Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hhhmmm..... :-/ hogyan fogyhatok?


  • Please log in to reply
3251 válasz a témához

#1 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 22:16

Sziasztok! Szeretnék lefogyni kb 5 kg-t... de hogyan hatásosan? Persze álmom az lenne hogy gyorsan és tartósan.. Ti milyen diétákkal tudtatok lefogyni tartós eredménnyel? Köszi a tippeket!

#2 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2004 január 21. - 22:46

Helena!A legfontosabb talán az, hogy ne éheztesd magad, mert utána duplán fogsz hízni. Reggelizz, ebédelj rendesen, de ne vacsorázz, és ami nagyon fontos:: sportolj, mozogj rendszeresen.

#3 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 23:31

Mibõl fogyni, ha szabad kérdezni? :D De most tényleg, tudom, ez a nõi hiúság, tegyétek félre egy kicsit, fogyókúramánia, áhh, ... Namindegy..

#4 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 23:34

Schobert Norbert! :D

#5 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 0:20

Egyszer kiolvastam egy egész könyvet, amely arról szólt, hogyan lehet lefogyni és megtartani az elért eredményt. Csak kíváncsi voltam, jelenleg mivel etetik a népet. Röviden ennyiben tudnám összefoglalni azt a pár száz oldalt:Reggeli!Ebéd.Vacsora?Ennyi a lényeg, nagyon ügyelve az írásjelekre Posted Image

#6 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 10:27

A legújabb divat a szénhidrát diéta. Asszem az a lényege, hogy a szénhidrát jobban hízlal, mint a zsír, ezért zsírt kell enni, nem krumplit, tésztát, rizst, kenyeret. ;) Tehát szalonnát, szalonnával. :D

#7 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 10:51

Nem veszitek komolyan Helena kérdését, ejnyebejnye!Cav, ha egy nõ 5 kg-t le akar fogyni, akármit csinálsz, akárhogy próbálod lebeszélni, úgysem fogod meggyõzni, hogy azt neki nem kell.Szóval: akupunktúra, 600 kcal diétával. Nagyon hatásos, ezerrel fogysz, utána megõrizni... na az a nehezebb. Akaraterõ, sport, mozgás, lovaglás... ;)

#8 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 12:16

Aniko, nem akarok én senkit lebeszélni, csak jeleztem, hogy elképesztõ ez a fogyókúramánia... Posted Image Amúgy van egy ötletem: aki fogyni akar, költözzön hozzánk 1 hónapra. Kaja az nincs, csak ha az ember szerez magának... :D A kertet viszont lassan fel kéne majd ásni, és van pár egyéb tennivaló is. ;)

#9 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 12:48

Cav, ha közben eltartod a lovamat és eteted a macskáimat, na meg bejársz helyettem dolgozni, akkor tárgyalhatunk a dologról...

#10 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 13:06

Hát igen. A legtöbb nõ azt gondolja, hogy kövér, ez valószínûleg genetikailag kódolt.Én húsz évesen vékonyka voltam (162 cm és 46 kiló). A férjem úgy nevezett, hogy pedofilok álma :D . A nászutamon simán, minden bizonyíték nélkül megkaptam a Knoszoszi Palotában a pénztárnál a gyerekjegyet. Annyit ehettem, amennyit nem szégyelltem és ettem is rendesen. A karácsonyi lakoma után simán lesuttyant a torkomon egy rúd bejgli és még lelkiismeret furdalásom se volt. Most 30 éves vagyok és megdöbbenve veszem észre, hogy ragadnak a kilók. Való igaz az, amit már sok szakkönyv leírt, hogy egy bizonyos kortól változtatni kell a táplákozási szokásokon. Ez engem személy szerint nagyon rosszul érint, ugyanis a habzsolháp kategóriába tartozom. Sokat eszem és szinte mindent szeretek. Én elolvastam a testkontrollt és nekem mûködik. A lényege ennek is az, amit Paló is ír, le kell szokni az ok nélküli zabálásról. Ugyanis a magamfajta akkor is eszik, ha nem éhes. A nass a legnagyobb gyilok.Ja és nekem az örök varázsszó: úszás. Minden reggel egy dinamikusan leúszott 1500-2000 m csodákra képes. (Idõhiányra senki ne hivatkozzon, mert akinek nálam kevesebb ideje van magára az hazudik ;) . Reggel fél hatra szoktam az usziba érni és negyed nyolcra az irodámban vagyok). Megéri, bármily hihetetlen is.

