Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

(Vad)nyugaton a helyzet változatlan


  • Please log in to reply
12212 válasz a témához

#12081 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 2. - 20:27

Két fõre kérünk asztalt, de ez még lehet négy is!

#12082 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 3. - 10:02

Két fõre kérünk asztalt, de ez még lehet négy is!



ok, vettem:) Fixre tettelek Titeket, ha nem lenne gond oda passzítanám Mandarint is hozzátok.

#12083 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 3. - 10:49

oda passzítanám Mandarint is hozzátok.


Elég drága nálunk a bértartás. ;) :P :dev:

#12084 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 3. - 11:01

Elég drága nálunk a bértartás. ;) :P :dev:


nekem minden pénzt megér.... :kir: :kir: :gm: :gm:

#12085 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 4. - 9:35

Csapos, kérlek, foglalj 2 fõnyi helyet az én nevemre is (a tervek szerint vacsorázósok leszünk). :)

#12086 Öcsi bá

Öcsi bá

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 5:34

Szia Sheriff. Nekem még ebihalam sem született soha,de ma hajnalban érkezett hozzánk egy kis csodalány! Joshua x Nevada.

Kép1

Kép2

#12087 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 7:47

Gratulálok! :) Szép kis csikó!

#12088 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 9:59

Helyes gyerek!

#12089 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 10:04

Szia Sheriff. Nekem még ebihalam sem született soha,de ma hajnalban érkezett hozzánk egy kis csodalány! Joshua x Nevada.

Kép1

Kép2

:yeah: :yeah: :yeah:
Látom Nevada nagyon jó bõrben van. Úgy néz ki, mint valami bolgár súlyemelõnõ. Tiszta izom.

A csikóban én inkább az apját látom. Ha csak fele annyira lenne is jó ló, mint Joshua, akkor is világbajnokságig viheti. Minden lovaglás után hálát adok az Égnek, hogy lovagolhatom Joshuát. S Nevadára sem lehetett soha panaszom. Szerintem jól döntöttél, amikor megvetted tõlem a kancát. Sok örömet fognak ezek ketten neked még szerezni.

(Ha valamiért el akarnád adni majd a csikót, akkor elõször nekem szólj! :))

#12090 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 6. - 10:27

Még egy csikó:

Posted Image

Szerintem elcserélhették a kórházban, mert Gumilovas azt mondja, nem tud büfögni a gyerek!! :dev:

#12091 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 6. - 10:42

Jajdeszép! :ang:

#12092 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 6. - 11:21

Megtanulja hamar! :kocc: Helyes csikómanócska, mégegyzsák csupajót neki! :)

#12093 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 6. - 12:22

hej hej hej, ez igen!!! Csudajópofagyermek. Legyen könnyû élete. Az elsõ szava: - jipijájébaszkikám! lesz. :gm: Hamis majd megtanítja köpni, ahogy Minit is. :D

#12094 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 8. - 7:26

Jaj de édes szép kis baba! Gratulálunk! :yeah: A Kabos keresztlányának ez volt az elsõ mondata: Keresztapu pénzt! :ang:

#12095 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 15:45

:) :) :) :) :) :) Olyan kis gyanútlan. Még nem tudatosult benne, hogy micsoda kõkemény macsó-csaj a mamája. Veled örvendünk Gumi! :yeah: Jól vagy ugye? Felfogtad már, hogy mi történt veled? Magadra vettél egy kis gondot. Nem tart persze soká, csak úgy kb az életed végéig. Egyesek szerint még a halálunk után is visszajárunk vigyázni a gyerekeinkre. Úgyhogy fel a fejjel! Sörözés a zenész cimbikkel? Ló...t! Szoptatás, pelenkázás! Egy kis csavargás Silverado felé? Túrót! A lázas gyerekkel rohanás az orvoshoz. Egy kis kikapcsolódás? Még mit nem? Izgulás, hogy ne kapja el a betegségeket, egyen-igyon, ahogy kell, gyarapodjon, tenuljon meg járni, beszélni, írni-olvasni, jó jegyeket hozzon a suliból, jó oviba-suliba-egyetemre kerüljön, legyen párja, munkahelye, lakása, kocsija, gyerekei, stb., stb..... Nem nagy ügy. Csak egy nyugodt perced nem lesz többé. DE MEGÉRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah:

#12096 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 17:01

....és nehogy azt hidd, hogy ha megnõ kevesebb lesz a gond.....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ dehogy. Elsõnek, dejólennehamárbeszélne....ebbõl lesz a fogdmárbe! Második, dejólennehamármenne....ebbõl lesz a benyegnembíromegésznapmegy! Aztán üljmárleegykicsitpihennyélgyerekembõl lesz a nem beteg ez a gyerek annyit ül nem szokott ilyen keveset mozogni nem bágyadt?! De mikor eléd szalad mikor hazamész SZIAANYAAAA kiálltással, mikor aggódva segít az ápolásodban mikor beteg vagy, és gondterhelt arccal fogja a homlokod és sóhajtva mondja._ kicsit meleg szivem..., merthogy ezt látta Tõled. Mikor szavakat kreál, mikor kérdez és kérdez és kérdez...mikor a babáival eljátssza azt, ahogy Te foglalkozol vele... Mikor megvezet....és a csúcs mikor felfedezed benne a humorérzékét és próbálgatni kezdi szárnyait. Valami csoda! :yeah:

#12097 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 13. - 7:58

Meglátogattuk Gumit. Nem repesett az örömtõl, amikor közöltem vele telefonon, hogy nem csak én megyek (alibi Wolfgang pályarajzokkal teli táskája, ami kell a gyõri versenyre), hanem Filly is, sõt Porosék Jankával. Csak annyit mondott: ÚRISTEN! Vittem neki sört. :gm: Úgy kellett tukmálni, hogy legalább egy kortyot igyon az enyémbõl - többet úgysem adtam volna. A gyermek gyönyörû, bár elég passzív volt - aludt amíg ott voltunk. Szerencsétlen Gumit mindenki ezzel biztatja, hogy az életben nem lesz egy nyugodt perce sem... Ahogy elnézte Hamisék Jankáját, a szeme csak kerekedett, gyûltek a ráncok a homlokán. Szívesen felraknám a képeket Jankáról, amint puliszkával kente be az egész arcát, vagy amikor az üres sörösdobozokból próbált inni, de nem kaptam rá felhatalmazást a szüleitõl. :ang:

#12098 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 19:24

Gyereknapon voltunk felügyelni a kölköket.
Volt aki nem akart a közelembe jönni....
Ahogyan egy rendes asszony nézi az urát :)
Volt egy fiúcska akinek a példaképe lettem...ejbejóemberismerõlesz.

#12099 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 20:21

Nevelitek az utánpótlást?! :D

#12100 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 1. - 7:34


Volt aki nem akart a közelembe jönni....


Bakker, tisztára Szerednyei Béla!

#12101 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 2. - 12:13

Hibbecsúf vagy, Csapos! :D (Mandarin viszont squaw-ként is dögös! :))

#12102 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 3. - 15:21

Hibbecsúf vagy, Csapos! :D


Köszönöm, igyekeztem...:)

#12103 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 8:02

Csapos! Köszönöm a hétvégi segítséget. :kocc:

#12104 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 17:36

Csapos!

Köszönöm a hétvégi segítséget.

:kocc:



Zavarba hozol.....én köszönöm. :kocc:

Szólj, ha tudok bármiben....

Edited by Csapos, 2011 június 6. - 17:36.


#12105 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 13. - 19:14

Indiánoztam kicsit a hétvégén.....
1.
2.
3.
4.

#12106 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 13. - 22:40

Lenyûgözõ! Micsoda micsoda far, micsoda formák. És a színek ;) :ang:

#12107 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 8:31

Igen, igen! Mandarin szerint is jó fara van Csaposnak. :D Tényleg megfogják az embert az ilyen képek. Fantasztikusak a színek, gyönyörû a ló, s Csapos öltözete, tolldísze is pöpec. Nincs olyan, amin Lakatos Winnetou-val együtt vagytok? Az se lehet semmi. Csapos! Szerintem téged most páran irigyelnek. S tegyük hozzá, hogy nem ok nélkül. :)

#12108 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:11

Csapos, szépek vagytok! :ang: És igen irigyellek... ;)

#12109 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:40

Azt mondják, hogy akkor értél el az életben valamit, ha már vannak irigyeid. Én ezt a felmutatható valami nélkül elértem, no ez a valami.... Azt hiszem ezen is gondolkodni fogok....

#12110 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:53

A lovadat irigylem alólad. Gyönyörû lett. :ang:

#12111 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:57

A lovadat irigylem alólad. Gyönyörû lett. :ang:

Köszönöm :) szerintem is ;)

#12112 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 16. - 16:43

Ez a gyoztesunk a VadNyugatra valo :
Az idei fort collinsi Mustang Trener verseny gyoztese.
90 nap allt rendelkezesere mindenkinek egy erintetlen 4 eves Mustangot belovagolni.

#12113 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 16. - 18:23

Ùgy látom, elég foghíjas a lelátó. Sikerült néhány állatnak gazdát találni?

#12114 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 16. - 21:22

Ez a tréner valami nagyon komolyat csinált!!!! Szivesen tanulnék ilyen embertõl!

#12115 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 17. - 1:46

Ùgy látom, elég foghíjas a lelátó. Sikerült néhány állatnak gazdát találni?


A versenyek penteken es szombaton reggel 9-tol kezdodtek, s egesz nap folyamatosan zajlodtak a kulonbozo feladatokkal..
Sajnos az ido mostansag lett jo itt.. Egeszen majus vegeig hideg ejjelek, csuda esos napok voltak..
Igy ez a gyonyoru meleg, szaraz, napos hetvege nem kedvezett az esemenynek, bar azert a Final Free Style estejen mar volt kozonseg.
Tavaly esos, gaz ido volt a verseny hetvegejen, akkor jo sokan is voltak ..
Minden allat gazdara talalt, volt amelyik 5 vagy 7ezer dollar folott kelt el.
De megint voltak olyanok, akar csak tavaly, kozottuk ez az elso helyezett is, a trener vette meg maga.
Tulajdonkeppen minden trener nagyszeru dolgot csinalt.. 90 nap alatt azert rengeteg turelem, munka ez egy vadonbol befogott 3-4 eves allattal.. Mindenki "mast" , lottosorsolasszeruen kapja az allatot .. S nem biztos hogy egyaltalan a feleig eljut a modszereivel mint maskor, mas lovakkal..
Senki sem tudja milyen allat kerul hozza, amig ele nem vezetik a kisorsolt szamaval.

A szeptemberi texasira szeretnenk menni , Ft Worth-be, az mindig nagy "loves".. :ang:

#12116 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 17. - 9:04

Meglehet nem leszek népszerû, s beképzeltnek tartotok, de nekem nem nagyon tetszik az, amit láttam. Igaz, soha nem lovagoltam még mustangot, így nincs igazán alapom kritizálni. De ez egy fórum, ide belefér még ez is. Nos! Nekem van egy oktató dvd-m, amin egy tréner kap egy vad mustangot, s belovagolja azt a filmen. Egy (1!) hónap múlva a 6 éves fiacskája lovagol terepen a musztángon az apja kíséretében. Ehhez képest egy profi tréner 90 nap alatt nem jutott valami sokra. Az itt látható gyõztes nyilván a legjobb teljesítményt nyújtotta ezen a versenyen, illetve az odáig vezetõ 90 nap alatt. A lova ezzel együtt folyamatosan vállazik a körökön, a ló feje mindvégig fenn van, egy pillanatra sem adja át magát a lovasnak igazán. Nem tudom megítélni, hogy egy mustang mennyiben más, mint egy ménesben nevelkedett, alig-alig kezelt (körmölés, oltások) átlag ló? Én nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a különbség. Láttam egy dvd-t, ahol Parelli és két másik fickó kaptak egy-egy mustangot, s a stopper ketyegése közben belovagolták azokat a nyílt színen. Nem 90 nap, hanem néhány óra alatt. Megálltak, elindultak, lép-üget-vágta jármódokat váltogattak fél napon belül. Fáy Kata egy nyers 4-5 éves qh csikóból, ha az nem tök idióta, 90 nap alatt reining amateur rooky osztályban indítható lovat képes faragni. A mostani Chuck kurzuson egy kétéves csikóval volt ott, akin kb. 30 alkalommal ült összesen elõtte. A csikó sliding stopot csinált, sokkal szebb ugrásváltást csinált, mint itt a filmen a musztángok. (Hozzáteszem, hogy messze nem értek egyet azzal, hogy 2 éves lovakkal ilyesmit mûveljünk!) Nekem nem volt tehát lélegzet elállító ez a gyõztes lovaglás. Nem ahhoz képest, hogy 90 nap alatt csak mit hozott ki egy nyers mustangból, hanem ahhoz képest, hogy ez a páros volt a gyõztes. Nyilván az illetõ nem akárki, s készült is erre az eseményre. Aki ilyenre adja a fejét, az nyerni szeretne, hiszen a tréneri hírnevét igencsak öregbíti általa. Gondolom ennek érdekében naponta foglalkozott a lóva. S fura számomra, hogy "csak" ennyire jutott a legjobb, a gyõztes. Hiszen láttam Pat Parellit, Clinton Andersont majdnem ennyire jutni pár óra alatt ugyancsak nyers mustanggal, s az említett másik trénert sokkal többre jutni pár nap alatt. Persze könnyû innen a billentyûzet mögül okosnak lenni. Más dolog egy vad mustanggal szembenézni a körkarámban, elsõ alkalommal feltenni rá a nyerget, majd a nyeregbe szállni összeszûkült gyomorral. Mindenképpen nagy tett tehát, amit ezek az emberek mûvelnek. Én (ma már) biztosan nem vállalnám, nem lennék képes a teljesítményükre. A filmen látottak egyszerûen azért nem tetszenek, mert biztos vagyok benne, hogy lehet ezt sokkal jobban is csinálni. Hiszen láttam! Illetve ez a dolog egy kicsit inkább a magamutogatásról szól, s kevésbé a vadlovakról. Arról, hogy micsoda faszagyerekek is vagyunk mi, hogy betörtük a mustangot három hónap alatt. Persze lehet, hogy én csak a jéghegy csúcsát látom, s a versenyen kívül a rendezvény még ezer programot, elõadást, egyebet kínál, s valóban a vadlovak helyzetét javítja általánosságban. Mindenesetre tiszteletre méltó, ha a lovasa veszi meg a mustangot, amelyet belovagolt. Ez arra mutat, hogy mégsem a "Faszagyerek vagyok, nézzetek, csodáljatok!" gondolatkörben éli meg ezt a dolgot, hanem tényleg megszerette a lovát, s még anyagi áldozatot is hoz érte. Úgyhogy nem is tudom. Hajlok arra is, hogy ez valami csodálatos dolog, de arra is, hogy nem annyira az. Egyszer meg kellene nézni a dolgot testközelbõl! Akkor talán jobban képben lennék, s én is hasra esnék a látottaktól.

#12117 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 17. - 9:36

Minden allat gazdara talalt, volt amelyik 5 vagy 7ezer dollar folott kelt el.

:yeah: :yeah: :yeah:

#12118 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 17. - 18:48

Sheriff, igen, valoban meglepo az irasod szamomra.. Valoban nem esik jol NEKEM, az itteni trenerek , es a ferjem neveben ez a fajta kritikad, tenyleg nem tudod mi ez..
es senkinek nem kell hasraesni.. :(

Ez eppen nem a faszagyereksegrol szol.. ! De bizony hogy nagyon nem.. Ez az a verseny, ahol egyaltalan nem! Tudod hol szol arrol?? A rodeon, amikor a Mustangokat probaljak nyergelni , kiulni par perc alatt.. az a faszagyerekseg!
Ezek a trenerek nem kritizalnak, nem veszekednek, nem atlepnek egymason erre a versenyre keszulve, hanem osszedolgoznak, nap mint nap, rengeteg idot toltenek egyutt, nevetnek, , megosztjak a tapasztalataikat, atbeszelik, egyutt kiprobaljak ezt vagy azt, tamogatjak egymast!
Tudom, mert a legtobb Coloradoi trenert, akik itt voltak, akar tavaly vagy iden, ismerem, voltak akik rendszeresen nalunk dolgoztak.
S mindenkinek az a szandeka, hogy segitsen a Mustangoknak ezen versenyen keresztul, hogy "masfele" gazdara talaljanak.
En meg ennyi alazattal viselkedo, es dolgozo trenert soha eletemben nem lattam!

Sokak munkajat rendszeresen lattam, latom, az idei verseny szervezeseben es a megnyito bemutatojan reszt vettem, s dolgoztam is sokat.

Ugyanis a rendszeres Mustang aukciok utan, egy evvel, a Mustangok 95% -at eladjak a tulajdonosok, mert nem tudnak veluk mit kezdeni. (azert ez oriasi szam Sheriff, es ha olyanok lennenek mint a haznal szuletett domesztikalt allatok, ez nem igy lenne.. )
Nem tudjak oket kezelni, es nem tudjak megfizetni a tobb havi treninget , hogy lovagolhato legyen.
Nem is minden trener vallalja oket! Van olyan trener sok, akik ki is irjak "No Mustangs" .
S azutan a legtobbjuk a vagoban vegzi Mexikoban vagy Kanadaban!
Eppen ezert tartjak ezeket a versenyeket , hogy mar belovagolt allatokat adjanak el, es nepszerusitsek oket.
Igen hosszu ezt kifejteni, de semmiben nem ertek veled egyet.. Kiveve, hogy valoban, nem egy altalad megszokott versenyre , tokeletesen kikepzett lovat latunk a videon, vagy a tobbi videon.
De ez nem is arrol szol!
van itt probalkozas a Cuttinggal, kapu nyitassal, zarassal, Reining feladatok, sok mas..
valamint pontozzak a lo kondiciojat stb..
Ezen dolgokert kapott pontszamok osszessege adja a vegeredmenyt.

Azt hogy Pat Parelli hogyan lovagolt be Mustangokat, ismerjuk. Lattam eleget :ang:
Sot , az egyik Uj Mexikoban befogott ket eves Paint kancat miutan megdolgozta, 40 perc alatt, 2 nap mulva elpusztult.
De ne felejtsd el, minden allat mas.
S megannyi kivalo trener van az USA-ban, Parellin innen vagy tul..

Erre a versenyre minden trener azt mondta, az idei Mustangokkal sokkal tobb problema volt, nehezebb volt veluk dolgozni , mint eddig. Miert? nem tudni.. talan elcseszettebbek voltak a befogasuk koruli korulmenyek miatt.
Van amelyikukkel konnyu mar az elso par mozdulat, erintes, van amelyik kiviszi a fakeritesedet meg egy het utan is , amint elindulsz fele.
Iden tobben vissza is kuldtek a Mustangot , mert egyszeruen nem tudtak odaig sem eljutni a loval, hogy rendes kort csinaljanak az arenaban.
Randall Davis is ezen trenerek kozott volt iden, (linkeltem mar be videot rola tavaly is ) pedig neki a Mustangok betanitasaban neve van tobb allamszerte.
Vagy Cindy Lauder, aki Pat es Linda Parelli tanitvanyakent lett trener evekkel ezelott, megannyi eve ezen a "vonalon" dolgozik trenerkent, s O meg Ray Hunt tanitvanyakent is tanulhatott sokat, O fele ennyit nem ert el iden a Mustangjaval.

Valamint, ezen trenerek nem kapnak a munkajukert semmit, kiveve 700 dollart kiadasokra. (egy atlag trener havi 500 - 800 dollar kozott dolgozik egy loval, ami magaban foglal mindent , elelmet, tartast, stb )
Egyedul az elso helyezett kap 12ezer dollar jutalmat.
Pedig ezekkel az allatokkal sokkal tobbet , 2x vagy 3 x kell foglalkozniuk napi szinten!
S amellett a megelhetest biztosito munkaval is kell foglalkozniuk!

