Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Így vettem én lovat...


  • Please log in to reply
627 válasz a témához

#601 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 14:53

Nekem úgy néz ki, ismét nincs szerencsém a lovasok.hu-val. Párat sikerült leinformálni, az infók alapján nem is érdemes megnézni õket. Belefutottam egy jópofába, ott meg a gazdi kikötötte, hogy 27-én versenyre viszi, addig nem próbálhatom ki... Kompromisszumot egészségben, jófejségben nem vagyok hajlandó kötni, így a képzettségi "elvárásokból" leszek kénytelen lejjebb adni.

#602 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 14:59

Belefutottam egy jópofába, ott meg a gazdi kikötötte, hogy 27-én versenyre viszi, addig nem próbálhatom ki...

- Ne haragudj, de nekem ez azt jelenti, hogy fontos neki vagy a ló, vagy a verseny, vagy mindkettõ.
Én asszem megvárnám azéé a 28.át...

#603 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 15:13

Én árultam lovakat, - konkrétan egyébként mind megvan - mert nekem a vevõk nem tetszettek, és be sem engedtem õket. Nem szeretem, ha látatlanban leszólják, alkudoznak, stb. Pl: adott egy szüri kanca, ugyan ismeretlen származással, de kifogástalan küllemmel, ugróképességgel, belovagolva - oktat is, és versenyezget is... Kikiáltási áron 560000 Ft-ért. Felhívnak: - jaaa, ismeretlen, hát mit képzelek én egy 0-ás lóért 560-at, olyat veszünk 100000ért... - jaaa, kanca...az nem jó - ok, elmegyek, de akkor odaadod 200000ért ...na ezeket meguntam, így megtartottam...õt is, és a másik kettõ eladó lovamat is....elõbb-utóbb csak gazdisodnak valamerre, ha más nem egyszer egy lovasom megveszi, vagy mittom én... A hirdetésben természetesen mindegyikrõl le volt írva minden...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#604 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 15:22

- Ne haragudj, de nekem ez azt jelenti, hogy fontos neki vagy a ló, vagy a verseny, vagy mindkettõ.
Én asszem megvárnám azéé a 28.át...


Hát vagy el akarja adni a lovat vagy nem.Mert ha egy héttel verseny elõtt felülök, ugrok vele pár picit, az nem zavar be a versenybe... De emellé sajnos az edzõ nevét sem sikerült kiböknie többszöri rákérdezésre sem. Így nem várom meg a 28-át.

Úgyhogy nekem a hócipõm kezd telilenni, hogy akkor most el akarnak-e adni lovat, vagy sem. Illetve ne hirdessenek jófejnek egy lovat, ha konkrétan egy idõzített bomba..

#605 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 15:31

Jófej ló: hát ez lovas kérdése, pl: az én saját lovaglású parittyám velem nagyon jó fej, tûzön-vízen átmegy, mindent megcsinál nekem...bezzeg másnak :dev: , barátaimat kipróbálja, genyázik velük, és jópáran mondták már, hogy ha nem tudnák hogy dolgozik alattam, azt mondanák ez egy szemét szar dög...

...ozzé van olyan akit rajtam kívül is csíp, mert az állatorvosom pl: imádja...neki is mindent megcsinál :)


Szóval lehet egy ló jófej velem, de veled nem biztos, és fordítva is...

(verseny elõtt én sem adnám oda senkinek)


Én ezt a szar szürit hírdettem (FB-sek elõnyben):
https://www.facebook...7...e=3

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#606 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 15:33

Itt a saját lovasát is pakolja le, ha elgurul a gyógyszere. (verseny meg: el kell dönteni, hogy mi a fontosabb: eladni jó helyre vagy még versenyre elvinni és így bebukni egy vevõt)

#607 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 15:57

No de Annie, a versenyen való jó szereplés stabillá teszi az árat. Ha neked versenyre kell, bizonyíthat, hogy jó. Lehet a gazdinak kell a versenyeredmény, utána is eladhatja. jó ló nem terem minden bokorban. :)

#608 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 16:10

Itt a saját lovasát is pakolja le, ha elgurul a gyógyszere.
(verseny meg: el kell dönteni, hogy mi a fontosabb: eladni jó helyre vagy még versenyre elvinni és így bebukni egy vevõt)


te még nem vagy vevõ, csak érdekõdõ ;)

Edited by juice, 2013 július 18. - 16:11.


