Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

OVERDOSE


  • Please log in to reply
1475 válasz a témához

#41 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 8:44

Meg amennyire Packa elmélyedt + eddigi hozzászólásaiban... tudhatná, hogy Ferinél az ilyen "elírások" hátsó szándékot rejtenek.


azér a hátsó szándék az minden emberben* megvan :D :D

* ember azaz férfiu (régiesen), a nõ az asszonyi állat, fehércseléd, fehérnép, gyerideteee . :D :D :D

#42 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 8:54

Nem jól tudod. A fehércselédekben lényegesen több a hátsó szándék...

#43 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 10:28

Meg amennyire Packa elmélyedt + eddigi hozzászólásaiban... tudhatná, hogy Ferinél az ilyen "elírások" hátsó szándékot rejtenek.

Nekem viszont semmit se mondanak a hátsó szándékok. Ezt jeleztem is egy szmájlival.

#44 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 10:48

Visszatérve a témára. A futam elõtti parádé elég felemásra sikeredett. A huszárlovak nem voltak felkészítve ekkora tömeg elviselésére, egyikük annyira bepánikolt, hogy majdnem felrúgta Overdose-t. Azt a pillantást, amit Barbara vetett az öreg huszárra.... :gm: Aztán a startgéphez menet az egyik zsoké nem tudta kikerülni a lehúzódó csapatot, és belerohant a huszárokba hátulról. Asszem, ha lesz legközelebb, a parádét kicsit körültekintõbben kell megszervezni.

Edited by ori, 2009 április 21. - 10:48.


#45 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:15

Igen, elég nagy volt a tanácstalanság és a kavarodás a huszáros felvezetést illetõen. Igazából - és itt nem akarok megbántani senkit - nem tudom hogy miért pont Suták Vanda - fullsminkben - volt a felvezetõ, de biztosan ennek is oka volt. Túl hirtelen lettek "ráengedve" a huszárokra a versenyzõk és ez kisebb pánikot váltott ki mind a lovakban, mind a lovasokban.

#46 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:39

nem tudom hogy miért pont Suták Vanda - fullsminkben - volt a felvezető


Gondolom, mert tavaly ő nyerte meg a nemzeti vágtát. (amit ezúton is igyekeztek reklámolni...)

Edited by StG, 2009 április 21. - 11:39.


#47 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:41

Tudom, hogy õ nyerte a vágtát. Csak nekem ez most nem illet a képbe...

#48 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:44

Akkor mindent értek! :rolleyes: Furcsa volt, hogy nem lõtt ki ugy, ahogy eddig, gondoltam, biztos visszatartja a zsoké. Kösz a képeket, nagyon jók! És legalább le vagyunk fotózva Dózival együtt! :D

Hááát, szerintem meg pont hogy olyan taktikát lovagolt, hogy az elején annyit engedett amennyi az élenhaladáshoz kell, a közönség elõtt meg mutatott még valamit.. De talán Sumi tudja a tutit.
Az meg sanszos, hogy a visszafogottság miatt lépte le a patkót. Nincs hozzászokva versenyben, csak a mindennapi munkában Barbinéni alatt. :)

Ori, ott fenn a kakasüllõn tényleg a 20-30 éve kijáró lovi_guruk taliznak. Élõ lexikonok.

#49 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:48

Tudom, hogy õ nyerte a vágtát. Csak nekem ez most nem illet a képbe...

Hátja... Éppen a shire-nak se volt túl sok aktualitása (illetve még ennyi se)

#50 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:49

A vanduskát meg ne bántsátok, csudaszép szeme van.

#51 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:51

Hátja... Éppen a shire-nak se volt túl sok aktualitása (illetve még ennyi se)


Azt a shire-t be szokták vetni ilyen nagyobb alkalmakkor.

#52 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 11:54

Ööö.. hmm.. tuttam, hogy lesz valami, amiben nem kellett volna véleményt nyilvánítanom... Posted Image

#53 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 12:10

Ööö.. hmm.. tuttam, hogy lesz valami, amiben nem kellett volna véleményt nyilvánítanom... Posted Image


Ne, ebben most igazad van! :dev:

#54 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 12:22

A vanduskát meg ne bántsátok, csudaszép szeme van.


Lehet, de nem akkor sem volt idevaló...

#55 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 12:29

Ki lett volna az odavaló, áruld már el.

#56 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 12:31

Hozzáteszem, hogy ezzel ellentétben Overdose munkalovasának hozzáállása ehhez az egész felhajtáshoz igencsak példaértékû. Ez a válaszom Franke, csak közben megelõztél.

