Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Növények


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
142 válasz a témához

#41 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 17. - 21:21

Köszi! Asszem veszem a bátorságot és kipróbálom. :)

Bokor! Esetleg nem lehet az a baj, hogy többet kéne forgatni, hogy mindig másik oldalát süsse a nap. Vagy nem úgy csavarodik?

Az a helyzet, hogy forgatom, és persze a nap felé hajlanak el mindíg, ezért gondolom, hogy talán több fényt is jó néven vennének. Az ablak mellett vannak ( többen is) és ennél több fényt sajnos nem tudok nekik nyújtani. Persze lehet, hogy ennél gyakrabban is forgathatnám, ki fogom próbálni! Köszi! :)Remélem nem veszik majd zaklatásnak! :D

Edited by Bokorugró, 2008 március 17. - 21:21.


#42 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 20:22

Sziasztok! Valaki közületek nem kaktuszozik véletlenül? :D Vettem egy kedves kis kaktuszt akit elneveztem Kaktusznak és elhatároztam, hogy megpróbálom gondját viselni. A baj ott kezdõdik, hogy nem teljesen tudom beazonosítani a fajtáját, ezért még nagyon utána sem tudok nézni a megfelelõ ápolásának. Persze erõs megérzésem van, de jó lenne valami megerõsítés. :D Ezért ha valaki konyít a kis szúrósokhoz, megköszönném a segítségét. :ang:

#43 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 22:34

Nem kell azokhoz konyítani! :gm: Elég ha a beton kemény földjét néha meglocsolod! :dev: Elég jól bírják a kiképzést! Nem igényesek, de a fiatal növényre azért oda kell figyelni. Én még soha nem különböztettem meg a fajtákat egymástól, mind ugyanazt kapta: kb heti 1x víz és a feltünõen kinõtt cserépbõl átültetés! ;) Ablakba tûzõ napra is kiteheted, ha nem tetszik neki, akkor az is ki fog derülni! Belehalni nem fog! :D

#44 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 11. - 7:04

Túlöntözni nem szabad, attól esetleg megrohad, és szeretik a napot, ha nincs elég fény, akkor rondán megnyúlhat. Fény és szárazság a jelszó.

#45 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 11. - 16:34

Jójó, azért ennyire én is vagyok kaktusz-alapmûvelt, bár 1-2 faj kifejezetten vízigényes, de mondjuk ez pont nem. :D Leginkább arra lennék kíváncsi a fajtával kapcsolatban, hogy milyen gyorsan nõ. Meg én úgy szeretném, hogy jól érezze magát. Bár lehet szegényke lámpalázas, mert hétfõn hoztam és már várom, hogy a növekedés jeleit mutassa. :D Bár ez elég irreális, fõleg egy (remélem) biológus tanonctól... :dev: Mackó vagy Daraby nektek szokott virágozni? Bár mondjuk az komolyabb mûvelet, meg egy panelházban nem tudom hol tudnám biztosítani neki télen a napsütéses helyet 12C-fokkal társítva.. Talán a lépcsõház.. :kv:

#46 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 11. - 17:06

Mivel eddig mindössze annyit tudok róla, hogy Kaktusznak hívják, így a növekedési erélyhez nem annyira tudok hozzászólni... :rolleyes: Amúgy sem, de ez jó kifogás. :D Nekem virágzott több kaktuszom is. Amíg egy télen meg nem fagyasztottam õket. :( Ameddig dupla ablakunk volt, nem volt gond, télen, nyáron szuper volt nekik a két ablak között, de aztán sajnos gyõzött a modernizáció.

#47 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 11. - 21:17


Mackó vagy Daraby nektek szokott virágozni? Bár mondjuk az komolyabb mûvelet, meg egy panelházban nem tudom hol tudnám biztosítani neki télen a napsütéses helyet 12C-fokkal társítva.. Talán a lépcsõház.. :kv:

Szokott virágozni! Nem kell a "kívánságait" lesni! Tényleg a fény és a szárazság legyen az alapvetõ! ;) A nagyobb páratartalmat, meleget meg lehet oldani akváriummal, ha a tetejére teszel egy üveglapot! Hihetetlen növekedésre képesek benne! :D És nem utolsó sorban dekoratív is, ha igényesen alakítod ki!
Nekem télen még nem is virágzott kaktuszom. Viszont nyáron lehet, hogy könnyebb 12C-ot és napsütést biztosítani neki! ;) Viszont abban biztos vagyok, hogy a kaktusz téli pihenõ nélkül is tökéletesen elvan!

#48 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 12. - 6:18

Alapvetõen a kaktuszoknak nem kell nagyobb páratartalom, nem? :confused: Szerintem megrohadhatnak tõle...

#49 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 12. - 7:00

Monty-angyalom, (vazz....!) amíg nem teszel fel egy fotót, addig itt nem kap a kaktuszod "személyre szóló" tanácsokat. Pedig a kaktusz-fajon belül azért vannak eltérõ igényû pédányok. :rolleyes:

#50 Monty

Monty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.470 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 12. - 13:00

Azonnalmáris! :D Amit eddig sejtek róla, hogy a Gymnocalycium nemzetségbe tartozhat, és eredeti helye elvileg Dél-Amerika. 7 db gerezdbõl áll, és a tövisei is 7-es csoportokban állnak.
Képek Kaktuszról

#51 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 12. - 18:25

Jóöreg Guglibácsi... :rolleyes:

http://64.233.183.10...n...&lr=lang_hu

http://www.kaktuszgy...g...nml&faj=109

#52 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 12. - 19:19

Alapvetõen a kaktuszoknak nem kell nagyobb páratartalom, nem? :confused: Szerintem megrohadhatnak tõle...

Nem szaunára gondoltam! :o Az enyémek olyan növekedésnek indultak, hogy csak na! :) Tetszett nekik, ráadásul, úgy, hogy azt sem tudtam melyik milyen és mik az igényeik! ;)
Monty! Ha sikerült beazonosítanom a kaktuszodat, akkor ilyen/hasonló nekem is volt! Viszonylag lassan növekedett és virágot még csak mutatóban sem hozott! :rolleyes: Azért csak volt, mert kollégista voltam, és az itthon megbízott családtagok sûrû figyelmeztetésem ellenére lefagyasztották az összeset! :mad: Tömeggyilkos banda! :o

#53 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 7. - 11:47

Sziasztok! Van valakinek Jerikó rózsája?Sok jót hallottam,olvastam róla,tehát vettem egyet én is.A neten mindehol ugyanaz van leírva a gondozásáról,nekem valamiért mégsem jön össze ennek az egyszerû túlélõ növénynek a tartása.Vagy összeszárad,vagy penészesedik,nincs köztes fázis.és nem is nyílik ki szép bolyhos levelûre,csak terül tányérszerûen,egymáshoz szuoruló levelekkel.Olyan,mint egy tuja.... :hupp:

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 7. - 11:57

Többnyire ugyanezt írják róla mindenhol.

#55 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 7. - 13:41

Igen,köszönöm szépen,hogy utánanéztél,kedves Tõled,csak az enyémre ez az általános szabály nem jellemzõ...én is csak ezeket találtam.ezért gondoltam,hátha vki már járt ilyen cipõben :rolleyes:

#56 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 7. - 19:40

Ne a növényt locsold,hanem állítsd agyaggranulátumra,és úgy töltsd fel vizzel.Lehetõleg esõvizzel,esetleg forralt kihûtött viz is jó.Elötte szárítsd ki,várj legalább egy hetet az újrahajtatással.

#57 Zebu

Zebu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 356 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 31. - 7:33

Üdv! Képzeljétek,az orchideám a virágszárán leveleket növesztett.Mind a kettõn.Azt hittem,virágozni fog. Levágjam,vagy mit csináljak vele?

#58 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 31. - 9:17

Bizonyos fajok (Phalaenopsis nemzetség) sarjakat nevelnek, amelyek a kellõ mennyiségû léggyökér megjelenése után szintén jól használhatóak szaporításra. Így én kivárnám, mi lesz belõle. Látatlanban mondom, reményed van újabb növényekre.

#59 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 31. - 9:51

Nekem is volt ilyen, de a végén elpusztult..nem tudom az okát. :(

#60 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 31. - 9:55

Ugyanezt csinálja az én orchideám is! És már légzõgyökér is sarjadt ki a levelek mellõl. Meddig kell várni, mi lesz ebbõl, és utána hol kell levágni?

