Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagytestû ebek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
311 válasz a témához

#121 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 16:30

Ha az írek õsbozontnak csinálják, akkor nekünk is annak kéne, hisz csak õk az õshaza :) Milyen színûek a tiéd? Vannak fotóid?

#122 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 16:58

Most sajnos csak egy kutyám van, az említett 2 éves szuka, de minden szándékom, hogy a tavaszra-nyárra tervezett alomból megtartok mellé egy babát. Eddig mindegyik kutyám csíkos volt, különbözõ árnyalatokban. A csíkos mintázat persze csak addig látszik az íreken, ameddig ki nem nõ a felnõtt bundájuk, utána teljesen összemosódnak a csíkok, csak a fehér mellfolt marad meg eredeti állapotában (persze csak ha van :D ). Szóval most Fanny olyan ezüstös-sötétes szürkés-maszatos színû. Ez jó szakszerû volt... :kir: Angolul ez a szín a dark grey brindle. Nem tudom, hogyan tudok képet küldeni vagy ide felrakni? :confused:

#123 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 17:29

Ha már így pörög a topic,hozzásólok az etetés részéhez.

a canipremet próbálta már valaki?Kaja mellé,táplálékkiegészítõként adagolod, ezért elég a normál táp is.

caniprem

Szõrzetre,csontokra nagyon jó, idõsnek, fiatalnak és még sorolhatnám.
Asszem egy kiló 4800forint.

#124 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 17:34

Néztem már az összetételét, de még nem próbáltam. Szerencsére nekem az a tapasztalatom, hogy ha igazán jó minõségû táppal etetek, nincs szükség semmilyen kiegészítõre. Viszont mondjuk egy betegség után, amikor helyre kell hozni a szervezetet, tényleg hasznos lehet!

#125 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 18:07

Én etetem,szerintem nagyon jó. Igazából konkrétan olcsóbban jövök ki mint a prémium tápokkal,és összetételét tekintve sokkal jobb. Ha ezt etetem normál táppal.

#126 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 16. - 18:16

Valószínûleg tényleg olcsóbb :cool: , de nekem (és még több íres ismerõsömnek is) nagyon bevált az a táp, amivel etetek, úgyhogy inkább kinyögöm valahogy az árát :D Amúgy is a minõségéhez képest egész megfizethetõ...

#127 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 17. - 10:05

Farkas, mit tudsz arról a problémáról, amikor a kutya alsó állkapcsa nem nõ együtt a felsõvel? Konkrétan, egy ismerõsömék vettek valami nagyon elit :) ír farkas kölyköt. Amikor láttam, fél éves volt a kutya, és már akkor mint egy borjú, akkora. Valami szuper táppal etették - kiállításra szánták. Csak szomorúan állapították meg, hogy egyre rosszabban záródnak a fogai. Elvitték dokihoz, aki ezt állapította meg. Azóta egy magas fehérjatartalmú tápot kap, mellé persze ízületvédõket, meg anyámkínját, amit javasoltak nekik a hozzáértõk. Így viszont már majd nem lehet kiállításra vinni akkor sem, ha meggyógyul, igaz? Meggyógyulhat, hozzánõhet a kutyához az állkapcsa egyáltalán? Ez a fajtára jellemzõ probléma? vagy a nagy kutyaságával jár együtt?

#128 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 14:35

Elõször is: ez a probléma egyáltalán nem fajtára jellemzõ gond, a nagy mérethez sincs köze, kb. annyiszor fordul elõ náluk, mint más fajtáknál. Ha e-mailben megírod a kutty nevét, hogy honnan van, valószínûleg meg fogom tudni mondani, hogy kik a szülei és elõfordult-e már ezekben a vonalakban harapás- vagy foghiba, mert az erre való hajlam gyakran öröklõdik. Egyébként tényleg nem jellemzõ a hátraharapás, szegény ismerõseidnek nincs szerencséjük... :( Nem tudom, most mennyi idõs a kutty, mert félévesen még sokat alakul a csontozat, a koponya formája, szóval még javulhat a dolog, helyreállhat az ollós harapás (bár inkább a tétre harapás szokott "megjavulni"). De ha azóta is folyamatosan romlik, akkor sajnos szerintem elég reménytelen a helyzet.

#129 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 14:39

Valószínûleg tényleg olcsóbb :cool: , de nekem (és még több íres ismerõsömnek is) nagyon bevált az a táp, amivel etetek, úgyhogy inkább kinyögöm valahogy az árát :D Amúgy is a minõségéhez képest egész megfizethetõ...



Félreértettél.
Nem lebeszélni akarlak.
Sõt,ha a canipremet még pluszban etetnéd.......rádszólnának,h nincs kiállítás,akkor mégis miért fested a kutyádat. :D

#130 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 14:48

Farkas! A nápolyi masztiffokhoz nem értesz véletlenül? Nekem az van és olyan érdekeseket írsz, hátha róluk is tudnál! :)

#131 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 14:57

Hááát... most hogy így mondod, lehet hogy tavasszal, a vedlési idõszakban kipróbálom... Vagy ha jönnek a kölykök, szoptatáskor. Aztán lesz egy fejõstehenem... :D

#132 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 15:00

:D

#133 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 15:01

Jesszus, honnan értenék én mindenhez?? Még az írekhez sem értek, csak lelkes érdeklõdõ vagyok! :cool: Sajnos tényleg abszolút nem értek a mastinókhoz. :(

#134 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 17. - 15:05

Köszi, Farkas. Most már kb egy éves lehet a kutya, de azóta nem tudok róla, hogy hogy alakult. Lentibe vették meg, de a tenyésztõjét sajna nem tudom, azt sem, hogy honnan való a kutya. De akkor ezek szerint pecchjük volt. :( Amúgy a kutyát Jázminnak hívják, de gondolom, ez nem elég infó. :)

#135 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 15:16

Farkas, kár! :D Csak gondoltam hátha... De mint nagytestû kutyafajtáról annyit kérdeznék, hogy az normális, hogy a háta egy ponttól kezdve meg van görbülve? Pl: áll a kutya és a gerinc 1/3-áig vízszintes, utána pedig ilyen púpos? Ez ülve is látszik, de úgy kevésbbé.

#136 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 15:48

Nem tudom, szerintem fajtánként változó a hátvonal és hogy mi a szabályos. Én eddig ami mastinót láttam kiállításokon, azoknak inkább laza, lefelé megsüllyedt hátuk szokott lenni, meredek csánkokkal és ehhez kapcsolódva magasan hordott, túlépített farral. Ez nekem nagyon furcsa látvány, mert az íreknél komoly hiba, viszont ezek szerint a nápolyi masztiffoknál ez a standard. :eek: Szerintem kérdezd meg a tenyésztõjét, õ biztos tudja!

Farkas, kár! :D Csak gondoltam hátha...

De mint nagytestû kutyafajtáról annyit kérdeznék, hogy az normális, hogy a háta egy ponttól kezdve meg van görbülve? Pl: áll a kutya és a gerinc 1/3-áig vízszintes, utána pedig ilyen púpos? Ez ülve is látszik, de úgy kevésbbé.


Köszi, Farkas. Most már kb egy éves lehet a kutya, de azóta nem tudok róla, hogy hogy alakult. Lentibe vették meg, de a tenyésztõjét sajna nem tudom, azt sem, hogy honnan való a kutya.
De akkor ezek szerint pecchjük volt. :(

Amúgy a kutyát Jázminnak hívják, de gondolom, ez nem elég infó. :)


Fekete a kutyus? Mert tavaly, a nagyatádi kiállításon találkoztam egy fiatal párral, akik egy fekete ír farkas kölyökkel jöttek oda hozzánk ismerkedni és azt a kiskutyát Jázminnak hívták. Hát ha tényleg õ az, akkor még inkább sajnálom, hogy így jártak!! :( Egyébként nem akarok senkit leszólni, de az a párosítás, amibõl õ van, nem olyan nagyon "elit", többször ismételték és igazán jó kutya max. egy-kettõ "sült ki" belõle.

De ha nem õk azok, akkor az egész eszmefuttatás sztornó! :D

Edited by farkas97, 2008 január 17. - 15:47.


#137 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 15:49

Oké, köszi! Úgyis megyünk dokihoz nemsoká, õt is megkérdem majd persze.

#138 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 17. - 15:53


Fekete a kutyus? Mert tavaly, a nagyatádi kiállításon találkoztam egy fiatal párral, akik egy fekete ír farkas kölyökkel jöttek oda hozzánk ismerkedni és azt a kiskutyát Jázminnak hívták. Hát ha tényleg õ az, akkor még inkább sajnálom, hogy így jártak!! :( Egyébként nem akarok senkit leszólni, de az a párosítás, amibõl õ van, nem olyan nagyon "elit", többször ismételték és igazán jó kutya max. egy-kettõ "sült ki" belõle.

De ha nem õk azok, akkor az egész eszmefuttatás sztornó! :D


Hát, elég sötét kutyus volt, de inkább szürke mint fekete.
A gazdija egy nagyon helyes, mosolygós szõke lány és egy fekete fiú, 27-28 évesek. És van egy simaszõrû foxijuk is.

#139 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 17. - 16:31

Hát, elég sötét kutyus volt, de inkább szürke mint fekete.
A gazdija egy nagyon helyes, mosolygós szõke lány és egy fekete fiú, 27-28 évesek. És van egy simaszõrû foxijuk is.


Akkor szerintem õk azok. (A fekete kölykök általában egyöntetû sötétszürkések lesznek felnõtt korukra). Anno kaptam tõlük képet, mert lefényképezték az én kutyámat az övékkel együtt és majd megnézem, hogy õk-e azok.

#140 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 25. - 20:20

Farkas97 képei, a színekrõl és van köztük ami az övé.
ITT

#141 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 25. - 20:30

Farkas97 képei, a színekrõl és van köztük ami az övé.
ITT


Ilustának :yeah: és egy *puszit adó smiley* :)

#142 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 9:09

Sziasztok nagykutyások! :) Farkas! Nagyon szépek az ebek! Megtörtént Ödön beoltása, végre. 1: a hátgörbületére azt mondta a doki, hogy semmi különös, normális. 2: a papilómáira azt mondta hogy ez még nem is annyira brutál, mint általában a masztiffoknál. Kenjem néha betadine-nal és neogranormonnal. Na a kenegetést baromira utálja. Gondolom néha belemegy a szájába és nem lehet jó íze. Meg lehet érzékenyek is a ragyái. 3: most 1 évig nem is kell mennünk dokihoz! :yeah: Úgy fotóznám már a "kis" dögöt, ha visszaadnák végre a gépemet a szervízbõl. :mad: Karácsony óta javítják... Ja és sikerült nagy röhögések és bénázás közben lemérni Ödönt. Persze se ráállni, se ráülni nem akart. A párommal ketten meg kiakasztották a mérleget. :D Én meg nem tudom megemelni. Így a végsõ megoldás egy bútorlap keresztbe a mérlegen, majd egyszerre ketten megfogtuk elöl-hátul és ráemeltük. Így kicsit támasztva 53,3 kg volt "csak". :) Sokan többre tippeltek.

#143 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 14:38

Nekem azért elég soknak tûnik az az 53 kg! :D Ez a bútorlapos ötlet nem is rossz, ugyanis nekem is mindig gond volt, hol mérjem meg a ktyákat. De ez a módszer eszembe sem jutott... Majd olyankor kell megpróbálni, ha a szomszéd nincs itthon, mert utána egy hétig rajtunk röhögne... :kir: Örülök, hogy rendben van a kutyád! Addig jó, amíg csak oltásért kell az állatorvoshoz menni. :gm:

#144 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 14:52

Na igen, röhögés nélkül nem fog menni! :D Örülök, hogy ötletet adtam. Remélem idén nem kapunk be babesiát mint tavaly és akkor 1 évig no doki. Hamarosan már kezdhetjük is a Frontline-t, sajnos... Rohadék kullancsok!

#145 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 17:41

Én most a Duowint próbálom, talán...talán... Az a baj, hogy egész biztos védelmet SEMMI nem ad ellenük.... :(

#146 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 20:04

Mint, ha babesia ellen lenne oltás...vagy nem?

#147 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 11. - 22:10

Babesia ellen lehet havonta adatni az Imizolt, ha valaki elég szadista hozzá. (Csíp, mint a veszekedett fene; általában amelyik kutya a betegség miatt kap egyszer, az is retteg utána hónapokig minden injekcióbeadástól.) Lyme-kór ellen van védõoltás kifejlesztve, ami alapimmunizálást követõen évente ismételve véd. Egyébként a Frontline gyártója bolha ellen is már csak két hónapot, kullancsra három hetet 'ígér', a többi általam ismert spot-on készítmény (Advantix, Exspot, Duowin) is _maximum_ négy hetes védelmet biztosít kullancs ellen. Ha valakinek van türelme a kurkászáshoz, a fertõzések megelõzéséhez hozzájárulhat azzal, hogy óránként-kétóránként alaposan átnézi a kutyáját, és kiszedegeti (nem ken rá semmit, nem csavargatja, csak csipesszel/körömmel a nyakánál megfogja és kitépi) a tettenért kullancsokat; mert a kórokozókat nem a csípés után azonnal, hanem csak meghatározott idõ elteltével kezdik a gazdaállatba átjuttatni. Ja, és ilyen idõjárásnál, mint amilyen most van, már vígan mozognak a kullancsok (láttam olyat, amelyik hûtõszekrénybõl frissen kivéve is mocorgott a kémcsõben); csakis a kemény fagyok idején lehet hanyagolni a védekezést.

#148 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 8:30

Köszi, hogy ezt leírtad! :) A párom állandóan noszogatott, hogy érdeklõdjek az injekció iránt. Ha csak 1 hónapig tart és csíp is, akkor inkább ne. Mondjuk Ödön meg sem szokta érezni a szurikat, de ezt azért õ is érezné. Nem akarom hogy megutálja a dokit. Meg azt se hogy fájjon neki. Az Advantix, Exspot és Duowin is olyan drága, mint a Frontline? Vagy még drágább? :(

#149 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 10:25

Mérlegeléshez :) : masztiff-csajszit kellett lemérnem, épp kéznél volt az állatklinika mérlege. Eleinte nem tetszett neki, instabil és hideg lévén, úgyhogy többször ráálltam vele, kicsit nyugton maradtunk, aztán leszálltunk. Amikor már nyugodtan ment, akkor ráálltam vele, aztán rászóltam, hogy maradjon, és leléptem. Második próbálkozásra szépen helyben maradt, alapos dícsérgetést kapott érte - és azóta nincs problémánk a méreckedéssel. :) (Jó, hogy emlegetitek az oltásokat, annyira szelekótya vagyok mostanában, hogy majdnem kimaradt!)

#150 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 13:55

Õz, minden szavaddal egyetértek!! Pluszban hozzátenném még azt is, hogy a havonta adott Imizol igencsak megterheli a májat! Úgyhogy megelõzésként, "oltásként" ne adassa senki a kutyájának, mert hosszú távon többet árthat, mint amennyit használ. Inkább maradjanak a spot on készítmények, a "kurkászás" (úgyis fõemlõsök volnánk vagy mi... :D ) és a kutty figyelése. Ha már ezek a rohadt kullancsok is maradnak... :(

#151 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 12. - 21:14

Az Advantix, Exspot és Duowin is olyan drága, mint a Frontline? Vagy még drágább? :(

Nagytestû kutyára elõfordulhat hogy drágább. Ugyanis: ha jól rémlik, csak a Frontline-ból van olyan kiszerelés amibõl egy ampulla elég egy 40-60 kilós ebre. Az Advantixból 40 kilóig jó a legnagyobb, a Duowinbõl 30 kilóig; az Exspotról meg azt állítja a gyártó hogy 15 kilóig egy ampulla kell, 15 kiló fölött meg (felsõ határ a csillagos ég) kettõ - ez számomra kicsit nehezen hihetõ, és 30-35 kilónál nagyobb kutyának nem szeretem eladni (nem említi a leírása, hogy mi történik, ha három ampullát használ valaki; a 2x15 kiló meg akárhonnan nézem, csak 30 marad).
Szóval, lényeg a lényeg, míg az említett cuccok a bûvös 30-40 kilós mérethatárig általában kedvezõbb árúak a Frontline-nál; afölött bejön a képbe hogy legalább két kisebb ampullát meg kell vásárolni és rá kell csepegtetni a kutyára, és így már drágább.
(ha a saját árainkat veszem: egy ötvenkilós kutyára Frontline XL 2200.- , Advantixból egy 25-40 kilós állatra és egy 4-10 kilósra szóló kiszerelés összesen 1900+1500= 3400.- ... Satöbbi. A konkrét árak máshol értelemszerûen mások, de az arányok hasonlóak lehetnek.)

Másrészt, területenként változó, hogy az ott élõ kullancspopuláció milyen szereket "ismer" már, mivel szemben rezisztens esetleg; vannak környékek ahol pl a Frontline (mint legrégebben használatban lévõ spot on) jórészt hatástalannak látszik már, ott nyilván érdemes mással próbálkozni; mert hiába olcsóbb, ha nem teljesíti amiért megveszi az ember.

#152 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 13. - 8:12

Köszönöm a részletes választ! :)

#153 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 13. - 10:06

Ha már itt tartunk bolha megelõzésre mit ajánlotok? Tavaly 2-3 havonta kapott Frontline-t spot on-t a kutyám, nem is volt benne, de hátha van valami más megoldás is. Budapestieknek, a pestszentimrei erdõ nagyon veszélyes kullancsok szempontjából. Oda jártuk suliba és mi is kaptunk babéziát ott (mivel "szobakutya" hamar észrevettük, 2 nap alatt kiheverte), de a spot on ellenére is volt, hogy mászott rajta pár, bár bele nem ment utána egy sem. Õz mi a véleményed a Kiltix nyakörvrõl?

#154 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 13. - 10:41

Õz mi a véleményed a Kiltix nyakörvrõl?

Friss és saját tapasztalatom nincs vele, mert a pacientúránk (nyócker...) szellemi szintje nem teszi lehetõvé annak megértetését, hogy miközben 2-3 havi spot on árába kerül (tehát, felõlük nézvést: rohadt drága), 5-6 hónapon át mûködik (tehát, voltaképp olcsó).
A korábban és másoktól begyûjtött ismereteim szerint, a gyártó által ígért 7 hónapnyi hatásidõt kullancsra nem tudja teljesíteni, ha valaki igazán biztosra akar menni akkor 4,5 - 5 havonta cseréli. Az "elegendõ a teljes kullancsszezonra" szlogen már csak azért is téves, mert mióta ilyen debil az idõjárás, hogy télen is 5-10 fokok vannak olykor, alig van tartós hótakaró a talajon, stb stb, nem igazán beszélhetünk kullancsszezonról (januárban is voltak babéziás kutyák itt-ott, például). Sokat pancsoló kutyáknál nem igazán nyerõ választás, mert kiázik belõle a hatóanyag.

#155 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 13. - 11:53

Köszi Õz!

#156 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 13. - 12:01

Õz mi a véleményed a Kiltix nyakörvrõl?

Bocsánat, bár nem vagyok Õz, de nekem is van tapasztalatom vele, amit leírnék. :)

Tény, hogy drága, és még fél év után is jó büdös :rolleyes: , de a mi kullancsaink ellen az elsõ 1 hónapot kivéve nem hatott (kutyánként 16 db volt a rekord egyszeri kurkászással). 4 hónap után pedig a bolhák ellen sem (100%-osan), Jónáson ugyanis megint kijött a bolhaekcéma, igaz, nem olyan durván, mint õsszel, de látszik.

A másik nagy hátránya, hogy ahol több kutya van, és játszanak, ott könnyen leszedik egymásról. Már többször találtam meg õket a kert különbözõ részein elhagyva. Nem lehet rendesen rögzíteni, nincs lukbadugható pöcök rajtuk :D, ez egy nagy hibájuk szerintem.

#157 farkas97

farkas97

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 13. - 13:55

Így már jártam én is Kiltix-szel. Kb. 2 hónapja volt folyamatosan fenn a kutyán, amikor megbetegedett babesiában. A nyakörvek közül nálunk egyetlen egy sem vált be (az olcsóbbakkal eleve nem is próbálkoztam). Persze bolha ellen mindegyik oké, de nem a bolhától kell legjobban félni... A mi területünk (Vas megye) annyira fertõzött, hogy gyakorlatilag évente kell spot on készítményt is váltani. :( Tavaly õsszel próbáltam ki a Duowint, az egyelõre VISZONYLAG hatásosnak tûnik - de ahogy Õz írja, sajnos tényleg drága, mivel nekem 2 db maxi méretû kell a kuttyra, és így is csak "szûken" elég. És emellett is kurkászunk egy-egy séta után, biztos ami biztos. :gm:

#158 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 13. - 17:38

Nem lehet rendesen rögzíteni, nincs lukbadugható pöcök rajtuk :D, ez egy nagy hibájuk szerintem.

Én egy kis dróttal szotam rögzíteni - a bõrlyukasztóval csinálok rajta 2 lyukat, ehol kell, és azon átfûzve a drótadarabot tökéletesen rögzíthetõ :) A mi kutyáink (pedig 6an vannak) nem szokták elhagyni, sõt a moszkvaira, amíg még élt 2t kellett így összeeszkábálni, hogy átérje a nyakát :) A mi kutyáink sokat úsznak (Délegyházán könnyû :P) így kb. 4 hónapig szokott jó lenni a Kiltix, de a Frontline itt már semmit sem ér - amíg azt használtuk hemzsegtek rajtuk a kullancsok.
Az USA-ban kapható babaesia ellen vakcina is, sajnos itthon nincs törzskönyvezve :(

