Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

LÓBARÁTOK ORSZÁGOS TALÁLKOZÓJA 2005.Június 23-26 Tatárszentgyörgy.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
990 válasz a témához

#1 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 1:13

Hogy kellõ idõ legyen felkészülni a jövõ nyári találkozónkra, megkezdjük a szervezését!A forgatókönyv hasonló lesz a tavalyihoz de négy naposra tervezzük. Ettól eltérhet a nagyobb törzsek programja, de a helyfoglalás csütörtöktõl érvényes lesz mindenki számára.Sheriffel egyeztetve jövõre is akciósra tervezzük a szombati napot, hasonlóképp az ideihez.Arra kérlek benneteket, hogy ebbe a topicba csak azok írjanak egy rövid sort, akik idén munkával, egyébbel segítették a lebonyolítást és jövõre is felajánlják ugyan ezt. Szükség lesz a szombati napot segítõ, erõsítõ csapatra a programok lebonyolítására. Ez kb hat-nyolc fõt, többnyire férfit igényel pályaépítési-pályamesteri munkákhoz. Aki erre vállalkozna legyen kedves ne itt, hanem a másik tatári topicba jelezze ebbéli szándékát.Terveim szerint jövõre a közös vacsorákat csak felmérõ jelleggel fogjuk megérdeklõdni, de elõre nem kell befizetni majd. A találkozót segítõknek kempingezési díjat nem kell majd fizetniük.Akinek bármilyen kérdése, ötlete, javaslata van, kérem, hogy ne itt jelezze, hanem a másik tatári topicban. Ezt a helyet hagyjuk meg a száraz tényeknek, hogy könnyen áttekinthetõk legyenek. Ezt a topicot most nem kérem, hogy zárja be Hux, hogy könnyebben hozzá lehessen írni az eldöntött dolgokat, de nyomatékosan kérem, hogy ide ne írjatok.Bár még csak a karácsony várható, de aztán január, február itt a nyár, tehát szervezkedjünk és irány Tatárszentgyörgy! Posted Image Posted Image

#2 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 1:16

Természetesen segítek, amiben tudok.Pályaépítés, szervezés. [ November 12, 2004, 08:14: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#3 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 9:50

Úgy tudom, jövõre le akarjátok váltani a Lyrát. Ezzel a világon semmi bajom, sõt, végre én is tudnék önfeledten bálozni. (De télleg, lécci,lécci...)Tehát: a Midnight Boogie nevû örömzenélõket tudom prezentálni, a Happeningen való fergeteges szereplésük miatt felmerült a tatárszentgyörgyi szervezõkben, hogy õket kellene elhívni koncertre. Kérem a szervezõket, idõben szóljanak, mert akkor lefoglalom õket a találkozó fõ estéjére. GLps.: minden segítségben benne vagyok magam is, pl. pályaépítésben jó vagyok, Sancho is megmondta... Posted Image

#4 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 9:59

(ide a zenei döntés kerül majd) [ November 12, 2004, 09:04: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#5 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 12:50

Névtáblákat beszerzem, viszem Babának, mint idén, ha kell.

#6 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 22:35

Köszi OSH!Igen (ide is írom, mert megkaptam a letoltást :D ), vállalom a névtáblák és kajajegyek gyártását! Posted Image

#7 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 18:21

Mivel sok az új fórumosunk és nem biztos, hogy mindenki képben van a tavalyi buliról leírom röviden, hogy mi is a tatári buli. ~~~ Jövõre harmadik alkalommal rendezzük meg a paci.hu szervezésében A Lóbarátok Országos Találkozóját.A program 2004 Június 23-26 között zajlik.Helyszíne Tatárszentgyörgy.Az ideihez hasonlóan a szombati napon végig bemutatók és versenybemutatók lesznek. Ezek az ismertebbwestern versenyeken kívül, csoportos marha terelés, lovasíjászat, lovaslövészet, lóval való testbeszéden alapuló kommunikáció bemutatása, lószállítóba küldés és a száz lovas vágta. Hagyományként tekinthetjük az " Aranyplajbász" díj kiosztását, ami a paci.hu-n megjelenõ írások díjazása szépirodalom, humor, és szakmai kategóriában. Tavaly több, mint száz ló vett részt a rendezvényen és kb. 150 ember. A résztvevõk többnyire a szabadidõ lovasokból verbuválódik. Lóháton, fogaton érkezõ kisebb nagyobb csapatok, társaságok. Élõzenekar a fõnapon, tánc és meleg ételek, hideg meleg büfé szolíd árakon.

#8 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 18:30

Vettem a lapot...

#9 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 21:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: Úgy tudom, jövõre le akarjátok váltani a Lyrát. [/QUOTE]Tényleg? Le akarjuk? Én is? Ha nem mondod, még mindig abban a hitben élek, hogy a Lyra olyan Tatárszentgyörgynek, mint a matekban a tételbizonyításoknál a szükséges, de nem elégséges feltétel. Posted Image És akkor ki fogja nekem elénekelni a Kányádi Két csikóját? He? :confused:

#10 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 21:13

Leváltani magát csak Gumi akarja, én azt javasoltam a nyáron, hogy legyen boogi is! :D

#11 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 22:13

bugi nájtsz ???!!! :D :D [ November 19, 2004, 21:14: Az üzenetet átszerkesztette: Petya ]

#12 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 12:41

Nagyon jól hangzik, szívesen segítek, amit lehet, még "gyönge nõként" is.

#13 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 19:12

Ráfáztál! Az egészet gyönge nõk csinálják ugyanis. A nevedet felírtuk, ajánlkozásodat le nem tagadhatod. Segíteni fogsz, ha addig élsz is! :D :D :D

#14 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 9:50

Üdv Mindenkinek!Én tavaly nagyon jól éreztem magam ezér már akkor eldöntöttem, hogy a következõ évben is részt akarok venni.Pontosan akkor június 23-26-ig fog majd tartani?LEHET MÁR VALAHOL JELENTKEZNI? Posted Image

#15 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 10:09

Még ráérsz, de szinte már jelentkeztél is. ;)

#16 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 10:17

Tudnék esetleg valamiben segíteni így látatlanban is majd?

#17 Guest_Véres Penge_*

Guest_Véres Penge_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 26. - 19:52

Igen tudsz majd. Még nem tudjuk, hogy miben, de minden segítõ kézre szükség lesz, az biztos.Úgy nagyjából egy hónappal a kezdés elõtt kezdünk felpörögni majd, addig csak nyugi-nyugi! Illetve lehet gondolkodni, terveket farigcsálni, elképzeléseket megálmodni, végiggondolni. Jó lenne, ha a hírverésben (sajtó, tv, plakát, szórólap) kapnánk hathatós segítséget, vagy ha önállóan elõállított mûsorszámokat (bemutató, komoly vagy játékos verseny, elõadás, stb) találnátok ki, állítanátok össze. Az együtt töltött idõt színesítõ, tartalmassá tévõ ötleteket szívesen fogadjuk. Minél több ilyen születik, annál jobb. Dúskálni szeretnénk a kiváló programlehetõségekben. Úgy is mint szervezõk, úgy is mint résztvevõk.Sheriff [ Január 26, 2005, 18:52: Az üzenetet átszerkesztette: Véres Penge ]

#18 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 9:21

Ötlet: idén is lesz Utazás Kiállítás, amennyiben már biztos az idõpont és ismét sikerül összerakni egy a tavalyihoz hasonló bomba ismertetõt, azt ott is lehet népszerüsíteni (az utazáson biztos ott lesz mindenféle tévé meg miegymás)!

#19 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 9:44

Szívesen segítek kétkezi munkával Posted Image , papír-reklámanyagok készítésével-szórásával-kiragasztásával, meg ami még eszetekbe jut, és meg tudom csinálni.

#20 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 10:27

Eszünkben tartunk. ;)

#21 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 15:13

Üdv! Akkor én is beszálok, és elkezdem népszerqsíteni!! Posted Image

#22 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 20:13

Nagyon jó Eva ötlete! Országos lovas szakkiállítás és vásár 2005 márc 18-20 ig lesz. Sajnálom, hogy ez itt már talán off, de talán segíthet! Az infók alapján még nincs kialakítva a végleges program, úgyhogy részletes tájékoztatónak, és jelentkezési csomagnak utána tudtok nézni a [url="http://"http://www.utazas.hungexpo.hu"]www.utazas.hungexpo.hu[/url] oldalon. Remélem, hogy tudtok módot találni a találkozó népszerûsítésére, és egyáltalán a westernlovaglás bemutatására, mert az idáig leírt bemutatók között még nincs semmi westernre utaló jel, esetleg addigra már talán a szövetségalapításról is tudtok majd érdekeseket mondani! Posted Image Remélem ezzel tudtam egy kicsit segíteni, a találkozó szétkürtölését meg továbbra is folytatom! :D [ Február 08, 2005, 19:16: Az üzenetet átszerkesztette: Dreamcatcher ]

#23 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 20:52

Ha szükség van rá, tv ügyben szívesen segítek bármit, csak szóljatok! Posted Image

#24 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 22:15

Nem tudom, ilyesmi kell-e, de ha valami lótémájú rajzos-karikatúrás izével tudok segíteni pölö reklámanyagokhoz, akkor hát ja.

#25 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 12:43

Üdv! NEm viltam még ezen a bulin, de szeretnék résztvenni, segítek is ha nagyon rátok fér! Irányítani, dirigálni jól tudok!Ez csak vicccc volt!Hogy segítek, az nem viccc!Az se, hogy részt szeretnék vemnni!

#26 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 9:08

Ábbörök!Melyik nap lesz a koncert? Mert a Boogie-ék kérdezik, ugyanis nekik ezt már most tudni kellene.Tehát péntek vagy szombat?GL

#27 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 9:48

Nagggggggggyon zsír lett a fõoldal Posted Image Posted Image Valahogy rámjött a Tatárra mehetnék :D :rolleyes:

#28 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 18:14

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: Ábbörök!Melyik nap lesz a koncert? [/QUOTE]SZOMBAT! Posted Image

#29 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 8. - 18:17

Jaja, nagyon jó a fõoldal, tiszta tatárfeeling :D Mennyünkmármennyünkmármennyünkmár! :D

#30 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 9:47

Csakhogy a friss információk is itt legyenek:Eredeti szerzõ:RealcowboySziasztok!Szerintem sem. A plakát maga sem olyan fontos szerintem, de nincsen ellenemre ha valaki önjáró módon kézbeveszi a kérdést és intézi. Mindenesetre elöljáróban két dolog a plakát tervvel kapcsolatban.1.Kerülni kell rajta a forintos megnevezéseket, a már tavaly kivesézett okokból, lévén ez egy baráti összejövetel egy magánbirtokon. 2. Nem kell a plakáton keverni a dolgokat, honlapokat, ezt a bulit legfõképp a paci.hu tábora tartja, résztvevõi is elsõsorban pacisok. Az, hogy a pknranch.hu-n nyitottunk neki helyet az csak azért van, hogy nekem egyszerûbb dolgom legyen, tudjam lezárva tartani a tényközló topicot, bármikor bele tudjak nyúlni és off mentesen áttekinthetõen legyen kiírva minden.A másik oka pedig az, hogy sokan vannak akik olvasnak ugyan néha a pacin meg máshol is de nem fórumfüggõk de ott voltak eddig is a bulin vagy harmincan- negyvenen Dél-Pestrõl, viszont nem akarnak regisztrálni és oldalakat átnézni az infókért. Ezért és a paci átoperálása végett csináltunk olyan helyet a pkn-en ahol nem kell regisztrálni csak jelentkezni. A plakát helyett hasznosabb amit Sheriff is mondott, hogy terjeszti és hívja az ismerõsöket, mert tavaly is ezt csináltuk, magam is és erre sokan eljöttek, eljönnek. Plakátra szerintem senki idegen nem jött, egyetlen ember hívott fel telefonon tavaly aki így szerzett tudomást a buliról, de nem emléxem rá, hogy jött is volna.folyt. Eredeti szerzõ:Realcowboyidézet:--------------------------------------------------------------------------------Eredeti szerzõ: Old Shatterhand:Tavaly elég sokat beszélgettünk hónapokkal Tatár elõtt a profi - értsd üzleti - szervezésrõl, szponzorokról, médiáról, felelõsségrõl. Akkor senki sem kért belõle, pedig ekkora rendezvényt lebonyolítani máshogy rendes teher. Tavaly a szervezõknek, lebonyolítóknak finoman szólva a bele lógott. Érthetõ, hogy az idei, várhatóan nagyobb munkát és felelõsséget nem kívánják (én azon csodálkoztam, hogy a tavalyit bevállaltátok...).Most van egy hónap a szervezésre. Ennyi idõ alatt profi szponzorokat keríteni, szerveztetni szinte képtelenség. Vagy óriási költség szervezõ céget szerezni. Szóval marad a tavalyihoz hasonló önkéntesség.Szóval, most mi is van? Mert szervezõ ezek szerint nincs( jó tudom, mindenki az). Az, hogy jelentkezünk lóval, vagy nélküle és egy asztalnál odaadjuk a pénzt - ki lesz az asztalnál? - egy dolog. Utána mi a teendõ? Lesz teendõ? Nyilván páran felülünk lúra és irány a pitypangos mezõ. Hisz azért megyünk. De lehet, mást más érdekel, vagy nincs erre lehetõsége.Ha eddig kevés kérdõjelem volt, na most kezdenek sokasodni... --------------------------------------------------------------------------------Bátorkodom megjegyezeni, hogy tavaly a szervezést és levezetést Sheriffel ketten csináltuk. Fõleg Sheriff intézte a programokat, míg én a Kajdácsi Józsival kapcsolatos ügyeket görgettem leginkább. Hogy Sheriff kiversenyszervezte magát az elmúlt hetekben azt teljesen megértem, de szervezés van és volt eddig is, csak a háttérben történt és a programokat nem érintette. Szervezés tehát van, de a programok tekintetében segítségre szorulok, szorulunk. A többi dolog a tavalyi gyakorlat szerint ketyeghet rendben. idézet:--------------------------------------------------------------------------------Eredeti szerzõ: Apple:Akkor most szóljon belõlem a tudatlan, naív kislány. OSH azt mondja, szponzorokat szerezni már nincs idõ, szervezõ céget keríteni pedig rengeteg pénz.Akkor marad a "házi" megoldás. Talán jövõre összejön a sheriff által vágyott nagyszabású rendezvén -nekem szermély szerint nem hiányzik a hatalmas tömeg, de ez szerintem egyénenként változik-, de idén nem nagyon van már rá idõ. Ettõl függetlenül össze tudunk rakni egy kellemes 4 napos lovasrendezvényt.Ha végre meglennének a jelentkezõk (amit nagyban befolyásol sajnos a paci.hu döcögése), el lehetne kezdeni bankszámlára gyûjteni a kajapénzt, és a beugrót ugyanúgy, mint tavaly. ezt, ha jól emlékszem, HH vállalta, de azonnal javítson ki, ha rosszul emlékszem, már elég rég volt.Ha megvan a kajapénz, abból már van kaja, a jelentkezõket tekintve Kajdácsi is tudni fogja, hány emberrel számoljon.Programok: elõször is tudni kéne végre, hogy milyen versenyeket akarunk rendezni. Szlalom, hordókerülés, trail? Rendben!Egy embernek be kéne vállalnia az idõpontok összeszedését, akinek ebben már van gyakorlata.Plakát? Szívesen vállalom, de a biztonság kedvéért még valaki elvállalhatná, hogy legyen mibõl választani, melyik a jobb. ugyanúgy felrakjuk nyomtatható verzióban a netre, mindenki kinyomtatgatja magának x példányban, körbeszórja a lovardákban, mint tavaly.Ebéd-, belépõjegyeket Zsubé és OSH vállalta.Nagyjából minden megvan, lóõrséget szervezzék meg maguk között az érkezõ lovas-csapatok.A legfontosabb dolog msot az lenne, ha végre MINDENKI jelentkezne, hogy el tudjuk indítani az utalásokat. Nem értem, miért kéne csak elõleget kérni kajára/belépõre. Kérjük el egyszerre.Na, hát így látom én. Nem kizárt, hogy rosszul. De szerintem így össze lehet 1 hónap alatt rakni azt a 4 napot.Vélemény? --------------------------------------------------------------------------------Az a véleményem, hogy kicsit figyelmetlenül olvastad az eddigieket. Kajapénz, meg elõleg és hasonlók nincsenek. Ez viszont fontos lenne tényleg:"A legfontosabb dolog msot az lenne, ha végre MINDENKI jelentkezne, hogy el tudjuk indítani az utalásokat."De vegyük sorjában azokat ami rendben van, vagy lehet máris.1. Névtáblák: OSH-Zsubaba2. Pénzbeszedési számla: HH3. Koncserto: Midnight Boogie4. Plakát, amennyiben akarjuk: AppleTovábbi kérdés a nyomtatása és felvetem, hogy esetleg plakát helyett nem akarunk e mindenki számára emléklapot gyártani e neves alakalomra?Ha igen akkor erre jó lenne ha jelentkezne valaki és egy szolíd árat is megjelölne, hogy hozzá tudjuk adni az alap költséghez.5. Aranyplajbász díj: Porfelhõ6. Lóõrség?Miután már többen jelezték, hogy a tatári összejövetelt nem szeretnék kiterjeszteni nagyon nagy létszámú "idegenekkel" ezt fogjuk fel közakaratként, de azért elmondom, hogy nekem tetszik Sheriff "lóbuzik vúdsztokja" terve, mert minden olyan izgat és érdekel ami még nem volt. Ha nem hullana szét a továbbiakban a talákozó, akkor azért lehetne ebbõl európai összejövetelt csinálni egyszer és attól még lehetnénk benne egy saját tábor. Szerintem nagy dolog, hogy ennyi embert, lovat össze tudtunk rántani tavaly. Úgy gondolom, hogy nagy lehetõségek lennének egy ilyenben a programok tekintetében, sokféle bemutatóval, szakmai konzultációval, egyébbel megszervezve.De ez a majd a jövõ zenéje, maradjunk a mánál. Kérem, hogy aki a helyszínen segítséget vállal, azjelentekezzen a felhívás szerint, itt! Folytatás programok, javaslatok-

Edited by Idegen, 2005 május 18. - 9:50.


#31 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:29

Namost azt azért jó lenne tudni, hány új névtábla kell. Mivel azért kb egy 100-as darabja - nem tudom fejbõl, de nem is érdekes - viszont 300-at valahogy nincs hangulatom azért sponzorálni. Tehát akinek megvan a tavalyi és nem kér újat, jelezze, azt kérném.

#32 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:38

Jelzem Bouget és Eva kitûzõnk van, nem kérünk újat, pláne, hogy nem tudjuk még ott leszünk-e vagy sem.

#33 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 10:45

És a véleményem a nagyságról:Eredeti szerzõ:SheriffSzeretnék közhírré tenni valamit:Az idei Tatárszentgyörgyi Lóbarátok Találkozóján nem kívánok szervezõként részt venni. Az elõzetes beszélgetésekbõl úgy tûnik számomra, hogy a rendezvény résztvevõinek és szervezõinek elképzelései a találkozó jövõjét illetõen jelentõsen eltérnek az enyémtõl. E miatt visszalépek az elsõ vonalból és helyet adok ott másoknak. Idejében értesítek tehát minden szervezõi ambícióval megáldott vagy megvert lovasembert arról, hogy kiváló alkalom nyílik a szervezési feladatok kézbevételére. Silveradoból reményeim szerint az összes ló és szekér megy majd, lovak, szekérhely bérelhetõ Porfelhõnél.Én az idén a Silveradóból indulóktól külön, egyes egyedül fogok ellovagolni a találozóra. Még Véres penge sem velem jön. Minden megszervezett számban igyekszem majd részt venni, a mindenki számára kötelezõ (vagy joggal elvárható) hozzájárulást (anyagit és munkavégzést) természetesen vállalom, de semmilyen szervezési, irányítási vagy felelõsséggel járó dologban nem vállalok részt. Pihenni, kikapcsolódni megyek, s nem dolgozni, ha már egyszer ez a rendezvény errõl szól állítólag.Eredeti szerzõ:Sheriff:Mindenki szervezõ, aki beleszól a dolgok alakulásába. Én szeretném minél nagyszabásúbbá, minél színesebbé, sokoldalúbbá szervezni, számtalan programmal. Szeretném minél több amatõr lovas számára ismertté és nyitottá tenni a rendezvényt. Ez viszont már üzleti alapon megy csak. Ehhez ugyanis nagyon sokat kell dolgozni, hogy mûködjön, s sok pénzt és energiát kell belefektetni. Senki sem partner azonban abban (talán Kajdácsit kivéve), hogy ez üzleti alapokra terelõdjön. Nekem nem az üzlet lenne ebben fontos, hanem az, hogy profi, színvonalas, fejlõdõképes rendezvény váljon a Találkozóból. Mivel ez nem megy üzleti vállalkozás nélkül, ezért szerintem üzleti alapokra kellene helyezni a szervezést, a mûsorszervezést, szolgáltatásokat, stb. Gumilovas is lelkesen szervezkedik színpad és hangosítás ügyben, mert õ is érzi, hogy harmadszor már nem lesz oké az IFA plató, a Lyra talán még eljátszana rajta 150 embernek kvázi ingyen, de egy nevesebb banda színpad és hangosítás bérlettel 500 ember elõtt már komoly pénzbe és szervezõ munkába kerül. Ha -adja Isten - 500 ember lesz az idén 300 lóval, akkor ott már nem lehet baráti összeruccanásról beszélni. Oda már professzionalizmus kell. Oda már tényleges, számonkérhetõ felelõsök kellenek. Olyan felelõst pedig, aki egy esetleges bírósági tárgyalásra is beidézhetõ, nem lehet már a két szép szemünkért leakasztani a falról. Tettem néhány erõtlen kísérletet, hogy ezt megértessem emberekkel, de nem találtam megértésre. Ezért döntöttem úgy, hogy kiszállok, s én is csak lazulni megyek. Szervezze meg, aki akarja, gebedjen bele, aki akar, vállaljon felelõsséget az, aki mer!Ez nem sértõdöttség, és ezek nem kemény szavak. Ez józanság, felelõsség mérlegelése és õszinte szavak.Eredeti szerzõ:Old SatterhandTavaly elég sokat beszélgettünk hónapokkal Tatár elõtt a profi - értsd üzleti - szervezésrõl, szponzorokról, médiáról, felelõsségrõl. Akkor senki sem kért belõle, pedig ekkora rendezvényt lebonyolítani máshogy rendes teher. Tavaly a szervezõknek, lebonyolítóknak finoman szólva a bele lógott. Érthetõ, hogy az idei, várhatóan nagyobb munkát és felelõsséget nem kívánják (én azon csodálkoztam, hogy a tavalyit bevállaltátok...).Most van egy hónap a szervezésre. Ennyi idõ alatt profi szponzorokat keríteni, szerveztetni szinte képtelenség. Vagy óriási költség szervezõ céget szerezni. Szóval marad a tavalyihoz hasonló önkéntesség.Szóval, most mi is van? Mert szervezõ ezek szerint nincs( jó tudom, mindenki az). Az, hogy jelentkezünk lóval, vagy nélküle és egy asztalnál odaadjuk a pénzt - ki lesz az asztalnál? - egy dolog. Utána mi a teendõ? Lesz teendõ? Nyilván páran felülünk lúra és irány a pitypangos mezõ. Hisz azért megyünk. De lehet, mást más érdekel, vagy nincs erre lehetõsége.Ha eddig kevés kérdõjelem volt, na most kezdenek sokasodni... Eredeti szerzõ:AppleAkkor most szóljon belõlem a tudatlan, naív kislány. OSH azt mondja, szponzorokat szerezni már nincs idõ, szervezõ céget keríteni pedig rengeteg pénz.Akkor marad a "házi" megoldás. Talán jövõre összejön a sheriff által vágyott nagyszabású rendezvén -nekem szermély szerint nem hiányzik a hatalmas tömeg, de ez szerintem egyénenként változik-, de idén nem nagyon van már rá idõ. Ettõl függetlenül össze tudunk rakni egy kellemes 4 napos lovasrendezvényt.Ha végre meglennének a jelentkezõk (amit nagyban befolyásol sajnos a paci.hu döcögése), el lehetne kezdeni bankszámlára gyûjteni a kajapénzt, és a beugrót ugyanúgy, mint tavaly. ezt, ha jól emlékszem, HH vállalta, de azonnal javítson ki, ha rosszul emlékszem, már elég rég volt.Ha megvan a kajapénz, abból már van kaja, a jelentkezõket tekintve Kajdácsi is tudni fogja, hány emberrel számoljon.Programok: elõször is tudni kéne végre, hogy milyen versenyeket akarunk rendezni. Szlalom, hordókerülés, trail? Rendben!Egy embernek be kéne vállalnia az idõpontok összeszedését, akinek ebben már van gyakorlata.Plakát? Szívesen vállalom, de a biztonság kedvéért még valaki elvállalhatná, hogy legyen mibõl választani, melyik a jobb. ugyanúgy felrakjuk nyomtatható verzióban a netre, mindenki kinyomtatgatja magának x példányban, körbeszórja a lovardákban, mint tavaly.Ebéd-, belépõjegyeket Zsubé és OSH vállalta.Nagyjából minden megvan, lóõrséget szervezzék meg maguk között az érkezõ lovas-csapatok.A legfontosabb dolog msot az lenne, ha végre MINDENKI jelentkezne, hogy el tudjuk indítani az utalásokat. Nem értem, miért kéne csak elõleget kérni kajára/belépõre. Kérjük el egyszerre.Na, hát így látom én. Nem kizárt, hogy rosszul. De szerintem így össze lehet 1 hónap alatt rakni azt a 4 napot.Vélemény?Eredeti szerzõ:SacEpöl! Természetesen!Nekem személy szerint nem tetszik hogy egyre nagyobb és nagyobb legyen/lesz a találkozó, egyrészt mert a szervezõk részérõl nagyobb felelõséggel jár, másrészt mert nem szeretem a nagy tömeget (de ez nem számít). Azt írjátok, hogy komoly szervezõ kell (aki felelõsséget vállal mindenért) érthetõ, hogy ezt közülünk senki, illetve nem sokan akarják vállalni. Más valakit akarunk keresni? Más valaki szervezzen nekünk bulit? Az már biztosan nem olyan lesz, mint amilyennek elképzeltük ... Biztosan ezt akarjuk???Ha a többség igen, akkor ám legyen! De mint OSH írta, erre az idén már kevés az idõ, akkor meg ne is erõlködjünk, ne növeljük a létszámot, ne hírdessük, ez most legyen kisebb, aztán jövõre...Részemrõl, egy biztos, nem szeretném ha - mint Silveradón - a párom egész nap fent üljön egy ekhós szekéren és csinálja a hangosítást a versenyekre, bemutatókra stb., este pedig a diszkót ... (annak ellenére, hogy szereti csinálni).Eredeti szerzõ:AppleA szervezõcéggel valóban az a baj, hogy nem látnak bele a lovaséletbe, és talán akaratukon kívül egy teljesen más rendezvényt csinálnának, mint amilyet mi szeretünk. Én megmondom õszintén, nem szeretném, ha vadidegen bámészkodók bóklásznának a sátram, a "lovam" környékén, akik csak mint "túristalátványosságot" jöttek megnézni minket. (Tehát itt nehogy bárki azt higyje, hogy az általam nem ismert fórumosokra, és azok ismerõseire gondolok!)Pfûûû, lehet, hogy ezzel nagy port kavarok, pedig nem áll szándékomban. Csak elmondom a véleményem, hogy nem szeretnék "roadshow-t" csinálni az egykori Összekovácsoló Hadgyakorlatból :ang.Véleményem:Sheriff hozzászólásával, bár a hangnem elõször elég durva volt, teljesen egyetértek!Mirõl is beszélünk?Lóbarátok Országos TalálkozójaNem Paci.hu, nem PKN Ranch, vagy egyéb összejövetel, hanem egy országos találkozó, amely ráadásul nem lovasoknak, hanem lóbarátoknak lesz rendezve.Ez nem mûködik felelõs szervezõ nélkül. Több száz embert nem lehet szervezés, felelõsök nélkül terelgetni. Egyszerûen nem megy.Ezt valakinek meg kellene csinálni. Ki lesz az? Realcowboy? Kajdácsi? Vagy ki? Legyen valaki felelõs, mert anélkül az egész egy hatalmas fejetlenség lesz! Gondoljatok bele: Silveradon az egyik legjobb rendezvény sikeredett a western versenyek, találkozók történetében. De ez is majdhogynem elbukott. Mi lett volna Sheriff nélkül Silveradon? Kihez fordulhattak volna az emberek? Ki gondoskodott volna az ezer dologról, ami fontos egy ilyen rendezvényen?Felelõs szervezõ nélkül egy nagy megfoghatatlan massza lesz az egész!Nem akarunk nagy tömeget? Többen tudják rólam, hogy szó szerint tömeg iszonyom van. Én sem szeretem a nagy tömeget. De ez nem arról szól, hogy barátok összejönnek dumálni! Az más. Azt csináljuk meg máskor és máshol. Itt igenis legyen tömeg, program, verseny, stb…! Ez arról szól, hogy minél több lóbarát, lószeretõ ember jöjjön el, ismerkedjen velünk, a lovakkal! Ide igenis jöjjön el mindenki aki egyébként nem feltétlenül jut lovak közelébe, de szimpatizál velünk.Ha pedig sokan lesznek, akkor azt felelõs szervezõ nélkül nem lehet megcsinálni! Egyszerûen képtelenség! Olyan meg a világon sincs, hogy mindenki szervezõ és felelõs!Ha valaki felvállalja, akkor viszont számítson nemtelen bosszúra! Olyan rendezvényt szervezni, ahol mindenki 100%-ban megtalálja a számítását és jól érzi magát, nem lehet szervezni. Ebbõl kifolyólag, a rendezvény után bizton számíthat arra a felelõs szervezõ, hogy le fogják fikázni. Bárki legyen is az, erre biztosan számíthat.Ebbõl következik, hogy meg fog sértõdni és a következõt biztosan nem fogja megcsinálni. Gazdája pedig ennek a rendezvénynek nincsen. Ez mindenkié, azaz senkié sem. Talán egyetlen ember van, aki jogot formálhatna rá, ez pedig Kajdácsi.Lenne egyébként szervezõ cég és egyben szponzor is. Csakhogy akkor drágább lenne az egész, hiszen ki kellene termelni az õ, vagy õk bérét is. Ez természetes. De mindenkinek sokkal jobb lenne az biztos! Ugyanúgy, ahogyan a kaja-oia kérdés is kényelmesebb fizetõsen, de ezzel természetesen drágább is. Ez van! Az biztos megbeszélhetõ lenne, hogy olcsón, 0 szaldóhoz közelien hozzák össze az elsõ 1-2-3 évet, de akkor is üzleti alapokra kellene helyezni a kérdést. Most lesz az alap költség cirka 2.500 Ft. Én részemrõl örömmel kifizetnék 5.000 Ft is, ha ezért egy profin megszervezett, jó programokkal teletûzdelt rendezvényt kapnék és nekem tényleg csak a pihenéssel kellene foglalkoznom. Ez így normális, így lenne normális.Ha most hagyjuk, hogy széthulljon a találkozó, akkor viszont soha nem lesz belõle nagy rendezvény. Gondoljatok bele és emésszétek egy kicsit. Lehet tényleg nagy rendezvényt csinálni, ahol jót bulizunk ér jól érezzük magunkat, vagy lehet egy baráti összeröffenést rendezni, ahol viszont nincs szükség színpadra, fellépõkre, stb, maximum egy szál gitárra, meg Gumi hangjára.Az amit itt sokan szeretnének, az erre a találkozóra abszurd. Senkitõl nem lehet elvárni, hogy a tavai bolondokházát amit Sheriff végigcsinált, valaki magára vállalja ingyen. Ez nagyon önzõ dolog lenne a részünkrõl, ráadásul mint leírtam feljebb, iszonyatosan hálátlan feladat is. Köszönet nincs benne az biztos!Na bele is fáradtam. Ha érdekel valakit a dolog, szóljatok. Én szerintem még mindig tudnék rá vállalkozót szerezni, aki meg is szponzorálná a rendezvényt, de szerintem ez úgyse fog tetszeni a többségnek és mivel gazdája nincs a rendezvénynek, ezért nem is lesz rá szükség.

#34 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:06

Ez nem mûködik felelõs szervezõ nélkül. Több száz embert nem lehet szervezés, felelõsök nélkül terelgetni. Egyszerûen nem megy.Ezt valakinek meg kellene csinálni. Ki lesz az? Realcowboy? Kajdácsi? Vagy ki? Legyen valaki felelõs, mert anélkül az egész egy hatalmas fejetlenség lesz! Felelõs szervezõ nélkül egy nagy megfoghatatlan massza lesz az egész!

Hozzászólás megtekintése

Ez bizony így van. De mikor tavaly ezt a kérdést egy kicsit elkezdtem kapargatni, hogy hogyan lehetne ezt kikerülni, akkor jó nagyokat kaptam, hogy ne riogassak senkit.Ettõl függetlenül nekem továbbra is szimpatikus a növekedés. Baráti kicsi túrákat lehet szervezni százat, bármikor, bárhova. De ez más. Vagy legalábbis úgy indult. Most van az a pont, amikor el kell dönteni, hogy mi lesz ebbõl az egészbõl. Végülis a popsi sziget is kicsiként indult, nulla bevétellel.

Edited by BoKa, 2005 május 18. - 11:06.


#35 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:29

Bizony teljesen igazak a fentiek.Hozzátenném azért, hogy ha valami profi céget felkérünk, oda már ekkora tervezett létszámmal más szabályok vonatkoznak. (mentõ, biztosítás, engedélyek, stb) Az már nem baráti összejövetel egy magán területen.Az is igaz, hogy olyan rendezvény nincs, ami mindenkinek megfelelne. Az egyetlen kérdés, ki az, aki mennyiért vállalja be, hogy fikázzák.Sajnos ezekkel a kérdésekkel szembesül minden ilyen rendezvény, elõbb-utóbb. Ez egy 4 napos rendezvény. Egy egy délutános motoros buli 1500-2000 Ft. (Pl. Pecsa 3 hete, csak a belépõ!!!) Biztos, hogy sokan erre azt mondanák, ennyi erre Nekik nincs. Nem könnyû... Pedig ha nem mindjárt az idén, de 1-2 év múlva ez lesz, törvényszerûen. Vagy elfelejthetjük az egészet, az pedig nem lenne jó.Még egy ötlet:Biztos lenne pár lovasbolt, bõrdíszmûves, outdoor-os, fene tudja még ki, aki látna lehetõséget abban, hogy csinál egy standot - helypénzért - kint az út szélén. Ezt vissza lehetne forgatni szervezésbe.

Edited by Old Shatterhand, 2005 május 18. - 11:34.


#36 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 11:32

Bizony teljesen igazak a fentiek.Hozzátenném azért, hogy ha valami profi céget felkérünk, oda már ekkora tervezett létszámmal más szabályok vonatkoznak. (mentõ, biztosítás, engedélyek, stb) Az már nem baráti összejövetel egy magán területen.Az is igaz, hogy olyan rendezvény nincs, ami mindenkinek megfelelne. Az egyetlen kérdés, ki az, aki mennyiért vállalja be, hogy fikázzák.Sajnos ezekkel a kérdésekkel szembesül minden ilyen rendezvény, elõbb-utóbb. Ez egy 4 napos rendezvény. Egy egy délutános motoros buli 1500-2000 Ft. (Pl. Pecsa 3 hete, csak a belépõ!!!) Biztos, hogy sokan erre azt mondanák, ennyi erre Nekik nincs. Nem könnyû... Pedig ha nem mindjárt az idén, de 1-2 év múlva ez lesz, törvényszerûen. Vagy elfelejthetjük az egészet, az pedig nem lenne jó.

Hozzászólás megtekintése

Csak ennyi: YES!!!

#37 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 12:48

Mielõtt nagyon elmerülnétek a felelõs vezetõ kérdésébe lehet, hogy el kéne dönteni, hogy mit akartok, vagy akarunk-e valamit.Kérlek benneteket, hogy mindenki csak azt vegye magára ami az inge!Tavaly meg kellett küzdeni mindennel, tetves néhány száz forintos tételekkel, kajával, reggelivel egyebekkel amikor a buli összköltsége nevetségesen kicsi volt személyre szólóan.A pillanatnyi helyzet szerint le van egyeztetve Kajdácsival, hogy ha egy halvány számot tudatok vele akkor bereszkírozza az elõre fõzést a maga szakállára. Tavaly ettõl volt kiborulva mindenki, hozva a példákat, hogy hol mennyiért lehet fillérekért enni, az utolsó pillanatig visszatartva a pénzbefizetését. Tavaly elõtt mikor Kajdácsit sikerült efogadtanom Sheriffel elkezdtünk valamit amit nem kéne félbehagyni, de ha nem maradunk a földön akkor nem lesz egyszerû. Az idei találkozót is meg tudjuk csinálni, annyi munkát bele tudok enni amennyit tavaly és rendben lesz minden, ha nem akarunk idén kitörni a nemzetközi porondra. Attól, hogy most a felelõs szervezõt keresitek én már foglakozom a kérdéssel jó ideje, cak a hetek óta folyó chatroham közé nem írogattam róla. Ezek ugyanis nem olyan nagyságrendû pénzkérdések, hogy ne lehetne megoldani. A program is kezd összeállni a tavalyi sikeresnek mondható nem vérkomoly versenyek és bemutatók mintájára.Egyetlen gondom van ezzel csupán. Ugyan tavaly a kutyát sem érdekelte, de a borjú karámok odaszállítását Sheriff volt szives megfinanszírozni. Ezt én nem tudom és nem is akarom. Azt lebeszéltem már a tavasz elején Kajdácsival, hogy a borjukat oda adja a játékra, de a többihez nem tudok mit hozzászólni.A shooting versenyt mi megcsináljuk ha kell, trailhez a pályát megépítjük (pknranch), gyorsaságit Bagi elvállalta, Tóth Lala lerendezve sandokánnal egyeztetve, ha íjászni akar valaki lovat adok hozzá akirõl lehet lõni.Olyan bemutatón is szervezkedem ami tavaly nem volt még, de nagyon elkéne oda. Mi a gond még? Kéne hangosítás is, meg aki kezeli. ;)Épülnek a plusz lóhelyek, mint említettem, szerintem sikerült hasonlóan alacsonyan megegyezni az árakban Józsival. Csak megemlítem, hogy a western versenyeken 3-5 ezer csupán a nvezési díj amibõl itt kb elvagy három napig használod a területet, fürdesz, tüzelsz, és szénázik a lovad, hallgatod a boogie-t.Ha valaki a technikai és fizikai segítségen túl a szervezésben is be tud segíteni nekem akkor jelezze minél elõbb, mert szorít az idõ!

#38 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 13:10

Na. A hangosítás technikai része megoldva. Vagyis két Peavey hangfal és egy Peavey keverõ-erõsítõ ingyé. Idegennel beszéltem, õ a helyszínen összerakja a cuccot és alkalmassá teszi a mikroportok csatlakoztatására. A kezelést nem tudjuk vállalni.CD lejátszó vagy laptop kell, mert valami zene is kellene a verseny elõtt alatt közben. Ezt valaki más oldja meg, mert én nem tudom.

#39 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 13:26

Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de nem találok sehol a jelentkezésre egy végleges idõpontot. Pedig az nem lenne rossz miheztartás végett. Errõl tud-e nekem valaki valamit mondani? Mert ha jól emlékszem, tavaly volt valami határidõ megszabva. Vagy az csak a vacsorákra vonatkozott?

#40 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 18. - 13:46

Mielõtt nagyon elmerülnétek a felelõs vezetõ kérdésébe lehet, hogy el kéne dönteni, hogy mit akartok, vagy akarunk-e valamit.Kérlek benneteket, hogy mindenki csak azt vegye magára ami az inge!Tavaly meg kellett küzdeni mindennel, tetves néhány száz forintos tételekkel, kajával, reggelivel egyebekkel amikor a buli összköltsége nevetségesen kicsi volt személyre szólóan.A pillanatnyi helyzet szerint le van egyeztetve Kajdácsival, hogy ha egy halvány számot tudatok vele akkor bereszkírozza az elõre fõzést a maga szakállára. Tavaly ettõl volt kiborulva mindenki, hozva a példákat, hogy hol mennyiért lehet fillérekért enni, az utolsó pillanatig visszatartva a pénzbefizetését.  Tavaly elõtt mikor Kajdácsit sikerült efogadtanom Sheriffel elkezdtünk valamit amit nem kéne félbehagyni, de ha nem maradunk a földön akkor nem lesz egyszerû. Az idei találkozót is meg tudjuk csinálni, annyi munkát bele tudok enni amennyit tavaly és rendben lesz minden, ha nem akarunk idén kitörni a nemzetközi porondra. Attól, hogy most a felelõs szervezõt keresitek én már foglakozom a kérdéssel jó ideje, cak a hetek óta folyó chatroham közé nem írogattam róla. Ezek ugyanis nem olyan nagyságrendû pénzkérdések, hogy ne  lehetne megoldani. A program is kezd összeállni a tavalyi sikeresnek mondható nem vérkomoly versenyek és bemutatók mintájára.Egyetlen gondom van ezzel csupán. Ugyan tavaly a kutyát sem érdekelte, de a borjú karámok odaszállítását Sheriff volt szives megfinanszírozni. Ezt én nem tudom és nem is akarom. Azt lebeszéltem már a tavasz elején Kajdácsival, hogy a borjukat oda adja a játékra, de a többihez nem tudok mit hozzászólni.A shooting versenyt mi megcsináljuk ha kell, trailhez a pályát megépítjük (pknranch), gyorsaságit Bagi elvállalta, Tóth Lala lerendezve sandokánnal egyeztetve, ha íjászni akar valaki lovat adok hozzá akirõl lehet lõni.Olyan bemutatón is szervezkedem ami tavaly nem volt még, de nagyon elkéne oda.  Mi a gond még? Kéne hangosítás is, meg aki kezeli. ;)Épülnek a plusz lóhelyek, mint említettem, szerintem sikerült hasonlóan alacsonyan megegyezni az árakban Józsival. Csak megemlítem, hogy a western versenyeken 3-5 ezer csupán a nvezési díj amibõl itt kb elvagy három napig használod a területet, fürdesz, tüzelsz, és szénázik a lovad, hallgatod a boogie-t.Ha valaki a technikai és fizikai segítségen túl  a szervezésben is be tud segíteni nekem akkor jelezze minél elõbb, mert szorít az idõ!

Hozzászólás megtekintése

Kedves Péter!Az a kérdésem, hogy akkor Te vagy a rendezõje a Találkozónak?(Tavaj Sheriff volt a kimondott, kimondatlan rendezõ, a bele rendesen ki is lógott a végére.)Ha igen, akkor írd meg, hogy mi kell még, hány emberre van szükséged, kik jelentkezzenek rá. Aki jelentkezik ingyen az szóljon, a többit meg szervezd meg, mondj egy végsõ összeget amibe az egész fog kerülni és kész. Ha idén a Te reszortod, akkor csináld, nekem jó bárhogyan is. Támogatni foglak, abban biztos lehetsz. Csak akkor ragadd nyakon az egészet és írd le pontosan, hogy hova, mit, hány embert akarsz, ahova meg nem lesz önkéntes, oda szervezz fizetett embert és kész!A hangosítással annyit, hogy az esti buli egy külön történet. Nap közbenre Gumi hozza a technikát, én vállalom, hogy összerakom, de zene (CD) az egyenlõre nincs hozzá, és kezelõ sincs még. Gumi ingyen lehozza, én összerakom, de valakinek szeretném átadni. Ja és mi csak péntek este érkezünk.Üdv:Idegen