#61 Zebu

Zebu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 356 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 31. - 10:07

Hurrá! Jó lesz anyák napjára,addigra csak megnõnek...:)

#62 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 31. - 16:28

Útmutató a szaporításhoz

Sok sikert

#63 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 1. - 8:25

Köszi, hát izé, sokkal okosabb nem lettem tõle, de kérek majd live tanácsot a virágosunktól. :D

#64 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 8:36

Orchideát lehet/szabad átültetni? Hogyan? Milyen földbe? Virágzik éppen, de ez eltarthat akár 1,5 évig is nála.

#65 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 8:56

De akkor miért akarod átültetni? Sztem az orchideák általánosságban jobban szeretik a szûk cserepet. Milyen fajta? :)

#66 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 9:36

Gondolom phalenopsisról van szó. Ez egy fán élõ orchideának a nemesített változata, tehát egyáltalán nem szereti a cserepet. Egy szép faágra is ügyesen rászívja magát. Ha cserépbe akarod, akkor lehet mûanyagba is, vagy agyagba is, csak akkor kicsit sûrûbb vizezés kell neki. Ültetni speciális orchidea "földbe" kell, ami fakéregbõl, tõzegbõl, spagnum mohából esetleg hungarocel golyókból áll a jobb szellõzés miatt. Próbálj jó minõségû, minél nagyobb darabokból állót választani, a nagyon morzsalékos, poros nem jó, megfojtja a növényt. Átültetés közben nézd át a gyökereket, csak a szép egészséges gyökereket hagyd rajta, a száraz vagy elrothadt gyökereket nyugodtan vagdosd le. Cserép aljára mehet egy kis közeg, arra óvatosan behajtogatod a gyökereket, mag a szabadon lévõ részeket kitöltöd a közeggel. Picit meg lehet nyomkodni, de óvatosan, hogy ne törjenek a gyökerek. Ez után egy nagyon enyhén tápos (esõ) vízbe állítod az egészet. fél-egy óra után megszívja magát, kiveheted. Áztatni akkor kell/ lehet ha újra könnyûnek érzed a cserepet. A spriccolást is meghálálja, vagy kavics ágyra is lehet állítani, és alá vizet önteni. Itt jó közegeket lehet kapni, fõleg az átlátszó csomagolásúakat ajánlom.http://www.orchideacsodak.hu/viragbolt/orchidea-kiegeszitok/orchidea-ultetokozeg Igaz, azokat még neked kell összekeverni a többi hozzávalóval. Jó ültetést! :)

"Qei me amat, amat et canem meum."


#67 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 10:34

Ilyen csak zöld az alapszíne. Gondoltam hátha jobban szeretne egy nagyobb cserépben lenni, mert ez még mindig az original hipermarketes cserép, amiben kaptam 2,5 éve. :o
Vagy 5 hajtáson vannak virágai, nagyon szépek, de van olyan hajtás ami 1,5 méter hosszú.
A gyökere meg már mindenfelé kilóg a cserépbõl.
De ha ez neki jó, akkor hagyom. :gm:

#68 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 10:43

Igen, ez egy phalenopsis hibrid. Ha ügyesen ülteted, a virágzás nem fog abbamaradni. Fent leírtam, nem jó neki, mert igazából epifita, és szereti a szabad levegõt. Csak hát mellette páraigényes is, így lesz kompromisszumos megoldásnak a cserép, jól szellõzõ közeggel.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#69 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 17. - 11:40

Jaj, segítsen nekem valaki, ha tud: van egy kis fikuszom, olyan bokáig érõ. Kb. 3 hétig semmi baja nem volt, szépen hozta a leveleket meg minden, de most elkezdett hullani a levele. :( Mitõl lehet ez? Próbáltam utánanézni a neten, de hátha valakinek van saját tapasztalata.

#70 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 17. - 11:41

A huzatra nagyon érzékenyek. Lehet megfázott, akkor le szokta hullatni a leveleit. Ha szerencséd van, még kihajthat.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#71 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 17. - 20:41

A huzatra nagyon érzékenyek. Lehet megfázott, akkor le szokta hullatni a leveleit. Ha szerencséd van, még kihajthat.


Köszönöm. Basszus, lehetséges. :hupp: Mentem a menthetõt, remélem nem hal meg.

#72 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 17. - 8:33

Valakinek nem kell aloe vera növényke? Van egy rakatnyi. Szívesen cserélnék más növényre.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#73 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 23:27

Szeretném megkérdezni : tavasszal vettem kardvirág hagymákat, szépen virágzott, most kiszedtem a hagymákat a földbõl és tele vannak ezernyi apró hagymával. Hogyan kell ezeket télen tárolni, most vödörbe tettem és a zöld levele még nem száradt le. Csak törjem le a leveleket? Mit csináljak az apró hagymákkal? Azt is tároljam pincében? vagy fagymentes helyen a többivel és tavasszal ültessem el? Kihajtanak az apró hagymák?

#74 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 19:52

A hagyma felett kb 10 centivel levághatod a szárat, és jól szellõzõ kosárban, rekeszben tudod tárolni. Én a nagyon apró hagymákkal nem veszõdnék, ki szoktam dobni õket. Van, amikor sikerül kb 5forintos nagyságú hagymát is nevelniük a nyáron, azt meg szoktam tartani. Célszerû leszedni õket az anyáról. Nem érdemes annyira beleszaporodni, mert akkor meg nem gyõzöd tavasszal ültetni, õsszel meg kiszedni. Szebb, ha több szín van csoportosan ültetve. Mindenképpen fagymentes helyen teleltesd. Elõfordul, hogy tavasszal a kiszedett hagymák helyén is fog hajtani ilyen apróság, ha elég mélyre sikerült kerülniük, akkor nem fagynak meg.

#75 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 15. - 22:57

A hagyma felett kb 10 centivel levághatod a szárat, és jól szellõzõ kosárban, rekeszben tudod tárolni. Én a nagyon apró hagymákkal nem veszõdnék, ki szoktam dobni õket. Van, amikor sikerül kb 5forintos nagyságú hagymát is nevelniük a nyáron, azt meg szoktam tartani. Célszerû leszedni õket az anyáról.
Nem érdemes annyira beleszaporodni, mert akkor meg nem gyõzöd tavasszal ültetni, õsszel meg kiszedni. Szebb, ha több szín van csoportosan ültetve.

Mindenképpen fagymentes helyen teleltesd. Elõfordul, hogy tavasszal a kiszedett hagymák helyén is fog hajtani ilyen apróság, ha elég mélyre sikerült kerülniük, akkor nem fagynak meg.

Homokban tároljam vagy csak úgy simán, mert egy ismerõsöm azt mondta tegyem homokba és sötét helyen tároljam pincében.

#76 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 15. - 23:13

Nem kell homokban. Én nem szoktam. Az a biztos, ha teljesen szárazon van, nem tud rohadni, szellõzik. A pince csak akkor jó, ha nincs fagy. Jobb egy kazánház, vagy kamra. Tavaszra így is meg fognak jelenni a kis hajtások. Évek óta a kazánházban tartom õket kosarakban, felkötve a gerendára. :D Így kevés helyet foglalnak, egyébként meg a helyiség 90%-ban növénytároló. :D

#77 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 19. - 16:45

Mit lehet tenni a ciklámennel, hogy kibírja a panel klímáját? Kaptam egy cseréppel, gyönyörû volt, de hiába locsolom, hervadozik. :(

#78 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 19. - 17:03

Azt hiszem, a vízkeménységre igen érzékeny. Nekem se maradt meg. :P

#79 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 19. - 17:09

Sajnos tényleg elég érzékeny növény. Ráadásul, ha lakásban akarod tartani, akkor is kell pihentetni, de soha nem lesz olyan szép gazdag, mint amikor megveszi az ember. Sajnos nagyon tápozzák, és felborítják a ciklusát a kereskedõk, ezért is pusztul el.
Itt egy topic, érdemes átböngészni, mert volt amikor adtak tanácsot a tartáshoz.

#80 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 19. - 17:17

Azt hiszem, a vízkeménységre igen érzékeny. Nekem se maradt meg. :P

Azt megoldom tisztított vízzel.