Valamint, ezek az allatok egyaltalan nem voltak emberi kez alatt.. kiveve az elso rossz tapasztalatok, amelyek az emberek altal erik a befogasaik, szallitasaik soran!
Majd egy ember, vagy tobb trener foglalkozik veluk, probaljuk oket minel tobb zajhoz, emberekhez szoktatni, es hirtelen egy hatalmas zart terben, zsivongo emberek elott bemutatoznak veluk 2 teljes napig..
Sheriff, a domesztikalt allatok hozzaszoknak ilyen dolgokhoz, emberim kornyezetben szuletnek , s nevelkednek.

Miben mas a 4 eves Mustang?
A vadonbol felvett szocializalodott szokasaival erkezik az emberek koze.
Ezert , maskent reagalnak mindenre , termeszetesebb loviselkedest latsz toluk.
Maskent figyelnek rad munka kezdetekor s kozben.
50x jobban feltik a hatso labukat, sokkal tobb munka , turelem alazat kell hozzajuk altalaban.
Viszont odaadobbak is a reakcioik, amikor atadjak magukat!
Tereplovaglasokra a legkivalobbak , biztosabb mozgasuak mindenfele terepen.
Hiszen oda szulettek. Ezert pl ha valaki a tavversenyeken indul Mustanggal, legtobbjuk meg is nyeri.
Erosebb , laposabbra fekvo a patajuk is.

Sokmindent nehez most hirtelen megfogalmazni Sheriff, sajnos nincs is idom jol atgondolni, s biztosan kihagyok sokmindent ami bennem van , de en, szemelyszerint mar egy ideje azt mondom, Csikaszekkal beszeltunk is errol , ha tehetnem, akkor csak Mustangokkal foglalkoznek!
ismerek is sok olyan embert, akiknek egy ideje mar csak Mustangjaik vannak.

Valo igaz, ezt akkor erted s erzed, ha mar tobb ilyen allattal volt dolgod.
Nekem mar sokszor volt, en jobban belejuk szeretek minden alkalommal.
S volt szerencsem "szemelyes" talakozashoz is vadonban, Del Dakotaban, mikor ket lovunkat levittuk inni a Cheyenne folyora , s hirtelen egy nagy csapat Mustang vagtazott le egy dombrol inni, majd a vezer men vezetesevel korul vettek minket.
Veszelyes tortenetnek indult, de szerencsenkre baj nem tortent, azonban ami akkor tortent abban a par percben, azt az elmenyt amig elek nem felejtem el!

Edited by QuarterSister, 2011 június 17. - 18:50.


#12119 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 17. - 20:45

Ezek a trenerek nem kritizalnak, nem veszekednek, nem atlepnek egymason erre a versenyre keszulve, hanem osszedolgoznak, nap mint nap, rengeteg idot toltenek egyutt, nevetnek, , megosztjak a tapasztalataikat, atbeszelik, egyutt kiprobaljak ezt vagy azt, tamogatjak egymast! - Na ez ami nagyon más, ezért mennék oda dolgozni. Én már le sem merem írni mit értem el a lovaimmal, mert jön a - nem elég szép, nem elég kerek, nem elég átengedõ...de senki nem mer úgy rájuk ülni ahogyan én, csak a kritika ( ez most nem Sheriffnek szól, hisz vele azé szoktam beszélgetni) . S kérem én kivülrõl honnét látja milyen volt az a ló és milyen let. Én látam nem egy musztángot és bíz a gatyámba szálna a bátórságom, ha nekem kéne velük dolgozni, de azért csak megprobálnám! Egyébként meg van egy asilom ami már majdnem olyan mint egy musztáng...de ez már egy másik mese! Egy domesztikált ló teljesen más!

Edited by Csikasz, 2011 június 17. - 20:46.


#12120 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 10:00

Mi az az asil?