Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregtörés!!!!


  • Please log in to reply
500 válasz a témához

#121 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 4. - 12:13

Avagy mi a legjobb a lónak- hogy elõzitek meg a feltörést?

Hozzászólás megtekintése

Úgy. hogy nem teszünk rá nyerget! :D

#122 Cowboy

Cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 4. - 17:32

Úgy, hogy rendesen nyergelünk, többször át nézzük,hogy nem csavarodotte meg a heveder!És ha a heveder már zavaros akkor kicseréljük!!!vagy ha a hátát fenyegeti a veszély, mert mondjuk érzékeny a háta akkor báránybõrt rakunk alá!!!(ez az egyik legjobb módszer)Az sem lehetetlen,hogy a nyereg szar!!!

#123

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 16:48

Ha a heveder megcsavaraodott, akkor nagy mester vagy, ha meg tudod húzni... :gm:Cowboy, azt elmondod, mit értesz azon, hogy "zavaros" a heveder? Össze-vissza beszél, vagy mi?.. Bocs, valszeg én vagyok nagyon kezdõ... :cool:Tücsök! Én is mindig kihúzom az elejét, egyszerûen megfogod a lábát, és elõre kihúzod, így a bõr kijön a heveder alól szépen, simítva. Nem buta szokás. :)

#124 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 19:00

Dé, sztem cowboy arra gondolt, mikor (biztos hogy ti is láttatok már ilyet) a vékonyabb szivacsbelsõvel ellátott hevederek a sok használat után be-begyûrõdnek , és ha leveszed a nyeregrõl és leteríted a földre, akkor nem ilyen szép egyenes lesz a két széle mint új korában, hanem összevissza felgyûrõdött és hullámos. Amit már én is sokszor próbáltam ki"vasalni" kézzel, de nem jött be :D Na én az ilyet hajintanám is ki a murvásra, nemegyszer ezek törik fel hevederhelyen a lovat, ugyanis hiába húzod ki ilyenkor a lábát, a hevederen amúgyis lévõ gyûrõdések is simán felnyomják.

#125

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 19:02

Hm, hát én ilyen gágyó hevedert nem használok, és legalább ennyi elõnyt adok a lovamnak ezek szerint ;)

#126 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 19:09

Pedig sok helyen ilyen van.. és nem fogod kitalálni miért. Mert óccsó :rolleyes: :D

#127

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 19:14

Hát ja... Én is szoktam számolni a pénzt, de ilyesmiben valami olyasmi megoldásra szoktam törekedni, ami nekem (a kasszámnak), a lovamnak meg pláne optimális. Ez az elsõdleges a feltörés megelõzésében, hogy normális cuccot tegyünk rá, még ha kicsit többe is kerül, mint amit eredetileg rászántunk volna...Vagy, ahogy furioso is írta, ne tegyünk fel nyerget ;) Én is erre a módszerre szakosodtam :D

#128 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 19:28

Najó de egy lerobbantabb bérloviban soha az életben nem fog látni az ember minõségi cuccokat. Meg más ha a saját lovadra veszel akármit is.

#129

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 6:37

Én azt nem értem, hogy kinek kifizetõdõ az, hogy vesz egy kazal lovat bérlovagoltatni, de azokat nem tudja normálisan használni, mert folyton fel vannak törve a szar cuccok miatt... Vegyen kevesebb lovat, úgy könnyebb is odafigyelni, és kicsit job minõségû szerszámot.Bár hiába okoskodom, én is járok-kelek, és látom, mennyire nem érdekli a bérlovagoltatók nagy %-át az, hogy fel van-e törve a ló, vagy sem... Csak menjenek, azt jó'van.

#130 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 16:04

Hányszor nyergeltem én már bérloviban, feltört hevederhelyû lovat..

#131 Cowboy

Cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 18:21

A Zavaros heveder: Az a zavaros heveder amikor a heveder FONVA van és az egy idõ után :mad: össze gabalyodik :mad: ( ezt utálom )És ezt utálom mert nem lehetett rendesen vissza rakni a helyére!

