Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gidránok - azonos hõfokon a tûzzel


  • Please log in to reply
5286 válasz a témához

#1 Tippmester

Tippmester

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 23:19

A gidrán fajta megítélése a versenyzõk és a szabadidõ lovasok körében meglehetõsen változó. Hajlamosak vagyunk az egekig magasztalni a fajta egyes egyedeit, de ugyanazzal a lendülettel akár lesújtó véleményünket is sommázhatjuk a gidránokról. Jómagam már 9. éve dolgozom a marócpusztai Gidrán Ménesben és sajnos gyakrabban találkozom negatív véleménnyel. Hogy ennek kiváltó okát megtaláljam, nagyon nagy segítséget jelentene, ha elmondanátok, hogyan látjátok Ti a gidrán fajtát és mi volt az az élmény, ami a véleményeteket kialakította. Elõre is köszönöm.Ha megengeditek, és egy kicsit provokálhatlak Titeket, akkor záró mondatként ide kívánkozik, miszerint: honi lótenyésztésünk kiemelt értékü drágakövei a gidránok... [ Március 13, 2004, 23:53: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#2 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 23:30

tetszenek, Kereki mellett láttam õket, olyan szép arany színük van :D Ha nem lenne lovam, talán gidránt vennék, láttam õket ugrópályán is dolgozni nem is rosszulAz állomány viszont mint láttam elég heterogén, rosszul örökítenek talán???Petya [ Március 11, 2003, 22:31: Az üzenetet átszerkesztette: Petya ]

#3 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 10:37

idézet:
Eredeti szerzõ: Tippmester: ... honi lótenyésztésünk kiemelt értékü drágakövei a gidránok... [/QUOTE]Mikor végignézek az állásos istállóban a "sárga soron", nekem is összeszorul egy picit a szívem és megcsillan egy könycsepp a szememben. És ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy annak idején miert egy könnyen lovagolható, tanulékony, bátor, jó mozgású, jó ugróképességû, hibátlan lábszerkezetû, jó felépítésû holsteini (75%-ban) csikót vettem ahelyett, hogy a magyar fajtákat támogatnám...

#4 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 11:02

Szívem csücskei Posted Image , de bánatomra nagyon ritkán találkozom velük.Engem elsõsorban a kiállásuk fogott meg, szerintem nagyon arányos, izmos, szép lovak. Az, hogy eredetileg katonáknak volt kitenyésztve nekem azt sugallja, hogy jó idegzetû, stabil jármódu, szívós, stb... lovak akik bírják a szélsõséges körülményeket. Akikre az ember rá bízhatja az életét és viszont. Meg persze az ellenséget is megfélemlítse a megjelenésével, temperamentumával. Nem azoknak való akik minden izgalom nélkül szertnének lovazni (bár ha meglennének a fennt említett tulajdonságok ez nem lenne kérdés), nem egy kezdõ-gyerek-oktató ló. Bár miért is várnánk el egy angol telivértõl, hogy ne fusson gyorsan amikor arra lett kitenyésztve.....Na majd egyszer amikor már tudok annyit és lesz rá annyim akkor... (csak nehogy õsz legyen a hajam addigra Posted Image )

#5 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 12:20

Sose ültem még gidránon. Látni is talán csak egyet láttam. Õ elég makacs jószág volt. Egy ismerõstõl azt hallottam, hogy "rossz" idulatú egy fajta. De valószinüleg ez ugyanolyan téveszme lehet, mint a telivérekre ráragasztott "idegbeteg" jelzõ.

#6 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 13:58

Nálunk két évig volt egy gidrán kanca. Hat évesen került oda, és még soha életében nem ültek a hátán. Elég látványos volt, mikor az edzõnk elkezdte belovagolni. A pacc azzal kezdte, hogy a kezdeti fél perc dermedtség és ledöbbenés után hirtelen két lábra állt, és elkezdett így ugrálni. Miután a lovasa porba hullott, még eltáncolt fölötte, aztán visszaállt négy lábra. Ehhez a kezdéshez képest elég hamar beletanult a dolgokba, nem telt bele egy év, és õ lett a futószáras ló, terepen pedig a kezdõk szíve csücske. Elég kényelmes és kedves alaptermészete van, de láttam én már terepen úgy menni, mint a rakéta. Eddig õ a gidránnal való egyetlen közelebbi találkozásom, és õ egy emberszeretõ, barátságos, jól lovagolható ló.Appaloosa

#7 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 14:55

idézet:
Eredeti szerzõ: olaj:
idézet:
Eredeti szerzõ: Tippmester: ... honi lótenyésztésünk kiemelt értékü drágakövei a gidránok... [/QUOTE]Mikor végignézek az állásos istállóban a "sárga soron", nekem is összeszorul egy picit a szívem és megcsillan egy könycsepp a szememben. És ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy annak idején miert egy könnyen lovagolható, tanulékony, bátor, jó mozgású, jó ugróképességû, hibátlan lábszerkezetû, jó felépítésû holsteini (75%-ban) csikót vettem ahelyett, hogy a magyar fajtákat támogatnám...
[/QUOTE]Sziasztok, szia olaj,nem vagyok mostanában túl aktív tagja a fórumnak, de a hozzászólásodat nem nagyon tudom reakció nélkül hagyni, olyan magas fokon háborított fel.Aláírom, hogy "német precizitás" megnyilvánul a sportlótenyésztésben is. Aláírom, hogy a naaagy, német lovak nagyon alkalmasak a sportra. És sajnos azt is aláírom, hogy "sikk" ma német lovon lovagolni, és az már az én egyéni szívfájdalmam, hogy nagyon sok lovasnál ez utóbbi (a papír, a származás) többet jelent, mint a ló és a lószeretet maga. Nem sorolnálak be ebbe a kategóriába így ismeretlenül, de mégis megteszem, mert rendkívül korlátolt módon magasztalod holsteinit (na jó, csak 75%-ban holsteinit), ami még önmagában nem lenne hiba, de evvel együtt úgy szólod le a magyar fajtákat, hogy attól csikorog a fogam. Nem nagyon akarom most belevinni azt a privát véleményt, hogy mit gondolok én arról, hogy "majmoljuk" a nyugatot - mintha bizony úgy alapból szégyenkeznünk kellene azért, hogy magyarok vagyunk. Nem így kéne véleményem szerint "felzárkózni". Attól még nem lesz senki Whitaker vagy Pessoa, hogy német (francia) lovon ül, pedig úgy látom, sokan egybõl ezt várják el. Nem hinném azt, hogy _bárhol_ _bárki_ elõtt szégyellnünk kéne az erdélyi kopót, a komondort, a nóniuszt, a gidránt vagy bármely más magyar fajtát. Egyrészt azért, mert a miénk, másrészt pedig, ha valaki azt állítja, hogy a magyar ló nem könnyen lovagolható, nem tanulékony, nem bátor, nem kényelmes, nem korrekt lábszerkezetû, nem jó felépítésû - nos, arra azt kell mondanom, hogy nem igazi lovasember. És ne érts félre - mindenkinek megvan a maga kedvence. Nyilván ha Te ugrani szeretnél, akkor ne vegyél lipicait, de ettõl függetlenül nem vitathatod el, hogy minden fajtának megvan a maga területe, ahol teljesít, amire "ki van hegyezve". A holsteinit pl. arra szelektálják évtizedek óta, hogy 2-3 percben hozzon egy maximum teljesítményt az ugró- vagy díjlovas pályán - sem a tenyésztõk, sem az ugrólovasok nem várják el cserébe a fajtától, hogy helytálljon egy távlovas versenyen. A gidrán - mint ahogy azt az utóbbi évek sporteredményei igazolják -, maximálisan teljesít a militaryban, és azt hiszem, azt senki nem vitatja, hogy a lovastusa a legösszetettebb és leglovatpróbálóbb ága a lovassportnak. Nem hinném, hogy egy hibás lábszerkezetû, rossz felépítésû, lovagolhatatlan, rosszindulatú és idegbeteg fajta tudná ezt produkálni. Nekem volt szerencsém pár hónapja megnézni a marócpusztai ménest, és bár alapból úgy mentem oda, hogy nagyon tetszik a fajta, hihetetlenül pozitív élmény volt. Csodát _egyelõre_ nem lehet tenni egy olyan fajtával, aminek ilyen kritikusan alacsony a létszáma, de a sporteredmények és az ott látott lovak alapján azt kell mondjam, hogy ez valahogy mégiscsak sikerült. Nem mondhatom el azt, hogy rengeteg gidránon ültem már, mert összesen 3-hoz volt szerencsém és ebbõl is csak egyet lovagoltam huzamosabb ideig, de egyik sem igazolta azt a sok tévhitet, ami bennem is, meg a lovasok túlnyomó részében is él. Mindenhonnan azt hallom, hogy a gidrán idegbeteg, rosszindulatú, lovagolhatatlan, 10 emberbõl 9 azt kérdezi vissza, ha megemlítem, hogy gidránt szeretnék, hogy "miért akarsz öngyilkos lenni?". Szerintem ez tényleg szomorú dolog. Biztosan van köztük is nehezen lovagolható, beteg patájú, rossz alkatú ló - de mutassatok egy fajtát, amiben nincsenek ilyen egyedek. Lassan abbahagyom, mert tudom, hogy így úgysem lehet meggyõzni senkit, de mindenkinek csak javasolhatom, hogy nézzen utána ezeknek a saját szemével és ne írjon le egy fajtát se magában anélkül, hogy megismerné, mint ahogy sokan teszik ezt a gidránnal (és pl. én az arabbal :rolleyes: ).További jó lózást mindenkinek,m1s

#8 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 15:03

Szia M1s! Végre kihozott valaki a sodrodból és visszajött a vitázó kedved. Csak így tovább! Egyébként egyetértek. ;)

#9 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 15:25

Van egy gidrán félvér kancám(apja: 2550 Gidran VI-2, anyja : Vilma...csak igy egyszerüen, nem tudni a fajtáját, meg semmit..). Vele kezdtem el lovagolni. A bonyodalom csak annyi volt, hogy tudásszintje a futószár+ nyereg kombináción állt. (Az enyém meg a gyalogbéka feneke alatt.( Ennek ellenére fél év alatt mindketten belejöttünk(õ abban a jármódban, és arra ment amerre szerettem volna, én pedig már nem pattogtam akkora intenzitással a vesetájékán). A lényeg: nagyon kényelmes paci, ok nélkül nem idegeskedik, de nagyon erõs benne a versenyszellem. Bármelyik "márültemlovon" ismerõsömet fel merem ültetni rá. Csak egy problémát tudok felhozni, a gyenge lábszerkezetett. De lehet, hogy a gidránok rosszindulatú, lomha, nehézfejû lovak, mert mint mondtam ez "csak" félvér, és lehet, hogy az összes jó tulajdonságát az anyjától örökölte.(nem irok anyai ágat mert azt nem tudom hogy volt-e. Anyja legalább biztos volt. (Márhogy a Vilma, ugyebár... :D ))

#10 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 15:26

Tippmester! [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000704"]Ez a topik [/url] a magyar lovak vérmérsékletérõl nyílt, érdekelne, hogy mi a véleményed a nyitó szövegrõl?

#11 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 16:36

Kedves Meggyes!Elõször is: örülök, hogy egy rég nem hallott tagot sikerült szólásra bírnom. Másodszor: mivel elég rendesen meg lettem szólítva, úgy érzem, kötelességem válaszolni (legalábbis egy részére annak, amit írtál). Való igaz, hogy magyar fajtákat emlegettem, de nem állt szándékomban ezeket egységesen minõsíteni, elnézést a félreérthetõ fogalmazásért! Ez a topic a gidránról szól, én arról nyilvánítottam véleményt, amit továbbra is fenntartok! A kisbérit például kifejezetten kedvelem, az egyik régebbi topicban bõszen dícsértem a (kis) nóniuszt, a shagyáról pedig korábban már leírtam, hogy a csak a nagyságom (fizikai értelemben) miatt nem rajongok értük. Egyébként nem azért van "német" lovam (ami mellesleg Hortobágyon, nóniusz alapokon tenyésztett magyar sportló), mert ez sikk, hanem azért, mert ebben a lóban találom meg azt, amit elvárok (szubjektíven, versenyzõként) egy hátaslótól. Tõlem lehetne a lovam Burkina Faso-i is, csak jó ló legyen, a rajta való lovaglás élményt nyújtson, ne kínlódást! Jónéhány gidránon ültem már, oktattam is velük, láttam is sokat, fenti véleményemet ezek alapján alakítottam ki, és ha legközelebb lovat veszek, akkor sem Marócpusztán fogok elõször szétnézni.Ui.: Vajon mi az oka annak, hogy tízbõl kilenc lovas nem szereti a gidránt???

#12 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 16:55

idézet:
Eredeti szerzõ: olaj: Jónéhány gidránon ültem már, oktattam is velük, láttam is sokat, fenti véleményemet ezek alapján alakítottam ki, és ha legközelebb lovat veszek, akkor sem Marócpusztán fogok elõször szétnézni.Ui.: Vajon mi az oka annak, hogy tízbõl kilenc lovas nem szereti a gidránt??? [/QUOTE]Vajon mi az oka annak, hogy ama 9 lovasból 8-ról kiderül, hogy még nem ült gidránon? Viszont volt egy ismerõse, akinek az unokhúgának az egyik osztálytársának az apjának volt egy gidránja - és na, az egy _igazi_ sárga, elmebeteg démon volt...Mint ama 9 lovasból a bizonyos egyet kérdezlek most, tényleg kíváncsiságból: neked mi nem tetszett a gidránban?És még az is érdekelne, hogy mikor jártál utoljára Marócpusztán?

#13 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 17:28

Én személyszerint nem érzem úgy,hogy a gidrán különösebben forróvérü ló lenne.Én igaz még csak egy tiszta gidránon ültem,az is tök nyugodt volt,csak ha sárlott és tele volt,akor vált tök kezelhetetlenné.De ültem gidrán-magyar sportlovon is,az meg szintél halál nyugodt volt...Én még mindig a telivérek vérmérsékletét szidom :rolleyes:

#14 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 18:10

Marócpusztán sajnos még nem jártam, én a Dr. Mihók Sándor (a fajta egyik fõ pártfogója) által patronált állománnyal találkozom minden nap. Hogy nem tetszik bennük (szemelgetve, a teljesség igénye nélkül):1. Ha nem tudnám hogy a "sárga sor" egy fajtához tartozik, nem hinném el, hogy mind gidrán. A kosfejtõl a csukafejig, a csapottól az egyenes farig minden megtalálható az állományban. Iszonyatos nagy a szórás az egyedek küllemében, mindemellett egyikrõl sem állítanám, hogy szép. Valamelyik reggel megláttam egy újat közöttük, mondtam is magamnak: Végre egy jópofa gidrán! Aztán kiderült, hogy kisbéri (megyejeles volt, nem nyereghelyen sütött).2. A nagy szórás vonatkozik az értelmi képességükre is, de szvsz a többség az átlagot alulról súrolja. Nem szeretem, mikor egy ló huszonhatodszor nézi meg ijedezve ugyanazt a földön fekvõ rudat. Más példa: a lovasát terepen "elhagyó" lovak 99%-a hazamegy a lovardába. Az egyik itteni kanca után már többször kellett hajtóvadászatot indítani, megkeresni, mert nem a lovarda felé, hanem ellenkezõ irányba indult el... Egy másikat egyszer egy hétig csak én lovagoltam javítási-nevelési célzattal (mindenkit leszórt a hátáról); az elmúlt 4 év során ötször estem le lóról (minden nap ülök lovon), ebbõl hármat ennek a kancának "köszönhetek". Abszolút kiszámíthatatlan volt, elõfordult, hogy a jól végzett munka utáni hosszú száron végzett lépés alkalmával kezdett hisztizni... (persze az is lehet, hogy én vagyok gyenge lovas...)3. Sokszor sánták, valamilyen pókja, kinövése lábszerkezeti hibája szinte mindegyiknek van. Relatíve gyenge a faruk, a csánkjuk, ebbõl sok más dolog is következik... 4. Nekem nem tetszik a mozgásuk, kényelmetlenek számomra, ügyességük is hagy némi kivánnivalót, példéul egyiket se láttam még ugrásváltást csinálni (karámban spontán sem).(Mellesleg volt szerencsém ülni két Romániából hozott gidrán kancán. Az egyik teljesen zizis, kezelhetetlen jószág volt (nem én mondtam róla), vissza is vitték. A másik viszonylag jó mozgású, elég jó természetû, õ a mai napig ugrómunkában van, sõt fejlõdõképesnek tûnik. Úgyhogy van kivétel, de eddig is általánosságban beszéltünk a fajtáról.)

#15 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 20:13

Én erre igazából csak annyit tudok mondani hogyha egy helyen ilyen lovak voltak azt akkor lehet akár a beltenyészetnek is köszönni.Mondjuk nekem személyszerint az a véleményem hogy a Gidrán egy igen jó fajta csak egy kicsit a tenyésztésükre, ezeknek a hibáknak a kiküszöbölésére egy kicsit több energiát kellene forditan mert azért a német lovak se csak ugy lettek hanem sokat kellet a tenyésztésükkel foglalkozni.Csak sokszor ma már ugy megy ,hogy az ember egy kicsit lusta mivel egyszerûbb neki megvenni egy német lovat ami olyan mint egy álom mint egy kicsi kutató munkába kezdeni s egy magyar lovat (pl:gidrán) keresni amiben megtalálhatóak ugyanazok az adotságok mint egy külfõldi lóban.Mert biztos van nagyon sok ilyen ló csak nem biztos hogy az óriási tenyészetejkben nem??

#16 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 21:27

Kedves olaj, "Marócpusztán sajnos még nem jártam" - hjahhh, így könnyû véleményt mondani az ott lévõ lóállományról meg a tenyésztõi munkáról. Gratulálok. De gondolom, újságot azért olvasol. Ottani lovakkal szerepel rendszeresen Kaizinger Balázs a military-versenyeken, méghozzá nem is eredménytelenül. Ezt azt hiszem nem nagyon kell kommentálni. "Valamelyik reggel megláttam egy újat közöttük, mondtam is magamnak: Végre egy jópofa gidrán! Aztán kiderült, hogy kisbéri" - na, itt van egy kicsike sakk-matt. A kisbéri sem a homogén állományáról híres. Nagyon nagy szerencséd lehetett eddigi lovas pályafutásod alatt, ha csak szép és korrekt kisbérivel találkoztál. Még mielõtt Te lennél az elsõ, aki megkövez ezért a mondatért, _semmi_ bajom nincs a kisbérivel. Ki miben hisz, abban üdvözül. "A nagy szórás vonatkozik az értelmi képességükre is, de szvsz a többség az átlagot alulról súrolja. Nem szeretem, mikor egy ló huszonhatodszor nézi meg ijedezve ugyanazt a földön fekvõ rudat." Fúúúú, aztn én sem szeretem... Több ilyen lovat is ismertem. Az egyik mezei magyar félvér volt (summázva: a papírtalan ló mind hülye), a másik arab (summázva: az arab ló mind hülye), a harmadik nóniusz (summázva: a nóniusz mind hülye), a negyedik holsteini (summázva: a holsteini mind hülye), az ötödik kanca (summázva: a kancák mind hülyék - egek, lassan alig marad ló, ami nem hülye!)... szóval ez... khhmmmm... nem lehet, hogy ezt hívják beskatulyázásnak? Ha igen, akkor helyben vagyunk.Emlékszem egy aprócska jelenetre Marócpusztáról. Nem nagy dolog, de én ezeknek mindig úgy megörülök. A kiszemelt 3 év körüli csikót vitte le a lovász a fedelesbe, hogy megnézzük a mozgását. A fedeles elõtti csatornarácsnál a csikó elkezdett hezitálni, hogy ezen most át merjen-e lépni vagy ne. Jó-jó, tudom, hogy naaagy német lovak ilyeneken nem akadnak fel (vagy mégis? ;) ), de én nem azokhoz vagyok szokva és lássuk is be (gúny nélkül), hogy 10 lóból 8-at határozottan kell átlovagolni egy ilyenen, mert a ló az csak egy buta növényevõ Posted Image . Mindegy, a csikó pár másodperces hezitálás után egy elegánsnak nem nevezhetõ mozdulattal megoldotta a dolgot. Visszafelé egy laza túlélõ mosollyal, gond nélkül, nézelõdés nélkül átlépett az ominózus ráccsal fedett csatornán. Jelzem ismét, hogy egy nyers, nem egészen három éves, futóistállóban, legelõn tartott csikóról van szó, aki azok után, hogy elszakítottuk a többiektõl, csettegtünk, kalimpáltunk, hogy a mozgását megnézzük egy -relatíve- idegen helyen - nos, ez szerintem bõven elég ahhoz, hogy egy effektíve félridegen tartott csikó kissé felhúzza magát. Mégsem tette. Ezek szerint az adott csikó nem volt fajtájának fõ reprezentása, mert nem hozta az elvárt gyenge idegrendszert? Jaj, olaj, nem kéne ezeket a dolgokat így lesarkítani... És isten ments, hogy bármire is rá akarjalak beszélni. Egyszerûen csak futkos a hátamon a hideg, amikor valaki így leszól egy fajtát, amely különben nem ezt érdemelné (mint én teszem pl. az arabbal Posted Image ), csak azért, mert ez sikk, és akkor még nem is vettem bele a képbe, hogy én nagyon kedvelem ezt a fajtát (meg a lipicait, ami sajnos nekem kicsit kicsi és kocsim sincs Posted Image ). "Sokszor sánták, valamilyen pókja, kinövése lábszerkezeti hibája szinte mindegyiknek van. Relatíve gyenge a faruk, a csánkjuk, ebbõl sok más dolog is következik... " Khmmm. Mivel Te is csak ezt teszed, én is csak magamat tudom ismételni. Gyenge farú és csánkú, lábszerkezeti hibákkal terhelt ló tudna jelentõsebb és fenntartható sporteredményt elérni? Igen, biztos elõfordul köztük ilyen is (mint minden más fajtában!), de gidrántulajdonosoktól én csak azt halottam, hogy dicsérték a ló patáját és lábszerkezetét és a saját tapasztalatom is ez.Nem ismerem Mihók tenyészetét, ezt jelzem, de nem nem lehet, hogy annyira elvakult vagy, hogy nem is _akarod_ észrevenni, hogy _ennyire_ lesarkítva nincs igazad? Posted Image Sajnos most rohannom kell, de majd még folytatjuk, ha folytatjuk,m1s

#17 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 21:41

olaj! A sárga sor elõtt járva nem jutott még eszedbe hogy mijen sorsa van a "sárga sornak"?Naponta többször , hétfõtõl vasárnapig sok idétlen kezdõ lovasnak ráznia az érzékztelen ülepét, elviselnie a lovasedzõk üvöltözését amikor az értetlen kezdõk sokadszorra sem képesek összhangban mozogni azzal a hülye idétlen használhatatlan gidránnal.Az sem jut eszedbe hogy a drága pénzen bértartásban lévõ kisbéri és egyéb divatos fajtába tartozó ló kényelmes száraz boxában pihen, amikor kezdõk tanításában megfáradt gidrán a "sárga soron" az évtizedes trágyalével átitatott kemény hidláson elli meg csikóját. Egyenlõ esélyt kell biztosítani minden magyarnak, lónak, embernek egyarán bízni abban hogy elõdeink maradandót alkottak és tennünk azért hogy mindez elismertessék. A debreceni "sárga sor " legnagyobb bûne hogy évrõl évre számtalan kezdõ lovas kiképzését végzi el azért, hogy a kisbéri és egyéb fajták ezután méltán örülhesenek a lovasportra érdemes lovasoknak. Még egy adalék, a fiatal lovak világbajnokságára nem kisbéri jutott ki hanem gidrán, az eredmény nem vitatható, jó lenne ha egyszerre örülnénk annak ha magyar lófajtának sikerül valami és nem rángatnánk vissza az elõre igyekvõt lajbijánál fogva.

#18 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:01

Kedves Olaj!Javitson ki a pék ha nem erre szokták mondani barátom ,hogy alaposan beleszellentettél a nullás lisztbe!Pedig átkozottul jó poén volt a könnycsepp amit elmorzsoltál. :D De nem baj végre van egy kis értelmes élet a fórumon.Aki még Meggyest is elõ tudja csalogatni......
  • egyember kedvelte

#19 Tippmester

Tippmester

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:09

Kedves Olaj!Lenyûgöz, hogy milyen elánnal dícséred a nyugati sportlovak hazai leszármazottait. Biztos, hogy objektív és szakmai a véleményed, ez érzõdik a szóhasználatodon is. Pont ezért nem értem, hogy aki ennyire felkészült az miért nem veszi észre azt, hogy a debreceni Lovas Akadémián pont azért állnak gidránok a hallgatok lovagoltatására, mert ezek az egyedek kitünõen bírják a napi 6-8 óra lovardai munkát, kezdõkkel a hátukon. Néha játékosan ficánkolnak? Hát Istenem... Ha jól tudom ezek a kancák mind fiatalok, 7-8 évesek. Néha nekik is szükségük van arra, hogy megmozgassák elgémberedett tagjaikat. Tudod a napi több órás munka közbeni kikötés akár futószáron, akár a nélkül kezdõ lovasok alatt nem éppen a klasszikus elvek szerint végrehajtott feloldó munka. Hogy nem egyformák a gidránok? Való igaz. Ez abból fakad, hogy ez egy anglo-arab fajta. Ezért folyamatosan elõfordulnak az állományban olyan egyedek, melyek un. beltenyészett gidrán mének után, olyanok akik atv után és olyanok is akik shagya, vagy arab telivérek után születtek. Természetes, hogy ezek a lovak megjelenésükben és típusukban különböznek egymástól. De szerinted ez a holsteini fajtában nem éppen így van?A laza szervezetrõl csak annyit, hogy ezeknek a lovaknak a zömét személyesen ismerem. A nálam maradt gidránok ( a debreceni kancák testvérei) évek óta eredményesen teljesítenek a hazai és a nemzetközi militaryban. Ez ugye laza szervezettel nem lehetséges. Ismerem a Lovas Akadémiát, többször voltam már ott. Nem gondolod, hogy ezeknek a fiatal állatoknak az idõ elõtti elhasználódása inkább a korábban már vázolt használati módon kívül inkább arra vezethetõ vissza, hogy szerencsétlenek szûk és rövid ÁLLÁSOKBAN "pihennek", ahol a túl kis férõhelyek miatt kényelmesen le sem tudnak feküdni??? Úgy tudom, az összes többi lónak, a bértartott lovaknak mind (szerencsére) kényelmes box jutott.Tégy légyszíves egy próbát! Biztosíts olyan bánásmódot a gidránoknak, mint a többi lónak és garantálom, hogy csodát fogsz látni.(A pihenten dolgozó lovak többet tolerálnak, mint az elcsigázottak.)Én azt sem mondanám róluk, hogy ügyetlenek.Tudod fantasztikus érzés volt a tavalyi vilkágbajnokságon figyelni azt a gidrán kancát, amelyik a három nap alatt végig hibátlan tudott maradni. Ez rajta kívül csak 6 párosnak sikerült. Említetted még az idegbeteg román kancát. Ez a ló tõletek hozzánk került.Tényleg idegbeteg volt---2napig.Azóta köszöni jól van. Csodálatosan dolgozik, és fantasztikusan ugrik.Sajnos korábban szerzett lábsérülése miatt nem sportoltatható, de ennek ellenére is fajtája dísze. Szóval, érted? Nem megbántani akarlak, de ha a rövidtávfutó lábait összekötöd, akkor nem stílusos számonkérni rajta tovatûnt gyorsaságát. Most csak Endrõdy Ágoston könyvének a címe jut eszembe: Adj esélyt lovadnak.

#20 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:28

elküldve Március 10, 2003 20:06 --------------------------------------------------------------------------------Hali!Nem biztos, hogy ez a megfelelõ hely, de lehet,hogy igen,Azt szeretném elmondani, hogy hazafelé az Õrségbõl bementem Marócpusztára( Szántódtól 10 perc autóval,mindjárt Kõrishegy után jobbra)és annyi gyünyörûséges GIDRÁNT láttam, hogy alig tudtam eljönni. A "ménesgazda" hihetetlenül kedves volt, pedig bejelentés nélkül érkeztem, elõvezetett néhány lovat, sõt levitte a fedelesbe, megfuttatni õket. A telepen étterem is van, bár azt nem teszteltem, de majd legközelebb. Lóbarátok, ez itt a reklám helye:ha a Balcsi környékén jártok, vagyis a déli parton, ne hagyjátok ki ezt a helyet.Üdv Tatteros

#21 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:35

Hali!Az elõzõ hozzászolásom a Kis szinesekben jelent meg, ide nem a reklám miatt tettem, hanem mert látom,a témában uj topik nyilt. Tavaly augusztus ota lovagolok egy gidrán kancát, és az eddigi lovak után egy álom. Nem hisztis, ha egy méterrel elötte felugrik egy nyul, amitõl az elõzõ shagyám sikitófrászt kapott, ez elõre billenti a fülét, és legfeljebb kilõ utána, ha biztatom egy kis versenyfutásra. De nem azért nyugis, mert hülye,mert derékkal,csizmával tökéletesen irányitható, a szár két dekával fog, és ugy robban vágtában, mint az atom, pedig tiz éves mult.Ajánlom, aki csak könyvbõl ismeri, próbálja ki.Akár nálam.Tatteros

#22 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 23:37

Kedves Barátaim!O.K., kapitulálok! Azért megengeditek, hogy titokban jobban szeressem a holsteinit, mint a gidránt? Persze szigorúan csak otthon és magambn, amikor még a macska sincs a lakásban. Nem gyõztetek meg, de nem is Ti fogtok, hanem a fajta egyedei! Kívánom, hogy Nektek legyen igazatok! Részemrõl a vitát lezártnak tekintem, ámen!

#23 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 23:43

Lovam: Gidrán 15 Suta (Lizi) és erdélyi kopó kutyám: Guriga [url="http://"http://kep.tar.hu/rudi4221/images/pic2007025.jpg"]http://kep.tar.hu/rudi4221/images/pic2007025.jpg[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/rudi4221/index.phtml?aid=27556776&pid=2007092"]http://kep.tar.hu/rudi4221/index.phtml?aid...776&pid=2007092[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/rudi4221/index.phtml?aid=27556776&pid=2007049"]http://kep.tar.hu/rudi4221/index.phtml?aid...776&pid=2007049[/url] [ Március 12, 2003, 23:02: Az üzenetet átszerkesztette: Tatteros ]

#24 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 0:10

Kicsit off, de Tippmester talán nem olvassa a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=000385;p=9"]Bábolnás topikot,[/url] és a kérdésem különben is inkább [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=000116#000000"]ide illene,[/url] amit fel is hozok szintén; szóval mi lenne, ha legközelebb Marócpusztára szerveznénk a kirándulást? Engem régóta érdekelne egy gidrán ménes, és Tatteros ajánlása óta még inkább. Tippmester segítségével meg esetleg többet megtudhanánk, mint idegenként beesve, mint ahogy Fec segítségével Bábolnán és Dióson, feltéve persze csak ha lenne kedve neki is egy fórumos csoportra áldozni egy napot. Olaj, esetleg eljöhetnél, hogy személyesen egyenek meg reggelire. Posted Image

#25 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 0:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: szóval mi lenne, ha legközelebb Marócpusztára szerveznénk a kirándulást? [...]Olaj, esetleg eljöhetnél, hogy személyesen egyenek meg reggelire. Posted Image [/QUOTE]Posted Image Posted Image

#26 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 0:35

Egy kis olaj a tûzre! Posted Image

#27 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 0:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Olaj, esetleg eljöhetnél, hogy személyesen egyenek meg reggelire. Posted Image [/QUOTE]A gidránok?! Nem tudtam, hogy ráadásul még emberevõk is. Egyébként állok elébe, bár mivel nem vagyok egy mai gyerek, kicsit rágós lehet a húsom!

#28 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 12:51

Soha nem volt még gidránom. Nem is lovagoltam "igazi" gidránon, legalábbis nem tudok róla, illetve de, egyszer, nagyon régen, Marócon, egy igen kellemes terep alkalmával. A táj gyönyörû volt, a ló se jobb, se rosszabb annál, mint amit ilyenkor remél az ember, szóval érdemben nem tudok hozzászólni a témához.De ahogy sokan mások, én is gyakran hallottam a skatulyázást, hogy a gidrán tökagyú, idegbeteg, semmirekellõ ló. Visszaemlékezve csupa olyantól, akinek max. annyi élménye lehetett a fajtáról, mint nekem.Ugyanígy hallom a telivérekrõl az "idegbeteg" jelzõt. Én mindig kedveltem a telivéreket, persze ez nem mérvadó, valahogy vonzom az idióta lovakat, aki ismeri Barkát, a szürke kancámat (aki pedig nem telivér), igazolhatja az állításomat ;) Azóta van egy telivér kancám. Valóban érzékenyebb lelkû, mint a szomszédos karámokban álldogáló félvérek. Ha három napig nem dolgozik, a negyediken nagyon-nagyon szeretne futni. De azért nem veri magát a földhöz, ha szépen megkérem, hogy mégse tegye. Ha lovagolnék száz telivért, mondhatnék némi óvatos ítéletet a fajtáról, úgy általánosságban. Így csak a saját lovamat dicsérhetem.A gidránt sajnos nem. De csak mert nem ismerem.Azt viszont látom, hogy gidrán-ügyben valami elindult. Orsi írta fentebb, hogy a tenyésztõknek tenniük kéne a fajta javításáért. Szerintem ezt teszik nap mint nap. A tenyészszemlékkel, a sportkipróbálással, a gondosan tervezett célpárosításokkal, a sajtóban megjelenõ egyre több gidrános cikkel próbálják eloszlatni ezt a "tökagyú" tévhitet. Amint látható, ez nem megy egyik percrõl a másikra, még úgy sem, hogy militaryban folyamatosan hozzák a jobbnál jobb eredményeket. És egy fajta minõségi javítása sem két perc alatt zajlik, ha másért nem, hát azért, mert egyetlen csikóra tizenegy hónapot kell várni, mire a sportban is bizonyíthat, öt évet. A fajta tenyésztõ egyesülete meg alig több mint tíz esztendõs. Ráadásul igen kislétszámú állománnyal kellett kezdeniük. (Csak halkan jegyzem meg: annyira kicsivel, hogy nem is jutott nekik külön tenyésztõ egyesület, hiszen a kisbérisekkel kezdtek együtt, nem külön egyesületet alkottak.)Türelem, gyerekek, türelem!Két vagy három éve Kaposvárott volt egy remek gidrános nap. Le a kalappal a szervezõk elõtt. (Ha a tippem nem csal, Tippmester keze is benne lehetett a dologban ;) ).Fiatalos lendület, nagyszerû zene (melynek hangulatfokozó tulajdonságairól már a versenyzéses topicban is szó esett), jól megszerkesztett, pörgõs felvezetések.Tudjátok, hogyan kezdõdött a show? Felcsendült a Rolling Stones (már ettõl hanyatt esett a nézõsereg), attól is a Paint It Black (gy.k.: fesd feketére) c. szám. És bejöttek a gidrán fedezõmének - mindegyikük egy-egy fekete lótakaróval letakarva. Aztán lehullott róluk a lepel.Ott, aznap tényleg megtörtént az elsõ lépés a gidránnal szembeni elõítéletek lerombolására. Hogy legalább ne csak a sárga színnel azonosítsuk a fajtát, és lássuk meg benne a többi meglévõ jó tulajdonságot is.

#29 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 15:26

Jajjj-olaj, "Kedves Barátaim! O.K., kapitulálok!" - pffff... ennyi? Részedrõl a vitát lezártnak tekinted, mihelyt pár ember ész érvekkel tudja cáfolni a "fikázásodat"? Hát, többet reméltem. "Azért megengeditek, hogy titokban jobban szeressem a holsteinit, mint a gidránt? " Persze, nyugi, relax - ha elszáll a sértõdöttséged, akkor gondolj vissza a topikra és lásd be, hogy _senki_ nem akart meggyõzni arról, hogy a holsteini szar ló. Posted Image Kinek mi kell. Kívánom, hogy érj el sok remek eredményt vele, és kívánok mellé egy kissé tágranyitottabb szemet és szabadabb gondolkodást, hogy a "divat" miatt ne menj el csukott szemmel más értékek mellett is.Tatteros Posted Image Posted Image Egyrészt ezer éve nem láttalak, másrészt gratula, hogy átnyergeltél, én is épp ezt készülök tenni, mert nem megy nekem a lótlan élet. Mikor lehet lónézõbe menni? Posted Image "Debreceni sárga sor" - nem is hallottam még a debreceni lovas akadémiáról... Mióta létezik? (Azért írtam kisbetûvel, mert ha igaz a kemény kritika, hogy ilyen körülmények között tartanak ott bérlovakat, akkor... Mindegy, ebbe nem megyek bele.)maradok üdvözlettel,m.

#30 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 16:37

Sziasztok! Üdv Tippmester !Nagy örömömre szolgál hogy ilyen lovasokkal futottam össze mint meggyes, és Tatteros,az a legjobb hogy nem a fajták itéletével vannak elfoglalva hanem a ló-val. Igazi lovasember ezt teszi. Amiért neheztelek az olaj mentalitású "lovasokra " mert nem a saját kedvencének az érdemeit hangoztatja hanem a másikat igyekszik a tárgyilagosság köntösébe burkolva lejáratni.Ki - ki szeresse kedvelt lófajtáját, de atöbbinek,"jóindulatával" legalább ne ártson.Példa rá hogy ismert lótenyésztõ egyesületi vezetõa Gidrán sport eredményeit úgy jellemzi egy beszélgetés kapcsán " ha egy gidrán fél méter magasat ugrik,a sajtóban a vízcsapból is ez folyik".Tette ezt a Gidránok tavalyi sport eredményeinek pontos ismeretében. Ha ezt egy tenyésztõ egyesületi vezetõ még csak nyelvbotlásból is kimondja,meg sem szabad róni az Olaj által képviselt vélemények tulajdonosait. A dolog mikéntjét abban kell keresni, hogy a dolog nem csak a lóról, hanem az üzletrõl is szól. A gidránról alkotott hamis vélemények megváltozása"Beszéljünk objektíven a Gidránról" vagy más hazai lófajtáról az értékesítési láncban okozhat zavarokat. Sajnos még nem nõtt fel a lovas társadalom ahhoz hogy a pozitívumok kiemelésével,azok bizonyitásával érjenek el piaci sikereket, könnyebb a másik bemocskolása,had mosakodjon. A gidránosok és nem a fajta tenyésztõ egyesületére gondolok felvették a kesztyût bizonyítani akarnak és nem mocskolódni.Minden lófajta tenyésztõje törõdjön a saját céljainak megvalósításával és majd a jövõ megmutatja kinek volt igaza. Ha már nem érdekeltek az egymás segítésében akkor ne akadályozzák egymást.Talán Õk is többre jutnának.Ha már témánál vagyunk:Ti hogyan képzelitek a fajta jövõjét olyan körülmények között hogy javarészt olyanok döntenek a Gidrán fajta sorsáról akik Kisbéri félvért tenyésztenek és azok szaporulatának értékesítésében érdekeltek ?Magam részérõl,aki már nem kismértékben vagyok érintett a gidránban a gidrán tenyésztõk, gidrán tartók egységes fellépését is hiányolom, ha hiszitek,ha nem harminc egynéhányan vannak a közel 160 kancára.Kevesen vannak mégsincs összefogás. Miért? 1998 ban amikor elõ gidrán kancámat megvásároltam itt ahol élek is az volt avélemény a gidránról ami az elõbbiekben már elhangzott. Elmondhatom,ha gyökeresen nem is de azért jelentõsen javult a fajta megítélése.Aki kíváncsi a gidránra a keleti országrészben szívesen látom.

#31 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 március 13. - 17:00

Volt szerencsém nekem is tisztavérû holsteinerhez.Volt idõnk nézelõdni a hosszútávú túrán, mert meg kellett állni "fújni egyet". Az arabok, meg a "noname" pusztaiak meg sakkoztak addig.Egyébként a négyszögben tényleg szuperek. :D

#32 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 17:06

Mongol írásáról jutott eszembe, hogy teljesen tájékozatlan vagyok a tekintetben (többek között), hogy a gidránt milyen célra tenyésztik elsõsorban. Persze, tudom, hogy lovaglásra. ;) Azon belül sportlónak, military lónak, örömlovasoknak túrázni és örömködni, vagy mindezt együtt, vagy?

#33 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 18:10

idézet:
Eredeti szerzõ: meggyes: Jajjj-olaj, "Kedves Barátaim! O.K., kapitulálok!" - pffff... ennyi? Részedrõl a vitát lezártnak tekinted, mihelyt pár ember ész érvekkel tudja cáfolni a "fikázásodat"? Hát, többet reméltem. "Azért megengeditek, hogy titokban jobban szeressem a holsteinit, mint a gidránt? " Persze, nyugi, relax - ha elszáll a sértõdöttséged, akkor gondolj vissza a topikra és lásd be, hogy _senki_ nem akart meggyõzni arról, hogy a holsteini szar ló. Posted Image Kinek mi kell. Kívánom, hogy érj el sok remek eredményt vele, és kívánok mellé egy kissé tágranyitottabb szemet és szabadabb gondolkodást, hogy a "divat" miatt ne menj el csukott szemmel más értékek mellett is.[/QUOTE]Igen lezártnak tekintem a vitát, mert nem visz elõre, legalábbis az én meggyõzõdésemet nem fogod így, betûkkel huszárkodva megváltoztatni. Leírtam: majd maga a fajta meggyõz! Az általad emlegetett "észérvek" helyett jól lovagolható, normális gidránokat szeretnék látni, lovagolni.Többet reméltél? Mibõl, veszekedésbõl? Nem azért fejeztem be, mert megsértõdtem, abból már talán kinõttem így 32 éves koromra...És akármilyen tágra nyitottam eddig a szememet, csak egy olyan gidránt láttam ami tetszett is, a lovaséletben olvasottak alapján pedig nem alakítok ki véleményt, mert azt a saját tapasztalataim alapján szeretem megtenni... Ja, egyébként remélem, Marócpusztán meg tudtok gyõzni!

#34 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 18:17

off onVannak emberek, akikbe nem lehet belekötni :D off offNekem nincs gyakorlatilag semmi tapasztalatom gidránokkal, se pro se kontra.A témához lazán kapcsolódik, amit egyszer egy könyvben olvastam a nemtom én milyen fajtára, hogy nehezen lehet a szállítókba betessékelni. Remélhetõleg azért eddig nem mentek el Posted Image

#35 Tippmester

Tippmester

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 23:01

Sziasztok!Érdekes, hogy az itt megfogalmazott vélemények döntõ többsége a fajtával kapcsolatban egyértelmûen pozitív.Ez egyfelõl jó, másfelõl,lassan nincs kivel vitatkozzunk. Úgy tûnik, a következõ lépés tényleg a marócpusztai ménes látogatás lesz. Mondjuk jövõ szombat megfelel? Szívesen látom az egész csapatot.Azokat is, akik még nem szeretik annyira a gidránokat.Ha gondoljátok, szervezek a gidrános programokon kívül egy lovas állatorvost is, na meg ott lesz Ördöglovasunk Kaizinger Balázs is. WinchEszter! De jó volt felidézni a Gidrán Fesztivált. Állati jó érzés volt olvasni, hogy legalább Rád hatottak az ott látott megoldások.Különben idén õsszel (október végén) megint szeretném, ha sikerülne összehozni Kaposváron egy jó kis gidrános bulit. Ha már találkozunk Marócon, akkor el is kezdhetnénk ötletelni errõl. Az elsõ fesztivál az újra életre keltett fajtáról szólt, ez a második pedig a már "dübörgõ" gidrán sportlovak méltatása lenne. (Ekkorra érkezünk haza a franciaországi Fiatal Lovak Világbajnokságáról, ahol a jelenlegi reményeink szerint 3 gidrán fogja képviselni a fajtát a világ elõtt. Ha ez sikerülne, akkor ez ugyebár megér egy kis dilit...)Szóval várlak benneteket. Üdv. Olaj! Ha eljössz - meggyõzünk.

#36 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 23:10

Jövõ szombat talán korai pöttyet a szervezéshez... Itt a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=000116;p=2"]Méneslátogatás[/url] topicban már zajlik némi idõpontegyeztetés, kukkants át oda!

#37 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 23:13

Bianko!Mit jelent az ország keleti fele?Hova menjünk?Tippmester!Akkor a március 22.-ét vegyük komolyan?Nekem utba esik jövet-menet.Tatteros [ Március 14, 2003, 08:43: Az üzenetet átszerkesztette: Tatteros ]

#38 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 14. - 1:40

Egy gidrán-rajongó fórumtagunk küldte az alábbi képet. 2002-ben készült, Franciaországban, a fiatal lovak világbajnokságán. A képen látható lovas Kajzinger Balázs, a marócpusztai gidrán ménes lovasa. Posted Image

#39 Öreg Bölény

Öreg Bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 14. - 7:45

Nem látom a képet, csak egy piros x van a helyén. :(

#40 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 14. - 7:46

Közben elõjött, egyébként is én nem láttam, nem Bölény. Posted Image Marócpusztára mi is mennénk. [ Március 14, 2003, 06:47: Az üzenetet átszerkesztette: Adrienn ]