#609 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 16:16

Na igen. :) Vevõkön lehet mérgelõdni, de nem érdemes. Engem már a második hív, hogy a 4 évest kezdõ lovasnak venné... Elmondom, de a lovasokponthun i fent van egy tájékoztató, lóvásárlóknak: elsõ pont: kezdõ lovasnak nem veszünk csikót... Persze, tündér, meg jó fej a lovam, de én sem szeretném, hogy kezdõ lovas zötykölõdve szétverje a hátát, és elvegye az életkedvét. :)

#610 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 16:23

te még nem vagy vevõ, csak érdekõdõ ;)


Már az sem.
Az egészben ez volt a pont az i-re, több furcsa, ellentmondásos infó a lovas részérõl eléggé elbizonytalanított, de ez még inkább, hogy eddig sokszor kérdezte, hogy mikor megyek már megnézni, most meg jajjne.
Van egy kiszemelt, ár megbeszélése folyamatban. Ezért szerettem volna még megnézni ezt a lovat is, hamár a lovasa annyira lelkes volt, hogy jó helyre kerülhet a lovacskája.

#611 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 18. - 17:02

Nekem 12 lovam van :), ebbõl kettõ saját gyártmány :)....és én pik-pakk veszek lovat, bármilyen hirdetésre :)...ha az ár megfelelõ, már hozom is...bár nálunk létszám stop van 1 éve, de azóta már ketten költöztek hozzánk :)

(Én ugye eladni nem tudok)

ui: gyönyörködjetek bennük ti is :) http://szolohegyilov....hu/hu/Lovaink/

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#612 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 18:22

Jövõ kedden hozzuk el a lovamat :) Mivel még soha nem szállítottam lovat kérlek segítsetek, hogy mit vigyek magammal (kötõfék, lábvédõk, stb ???) és mire kell ügyelnem, figyelnem. Nem nagy távolságról -bõ 1 óra- van szó

#613 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 18:34

Ilyen adásvételi babona, hogy az eladott ló viszi magával a saját kötõfékét, vezetõszárát. Ha esetleg a volt tulaj kéri vissza, akkor inkább azt az újat szokták odaadni amit nagy lelkesen megvettek újgazdiék a lónak elõre- mármint felénk így van.
Ritka rusnya ezer éves marhakötelekre tettünk így szert az évek során, de szépen kint van hagyva mind mintha még használnánk is õket (ugye ha véletlenül valami átok, rontás, rossz szellem találna bejönni az istállóba ez legyen az elsõ amit meglát, mert már tudni is fogja, hogy nincs esélye és továbbáll ;) jóóóó azért ez féligmeddig vicc )
Ha még nem volt szállítva, akkor biztos ami biztos valamilyen formában nyugtatót beszélj le a tulajjal, hogy legyen. Inkább ne legyen rá szükség, mint szaladgálni kelljen érte.
Amúgy gratu, kedd este várjuk ám a nyagybeszámolót a Lovam van!-ban :)

#614 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 18:54

Amúgy gratu, kedd este várjuk ám a nyagybeszámolót a Lovam van!-ban :)


Bizony, várjuk már nagyon :)

Kamáslit nem árt vinni, de fontos letisztázni az eladóval, hogy volt-e a lovon már, mert ha nem, akkor nem biztos, hogy kísérletezni kéne egybõl.

#615 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 19:08

Bizony, várjuk már nagyon :)

Kamáslit nem árt vinni, de fontos letisztázni az eladóval, hogy volt-e a lovon már, mert ha nem, akkor nem biztos, hogy kísérletezni kéne egybõl.

Nem voltam egyértelmû. A lovat többször is szállították (1.5 évig versenyzett), csak én nem szállíttattam még lovat, ezért nem tudom hogyan kell

#616 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 19:43

Wow, akkor még jobban várjuk a beszámolót :) Kérdezz rá, hogy készülj e lábvédõvel, szoktak e rátenni. Sok lóra egyáltalán nem szoktak tenni. (Amelyikre viszont szoktak, azzal megint ugyanaz az adásvételi etikett, hogy felteszik még utoljára mikor felvezetik a szállítóra és nem kérik vissza)

#617 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 19:50

Wow, akkor még jobban várjuk a beszámolót :)
Kérdezz rá, hogy készülj e lábvédõvel, szoktak e rátenni. Sok lóra egyáltalán nem szoktak tenni.
(Amelyikre viszont szoktak, azzal megint ugyanaz az adásvételi etikett, hogy felteszik még utoljára mikor felvezetik a szállítóra és nem kérik vissza)

Ha nem is kedden (bocsi, de akkor inkább lovazok), de szerdán mindenképpen beszámolok

#618 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 21. - 20:26

nem létszükség' a kamásli,az istállófáslitól nem szoktak birodalmi lépegetővé válva szörnyülködni. Előre pataharang,fásli lábtő-csánk felett,csüd alatt érő alátéttel... Jah,az etikett :-) sokan még a kötőféket is filléres darabra cserélik,ha elkelt a jószág :-) egy rutinos szállítós sokat segíthet, a profik futóiban akad minden,ami kell... Sok szerencsét,örömet a lóhoz!

Edited by börni, 2013 július 21. - 20:30.


#619 LiLo

LiLo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 132 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 22. - 7:55

Mifelénk csak a kötõféket adják mindig babonából a lóval, meg a vezetõszár maradni szokott. Kamáslit csak olyan lóra raknék, aki hozzászokott (ahogy az elõttem szólók írták), az enyémre sem lehetett anno, mert sose volt még rajta, és nem egy 3 órás úton akartam sokkolni ezzel, nehogy szétrúgja a szállítót. Az istállófáslival az a baj, hogy érkezésnél ha esetleg az új környezet túlzott izgalommal tölti el a lóállatot, akkor nem olyan egyszerû és gyors lekapni róla tipegés-topogás közepette.. (Ráadásul aki még sosem fáslizott, azt sem itt kell tesztelni, mert ha lecsúszik, probléma lehet belõle.) Amit a többiek nem írtak azt hiszem, de mi mindig viszünk: 1-2 futószárat (ha esetleg mégsem menne fel könnyen, azt beakasztva a szállító oldalába és kihúzva a ló mellett, amolyan "irányvonalat mutató"-ként segíthet. Valamint megtöltött szénaháló, hogy legyen mit szálazgatnia az úton (ha gyakorlott utazós ló, akkor stresszelés helyett inkább kajálni fog :) ) Nagy kalappal, hogy minden jól menjen!! :)

#620 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 22. - 9:31

Mivel még soha nem szállítottam lovat kérlek segítsetek, hogy mit vigyek magammal


Nyugtatót. Na nem a lónak, hanem magadnak. :dev:

#621 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 22. - 16:41

Nyugtatót. Na nem a lónak, hanem magadnak. :dev:

Köszi :yeah:

#622 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 28. - 12:20

Nekem úgy néz ki, ismét nincs szerencsém a lovasok.hu-val. Párat sikerült leinformálni, az infók alapján nem is érdemes megnézni õket. Belefutottam egy jópofába, ott meg a gazdi kikötötte, hogy 27-én versenyre viszi, addig nem próbálhatom ki...
Kompromisszumot egészségben, jófejségben nem vagyok hajlandó kötni, így a képzettségi "elvárásokból" leszek kénytelen lejjebb adni.


Jól sejtettem, hogy nem is akarja eladni. Lement a verseny, mentek 2 gyász pályát, aztán kinyögte, hogy nem adja el mégsem.

#623 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 28. - 13:42

Lehet, a gyász pálya miatt...

#624 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 29. - 17:39

http://www.agroinfor...130829-4376993/

#625 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2017 január 24. - 21:17

Pukk.


  • Almamag kedvelte

#626 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2017 január 24. - 22:09

Cav, ez mit jelent?  :unsure:



#627 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2017 január 24. - 22:45

Kihúzta a dugót. Újra lehet használni a topikot.

 

Majd ha lesz egy kis időm, megírom, hogyan ajándékoztam el az első lovacskámat.



#628 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2017 január 25. - 1:15

Áháááá!

 

Köszönöm szépen a tájékoztatást.  :smile2: