Ugrás a tartalmakhoz


Akhal


  • Please log in to reply
1088 válasz a témához

#81 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 17:55

ja de, most is mûködikJOBB KLIKK a (mostmár) linken, propertiesbõl bemásolod a címet, és megjelenik

#82 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 4. - 7:12

Szia Amira! Klasszak a képek, köszi! Garajusup (a fekete mén) pedig szerintem az egyik legszebb fiatal csõdör. Kár, hogy rejtett heréjû... :( Amúgy én is osztanék meg képet, csak hát a bõség zavara áll fenn - 1 gigányi ahalos képem van (több, mint 10 ezer kép)... :D Majd talán egyszer...

#83 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 4. - 15:09

Minden nap egyet. Amúgy te akhalokkal foglalkozol? Mer nagyon úgy hangzik mintha nagyon sok közöd lenne a fajtához. A végén még kiderül h te vagy a MAAK elnökhelyettese :D

#84 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 6. - 7:00

Szia! Hát, annyira foglalkozom az ahalokkal, amennyire egy pesti lakásból engedi. No meg az egyetem. Majd egyszer nekem is lesznek, de egyelõre csak ismerkedem velük - kb. 6 éve. Minden interneten elérhetõ anyagot összegyûjtöttem, s ezen kívül újságok, méneskönyvek és videófilmek is vannak a polcomon. :) De sajna élõben ritkán találkozom velük. De itt az egyik kedvenc képem Karaburgutról.Karaburgut

Edited by pepszin, 2006 április 6. - 7:06.


#85 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 15. - 9:18

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#86 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 16. - 19:45

Látom találtál amerikai ahalokat... :D

#87 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 16. - 19:49

Amúgy most az egyik legnagyobb türkmenisztáni tenyésztõt, az egykori türkemisztáni lovas minisztert és állományát (mely több sikeres, fajtagyõzet egyedbõl áll -pl. Janardag), ki akarják lakoltatni. A ménes helyére egy csokigyárat akarnak építeni...Bõvebbet itt találhattok: http://www.geldy.co.uk

#88 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 17. - 14:09

ezt nem hiszem el, és ha ezt hagyják...már ott is pénz beszél, kutya ugat + multik érdekeinek kizárólagos érvényesülése

#89 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 18. - 12:07

Nem is annyira a multik, sokal inkáb a kormány és a korrupció. Geldy amúgy most börtönben ül, a lovai pedig az éhhalál szélén tengõdnek... No comment.

#90 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 18. - 13:12

Ez tényleg szomorú... :( Bár én mostanság már semmin nem lepõdök meg... :gm: :guny: Amúgy vannak nekem is király akhalos képeim, majd késõbb, ha több idõm lesz, töltök fel párat ox? ;)

#91 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 18. - 16:54

Várjuk a képeket...Jah, s ha már szomorú dolgoknál tartunk. Amerikában az egyik legnagyobb tenyésztõ súlyos helyzetbe került, s el kell adnia a lovai nagy részét. Van köztük pl egy olyan mén, mely nagypályás versenyeken, Grand Prixeken nyert díjjakat. Csorog ám a nyálam rendesen... De 40.000 dollárért azért tudnai kell valamit a lónak...Posted Imageno, és egy másik mén, amit szintén nem zavarnék ki az udvarról...Posted Image

#92 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 18. - 17:01

Jah, s ha már klassz képeknél vagyunk, nem kell olyan messzire mennnük. Van Csehországban egy fakó fedezõmén, Mingam. Hát kell ennél klasszabb kép???Posted Image

#93 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 9:25

Pepszin ki akarsz nyíírni?? :hu: :D :ang:

#94 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 9:46

Na akkor további képek :) :1.2.3.4.Ezt valszeg ismeritek...ez a ló egy félisten :eek: :kir: BitaraplikGarayusup8.9.10. :ang: Jaj nekem még annyi van, úgy beraknám az összeset, csak lehet nem bírná el a fórum kapacitása.... :D majd legközelebb is.Amúgy nekem a fekete és a fakó ahalok jönnek be nagyon!!! :rolleyes:

Edited by greyhound, 2006 május 19. - 9:48.