#11 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 14:30

A 600 kalória nem kínlódás, jól kell válogatni és ízletes, elegendõ lehet. Esetleg lehet egy egyszerû példám?Reggeli fél liter tej 3 tic-tac 290 kcal + 6Ebéd fél liter tej.4 tic-tac 290 kcal + 8Uzsonna 1 db tic-tac 2 kcalVacsi valami könnyû négy kalóriában! :D :D :D Így szerintem három négy nap alatt simán lemegy az öt kiló!Szerintem hatszáz kalória max egy golyóstoll emelgetéséhez elengedõ! :D

#12 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 14:41

TEJ ÉS TEJTERMÉKEK (1dl/Kcal) Tehéntej, homogénezett, pasztõrözött 69 kcalTehéntej, részben fölözött (Zs.: 1,5%) 50 kcalTej, kakaós (sovány) 66 kcalTej, karamellás 78 kcalTej, csokoládés 72 kcal

#13 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 14:45

Te RC,errõl a tic-tac dologról tudsz valamit :D !De mit?

#14 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 15:08

Helena,A gyors és tartós elég ritkán mûködik, sajnos. :( Én utálom a különféle elõírt diétákat, borzasztó éhesen arra gondolni, hogy ebédre megint csak spenótot/káposztát/narancsot/tejfölt stb most "divatos" fogyókúra által elõírt dolgot ehetek.Mivel Te tudod leginkább, hogy miket szeretsz, mirõl tudsz lemondani, így ezekbõl összeállíthatsz egy, az eddiginél kalóriaszegényebb menüt.Tápanyagtáblázat - ez egy könyv címe, amiben szinte minden alapanyag és készétel tápanyag és energiatartalma benne van. Plusz még egy csomó okosság Posted Image .Ha gondolod vedd meg, kölcsönözd ki, biztos találsz benne érdekes dolgokat.Nálunk (dietetika) ez az egyik "Biblia" ;) .Kis változások, kevesebb nasi, több mozgás meghozza a kívánt eredményt.

#15 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 16:37

No igen, a gyors és tartós egyszerre nehezen jön össze. De ha úgy vesszük, hogy a hónap elején elhatározod, hogy most aztán igazán, de tényleg le fogsz fogyni gyorsan, ezt mondjuk eljátszod háromszor, akkor ott tartassz, hogy kevés gyötrõdéssel, heti -1 kg fogyással már 12 kg-ot fogytál volna. Posted Image (Ez persze a gyenge akaratúakra érvényes)Kihagyni a vacsorát ügyes dolog, viszont egészségesebb, ha inkább eszel valami jelképeset, hogy mégse kongjon a hasad.Ami hasznos lehet: Mennyi kcal-t kll fogyasztani ahhoz, hogy tartsd a súlyod? Ezt úgy lehet kiszámolni, hogy a kg-ban számított testsúlyodat beszorzod 22-vel. Tehát ha fogyni akarsz, a kapott értéknél kicsit kevesebbet fogyassz. Vannak olyan termékek, ahol csak kJ-ban van megadva az energiaérték, a kJ a kcal-nak kb 4,5-szöröse, ha jól emlékszem, de javítsatok ki, ha tévedek.Van rengeteg módszer, SZERINTEM kíméletesebb, ha nem valami gyökeres változtatást viszel az étrendedbe, és egyik napról a másikra tök új dolgokat kezdessz enni. Plussz a sokat hallottak: gyümölcs, zöldség, folyadék, mozgás.esti, aki úgyis képtelen lenne fogyózni :rolleyes:

#16 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 16:40

4,2 Posted Image

#17 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 17:34

Számomra eddig egyetlen dolog jött be, mint hatásos fogyókúra: a szerelmi bánat :-/ [ Január 22, 2004, 17:07: Az üzenetet átszerkesztette: BoKa ]

#18 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 19:41

Hú-ha..most mire válaszoljak/írjak elõször???? Elõször is Köszönöm!!!!!!!!Hát bevalllom: 166 centi magasságomon 61kg oszlik szét!!!!!!? :mad: Posted Image Az akunpunktúrás (ezt nem fogom tudni leírni helyesen) érdekes... de.. áááááá. 100 tû áll bennem??????? Hogy van ez + ki csinál ilyet?Köszi

#19 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 19:53

Hali!helena nem fogod elhinni, de én voltam 97kg is. Most a 173 centimhez 74 kilogramm társul, de még szeretnék fogyni... Sajna a vizsgaidõszakban ez kemény ügy (ilyenkor mindig hízok)Nekem eddig bevált, hogy szénhidrátot nem eszek fehérjével. Magyarul húst, krumplival meg kenyérrel nem eszek. Sokszor kell enni keveseket. 3-4 óránként (a lényeg, hogy kettõ étkezés között ne éhezz meg nagyon mert akkor aztán kell akaraterõ....)Lassan kell enni, és alaposan megrágni mindent (ezt szintén csak akkor tudod megvalósítani ha nem vagy farkaséhes....)eszembe jutott hogy:Persze mozogni is kell, lovagolni! Posted Image meg egy kis séta sem árt.Én speciel nem eszek csokit pedig nagyon szeretem 2 havonta egyszer elõfordul, hogy kapok csokit vkitõl.(na akkor nem bíírok ellenállni... a csokinak tongue.gif )Sok gyümölcsöt kell enni,zöldséget, joghurtot (nem feltétlen natúr bár utóbbi a jobb, saláta - utóbbi kettõt kombinálni is lehet Posted Image )hmmm. ez az akupunktúrás dolog érdekes... anyagilag hogy jön ez ki???CAly [ Január 22, 2004, 19:00: Az üzenetet átszerkesztette: calypsoo ]

#20 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 20:45

Az akupunktúrás kezelés ára: 25 ezer Ft/10 alkalom. Ez kb. 3 hetes kezelést takar. Én két helyet is tudok, ahol csinálják ezt a fajta kezelést, az árban csak 2 ezer Ft különbség van. Két lehetõség van: vagy egy héten kétszer mész el kezelésre, vagy egy héten háromszor. (Hétfõ-szerda-péntek ill. kedd-csütörtök.) A kezelés abból áll, hogy beleszúrnak a füledbe néhány tût (az egyik helyen egyáltalán nem érzed, a másik orvosnál picit fáj) és üldögélni kell a tûkkel a füledben 30-40 percet.Ennyi, ehhez társul a 600 kalóriás diéta. Arra azért számítani kell, hogy 600 kalóriával nem fogsz tudni eleinte kemény fizikai munkát végezni, de idõvel meg lehet szokni.

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 22:10

Sziasztok!Mostanában dobtam le 7 kg-t, na jó..ez azért nem 1 hónap alatt, hanem olyan 2.Kicsit drasztikus, nem egészséges, de semmi bajom, azóta is tartom magam (pedig eszem), még olyan 4 kg-t szeretnék fogyni.Szóval majdnem naponta csináltam magamnak görögsalátát(vagy sopszka?), öntet nélkül.Ami ebben a salátában kalória, az a feta sajt, de az sincs több 600 Kcalóriánál.A recept: 2 kigyóubi, 4-5 szem paradicsom, 3 paprika, 1 póréhagyma (néha olívabogyó) és kb 25 dkg fetasajt, petrezselyemmel, (szárított, beáztatva) és lestyánnal (ua.) izesítve.Ez összevagdosva jó sok kaja, egy nagy tálban összekeverve. Ezt ettem egész nap..volt mikor helybõl kétszerre megettem. Az üdítõm a szenvedélyem. (light cola, de ebben sincs kalória).Ha ezt a salátát meguntam, akkor néha sütögettem hozzá csirkemellet (jól befûszerezve) és azt ettem a salátával.Nem mondom, hogy mindennap ezt ettem, de heti 4x tuti. A közbensõ napokon, napi 1x ettem. (itt van az egészségtelenségnek tûnõ koplalás)Naponta ittam 2x 15 csepp bérescseppet, hogy azért a kimaradt ásványok, vitaminok meglegyenek.Mivel azóta is szépen tartom ezt a súlyt, simán megeszem már a csülkös bablevest is (mindegy milyen idõpontban), de naponta 1x eszem, max. Érdekes, teljesen leszoktam a csokiról, csak nagyon ritkán kívánom meg, talán a cola miatt, az is édes.Aki akarja kipróbálhatja..persze mellette lovagolgattam is..most szeretném a súlyzóimat újfent elõvenni, mert az izomzatom és erõnlétem nem a 20 éves koromat idézi. :D Mostanában esténként (némely napokon, mikor megkívánom) sültkrumplit csinálok és befûszerezem jócskán "fokahagymás pecsenye" fûszersóval...isteni!!! [ Január 22, 2004, 21:12: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#22 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 22:37

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:Szerintem hatszáz kalória max egy golyóstoll emelgetéséhez elengedõ! :D [/QUOTE]Súlyproblémái többnyire azoknak vannak, akik max egy golyóstollat emelgetnek :D

#23 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 22. - 23:43

idézet:
Eredeti szerzõ: BoKa: Számomra eddig egyetlen dolog jött be, mint hatásos fogyókúra: a szerelmi bánat :-/ [/QUOTE]Dzsízüsz, BoKa, nem hittem, hogy eljön az a nap, amikor hozzászólásodhoz ezt kell majd hozzáfûznöm: Posted Image És eljött! :D Hála Istennek, ezt a megoldást nem lehet felírni receptre. Egyszer olyan szinten voltam így, hogy egyetlen falat szilárd táplálék sem ment le a torkomon hat napig. (Igen, az sok!) Aztán gyõzött az éhség, veszett a szerelmi bánat! :D A többihez, apának-anyának hála, nem tudok hozzászólni, szerencsés alkat vagyok. Háromévesen ki tudtam nyomni magam két szék közül a karom erejével, szórakozásból. Sajtkukac vagyok és szeretek enni. Ne! Ne dobáljatok meg lócitrommal! Könyörület!!! ;)

#24 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 23. - 0:07

az en receptem:koltozz el otthonrol, ne legyen idod vasarolni, ne legyen idod enni, amugy is csak joghurtot es muzlit tarts otthon. 165 centimhez 57 kilo voltam, mostmar csak 53, tartosan (amig haza nem megyek Posted Image )amugy meg mozgas, mozgas, mozgas. nyaron Biro Ica videorol nyomtam hetente parszor egy oras tornat, ez lassabban hoz eredmenyt, de eleg latvanyos tud lenni, ahogy a zsir helyere izom kerul (foleg, ha nem hagyod abba).

#25 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 23. - 9:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Szóval majdnem naponta csináltam magamnak görögsalátát(vagy sopszka?), öntet nélkül.Ami ebben a salátában kalória, az a feta sajt, de az sincs több 600 Kcalóriánál.A recept: 2 kigyóubi, 4-5 szem paradicsom, 3 paprika, 1 póréhagyma (néha olívabogyó) és kb 25 dkg fetasajt, petrezselyemmel, (szárított, beáztatva) és lestyánnal (ua.) izesítve.Ez összevagdosva jó sok kaja, egy nagy tálban összekeverve. Aki akarja kipróbálhatja..persze [/QUOTE]persze nem baj ha egy kissé leönti olíva olajjal!"bármilyen idõpontban"Ili!Nyugodtan írd le az idõpontot is!Nekem is mindenki mondja, hogy milyen egészségtelen éjjel egykor vacsorázni!De hát mit tudnak õk errõl? :D

#26 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 23. - 10:20

Nekem épp most jött be egy nagyon tuti módszer, mert az óév lakomáira bizony emlékeztetett némi "laza izom" a hastájékomon és megfogadtam hogy az újévben nincs zabálás, mert a szalagavatómon nem fogok beleférni kulturáltan a ruhámba. Namármost, ez ugye elég nyomós indok a fogyásra. 170 centi vagyok, 56 kilóról startoltam, lett belõle 2 nap alatt 55,5 azzal, hogy kevesebbet ettem (nem drasztikusan, hanem a vacsi pl. nem 3 zsemle volt, hanem 2), és suliba jártam. Ott pedig nincs idõ enni, a szünetben sokkal fontosabb teendõim akadnak. Posted Image Ezután jön az igazi eredmény: 5 nap alatt 3,5 kiló mínusz! A megoldás? Roppant egyszerû. Influenza! Posted Image 4 nap magas láz, állandó fekvés, enni pedig garantáltan nem lesz kedved, mert a torkod úgy fáj, mintha 3 zsilettpengét szopogatnál kaktusszal és sündisznóval. És lõn, most 52,5 kiló vagyok és ma este nagyon jól fogok kinézni (igen, ma lesz a szalagavató)!Szerintem sokaknak lesz "szerencséje" ezt kipróbálni, de önszántatokból ne legyetek betegek mert annyira nem jó. Posted Image Posted Image Pusssz! [ Január 23, 2004, 09:21: Az üzenetet átszerkesztette: Titok ]

#27 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 23. - 11:09

Titok, én 172 cm magas vagyok, de ha 52,5 kg lennék, már infúzióval táplálnának...

#28 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 23. - 11:44

idézet:
Eredeti szerzõ: moly:Dzsízüsz, BoKa, nem hittem, hogy eljön az a nap, amikor hozzászólásodhoz ezt kell majd hozzáfûznöm: Posted Image És eljött! :D [/QUOTE]Mert nem olvasod elég figyelmesen a hozzászólásaimat ;)
idézet:
A többihez, apának-anyának hála, nem tudok hozzászólni, szerencsés alkat vagyok. [/QUOTE]Jaja, én is: egészséges vagyok teljesen, és nem izgat az (épp aktuális) vékonyság divat. Nem vagyok hajlandó se rosszul érezni, se sanyargatni magam hülyeségekért. És különben is: hedonizmus rulez Posted Image A súlyom meg úgyis marad ennyi, plussz-minusz 5-6 kiló Posted Image

#29 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 23. - 13:38

Helena, a kérdés, hogy mit is szeretnél. Jó, fogyni. De hogy? Mert ha nem eszel, elõször az izmot veszíted el. Csak utána a zsírt. A heteken át tartó csökkentett kalóriabevitelt örökké nem lehet és nem is szabad folytatni. Tehát végül visszatérsz a normális étrendhez. Csakhogy a szervezet okos és azt mondja: áá, koplaltattál jó soká, majd most nem engedem magam becsapni! És elkezdi tárolni az energiát. Ezt pedig zsírszövet formájában teszi. Ezért nem lehet koplalással fogyni. Igaz ez a mindenféle zöldségkúrára pl. Ráadásul a zsírszövet lazább, nagyobb kiterjedésû is, tehát azonos kilóhoz nagyobb látványban lesz részed. Ezt nem hiszem, hogy akarod.Lehet aerob mozgással is fogyni. Rendszeres sport tehát, aerobik, futás, úszás, stb. CSakhogy ez a sokak által ûzött módszer is felemás. Mert mit akarsz? Ha pont olyan alakot, mint amilyen most, csak kicsiben, ez a megfelelõ. Magyarul a nagy körtébõl kis körte az eredmény.Ha a fogyás mellé csinosodást is szeretnél, annak csak a vas a módja. Hosszasan és kitartóan. Heti 3-4 alkalom korrekt edzéstervvel. És természetesen megfelelõ táplálkozással, amit minden normális edzõ mellékel. CH-fehérje arány, stb.Ja, nagyon sok lány jön ilyenkor azzal, hogy, de én jajdenemakarok olyan hûde izmos lenni, mert az olyan ronda, meg ajaj. Egyben biztos lehetsz. Nem leszel. Se Te sem más. Ha megfeszül sem. Hétköznapi életmóddal, táplálkozással, "segédanyagok" nélkül ugyanis lehetetlen. A másik az, hogy amiket újságokban lehet látni, azok a képek versenyek után, percre számított fazonban készülnek. Tehát esetenként vízhajtás, illetve van amikor két nap vizivás elhagyás után, spéci diéta és anyagok segítségével. Már aznap este teljesen más a forma.Szóval hogy valakin valami változás izom formájában észlelhetõ legyen, minimum fél év rendszeres súlyzózás kell. Az akupunktúrára is a fentiek igazak. Jó, gyors, látványos, drága, de ha nem figyelsz, nem változtatsz az életmódodon, pont úgy visszajön a felesleg. Alakváltozást pedig nem hoz.

#30 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 24. - 23:20

Aniko, lehet hogy csak 169 centi vagyok... Posted Image de most szeretném a jelenlegi súlyomat szintentartani. Én így jól érzem magam, és elég messze vagyok az etiópságtól (szerencsére). Most van az, hogy pont jó. Posted Image

#31 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 26. - 2:21

Szerintem minden fogyókúrának az a legnagyobb baja, hogy van. Na, ezzel az akartam mondani, hogy ha túl sokat foglalkozol vele, akkor nem fog menni. Számlálgatni folyton a kalóriákat, minden percben várni, hogy elteljen az idõ az ebédre elõírt kefírig, majd miután már órák óta nézegetjük hogy mikor jön el az evés ideje, csorgó nyállal nekiesünk annak a párszáz kalóriának. Minél többet tupírozod magad arra a pár puffasztott rizsre, annál kielégítetlenebb lesz az étvágyad. Nekem sokáig semmi bajom nem volt a súlyommal és látva osztálytársnõim kálváriáit, megfogadtam, hogy soha nem fogok ilyesmire vetemedni. Persze eljött az az idõ, amikor már igencsak ferde szemmel néztünk egymásra a mérleggel. Addigra viszont már volt idõm átgondolni és barátnõk mesélései alapján átérezni mit is jelent egy fogyókúra. Úgy döntöttem, nem fogok szemernyit sem változtatni az addig megszokott kajamennyiségen (teljesen normális mennyiségrõl volt szó), ellenben kemény tornáknak vetettem alá magam. Bíró Ica nálam is bejött. Minden nap végigcsinálni egy kazettát, elég húzós, bárki bármit mond! Elsõ alkalom után lábra sem tudtam állni reggel, nemhogy lépcsõn közlekedni :D Kitartásom pár hétig tartott és egyre ritkultak a tornás napok. Bevallom, baromira meguntam. Én azért sem fogok szenvedni, ezt megfogadtam! Eljött az "akinek nem tetszik, ne nézzen" korszakom. Nem voltam kövér, de azért meg tudtam határozni azokat a részeket, ahol akadt fölösleg. A mérleg felé sem néztem jó sokáig, dacból. Egyszer amikor mégis szembekerültünk egymással, elhatároztam, hogy ha 60 alá kerülök egyszer, istenbizony nem foglalkozok többet fogyókúra-üggyel. Nem volt semmi terv, semmi szabályozás, egyszerûen csak azt csináltam, hogy odafigyeltem a mennyiségekre. Mindenbõl egy kanállal kevesebbet szedtem, de nem fosztottam meg magam a desszert élményétõl sem. A másik fontos dolog, azt viszont nagyon igyekeztem betartani, hogy este 8 után már ne nagyon egyek. Lassan, de biztosan haladtam célom felé. Nem szabad minden nap elõrángatni azt a szerencsétlen mérleget, elég hetente egyszer! Amúgy tök mindegy minden, mert amíg arra koncentrálsz, hogy le akarok fogyni, nem fog menni! Amikor nem is figyeltem oda, csak hirtelen felszaporodtak a teendõim (suli, lovazás, család, stb.), hirtelen lefogytam az áhított 4-5 kilót. Nem akartam hinni a szememnek, amikor 5-össel kezdõdött a szám! Amúgy sokan mondják, hogy a lovaglástól nem fog lefogyni az ember. Egyetértek, hogy abban az értelemben nem is, ahogy legtöbben gondolják. De ha reggel felkelek, bedobok gyorsan pár kanál müzlit tejjel, rohanok (szó szerint) a buszig, és már tervezgetem, merre vegyem az irányt aznap a lovammal, akkor már eszembe sem jut, hogy vajon mit fogok ebédelni, mert az tuti, hogy legközelebb csak du. 4-5 körül érek olyan helyre, ahol kaja is fellelhetõ, de onna megint rohanok vagy a kedvesemhez, vagy dolgozni, vagy suliba. (mondjuk a szokásos sorrend: suli, lovam, kedvesem, és 24 óra rendszerint kevésnek bizonyul, pláne, ha otthon is szeretnének néha látni, és ne is említsem a munkát :D )Szóval mostanában nincs idõm enni, és ez nagyon bevált, mert nem is gondolok rá. Sokszor azon kapom maga, hogy basszus enni kéne már valamit, mert már itt van az este és én legutoljára a reggeli müzlimet vittem be magamba, amit mellesleg nem a fogyókúra kedvéért eszek, hanem azért, mert szeretem! Posted Image

#32 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 27. - 18:52

Fogyni, nem enni, fogyni......Mindenkitõl csak ezt hallom, pedig van rá titok!napi egy óra AKTÍV mozgás du., utána lehetõleg már ne egyél csak igyál!Elõtte azt eszel amit csak akarsz, mértékkel.A mozgás a lényeges!

#33 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 27. - 18:59

Én most a hízáshoz tudnék tanácsokat adni... el kell menni Broncóra, Silveradóra, és próbálj meg nem enni, amikor mindenki jóízûen falatozik! :rolleyes:

#34 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 20:33

Nekem sikerült leadnom 10 kilót akupunktúrával, most jön a nehezebb része: meg kell tartani ezt a súlyt.Az elhatározás megvan. Ha 3 hónap múlva is ez lesz a súlyom (vagy kevesebb), akkor elégedett leszek magammal! Posted Image Öreg Bölény ígért egy tojásos fogyókúrát, kíváncsian várom!

#35 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 20:45

Elõ kell keresni, aztán megkapod. Nem tudnál adni magánban egy fax-számot? Úgy lényegesen egyszerûbb lene, mint bepötyögni ide.

#36 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 21:23

[url="http://"http://fogyokura.lap.hu/"]fogyokura.lap.hu[/url]Adrienn! [url="http://"http://www.holgyvilag.hu/main2.php?pos=1_4_4&cikk=4251"]Ez nem az?[/url] [ Április 06, 2004, 21:25: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#37 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 április 16. - 8:43

Lányok! Hagyjátok abba a fogyózást!A telt nõk szépek és kívánatosak.Most olvastam, hogy a férfiak nagy részét nem a méretek, hanem az arányok érdeklik, amiben személyes tapasztalataim alapján van valami.Az aszténiás modellek csúnyák és inkább sajnálatot keltenek a férfiakban.Felmérések alapján a csípõbõség és a derékbõség közötti 0,7-es és ehhez közeli szorzóval "ellátott hölgyek érdekelnek minket leginkább.

#38 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 16. - 10:28

Mongol, nem aggódni![url="http://"http://kep.tar.hu/aniko_bujdoso/index.phtml?aid=27641165&pid=4848011&beginnum=36"]Én[/url] még igen-igen messze vagyok az aszténiástól. (Utánanéztem a szó jelentésének, biztos hogy ezt akartad írni? Mert szerintem ez a lovas csajokra egyáltalán nem jellemzõ...) aszténia Erõtlenség vagy erõcsökkenés a test egészében vagy bizonyos részeiben. Számos krónikus betegségben elõfordul, például rákban, vérszegénységben, a legkifejezettebb a mellékvese megbetegedéseiben. Ezt a 0.7-es szorzót viszont egyáltalán nem értem. Kifejtenéd? Posted Image

#39 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 április 16. - 11:36

Ezt a szót emberek testalkat szerinti csoportosításánál is szokták használni.De amúgy is helyes. A véznák betegesek.tessék normálisan enni! Posted Image ;)

#40 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 április 16. - 11:42

Ja, a szorzó!A csípõbõségedet leméred, megszorzod 0,7-tel és olyan értéket kapsz, ami kb. a derékbõséged, akkor nem vagy kövér.Ezt olvastam, de egyébként méricskéltem itt-ott és van benne valami.