Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Külföldön élõ magyarok


  • Please log in to reply
76 válasz a témához

#41 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 20:38

Én ha kint melózom, nem zavar, ha néha késõbb végzem a megállapodottnál, mert bár az ember egy kis rutinnal be tudja idõben fejezni a munkát, közbejöhet bármi, ami felborítja a napi rutint: vevõk jönnek, késõbb lovagol a fõnök, állatorvos, vagy egyszerûen nincs kedvem leszállni valamelyik gebbencsrõl. Meg különben sincs semmi sürgõs dolgom... De ezt a rugalmasságot nem kaptam vissza, volt hogy egy hosszú buli után reggel 15 perccel késõbb értem le és szóvá tették. Mindent szóvá kell tenni, õk is megteszik. És azt teszik meg, amit hagyunk nekik. Attól függetlenül nem ment el a kedvem a kinti melótól, csak most kell egy kis itthoni rutinszerzés. Honey, még jó h idõben hazajöttél... Azt elfelejtettem, hogy én pl nem is vállalok 8 óránál többet naponta, ha azt tisztességesen lelovagolom, úgy zuhanok az ágyba, mint egy zsák.

Edited by tücsök, 2007 december 15. - 20:41.


#42 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 21:12

Az a baj sztem ezzel a külföldi melóval, h gyakorlatilag a teljes bizonytalanba mész ki. Mert itthonról neten, e-mailen, telefonon megbeszéltek vmit, azt hiszed le van minden zsírozva, megbízol bennük, az ígéretekben (hiszen más választásod nincs is, ha kint akarsz dolgozni), aztán kimész és csak akkor derül ki, h mit vállaltál és cserébe mit kapsz. Én is megbeszéltem velük mindent az utolsó részletekig, a fizetésrõl, a szállásról, a munkámról pontosan, aztán ez lett belõle. Mivel tudják, h kiszolgáltatott helyzetben vagy (hiszen feladtad az otthoni melódat, bepakoltad a fél hozományod a kocsiba/vonatba stb. és ráköltöttél egy rakást pénzt a kiutazásra, ezért muszáj pénzt keresned), ezzel elég jól vissza is élnek. A szerzõdést már csak ott írod alá (velem amúgy 3-ból 1-szer irattak, hiába piszkáltam õket folyton, h mikor írjuk már meg, mindig volt vmi kifogás, pl. épp szabin van az adótanácsadó, pár nap múlva jön vissza, addig várjak stb.) és hiába ígértek elõtte mást, mint ami abban benne van, simán letagadhatják, h õk ugyan nem úgy emlékeznek. Te meg ott állsz a cókmókoddal, persze, h nem fogsz sarkon fordulni és hazajönni és még inkább mínuszba tenni magad anyagilag. Hihetetlen dolgokat tapasztaltam ott és higyjétek el, ha vki, akkor én nem vagyok az a muja típus, akivel bármit meg lehet játszani. :D Az utolsó helyemen pl. egy szlovák lánnyal dolgoztam együtt. Mielõtt megérkeztem, reggel 8-tõl este fél 11-ig dolgozott szünet és evés nélkül, egyhuzamban, m még annyit se mondtak neki, h ebédidõ van, menj enni nyugodtan! :eek: A csaj meg nem mert szólni. Úgy nézett ki, mint 1 csontváz, tejbegrizen élt, m meló után még azt volt energiája megfõzni magának. Én úgy vettem észre, h a németek még mindig ott tartanak, h õk az Übermensch és minden más nemzet csak az õ hátsójuk vonalából szemlélheti a világot. Aki pedig hozzájuk képest keletrõl jött, az eleve lószarért is dolgozik gond nélkül reggeltõl estig. Nagy csalódás volt nekem, német szakos nyelvtanárként, a német szeretetemmel azzal szembesülni, h ezek még mindig így állnak a dolgokhoz.

Edited by Honey, 2007 december 15. - 21:14.


#43 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 21:21

A tapasztalatszerzés azért nem rosz dolog, mégha lehetett volna jobb is. Szerintem úgy kellett volna csinálnod, hogy küldjék el e-mailba a szerzõdést, elolvasni, értelmezni. Ha elégedett vagy vele, küldjék el aláírva eredetibe, és amikór odaértél, és ott is minden ok, akkor aláírod Te is. Dolgoztam én is külföldön, de ott ilyen mentalitást nem tapasztaltam. Igaz, a cég repülõjére nem volt sok embernek szakszolgálati engedélye.

#44 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 21:28

Hát igen, utólag már sok mindent másképp csináltam volna. :)
Ja persze, azt nem írtam, h ez a fajta hozzáállás azért gondolom, h nem mutatkozik meg minden típusú meló esetén, hanem inkább ott, ahová segédmunkásnak megy az ember, fizikai melót végezni. Más szakmában, mondjuk úgy, h ahová diploma szükségeltetik, biztos másképp állnak õk is a külföldi munkásokhoz.

Mindig félreütök vmit.

Edited by Honey, 2007 december 15. - 21:29.


#45 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 21:37

ahová segédmunkásnak megy az ember, fizikai melót végezni.

Valahogy - nem tudlak elképzelni lovásznak. :nem:
Nem a Te stílusod. ;)

#46 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 21:43

Donqui, most már én is tudom ezt. :D Csak tavasszal eldurrant az agyam, tele lett a hócipõm az itthoni helyzettel mindenféle szempontból és menni akartam, a fejembe vettem, h a hobbimnak fogok élni, m az milyen jó is lesz. Tapasztalatnak tényleg nagyon jó volt, no meg agyilag is öregedtem pár évet az alatt a 2 hónap alatt. :D

#47 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 21:49

Donqui, most már én is tudom ezt.

Persze, engem nem kérdeztél!
Mondtam volna, elõbb is. :D

#48 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 22:00

Ó, hát mondhatott volna nekem akkor bárki bármit, én megyek és kész. :D Nem hallgattam a nálam bölcsebbekre. :rolleyes: De amúgy ha még nekem való lett volna a meló, a németek hozzáállása akkor is megmérgezte volna az ott töltött idõt. Tök lelkesen mentem ki, azzal a kikötéssel, amit nem átallottam mindenkivel közölni is, h trágyázáson kívül minden mást elvégzek. Aztán volt, ahol mást se csináltam, csak trágyáztam. :rolleyes: Viszont Amrumon meg tengerparti túralovaglásokat vezettem, az király volt. :yeah:

#49 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 22:55

Én mindkét helyemen, amikor már egész jó volt a légkör, kaptam a nyakamba egy igazi tenyeres-talpas férfikinézetû osztrák hölgyecskét, aki persze 2x annyi fizetéssel és fele szakértelemmel rendelkezett, és próbált fõnököset játszani, meg keverte a sz*rt. Onnantól háború volt minden nap... :gm: De olyan szinten, hogy a szabadnapomon felült a lovaimra, feltette a szerszámaimat én meg kisétáltam a pályára és levettem a lováról a segédszáramat meg ilyenek... Mondjuk én annyiból vagyok hátrányba, hogy angolul kommunikálok.

#50 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 17. - 8:25

Tücsök, akkor neked is kellemes eltöltött idõszak lehetett és örömmel jártál be dolgozni... :rolleyes:

#51 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 17. - 8:27

Tücsök, akkor neked is kellemes eltöltött idõszak lehetett és örömmel jártál be dolgozni... :rolleyes:

Azért a Tücsit nem kell félteni. :D

#52 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 18. - 19:15

Amikor lovagoltam, akkor teljesen jó volt. Két ló között meg :gm: ... ...kibabráltunk az osztrákkal :dev: Azért minden piszkos munkát õ végzett, lónyírás, lábfogás a kovácsnak, szemét csikó... Mert mi magyar lányok nem voltunk olyan erõsek :D Egyébként kimennék megint, csak most .itthon szeretnék verseny-rutint szerezni

#53 Guest_Hehehe_*

Guest_Hehehe_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 7. - 10:47

Hi!
Volt valaki már valaha Ausztráliában? Kiwi lennék, milyen a vidék, mert tervezgetem a kiköltözést:)


Én három hónapig dolgoztam kint Brisbane-tõl kb. 10 km-re egy lovaskomplexumban military- és díjlovak mellett. Egészen jó tapasztalatokkal jöttem haza, ha kell bõvebb info keress meg magánban.

#54 SzonyiMaura

SzonyiMaura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 303 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 13:22

:) Szep napot:) Munchenbol valaki?:)

#55 Yuyo

Yuyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 21:51

Tucsok, ez kesz atveres. Franciaorszagban 1200 eruos a minimalber, amibol csak ehenhalni lehet. KOTELESEK legalabb ennyit fizetni szerintem Spanyolorszagban is, Svajcban meg eppenseggel ennel sokkal tobbet! Ha ilyen rossz fizetest igernek, akkor az azert van, mert nem akarnak bejelenteni, es ezzel nagyon kell vigyazni mert nem bannak seholsem kesztyus kezzel a feketemunkassal!! Ahogy irod, ha AMUGY nem szandekozol kulfoldre menni csak a penz miatt, ennyiert boven nem erdemes.

#56 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 20. - 4:32

Sziasztok! "El meg" ez a topic?? Most bukkantam ra.. Ez a forum akkora "labirintus" ... Kinek van ideje vegig bongeszni.. Mikor 100 eves leszek /persze azt ugysem erem meg.. :dev: / lehet meg akkor is lesz topic amit soha nem lattam meg ... :ang: No YO.. Az otthoniaknak lassan YO reggelt.. Nekem meg YO ejszakat..

#57 Kislovas

Kislovas

    Csikó

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 9:12

Hello! Hát remélem, h él még, mert kérdésem lenne :D Nyáron megyünk a családdal és barátosnémmal Amerikába, Miami közelébe (is :P ). Régóta motoszkál a fejemben egy tengerparti lovazás és most ez megvalósíthatónak tûnik. Tud errõl valaki valamit?? Lehet-e ott? Szoktak-e ilyenre lovakat kiadni, vagy ez csak a filmekben szokás?? :D

#58 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 24. - 14:13

Hello!

Hát remélem, h él még, mert kérdésem lenne :D

Nyáron megyünk a családdal és barátosnémmal Amerikába, Miami közelébe (is :P ). Régóta motoszkál a fejemben egy tengerparti lovazás és most ez megvalósíthatónak tûnik. Tud errõl valaki valamit?? Lehet-e ott? Szoktak-e ilyenre lovakat kiadni, vagy ez csak a filmekben szokás?? :D


Szia!
Az egyik legjobb baratnom el Palm Beachen mar 7 eve, van par merfold tavolsag Miami "kozeletol" :D
Kesobb felhivom s megkerdezem azert neked mit tud errol.. Sokszor mondta lat lovakat itt meg ott, de O nem lovagol.
Kora reggel vagy delutan szerintem lehetseges... Napkozben jelenleg baromi fullaszto hoseg van, ami azert is nehez mert nagyon paras a levego. Minden heten beszelunk, s csak errol panaszkodik hogy utaja mar.. :kv:
Azt bisztosan tudom, Californiaban, Washington allamban etc ott sokat szoktak.. Barataim kuldenek rola kepeket, mi meg irigykedunk :D Nekunk csak a to marad, de az is valami :yeah:
Estefele megirom neked ... ;)

#59 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 25. - 6:09

Szia! No beszeltem a baratnommel, es azt tanalta mondani, nem tartja valoszinunek a tengerparti lovaglast . Allitolag mert vedettek a homokos partok, a turistak szamara, mert mar evente milliardokat koltenek hogy allandoan toltogetik homokkal a keleti partot, mert emelkedik az ocean vizszintje, es elmossa. Mindig egyre magasabb a dagaly etc. Elobb utobb nem is lesz homokos part.. S mivel a lotulajok a parton lovaglas kozben, utan nem szedik ossze a locitromot etc, igy nincs ilyesmi.. De azert hozzatette, nezzetek lenn Miamiban korul, hatha, de foljebb Palm beachmegyeben nincs ilyen lehetoseg ez miatt. De mivel Miami es kornyeke ugyanolyan turista terulet, szerinte ugyanaz a helyzet... No ez van.. Jo mulatast !!