#159 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 11:01

Ehhez mit szóltok? Luposan Zeckweg 1200 gr Biológiai hatóanyag-komplexum Bolha és kullancs elleni védelem az egészséges bõr által Etetése: A javasolt napi mennyiséget a dobozban levõ mérõkanállal kimérve, a takarmányba kell keverni. Kiszerelése: Por alakú. A kétféle kiszerelés: 600 g & 1200 g nettó mennyiséget tartalmaz. Jelentõsége: TERMÉSZETES, PARAZITA ELLENI VÉDELEM EGÉSZSÉGES KUTYA EGÉSZSÉGES BÕRBEN Kedves kutyabarát! A helytelen táplálás, például a fehérje túletetés és az ebbõl adódó anyagcserezavar káros hatása elõször a kutya szõrén és bõrén jelentkezik. Lehet, hogy a bunda még nem vált mattá, töredezõvé, de az „átlagos” takarmány gyakran idézi elõ, hogy kutyája bolhás lesz, vagy kullancsokat illetve más ektoparazitákat (külsõ élõsködõket) szed össze. Erõsítse kutyája védekezõ rendszerét LUPOSAN ZECKWEG-gel! Ellátja a bõrt a szükséges tápanyagokkal és serkenti az anyagcserét. A katalizáló hatás hozzájárul a salaktalanításhoz, csökkenti a kutyaszagot, és pozitív hatással van az állat közérzetére. A nemkívánatos vendégek nem érzik magukat jól, mert: a legjobb védelem a parazita-támadás ellen az egészséges kutya egészséges bõrben! Ezért: LUPOSAN ZECKWEG! Kémiai beavatkozás helyett, természetes védekezést! TAKARMÁNYKIEGÉSZÍTÕ KUTYÁKNAK 1 KILÓGRAMMBAN VAN: KISZERELÉSE: NETTÓ 600 g és 1200 g B1 vitamin: 6. 000 mg B2 vitamin: 24 mg B3 vitamin: 48 mg Cink: 250 mg ADAGOLÁS mérõkanállal: (1 mérõkanál = 6 g) Kölykök / mini méretû fajták: 1/2 mérõkanál/nap Kistermetû fajták: 1 mérõkanál/nap Középtermetû fajták: 2 mérõkanál/nap Nagytermetû fajták: 4 mérõkanál/nap Ajánlott az adott mennyiséget naponta a táphoz keverni. Kíméletes mechanizmusa miatt, akár két hétig is eltarthat, míg a LUPOSAN ZECKWEG a teljes hatását kifejti Egy bolha nem megy csak beteg kutyába???

#160 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 11:01

Ehhez mit szóltok? Luposan Zeckweg 1200 gr Biológiai hatóanyag-komplexum Bolha és kullancs elleni védelem az egészséges bõr által Etetése: A javasolt napi mennyiséget a dobozban levõ mérõkanállal kimérve, a takarmányba kell keverni. Kiszerelése: Por alakú. A kétféle kiszerelés: 600 g & 1200 g nettó mennyiséget tartalmaz. Jelentõsége: TERMÉSZETES, PARAZITA ELLENI VÉDELEM EGÉSZSÉGES KUTYA EGÉSZSÉGES BÕRBEN Kedves kutyabarát! A helytelen táplálás, például a fehérje túletetés és az ebbõl adódó anyagcserezavar káros hatása elõször a kutya szõrén és bõrén jelentkezik. Lehet, hogy a bunda még nem vált mattá, töredezõvé, de az „átlagos” takarmány gyakran idézi elõ, hogy kutyája bolhás lesz, vagy kullancsokat illetve más ektoparazitákat (külsõ élõsködõket) szed össze. Erõsítse kutyája védekezõ rendszerét LUPOSAN ZECKWEG-gel! Ellátja a bõrt a szükséges tápanyagokkal és serkenti az anyagcserét. A katalizáló hatás hozzájárul a salaktalanításhoz, csökkenti a kutyaszagot, és pozitív hatással van az állat közérzetére. A nemkívánatos vendégek nem érzik magukat jól, mert: a legjobb védelem a parazita-támadás ellen az egészséges kutya egészséges bõrben! Ezért: LUPOSAN ZECKWEG! Kémiai beavatkozás helyett, természetes védekezést! TAKARMÁNYKIEGÉSZÍTÕ KUTYÁKNAK 1 KILÓGRAMMBAN VAN: KISZERELÉSE: NETTÓ 600 g és 1200 g B1 vitamin: 6. 000 mg B2 vitamin: 24 mg B3 vitamin: 48 mg Cink: 250 mg ADAGOLÁS mérõkanállal: (1 mérõkanál = 6 g) Kölykök / mini méretû fajták: 1/2 mérõkanál/nap Kistermetû fajták: 1 mérõkanál/nap Középtermetû fajták: 2 mérõkanál/nap Nagytermetû fajták: 4 mérõkanál/nap Ajánlott az adott mennyiséget naponta a táphoz keverni. Kíméletes mechanizmusa miatt, akár két hétig is eltarthat, míg a LUPOSAN ZECKWEG a teljes hatását kifejti Egy bolha nem megy csak beteg kutyába???