Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#1 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 14:40

aztán nekem van úgy 20 db Afrikai csigám.Írta Hajnalcsillag a kutyás topikba. Részletezzük itt ki a csigákat, hiszen Hux jóvoltából már én is gazdija lehetek 3-ak! Posted Image

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 20:15

Én ilyen csigákat, csak a Tv-ben láttam!Meséljetek róluk valamit! Milyenek? Hogy tartjátok õket? Mit esznek?, stb...

#3 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 20:42

Hajnalcsillag, mint régi csigatartó mesélhetnél nekünk kezdõknek a csigatartás örömeirö és bánatairól. Posted ImageA mi csigáink még kicsik (Filly csigái tesói az enyémeknek, nemrég kaptuk õket ajándékba). [url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/etc/csiga1.jpg"]Ezen a képen[/url] a legnagyobb csigám látható. Alig tudtam lekapni, úgy száguldozott a vonalzó sima felületén. (Ez komoly! Le is filmeztem.)[url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/etc/csiga2.jpg"]A következõ képen[/url] is õ látható, amint értelmesen néz. Az "eszik" és a "nyáladzik" parancsokat már egész jól érti. Ugyen nem korai még ilyen zsenge korban ilyesmire oktatni? Posted ImageEgyébként tök jól el lehet õket nézegetni, olyan jó fejek. Mindig produkálnak valami érdekeset. Ma este valami furcsa hangot hallottam a terráriumukból a szépiacsont irányából. A legnagyobb csiga épp azt ette, közelebb hajolva hallottam, amint meglehetõsen hangosan csámcsogott.

#4 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 20:57

Hux, szuperek a képek!!! Posted Image Látom, fürdetés is volt a nagy fotózás elõtt Posted Image

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 20:58

Jó fejek!Mekkora terrárium kell nekik? Kaja, pia?Én mikor a telekre megyünk és találok éti, vagy más csigákat, még a házatlancsigákat sem tudom bántani! Mert ugye azt mondják, meg kell ölni õket, ártalmasak, felzabálnak mindent! Inkább átdobom a kerítésen! Nem a szomszádnak, hanem van ott egy-két üres telek, oda. Posted Image

#6 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 10:26

Végetek van. Szakértore találtatok.Hux, van egy kis gond... Azthiszem a csigáid kóros szépia hiányban szenvednek! 2-3 lehetoség van. Vagy nem esznek elég szépiát (egy hüje kérdés:ugye nem gipszet adtok nekik?)Vagy nem Afrikai csigák.Vagy fényt kaptak elohívásnál... Posted ImageEzekre azért gondoltam mert az enyémek Afrikai csigák sötétbarnák kis halvány foltokkal. Már pici 2 cm-es gyerekkorukban is! Posted Image ( a legidosebbek még asszem Afrikából vannak, 2 db)Én úgy egy éve kaptam 5-öt abból már két nagyobb és petézéskor több kicsi elpusztult.A nagyok nem tudom miért, a kicsik meg azért mert a hatvan litykós akváriumban vannak és nem mindig találták meg a kaját (150-en voltak kb. -egy petézés!!) Most kb. 20 db van a legkülönbözöbb méretekben.Régen imádták az almát, de leszoktattam oket róla, mert az alma savas, és oldja a házikójukból a meszet. De almahéjat kisebb mennyiségben lehet nekik adni. A krumplit nem szeretik. A salátalevél, gyermekláncfu és a sárgarépa vált be igazán. De ez attól is függ, mikor milyen kedvük van. Posted ImageVan úgy, hogy a sárgarépa ott száradhat, mégsem eszik, van amikor meg rávetik magukat.Mindenképpen vegyszerezetlen nedves földet kell nekik biztosítani (tozeg a legjobb). Itt be lehet vetni különbözo díszítéseket, nekem nagyobb kövek (sima felületuek) vannak és volt benn régen egy fadarab is, csak penészesedett úgyhogy kidobtam. Próbáltam nekik salátát vetni, csak megzabálták a magokat Posted ImageKis dobozokba vetettem nekik füvet (fültisztitó dobozába) és amikor szépen megnott betettem nekik. Ha napos helyen van az akváriumotok érdemes ezt megcsinálni (de mindenképp dobozba vessétek a füvet és azzal tegyétek a tozegükbe) imádnak belebújni a fube és persze le is legelik.... Posted Image bár meg kell, hogy mondjam nem lesz hosszú élete a funek.... Posted ImageA tisztításuk: Imádják, ha vizzel spriccelik oket. Nekem speciálisan kiképzett spriccelom van - bolhaírtó sprays dobozt kimostam Posted ImageA tozeget én nem cserélem, csak nagyon ritkán, inkább kiszedem tolük a kakit és a kaja maradékot.Néha nem árt a házikójukat kis kefével (régi fogkefével-vagy újjal Posted Image ) letakarítani.Röviden ennyi.Most bevetem magam a munkába de majd késobb még írok róluk!Pusszancs

#7 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 10:46

Ilusta! A csigákra -ha mint a kertben randalirozó kártevokre gondolunk egy megoldást tudok javasolni, amivel nem bántod oket:összetört tojáshéjat kell a "védendo" területre (kiskert köré, stb...)kiszórni.Még nem próbáltam, ha valaki kipróbálja mondja el, hogy bevált-e!

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 18:04

Igen, errõl a módszerrõl én is hallottam, de annyira nem bánt a dolog, nagyon nincs mit megrágcsálniuk, ami nagyon káros lenne számomra! Nem salátatermesztõ vagyok Posted Image!Úgyhogy szépen maradok az összeszedegetésnél...Nincs szaguk a csigáidnak?

#9 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 18:30

Nem kell megijedni, a csigáim normálisan ilyen világos színûek. Az "óriás afrikai csiga" nem egy faj, hanem gyûjtõfogalom, amelybe kb. 100 különbözõ csigafaj tartozik.Az enyémek is imádják a gyermekláncfû levelét - rekordsebességgel tudják nyom nélkül eltüntetni. Szeretik még a paradicsomot, az almát (olyat adok nekik, ami nem savas) az uborkát és a banánt is. Egyelõre ezeket próbáltam.A neten több helyen is írják, hogy a sört is szeretik, de amíg kiskorúak, addig nem adok nekik. Posted Image

#10 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 17. - 19:10

Nahát! Hogy csiga hogy tud ilyen aranyos lenni???? Hux az a nézõs nagyon ari! Én még ilyet csigára nem is mondtam!!!Mi lett velem itt köztetek??? Posted Image

#11 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 8:24

ÁÁÁÁÁÁá, akkor nem csak én vagyok szakérto!!Hux! Kár, hogy nem fiú-lány csigák mert ha kereszteznénk a csigáinkat lehet, hogy kijönne egy zebra-csiga!! Posted ImageUborkát nem adtam nekik még, a banánt meg inkább én eszem meg... Posted ImageDe lehet, hogy a héját majd megpróbálom.az ám a szép látvány mikor lepetéznek Posted Imageaztán ott rohangálnak neked egyik reggel 100-an!

#12 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 14:49

A csiga ráveti magát a sárgarépára. Posted ImageAranyosak lehetnek olyankor! ultimo

#13 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 15:02

Az enyémek eddig mindig olyan színût szartak, amilyen a kaja színe volt. Tegnap este adtam nekik elõször paradicsomot, kíváncsi leszek Posted Image

#14 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 11:11

Posted ImageHux! Tele lesz "vérrögökkel" az akvárium Posted Image Posted ImageJa, és meg lehet figyelni, hogy mikor kezdett sárgát enni a zöld után... Posted ImageTegnap elpusztult a legidosebb csigám, 4 éves volt Posted ImageEgyébként a hangok nálunk is jellemzoek.Pl: amikor meghoztam oket salátát kaptak és anyámmal azon röhögtünk, hogy úgy harapdálták mint a nyulak...A nyekergést meg hónapokon keresztül nem tudtuk beazonosítani, azthittük, hogy van valami + állatunk aztán kiderült, hogy csak a csigák csúzdáznak az üveg falán Posted ImageDe akkor a legédesebbek amikor különbözo "pozitúrákban" eszik a salátát és az gallérszeruen rácsuszik a ...........nyakukra??!!! Posted Image

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 20:49

Tényleg, hány évig élnek? Úgy általában az a 4 év az általános?

#16 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 20. - 0:01

Jópofa lehet a salátagalléros csiga Posted ImageTaláltam egy nagyon jó csigás honlapot:[url="http://"http://www.geocities.com/Heartland/Valley/6210/index.htm"]http://www.geocities.com/Heartland/Valley/.../6210/index.htm[/url]Ott azt írják, hogy ezek a csigák átlagosan 5-6 évig élnek, néhányuk akár 8-9 évig is.

#17 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 16:42

Akkor elég jó életkort ér meg, ahhoz képest, hogy "csak" egy puhatestû!A hörcsögök kb. 4 évig élnek! Akkor ezek a csigák akár a dupláját is megérhetik! Igazán szép!Bár ilyen érdekes puhatestûek a világon sok helyen vannak! Vegyük pl. a polipokat! Kimondottan intelligens állat!

#18 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 13:52

SOS.2 hónapja alig mozdulnak a csigáim!Nektek volt már ilyen? :confused: Mit csinálhatok vele? :confused:

#19 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 14:56

Téli álmot alszik, ne ijedj meg. Az enyémek is csinálták, majd felébrednek... csak elfáradtak a nagy nyüzsgésben és most pihennek Posted Image

#20 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 15:17

de tavaly nem csinálták....lököttek...de van amelyik bennpusztult a házában.idõnként egy-egy elõjön aztán fut egy kört, aztán hajcsi tovább....ki érti ezt? :confused:

#21 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 15:53

Az enyémek nagyon virgoncak. Nõnek, mint a bolondgombák, és nagyon aktívak. Igaz, hogy meleg van a szobában.

#22 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 23:49

Az enyémek is nagyon virgoncak. Nappal alszanak, de éjjel nagy és zajos üvegencsúszkáló, ki éri el hamarabb a salátát -versenyeket rendeznek.Félelmetes iramban nõnek. A fotókon látható kis csiga, aki akkora volt, mint egy ujjpercem, mostanára akkorára nõtt, mint a kisujjam.

#23 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 7. - 12:58

A radiátor mellett vannak, úgyhogy azt oldalról kapják, felülrõl meg a pók viváriumának a fûtése áramlik le.és télleg nem csináltak még ilyet. enni sem nagyon esznek...nekiadtam a tücsköknek a salátát inkább, mert azok benyomják.vettem kedden gyászbogárlárvákat és vazzeeee, megfogta a csávó kézzel.... :( még látványnak is szörnyû volt..... redface.gif

#24 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 11. - 1:02

A csigáim egyre zajosabbak, ki is költöztettem õket a hálószobából, mert folyton felébredtem hangos csámcsogásuktól, meg a mászkálásuk hangjától. Most itt hangoskodnak mellettem.Hatalmasat nõttek, és egyre többet esznek. Tegnap a legnagyobbat fotóztam; rátettem a kezemre egy salátalevél társaságában, eszegette a levelet, aztán egyszercsak engem is megkóstolt. Nem tudtam mit csinálni, olyan gyorsan történt: rávetette magát az ujjamra, és elkapott rajta egy szõrszálat (inkább pihét), és úgy megrántotta,hogy meglepetésemben felkiáltottam. Úgy látom eljött az ideje, hogy megszelidítsem kissé. Ezen túl fotózás elõtt mindig lefutószárazom. ;) Ugyanez a csiga ma szökni próbált: az üveg tetején lévõ fedõt feszegette. Még egy indok, hogy megneveljem.

#25 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 14. - 1:42

Tudom, nem sok értelme van, hiszen ezek a csigák olyan vadak, hogy valószínûleg nem hallgatnának rá, de azért szeretnék nekik nevet adni. (Nem mintha meg tudnám õket különböztetni egymástól, legfeljebb a legnagyobbat ismerem meg.)Szóval nagy gondban vagyok: milyen neveket lehet adni a csigáknak? Surmó? Nyálka? Szemes? Villám?

#26 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 19. - 12:09

A Villám a legjobb, de szerintem a Bélára is hallgatna!Persze itt felvetõdik a probléma, hogy fiú, vagy lány nevet adj neki???? :D :D

#27 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 21:35

A nagyok küzöl kettõnek már sikerült nevet adnom: a legnagyobb Jabba lett, a görbe csápú Görbecsáp. A másik kettõ akkor kap majd nevet, ha meg tudom õket különböztetni egymástól. Ez most nem is lesz olyan nehéz, mert egy idõre különválasztottam õket, túlszaporodásukat megakadályozandó.Ha szeretne valaki kis óriás csigát, itt az alkalom, van még kb. 30 kiscsigám, aki gazdát keres. Posted Image

#28 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 23:15

Nálam is lakik három trópusi csiga.Emma és két gyermeke,csikója vagy mi.Ha van idõm a kedvükbe járok.Karalábé levélen némi sört szolgálok fel.Olyankor aztán semmi hibernálódás hosszú alukálás meg ilyesmi.Olyankor van a színtiszta vasárnap oriás csigáéknál!

#29 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 13. - 19:25

Rég voltam itt....Barátnõmtõl visszakaptam 6 csigut, mert nálam elpusztultak, de ezek most királyul érzik magukatTömik a "fejüket" egyfolytában...Ja, és ha taggyûlést tartanak a tetõn...akkor jajj mindenkinek...

#30 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 14. - 14:12

Üdv,Akar valaki csigát?Van kettõ, de lepetéztek, és biztos ki fog kelni jónéhány. Próbálok ellene tenni (a peték jó részét odaadom az ékszerteknõsömnek=én a gonosz!), de annyi van, hogy hihetetlen.A csigák: Achatina Fulicia, szép barna házuk van fehér foltokkal. A testük szürkésbarnás, ha nyújtózkodnak helyenként fehéres. A házuk hossza kb. 10 cm-re nõ meg (az enyémek 9.5 és 11 cm hosszú házúak).A peték kb. gyöngy nagyságúak, halványsárgák és kemények. Olyan, mint egy nagy gyöngysor.

#31 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 15. - 22:09

idézet:
Eredeti szerzõ: vau:Üdv,Akar valaki csigát?[/QUOTE]Igenigenigen!!Csigát nekem, szeretném!Mikorra várhatók a picik? Egyáltalán mennyi egy csiga vemhességi ideje, ill. mikor kelnek ki a peték? És mikor lehet leválasztani a kiscsigákat?Valamint mekkora a minimális helyigénye egy ilyen csigának kifejlett korában? És mennyit ajánlatos együtt tartani? Négyet, ötöt? Nem verekednek össze?Páros, vagy páratlan számú csigát illik ajándékozni?Tele vagyok kérdésekkel és izgalommal! :o)

#32 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 16. - 21:04

Vau, nekem is kéne 1-2 csiga, szeretném azt a fajt is megismerni.Bazs, vigyél fehér csigát is! Ne hagyd, hog teknõskajaként végezzék! (Na jó, én talán nem leszek olyan gonosz, mint Vau.)A nagy csigáim most 7 centi hosszú házzal rendelkeznek, kb. fél évesek, most szaporodtak elõször. A petéket nem láttam, csak egy szép napon tele volt a terrárium sok-sok kiscsigával, akik a földbõl másztak elõ. Nálam egy csiga egyszerre kb. 20 petét rakott. Eddig együtt tartottam mind a 4 nagyot, szépen elfértek egy 5 literes befõttesüvegben, most külön lettek választva. Amíg kicsik, nyugodtan együtt lehet õket tartani, társaságban élénkebbek és jobb a kedvük is. Ahogy különválasztottam a nagyokat, búskomorságba estek, bezárkóztak a házukba és elõ sem jöttek. Betettem mindegyikhez társaságnak pár kiscsigát, azóta sokkal vidámabb a hangulat.

#33 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 21. - 11:32

Nem tudom, mikorra lesznek picik, de lassan már várható (szerintem 1 hét). Ezt egy neten olvasott emlékbõl gondolom, ahol mintha valami 2 hétrõl írtak volna. A "vemhességrõl" nem tudok semmit, csak lett sok-sok pete. Ráadásul egyszerre legalább 100, majd néhány nap múlva újabb százas adag. Az biztos, hogy külön fogom õket választani.A kiscsiga egybõl önálló. Tarthatsz együtt akárhányat, csak ne felnõttet. A felnõttek annyi petét raknak, hogy bírhatatlan.Helyigény kicsi, annyi kell, hogy ne akadjon fel a házuk, és beférjen a kaja (és maradjon levegõjük is). Minél kisebb a hely, annál gyorsabban koszolják. Nálam egy kb. 20 cm átmérõjû üveggömbben vannak.

#34 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 22. - 22:30

Szétválasztottam a csigákat, hogy ne petézzenek annyit. Különválasztottam a petéket is. Eredmény: egy befõttesüveg fedele púpozottan tele lett petékkel. Lehet kb. legalább 200 db. még mindig.[url="http://"http://www.geocities.com/sarkymite/Snails.html"]http://www.geocities.com/sarkymite/Snails.html[/url]Szerintem a legjobb csigás oldal a neten.E szerint a csigáim 50-1000 petét rakhatnak egyszerre!A méretre azt írja, hogy 2 éves korukig nõnek gyorsan, utána életük végéig lassan (az enyémek nincsenek egy évesek, és éppen nem növekednek). Ja, és 7 évig elél egy ilyen.

#35 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 23. - 2:05

Vaunak sikerült megtalálnia: a fehér csigáim az Achatina iradeli fajba tartoznak. Nagyon különleges csigák, mert elevenszülõk, ez megmagyarázza a viszonylag kevés számú utódot, és hogy miért nem találtam a terráriumban petéket. Meglepõ volt; azt tudtam, hogy pl. a kígyók között léteznek elevenszülõk, és hogy vannak elevenszülõ fogaspontyok, de ilyen csigákról eddig nem hallottam.

#36 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 25. - 9:47

Elkezdtek kikelni a csigák. Számomra meglepõ volt, hogy úgy kelnek ki, hogy leeszik magukról a petehéjat.Még kb. 100 pete/kiscsiga van, még meg kell tizedelnem õket (teknõs), hogy kezelni lehessen számosságukat.

#37 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 1:46

Könyörgöm vigyetek csigát! Vagy legalább küldjetek jó csiga recepteket. ;) Ezek a kicsik úgy nõnek, mint a gomba esõ után. Ha ivarérettek lesznek, külön kell majd tartanom õket, és nincs helyem 40 befõttesüvegnek. Különben is, tudjátok milyen nehéz ennyi csigának nevet adni? A négy nagy csigámnak végül sikerült: Kenny, Jabba, Görbecsáp és Villám lett a nevük.

#38 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 3. - 9:50

Hux! Milyen ivarérettségre gondolsz???? :confused: A csigák hímnõsek nem??? Vagy mi? Én még nem láttam Õket kufircolni... ;) Egyébként régen az enyémek is egy alakalommal kb. 150-200db petét raktak le, ami annak volt köszönhetõ, hogy nagyon nedves volt a tõzeg, és ettõl megjött a petézési kedvük... :rolleyes: De most csak a zabálásra koncentrálnak... Nálam a 6 db van egy 60 litykos akváriumban, de le fogom cserélni egy kisebbre, csak még nem csináltattam meg az új akváriumot. A póknak meg nagyobb kellene... :confused: Ki bírja már ezt követni??!!

#39 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 3. - 12:12

Kezdenek beindulni a kiscsigák...Hagytam összesen 10 db. petét. Szépen elkezdtek kikelni, de valahogy kedvetlennek tûntek (nem ettek, nem mozogtak). Most már látom, hogy kikelés után kell jópár nap, mire magukhoz térnek. Tegnap már 3 db. ette a berakott pitypanglevelet.A Hux által írt ivarérettség itt azt jelenti, hogy fizikailag képesek a reprodukcióra. Vagyis elkezdenek szaporodni (attól hogy hímnõs, még kettõ kell a szaporodáshoz... Esetleg lehet hogy élvezik a gruppenszexet, és sok csiga egy szexpartiban még jobb????!! :D ). Cseles a dolog, mert fél-egy éves korukra már szaporodnak, a végleges méretüket meg jóval ezután érik el.

#40 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 3. - 18:57

Mondtam, h kérek csigát! Lombardotól már elvállaltam néhányat, Huxtól is jöhet még 2-3 db. Csak beszéljük meg, mikor és hol lehet átvenni õket.