#95 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 10:39

És még fokozom...Mamuk, Ak-Szakal vonal...:Posted ImagePan-TauPosted ImageKár, hogy Amerikában vannak...:(De Franciaországban is van klassz mén. Karakajsu, a Poszman vonalból:Posted ImagePosted ImagePosted Image

#96 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 10:43

Jah, a képek nem jelentek meg Tito lovairól...De itt a link, 2 mappában is vannak. Kogant, a nagypályás ugrólovat és Arimot ajánlom figyelmetekbe. De ott van a szürke Gigant, akinek rengeteg sikeres sportló csikója van.Tito lovai

#97 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 12:36

persze, máris rohanok megvenniamúgy kösz a képeket, az ágaskodós nagyon király :yeah:

#98 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 19. - 22:42

Pepszin! Nem találok szavakat! :D ááááááááh :rolleyes: :D mííkóóór lesz ilyeneeem???? :confused: :hupp: :(

#99 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 8:10

Hát, szerintem ha rá tudsz szánni min. 5-6 milliót, akkor bármikor... :D

#100 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 8:20

Hát, szerintem ha rá tudsz szánni min. 5-6 milliót, akkor bármikor... :D

Hozzászólás megtekintése

Én már 2 milláért egy 15%-os telivér vérhányadúval is kiegyeznék.... :dev: De én akkor sem hagyom magam lebeszélni! :nem: :kv:

Edited by greyhound, 2006 május 20. - 8:23.


#101 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 12:50

2 millióért már kapsz tiszavérû kancacsikót... :D Csak be kell hozni, pl Franciaországból. :ang:

#102 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 15:52

2 millióért már kapsz tiszavérû kancacsikót...  :D  Csak be kell hozni, pl Franciaországból. :ang:

Hozzászólás megtekintése

:gm: nem dobunk össze egy közös lóra? :D :P

#103 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 16:55

tudtommal csehországban is találni, nem kell olyan messzire menni

#104 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 17:49

tudtommal csehországban is találni, nem kell olyan messzire menni

Hozzászólás megtekintése

Na, langyos, langyos.... :D :dev:

#105 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 20:37

olyan furcsák ezek a lovak. olyan nyúrgák. vékony szarvasnyak, vékony, hosszú lábak, hosszú hát. :eek: :eek: :eek:najó, azért ez a nyárifekete (?) a ucsó 3-4 képen szép. ;)

Edited by The Oldenburgi, 2006 május 20. - 20:38.


#106 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 20. - 21:36

olyan furcsák ezek a lovak. olyan nyúrgák. vékony szarvasnyak, vékony, hosszú lábak, hosszú hát. :eek: :eek: :eek:najó, azért ez a nyárifekete (?) a ucsó 3-4 képen szép. ;)

Hozzászólás megtekintése

Nekem meg pont ez tetszik! :) Nem tudom miért, de kutyában is az agár tetszik, macskában a sziámi, lóban az akhal és jómagam is ilyen nyúrga vagyok... :confused: :D

#107 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 11:20

Amúgy nem csak ilyen nyurga lovak vannak. Ahalban is van sportosabb testalkat, s nem mindegyik szarvasnyakú. Amúgy is, az kit érdekel, ha ilyen tarkójuk van?!:Posted ImageHát, végülis Németországban is vannak eladók. De tudok jobbat!!! Bécs mellett, a magyar határtól 20 km-re is tenyésztenek tisztavérû ahalokat... Onnan van ez a kanca is (Csehországban most már):Posted Image

#108 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 12:30

:hu: nem semmi, az díszítése is :kir:

#109 Amira

Amira

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 383 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 12:49

csak zárójelben megjegyzem, ha nem lett volna ilyen topik, én hozom létre, de volt, így csináltam helyette egy criollo topikot, tessék azt is egy kicsit pörgetniezt az akhal csikót úgy hívják hogy FillyPosted Imageõ sem csúnyaPosted Imagelegyen még mit néznetekPosted ImagePosted Imagekis különcPosted Image

#110 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 13:59

A filly angolul kancacsikót jelent.. :D De maradjunk a kontinensen:Alahard, Csehországból:Posted ImageJah, s két eladó mén:Posted ImagePosted Image

#111 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 14:19

Már régóta nézegetem ezeket a lovakat, mert egy barátnõm nagyon szereti õket. Próbáltam Én azon voltam, hogy Én is meglássam a szépséget de azon kívül hogy elfogadnám mert lóbol van valahogy nem. Kivétel a kicsit kompaktabbak amik nem ennyire nyurgák. De egy kettõ az hát izé..Nem tetszik :confused: Furcsák, de nekem az agarak sem és a sziámik sem jönnek be. :D Hát ilyen is kell. Egyébként tényleg gyönyörûek, szóval szó se róla azért van bennük tényleg valami, de azért nem az én világom. Van egy kép amin az egyik lónak a nyakában csak egy dísz van, hirtelen olyan volt mint egy kutya nyakörvvel, nem bántásból mondom, csak érdekességképpen, nekem ez ugrott be róla.Na például ezek tetszenek, csak mikor írtam még nem láttam a képeket. Ezeknek nem zörög a bordájuk.

Edited by Babszem, 2006 május 21. - 14:20.


#112 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 15:46

igazad van. :D de azért a gazdijuknak bizti tetszik! :)

Edited by The Oldenburgi, 2006 május 21. - 15:53.


#113 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 15:52

Posted Image ---> ez már vmi! :)Posted Image ---> a ferraris jobban tetszik... :rolleyes:

#114 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 16:16

Minden ízlés kérdése. Nekem meg azok a hatalmas, kompakt lovak nem tetszenek, amik ma sportló néven futnak. Valahogy nem látom bennük az eleganicát, a tüzet. De lovak, s ezért mégis szeretem õket.Azokról a bizonyos "nyakörrvrõl" csak annyit: aladjának hívják. Türkmenisztánban a fajtát galopp-versenyekre használták/használják. Azok a lovak, melyek egy-egy kimelet, erõs versenyt megnyertek, kaptak aladját. A gazdák nagyon büszkék voltak rájuk, s a lovaik szinte állandóan hordták. Szóval ez a "nyakörv" csak a legkivételesebb egyedeknek járt, s az elismerés jele volt. Más kérdés, hogy ma már kiállításokon, fényképzésekhez csak díszként szolgálnak.De ha versenyeknél tartunk: Mennyivel másabb egy galoppon futó angol telivér és egy klasszikus lósportban versenyzõ? Ugyanígy az ahaloknak is vannak típusaik...

#115 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 17:04

:yeah: :kocc: :P

#116 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 17:55

Nem akartam vitát, csak hát én se szidom a kisbérit vagy a sportlovakat a topicjukban. Megvan a véleményem, de nyilván vannak olyanok, akiknek az tetszik. Nekem meg ez. S szerintem kölcsönösen tiszteletben kéne tartani mások ízlését.No, íme egy kissé sportosabb ahal:Posted ImageÉs egy ahal-félvér, Szikrázó I. apától:Posted Image

#117 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 18:02

az utóbbi nagyon szééép! :) :yeah:

#118 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 18:12

Egyébként ha már az ahal típusoknál tartunk-amellett, hogy nagy ahal rajongó vagyok-, nekem is inkább a sportosabb testalkatú egyedek jönnek be. Ennek az az egyik oka, hogy azok magasabbak is (ha jó gondolom :confused: ) és mivel én is elég nyakigláb vagyok :dev: , ezért HA LENNE ( :gm: ) ahalom, valszeg ilyen lenne. ;) ...csakhát mondjuk a bõség zavara itt (sajnos) nem okoz problémát, de mindenesetre álmodozni jó... :kv: A képek meg egyszerûjen istenkirályak mind!!! :kir: :ang:

Edited by greyhound, 2006 május 21. - 18:13.


#119 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 19:34

Magasabb ahal?! Hát, szerintem jóból kicsit adnak (LSD gyémánt), de én se a magasságommal tûnök ki. :rolleyes: Nem tudom, mennyire figyeltétek meg Szikrázó I. Ragyogót (az izabellafakó kisbéri fed.mént), de a sörénye kékes színû... :yeah: Viszont ím egy mén, mely több, mint 170 cm, ami azért az ahaloknál viszonylag ritkább. És kiváló sportteljesítményû utódai vannak. Gigant, fiatalon:Posted ImageÉS mostanság, 18 évesen:Posted Image

#120 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 21. - 20:36

WOW!!! :hu: :D kössz! :ang: Na nem mintha szõrözni akarnék, de õ meg mintha már kicsit túl robosztus lenne akhal mén létére is...nem? :confused: De amúgy gyönyörû!!! :ang: :rolleyes: ;) Majd én is fogok még holnap képeket mutogatni, csak most a holnapi vizsgámra tanulok... :gm: