Ugrás a tartalmakhoz


Partecédula


  • Please log in to reply
156 válasz a témához

#41 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 18. - 7:27

Személyesen nem ismertem, de az iwiw-en láttam a Debrecen környéki lovasok közt :(

#42 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 18. - 7:36

Legyen könnyû útjuk!- legalább együtt vannak.

#43 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 19. - 17:20

:(

#44 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 16. - 22:21

Ugyan nem lovas volt, de azért én nagyon sajnálom. :( :hupp:
http://index.hu/vide...rgy_elfaradtam/
Az örök világosság fényeskedjék neki.

#45 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 16. - 14:20

Engrich Mariann

1964 - 1996



A WTF Taekwondo Szövetség 2000-ben írta ki első alkalommal a taekwondo diákolimpiai versenyt, amellyel a magyar taekwondo sport tragikusan fiatalon elhunyt kiemelkedő személyiségének, Engrich Mariannak kívánt emléket állítani.

Engrich Mariann 1964-ben született. Általános iskolai tanulmányait a pestszentlőrinci Gulner Gyula Általános Iskolában Dr. Mayer Károlyné osztályában fejezte be 1978-ban. 1981-ben határozta el, hogy taekwondos lesz, bár a szülei nagyon féltették ettől a cseppet sem lányos sportágtól. 1983-ban már a felnőttek 50 kg-os kategóriájában nyert országos ITF taekwondo bajnoki címet, ami után Patakfalvy Miklós meghívta a válogatottba és ettől kezdve a világversenyek rendszeres résztvevője is lett. Egy évre rá, 1984-ben a glasgowi taekwondo Vb-n bronzérmes, a budapesti Európa-bajnokságon ezüstérmes, formagyakorlatban bronzérmes lett, valamint vezetésével a női csapat is ezüstérmet szerzett.

1987-ben Görögországban beteljesült az álma, amiért oly sokat edzett, dolgozott, 52 kg-ban világbajnoki aranyérmet nyert. 1987-ben Engrich Mariann volt a magyar sport egyetlen felnőtt női világbajnoka, amiért az újságírók szavazatai alapján az "Év női sportolója" kitüntető címet nyerte el. 1988-ban Budapesten rendezték a világbajnokságot, ahol a női csapat tagjaként ismét aranyérmet szerzett. A taekwondo mellett a kick-box válogatott tagja is volt, amellyel a Mestrében megrendezett Európa-bajnokságon Európa-bajnoki címet szerzett.

A sportágban ebben az időben végbement változások következtében egy új irányzat jött létre, a WTF taekwondo, amelynek hazai megalapításában, elterjesztésében és megerősítésében vezető szerepet játszott. Az eredmények itt sem várattak sokáig magukra. Olyan kisebb nemzetközi versenyeken gyűjtött tapasztalatokat, mint Sindelfingenben a Park Pokalon, Hollandiában a Boeskool Kupán, majd Bécsben a nyílt bajnokságon. 1992-ben a Valenciában rendezett Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett és elnyerte az "Eb legjobb női versenyzője" különdíjat. Megnyerte a legnagyobb európai nyílt versenyt, a Holland Bajnokságot, négyszer győzött a Nyílt Osztrák Bajnokságon, aranyérmes volt a Német Bajnokságon, mindemellett legyőzhetetlen örökös magyar bajnok volt, aki hazai mezőnyben soha nem kapott ki, sokszoros magyar bajnok, 3. danos taekwondo mester volt.

A versenyzés mellett az edzői munka is a szívéhez nőtt. 19 éves korától vezetett gyerekeknek edzést. A Zsámbéki Tanítóképző Főiskola elvégzése után a Testnevelési Főiskola középfokú edzői szakán szerzett oklevelet. Fél évig dolgozott Koreában, csakhogy a taekwondo őshazájában sajátíthassa el, amit tudni lehetett erről a sportról. Tanítványai rajongásig szerették, Ő volt a példaképük. Közülük sokan többszörös ifjúsági és felnőtt magyar bajnokok, Vb. helyezettek lettek. Emellett mint a WTF Taekwondo Szövetség alapító tagja dolgozott a szövetségben és szűkebb hazájában, klubjában, az MTK-ban. Vizsgáztatott, versenyeken bíráskodott, ha kellett szakosztály ügyeket intézett és emellett szakedzői tanfolyamra járt. A taekwondo tudása révén filmszerepet kapott a Linda c. filmsorozatban és más produkciókban kaszkadőr szerepet is vállalt.

Tragikusan fiatalon távozott el. Halálával nemcsak a taekwondo sport, a hazai és nemzetközi versenyző társadalom, de a magyar sport egészét is pótolhatatlan veszteség érte.



Források:

Büki Péter: Engrich Mariann világ és Európa-bajnok. In: Magyar BUDO 1994/2. 25. p.

Patakfalvi Miklós: In memoriam Engrich Mariann. In: Magyar BUDO 1996/3. 22-23. p.

GULNERESEK 1968-87. http://www.gulner.sulinet.hu/g1968.htm

Foto: Büki Péter.



' 87-ben ismertem meg. Egyszerü, barátságos, vidám, jó barát, ügyes lovas volt. Nagyon szerette a lovakat és sokat tett értük. Sokáig nem tudtam, hogy meghalt. Sokszor eszembe jut. Ma ismét.



a fotó ' Engrich Mariann' a gugliban.

Edited by PozitívFeri, 2008 december 16. - 14:29.


#46 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 19. - 16:21

Személyes jó barátom volt...

http://www.fogatspor...l/varadi_sandor

#47 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 19. - 16:25

Nyugodjék békében...

#48 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 8. - 10:22

http://www.fogatspor...ortal/kiss_imre

Személyesen ismertem. Sokat beszélgettünk - inkább õ mesélt - fogatvesenyek alkalmával esténként a régi idõkrõl. Velünk volt akkor még Váradi Sanyi is.
Most már õk ketten ismét együtt vannak. Sajnos...

#49 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 11:28

A kezdõ lapon most van a születésnapja Omegának. Lassan két éve meghalt. A pacis irásait olvasva, még nem.

#50 Vuli

Vuli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 20:10

Ez nagyon jól esett nekem, hogy valaki emlékszik rá, itt is. Ismerted személyesen?

#51 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 22:39

Ki volt Õ?

#52 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 9. - 6:46

Nagyon rendes ember volt, én személyesen is ismertem. Rengeteget segített nekem, hogy megtaláljam a lovas világban a helyem.

#53 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 8:37

Elhunyt Bálint László...

Számomra meglepõ, hogy ne mondjam megdöbbentõ, hogy a hír senkinek nem tûnt fel.
Nem olyan jelentéktelen alakja volt a magyar díjugrató sportnak...

http://www.lovasszovetseg.hu/
http://dijugratas.lovasszovetseg.hu/

Edited by furioso, 2009 december 1. - 8:39.


#54 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 8:55

Feltûnt a hír, csak máshova (díjugratós topicba) kerültek a bejegyzések. :)

#55 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 13:32

Legalább a modoknak tudniuk kellett volna, melyik topicba való a hír... No, ez van.

#56 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 14:02

Csendesen mi is megemlékezünk.

#57 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 14:31

Meghalt egy jó barátom, kollégám! Csáky Péter, februárban lett volna 42 éves!

#58 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 15. - 17:27

Én is ismertem. Mi lett vele, hogy ilyen fiatalon?

#59 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 16. - 11:06

Én nem ismertem, de nyugodjon békében!

Edited by furioso, 2010 január 16. - 11:06.


#60 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 16. - 13:04

Posted Image

Nem tudok még semmi konkrétumot, a kölni lakásában találta meg egy haverja hason fekve holtan.

#61 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 20. - 10:28

Békés megye lovas társadalma gyászol.
Meghalt Csicsely János.

http://www.lovasszovetseg.hu/

#62 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 23. - 21:41

KLEBÁN ANDI Róla kéne írnom… Kicsit nehéz... Ma 10 órakor Csákváron temették. - most hogy leírtam ezer és egy történetet, sztorit, az Andi féle öniróniát, fanatizmust, amivel hozzáállt a lovassporthoz, a lexikális tudását, a kutyás őrületét, az igazságérzetét, a gyönyörű rajzait és az ezekhez tartozó saját kis világát, na, ezeket sorra törlöm. Ezek az én emlékeim róla, a barátomról, akivel együtt dolgoztam, akit alig ismertem. 38 éves volt. Ha ismertétek, kérlek benneteket, emlékezzetek, gondoljatok rá.

Edited by Sedon Béla, 2010 január 23. - 21:42.


#63 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 23. - 22:37

Ismertem kutyásként,azt nem tudtam,hogy lovazott is. Tragikusan fiatalon ment el,nagyon sajnálom. Miben halt meg?

#64 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 26. - 22:19

Én is kutyabíróként találkoztam vele, aztán meglepõdve láttam egy lovas újságban egy gyönyörû quarterral. Szomorú, hogy ilyen fiatalon. :( Nyugodjék békében. Jó lenne, ha nem csak egy-egy nevet látnánk itt. A megemlékezésnek jó módja, hogy mások is megismerjék azt az embert, miért-miként élt, mit tett a lovas társadalomért. Talán igy hosszabb ideig emlékezünk Rájuk. ("Addig élsz, amig valaki emlékezik Rád. " )

#65 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 1. - 15:44

Dr. Papp Tibor István Okleveles agrármérnök, c. egyetemi docens. Született, 1942. február. 10.-én, elhunyt, 2010. január 27.-én. Fia, Papp István Tibor a Mezõhegyesi Állami Ménes Kft. lótenyésztõ ágazatvezetõje emlékezik róla... 1974-1992-ig a Mezõhegyesi Állami Gazdaság, majd a Mezõhegyesi Mezõgazdasági Kombinát termelési igazgató helyetteseként, végül megbízott vezérigazgatóként közel 20 évig irányította a termelést, beleértve a lótenyésztési ágazatot is. A II. világháborút követõen egyes vélemények szerint Õ volt az elsõ olyan vezetõ Mezõhegyesen aki a lótenyésztést nem megtûrtként, hanem rangjához méltóan kezelte és támogatta.Ebben az idõszakban Mezõhegyesen 600-800 egyedet számlált a lóállomány, mely a mezõhegyesi sportló, a nóniusz és az ügetõ fajtákból tevõdött össze. Édesapám és a lótenyésztést irányító szakmai vezetés fontosnak tartotta a tenyésztésen túl a csikók intenzív felnevelését és kipróbálását objektív, Saját Teljesítmény Vizsgálaton (STV) keresztül, illetve a lovak versenyeztetését. Ezt a munkát fõleg Mezõhegyesi lovasokra bízták, mint Balogi András, Krucsó Ferenc, Sovák Péter, Gróf Lajos, Hangyál Lajos, Bogár István, Hercegfalvi Tibor vagy Szász Sándor, illetve olyan lovasokat hívtak Mezõhegyesre, mint Ákos Ajtony vagy Kovács Szilveszter. Számos kiváló mezõhegyesi lóval látták el a BLK, a Budapesti Honvéd és a Határõr Dózsa versenyzõit is. Ekkor még nem áramlott a „nyugati” genetika az országba úgy, mint ma, viszont Mezõhegyes kiváló Nyugat-Európai kapcsolatain keresztül alkalmas csatornát biztosított, így Mezõhegyes látta el az országot jelentõs részben a Nyugat-Európai tenyészetekbõl származó lovakkal. Felismerte a jelentõségét és megteremtette az anyagi feltételeit és tevékeny szerepet vállalt mind a sportló tenyészés számára a holsteini kanca és mén, mind az ügetõ tenyésztés számára mén importok beszerzésében. Magas szinten kooperált a legjobb genetika megszerzésében és az országban történõ elterjesztésében. Ezekbõl az importokból születtek olyan lovak, mint Many, Randi, Kemál-36 vagy Hermina. Ebben a munkában édesapám olyan emberekkel dolgozott együtt, mint Dr. Kollár Kornél ezredes, Hirling József ezredes, Herczog Emil, Dr. Szollár István, Kótun Károly vagy Hargitai Mátyás. Ehhez az idõszakhoz és az Õ nevéhez is fûzõdnek Krizsán Sándor és az Aldato-Nonius négyes fogat kiemelkedõ nemzetközi sikerei, a mezõhegyesi ügetõ tenyésztés eredményei, 6 Ügetõderby gyõzelemmel, vagy az 1980. évi Moszkvai Olimpiai részvétel, ahol két szakágban 4 mezõhegyesi ló versenyzett. A fenti eredményeknek is köszönhetõ, hogy 1984-ben mezõhegyesi sportló néven egy új fajta nyert állami fajtaelismerést, mely fajta nemesítõi közt Dr. Papp Tibor neve szerepel, Gergely Imre, Dr. Török Imre és Dr. Hajtman Pál mellett. Ezt az idõszakot dolgozta fel a kétszer is kiadásra került Mezõhegyes lótenyésztésének története 1785-1985-ig címû könyv, melyet édesapám vezetésével egy kiváló munkacsoport készített. Megalakították a Mezõhegyesi Sportlótenyésztõ Gazdasági Társaságot, melyben olyan tenyészetek vettek részt, mint Enying, Dalmand, Bóly, Gyula vagy Orosháza. Ekkor édesapám a Magyar Lovasszövetség alelnöke, illetve a Magyar Lovasszövetség tenyésztõi bizottságának elnöke. 1988-ban Széchenyi István emlékéremmel díjazták. Egy német szakember 1988-ban egy szakmai értékelésben ezt írja róla:„ A lótenyésztést és a lovassportot Dr. Papp Tibor a jelen megváltozott körülményeinek megfelelõen szenvedélyesen támogatja” Úgy gondolom, hogy a Mezõhegyesi gazdaság termelési igazgatóhelyetteseként és a lótenyésztés irányítójaként közel 20 évig ezzel a hozzáállással édesapám szorgalmával és pontosságával tudott valamit hozzátenni a mezõhegyesi és a magyar lótenyésztés évszázados múltjához és eredményeihez. Mezõhegyes, 2010. február 1. Pap István Tibor

Edited by furioso, 2010 február 1. - 15:45.


#66 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 27. - 9:38

Adorján Ferenc (1921-2010) Budapesten született és 15 éves koráig élt itt. Vitézi árva gyerekként került 1935-ben Mezõhegyesre. Az elsõ évben mint méneskari "kiskatona" tanulta a lovas szakmát, a lóápolástól kezdve a takarmányozáson át a lóidomításig és a tenyészállatok szakszerû gondozásáig. Itt ismerkedett meg a lovaglás alapjaival. Tényleges sorkatonai szolgálatát is Mezõhegyesen töltötte, majd továbbszolgált, mint altiszt. 1942-ben Budapestre került a Földmûvelési Minisztériumba, ahol a katonai ménesekkel kapcsolatos számviteli ellenõrzést végezte. Közben, 1943-ban méneskari továbbképzõ tanfolyamon (equitáción) vett részt Komáromban. 1945. tavaszától 1947. augusztusáig volt hadifogoly Ukrajnában. A hadifogságból való hazatérése után újra a Földmûvelésügyi Minisztériumban, a Lótenyésztési osztályon, majd 1950-57 között az Állattenyésztési Kutatóintézetben dolgozott. A Lótenyésztési osztály munkatársaként fõleg az ügetõ tenyésztés kérdéseivel foglalkozott. Ezekben az években levelezõ hallgatóként végezte el a Gödöllõi Agrártudományi Egyetemet. 1958-ban Mezõhegyesre helyezték és az Állami Méntelep vezetõjének nevezték ki. A lótenyésztés és az állami méntelepek 1962-ben történt átszervezését követõen a volt méntelep tenyésztési körzetének, Békés és Csongrád megye Lótenyésztési Felügyelõségének vezetõje. Ezekben az években már élénk versenyélet folyt a lovas sportegyesületek körében. A felügyelõség területén mûködõ lovas alszövetség munkájában s az itt tartott versenyek rendezésében tevékenykedett. 1965-ben került vissza Budapestre. Elõször az Állami Gazdaságok Lótenyésztési és Versenyzési Igazgatóságának munkatársaként dolgozott, majd 1967-tõl a Nemzeti Lovarda vezetõjének nevezték ki. A Nemzeti Lovarda közremûködésével több lovasiskola is létesült (Siófok, Tihany, Alag-Diplomataistálló), amelyeknek felügyeletét látta el, de közremûködött más lovasiskolák megalakulásában is, lovakkal és felszereléssel való támogatással. Ezeknek az élén Örkénytáborban végzett lovagló tanárok álltak. Munkaköri feladatként tevékenykedett a versenyek szervezésében, rendezésében. Ekkortól majd minden hazai nagy versenyen, így a Budapest-bajnokságokon, országos lovasbajnokságokon mint versenybíró mûködött közre. Az öttusa és fogathajtó világversenyek lebonyolításában is részt vett. 1981-be ment nyugdíjba, de a lótenyésztéstõl, a versenyzéstõl nem szakadt el. Versenybíróként számos nagyobb versenyen szerepet vállalt, az 1980-as évek közepétõl pedig az orosházi Új Élet MgTsz. versenylovainak ügyeit képviselte a galopp és az ügetõ pályán. Mint nyugdíjas, alapító tagja volt a nyugdíjas agrármérnökök klubjának, amelynek rendezvényeit, kirándulásait szervezte. 1995-ben Szolnokra költözött, ettõl kezdve csak a környékbeli versenyekre járt el nézõként. A legutóbbi években megrokkant egészségi állapota miatt Békéscsabára költözött fiához. Itt, a békéscsabai kórházban érte a hirtelen halál 2010. február 3-án. A hamvait tartalmazó urnát 2010. március 10-én 11,15-kor a Pestszenterzsébeti temetõben helyezik örök nyugalomra.

#67 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 16:16

Ennek az anyagnak a 284-285. oldalain van egy szép megemlékezés (angolul, bocs) egy lányról. Inkább nem amiatt rakom be, mert középiskolás korában évekig járt lovagolni, hanem azért, mert jó ilyeneket olvasni magyarokról.
(Hát, hiába, az a pécsi lovasklub, ahol Ádám Zoltán és Szûcs István oktatott, és ahol Kövy András, Schindler Csaba és Szapper Imre tanult...)

#68 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 13. - 7:00

Elhunyt András László... András László Kalocsán született 1937-ben, ahol édesapja az érsekségnél szolgált. A Hild pusztai Állami Gazdaságban tanult meg lovagolni. 1957-60-ig hallgatója volt a gödöllõi Agrár Egyetemnek. Edzõje Németh László volt, akinek irányítása alatt 1958-59-ben a GEAC színeiben versenyzett. Lovai: Szeles és Hód II. Budapest bajnokságokon és országos versenyeken is eredményesen szerepelt. Ezután hazakerült Kalocsára az Állami Gazdaságba, ahol igazgató-helyettes és fõagronómus volt 15 éven át. Létrehozott egy lovas klubot is, ott tanította fiait Györgyöt és Gábort lovagolni. 1986-tól 1993-ig a Kiskunsági ÁG igazgatója. Felügyelete alatt volt az akkor már fénykorán túl levõ Apajpusztai Ménes. Õ rendezte az utolsó Lovasnapokat is. Ezek után visszavonult és haláláig családja körében élt Kalocsán. Unokái, András Eliza és Gábor viszik tovább a családi hagyományt, eredményesen versenyeznek a Magyar Póni Klub színeiben díjugratásban. Végsõ búcsút pénteken, április 16-án, 16 órakor vehetünk tõle a kalocsai temetõben.

Edited by furioso, 2010 április 13. - 7:01.


#69 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 8:44

Õ ugyan nem volt lovas, de a házikedvencek közé mégse akartam betenni.
http://www.gyertyagy...91.kivalasztott
:( :hupp: :hupp: :hupp:

#70 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 10:27

Õ ugyan nem volt lovas, de a házikedvencek közé mégse akartam betenni.
http://www.gyertyagy...91.kivalasztott
:( :hupp: :hupp: :hupp:


Öszinte részvétem! :hupp:

#71 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 19:28

he, eltünõdöm mikor egy meghalt ismerõsöm születésnapját kiirja a gép és olvasni lehet a hozzászólásait. ez az öröklét.

#72 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 20:25

Õ ugyan nem volt lovas, de a házikedvencek közé mégse akartam betenni.
http://www.gyertyagy...91.kivalasztott
:( :hupp: :hupp: :hupp:

Õszinte részvétem! :hupp:

#73 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 9. - 9:29

Köszönöm szépen. És nem tudom, ki gyújtotta Érte azt a két gyertyát, de köszönöm azt is. :ang:

#74 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 9. - 9:38

P :ang:

#75 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 9. - 13:36

Köszönöm még egyszer a családom nevében is. Neked is, Mesi. :ang: (De ki lehet az a J? :confused: )

Edited by Mézszín Sörény, 2010 május 9. - 13:44.


#76 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 11. - 17:37

Elhunyt Móczár István volt válogatott öttusázó.
Kedd hajnalban lánya, Móczár Éva házában hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Móczár István, a Balczó, Török, Móna öttusa-aranycsapat örökös tartaléka.

Az 1942. december 3-án született sportember a Bp. Honvéd versenyzõjeként többnyire az aranycsapat árnyékában maradt, de habitusával, örök vidámságával, szorgos háttéremberként nagyban hozzájárult a nagy trió sikereihez. Az öttusacsaládban mindenki ismerte, mindenki szerette.

Pályafutása befejezése után lovasedzõként tevékenykedett, és Tóth Béla hagyományait, módszereit követve számos magyar öttusázóval szerettette meg a lovaglást. Mint abban az idõben oly sok aktív és egykori öttusázó, kaszkadõrként egészítette ki a keresetét, így számos magyar és nemzetközi filmalkotás õrzi az emlékét.

68 éves volt. Elment, de színesen elõadott történeteivel örökké az öttusacsaládban marad.

#77

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 5:36

Jesszus... :( Én is nála kezdtem annak idején lovagolni a Honvédban. Nyugodjék békében! :(

#78 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 15:58

Nyugodjék békében... :(

#79 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 20:56

Ó, de sajnálom.

#80 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 28. - 16:40

Elhunyt Egervári Orsolya...

http://www.lovasszovetseg.hu/

R.I.P