#60 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 14. - 15:09

Belgiumban él esetleg valaki? Fõleg Brüsszel környéki tapasztalatok jönnének jól és jó oktató. Voltam hétvégén egy lovardában ami nagyon közel van hozzám, háááát, karám nincs, boxban állnak egész nap a lovak, fedeles és egy kis pálya van. Erdõbe lehet menni lovagolni, de engem zavar, hogy ennyire be vannak zárva a lovak.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#61 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 14. - 15:35

Mert itthonról neten, e-mailen, telefonon megbeszéltek vmit, azt hiszed le van minden zsírozva, megbízol bennük, az ígéretekben (hiszen más választásod nincs is, ha kint akarsz dolgozni), aztán kimész és csak akkor derül ki, h mit vállaltál és cserébe mit kapsz. Én is megbeszéltem velük mindent az utolsó részletekig, a fizetésrõl, a szállásról, a munkámról pontosan, aztán ez lett belõle.


Nekem Magyarországon is ugyanezek a tapasztalataim. Nem kell külföldre menni. Lovagolni, lovagoltatni kell, meg takarítani - aztán irtsd az olajost, az akácerdõt, lovagolj, lovagoltass, szervezz csapatépítõ tréningeket, gyerektábort, csinálj reklámot, pakolj szénát, zabot, simogasd a bértatók buksiját, ha már ott vagy, fess le 2400 méter kerítést kívül belül két soron...

#62 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 14. - 15:42

Nekem Magyarországon is ugyanezek a tapasztalataim. Nem kell külföldre menni. Lovagolni, lovagoltatni kell, meg takarítani - aztán irtsd az olajost, az akácerdõt, lovagolj, lovagoltass, szervezz csapatépítõ tréningeket, gyerektábort, csinálj reklámot, pakolj szénát, zabot, simogasd a bértatók buksiját, ha már ott vagy, fess le 2400 méter kerítést kívül belül két soron...



És délután?

#63 lucas

lucas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 21. - 10:53

A legtöbben azt hiszik,hogy az ember agyonra keresi magát és ráadásul azt csinálja amit szeret.Na persze ha szerencséd van és kifogsz egy jó helyet ami Németországra és Ausztriára nem jellemzõ.Németo-ban reggel 6-tól este 9-ig tartott a munkaidõ mert 170 lóra ketten voltunk jobb esetben hároman plusz egy lovas.Elõször mikor megnéztem a helyet 9-en voltak mire odacuccoltam már csak ketten maradtunk.Egész nap nem csináltam mást csak a jártatót pakoltam ki be meg futószáraztam,és még a Brazil lovasnak is mi nyergeltünk.Õcsak lovagolt 4 lovat egy nap.Ausztriában ugyan az a helyzet futószárazz foglalkozz a csikókkal a lovakat készítsd fel versenyre 1 hónap alatt lovagolj be 8 lovat segíts kocsizni az osztráknak aki nem mer egyedül kilépni a kapun ja és lovagold a lovakat.na ekkor lett tele a hócipõnk és ekkor mondtuk azthogy most már elég.Azt nem mondom hogy rosszul fizettek de az sem mindegy milyen áron.Karácsonykor ,szilveszterkor és húsvétkor is dolgoztunk de nem kaptunk plusz pénzt.Havonta jártunk haza ezalatt az idõ alatt nem volt szabadnapunk.amikor hazajöttünk szabadságra állalában 6 napra nem járt a fizetés.Ezek után mindenki dönse el hogy mennyire jó annak aki kint dolgozik. De van jó tapasztalatom is Olaszo-ban dolgoztunk 3 évig ott nagyon jó volt egy ügyvédnek volt istállója 15 lóval.Ketten voltunk a 15 lóra reggel 7-tõl 12-ig és du.5-tõl 8-ig dolgoztunk.Abszolut de nem szólt bele semmibe olyan szinten hogy kellett neki szólni gyere nézd már meg a lovakat.Ez egy másik véglet.Ilyen többet nem lesz!

#64 Orcus

Orcus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 176 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 25. - 12:31

Én egy trakhneni tenyésztõnél voltam kint N.O.-ban néhány éve. Az biztos, hogy keményen éreztetik az emberrel ha tõlük keletebbrõl jött, de összességében egészen korrektek voltak.Idõben kifizettek, elszámoltak mindennel, és bár lovásznak mentem ki, a fickó kétnaponta adott díjlovas edzéseket nekem esténként, meló után.Persze szívességbõl, mert jeleztem, hogy ha már itt vagyok, szeretném, ha ragadna rám valami a tudásából.Vitt magával versenyekre is, meg lovat nézni stb.Elég sokat tanultam. Azért azt elmondom, hogy mikor elsõ alkalommal felültetett a legjobb lovára, és meglátott, összecsapta a kezét és annyit mondott: Harley Davidson! T.i. kb.úgy ültem a lovon "jó magyar sítlusban", mint egy Harleyn. Aztán odahívta a feleségét is,és hõbörgött neki, hogy ezek a magyarok még ülést sem tanulnak a lovon. Aztán azzal kezdte a tanítást, hogy levette a szárakat a zabláról, becsukta a fedelest és hátratett kézzel kellett lovagolnom, a plafont nézve. Itt kezdtem el kapizsgálni, mi az a testsúlysegítség... :yeah: Néhány hét után megfoghattam a szárakat is, és letámaszkodott nekem a packány.HÁt azt a boldogságot! :D Szóval tanulságos eltölteni egy kis idõt odakint mert irigylésre méltó a hozzáállásuk az egész lovassporthoz. Én szereztem kint barátokat, tök jól éreztem magam, csak a lóvé volt kicsit kevés.Meg aztán felül akartam emelkedni az "istállómenedzser" funkción...

#65 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 6. - 11:59

Múltkor ráakadtam erre a topikra és tök jóóó! :yeah: Engem érdekelne, hogy hogyan keveredtetek külföldre! (pl. tanulmányok, kinti munka) Meg milyenek a lovardák, hogyan oktatnak, hogyan tud az ember lovak mellett munkát vállalni, stb. Van/volt vki esetleg Hollandiában? :confused: Kedves grafomán külhonba szakadt lovasok! Elégítsétek ki tudásszomjam! :)

#66 loopy

loopy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 29. - 11:11

Hali! Úgy látom nem túl aktív ez a topic, de próba szerencse :) Jómagam amúgy kezdõ lovas, aki mostanság keveredett ki Krakkóba, és csak most keztdem lovardát keresgélni, de ha tudok valamirõl mesélni, igérem fogok!

#67 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 15. - 15:31

Hali!

Úgy látom nem túl aktív ez a topic, de próba szerencse :)

Jómagam amúgy kezdő lovas, aki mostanság keveredett ki Krakkóba, és csak most keztdem lovardát keresgélni, de ha tudok valamiről mesélni, igérem fogok!


Együtt dolgoztam egy lengyel leányzóval amikor íreknél voltam, ha jól tudom most otthon van, ha gondolod megkeresheted, biztos tud valamit a környéken. Írj magánban ha érdekel.

#68 szaky71

szaky71

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 21:29

EZ IDÕ TÁJT VAN VALAKI SCHLADMING KÖRNYÉKÉN ,AKI LOVAZIK ???????? :)

#69 Csöpke

Csöpke

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 10:51

Hú, szegény topic elég kihalt lett... Fel kéne rázni kicsit. Tudtok olyan helyeket mondani, amit egyáltalán nem ajánlanátok, mert pl. nincs kifizetve a munka, nem bánnak jól az emberrel? konkrét lovardákat. És ugyanez pozitív értelemben is? :) Mi az a hely, amit tutira ajánlani tudtok? Hogy kezdjen hozzá a kinti munkavállalásnak az, akinek nincsenek ismeretségei?? :hupp:

#70 Miko Erika

Miko Erika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 6. - 23:12

Eloszor kezdje el kiepiteni az ismerettsegeket :dev: :dev: :dev: Tanulja az aktualis nyelvet :yeah:

#71 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 10:58

Hú, szegény topic elég kihalt lett... Fel kéne rázni kicsit.
Tudtok olyan helyeket mondani, amit egyáltalán nem ajánlanátok, mert pl. nincs kifizetve a munka, nem bánnak jól az emberrel? konkrét lovardákat. És ugyanez pozitív értelemben is? :) Mi az a hely, amit tutira ajánlani tudtok? Hogy kezdjen hozzá a kinti munkavállalásnak az, akinek nincsenek ismeretségei?? :hupp:


Yardandgroom.com-ot nézegetni, ott valamilyen szinten szûrik az inkorrekt cégeket. Érdemes pár hónapig nézelõdni rajta, ahol folyamatosan keresnek lovászt, oda jó eséllyel nem érdemes menni.. :D

#72 Bagira

Bagira

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 30. - 21:30

Sziasztok! Ausztriaban elek,es egy eve lovagolok rendszeresen. Innsbrucktol nem messze dolgozom. Van valaki a környeken? Szivesem megismerkednek magyar lovasokkal Tirolban. Weerben, a Hotel Weererwirt lovardajaban lovagolok. Üdvözlet mindenkinek!

#73 pistabá

pistabá

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 13:33

Sziasztok!
Ausztriaban elek,es egy eve lovagolok rendszeresen. Innsbrucktol nem messze dolgozom.
Van valaki a környeken? Szivesem megismerkednek magyar lovasokkal Tirolban.
Weerben, a Hotel Weererwirt lovardajaban lovagolok. Üdvözlet mindenkinek!

Üdv. Engem érdekelne kinti lovász munka. Tell.l06706131214

#74 Moha

Moha

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 12:07

Sziasztok! Hát jó rég nem mozdult meg ez a topic, de hátha olvassa valaki, aki tud információval szolgálni. Szóval én Kanadába szeretnék menni lovas munkára. Valakinek van infója az ottani helyzetrõl, ill. lehetõségekrõl? 2013-ban startolnék. köszi, elõre is!

#75 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 13:56

Sziasztok!
Hát jó rég nem mozdult meg ez a topic, de hátha olvassa valaki, aki tud információval szolgálni.

Szóval én Kanadába szeretnék menni lovas munkára. Valakinek van infója az ottani helyzetrõl, ill. lehetõségekrõl? 2013-ban startolnék.
köszi, elõre is!

Ma már USA-val megegyezõ biztonsági intézkedések és átvilágítások vannak. Nem egyszerû. A könnyítés annyi, hogy ha odakintrõl találsz magadnak ún. szponzort, aki igazolja, hogy alkalmazni fog téged, akkor sínen vagy, persze sokminden kell még. Ez tkp. a meghívólevél megfelelõje. Feketemunkára ne számolj. Nem írtál az ismeretségeidrõl, kilátásban lévõ lehetõségeidrõl.. kevés infó. Ha lovas munka alatt azt érted, hogy te szimpla lovász szeretnél lenni, akkor meglehetõsen felejtõs, ilyen pozíciókra közelebbi országok megfelelõbbek.

#76 Moha

Moha

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 14:48

Ma már USA-val megegyezõ biztonsági intézkedések és átvilágítások vannak. Nem egyszerû. A könnyítés annyi, hogy ha odakintrõl találsz magadnak ún. szponzort, aki igazolja, hogy alkalmazni fog téged, akkor sínen vagy, persze sokminden kell még. Ez tkp. a meghívólevél megfelelõje. Feketemunkára ne számolj. Nem írtál az ismeretségeidrõl, kilátásban lévõ lehetõségeidrõl.. kevés infó. Ha lovas munka alatt azt érted, hogy te szimpla lovász szeretnél lenni, akkor meglehetõsen felejtõs, ilyen pozíciókra közelebbi országok megfelelõbbek.


Köszi a gyors választ!
Semmi kép sem feketén mennék, azzal tisztában vagyok, hogy Kanadába ez túl nagy kockázat és csak rosszul járhat vele az ember. Azon is dolgozom már egy ideje, hogy meghívóval mehessek ki, semmi kép sem ott akarnék keresgetni.
Illetve valóban nem lovásznak mennék, bár szívesen elvégzek bármilyen lovak körüli munkát, ami a lóápolástól a versenyre kísérésig bele fér, illetve fiatal lovak lovaglása is. Tehát kb. bármi a lóval kapcsolatos. Versenyistálló lenne a legjobb, bár nem tudom, ilyen helyre milyen eséllyel pályáznék.
A kialakulóban lévõ kapcsolatokról azért nem írtam, mert igazából most tájékozódni szeretnék, hátha van valakinek bármilyen tapasztalata, amit szívesen megosztana a kanadai lovas életrõl. :)

#77 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 15. - 15:14

Ha valaki nézi még, örömmel várnék infókat az ausztriai Double T western ranchról (Unterpukla). Eddig csupa jót hallottam a környékről, de mégis jobb lenne több ember válaszát meghallgatni.