Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóherba


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
245 válasz a témához

#1 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 31. - 12:25

Ezt a topicot azért nyitottam, mert sok ló szenved:Immunrendszeri-, Izületi problémákkal, nos ezek megelözéseképpen itt a lóherba. Az Én lovamnak kitört a patájából egy kis darab, melyet fel lehetett volna kátrányal töltetni de nem hagytam hanem elkezdtem neki a lóherbát adni. Lasan már másfél hete adom neki és láthatóan javul a patája.A lóherba az alábbi problémákra nyújt segítséget:Pata, sántaság és izületi problémákra;Kólikát megelõzõ és étvágyjavító;Nyugtató macskagyökérrel;Energizáló;Köhögésre és légzõrendszeri problámákra;Immunrendszer megerösítésére.Várom ötleteiteket, aki használják azok észrevételeit, tapasztalatait.

Edited by fuszekli, 2006 július 31. - 13:08.


#2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 31. - 21:00

Ez érdekfeszítõen hangzik, fuszekli, még olyan infókat közkinccsé tehetnél a tapasztalatok várása közben, hogy ezt a lóherbát hol, mennyiért, milyen kiszerelésben és halmazállapotban osztogatják :)

#3 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 31. - 22:24

Fuszekli! Ez véletlenül nem egy ilyen folyékony, zöld üvegben lévõ szer? Mert én hallottam valami hasonlóról, csak nem tudom mi a neve, és hasonló jó tulajdonságai vannak. :) Lehet, hogy amire gondolok az ez. :)

#4 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 8:50

INFO

#5 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 9:16

Fuszekli! Ez véletlenül nem egy ilyen folyékony, zöld üvegben lévõ szer? Mert én hallottam valami hasonlóról, csak nem tudom mi a neve, és hasonló jó tulajdonságai vannak. :) Lehet, hogy amire gondolok az ez. :)

Hozzászólás megtekintése

Nem :) ez egy gyógynövény keverék por darabos alakban.Amit mi adunk a lovamnak abban van fûzfa kéreg... :yeah:

#6 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 9:20

hubertus köszönöm azt az infót! :ang:

Edited by fuszekli, 2006 augusztus 1. - 9:46.


#7 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 9:23

Fuszekli! Nagyon okos vagy hogy nem hagytad kátránnyal kitömni a patát! jobb ha nyitva van, ill. álatorvosi ellátás után nem kátránnyal,(hisz az nem igazán tesz jót ) hanem "szarupótlóval" egyfajta Polyester kell kezelni. Hozzá az amit most adsz a lovadnak, egy nagyon jó kiegészítés! :)

#8 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 10:01

Szívesen! ;)

#9

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 12:32

INFO

Hozzászólás megtekintése

Aha, mostmár okosabb vagyok én is, de ár itt sincs, pedig kíváncsi lennék, nagyságrendileg mennyibe van egy havi adagos kiszerelés. Nyilván ez változik, ezért egy intervallum is kielégítené elméleti szintû kíváncsiságomat :)Egyébként jól hangoz, amit írnak itt róla, a természetes megoldásokat meg amúgy is jobban kedvelem én is. Úgyhogy nem árt tudni, mik vannak, ha esetleg kéne, ezért kérdezek árat is...

Edited by Dé, 2006 augusztus 1. - 12:33.


#10 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 12:46

Megnéztem a Nagy Lovas honlapján, 3000 Ft/zsák az ára.

#11

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 12:50

Köszi! :)

#12 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 12:54

Nincs mit. Magam is gondolkodom, h talán érdemes lenne kipróbálni, hátha jó lesz az öregfiú lábaira :ang:

#13 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 13:11

A köhögés ellenit az elmúlt télen használtuk, köhögés nem volt. Az elõzõ telet az istállózós szezonban végig köhögte. 2700 Ft volt egy csomag, ami elég volt a télre (kisló!).

Edited by Robi, 2006 augusztus 1. - 13:12.


#14 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 13:12

Hol lehet ezeket megvenni?

#15 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 13:15

Én a Nagy Lovas boltban vettem az alsó részen.

#16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 13:20

Hát, pl Nagy Lovas, hogy andust idézzem ;)*Még egy kérdés. Ott fent azt írja, hogy 3 hónapos kúra alatt fejti ki a hatását. Mi van akkor, milyen szisztéma szerint kezdje el az ember adni, ha mondjuk tudja, hogy a lova egy kicsit allergiás (amire ugye jó is), de ez mondjuk 1-2 köhögcsélõs hetet jelent nyár elején, nem többet (szerencsére, és sose legyen rosszabb egy centivel se!)? Tavasszal elkezdeni, és egy kúrát csinálni neki, oszt jó'van? Csak azért kérdem, mert szerencsére nem egy idült, állandó, vagy hosszabb ideig elhúzódóan visszatérõ problémáról van szó, de ettõl függetlenül keresgélek más megoldás után, mint a fél doboz Bisolvon. Persze, ha ez elég (mert ugye az orvosi kezelést nem írja felül). De enyhe tünetekrõl van szó szerencsére.Másik. Vemhes kancának nem adható, de csikósnak már igen, ezek szerint?*Robi nyert

Edited by Dé, 2006 augusztus 1. - 13:20.


#17 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 13:24

Kösz Dé, hogy idézted.

#18 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 20:18

Hol lehet ezeket megvenni?

Hozzászólás megtekintése

Nemsokára nálunk is. :)

#19 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 21:23

Megnéztem a Nagy Lovas honlapján, 3000 Ft/zsák az ára.

Hozzászólás megtekintése

Tecsak ne nézegessé mindenfelé máshova, jó? :D ( mi is ott vettük )

Edited by don quihote, 2006 augusztus 1. - 21:24.


#20 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 21:24

Mijjé' a térdedre fektetsz és elnáspángolsz? :kir: Jóvan nem nézek semerre, de akkor tessék forgalmazni minél hamarabb :P

#21 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 5. - 14:18

Mijjé' a térdedre fektetsz és elnáspángolsz? :kir: Jóvan nem nézek semerre, de akkor tessék forgalmazni minél hamarabb :P

Hozzászólás megtekintése

Rajta vagyunk az ügyön már beszéltünk az inportörel. :ang:

#22 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 5. - 14:36

Asszem, én importálok magamnak a mezõrõl egy jó kis összeállítást... :) :kv:

#23

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 5. - 16:32

Mam, neked könnyû, fejedben az egész boszorkánykonyha :D

#24 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 5. - 21:24

Mijjé' a térdedre fektetsz és elnáspángolsz? :kir:

Hozzászólás megtekintése

Ha nem ismerném a párodat azt mondanám, hogy szívesen... ;) Nade így? :nem:

#25 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 5. - 22:05

:D A fffffene. Kellet nekem Õt küldenem :kir:

#26 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 13:04

:D A fffffene. Kellet nekem Õt küldenem :kir:

Hozzászólás megtekintése

Nem akarok offolni, mert a Fuszekli megdorgál, de jó páros vagytok.

#27 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 13:30

Utolsó off, utána elcsitulok: köszönöm :ang:

#28 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 13:52

Lehet kapni egy könyvet is: Marton Zsófia: Lóherba - Gyógynövények lovaknak3,900.- Ft- akinek van kedve a könyv alapján is kiboszorkánykodhat a lovának bármit :)

#29 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 13:56

Lehet kapni egy könyvet is: Marton Zsófia: Lóherba - Gyógynövények lovaknak3,900.- Ft- akinek van kedve a könyv alapján is kiboszorkánykodhat a lovának bármit :)

Hozzászólás megtekintése

Azt a boltban nálunk is lehet kapni. :yeah: :ang: :)

#30 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 14:47

Most szeretnék venni majd ezekbõl a gyógynövényekbõl, mert hallottam hogy a pata, láb stb. -re való keverék hatása fõleg abban áll, hogy a salakanyagokat segít üríteni a szervezetbõl és mivel Atis lába a csüdsömör miatt (szerencsére már kifelé megyünk az egészbõl) felszûrõdik, gyulladt a bõr, ezért szeretném megtámogatni a javulási folyamatot, és arra gondoltam ez erre alkalmas.Vélemény, tapasztalat?

#31 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 10:49

Mára már lesz a boltba ezekböl a keverékekböl! :)

#32 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 27. - 11:48

Végül is a nagylovasban szereztem be ilyen gyógykeveréket, a sántaságosat. Donki kifogyott a készletekbõl.Egy hete eszi a lovam, és most nem tudom hogy placebó hatással nézek szembe vagy mi a helyzet, de én már most úgy látom, hogy tisztábbak, szárazabbak az inai. Én elsõsorban ezért is kezdtem adni neki, hátha segít valamit rajta, mert elég hajlamos a beszûrõdésre és õ nem éppen a tükörtiszta lábú ló kategóriába tartozik. Sajnos már úgy vettem, hogy feldagadt lábakkal várta sorsa jobbra fordulását.tehát mintha tényleg hatna, vagy lehet én képzelem be. Hozzátartozik, hogy múlt héten volt körmölve, egy új kovács által aki szerint az elõzõ nem volt túl jó, mert túl nagyra és hosszúra hagyta a patát, ami eredményezheti azt, hogy az újhajlító inak folyamatosan terhelve vannak és ettõl is beszûrõdhet a ló lába. Tehát lehet együttes hatásról van szó, nem tudom, de örülök a szép lábaknak és gondoltam elmondom itt. :)

#33 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 29. - 17:02

Na ez jó:)Én is most vettem csikómnak, mert a zabtól kólikázik és a patái sincsenek rendben.Ha valaki majd tud írni a hatásáról akkor majd az én leszek, mert ha nem kólikázik be tõle a csikóm akkor már nyert ügyünk van.Szóval kipróbálom és ha jó lesz akkor írok.Úgy tudom eléggé viszik a Nagy Lovas KFT-tõl, állítólag aki kipróbálta annak bejött.

#34 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 2. - 7:06

Sziasztok,ha megengeditek, kapcsolódnék a fórumba! Érdekes olvasni, amit a Lóherba keverékekrõl és a könyvrõl írtok. Sõt, õszintén szólva jól is esik!Marton Zsófi vagyok, és az egész az "én mûvem". De nagyon szuper azt tapazstalni, hogy aki használja a gyógynövénykéket, annak mûködik, és egyre több ló visszanyeri az egészségét.Ha jól láttam, a vemhes lónak nem, de csikós (már ellett) kancának lehet-e adni gyógynövényt kérdésre nem érkezett válasz. Erre akkor én reagálnék: csikós kancának, ha lehet kerülni kell az elsõ pár (2-4) hónapban, mert sok növényi hatóanyag átjut a tejben a csikó szervezetébe. A csikó bélflórája és idegrendszere rendkívül érzékeny az elsõ hónapokban mindenféle irritációra. Természetesen a többi szerv is, de a tej - a hatóanyagokkal- az emésztõrendszerbe kerül, itt lehet probléma, másrészt egyes illóolajok átjutva a vér-agy gáton, közvetlen hatást fejthetnek ki az idegrendszerre. Pontos kísérletekkel ezt nem bizonyították lovakon, de a lovas és a humángyógyászat között sok az analógia.Az elsõ hónapban semmit nem ajánlott adni, az biztos.Ahogyan a csikó erõsödik, egyre több gyógynövényt - és mást is- fogyasztana a legelõn, természetes körülmények között tartva.Még egy dolog: a fokhagyma bizonyítottan "rontja" a tej ízét, egyes vidékeken használták ezt a leválasztáskor is. Az én csikóm anno egy falánk lény volt, akit semmi ilyesmi nem érdekelt, de érzékenyebb egyedeknél lehet hatása.Üdv, további szép napot, Zsófi!

#35

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 8:22

Zsófi, a megválaszolatlan kérdést én tettem fel, így én is köszönöm meg az értékes választ elsõként :)

#36 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 15:38

Lóherba,A sántaságos, patás keverékkel kapcoslatban kérdezhetnék Tõled egy-két dolgot?Hogy érdemes adni a lónak? Folyamatosan 3 hónapig és utána egy-két hét szünet, vagy nagyobb szüneteket kell tartani ez egyes kúrák között?Nem "árthat" hosszútávon a lónak ha kúraszerûen ugyan, de állandóan, értsd éveken keresztül kapja?

#37 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 16:36

A "Lovas Élet" címû folyóiratban is van egy cikksorozat a gyógynövényekrõl (lovas aspektusból), Slánitz Adél a szerzõje. Az októberi számban már a 3. részt teszik közzé. Ha valakit érdekel...

Edited by furioso, 2006 október 2. - 16:36.


#38 Guest_nemeth_eszti_*

Guest_nemeth_eszti_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 31. - 10:52

Sziasztok!Én is jobban kedvelem a gyógyítást gazakkal, szóval örülnék, ha tudnátok segíteni.Izületi kopásokra, pontosabban patahenger szindrómára keresek vmit ami segít, ill egy kicsit javít a helyzeten.Ha tudtok vmit szóljatok lécci!Köszönömakár ide is:nemeth_eszti@freemail.hu

#39 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 11:31

Szerintetek ez jó arra is ha a ló lábán lágy pók van? Nem fáj neki csak szépséghiba. Meg a versenylovaknak gonoltam az immunerõsítõt. Gyõrben kapható valamerre? Hubertus, te merre vetted? Mekkora kiszerelésben van?Köszi

#40 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 13:29

Csikóm már 3 hete eszi( 3,5 éves) a gyógynövényeket patára és kólika ellen.Nagyon szereti megeszi zokszó nélkül. Úgy látom patái is elkezdtek rendbe jönni és a kólikával sincs gond.Na ezt gyorsan lekopogom, de mondjuk mellette kap két féle lenmagot, ami még segítheti az emésztését.Szóval edig csak jókat tudok mondani, de nemsokára jön az állatorvos leveszi Tõle a vért és kielemzi az eredményt.Azért van szükség erre, mert azt szeretném ha fedezõménné válna és tömöm a vastól elkezdve csonterõsítõvel, mindennel.Na azért nem viszem túlzásba, de ezek a gyógynövények nem rosszak idáig.