Edited by Taxis, 2009 április 21. - 12:32.


#57 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 12:33

Mert nem volt rajta smink? :D

#58 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 12:46

Ori, ott fenn a kakasüllõn tényleg a 20-30 éve kijáró lovi_guruk taliznak. Élõ lexikonok.


Sütött róluk. Tökhülyén éreztem magam. Forgattam a fejem, hátha meglátlak valahol, hogy kicsit kiokosíts, de túl nagy volt a tömeg.

A kivetítõn ment egy bejátszás Imperiálról (eddig csak fotón láttam), azt nem tudja megszerezni veleki? Gyönyörû galoppja volt. :hu:

#59 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 13:05

Sok-sok éve Angliában volt egy ló,ki ugyanilyen nagy sztár volt,a nevére nem emlékszem.
Az Epsom Derbyt azért vesztette el,mert amíg a jártatóból kiért a pályára,a közönség tépett a fakából emlékbe pár szálat.Sok kicsi sokra megy-lapon rendesen megkopasztották szegényt,és a verseny is odalett.



Igen ez kb az 1800as években volt. dr Vecseklõdy Józsi bácsi könyvében a Ló és Emberben van leírva a történet. Érdekes a ló nevére én sem emlékszem ;-)))

#60 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 13:19

Mert nem volt rajta smink? :D

:D Nem. Azért, mert a ló volt a legfontosabb.

#61 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 13:33

http://www.indexfeje...=...&Itemid=555

#62 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 13:42

Ori!

A nemzetellenesvágta "huszárain" én is csodálkoztam.
Az uccsó emberük,akirõl még a csákó is leesett út közben..na,az úgy ült ott a lovon,mint akin a cifrafosás van rajta.Karusszelnak nem nevezhetõ vonulás meg...pfff.

A hangosbemondóban meg folyamatosan ment,hogy a "nemzeti vágta huszárai".Be is ordítottam nekik,"hogy eladták a lelküket".


nem mondom,hogy amikor én belebújok a huszár ruhába,akkor tipp-topp minden....de nem is állok ki 20.000 ember elé

Ja...mellettem meg akkora guruk álltak,hogy csak na.

Kezdték azzal,hogy miért nem a VIP lelátóra mentek.Az okosabb nagy hangosan megmagyarázta,hogy az csak télen jó.Mindenki felfigyelt rájuk...köztük én is.Gondoltam,ha figyelek,akkor sok érdekeset megtudhatok.
Meg is tudtam.Ilyen párbeszédek folytak:

-de kár,hogy nem a célnál állunk(itt esett le nekem,hogy ezek nálam is hülyébbek...szinte a céllal szemben álltunk)
-szerintem itt a cél...de az biztos,hogy itt fognak elfutni

-te,mi az az 1400-as szám azon a táblán?
-nem érkezett rá válasz.

-látod,ott van a rajt
-hol?
-ott,nem látod?(és mutatott a rajtgép irányába)
-ott fog lenni a verseny?miért nem itt lesz?

Az egyik,amikor meglátta,hogy sapkát húznak a ló fejére,kb 10 percig azt magyarázta mindenkinek,hogy azt miért is kell csinálni.
Lementek a versenyek,Dózi nyert,mindenki örült.
Jött a himnusz.Erre az egyik megszólalt."na...most meg a magyar himnusz"
Ezt már nem bírtam szó nélkül."Illedelmesen" jeleztem nekik,hogy kuss van.
Be is punnyadtak rögtön.

#63 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 14:19

Hát, elég vegyes volt a társaság. *Ami a huszárokat illeti, az vállaljon ilyen körülmények közt vonulást, aki biztos magában és a lovában. A shire pl. elég kultúráltan viselkedett. Az öregen akkor lett volna rajta igazán a cifrafosás, ha miatta sérül le Overdose. Elég meleg pillanat volt, amikor ráfaroltak. * Mi sem emeltük a színvonalat, de tudatlanságunkat legalább megtartottuk magunkban...

Edited by ori, 2009 április 21. - 14:26.


#64 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 17:27

Az egyetlen felvonulásra alkalmas társaság, melyek minden körülmények között úgy mennek, ahogy kell...azok a lovas rendõrök...a Díszegység lovasai. A többi majom.

#65 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 18:35

Hát, elég vegyes volt a társaság. *
* Mi sem emeltük a színvonalat, de tudatlanságunkat legalább megtartottuk magunkban...


Ezzel teljesen egyetértek én is, de nem volt ezzel mindenki így... :D
A jártató mellett álltunk, közvetlenül a kerítésnél. Mögöttünk állt egy fiatal, 20 év körüli srác - nem ítélünk külsőre, de láthatóan nagyon menő :dev: - az édesanyjával. Az egyik futam után sétáltatták a lovakat, és az épp ott lévő 3 ló közül 2 jegytelen volt, a harmadiknak pedig csak a jobb hátulján volt kesely. A srác perceken keresztül - hallhatóan őszintén - sajnálkozott, és hevesen magyarázta az anyukájának, hogy nézze meg, az a szegény ló, biztos nagyon fáj a lába, hogy be kellett neki kötni. :gm: :P :yeah: Elsőre még azt hittem, hogy poén, de mivel hosszasan ecsetelte, hogy miért kellett rá ez a kötés, rá kellett jönnöm, hogy bizony teljesen komolyan gondolja. :)

* Egyébként ezt nem cikizésképp írtam, csupán egy aranyos közjáték volt. És tök jó, hogy sok nemlovas is kilátogatott Dózi miatt a Kincsem Parkba. :ang:

Edited by roni, 2009 április 21. - 18:52.


#66 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 20:22

Most monta a vágtás gesztesi péter, hogy Overdos kanca, miközben könnyek szöktek a szemébe a meghatottságtol :D :D

Volt szerencsém a VIP-ben közelrõl látni Mézga Aladár magyar hangját. Szövet nadrág, zakó, fehér tornacipõ, kb. kocsikeréknyi kokárda. Azt hittem lehányom, de sajnáltam a madártejet rá.
Egyébként nem Gesztesi (az Károly), hanem Geszti, de ez nem változtat semmin

Edited by terembura, 2009 április 21. - 20:24.


#67 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 20:46

Az egyetlen felvonulásra alkalmas társaság, melyek minden körülmények között úgy mennek, ahogy kell...azok a lovas rendőrök...a Díszegység lovasai. A többi majom.

Nagyon profin lovagol itt mindenki, senkinek nem csúszna be egy kis malőr a lova hátán szokatlan helyzetben, igaz?
Láttam én már nagydijjas lovat is elrohanni a négyszögből. A ló nem gép. Sőt mi több, a díszegységnél is vannak bibik néha.

Edited by nuttella, 2009 április 21. - 20:47.


#68 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 20:53

Gondoltam, hogy valakinek beletaposok az önérzetébe, elnézést kérek. De sajnos csak a lovas rendõrök tudnak felvonulni normálisan, ez pedig tény, nem én találtam ki. Szokatlan helyzetekre treníroznak.

#69 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 20:53

Nuttella! NYUGI! Csak egy vélemény volt. Azt meg lehet. +Feri. A mondatodhoz kapcsolódó legutóbbi kommenthez: :D

Edited by Taxis, 2009 április 21. - 20:55.


#70 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 21. - 21:13

A szokatlan helyzetekre trenirozott lovaknál is elõfordult szokatlan helyzet. :D

#71 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 5:54

De a hibaszázalék aránya kisebb. :D

#72 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 8:40

Elolvastam a riportot Barbarával, amit Vrony linkelt be. És irigylem ezt a lányt, hogy ezt csinálhatja. Csak az nem tudom, hogy amikor külföldön vannak, amikor kíséri Overdose-t a versenyekre, akkor mibõl él? Egyáltalán lehet valakinek ekkora elfoglaltság mellett civil foglalkozása? Mert ahogyan láttam emellett nemigen lehetséges. De akkor meg mibõl finanszírozza ezt az életet? Gondolom a szülõk állnak mellette/mögötte. Mert azt mondja, hogy ezért õ nem kap fizetést. Vagy a versennyel járó költségeket azért fizetik neki? Nem akarok senki zsebében turkálni, csak tényleg érdekel, hogy vajon miképpen élhet. Mert biztosan sok lemondással jár. De biztosan sok öröm is jár vele.

Edited by Taxis, 2009 április 22. - 8:40.


#73 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 11:46

Elolvastam a riportot Barbarával, amit Vrony linkelt be.
És irigylem ezt a lányt, hogy ezt csinálhatja. Csak az nem tudom, hogy amikor külföldön vannak, amikor kíséri Overdose-t a versenyekre, akkor mibõl él? Egyáltalán lehet valakinek ekkora elfoglaltság mellett civil foglalkozása? Mert ahogyan láttam emellett nemigen lehetséges. De akkor meg mibõl finanszírozza ezt az életet? Gondolom a szülõk állnak mellette/mögötte. Mert azt mondja, hogy ezért õ nem kap fizetést. Vagy a versennyel járó költségeket azért fizetik neki? Nem akarok senki zsebében turkálni, csak tényleg érdekel, hogy vajon miképpen élhet. Mert biztosan sok lemondással jár. De biztosan sok öröm is jár vele.

Azt írják a riportban, hogy ruhakereskedõ.
Egyébként több, mint valószínû, hogy valami pénzt azért kap a Mikóczy-csapattól, csak nem hivatalosan - annyira meg senki nem hülye, hogy a zsebbe ( = feketén, adózatlanul) kapott pénzét reklámozza egy újságcikkben.

#74 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 13:29

Sztem is úgy nézhet ki a dolog, hogy utazási ktg-t szállást, kaját megkapja. Max fizetése nincs. De õszintén, ha van hol aludni (biztos nem az istálló szénása) és van kaja (nem gondolnám, hogy csak zsíroskenyér) akkor minek is a fizetés? Pláne, ha az ember azzal foglalkozhat, amit igazán szeret! Van az a kép, ahol Dózival sétálnak egy erdõs részen. Már vmi külföldi fotós honlapon is láttam. Hát az a kép köteteket beszél - zöld természet, lágy napfény, a csodaló és a tréninglovasa.... egy merõ harmónia és nyugalom. De az a fajta nyugalom, ami arról szól, hogy ott vagyok, ahol lennem kell és azt csinálom, amit csinálnom kell. Hát igen. Ennyi kellene csak mindenkinek és ha ez meglenne ki nem szrná le azt hogy miket lehetne még megvenni pénzért.

#75 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 13:36


De õszintén, ha van hol aludni (biztos nem az istálló szénása) és van kaja (nem gondolnám, hogy csak zsíroskenyér) akkor minek is a fizetés?


MOndjuk lakáshitelre? Megélhetésre?

#76 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 14:04

Ha nekem is lenne egy ilyen esélyem,hogy a világ egyik leggyorsabb lovát lovagoljam meg,akkor én is leszarnám,hogy fizetnek-e érte?

Edited by Filly, 2009 április 22. - 15:29.


#77 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 14:05

Sztem is úgy nézhet ki a dolog, hogy utazási ktg-t szállást, kaját megkapja. Max fizetése nincs. De õszintén, ha van hol aludni (biztos nem az istálló szénása) és van kaja (nem gondolnám, hogy csak zsíroskenyér) akkor minek is a fizetés? Pláne, ha az ember azzal foglalkozhat, amit igazán szeret!

Van az a kép, ahol Dózival sétálnak egy erdõs részen. Már vmi külföldi fotós honlapon is láttam. Hát az a kép köteteket beszél - zöld természet, lágy napfény, a csodaló és a tréninglovasa.... egy merõ harmónia és nyugalom. De az a fajta nyugalom, ami arról szól, hogy ott vagyok, ahol lennem kell és azt csinálom, amit csinálnom kell.

Hát igen. Ennyi kellene csak mindenkinek és ha ez meglenne ki nem szrná le azt hogy miket lehetne még megvenni pénzért.


Na, ez egy eléggé egysejtûhöz illõ gondolkodás, már bocs. :gm:

#78 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 14:05

Na jó, de valahogy az a kérdés is jogos, hogy ha ennek vége lesz (márpedig ez sem örök sajnos), akkor is meg kell élni valamibõl. Bár zsokéként már mondta hogy van kilátásban munka.

#79 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 14:24

A zsokéknak olyan jol fizetnek?Nem tudom kérdezem :) DE szerintem tutira kap valami fizut,mert szereti a Dozit azért nem kap kenyeret. :)

#80 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 22. - 14:28

MOndjuk lakáshitelre? Megélhetésre?


Mondjuk ha van hol aludni, mert fizetik, akkor minek a lakáshitel, mondjuk ha fizetik a kaját minek a megélhetés?

Na, ez egy eléggé egysejtûhöz illõ gondolkodás, már bocs. :gm:


Hát igen, de amióta láttam, hogy az egysejtûek milyen vígan vannak a mikroszkópok alatt evéssel, ivással ürítéssel osztódással és mi többsejtûek hogy bssszuk el az életünket azzal, hogy ütre veszünk síkmonitort, meg újtelcsit, meg mégnaobb atót, és közben folyamatosan kiver a víz, hogy mibõl fizessük ki, hát tudod mit, inkább leszek egysejtû.

A zsokéknak olyan jol fizetnek?Nem tudom kérdezem :) DE szerintem tutira kap valami fizut,mert szereti a Dozit azért nem kap kenyeret. :)


A zsoké, aki a versenyben lovagolja a pacit a nyeremény 10%át viszi el. -ezt cincogta a Tel Aviv 2 ;-)