#132 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 15:19

Nagyon jó hevederem van, belül olyan, mintha zselés lenne. Asszem Brad Ren's, a letépõzárazható. Úgy vettem észre, ha jól megvan húzva, akkor tökéletes. De a múltkor egy vadiúj nyerget raktunk az új pacira, kilazult a heveder (1x átkent nyers bõr) és csúnya feltörés lett 1 óra séta! után. A sodrott (fonott) heveder azért nem csinált ilyet.Ja, és azóta nem vagyok híve a nyakkendõkötõs megoldásnak, inkább becsatolom.

#133 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 20:01

Sziasztok!Lenne egy problémám a lovammal. Körübelül két hónapja van nálam, 5 éves kanca, mielött hozzám került nem volt lovagolva ( kb össz életében 10-szer ültek rajta, az is már egy éve volt). Az elsõ néhány nyergelésnél csúszkált rajta a nyereg, és megnyomta a hátát és kis göbörcök lettek rajta. Ezt kikúráltuk, kenegettük, és elmúlt, és már nem is fájt neki. Az elsõ néhány hétben angol nyereggel lovagoltuk zselével. Most vettem neki western nyerget, vastag alátéttel, és kb 1,5 hétig semmi gond nem volt a hátával, nem fájt neki (minden lovaglás elött és után ellenõriztem). de most mentünk egy kb 2 órás terepet tegnap (szinte csak lépés) és ma meginnt érzékeny lett neki két oldalt két kb 2 cm x 8 cm-s szakaszon. Ma nem is nyergeltem. Szerintetek mitõl van ez? Lehet hogy csak még nem szokott a háta a terheléshez, mert eddig nem használták? Esetleg valami ötlet, hogy mit csináljak, hogy ez ne törtétjen? Elõre is köszi a segítséget.

#134 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 20:05

eddig mennyit ment a nyereggel? nem volt neki hirtelen sok (mondjuk ha elõtte fél-háromnegyed órákat ment a pályán) a 2 óra? vagy nem húztad túl a hevedert? picit felületesebb lópucolás?

#135 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 21:14

Az új nyereggel kb négyszer volt kinnt eddig 1-1 órára. Elötte 1,5 hét pihenõ háta miatt. Pucolás miatt biztos nem, nem felületi a dolog, mindkét oldalon ugyanott érzékeny egy kis területen. Hevedertúlhúzás miatt sem hiszem, mert alapba hátul van neki az érzékeny terület, ott meg amúgy sem fekszik rá sorossan a nyereg.

#136 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 13:35

Mihelyst felülsz a westernnyeregbe, máris szorosan fekszik rá hátúl is. Ha nagyon pattogsz a nyeregben ügetésben, szerintem lehet attól is, vagy a nyereggel van eleve baj. Az alátét sem mindegy, hogy milyen.Pl. az én lovamnak csak a szõrös alátét és heveder jött be.Pontosan hol töri? A gerince mentén hátúl, vagy onnan lejjebb?Milyen a westernnyerged? Lehet, hogy szûk neki, vagy éppen túl tág...akár hátúl is.

#137 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 17:35

Gerincétõl kb 2-3 cm-rel lejebb mindkét oldalon, gerincével párhuzamos csíkban. Amúgy hátul, már nyereg vége felé, ha szõrén ülök fel rá akkor nem is érintem azt a területet.

#138 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 17:36

a nyereg hibájára gondolnék. esetleg nem passzol a lóra.

#139 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 19:38

Szerintem simán szûk neki a nyeregváz ott hátúl, vagy nincs jól kipárnázva. Kicsit szélesebb nyerget próbálnék rá.

#140 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 9:22

Bartorsi, amit írsz abból az derül ki számomra, hogy szûk és hosszú a nyereg. Ha inkább hátul van a törés, akkor inkább hosszú. Nem rövidhátú a lovad? Hány collos a nyereg?Ahogy Ili is írta egy megfelelõ alátéttel sokat segíthetsz, de ha hosszú a nyeregszoknya, azon nem.Nekem egy neoprém alátétem hátul kikoptatta a lovam szõrét, le kellett vágnom belõle 3-4 centit. Ha a nyergem olyan hosszú, simán véresre törte volna, pedig van háta a lónak.

#141 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 19:45

Felrakok néhány képet a nyeregrõl, lécci nézzétek meg, nekem nem tûnik nagynak, de aztán lehet. Alátét nélkül és nincs is becsatolva a heveder, de ezt gondolom látjátok. Most éppen nem fáj neki, 4 nap kihagyás után. Tegnap kimentem vele nyereggel egy rövidebbet, de volt ügetés és kis vágta is, de most nem is érzékeny, nem tudom mi lehet a baj.1234567

#142 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 21:17

Én a 2. képnél látok problémát. Ott szûk, ott nyomja kétoldalt. Ott lehetne szélesebb és jobban felfekvõ.

#143 Júliánus

Júliánus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 19. - 19:01

Sziasztok!!!Sikerült megvennem álmaim paripáját, Gyémántot. Idõközben akadt egy problémám, feltörte a nyereg, de ebben nem vagyok biztos mert lovaglás után át szoktam nézni és naponta kefélem,de már több mint egy hónapja nem volt rajta nyereg és most megjelent egy fehér folt a martájékán. Sok seb van rajta,mert a többi ló mág nem fogadta be,nem lehet,h õk rendezték így el?Amúgy meg nem stresszelem magam,neki nem fáj,azt is mondták,h tavasszal levedli,de ha meg mégsem hát tanultam az esetbõl.A festés szerintem is felesleges,bár a kupecek elõszeretettel alkalmazzák... :kv: :P

#144 Imadoklovagolni

Imadoklovagolni

    Csikó

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 15:59

Szegény!!Jól kitörhette a nyereg!!!Hány éves a lovad??ûAmúgy tényleg hülyeség befestwni,amikor nyereg van rajta úgy se látszik,igaz h szebb fehér nélkül,de nem szabad hiúnak lenni!!!Majd nézd meg a nyerged h miért törte ki,ne hogy még 1x mégjobban kitörje!!Lehet h nyerget kéne cserélni??Én ilyenkor a nyereg alátét fölé 1 vastag szivacsot szoktam tenni!!!Remélem segíthettem!! Szió :guny: :guny: : Judy

#145 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 16:18

Pihenj már kislány.

#146 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 16:58

:dev: :gm:

#147 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 17:25

..Sok seb van rajta,mert a többi ló mág nem fogadta be,nem lehet,h õk rendezték így el?

Barát, vagy csak valami fura nyereg törte úgy ki... :D Vagy a frász... :dev:

#148 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 22:00

szijasztok!én 1 nyeregtörést szeretnék megelõzni, mert 2-3 napja azt vettem észre, h egyre jobban jön le a lovam marjáról a szõr és most még csak 1 kicsi helyen nincs szõre , de sztem fel fog törni a lovam háta elõbb utóbb. Ez biztos nem a nyeregtõl van ,mert már több mint 1 éve ez van a lovamon! úgyhogy nem tudom mitõl van.........lehet h, az átvedlés miatt van?? :confused:

#149 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 9:09

Ha a marja, akkor biztos, hogy a nyereg. Ha valami olcsóbb nyerget vettél, akkor az elõbb-utóbb "megfeneklik", magyarán széjjelebb lapul és akkor a marjánál (és nagyon máshol sem) már nem tart úgy ahogy kéne, vagy a lovad nõtt. Ülj fel és dugd be a kezed a marnál. Ha nem tudod, akkor már is megvan a gyenge pont. És vagy nyerget cserélsz, vagy más lehetõség nagyon nincs... :dev:

#150 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 9:34

Barbi! Velem pontosan ugyan ez történt (ill. a lovammal). Gyorsan vedd le azt a nyerget a lovad hátáról és ne is rakd rá többet, mert fel fogja törni a marját. Ilustának teljesen igaza van. Nekem is ezért kell a vadiúj 2 hónapos nyergemtõl megválnom. :rolleyes:

#151 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 10:03

No igen, ez így van. Én is azt hittem naívan, h ha csináltatok egy olyan nyerget, ami külön a lovamra lett méretezve, akkor az egy életre szól. Fene se gondolta, h 2 hónap alatt is annyit változik a lovam háta, h dobhatom ki az új nyerget. Pedig nem az a nagyon olcsó kategória, mondjuk középmezõny. De hallottam már Neizer nyeregrõl is sajna ugyan ezt. Ez a baj, h az ember nem tud biztosra menni, mert nem garancia az sem, ha százerzeket kiad egy nyeregre, lehet az is selejtes. Bár tény, h azért ez kevésbé jellemzõ, mint egy olcsó nyeregnél.De akkor addig, amíg növésben van a ló, milyen nyerget ajánlatos venni rá? Vagy tényleg 3 havonta cserélgetni kell? :rolleyes: Mondjuk a váz felépítése szempontjából melyik a jó, mi nem fogja feltörni? (fém, fa v mûanyag?)

#152 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 10:36

Az igazi nyereg favázra készül, váznak alkalmas fából, nyeregnek való, minõségi bõrbõl. Kitalálhatnak mindenféle szintetikus csodát, a szervetlen anyag nem úgy viselkedik sem a bõrrel, sem a ló hátával, sem a lovas hátsójával, mint a fa. Asszem Honey, múltkor is pont ezt írtam ;) Én - lehet, régimódi vagyok - soha nem vennék mûanyag vázas nyerget. Sem üvegszál alapút. Esetleg elfogadható, ha a nyereg könnyítése és/vagy erõsítése, esetleg hajlékonysága érdekében flexibilis panelekkel egészítik ki a fát. Egyébként 3 éves, melegvérû csikóra sajna tényleg pénzkidobás egyedi nyerget gyártatni, rengeteget változik még. A fában az a jó, hogy képes a lóval együtt valamelyest alakulni, és ha jó minõségû, és nem használod mondjuk rendszeresen egy sordott lovon is, akkor nem történhet meg, hogy a váz "kitágul".Ha nem tervezed, hogy nyerget váltasz, amikor a ló vállban, martájékon megerõsödik, akkor inkább egy kicsit nagyobb legyen (ne túl nagy, csak akkora, amekkorára a ló kifejlõdése után lehet számítani) és amíg kell, zselés nyeregalátéttel lehet a marcsontot védeni. Viszont ha túl szûk nyerget veszel, az egy idõ után sehogysem fog feküdni a lovon, hanem két ponton, a mar mellett nyomni fogja. Aztán már csak egy ugrás a nyomás, törés, vérkeringési probléma, izomsorvadás...szerintem

#153 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 10:42

Igen Vega, ezt írtad nekem, de minél több véleményt meghallgat az ember, sztem annál jobb. ;) No de hogy döntse el egy hozzám hasonlóan nem szakértõ, h mekkora markamra kell az adott lóra? Úgy értem, h mekkora az, ami még nem szûk, de azért helyet is hagy neki az alakulásra. (Jössz a régiós talira, talizunk a kocsmában? :) )

#154 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 10:52

Ez nagyon érdekes, csináltattad a lóra? Akkor én a helyedben szépen visszavinném, mert két hónap alatt még egy hízóló sem változik annyit, hogy törje. Szépen garanciába javítsák ki a hibát - mert ha egy lóra passzól a rá készítettett nyereg nem törheti fel - és igen annak egy életre kell szólni. S aki erre nem ad garanciát az egy kontár és a többi nyeregkészítõt is lehúzza az ilyen munkájával.Nem kell semmi különleghes nyereg egy növésben lévõ lóra, csak kicsit vastagabb izzasztó, vagy zselés alátét.Neizer nyeregrõl én még iylet nem hallottam, de az tuti, hogy el van törve a váz ha töri a lovat - kicsit elfogult is vagyok mert másfél évig náluk tevékenykedtem.

Hozzászólás megtekintése

Hát, az öreg is csodálkozott rajta, mondta is, h vigyem vissza (különben is garanciális még), mert meg akarja nézni és ha tényleg szar, akkor megy a vázashoz irgumburgumozni. De kérdem én, h ló nélkül mégis mit akar nézni azon a nyergen? Így nem látja hogy fekszik fel a marjára. A másik meg az, h egy kitágult vázzal mégis mit tudna csinálni?Konkrétan azt történt, h mikor elkészült a nyereg, akkor szuper jó volt a lóra is. Aztán vhogy idõközben kitágult a markamránál és már teljesen felfekszik a marjára neki. Nézegettük, h ha kajak feltömetjük elõl a párnákat, akkor sem lesz-e jó, de nem. Annyira szét van terülve, ott fekszik fel, ahol nincs is tömve, így ezen segíteni sem lehet. Aztán felmerült az is, h esetleg a bácsi csak egy féle vázzal rendelkezik és mikor mondtam neki, h keskeny hátú lóra lesz a nyereg, akkor õ fogta a széles hátúra való vázat és keskenyre "hajlította". Aztán ahogy ültem benne, szépen visszatágult az eredeti formájára. Lehet, h ez nagy baromság, szóljatok, csak próbáltunk rájönni, h mégis mi lehetett a gond. Amúgy semmi baja a nyeregnek, csak éppen széles hátú lóra való és nem az enyémre. :) Zselét mindig is raktam alá.

#155 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 11:34

Honey, nem attól függ a törés, hogy szén, mûanyag, vagy fa a váz.Mindegyik lehet vacak minõség és csúcs is. Hogy ki mit szeret, az meg más kérdés. Rengeteg versenyzõ használ mûanyag cuccokat. Ezeket lehet jó olcsón gyártani futószalagon, majd dögdrágán eladni mindenféle ideológiával, mint pl ez fél kilóval könnyebb. Azt meg elfelejtik, hogy igen keskeny az a réteg, akinek egy ekkora különbség számít, az pedig tuti nem olyannal megy oda, ahol ez számít. A magam részérõl a jó minõségû fára voksolnék. De amit leírtál, abban benne a válasz. Kitágult, tehát vacak. Szerintem vidd vissza.Hogy milyen lenne jó, azt ne virtuális segedelemmel akard eldönteni, hanem olyannal, aki hozzáértõ. Egy rendes nyeregkészítõ megfelelõ mérõeszközökkel kimegy és megméri a lovadat, így készíti majd rá a nyerget. Lehet, hogy kicsit drágább lesz, de nem annyival, mint az olcsóbb - végül. (Puskás pl telefonos egyeztetés után olyan egy héten belül az ország távolabbi területére is elmegy méricskélni)Ha pedig mégis magad szeretnél dolgokról meggyõzõdni, a csupasz nyerget pakold fel a lóra - tehát alátét nélkül, ha bolti a nyereg, valami nagyon vékony dolgot tegyél alá, hogy ne legyen koszos - kicsit mozgasd meg állatkát és utána egyenletes, a nyereg talpának megfelelõ képet kell látnod a hátán. A marja és a nyereg közé meg be kell tudnod nyúlni.

#156 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 11:44

OSH a nyereg vázára vonatkozó kérdést úgy értettem, h szerintetek melyik anyag lenne a legjobb választás. De erre is válaszoltál végül is. :) Mert Vega pl. azt mondja, h a mûanyag azért nem jó, mert nagyon merev anyag és abszolúte nem alkalmazkodik a ló hátához. Az edzõm meg azt állítja, h pont azért jó, mert ez aztán sosem fog szétterülni a hátán. De ha logikusan próbál az ember gondolkozni, akkor egy növésben lévõ lóra, aminek még sokáig változik a háta stb. formája, arra valszeg tényleg jobb egy olyan nyereg, ami legalább egy picit alkalmazkodik a változáshoz.A nyeregkészíttetéssel most úgy vagyok, h amíg még növésben van, addig is ezt hanyagolom. Addig inkább használt de jó minõségû nyerget tennék rá és ha kell, idõközönként lecserélem. Aztán ha már valszeg nem fog változni a háta, akkor jöhet a rászabott nyereg, olyan, amilyen nekem is a legjobb és akkor nem kell majd keseregnem amiatt, h meg kell válnom egy olyan nyeregtõl, ami nekem tökéletesen kényelmes, csak éppen a lóra nem jó. :rolleyes: A nyerget visszaviszem a készítõhöz, mégis csak kíváncsi lennék, h mivel magyarázza ezt.

#157 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 11:56

Azért valljuk be, egy mûanyag vázas nyeregnél nagyobb esélyt látok arra, hogy terepen egyszercsak azt mondja pl. hogy NYEKK, aztán vagy maradsz a lovon vagy nem.Egyébként én is a favázas nyereg mellett teszem le a voksomat, én is olyat fogok venni, akár használtat (sõt..), csakhát... pénz,pénz,pénz.

#158 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 12:07

Köszi Csikasz az ötleteket!Már meg is néztem (mivel itthon figyel a nyereg), az elsõ próbát kiállta, nem ráncosodik egyáltalán. A kápa szárnyának töröttségét vizsgáló módszert viszont nem értem. :) Mit mozgatok az ellenétes irányba?Azért bevallom azon csodálkoznék, ha törött lenne, lévén, h se nem borultunk vele, de még csak nagyot se huppantam bele, szóval érdekes lenne... :rolleyes: Az azért már mindennek a teteje lenne. :mad: Azon én is csodálkoztam, h annak idején nem akart pontos adatokat tudni a lóról. Gondoltam majd le kell mérni ezt meg azt, de csak feltett néhány kérdést a hátára és marjára vonatkozóan és ennyi volt. Én is jobban díjaztam volna, ha kijön és személyesen megnézi. Neizer pl kijön és leméri? (Õ nagyon közel van hozzánk) Úgy tudom, h õ magánszemélynek nem készít nyerget, szóval akkor ez eleve kilõve. :rolleyes: Bár a lovam nagyon hajlamos mindenféle bõrizéket összeszedni, de a marján ez most biztos nem gomba. Teljesen nyilvánvalóan a nyeregtõl van, mert mikor lovaglás után levettem róla, akkor csomókban lehetett leszedni a szõrt a marjáról.

#159 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 12:12

Honey, szerintem a fa. Zsófi, vannak messze erõsebb mûanyagok, mint a fa. A karbonról ne is beszéljünk. Csak hát az már más árfekvés...Mellesleg nekem egykápás a nyergem és arról a kápáról sem tudtuk Májkival megállapítani, hogy milyen anyag is az. Valami mûanyagnak tûnik, de nem tudom. Mindenesetre az én súlyom alatt sem tágult egy milit sem, ráadásul használtan vettem és harmadik éve nyúzom.Bár rossz a példa, csak érdekességnek írom, hisz az elsõ kápa az egyetlen merev pontja a nyergemnek, már az ülõrésze is csak hajlékony bõr...

#160 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 12:21

Azthiszem pont Adriennel történt meg hogy a mûanyagvázas nyereg két része elbúcsúzott egymástól menet közben :-/Azért ezt egy fával megcsinálni nehezebb. De ettõl függetlenül biztos vannak jó mûanyagok is.

az én súlyom alatt sem tágult egy milit sem

Hozzászólás megtekintése

Aaamindenit, akkor tényleg erõs :huh: :gm:ÉS mondd, a pocakod nem akad fenn a nyeregszarvban? :D

Edited by tötõ Zsó, 2005 november 4. - 12:22.