Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fotó


  • Please log in to reply
17489 válasz a témához

#81 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 10:18

Még egy kérdés:Szerintetek mennyire megbízható egy digitális fényképezõ postai utánvétellel történõ vásárlása???S.O.S.

#82 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 11:38

Attól függ, honnan rendeled. Hátránya, hogy a gépet nem foghatod a kezedbe, és nem próbálhatod ki, mielõtt megveszed (bár azt a boltban sem mindig lehet). Csak akkor érdemes rendelni, ha elõtte utánanézel, hogy mit tud az a gép (persze ez a boltban való vásárlásra is igaz).

#83 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 11:56

Köszi! Igen utánanéztem jól és már próbáltam ki olyan gépet, amit szeretnék. Szóval akkor nincs nagy kockázat. Ok.

#84 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 14:04

Ráment a délelõttöm, de!!!Internet - keresgélés - csomó telefonálgatás - láss csodát: holnap szállítják az A60-ast! Posted Image

#85 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 17. - 14:08

Grats, az egy jó gép (nekem is olyan van ;) ). Posted Image A kijelzõjén hagyd rajta a védõfóliát, amíg csak lehet, mert könnyen összekarcolódik; amúgy semmi gond nincs vele.

#86 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 8:52

Már most érdemes venni hozzá 4 db ceruzaakkut és egy töltõt. Az akkuból a nagyobb teljesítményût keresd!

#87 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 9:12

Köszi a figyelmeztetést! Mi az hogy nagyobb teljesítményû? Miben mérik? Mi van ráírva a tiedre?Ja, ráadásul 2x4 aksi kell, hátha lemerül az egyik készlet használat közben.Meg tesóméktól kapok hozzá egy 256-os memóriakártyát.Már csak egy jó kis samsonite táska kell. Posted Image

#88 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 10:21

Az akksinál azt nézd, hány mAh-ás (milliamperóra). Minél nagyobb ez az érték, annál tovább bírja az akksi (persze általában annál többe is kerül). NiMH ceruza akksiban a 2400 mAh-s már nagyon jónak számít. A régi gépembe 4 db NiMH ceruza akksi való, nekem 1500 mAh-sak vannak, és már azok is elég sokáig bírták.

#89 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 10:31

Köszönöm! Posted Image

#90 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 11:02

[url="http://"http://www.photonet.hu/felszereles/kiegeszitok/ujratoltheto_elemek.html"]ITT [/url] találtam kiegészítõ infót. Nekem a 16Mb-s kártya kb. 20 képéhez a 800 mAh-s akukkal oda kel figyelni, mennyit zoomolok és vakuzok (mind energiafelhsználás).Úgyhogy én is veszek bele nagyobbakat, ez meg lesz a tartalék, amit elfelejtek majd feltölteni, vagy akkor nem lesz nálam, amikor legjobban kellene. (Murphi) Posted Image

#91 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 15:10

szerintem cav is meg tud ebben engem erõsíteni, de a nikon coolpix is remek kis gép...

#92 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 16:58

Ne haragudjatok, nem olvastam el a topicot, nagyjából egyáltalán ne értem, mi mindenrõl beszéltek Posted Image .Csak beböffenés szintjén, reménykedve, hogy még nem írta más ide firkantom a kis érdekességet, amit nemrég tudtam meg. Egyszerû digi masinával szebb lesz a kép, ha elõtte berakod a gépet a hûtõbe Posted Image . Vagy legalább tél van és hideg. A jobb gépekben van hûtés. (a coolpix elnevezés is innen jön)

#93 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 17:05

És ennek mi az agyarázata? És mit értesz jobb kép alatt?

#94 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 18:50

Akksikat töltõvel együtt lehet kapni 6-10000 Ft között, én 4 db 2100 mAh-s akksit vettem sima töltõvel együtt 6000-ért, ezzel mondjuk eltart vagy 6 óráig mire feltölti, de éjszaka szoktam csinálni. Nem bízom a gyorstöltõkben, nagyon felmelegednek az akkuk, és nem is bírják olyan sokáig, élettartamra sem, meg a töltéssel sem. Csak NiMH (nikkel-metal-hidrid) akkukat szabad venni. Uni, a Coolpix sorozatban is van sokféle gép, amúgy nekem a coolpix 2100-as nem igazán jön be, nagyon gyenge az optikája. :( És ebben szerintem nincs hûtõelem. Egyébként úgy igaz, a jobb gépekben a CCD illetve a CMOS érzékelõ lapkát hûtik, mégpedig a zaj csökkentése miatt. Röviden a lényeg: A digitális érzékelõ lapka sok pici félvezetõbõl áll, tranzisztorok pontosan, illetve térvezérlésû tranzisztor. Most gondolkozom hogy lehetne elmagyarázni ezt. Elõször talán a tranzisztor mûködését kéne vázolni. Tehát, van 3 rétege, különbözõ szennyezéssel, mondjuk N-P-N (negatív, pozitív, negatív), a két N között alapból nem vezeti az áramot, de ha a P-re áramot kapcsolunk, akkor vezetni fogja. Namost, ha elég érzékeny a tranzisztor, akkor nem csak áram hatására, hanem bármilyen energiabevitelre vezetni fog. Ezt használják ki arra, hogy az objektíven bejövõ fény fotonjai gerjesszék az átmenetet, és így elektromos impulzussá alakul a fény. Ilyen átmenetek vannak a digitális érzékelõ lapkán milliószámra, attól függ, hogy hány megapixeles a gép. Viszont nem csak a fény fotonjai, hanem a magasabb hõmérséklet által odakerülõ energia is át tudja kapcsolni ezeket a képpontocskákat, és ezért lesz zajosabb a kép, ha nagy melegben használjuk. Viszont lehûteni nagyon azért nem érdemes, mert hidegen az akkumulátorok nem tudnak teljesíteni, csak 20-30%-át tudja leadni a teljesítményének. Ja, és még egy kis technikai kitérõ a szén-cink elemekre, a tartóselemekre, és az akksikra. Az áramforrásoknak van egy olyan (rossz) tulajdonságuk, hogy belsõ ellenállás. A szén-cink elemeknek ez igen nagy, ezért, ha nagy áramot kell leadniuk, akkor nagy feszültségesés lép fel, így pl. digi kamerába alkalmatlanok. A tartóselemek szintén, bár jóval jobbak mint a sima szén-cink (ilyet manapság nem is láttam már) de a kameráknak szükséges akár több amperos áramerõsséget nem tudják hosszan leadni. Az akkumulátorok viszont erre vannak kitalálva, tehát csak azt érdemes használni digi fényképezõben. Egyébként is töltõ nélkül 4-5000 Ft egy 4-es csomag akksi, 4 töltés alatt visszajön az ára. Üdv, Cav

#95 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 26. - 9:53

Már megvan minden!A Canon A60-as, a 256 Mb-os CF kártya, a Varta töltõ 4 db 2100 mAh-s NiMH aksikkal, Samsonite táska. Már fényképeztem párat, de még összevárok többet mielõtt letöltöm. Kell még egy garnitúra aksi. Azt írja egyébként, hogy 12 órát kell tölteni, de engem nem zavar, úgyis majd éjszaka. Amúgy azt írja gyorstöltõ. :D Van benne auto cut off, meg túltöltésgátló, meg ilyenek.Mindenkinek jó fotózást kívánok!

#96 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 10:07

Csuti, milyen a gép?Raminak és MM-nek a Fuji FinePix S3000-rõl:3,34 megapixeles felbontás6*-os optikai zoom2,5*-es digitális zoomXD memóriaKépméret: (pixel) 2048*1536, 1600*1200, 1280*960, 640*480Objektív: 35mm-es rendszerben: 38-228mmOptikai zoom: 6*Digitális zoom: 2,5*Autofókusz: VanÉlességtartomány: 80cm-végtelenig normál, 10-80cm makro módbanÉrzékenység: ISO 100LCD monitor: 4,5cm TFTKeresõ: zoomos optikai, LCDAdattárolás: JPEG (EXIF 2.2)Tárolóeszköz: xD kártyaZár: 1/1500-3sFolyamatos felvétel: 2 kép/s max 4dbBeépített vaku: Van, hatótávolsága 0,3-3,5mVakuzási módok: be/ki auto, vörös-szem csökkentés, lassú szinkronizálásFehéregyensúly: 6 elõreprogramozottÖnkioldó: 10s késleltetésselEgyéb funkció: webkamera funkció, videórögzítés hanggal: 320*240 max 20s, 160*120 max 80s (10kép/s)Interfész: USB, DC tápÁramforrás: 4 db AA méretû elem/akku, DC táp (NiMH újratölthetõ akksikat ajánlanak hozzá)Méretek Kb.: 100 * 77 * 69 mmTömeg Kb.: 400g elem/akku és kártya nélkülTartozékok:- 16MB-os xD kártya- 4db AA méretû elem- USB kábel- HordszíjA fentiek magyarázata röviden: jó kis gép. Posted Image A gép ára nagyjából mindenütt bruttó 69990 Ft.4 db NiMH újratölthetõ aksi: 4-4500 Ft körülMinimum 2000 mAh-s akksikat érdemes venni, pár hozzászólással fentebb már jól kiveséztük õket páran. Cav 6000-ért vett 4-et töltõvel együtt nemrég, biztos meg tudja mondani, hol. A géprõl szóló egyik leírásban azt írták, hogy szuper energiatakarékos, 4 sima ceruzaelemmel 300 képet lehet vele készíteni. Ha ez igaz, akkor is érdemes újratölthetõ akksikat venni, a sima elem elég drága, így az akksi hosszú távon megtérül, és nemcsak a gépben, de bárhol máshol is fel lehet õket használni (zseblámpától kezdve mindenhez jó).XD memóriakártyák árai:64 mb - 7000 Ft körül128 mb - 15.000 Ft körül256 mb - 29.000 Ft körülA gép 4 féle felbontást tud; az alapban mellé adott 16 mb-os kártyára a legnagyobb felbontásúból kb. 19 kép fér, az eggyel kisebbõl 25, a még kisebbõl 33, a legkisebbõl (de az már elég elég háttérképnek) 122.Szerintem érdemes venni hozzá egy 64 mb-osat. Persze memóriakártyából pl. nekem sosem elég, de lehet, hogy kezdetben elég lesz az alap kártya is Raminak (kb. 1 napig :D ) aztán majd késõbb jöhet egy nagyobb. Ha minden nap le tudja tölteni a képeket számítógépre, akkor elég az alap kártya, csak rohangászni kell, ha megtelt. Egy egy hetes táborhoz tuti nem elég (Rami, mennyit fizetsz, hogy még meggyõzõbb legyek? ;) ).

#97 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 10:15

Köszönöm kérdésed! Nagyon jó! Posted Image Majdnem mindig kiviszem magammal a loviba, aztán nem fotózok egyet se, mert ugye lovagolni "kell" és nincs idõm! :D Horvátországban is jókat fotóztam vele, elégedett vagyok.Most hétvégén is csináltam volna fotókat a miskolctapolcai amerikai autós találkozón, ha pénteken nem hagytam volna az istállóban(!). :rolleyes: Béna vagyok...Már a makrofunkcióval is szoktam ismerkedni, meg a félautomata beállításokkal, meg a vaku nélküli fényképezéssel (lakásban, lámpafénynél, szebbek a színek szerintem.) Meg vettem egy könyvet is a digifotózásról.Most éppen #>@{**{&@#&* a képtár, úgyhogy nem tudok mutatni új képeket.Ui: a nyomodba azért sosem érek! ;)

#98 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 11:04

Valaki tudna nekem segiteni abban,hogy kb mennyibe kerül egy 256 mb-s kártya+Aksi ill elem hozzá.Tipus: Canon D10Elõre is köszi!A gépekhez gratulálok,jó fényeket!

#99 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 11:25

HH, az ISO 100 tényleg nem sok, de vakuval az kicsit több. A régi dig gépem tudott ISO 200-at meg 300-at is, mégsem használtam szinte soha, a 100 elég volt mindenre, még sport módban, vagy borús idõben is elég jó képeket tudtam vele készíteni.Andika, árakat itt találsz: : [url="http://"http://www.fotomarket.hu"]www.fotomarket.hu[/url][url="http://"http://www.ringfoto.hu"]www.ringfoto.hu[/url]

#100 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 22. - 21:03

Andika, megtaláltad? Érdemes máshol is körülnézni, van, ahol 1-2 ezresel olcsóbbak a kártyák.

#101 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 1:12

Hosszuhomlok:Nem irtam el,ezt még sikerült memorizálnom:)Canon 10 D.Hux:Köszi szépen.Még csak most kerültem net közelbe,érettségiztem. [ Június 23, 2004, 01:23: Az üzenetet átszerkesztette: andika1 ]

#102 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 1:17

Találtam egy 512 Mb kártyát!Na az már elég brutko!De azért jöhetne!!:)Asszem megint az lesz,hogy hozatok kintrõl,ugy sokkal olcsóbb+ ugyis akarok még pár kiegészitõt.Csodálkoztam mikor megláttam h mekkora differencia van az itthoni ill külföldi cuccok között,embertelen.Ti mit gondoltok errõl?

#103 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 10:46

HH, a 10 D az az EOS 10 D, így is szokták írni. 6,3 megapixeles, mint 300 D, ahhoz már kell a szép nagy memóriakártya. Azért is jobb jobb az 512-es, mint 2 256-os, mert a kártya mindig akkor telik meg, amikor épp történik valami érdekes. Persze ez bármekkora kártyára igaz. :D Én is egy 512-essel szemezgetek, de egy 1 gigás még jobb lenne. Ahogy Andika mondta, nálunk még mindig drágábbak a cuccok, EU ide-vagy oda. Ha ismerõs, barát hozza, az általában nem kér érte extrákat, úgy mindenképp megéri kintrõl hozatni, a csatlakozás óta a garancia sem lehet gond.

#104 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 11:25

Ja, jó. Tudod, már nagyon be vagyok sózva a találkozó miatt. :D

#105 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 11:26

Viszont az Ebay-en van "pár" 4GB-s microdrive... Posted Image

#106 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 29. - 18:53

Én mondtam h az!Vagy nem?Mondtam h 10 D,még ennyit tudok a géprõl..Vagy hülyén irtam le?Akkor bocsi.Ahogy Hux is mondta,nehezebb kezelni a 2 db 256-s kártyát mint az 512-est.Azt nem kell cserélgetni.És persze ismerõssel hozatom be,még szép!:)

#107 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 30. - 13:28

Figyelem,uj topicot nyitottam:)De ebben nem ez az érdekes,hanem az,hogy fotózással kapcsolatos.Fotóstanfolyamról szól,szóval ,ha van kedvetek nézzetek be !!A Satöbbiben van,:Fotóstanfolyam juli 14 kezdetû cimmel!

#108 Cs.A.

Cs.A.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 2. - 10:45

Feleslegessé vált egy 6 az 1-ben kártyaolvasó, USB 1.1-es. Így néz ki, mint [url="http://"http://www.edigital.hu/eshop/images/8in1.jpg"]ez itt[/url], csak nem USB2.0 van ráírva.Egy év garanciával, driver CD-vel 2000 Ft-ért elvihetõ.Ha érdekel valakit, magánban jelezzétek.Köszi!

#109 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 6. - 12:29

Találtam a neten [url="http://"http://index.hu/tech/digicam/fotozz/fotot_megmutat?Foto_ID=25916"]egy jó kis trükköt.[/url] Egyszerû, mégis hihetetlenül látványos tud lenni. Le kell venni az objektívet a géprõl, megfordítani, odanyomni a vázhoz, és már lehet is fotózni. Persze nem tudsz igazán semmit sem állítani, a mélységesség nagyon kicsi, de érdemes kisérletezni. [url="http://"http://www.paci.hu/forumpic/rip.jpg"]Ezt sikerült alkotnom.[/url] (Hangyainvázió van nálunk, de a kép elkészítéséhez egyetlen hangyának sem keleltt meghalnia. Már döglöttek voltak. Maguktól.)

#110 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 6. - 13:17

Andi hova raktad a képeket amit csináltál Coryról?

#111 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 6. - 13:23

Hux! Hogy érted, hogy meg kell fordítani? (az objektívet, vagy a gépet, vagy mivan? :D )

#112 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 6. - 13:32

Apple, kompakt gépekkel nem mûködik tehát ha egybe van vele építve a gépeddel az objektív, és nem cserélhetõ, ne próbáld meg levenni. :D ;)

#113 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 0:02

HH, mi a baj az xD memóriával? Szemezgetek nagyon ezzel a géppel, körbenéztem kicsit: a depon még olcsóbban ki lehet nézegetni, sõt egy elég korrektnek tûnõ boltban most bruttó 76500 pénzért vesztegetik 128 mb memóriával akcijjósan. Posted Image

#114 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 8:40

Ja, igen, a Fuji az. Posted Image Ami a Fuji mellett szól viszont, hogy két év garancia van rá.Érdemes körülnézni egyébként a [url="http://"http://www.digitcam.hu"]Digitcam oldalán[/url], elég korrekt boltnak tûnik. Itt is van 8e-ért 4 Hama akku + töltõ, szintén akciós.

#115 Wadóc

Wadóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 271 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 12. - 12:02

Segítségeteket kérném, ismerõsöm külföldön vásárolt egy Olympus C-725 típusú gépet. Magyar nyelvû használati utasítást keres hozzá. Mi a véleményetek errõl a géprõl?

#116 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 24. - 1:21

Sziasztok!Engem az érdekelne,hogy hogyan lehet egy lovas ujságnál elhelyezkedni fotósként,mi kell hozzá,milyen papirok,végzettség,gyakorlat?Ha valaki tud valamit errõl a témáról megköszönném,ha leirná.Elõre is köszi.Andi

#117 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 5. - 12:13

Wadóc, ha még érdekes, van [url="http://"http://www.easynet.hu/digicam/Olympus/Hun/"] itt [/url] egy leírás a C-730 -hoz, majdnem ugyanaz, tehát használható.

#118 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 10:52

Nagyon mozgatja a fantáziámat egy Lumix (Panasonic) DMC FZ10-es masina. Le is stoppoltam egyet. Nekem fontos szempont az ár/teljesítmény, ill. nem akarok ládányi profi cuccot összegyûjteni/cipelni. Többnyire terepen, változó viszonyok között, mozgásban stb. szándékozom használni, de gondolom a "családi" albumot is megoldhatnám vele.Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel? Posted ImageEgy ideig iderakom a képét. [ Szeptember 07, 2004, 11:00: Az üzenetet átszerkesztette: Fec ]

#119 Cs.A.

Cs.A.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 11:38

Kedvcsinálónak az index.hu digicam [url="http://"http://index.hu/tech/digicam/cikkek/dmc-fz10/!1"]bemutató cikke[/url] Posted Image

#120 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 7. - 12:55

Kösz a linkeket, nagyjából átnéztem már korábban és ezek is alakították tájékozódásomat. A korábbi A60- nal nagyon elégedett voltam, kivéve a viszonylag lassú exponálási lehetõséget (a lovak márpedig izgága lények) és nagyon megszoktam manuális babrálást az optikán nomeg a nagyobb fényerõt. Itt legalább a fókuszgyûrû kárpótol. Az optikában pedig bízom, hogy nem lehet rossz. Autofokusz állásban übereli-e a manuális az automatikát? Hagyja magát megerõszakolni? Van errõl tapasztalata valakinek? Hát igen, nagy dilemma a hurcolhatóság. Némelyik lovon még a telefon, meg a kocsikulcs is túl sok motyó. ;) Végül itt is a valamit valamiért kompromisszumból asszem bevállalom, hogy vigyázni fogok rá, és már most sejtem, hogy lesz a gyerekeknek egy kis hurcolászható gép, amit idõnként elkunyerálok!