Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A legbrutálisabb lóról vagy lóval való esések


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
770 válasz a témához

#41 Sutyesz

Sutyesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 18. - 11:56

Palomino!Asszem te írtad, hogy tereplovagláson kívül csak ugrásnál lehet nagyobbat esni. Hát ezzel egyetértek. Kb. 4 éve történt, akkor voltam kezdõ lovas díjugratásban. Kb a 4. versenyemen történt, addig csak 1 méteren indultam, hogy elmentünk egy versenyre, ahol is kiderült, hogy a legkisebb szám a B2 (ergo 120 cm). Sebaj, mondta az edzõm, jó lesz nekem ez is! Úgyhogy elindultam, és az alappályán nem is volt semmi gond, lenulláztam. Az összevetésben viszont volt egy meredek-oxer kombináció (utolsó elõtti ugrás!!), ahova rosszul érkeztünk. 2szer megállt a lovam, 3jára pedig elugrott messzirõl (áldott jó ló, és hatalmas a szíve). A meredeken még túlértünk, de az oxer túl széles volt, és beleakadt a ló elsõ lába. A földre érkezésre nem emlékszem, de olyan bukfencszerû lehetett. Csak annyi maradt meg bennem, hogy én a földön vagyok, a ló fara pedig felém borul. Szerencsére én messzebb gurultam és hamarabb talpon voltam, mint a kis kanca. Egyikünk sem sérült meg, bár eléggé megijedtünk, ennyivel megúsztuk.Mikor kivezettem Tamit (a lovat) a pályáról a többiek elég sápadtak voltak. De hát van ez így. Ha sakkoznék, biztos nem történne ilyen.

#42 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 18. - 12:32

Sutyesz!Nem tudom olvastad e a leges legelsõ irományomat ez alatt a topic alatt, de kb velem is ugyanez történt, de már rögtön az elsõ akadálynál és egy agyilag totál zokni lóval... :))) Érdekes, nekem mindig ez a ló jut és már csaknem tönkre tett. A legnagyobb baj az, hogy az a ló nemhogy engem, de magát sem félti. Ha nincs kedve ugrani, akkor olyan négylábasakat ugrik, hogy rendszerint az oxer közepén landol és nem mindig talpra...

#43 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 18. - 18:46

M1es!Nem tudom, rajtunk kívül érdekelne-e bárkit is ilyen témájú topic + az én tudományom is kb. eddig tartott. De azé köszi a rögtönzött harcmûvészeti tájékoztatót. :)CM

#44 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 29. - 22:14

Hát, mit mondjak. Azért van mit mesélnem, nyugi.Talán 4 éve lovagolhattam, amikor eljutottam egy versenyre. A dolog pikantériája annyi, hogy a lovacskámat végre sikerült baromi jól odatenni a versenyre. Na szal szépen elindultunk, ahogy illik. valami már feltûnt a melegítõben is, hogy nincs minden rendben, de betudtam az izgulásnak a dolgot. A hatopdik ugrás után volt egy szép balkanyar. kissé talán túlzásba vihettem a kanyarodást, mert lerfordultam nyereggel együtt a lóról. A martingál fogta a nyerget. Most képzeljhétek el. Nem mertem leugrani, mert akkor ugye kizárnak. Ott lógtam fejjel lefelé a türelmes kis lovamon, aki ezekután kaszkadõrlónak is simán elmehetne (ha élne), amíg a versenybíróság be nem mondta, hogy engedélyt adnak a lovam "elhagyásához". Na akkor dobtam egy hátast az anyaföldre. Egy kedves pasek bejött meghúzni a hevederemet, de nem sok sikerrel, úgyhogy amikor másodszor is megbillentem a nyereggel, a versenybíróság kizárt.Hogy hülye voltam és nem húztam hevedert? nem ez történt. Nos, nekem Wintec nyergem van, aki ismeri, tudja, hogy nem bõrbõl van, hanem szabályosan mosni kell. na én yo kislány kaartam lenni, mostam is elõzõ este. Aztán levettem a hevedert és azt is. Csak rossz lyukba tettem vissza a 46-ból a hevedert a jobboldalon. Ennyi.A rossz az, hogy aznap este edzésen egy életre lesérült a lovam, másnap már nem tudtuk bemutatni, hogy mi mégis tudunk valamit. Belebuktunk egy oxerba és a hátsó lábával beszakította az elsõt, még a pataszarut is. Na de most ezt hagyjuk, mert csak elszomorít.Szóval másnap reggel csak haverságból sétáltattam egy lovat és Göttler Vilmos (díjugratók tuti ismerik, legalább a nevét, az ország egyik elegeredményesebb, akkoriban ranglistavezetõ lovasa, irtó jó ülése van) mexólított, hogy ma nem indulok? mert szívesen megnézett volna egy kis kaszkadõrmutatványt. Na, azóta is jóban vagyunk nagyon, úgyhogy ennyi hasznom lett a dologról. De azért fix, ami sicher, azóta nevet változtattam, már alig ismer meg valaki. Egy taknyos kislány nagy koppanása címen emlegetik...myra

#45 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 8. - 19:54

Egy év, és pár nap után visszahozom ezt a topicot. Megtaláltam és írok bele én is!Nekem sem volt még annyira brutális esésem. A legbrutálisabb az volt, amikor egy 170-180 magas magyar félvér kancacsikón ültem és földúton mentünk LÉPÉSben! Jött egy kutyus, de nem is ugatott, meg semmi. Én meg csak néztem a házakat, beszélgettem, és nem vettem észre a kutyust. A ló persze észrevette és mivel utálja õket, elsõ dolga az volt, hogy felrúgta, ekkor én leestem, nem is tudom hogy, és a hátsómra estem. Fájt fájt, de máskor is volt már ilyen, gondoltam, kialszom a fájdalmat, holnapra nem is fog már fájni. Nem így volt! 2-3 nap múlva sem szûnt a fájdalom, így hát átmentem a helyi SZTK-ba és megröntgeneztek. Kiderült hogy eltört a farcsontom és elmozdul 7mm-t!! Nem tudtam rendesen ülni és nagyon fájt. Semmit nem tudtak vele csinálni, annyi jó volt benne, hogy 2 vagy 3 hétig nem kellett tesiznem. No meg nem is lovagolhattam Posted Image Ez volt eddig az egyetlen csonttörésem. Se a kezem, se a lábam, se az ujjaim közül egy, semmim sem tört el, csak ez a huje farcsont!!! :eek: És szerintem jobb magas lóról esni, mert amig esel, addig ki tudod találni, hogy hogy ess, és ki tudod védeni a nagyobb esést :D Meg az olyan lovakról szeretek esni, amelyek magasan tartják a fejüket és "van nyakuk". Szóval van mire esni :D Meg a nagysörényû is jó, lehet mibe kapaszkodni :D Na jól van, nem untatlak titeket, és ne haragudjatok hogy megint elõvettem ezt a topicot! PápáZsu Posted Image

#46 Bogyó

Bogyó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 9. - 10:39

Zsubaba, a farcsont repedést én is átéltem, nagyon nem jó dolog.Azóta is küszködök vele... pedig csak egy alacsony ágyról estem testvéremmel való bírkózás közben.No de ennél sokkal kellemesebb volt az elsõ lovas esésem. Folyamatosan terepre járok, és már elsõ alkalomtól fogva gondolkoztam és kicsit rettegtem az elsõ eséstõl. Hamar meg is történt egy éjszakai vágta során. Vágtáztunk épp hazafelé, de most nem a szokott irányból jöttünk, elöl ment a vezetõnk én utána. Egyszercsak egy hülye hang jött az elsõ ló felöl, és miközben azon gondolkoztam mi lehet ez :confused: , már a földön is voltam. Hirtelen történt minden, és nem számítottam rá. Egy drótkerítés volt a tettes, az elsõ lovas szó szerint frontálisan belerohant, hatalmasat estek, mi utánuk jöttünk de a lovam még pont észerevette mi a helyzet õ egy pillanat alatt megállt, de én már repültem. Semmi bajom nem lett, mivel guggolásba és tenyérre sikerült érkezni. Feldobott az esés, nagyon jó érzés volt. Hál istennek az elsõ lovasnak és lónak sem lett semmi baja, egy két kerítéskarcoláson kívül. :D Tanulság, nagyon vigyázzatok az erdõben, mezõkön, az ismeretlen terepen, az éjszakai vágtával, sõt nappal is, sok helyen a gonosz Posted Image , elvetemült túristák kifeszítenek drótot a turista útra :mad: . A legutóbbival nem is olyan rég bringázás során találkoztam.

#47 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 9. - 15:58

Én kerítésen akkor találkoztam, amikor az edzõnénim telkén ugrattunk, és a Gábor lovam megijedt valamitõl és nekirohant a kerítésnek, mintha nem is látta volna, hogy ott van, én meg persze beletenyereltem a kerítésbe és ömlött a vér a kezembõl. De nem is érdekelt, csak a lónak meg a szemének ne legyen semmi baja. Legugrottam a vérzõ kezeimmel megnyugtatgattam és megvizsgáltam, nem lett-e semmi baja. Szerencsére egy karcolás nem volt rajta.Máskor is volt már, hogy ott mentünk bent és megijedt valamitõl a pacc és valakit rárakott a kerítésre.. Egy-két nadrágszakadás, horzsolás, kézen karcolás történt, cseppent egy kis vér, de más baj soha sem lett szerencsére! Posted Image

#48 tua

tua

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 9. - 18:36

Sziasztok!Ez a farokcsontdolog ismerõs:kedvenc pacim lépésbõl bakolt, le a fej, fel a farok...én meg elõre ki lettem lõve, mint egy rakéta:vállon át estem, és nem is fenékre:és nem is fájt rögtön, 3 nap mulva kezdett, de ülni se tudtam, futni sem. Elmentem ortopédiára, ott mondták, hogy nem tört, nem is repedt el, "csak" begyulladtak az izületeim. Ennek 2 hónapja, kapok rá gyógyszert, de a doki szerint bármikor kiújulhat, és akkor nem is lovagolhatok...De én optimista vagyok. Különben bele is halnék, ha abba kéne hagynom. Na pussz, mindenkinek!

#49 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 9. - 18:57

Ez általában úgy van, hogy az orvosok mondanak mindent, meg érzed te is hogy fáj, de akkor is sokkal jobb, ha felülsz és mész egy kicsit. Volt már velem olyan, hogy a térdem rettenetesen fájt, mert tesiórán meghúztam vagy kiment vagy nem tudom már, és felültem szõrén a paccra és észre sem vettem, hogy fáj és teljesen elmúlt! PACCZ RULZ Posted Image

#50 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 9. - 19:37

Ja!Ma rendkívül égõ dolgot mûveltem gazdasági ismeretek órán, mégpedig hintáztam és hanyattvágódtam... kinézitek ezt egy 10-es lányból? Posted Image No mind1.... de úgy éreztem, mintha lóról estem volna le, valahogy a hátamra!! Tök furcsa érzés volt! Ez a lóelvonás elsõ jele??? :eek: 2 hete nem lovaztam! :confused: De most bevertem a fejecskémet, lóról még soha :D na hello Posted Image

#51 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 10. - 19:34

Hi-hi! :D Posted Image Ejha de ügyi!

#52

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 30. - 23:29

Na jó, most ide is írok, mert ma ilyen baromi közlékeny napom van... Pedig olyan eszméletlen látványosakat még nem nagyon estem, legalábbis én nem tartom õket látványosnak... De azért megosztom Veletek. :rolleyes: Még nagyon régen, tán pár hónapja lovagolhattam akkor, amikor egyszer felraktak az amúgy lusta, jámbor, jótét lélek Dezsõre. A bibi ott volt, h az állat már vagy 3 napja állt, én meg totál kezdõ voltam. Lépés, kengyel nélkül. Ugribugri, bakolászás, ágaskodás egy nyakon lecsúszás. Semmi gond, visszamászom (felhõkarcoló volt az a ló!). Na jó, lassan mostmár ügessünk. Gondoltam, mint mindig, nem akar majd ügetni és lányos zavaromban a pálcát a combom alá szorítva felejtettem (hogy került oda, az titok). Namost, ki szerettem volna venni, aminek az lett a következménye, hogy Dezsõ pajti totál begajdult, iszonyú rodeót levágott, amit már nem bírtam 10 secnél tovább és egy hatalmas nyekkenéssel értem földet, kobak messze elszállt. Nekem meg letört 1 darab az egyik csigolyámból. 5 hétig csak hanyatt feküdtem, ebbõl 2 hetet kórházban. Isteni volt... Posted Image Aszongya... á, volt még egy aranyos eset. Barátnõm kezdett el lovagolni és egyszer lementem vele megnézni a helyet. Aztán felültem a kis szürkére, amin õ is ment. Tök édi volt, úgyhogy lementem mégegyszer és megint felültem. Na jó, vágtázzunk. Arról elfelejtettek tájékoztatni, hogy a ló szeret kirohanni a karámból, be az istállóba. De hamarosan megtapasztraltam. Itt még nem volt semmi gáz, megfogtam, aztán sicc vissza. Megyünk tovább. Mondták, hajtsam nagyon, amikor a bejárathoz érünk. Hajtottam is, el is repesztettünk a bejárat mellett, már kezdtem gratulálni magamnak, amikor leesett a pacinak, hogy hát hoppá, túlmentünk. Fogta magát, tett egy 180 fokos fordulatot, miközben kishíján bedarálta a saját fejét a ház oldalába(!!! Posted Image ) és huss, irány befelé. Csakhogy eközben nekem klasszikus módon beleakadt a lábam a kengyelbe és indultam lefelé is, bele az aljzatba, ami így összeadódva azzal végzõdött, hogy a kis hülye maga alá rántott és jól rám is taposott. Azt hittem, ottmaradok, nem kaptam levegõt, meg minden, de aztán a doki megnyugtatott, hogy csak elrepedtek a bordáim, úgyhogy megmaradok, ha megint fekszem vagy 2 hetet... De olyan aranyos volt a kis szürke, mikor visszahozták az istállóból, én már álltam, és amikor odafordultam a lóhoz, úgy meg volt ijedve, hogy valami rosszat csinált, úgy szégyellte magát. Mondjuk, lehet, hogy azután jól megkapta a magáét a gazdáitól, nem tudom, azt már nem vártam meg...Volt még néhány esésem persze, de ez természetes :D ... Csontom viszont csak ezt a 2t bánta... De volt olyan is, hogy bakolásból szaltóval talpra érkeztem állásba! Pedig nem volt magas a ló...Az biztos, hogy az ember -általában- egy idõ után magától is megtanul esni, mostmár (kopkop) jóformán sosem esek a hátamra, mondjuk gázos is lenne, mert nem múlt el nyomtalanul az a csigolya-ügy, mindig kikerekítek a dologból valami bukfencet... De legtöbbször nincs az az Isten, hogy leessek Posted Image Sokáig bírom. :D Na ennyit rólam, mostmár ide is közöltem egy nagyot, igazán jól esett, köszönöm a lehetõséget!!! tongue.gif Asszem lassan megyek csucskálni... Posted Image [ 30 Június 2002, 23:30: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#53 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 30. - 23:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Dé:Namost, ki szerettem volna venni, aminek az lett a következménye, hogy Dezsõ pajti totál begajdult, iszonyú rodeót levágott, amit már nem bírtam 10 secnél tovább[/QUOTE]Nem gond, végülis csak 8 másodpercet kell kibírni... :D Cav

#54 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 1. - 11:10

Cav :D :D Nekem is volt egy eléggé frankó esésem kb 2 hónapja. A lovam, Pepe egy eléggé érzékeny jószág, és néha van olyan naoja, amikor zeljesen be van kattanva (ez eddig 3szor fordult elõ). Nos akkor is pont egy ilyen napja volt. Már futószárom látszott hogy nagyon gáz a ló, az edzõm föl is ült rá elõttem. Pepe olyan rodeót vágott le, hogy bármelyik musztáng megirigyelhette volna Posted Image Volt ott föld feletti gyakorlat, meg minden, de az edzõm azér rajta maradt, majd amikor a ló kicsit megnyugodott én ültem fel rá. Díjlovas nyereg volt a lovon, és nem voltak kengyelek, mert még nem találtam rá elég hosszú kengyelszíjakat. Nos amikor felültem, a pacc egybõl elkezdett sétálni, mint mindig. Nem is volt semmi probléma kb 2másodpercig, amikoris át akartam tenni a pálcát az egyik kezembõl a másikba. Pepe ettõl teljesen beijedt. Elszakadt nála a cérna és a szokásos módon 1000L megindult. Én meg mivel épp akkor ültem fel rá hosszú szárat fogtam, és amikor a pacc elindult teljesen hátulmaradt a testsúlyom, a kezem felemelkedett, és ettõl még jobban ment a ló. utána megpróbáltam korrigálni a dolgokat és a szárak után nyúlkáltam, de Pepepaci átugrott valamit énmeg kengyelek hiányában szépen kibillentem és lecsúsztam oldalra... Úgy értem földet, hogy a fejem lenn volt a földön, és a lábam meg a nyereg magasságában :D Egész este piszkosul fájt az oldalam meg a kezem. A kezemet utána begipszelték, de kiderült, hogy mégse tört el, és csak a verseny elõtt 1 nappal vették le :mad: Huhh, de jol esett most ezt mind leírni... :D

#55 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 3. - 22:15

Sziasztok!Pár éve estem egy csikóról egy érdekeset, amit brutálisnak nem neveznék, de látványnak nem lehetett utolsó. A ló beceneve Gyogyi volt, nem is hazuttolta meg magát. Munka után az istálló elõtt le akartam szállni róla, és elfelejtettem, hogy õ ezt a mûveletet még nem igazán kedveli. Megálltunk, és én normálisan lendítettem át a lábam Gyogyikám fara fölött, a szárnak csak a végét fogva. A ló ennek örömére elõször beugrott az elõtte levõ sövénybe, utána vad vágtában eliramodott a karámok irányába. Nem tudom, milyen indíttatásból nem leugrottam, hanem visszalendítettem a lábam a fara fölött, de mivel közben Gyogyi már elõrelendült, nem a nyeregbe, hanem a farára érkeztem. A ló ettöl még jobban megijedt, és bakkolva folytatta a menekülést, én ültem a farán, kezemben a szár vége, és próbáltam visszamászni a nyeregbe. Már azt hittem, sikerül, amikor Gyogyi odaért egy jókora gödörhöz, ami félig volt vízzel. Leugrált a lejtõ feléig, de ott úgy döntött, inkább nem lép a vízbe, és csinált egy hátra arcot, amit már nem tudtam kivédeni, és landoltam a víztõl kb egy centire. Azoknak,akik látták a jelenetet, aznap komoly rekeszizom-görcsökkel kellett megküzdeniük. [ 03 Július 2002, 22:16: Az üzenetet átszerkesztette: Lobengula ]

#56 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 12:16

Huhh... nehezen, de el tudom képzelni, hogy milyen lehetett...de mitõl õrült meg? miért nem lehet róla leszállni?

#57 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 12:43

Akkor még nem régen lovagoltuk, és gyakran megijedt a lovas hirtelen mozdulataitól. Én voltam a hibás, mert nem figyeltem oda erre. Késõbb megszokta a dolgot, és nem volt vele probléma.

#58 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 12:48

Értem...Én még azt utálom, amikor harap a ló felszálláskor, vagy hevederhúzáskor.Nálunk a Dini csak akkor harap, amikor húzod a hevedert, de akkor is a levegõbe, szóval a feje áll elõre, és nem mozdítja még a fülét se :D

#59

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 5. - 21:44

Az én kicsi megboldogult telivér Apim is mindig ezt csinálta!.. Olyan édes volt Posted Image ...Ja, köszi Cav! :D Lobengula, ez nagyon durva... tongue.gif

#60 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 7. - 21:15

Lobengula, már csak 1 kérdésem van, azok után hogy te végigülted a bakolásokat a nyereg mögött... Fiú voltál vagy lány? Posted Image Posted Image Posted Image

#61 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 13. - 13:28

Szerencsére akkor is lány voltam, így a nemem nem változott az eset után. :D

#62 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 13:18

Sziasztok Lovasok! Ma nagyon ráérek,áldott munkahely,ugyhogy már megint irok.Egy nagyon jó helyen dolgoztam ott {is} estem egy jóizût.Csikosloval gyakoroltam éppen,szõrén karikással,mikor szóltak,hogy megszöktek a 2 éves csikók. Nekem se kellet több tûz utánuk!Drága Arab lovam,maga az Álom,azonnal vette az adást helybõl 1000-re kapcsolt.Hamar megláttam acsikókat,1lucernatábla közepén rodeoztak.Álom fokozta az egyébként is jókora temponkat.Komolyan mondom volt NÕ az életemben aki nem tudot ekkora örömöt okozni.Tehát,tépünk mint a szél,olyan 30 métere lehetünk a szökevényektõl,mikor,mint 1rossz álom,lovam 1szerüen áteset asaját fején. Én meg ,persze,vele együt.Szép bukfenc lehetet. Földet érés után emelem afejem ,nyitom a szemem és mit látok? Álom balelsõ lábát. Pont afejemen állt fel.Még jó ,hogy nem volt megvasalva. Én vissza aföldre,helyeseben aföldbe,a Ló meg haza. Eddig még ok.De acsikók,meglátva lovam,tûz utána! Menekültem ellölük,1nap 1taposás elég!Hogy,neragozzam,a fejembõl dõl a vér,a karikásom nem találom és gyalog az istálló is távol.Elindulok vissza,pár lépés után látok 1gödröt.Meg van abünös,ez volt abuktató.Karikásom is meglett,a vér is folydogált,már csak az istálló hiányzott.Pár perc mulva láttok egy lovast örült tempoban közeledni.Drága kollégám jött értem,vezetve Álom lovam.Fel másztam rá és haza ballagtunk.Bátor vagyok,azt hiszem,de azota kerülöm a magas alj növényzetben végrehajtot rohanást.Üdv Menches!

#63 Nílus

Nílus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 31. - 13:45

Nos én ahhoz képest,hogy mióta próbálkozom lovaglással,nem is estem olyan sokat.De akkor nagyot.Amikor elõször estem egy olyan lóra ültem ami az esõs idõ miatt egy hete állt bent.Akkor a karámfába vertem be a fejemet.Aztán estem úgy is, hogy a folyamatosan bakoló ló,egyszer csak lerakott,és az esés pillanatára még emlékszem,aztán a mentõben tértem magamhoz.Állítólag felkeltem a földrõl, de nem tudtam megmondani a lovam nevét.Amikor a kórházban mondtam,hogy most kimegyek és visszaülök,a doki azt felelte,hogy már biztos az agyrázkódás,mert hülyeségeket beszélek.Bent kellett volna maradnom,de hazamentem saját felelõségre.Legközelebb egy év múlva estem le terepen.Elég ideges volt a lovam, mindentõl megijedt, és amikor visszafelé tartottunk,engedtem egy kicsit vágtába.Legalábbis én ezt szerettem volna.Persze elvitt mint a szél.Sosem mentem még ilyen sebes vágtát, pedig néhányszor már engedtem neki,hogy õ diktálja a tempót.Szóval egy félreugrásnál leestem,pontosabban lecsúsztam az oldalára,aztán valahogy elé keveredtem.Persze akkor már tudtam, hogy mindegy, és becsuktam a szemem.Egy pillanatra azért kinyitottam amikor már a földön voltam.Ha becsukom a szemem, még most is látom azt a képet amit akkor láttam.A ló patáját látom, ahogy 10 centivel a fejem fölött emeli el.Senkinek nem kívánom ezt az élményt!Ráadásul tök kemény szántásba estem,és ugyanott vertem be a fejem, ahol egy évvel azelõtt.Ahol akkor lovagoltam, elég gyakoriak voltak a balesetek, fõleg vendégek estek.Az egyik pasi leesett terepen, de meg lehetett fogni a lovát.Elég rosszul volt, ugyhogy nem ült vissza, hanem vezette a lovát, és igy tettek a többiek is.Valószínû annyira beverte a fejét, hogy nem látott jól, mert nekiment a másik ló farának, az meg szépen felrúgta.Nem hiszem,hogy azóta lóközelbe ment a pasi...

#64 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 31. - 17:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Nílus:Amikor a kórházban mondtam,hogy most kimegyek és visszaülök,a doki azt felelte,hogy már biztos az agyrázkódás,mert hülyeségeket beszélek.Bent kellett volna maradnom,de hazamentem saját felelõségre.[/QUOTE]Ez az, amit nem ajánlok senkinek. Ha agyrázkódást szenvedtél, ráadásul ilyen súlyosat, érdemes egy-két napig bennmaradni a kórházban, mert csak 24-48 óra múlva derül ki, hogy keletkezett-e vérömleny a fejedben. Amennyiben igen, azt azonnal operálni kell. Ha otthon leszel rosszul, nem biztos, hogy idõben be tudnak szállítani az idegsebészetre.

#65 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 5. - 11:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Sutyesz:Palomino!Asszem te írtad, hogy tereplovagláson kívül csak ugrásnál lehet nagyobbat esni. Hát ezzel egyetértek. Kb. 4 éve történt, akkor voltam kezdõ lovas díjugratásban. Kb a 4. versenyemen történt, addig csak 1 méteren indultam, hogy elmentünk egy versenyre, ahol is kiderült, hogy a legkisebb szám a B2 (ergo 120 cm). Sebaj, mondta az edzõm, jó lesz nekem ez is! Úgyhogy elindultam, és az alappályán nem is volt semmi gond, lenulláztam. Az összevetésben viszont volt egy meredek-oxer kombináció (utolsó elõtti ugrás!!), ahova rosszul érkeztünk. 2szer megállt a lovam, 3jára pedig elugrott messzirõl (áldott jó ló, és hatalmas a szíve). A meredeken még túlértünk, de az oxer túl széles volt, és beleakadt a ló elsõ lába. A földre érkezésre nem emlékszem, de olyan bukfencszerû lehetett. Csak annyi maradt meg bennem, hogy én a földön vagyok, a ló fara pedig felém borul. Szerencsére én messzebb gurultam és hamarabb talpon voltam, mint a kis kanca. Egyikünk sem sérült meg, bár eléggé megijedtünk, ennyivel megúsztuk.Mikor kivezettem Tamit (a lovat) a pályáról a többiek elég sápadtak voltak. De hát van ez így. Ha sakkoznék, biztos nem történne ilyen.[/QUOTE]

#66 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 5. - 12:22

Tanulságos történet, de mért idézted Banya?

#67 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 5. - 12:33

Sziasztok Lovasok! Hány Banya van itt? Vagy én vagyok hülye vagy legalláb 2!Segitséget kérek! Üdv Menches!

#68 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 5. - 13:33

Sziasztok!Csak egy banya van a kedvencetek!Béna voltam elrontottam az idézést, és hát fel is adtam!Bocsika!Csak a sakkozásról jutott eszembe, hogy egy nagy esés után azt javasolta az orvos, ahelyett, hogy rendesen ellátta volna sérülésemet, hogy inkább sakkoznom kéne. Csak ennyi volt az egész.

#69 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 11. - 10:31

Hali!Nem igazán lenne értelme utolsó, junius 28.-ibukásomat leirni, mert az eleje teljesen megegyezik Menches leirásával. A különbség csak annyi, hogy a váratlanul mély homokfoltra érkezõ lovam esett át a fején, velem együt. Miközben azon igyekeztem, hogy ne rám essen a földön, gurulás közben fogtam egy szép nagy vakondtúrást, minek következtében a vállam távozott megszokott, "szabványos" helyzetébõl.Szerencsére a ló nem távozott, igy aztán megvolt a lehetõségem, több kilómétert hazalovagolni, szétesett vállal. De másnap szépen megmûtötték, tettek bele két nagy szöget.És azért irom ezt meg most, mert holnap 6 hét után kiszedik a szögeket, és végre ujra lovagolhatok, bár kis családom szerint ugy tünik, én agyilag is sérültem, ha folytatom.Üdv a Tatteros [ 11 Agusztus 2002, 16:12: Az üzenetet átszerkesztette: Tatteros ]

#70 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 14. - 12:38

Szia Tatteros!Jobbulást, persze nem agyilag, hanem fizikailag. Kívánom, hogy még sokáig lovazhass, bár ha emlékeim nem csalnak, lassan érett férfikorba kerülsz. Azért csak óvatosan. ;) Épp azon filóztam, hogy hova tûnt egy csomó ember? Többen is vagytok, akik aktívak voltak, amikor kezdtem a fórumozást, illetve azóta tûntek fel, de aztán nem nagyon hallani rólatok. Nem hiszem, hogy nem történik semmi érdekes Veled, Bozzyval, Senkivel, Vastaggal, Omegával. Meg még sokakkal. Esetleg az utóbbi egy évben megváltozott a fórum? Tényleg, szerintetek tart valamerre a fórum? Látni valami változást, elmozdulást valamilyen irányba?Ferenc

#71 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 0:44

Ma voltam elõszor lovazni mióta esik az esõ. Most nincsenek is karámban a lovak, bent vannak a boxban már 3 napja. Gondoltam, hogy tele van a segge, bakolgatott is egy kicsit, de nem volt vészes. Posted Image Elég röhelyeseket esünk mostanában, de a mai nagyon gázos volt... :( Mentünk egyenesen, lassú tötyörgõs vágtában, gondoltam, hogy kimegyek az ösvény melletti föves részre, az kevésbé csúszik. Jobban csúszott. Kb. 2-3 vágtaugrás alatt nem találta meg az egyensúlyát, és egyszerûen eltûnt alólam a ló, Cav persze ehhez nincs szokva, és mélyrepülésben megcélzott valamit a derekával. Írtam pár napja nyútonról az oroszlánokkal kapcsolatban, konkrétan a hatás-ellenhatásra gondolok. Megütöttem a földet a derekammal, egész véletlenül egy kõ segítségével. Erre a föld beidegesedett, aszondja mit ütögetsz, te barom? És most nekem fáj.Belegondolok, ha nyeregben mentem volna, akkor a ló alatt maradt volna a lábam valszeg. Ami még meg se gyógyult a múltkori rándulás óta. De jó is szõrén lovagolni. Posted Image Miafranc van??? Elfelejtettem befizetni az éves díjat az õrangyalomnak??? Posted Image Na, mindegy, az õrangyalnál megspórolt pénzt whiskyre költöm, hallgatok egy kis Whisky Bluest, Doors rulz, aztán pár napig agóniába süllyedek. Posted Image Cav

#72 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 14:12

Sziasztok!Emlékszem mikor én is kezdõbb voltam, az öreg lovam télen úgy gondolta, hogy Õ nem strapálja magát tovább ( kb. 5 percnél )fejjel beleállított az elsõ hóbuckába, persze Õ vidáman benyargalt az az istállóba. Nyáron például a mai napig nem tudom, hogy csinálta, felfelé vágtáztam vele és akkorát dobott rajtam, hogy a domb tetejére estem.

#73 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 27. - 18:36

Szijasztok!Már ne haragudjatok de jol elszorakoztam az eséseiteken,persze egy idõ elteltével a sajátjaimon is-)))Egy hozzászolás:szerintem is nagyobb lorol jobb esni,mert állitolag jobban tud rolla esni a lovas.Ha már rajtatok nevettem ,hagy nevessetek rajtam is egy kicsit :D 1:Egyszer voltam az egyik helyen ahová egy elég uj lo jött...Baba.Szokásomhoz hiven kimentemlovizni,mire kiderült hogy nem ülhetek a kedvencemen.Mondták hogy én ugy is elég jol lovazom ,üljek fel erre a uj lora.Mondtam hogy persze,oké.Felültem,de azt elég hamar megértette velem a paci,hogy Õ NEM hajlando ilyen kis lovas tapasztalattal rendelkezõ lovasokkal alkudozni,hát igen..mit is képzelek én?-))Esõs,sáros idõ volt vagy 30cm sár...Egy darabig el szenvedtem én a loval,de aztán...az mindent csinált,ágaskodott,bakolt,majd begyorsitott vágtába és amig én levegõt nem tudtam venni,addig,õ ebben a gyors vágtában hirtelen befordult,ez idáig nem lett volna baj,csak Õ Balra ,Én Egyenesen-))Ezután mikor megállapitottam hogy földet értem és kezdtem volna megprobálkozni a szemeim kinyitásával,azt éreztem hogy a lo lába ugy érkezik a földre hogy a fülemet surolja és vágtázik õrülten tovább.Na innentõl kezdve megint 3 per kellett hozzá hogy valahogy összeszedjem maga-)))Miután összekanalaztam magam a pályárol,kb a pálya 4 pontjábol szedhettem össze a pálcám,kobakom,stb-))Ezután a lovászok kedvesen oda szologattak hogy milyen szép ivesen repültem-) :mad: Miután otthagytam a helyet és késõbb kb fél év mulva visszamentem találkoztam egy régi lovásszal akivel szoba jött ez a bizonyos paci.Azt mondta hogy Õ lovagolta akkor és elment pár nap szabira és ugy hagyta ott a lovat hogy nem szabad még vendéget tenni rá.Na szép mondhatom! :mad: Megbizhatóság :mad: Most több évre rá kimentem és a lovon röhögtem,miután abbol a vad lobol ami mindent megtett azért hogy engem elrepitsen,abbol futoszáras iskola lo lett-)) tongue.gif :D Szoval kb ennyit az egyik esésemrõl-)Szijasztok!Puszi.Andi

#74 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 8. - 15:11

Szijasztok!Rám is rámjött az irhatnék ugyhogy ha nem baj leirok egy "majdnem esést",ami szerintem elég röhelyes lehetett-)Szoval rég hobbink a volt csapattársaimmal,hogy a karámba felülünk szõrén,ugy minden nélkül (kivéve a kötõféket) a szabadon sétálo legelõ lovakara és max röviden beugratjuk õket,de ez ritka.A lényeg h. barátnõmmel lementünk ismét(ekkor 5honapja nem lovagoltam)és kiválasztottam azt a lovat amelyiken igy szoktam üldögélni.(Ria)Az egyik lovas u.-ban láthatjátok most 3.-ik lett Bábolnán Senior.-ban.A lényeg hogy csak egy fotó kedvéért ültem fel,igy megkértem b.nõmet hogy fogja meg a fényképezõt és kattintson egyet rollunk.Amint felültem a hátára,fölcsapta a fejét és mert szép idõ volt ugy gondolta hogy neki most vágtáznmia kell,ha mán én ugyis rajta vagyok.Ez még nem lett volna nagy gáz,de a legelõ hatalmas és amint megindultunk(ilyen gyorsan nem láttam még azt a lovat vágtázni)egyenesen egy fasor,-nak tartottunk majd 1,5m-re a fáktol elkanyarodott kb 90fokos kanyarba,még majd,mivel lejtett a legelõ mégjobban begyorsultE közben én azt latolgattam hogy vajon mennyire kemény a talaj,ha most leesek-))Végül amellett maradtam hogy megprobálok fennt maradni.Természetesen eszébe jutott hogy hoppá én bakkolni is tudok,hát nagyon örültem neki elhihetitek!Miután 10s alatt lefutottuk a legelõt egy kicsit lassulni kezdett,ekkor elõre ugrottam a nyakán és elkaptam a kötõféket és behuztam a fejét az oldalához,nagy kinlodások árán beismerte hogy innen nincs tovább ut,gyorsan leugrottam..B.-nõmre néztem akin látszott hogy nem érti mit is alkottam én azon a lovon-)Késõbb kiderült nem lett volna jo leugranom a lorol,mert mögöttünk jött a saj/kb 40fõs ménes+csikok...De az volt az idegesitõ hogy nem haraguthatok rá,mert abszolute jo szándéku és látszott hogy csak jo kedvében csinálta.na ennyi:puszi mindenkinek.Andi :D Posted Image

#75 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 10. - 15:10

Szerintem nem is lovas akinek ne lett volna, vagy a jövõben ne lenne egy olyan igazi esése.1997. nyarán szabadságra mentem. Csütürtökön érkeztünk egy kis faluba a két lányommal. Egy helyi sráccal elõre lebeszéltem, hogy két hétig lovagoljuk a Csenge nevû lovát. Péntek korán reggel nyergeltem, és irány a határ. Több, mint 2ezer hektáros halastó, minden klassz nádassal, bokrossal, erdõfolttal, gyepes gáttal. megbeszéltem a lányokkal, hogy 10-kor találkozunk, és Õk is felülnek. A megbeszélt helytõl kb. 300 m-re kezdõdött egy betonozott üzemi út. Az út egyik oldalán lecsapoló csatorna, az út felöli oldalán keskeny nád sáv. Lépésben mentem a az út szélén, a csatorna mellett. Már láttam a várakozó lányokat. Egyszercsak a nád takarásban megrebben egy madár. Csenge elugrott az ellenkezõ irányba, de úgy, hogy mind a négy lába kicsúszott alóla, és elvágódtunk a betonúton. Annyi szerencsém volt, hogy nem zuhant teljesen rám, csak a lábamra, és kengyelbõl is kicsúszott a lábam. Csenge egy pillanat alatt felugrott. Én nem. Iszonyúan fájt a bal könyököm és a fejem. Nagy szerencsém volt, hogy a fejem nem a betonhoz csapódott, hanem már az út mellett a gyepre. Elsõ reakcióm az volt, hogy megnéztem a lovat, mennyi sérülés látszik, de semmi. Nagy nehezen felkászálódtam, de szédültem és a karom nem mozdult, pontosabban annyira fájt, hogy nem tudtam mozgatni. Aztán megérkeztek a lányok. A nagyobbikat felültettem és kértem, vigye haza, mert én biztos nem tudok vele most foglalkozni. Betámolyogtam egy ismerõshöz és kértem, hívjon valami orvos félét, mert azt hiszem komoly bajom van. nem akarom részletezni, de jött egy mentõ, kb. 3 óra alatt értünk be Gyulára. Itt röntgen felvétel és közölték, hogy darabos és szilánkos törésem van, amit mûteni kellene, de õk ezt nem merik vállalni. Láttam a felvételt. Úgy nézett ki a könyököm, mint egy csillagszóró ami éppen csillagot szór. Azok voltak a darabok és a szilánkok. Két nap múlva gipszelt kézzel ismét megpróbáltam lovagolni, de ezt nem ajánlom senki épeszû embernek. Én se sokáig csináltam.Szabadságom végén egykézzel vezettem haza, ami akkor kb. 500 km volt. Ezt se szeretném újra csinálni. Megmutattam egy kéz specialistának, aki azt mondta, hogy jobb is, hogy nem mûtötték meg, mert több kárt csináltak volna mint hasznot. Viszont ekkor már õ se vállalta. Sokáig nem hajlott rendesen a könyököm, de aztán beindult. Mára csak annyi maradt, hogy nem szereti, ha cipelek vele nehezebb súlyt.

#76 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 10. - 15:24

Hello!Visszaérve a nyaralásbol én is leírok egy számomra brutális esésemet:Természetesen a saját hulyeségem volt.Kb:3 éve tortént,hogy a lovak a karámban legelésztek és én meg az egyik munkatársam felultunk rájuk,se nyereg,se kantár,csak úgy beszélgettunk rajtuk kényelmesen uldogélve.Ekkor a lovak felsétáltak a karám leghátsó sarkába és vissza full vágta.Juppíííj!Ez nagyon bejott:menjunk még egy kort.Nem kellett volna.A srác kancája megelozte az én heréltemet,akiben ennek hatására bekattant a versenyszellem és nagyon belehuzott,jó-jó,de jott a karámfa és még csak nem is lassított!Kezdtem gondolkodni,hogy megugorjuk,vagy blokkol,vagy mi lesz?Az már akkor is gyanús volt,hogy ez nagyon fog fájni.A pacika az utolsó pillanatban egy hirtelen fordulattal kitért oldalra,én viszont nem és kivittem a karámfát,2 tartóoszloppal egyutt és a karámon kivul egy méterre érkeztem a bokámra!Azóta 3 helyen van átfurva a bokacsontom(fél év gipsz,másfél év gyógytorna),bordatorés,csuklórepedés és ezer horzsolás.Szegény kollégám azthitte meghaltam.Egy pillanatra én is.Aztán csak elájultam.

#77 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 21:48

Szami:Azthiszem a mi sztorink hasonlo ,csak én hál istennek megusztam pedig mi is mentün rotyóban a fáknak,csak még épp elfordult és nekem is sikerült,csak én nem szándékosan hajtottam meg,de ezen se volt semmi,kicsit feljebb elolvashatod,ha gondolod...Barátnõm rollam is azt hitte hogy ha most esek akkor kanyec...Sajna hogy ilyet estél,vigyázz jobban magadra-)Puszi:Andi :rolleyes:

#78 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 17. - 22:47

Sokszor estem lóról és ez igy van jól, ha hosszabb ideig nem esem, akkor kezdek félni, hogy ajajj, milyen régen estem és vajon mi lesz, ha esem egy nagyot? Legutóbb ügetésben sikerült elszállnom egy fiatal lipprõl, egyszerûen kirugott,lecsapta a fejét, közben meg is tekerte magát és féreugrott. Mindezt olyan precizitással, ahogy azt elõ vagyon írva.Mikor érkeztem visszfelé, lenézve láttam, hogy a ló egy méterre van alattam-mellettem, tehát esélyem sem volt visszérkezni rá, igy csak arra figyeltem, hogy hova, hogyan esem.Aki mögöttem lovagolt mondta,hogy esélyem sem volt rajtamaradni, olyan ügyesen csinálta a kis hamis:) és azon röhögött, hogy a szemüvegem hogy nem esett le Posted Image .A legnagyobb esésem 93-ban volt Esztergomban, az Aranyos Kupa egyik fordulóján, mikor a kisbenkre felakadtam lóval együtt. Nagyon jó lo volt, az edzõm 130-ig versenyzett vele, de ha hibázott a ló akkor nagyot. Valahogy nem vállalta el onnan az ugrást ahonnan ideális lett volna, betett még egy fél vágtát és szabályosan beleesett az elejével az akadályba úgy, hogy az elsõ két lába közé kapta a rudat. Mivel a lába nem ért le persze a rúd is stabilan állt a helyén mind a ketten fejre, illetve vállra érkeztünk, igy csúsztunk pár métert, mikor hátranéztem a vállam felett az volt az utolsó kép, hogy a ló segge erõsen közelít felém, itt filmszakadás. Arra tértem magamhoz, hogy kantárral a kezemben (esés közben sikerült lekantároznom, pedig becsatolva volt a segédorrszíj)fekszem a fûben és valaki egy mûanyag korsónyi sörrel a kezében pofozgat és próbál rávenni, hogy igyak egy kortyot. Valaki bevadászta a lovamat és kivittek a pályáról minket, ott vettem észre, hogy a kobakomnak a sültje felcsúszott a tetejére, és az arcomból különbozõ lyukakon faágdarabkák is némi fû lóg ki, sikerült felnyársalnom az arcomat. A következõ másfél órát egy zacskó fagysztott szilvásgombóccal az arcomon (jég nem volt, ezt találtam a hûtõben)töltöttem el,mondván igy nem dagad fel, majd ugyanevvel a lóval elindulva a következõ számban hibátlam pályát sikerült menni és ha jól emlékszem 6.ak lettünk, kaptunk szép szalagot tongue.gif Hozzátartozik a történethez, hogy szüleim soha nem jöttek el versenyemre, de ezen édesanyám ott volt és végig is nézte a mutatványomat.Ezután megtiltottam, hogy kijöjjenek a versenyekre.Nem is buktam többet versenyen ;) .Csúsztam el aszfalton is csikóval, megijedt egy katonai teherautótól. Beakadt a kengyelbe a lábam és alászorult a ló alá,elrepedt a bokám, de eddig, mázlimra nem volt komolyabb sérülésem ló miatt.Lépett rám úgy ló, hogy kettétört a lábfejemben az összes létezõ csont.Még nagyon az elején elvezettem egy kancát a kikötött csõdör mögött, aki rárugott a kancára és pechemre a térdemet trafálta telibe. Persze a csõdri fel volt vasalva és tuti vídia sarkak is voltam a patkóba igy egyben kikapta a térdkalácsom egy részét. ami maradt visszafoltozták , oldalszalagok azóta sincsenek benne, de attól még mûxik.Rendesen belelendültem, bocsi :cool: [ 17 Október 2002, 22:55: Az üzenetet átszerkesztette: Lear ]

#79 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 12:58

Nem baj, nagyon izgalmas sztori volt. ;)

#80 Yverdon

Yverdon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 10:05

Hello!Nekem is van egy jó kis sztorim.Még egészen fiatal voltam, amikor felültem egy olyan lóra, melynek a szügyén viszketõ pontok voltak. Ezzel még nem is lett volna semmi gond. Angol nyeregben ültem,és idõnként pár másodpercre mégállt a lovacskám, hogy megvakargassa a viszketõ területet. Csoportban lovagoltunk, mögöttem egy kezdõ lovas lovagolt, vagy fél körrel lemaradva. Az edzzõm parancsára dámaülésbe helyezkedtünk.A lovacskám megint leállt vakarózni, és nem vettem észre, hogy a mögöttem jövõ lovas levágta a kört, és hogy nem áll meg , csak vezeti közelebb azt a piszok lovat, ami a többit terrorizálja, hozzám. És bizony az a ló beleharapott az enyém hátsójába, amitõl a lovacskám neki iramodott, én meg ugye mivel nem igazán vagyok a dámaülésben mester lefordultam a lóról, és arcal a sárba estem. :guny: