi Dimink is levette a cipõt, de már nem tudja, a kovács behatotta a patkó végeit!


Behatotta? :hupp: Ezt most nem igazán értem. Mire gondolsz Csikasz?

#11 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 8:24

Behatotta? :hupp: Ezt most nem igazán értem. Mire gondolsz Csikasz?

Szerintem behajtotta.

#12 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 20:32

Szerintem behajtotta.


Igen, erre én is gondoltam, de számomra nem világos akkor sem. Ennél rövidebb nem lehet a patkója, mint most, mert akkor nem ad támaszt. Nincs mit behajtani. Külön a számára alakítja a kovács a patkót, hogy semmiképp se maradjon felesleges rész, amire ráléphet.

#13 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 20:50

Biotinnal próbálkoztatok már? A morzsolódó, könnyen terülõ patának nem feltétlen barátja a homokos talaj. Csikaszt meg nyugodtan hívd fel, élõszóban könnyebb átbeszélni.

#14 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 21:00

Bocsika, igen behajtotta! Ez úgy néz ki, hogy a patkó vége vissza van hajtva a csüd felé, lehetetlen rálépni!!!! Patacipõ kizárólag ideiglenes megoldás, hazánkban is lehet kapni, de dbja 35-40 körül van. Amerikából lehet rendelni, de vannak osztrák honlapok is ahol kapható!

http://www.nagylovas...i...7608&lng=hu - momentán ez szinte ingyé van, bár nem tom mennyire jó!
http://www.painthors...?productID=1512 - no meg ez is.
http://www.velemeny....utikus-patacipo - ez is... http://www.google.hu...ved=0CCwQ9QEwBA hogy hogy ezeket nem látjátok!

#15 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 22:20

Bocsika, igen behajtotta! Ez úgy néz ki, hogy a patkó vége vissza van hajtva a csüd felé, lehetetlen rálépni!!!! Patacipõ kizárólag ideiglenes megoldás, hazánkban is lehet kapni, de dbja 35-40 körül van. Amerikából lehet rendelni, de vannak osztrák honlapok is ahol kapható!

http://www.nagylovas...i...7608&lng=hu - momentán ez szinte ingyé van, bár nem tom mennyire jó!
http://www.painthors...?productID=1512 - no meg ez is.
http://www.velemeny....utikus-patacipo - ez is... http://www.google.hu...ved=0CCwQ9QEwBA hogy hogy ezeket nem látjátok!


Köszönöm az ötletet, a patkóhajlítást megbeszélem a kováccsal. Amiket találtál, azokat már körbejártam. Paint horse lovasboltjával már leveleztem, ez nem az amit keresek. A többi gyógycipõ, teljesen más a funkciója. Már kezdek egészen tájékozott lenni a témában a neten keresztül, de én inkább személyes tapasztalatokat kerestem. Másrészt, hátha valami nekem nem jutott eszembe a megoldást keresgélve.
Magyarországon a patkó helyettesítésre kitalált patacipõ még nagyon gyerekcipõben jár, de létezik amit keresek. (Jó lenne tudni, hogy ez PR vagy valóban tudja azt, amit mondanak.) Ha valakit érdekel, itt egy videó, ahol megtekinthetõ. Már ki is választottam ami jó lenne szerintem, de az ára miatt még tájékozódom, hogy van-e másik megoldás.
(Persze a termékkel kapcsolatban is van még kérdésem, ha nem marad más választásom. Tájékozódni próbálok.)



Persze ezen kívül számos videót lehet találni olyan lovasokról, akik használják. Ez egy promóciós videó, de ott már feldob rengeteg ilyet. Szerintem érdemes megnézni, mert okos ötlet, ha valóban jó a ló lábának.

#16 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 22:31

Biotinnal próbálkoztatok már?

A morzsolódó, könnyen terülõ patának nem feltétlen barátja a homokos talaj.

Csikaszt meg nyugodtan hívd fel, élõszóban könnyebb átbeszélni.



Szia! :ang:

Az elõzõ hozzászólásomból kimaradt, hogy rég láttalak titeket! :ang: Remélem jól vagytok és köszönöm, hogy foglalkoztok a bajommal.
Válaszodra a válasz, igen, kúraszerûen kap Biotint. Tudom, hogy a homokos talaj nem jó a terülõ patának, de neki nem terül. Nincs ilyen gondja. Egyszerûen rossz szerkezetû patát örökölt, amivel régen nem foglalkoztak. Sokat javult nálunk, már korántsem olyan rossz, mint mikor idekerült, de az állandó patkóletépés miatt nem tud jobban rendbejönni. (És egyéb sérülés veszélye is kilátásban van így!)
Azért írtam a fórumra és nem egyenként hivogattam a lovas barátokat, mert itt több emberhez eljut. Hátha valaki már járatosabb ebben a témában. :)

#17 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 10. - 22:44

Hát, ha ennyi off lehet itt: valóban régen. Itthon vagyunk ám, szinte mindig. :kocc: :ang: A többihez: figyelmetlenül olvastam, bocs. Remélem a patkóletépést meg tudjátok oldani a kováccsal.

#18 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 11. - 20:49

Én már látta ilyen cipõt élõben, évekkel ezelõtt lehetett itthon kapni ( nem pont ilyet, hanem azt a három ponton összehúzósat) .

#19 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 11. - 22:20

http://www.lovasok.h...products_id=705

Engem érdekel ez a téma, nagyon tetszik az alapgondolat, de kiváncsi lennék, valóban jó e. Sokkal jobbnak tartom mint a patkót.

#20 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 11. - 23:28

http://www.lovasok.h...products_id=705

Engem érdekel ez a téma, nagyon tetszik az alapgondolat, de kiváncsi lennék, valóban jó e. Sokkal jobbnak tartom mint a patkót.


Örülök, hogy másnak is tetszik a gondolat. :D
Ha valóban "mûködik", akkor jobb lenne a patkó helyett, mert nincs a szög által okozott roncsolás sem, könnyebben szoktatható át mezitlábasra is. (+ a saját problémámat is megoldaná.)

#21 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 12. - 7:33

Próbálok keresni majd képet, ha eljutok Anyuékhoz, a mienkrõl. Akkoriban a Liza lába katasztrófális állapotban volt (idült patairha gyulladás + mindkét oldalon rotálódott patacsont) és a ló patacipõ nélkül gyakorlatilag lépni sem tudott, csak feküdt :( a patkót meg egyszerûen nem lehetett rá felütni, mert szétporlott a szarú. Mûtve is volt a lába, a hegyfalat bontották le nullára, a mûtét utáni regeneráció során is a patacipõt javasolták. Valami olyasmi volt, mint amit chyki linkkelt, árban is hasonló :gm: nem volt olcsó az elhagyásokat finanszírozni :D

Én Equistro Kerabol-t itatok, ez az egyik (ha nem A) legjobb ilyen jellegû készítmény. Manapság is minden tavasszal kapnak egy ivókúrát a "bizrtonság kedvéért", annó Liza folyamatosan szedte.

#22 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 12. - 8:37

Kerabol helyett ez sem rossz. Naponta 3x3-4 tabletta. 2-3 hónapig. (Az idézet humán weboldalról van.)
11, SILICEA Schüssler - só / Acidum silicicum Schüssler-só (SiO2 * xH2O - kvarc, kovasav): mely Schüssler-só erõsítõ, regeneráló, idegrendszeri készítmény, az ingerekkel szemben ellenállóvá teheti az idegeket, reszorpciós szer, a gyulladásos folyamatokban képzõdött nedveket felszívja, gennyes gyulladások esetén alkalmazható. Erõsítheti az ereket, a bõrt, a hajat, a körmöket( pata), porcokat és a csontokat.

#23 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 12. - 9:33

A Silicea jó, mert segíti a felszívódást, és beépülést ha van minek felszívódnia ;) Én EGYÜTT adnám a 2-t akut esetben :)

#24 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 12. - 10:07

A Silicea jó, mert segíti a felszívódást, és beépülést ha van minek felszívódnia ;) Én EGYÜTT adnám a 2-t akut esetben :)


Akut esetben mindenképpen. :)
Jómagam idült esetekkel találkozom. (Akut savóspatairha gyulladásnál mást csinálok. :) )

#25 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 12. - 21:11

Próbálok keresni majd képet, ha eljutok Anyuékhoz, a mienkrõl. Akkoriban a Liza lába katasztrófális állapotban volt (idült patairha gyulladás + mindkét oldalon rotálódott patacsont) és a ló patacipõ nélkül gyakorlatilag lépni sem tudott, csak feküdt :( a patkót meg egyszerûen nem lehetett rá felütni, mert szétporlott a szarú. Mûtve is volt a lába, a hegyfalat bontották le nullára, a mûtét utáni regeneráció során is a patacipõt javasolták. Valami olyasmi volt, mint amit chyki linkkelt, árban is hasonló :gm: nem volt olcsó az elhagyásokat finanszírozni :D

Én Equistro Kerabol-t itatok, ez az egyik (ha nem A) legjobb ilyen jellegû készítmény. Manapság is minden tavasszal kapnak egy ivókúrát a "bizrtonság kedvéért", annó Liza folyamatosan szedte.


Lisawica!
Kiváncsi lennék a képekre! :) Nem semmi, amin keresztül mentetek, örülök, hogy már jól van a lovad. :yeah:
A kiegészítõt pedig kipróbálom, amint elfogyott a Biotin.

Mindenkinek köszönöm az ötleteket. A kiegészítõ csak hosszabb távon megoldás (alkalmazom is), ezért is keresem a megoldást. A patája is a javulás útján, csak úgy látom nem tud jobban rendbe jönni, ha folyton roncsolja a letépésekkel. Egy helyben toporgunk így. Egyébként nem beteg a ló. Köszöni, nagyon jól van. A mai foglalkozáson is igazán lendületes volt, de odafigyelt rám. :D

Változatlanul jó ötletnek találom a patacipõt, tájékozódom a témában. Ezért is indítottam ezt a topikot, mert érdemes odafigyelni a hasznos újításokra. Gondolom, nem csak engem érdekelnek az újdonságok, amik kényelmesebbé, egészségesebbé tehetik a lovaink életét. ;)

#26 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 12. - 23:09

Igazán engem az érdekelne mennyire tartósak. Mert ugye nemigen van rá szükség ha pl. kimegyek jó talajon sétálni 20 percet, de annál inkább ha terepre megyek vagy betonon, ott pedig a patkó sem az igazi. Amúgy meg mivel a lovam patája rendben van, az állandó patkóviselés nem lenne fontos. Heti 2-3 alkalom mellett vajon tényleg olyan drága e? Mert az ugye azt jelenti hogy hat hetente a körmölés mellett fizetek plusz 5000ft-ot ha új patkó, 3-at ha nem, ha visszaütjük. Mondjuk 12 hétre 8000ft-ot. Ha egy ilyen kitart mondjuk egy évig heti 2-3 alkalom plusz egy-két nagyobb túra mellett, rögtön nem is olyan drága, csak annyira mint egy patkó. De az az igazság, hogy elképzelni sem tudom mennyire tartós.

Edited by chyki, 2010 december 12. - 23:11.


#27 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 6:22

Hát a mienk éjjel-nappal rajta volt a lovon, és nem ment tönkre, pedig jó egy évig hordta, közben csak az elhagyottokat kellett cserélni, amikor már ragasztva volt, és nem hagyta el, simán bírta :) Szerintem valahol meg is van (maga a cipõ) ha lesz idõm feltúrni a padlást megkeresem, és lefotózom :)

#28 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 9:35

Szerintem is kitart a cipõ 1-2 évig mindenképp, bár én csak mások tapasztalatát olvastam (külföldi topikok). Így szerintem megéri. Bennem azért még jópár kérdés felvetõdött. Feltettem a kérdéseimet két nagyobb cégnek is, ma reggel válaszolt is az egyik. (A másik választ még várom.) Elég-e csak az elsõ két lábra? Milyen magas? Mert ha magasabb, mint egy patkó, nem biztos hogy egészséges a ló számára (és kényelmetlen is). A válaszban nem kaptam pontos magasságot. Szerintük körülbelül olyan magas, mint egy patkó és elég a két elsõ lábra, ha a ló eddig is csak az elsõ két lábán hordott patkót. Fontos tudni, hogy amennyiben kis patájú lovad van, úgy a pata alakja közelít a kör alakú patához vagy szélesebb, mint hosszabb az alakja. Ez nem túl jó patacipõ választék szempontjából, mert ilyen alakúra nagyon kicsi a választék. Értem ez alatt, hogy kb. 10 féle patacipõbõl csak 2 féle olyan alakú, ami jó neki. Az összes többi olyan patára készül, ami hosszabb, mint szélesebb. Tehát maradt nekem 2 féle, amibõl az egyiket most futtatja ki a cég (ez a fent említett) és majd tavasz-nyár szezonban hoz ki egy újabb, jobb terméket (ezt õk írták)ilyen alakú patára, a másiknál pedig nem írják, hogy a hosszúsághoz milyen széles a cipõ méretenként. Ez érdekes, hiszen szerintem ezt fontos lenne tudni. Levelet írtam nekik, majd válaszolnak. Még annyit hozzátennék, hogy minden patacipõ más-más céllal készül. Rövidebb vagy hosszabb távra, különbözõ terepekre, ugratásra is vagy sem, gyors, fordulékony lovakra, lovardai munkára... Tehát jó, ha van választék, hogy a megfelelõt választhasd a lovadnak. Gondolom itt visszaköszön, hogy melyik tartósabb, fogja jobban, másképp a patára a cipõt, idõjárás-ellenállóbb anyagból készült...stb.

#29 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 12:08

A videók amiket e témában megnéztem azok között volt ilyen-is meg olyan is. Elsõ kettõn hordott meg 4 lábon hordott is. Ami még tetszik, a pártaszél lelépést megakadályozza, így nekünk ezért is szerencsés lehet. Amit belinkeltem, az pl. úgy néz ki mintha csak egy pataharang volna a lovon, kinézetre sem rossz. De pl. sárban, jéges, fagyott talajon hogy mûködik?

Edited by chyki, 2010 december 13. - 12:21.


#30 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 15:12

A videók amiket e témában megnéztem azok között volt ilyen-is meg olyan is. Elsõ kettõn hordott meg 4 lábon hordott is. Ami még tetszik, a pártaszél lelépést megakadályozza, így nekünk ezért is szerencsés lehet. Amit belinkeltem, az pl. úgy néz ki mintha csak egy pataharang volna a lovon, kinézetre sem rossz.
De pl. sárban, jéges, fagyott talajon hogy mûködik?



Igen, sokféle van. Ezért fontos, hogy olyat válassz, ami a te lovaglási szokásaidnak megfelel. Ha szeretnél ilyet, az elsõ, hogy tisztában legyél a lovad patájának méretével. Én például a Gloves-t néztem ki, de mivel szélesebb a patája, mint hosszabb, így nem válogathatok sokat.
Azért a Gloves-t néztem ki, mert errõl van a legtöbb elérhetõ információ (ami tetszett is) és a lovaglási céljaimnak is megfelelne. De nem jó a lóra. :(
Van olyan, ami kifejezetten téli lovaglásra való, hóba, jeges talajra. Bár szerintem ahhoz túl költséges, hogy legyen külön téli is. És hogy mennyire csúszik? Gondolom cipõtõl függ, de eddig az olvasott tapasztalatok szerint annyira, mint a sima patkó. Hát, szerintem (így ránézésre) jobban csúszhat, de olyat nem olvastam, hogy komoly gond lett volna valakinek a csúszós cipellõ. Viszont arról sokat, hogy nagyon gondosan kell kiválasztani a méretét, mert kidörzsölheti, elhagyhatja...stb.

A Cavallo, amit linkeltél, tetszik. De vajon nekik miért nem olyan fontos, hogy szélességben is megadják a méretét, hogy biztosan passzoljon a lóra? Kinézetre amúgy nem igazán tetszik, jobban szeretem, ha minél kevesebb dolog van a lovon, de a ló kényelme fontosabb.

Chyki, Lisawica,
úgy látom csak mi vagyunk nyitottak a témára (vagy mások nem írnak ide). ;)

Edited by Blueeyes, 2010 december 13. - 15:15.


#31 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 18:37

Chyki, Lisawica,
úgy látom csak mi vagyunk nyitottak a témára (vagy mások nem írnak ide). ;)


Én is szemezek vele ... de nem tudom :kir: ... :D

#32 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 20:19

Hát a mienk éjjel-nappal rajta volt a lovon, és nem ment tönkre, pedig jó egy évig hordta, közben csak az elhagyottokat kellett cserélni, amikor már ragasztva volt, és nem hagyta el, simán bírta :) Szerintem valahol meg is van (maga a cipõ) ha lesz idõm feltúrni a padlást megkeresem, és lefotózom :)


Nem ilyen volt? :D

http://www.trelawnee...syboot-glue-on/

#33 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 20:21

Hmm- én ellenlábas vagyok! ;) Minden olyan dolog ami a ló lábára kerül mert a ló lába, körme, stb rossz, az számomra egyet jelent a rosszal. Persze korrekciós patkó, vagy egy sérült pata gyógyítására szolgáló eszköz az más. Thara lovunknak a rossz, morzsolódó patáját 7 évig ugyanaz a kovács patkólta, talán háromszor vette le a patkót. Szrt egy ilyen probléma kizárólag egy jó szakember kezében jön rendbe. Az elmúlt évben meg nem is volt rajta és semmi baja nem volt már. Nem hiszek abban, hogy egy heti 2-3 alkalommal lovagolt lónak sokezres cipõcskét érdemes venni, ha meg csak és kizárólag ebben képes menni az gáz a lónak és lovasnak is. Én még a patkolás ellen is vagyok, de pl télen, köves talajon mindíg patkólva van a lovam, ja hogy 6-8000 ezer hmm, visz a hátán egész évben oda ahova vágyom, amikor csak akarom szrt megérdemli a figyelmet. Eddig nem jelentett problémát hogy le s fel tettük. Ne értsetek félre, de nem hiszem, hogy ez a cipõ és ennek a folyamatos használata meggyógyítja a ló patáját. Inkább keresnék egy specialistát, s ha az sem tud segíteni akkor gondolkoznék ezen. Pl Virág lova is érzékeny talpú, de a kovács olyan patkót tett rá, hogy folyamatosan tud vele versenyezni is. Õt is érdemes megkeresni Viri néven van itt a fórumon!

#34 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 20:24

Svájcban sok ló használja. Nagypályás ugrólovak is, akik amúgy mezítlábasak, mert általában fedelesben vagy pályán közlekednek, de ha terepre mennek, akkor cipõt adnak rájuk.

Ott olyat láttam közelrõl, amit egy kis gumikalapáccsal kellett helyre igazítani, aztán mint a síbakancsot, csattal rögzítették. Nem hagyták el.

Mondjuk ez is 10 éve volt...


És ez ilyen volt?
http://www.trelawnee.../easyboot-grip/

Chyki,
ezt ajánlják havas terepre is :)

#35 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 20:59

Hmm- én ellenlábas vagyok! ;) Minden olyan dolog ami a ló lábára kerül mert a ló lába, körme, stb rossz, az számomra egyet jelent a rosszal. Persze korrekciós patkó, vagy egy sérült pata gyógyítására szolgáló eszköz az más.
Thara lovunknak a rossz, morzsolódó patáját 7 évig ugyanaz a kovács patkólta, talán háromszor vette le a patkót. Szrt egy ilyen probléma kizárólag egy jó szakember kezében jön rendbe. Az elmúlt évben meg nem is volt rajta és semmi baja nem volt már.
Nem hiszek abban, hogy egy heti 2-3 alkalommal lovagolt lónak sokezres cipõcskét érdemes venni, ha meg csak és kizárólag ebben képes menni az gáz a lónak és lovasnak is. Én még a patkolás ellen is vagyok, de pl télen, köves talajon mindíg patkólva van a lovam, ja hogy 6-8000 ezer hmm, visz a hátán egész évben oda ahova vágyom, amikor csak akarom szrt megérdemli a figyelmet. Eddig nem jelentett problémát hogy le s fel tettük. Ne értsetek félre, de nem hiszem, hogy ez a cipõ és ennek a folyamatos használata meggyógyítja a ló patáját. Inkább keresnék egy specialistát, s ha az sem tud segíteni akkor gondolkoznék ezen. Pl Virág lova is érzékeny talpú, de a kovács olyan patkót tett rá, hogy folyamatosan tud vele versenyezni is. Õt is érdemes megkeresni Viri néven van itt a fórumon!


Hmmm... Nem vagyunk egyformák.
Szerintem azért, mert csak hetente 2-3 alkalommal lovagolom a lovat, nem érdemel kevesebb figyelmet. Minden ló ugyanúgy megérdemli a teljes odafigyelést, függetlenül attól, hogy hobbi, verseny vagy bármi más okból van tartva.
A kovácsom már 7 éve dolgozik nekem és patkolta már több mint 8 "lovamat" ez idõ alatt és sosem volt problémám vele (ezért is maradt a kovácsom). Savós patairhagyulladásos (a csont is elmozdult) lovat is gyógypatkózott és ma már rendben van annyira, hogy a csont is a helyére került. Mindegyik más és más fajtájú volt. Nem hiszem, hogy a szakértelmével van a gond.
Én nem zárkózom el az új dolgoktól, nyitott vagyok mindenre. Sok minden, amit ma már természetesnek veszünk, régen hülyeségnek tartották. (Pl. a föld lapos ;.) ) A patkó is számtalan újításon esett át, amióta feltalálták. Az újítókat mindig furcsán nézik, aztán az idõ úgyis eldönti, kinek van igaza.
Lehet, hogy errõl kiderül, hogy jó, de az is lehet, hogy rossz. Ezért is foglalkozunk a dologgal, hogy itt egymással megosszuk a tapasztalatokat és okosabbak legyünk. Azért szerintem érdemel egy kis figyelmet, hiszen más országokban sokan már több mint 10 éve használják és szeretik. Drága? Nekünk igen, de nem ott.
Egyébként a hajlított patkóval kapcsolatban megkérdeztem eddig két állatorvost és egy kovácsot is, de egyik sem ajánlotta. Fõleg nem hosszabb távra. Szerintük nem egészséges, mert hozzáér a nyírhoz, ami alapból mozog és könnyen megnyomja. Ha viszont nem hajlítja be annyira a patkószárat, mint kellene, akkor meg lelépi. Nem érthetünk mindenben egyet. ;)
Egyébként sok kompromisszummal megoldható, hogy fenn maradjon a patkó, de próbálok kompromisszum nélküli megoldást találni. Békésen.

#36 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 0:18

Nekem szimplán azért tetszik mert egyszerû és mert mellette a pata természetes mechanizmusa jól mûködhet. Most kell levetetnem a patkót és felrakatni a hókivetõt és biza nem örülök annak, hogy nem az ismerõs kovácsom jön, egy körmölés miatt ennyire nem izgulnék. És ha az élettartama tényleg annyi, akkor nem is olyan drága. Akinél érdeklõdtem õ azt mondta, hogy a Cavallo cipõért még nem mentek vissza , hogy kellene cserére, pedig egy éve adott el jópárat. Nem mellesleg van is neki készleten. Ezért érdekelnének a tapasztalatok, mert szerintem jó alternatíva.

Edited by chyki, 2010 december 14. - 0:20.


#37 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 14:28

Én nagyon szerettem :) Lizát már egyáltalán nem használjuk, és itt szerencsére homokos a talaj, így mezítláb van, de ha úgy alakulna, biztos arra a heti egy-két terepre inkább cipõt adnék rá, mint patkót (mezítláb õ a legkisebb kavicson is nyom) Egészséges lábú lóra valószínüleg én se vettem volna meg, de akkor nagyon sokat segített :)

#38 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 14:33

Félreértesz, a teljes odafigyeléssel egyet értek, csak avval nem , hogy ennyi pénzt adj ki valamire, amit fel sem kisem tudsz probálni!!!! Csak óvni igyekszem! A felhajlított patkónk nem nyomja a nyírt ;) , mert a sarok alá van hajlítva! CC fél éve így közlekedik a deg, mivel oly módon meg voltak nyúlva a patái elõrre, hogy állandóan orra akart esni bennük, s csak a pata elejét koptatta ezáltal, mi korrekció miatt tettünk rá patkót, s tavasszal végleg le is kerülnek! Még csak azt sem mondom, hogy drága, de az, hogy nem tudod használatban kiprobálni, így azé nagon lutri. Csak a nyergeket tudom említeni, Chyki hányadikat is veszed? Nekem sem jó minden nyereg minden lóra, sõt a quarterre pont a quarter vázas nem jó!

#39 Blueeyes

Blueeyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 15:25

Félreértesz, a teljes odafigyeléssel egyet értek, csak avval nem , hogy ennyi pénzt adj ki valamire, amit fel sem kisem tudsz probálni!!!! Csak óvni igyekszem! A felhajlított patkónk nem nyomja a nyírt ;) , mert a sarok alá van hajlítva! CC fél éve így közlekedik a deg, mivel oly módon meg voltak nyúlva a patái elõrre, hogy állandóan orra akart esni bennük, s csak a pata elejét koptatta ezáltal, mi korrekció miatt tettünk rá patkót, s tavasszal végleg le is kerülnek!

Még csak azt sem mondom, hogy drága, de az, hogy nem tudod használatban kiprobálni, így azé nagon lutri. Csak a nyergeket tudom említeni, Chyki hányadikat is veszed? Nekem sem jó minden nyereg minden lóra, sõt a quarterre pont a quarter vázas nem jó!



Köszönöm a féltésedet, kedves tõled. :ang: Ne aggódj, nem rohanok megvenni semmit sem egyelõre. Azt hiszem, félreértés alakult ki. Nem írtam, hogy mindenáron veszek egyet. Ha el akarnám verni a pénzem, akkor nem kerestem volna itt a témában tapasztaltabb embereket. Még csak tájékozódom és felmérem a lehetõségeket pro és kontra.
Számomra ez újdonság és az alapötlet tetszik. Egy mozdulattal le és feltehetõ "patkó" jó elképzelés. Gondoltam egy topikot megér, hogy megbeszéljük. De látom, mást is megfogott a téma. :D
Az ideális persze az lenne, ha lenne valakinek és akár kölcsön is tudná adni. A dolgok mostani állása szerint ez hiú ábránd volt részemrõl. :gm:
Szerintem drága, mert nem tudod kipróbálni. Persze, visszahozza az árát, de csak akkor, ha jó a ló lábára. És ha nem? Nem hiszem, hogy könnyû lenne eladni és nem is szeretnék vacakolni vele. Ezért marad a nézelõdés, okosodás egyelõre. Ha a közeljövõben nyerek a lottón, akkor biztos megveszem azonnal és elmesélem a tapasztalataimat. :gm:

#40 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 15:57

Mi lenne ha beprobálkopznál a gyártónál, hogy tesztelnéd a terméküket????