Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hannoveri


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
831 válasz a témához

#41 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 15:59

Sandro Hit valóban nagyon szép, jó csikói is vannak, csak nem hannoveri, hanem oldenburgi mén. (Persze a pedigréjében vannak hannoveri ősök, ez tagadhatatlan).A barátnőd lova ettől még lehet hannoveri sütésű, mert úgy tudom, ott is elfogadott a mén.Egyébként Magyarországon is van spermája a Sandro Hitnek, jóóóó drága... :)

#42 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 13:10

Úgy látom kimerült a társalgás abban, hogy a hannoveriek nagyon szép és jó lovak, és hogy igen, valóban. :D

#43 LÓgika

LÓgika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 162 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 12:32

Nem tud valaki Magyarországon olyan hannoveri mént, ami estleg díjlovaglásban eredményesen versenyzett? Az a békáspusztai hannoveri ménes milyen?Tud valaki valamit róla?

#44 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 12:33

A bólyi ménes sárga. :) A ménlistában (legalábbis a tavalyiban, mert idei még nincs) olyan mén nem volt, amelyik hannoveri is, és díjlovaglásban eredményesen szerepelt.Illetve volt, csak mélyhűtött sperma útján (pl. De Niro).

#45 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 11:55

Az én lovam Bólyi kanca. Ugy tudom, hogy fõleg díjugratásra alkalmas lovak vannak ott, bár az Alabárdos utódok szerintem jók lehetnének díjlovaglásban is. Söt legutóbb árulták is az Alabárdost. Egyébként vannak ott szép lovak kár hogy lecsökkentették az állományukat. Én is egyik tenyészkancájukat vettem meg. Bár én csak hobbilovas vagyok és nem versenyzõ de itthon képzem a lovam és ugratok vele és jó képességû ló. Gondolom a többi is jó képességû ló ott. Én tenyészteni akarok. :D

#46 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 12:05

Az Alabárdos nekem is tetszik, jó mozgású, és a csikói is, bár ugrani a Dárda-csikók jobban tudnak (naná, Drosselklang II. ... :) ).Mi a kancád apja-anyja, hány éves és mikor vetted?És akkor ragaszkodnál, hogy hannoveri legyen a csikója is? (bár Rád nézve már nem kötelező a sárga :) )

#47 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 12:30

Én tavaly áprilisban vettem vemhessen bár nem akartam vemhes lovat de sajnos az ember olyan hogy hajlamos arra, hogy beleszeressen valamibe elsõ látásra. Megláttam másnap megvettem :D Mátka a neve és Harmat az apja Hanna az anyja. A nagyapja meg Harsona. Ugy tudom, hogy jó vérvonalú. A csikója már 9 hónapos nagyon szép, bár nem értem miért fedeztették be Holland sportlóval ha már hannoveri tenyészet mindegy a csikó nagyon szép az a lényeg:) én majd ugyis a saját számíze szerint fedeztetem!Amugy Mátka 96-os születésû. A profilomban van kép róla:) Neked is van lovad?

#48 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 8:36

És mitõl lett neki csikója, csak nem Justboy-tól? :)

#49 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 11. - 18:36

Nekem is a lovam apja Dárda,és télleg jól ugrik :kocc:

#50 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 13. - 8:21

Naugye :) És az anyja??

#51 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 17:26

Paritás Leila :kocc: :P

#52 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 28. - 13:50

Nos, itt megállt az élet? Valakinek valami szép hannoveri lovas képe??? :gm:

#53 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 28. - 14:45

De van, csak csúnya. :D

#54 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 14:22

He he :D Nembaj, muti lécccci :gm:

#55 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 6. - 11:12

http://www.horse-gat..._content_en.htm

#56 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 6. - 11:32

http://www.kunden-vi...kempke_wild.mpg

#57 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 5. - 19:12

Helloka!Már elég rég jártam erre. Látom Dárda csikókról is volt szo, én is lovagoltam egyet, Apollo a neve, ugy tudom, hogy most valamerre szép eredményekkel versenyzik díjugratásban. Esetleg nem tud róla valaki valamit? Chanello nagyon tetszik a lovad:)

#58 moma

moma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 11. - 11:27

Paritás Leila :kocc:  :P

Hozzászólás megtekintése

Szia!volt szerencsém évekig lovagolni a Leilát és három csikót is adott azalatt:)milyen a lovad?

#59 LÓgika

LÓgika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 162 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 13:01

Sziasztok!Összegyûjtöttem Magyarország hannoveri fedezõménjeit, csináltam róluk egy listát és szereztem hozzájuk amelyiknek tudtam képet!Akit érdekel írjon és elküldöm!Üdv, Gyöngyi

#60 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 16. - 12:23

Az én lovam nagyon király :kir: jól ugrik ,jól megy díjlovaglásba.Most militaryba veersenyzik.Nagyon kedves.S kényelmes,meg hisztis. :kir: Engem érdekelne :)

Edited by Chanello, 2006 augusztus 16. - 12:24.


#61 lovasbetti

lovasbetti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 224 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 9:21

Ahol voltam táborban, ott volt egy tök cuki bértartott szürke hannoveri, akinek tavasszal lesz csikója. Sajnos nincs róla képem :nem:

#62 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 30. - 15:43

Itt vannak videók az idei körungról:http://www.horse-gat.../2006/hannover/

#63 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 16:14

mennyibe kerül mo-n egy tiszta vérü hannoveri?

#64 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 15:27

657.412 Ft. vagy 13. :D

#65 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 15:49

Franke de gonosz vagy :D Én viszonylagossan ugy tudom, hogy egy magyar sportló kancából egy 6 hónapos ecudo csikó 1,5 millió, akkor egy tisztavérû viszonylag drágább lehet

#66 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 14:07

DE ha nyomi, öreg, süket és vak, akkor olcsóbb, mint egy magyar félvér. Sőt lehet, hogy ingyen se kell senkinek.kisbérit is láttam már 2 millásat.sőt láttam már eredetileg 0-s sütésű kancát, akiből később törzskanca lett a sporteredményei miatt pedig telitalpú is volt, meg kicsi is volt még ráadásul.

Edited by agrobe, 2007 január 18. - 14:07.


#67 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 15:35

Franke de gonosz vagy :D Én viszonylagossan ugy tudom, hogy egy magyar sportló kancából egy 6 hónapos ecudo csikó 1,5 millió, akkor egy tisztavérû viszonylag drágább lehet

Az, hogy valamire azt mondjuk, hogy 1,5 millió, az nem egyenlõ az eladási árával. Mindenesetre kicsit földtõl távolodott ár ez szerintem, magyar kancából...De pl. ott vannak a bólyi hannoveriek, azok is elvileg tisztavérûek, és mégsem olyan drágák.:)Szóval ez a kérdés így, hogy "mennyibe kerül..." kb. olyan, mintha azt kérdezném, hogy mennyibe kerül egy Opel gépkocsi. (milyen típus, mennyi idõs, hány km van benne, stb., ezek mind meghatározzák.)

#68 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 15:56

Nah ezt énis megkaptam :D kössz. 1:1

#69 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 16:00

Pedig nem akartam én "adni neked" !! :D

#70 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 16:06

hümm :gm:

#71 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 22. - 21:45

szûkítem a kört: egy olyan 6-8 év közötti herélt vagy kanca, ami megállja a helyét díjlovaglásban magasabb szinten is, mennyibe kerül? legyen az magyar tenyésztésû (bólyi pl.).

#72 Kóserka

Kóserka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 13. - 21:05

Ismeri valaki közületek Hubertust (Hargita), sötétpej mént? A díjugrató lovak kereshetõ eredményeibõl annyit ki tudtam filózni, hogy a Csilló Lovasiskolában van most nagy valószínûséggel. Én kb. 6-7 éves korában lovagoltam, és az egyik kedvencem volt akkoriban mivel mén létére nagyon megbízható és intelligens volt, Hannoveri származását nem hazudtolta meg. Ez 1993-94 ben volt úgyhogy nem fiatal már, de érdekelne minden infó s tapasztalat róla.

#73 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 13. - 21:27

Sziasztok!Mi a véleményetek Ravallo-ról? Én találkoztam Vele személyesen is, sokat olvastam Róla és csikóiról, úgyhogy tavaly tavasszal befedeztettem Vele a kancámat ( aki nagyon jó származással rendelkezik). Nagyon kíváncsi vagyok a csikóra, 2 hónap múlva meglátjuk milyen lesz. ( Mondjuk a legfontosabb, hogy egészségesek legyenek mind a ketten.) :ang: :)

#74 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 9:06

Mi is kíváncsian várjuk, milyen csikói lesznek. (Mondjuk ez sajnos nem 2 hónap múlva fog kiderülni, hanem 3-4 év múlva).Egyébként milyen származású a Zafír??

#75 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 9:14

Igen, tudom, hogy igazán majd 3-4 év múlva derül ki, hogy milyen is lett a csikó, de azért én már most nagyon kíváncsi vagyok. :) Zafír apja Aga Khan, anyai nagyapja Goliath, anyukájának az anyai oldala pedig Capitol I -es. :) És Zafírban is nagy reménységeket látok, úgyhogy izgatottan várom a kicsi érkezését. :ang:

#76 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 14:03

Aha, régebben beszéltünk már a kancádról, már beugrott.És hogy is került hozzád, vagy már Nálad született???

#77 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 14. - 15:40

Nem, sajnos nem nálam született, Bognár Imre tenyészetébõl vettük, Balatonkenesérõl, 3 éves korában, ahonnan remek alapokat kapott (be)lovaglásilag is.

#78 Ulrika

Ulrika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 11:10

SZIASZTOK! 4 ÉVES HANNOVERI X MS KANCÁNK ELADÓ!Tárgytalan már! :-)Törölhető!

Edited by Ulrika, 2007 március 6. - 10:48.


#79 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 11:41

ez NEM hannoveri kanca attól, mert az apja hannoveri.

#80 Ulrika

Ulrika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 21:49

Rendben! :D Magyar sportló hivatalosan és 50% hannoveri. Igazad van! Köszi, hogy szóltál! :D Felhívnám arra a figyelmet, hogy ezáltal kicsit finomabbak a formái, nem olyan csontosak és kicsit pörgõsebb is, ami pozitívuma a lovacskának! De minden csak ízlés kérdése....

ez NEM hannoveri kanca attól, mert az apja hannoveri.