Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szamarak és öszvérek


  • Please log in to reply
893 válasz a témához

#41 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 20:15

Okos biza! :kocc: :kir:Nekem ilyen kell :D:Posted Imagevagy ilyen:Posted Imageesetleg ilyen :D:Posted ImageEz se rossz: Posted ImageÉs, egy tarka csacsi?Posted Image

Edited by lisawica, 2006 február 8. - 20:46.


#42 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 20:51

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#43 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 22:03

Van csacsim! :DZsanettZsanett portré:D

#44 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 22:45

Tud már ordítani?

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 21. - 9:02

Nem igen hasonlít a "nekem ilyen kell" képekhez! :D De érdekes és nagyon aranyos! :yeah:

#46 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 21. - 19:56

:DEgyáltalán nem hasonlít a törpeszamarakra, amiket "kinéztem" de nem is került 1200 - 2000 euróba :pmajd egyszer, ha meggazdagszom, lesz olyan is :D

#47 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 20:16

Ez a Zsanett iagzi csacsi :P Iszonyatosan fél a kádtól, amiben a vizük van, a közelébe se mer menni. Odavonszolni meg hét ökörrel sem lehet :D Próbáltam már mindent, vödörrel csalogatni (egyre közelett tettem a vödröt a kádhoz), szomjaztatni, de hiába egy "bûvös határt" (fél méter a kádtól) nem lép át, inkább szomjan hal :P Áll a kád elõtt, nyüsszög a vízért, böbög, ordít, de oda nem menne semmi pénzért. :D Csak a nyakát nyújtogatja akád felé, majd rettenve elrohan, és egy-két méter után visszafordul, hogy újra szemezhessen a káddal :D Tiszta dinnye :D

#48 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 23. - 20:56

Lökd fel a kádat, hogy meg tudja nézni. :)

#49 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 24. - 13:40

Lisa, jófej szamár :) (Imádom, amikor hajókürtöt játszanak :D)

#50 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 13. - 13:57

Hová merült el szép szemed világa? :D

#51 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 18. - 23:51

Sziasztok!Lisa gratulálok a csacsihoz! Nekem is van egy szép csacsim :) ,az itató számára is egy félelmetes ragadozó :) (de azért iszik.......néha :dev: )Most tudtam meg hogy van csacsis topic :) ,már el is olvastam. :D

#52 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 19. - 0:04

Andi81! fura, hogy a te szamarad nem vágtázik, ez anyémet szinte teljesen úgy lehet lovagolni (vagyis szamaragolni :D ),mint 1 lovat: üget, vágtázik, fordul.......sõt még enni, inni, aludni és levegõt vennni is tud :yeah: .Nekem ilyen okos szamaram van :) Ja.....és amikor megszólal. ráadásul reggel ötkor. :mad: :P

#53 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 19. - 20:03

Mostmár iszik a Zsani :D bár néha még azért gyanakodva szemléli a kádat :DZsani szerencsére csak 7 körül kezdi el követelni a reggelit :D

#54 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 14:24

Zsanett bóbiskol

#55

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 14:36

Ja.....és amikor megszólal. ráadásul reggel ötkor. :mad:  :P

Hozzászólás megtekintése

Arról nem is beszélve, amikor harci üvöltéssel megrohanja és megugorja a lovamat :gm:Ez a Zsanett meg... :ang:

Edited by Dé, 2006 március 20. - 14:37.


#56 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 21:08

Jólvan naaaa,.......de akkor még vérbeli csödör volt. :) és a Szelcsinek olyan jó segge volt (van) :D

#57 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 21:27

Arról nem is beszélve, amikor harci üvöltéssel megrohanja és megugorja a lovamat :gm:

Hozzászólás megtekintése

És nem jött össze? Ej be kár! :D Milyen jó kis öszvér lehetett volna. Eladhadtad volna Huxley-nak :)

#58 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 8:15

Andi81! fura, hogy a te szamarad nem vágtázik, ez anyémet szinte teljesen úgy lehet lovagolni (vagyis szamaragolni :D ),mint 1 lovat: üget, vágtázik, fordul.......sõt még enni, inni, aludni és levegõt vennni is tud :yeah: .Nekem ilyen okos szamaram van :) Ja.....és amikor megszólal. ráadásul reggel ötkor. :mad:  :P

Hozzászólás megtekintése

Az enyém is vágtázik csak nem akkor ha rajta ülök. Lehet hogy nehéz vagyok :D . De kocsit bármilyen jármódban húz, egy angyal.Reggel nálunk sincs szükség ébresztõórára ;)

#59 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 22. - 13:52

Na azt az enyém nem tud, mert sajnos nincs mit :( Apukám régóta ígéri, hogy csinál egy kis szamár kocsit, de ugyse fog :mad: .Pedig én ugy szeretném.... :( hol tudok ilyet szerezni :confused:Szánkó elé próbáltam már kötni, de majdnem összecsinálta magát.Azóta gyülöli az összes szánkót :)

Edited by Strucckanca, 2006 március 22. - 13:55.


#60 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 22. - 14:06

Nekem egy póni kocsim van, elfelejtettem hol vettük de majd megkérdezem. Egy öreg bácsi csinálta, nagyon aranyos, piros-sárga. Ilyen kis vidám gumikerekes. :D Majd csinálok egyszer fotót, és felteszem. De nem ígérem hogy mostanában. A nagyobbik csikót összel kocsiztuk be, nagyon gyorsan megtanulta, és ügyesen húz.

#61 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 13. - 8:33

Sziasztok!Hogy vannak a csacsik?Van itt Valaki aki lovagolja a szamarát?Az enyém tök hülye volt egész télen, alig mertem kivinni, de mos már itt a tavasz, és olyan szépen dolgozik..... :)

#62 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 14. - 19:02

Én szeretném majd lovagolni Zsanit, de még csak másfél éves :DA mamáját gyerekek lovagolták, és nagyon kezes volt...

Edited by lisawica, 2006 április 14. - 19:25.


#63 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 14. - 20:11

Ki tud jó szamárcsõdõrt? A lányom leadta a rendelést öszvérre, tehát jövõre szamárral fedeztetünk.

#64 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 14. - 20:15

Ne már! És mi van a zebrával?Öszvérzebra? :D

#65

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 14. - 20:27

Arról nem is beszélve, amikor harci üvöltéssel megrohanja és megugorja a lovamat :gm:

Hozzászólás megtekintése

És nem jött össze? Ej be kár! :D Milyen jó kis öszvér lehetett volna. Eladhadtad volna Huxley-nak :)

Hozzászólás megtekintése

Hát, én ugyanúgy nem örültem volna neki, mint a tatári majdnemtarpáncsikónak :cool: Egyébként szerintem Strucckanca Bercije nem is érte volna fel elég hatékonyan, még az alacsonyságos lovamat sem :dev:

#66 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 14. - 21:25

Ó, nagyon kreatívak ám, ha van közös megegyezés :D

#67

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 15. - 6:03

Na ez az, hogy ha a lovamat nem taglózta volna le a Tarzan-üvöltés (azóta már egész jól kigyógyult a szamár-fóbiából :dev: ), akkor biztosan elõlépett volna a benne nem is oly' méllyen szunnyadó céda, és mindent megtett volna, hogy létrejöhessen az aktus :gm: (A tarpánnál is csak Carmen helytállása mentette meg a becsületét :cool: )

#68 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 15. - 21:27

Hát sajnálom h nem jött össze :gm: szegény Bercikém már soha nem fog fedezni, elvettük a golyóit.Sajnálok minden szamár csõdörre spekulálót, mert ez egy :kir: csacsi.(+ az öszvérkéket)

#69 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 10:34

Én mostanság készülök kiheréltetni Edét, a csacsicsõdörömet. Eléggé tartok a dologtól, de remélem nem lesz semmi baj. Berci mennyi idõsen lett kiherélve? Minden simán ment? Az én dokim azt mondta, hogy a szamár jobban szokott vérezni általában mint a ló. Na ettõl rémültem meg kicsit. A másik témához szólva, biztos hogy nagyon kreatívak, Ede apja például akkor ugrotta meg a mamát mikor rajta ültem (a kancán). A csõdörön meg egy másik csaj. Õ persze hátracsúszott, én meg elõre menekültem a kanca nyakán. Elég mulatságos szituáció volt.Mi is befogtuk a kancát most, hogy itt a tavasz , gyönyörûen megy.

#70 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 26. - 14:56

Én mostanság készülök kiheréltetni Edét, a csacsicsõdörömet. Eléggé tartok a dologtól, de remélem nem lesz semmi baj. Berci mennyi idõsen lett kiherélve? Minden simán ment? Az én dokim azt mondta, hogy a szamár jobban szokott vérezni általában mint a ló. Na ettõl rémültem meg kicsit.

Hozzászólás megtekintése

Berci majdnem 5 éves volt, amikor ki lett herélve.Kicsit problémásabb, mint a ló herélés, a szamarat fektetik és altatják.Meg az a durva a szamarakban hogy akár altatás közben is képes felugrani és elvágtatni.Bercinek már a bódító sem hatott igazán, el rohant a tûvel.De aztán csak sikerült. :) Nektek is fog :)

#71 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 8. - 12:15

Zsanett depressziós :(Tegnap elvitték azt a csikót, akivel együtt került ide, és együtt nõtt fel, akivel együtt menekült a Lisawica (a ló, és nem én...) elõl, a testi lelki jó barátnõjét, Árvit. Már azt sem értette hogy Árvit nélküle vezettem ki a karámból, hiszen eddig együtt jártak mindenhová, és erõszakosan furakodott ki a kapun Õ is, amikor a csikót kivezettem. Amint becsukodótt elõtte az ajtó, megtorpant, és õrjítõ iá-zás közepette elkezdte bökködni azt, a villanypásztorral mit sem törõdve "hé engem ittfelejtettetek, valami tévedés van!". Amikor aztán felraktuk Árvit a lószállítóra mindketten szívettépõ kiabálásba kezdtek, és Zsanett a karám mellett végig futott a lószállító után, egészen addig a sarokig ahol elkanyarodik az út, és ahol eltûnt a csikó és a lószállító a szeme elõl. Ez tegnap volt, azóta rendíthetetlenül ott áll, nem eszik, nem iszik, hiába kínáltam a legfinomabb kaszált fûvel, almával, répával, ropogtatni való kenyércsücsökkel, rá se hederít, csak áll a sarokban, a távolba mered és 5-10 percenként kiabál egyet. :(

#72 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 8. - 12:23

Hüpp :( Szegény Zsanett :( Miért vitték el Árvint?

#73 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 8. - 12:25

Õ csak ideiglenesen volt itt, amíg megépült otthon az istállója :) Hazament. :ang:

#74 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 8. - 15:54

Szegényke, csak kiheveri hamar!

#75 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 13:23

Már sokkal jobban van a Zsani, már hajlandó enni, inni, és a répát, almát is elfogadja :)(Tejtestvére volt a csikó, mert a csikó mamája elpusztult, és a szamárkanca (Zsani mami) nevelte fel a kettõt együtt - így tényleg nagyon össze voltak nõve :()

#76 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 10. - 15:20

szamárbiznisz

#77 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 10. - 22:36

Sziasztok!Született egy póni-öszvér csõdör csikóm. Nem tudtam hogy vemhes a pónikanca amikor megvettem, és egy hosszúfülû öszvérrel lepett meg.A kérdésem az volna, hogy foglalkoztatok-e már ilyen csikóval? Eléggé másnak tûnik, mint a póni/ló csikók...Köszi elõre is! :dev:

#78 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 12:38

De aranyos lehet. :ang: Képet, képet!!! :) Szerintem nem kell máshogy kezelni, mint 1 lovat vagy szamarat.Nekem is majdnem lett 1 öszvér csikóm....

#79 Guest_Xéna_*

Guest_Xéna_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 10. - 6:33

Ugyanúgy kell kezelni mint egy lovat, legalább is mindenhol ezt mondják.És légyszi tegyél fel képet!! Kiváncsi vagyok rá, hogy milyen :ang:

#80 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 13:38

Sziasztok!Szerintetek mennyire jó társaság a lónak egy csacsi? A pacim jelenleg egyedül van, és szeretnék neki egy társat, de egy másik lovat nem tudok vállalni anyagilag. Ugyanakkor egy ismerõsöm szívesen ideadja a szamarát. Elég nagy a méretkülönbség, a pacim 165 körüli, Tücsök pedig még szamárban is mini. Van, aki azt mondja, hogy inkább kecskét tegyek mellé, mert a szamár túl buta a lóhoz, de nekem nem tûnnek annak.Tavasszal nekünk is volt egy szamárcsödris kalandunk, amikor én szintén a ló nyakára menekültem, de aztán leugrottam, és egy doronggal elkergettem az (elég otromba stílusban) udvarló Miskát. Én ugyanis inkább Maxim Mokkától szeretnék csikót, és azt is csak jövõre...