Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Beteg lovak az üllõi klinikán


  • Please log in to reply
557 válasz a témához

#521 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 22. - 11:48

Üllõre vinnék egy lovat sántaság vizsgálatra, szeretném, hogy ha kell, röntgen, uh, minden legyen egy helyen, szeretnék a sántaság okának a végére járni, kicsit unom a találgatást :rolleyes: Melyik dokit ajánlanátok, kihez jelentkezzek be? Ill., ha mégsem Üllõ, hanem mobil doki, akinek van mindez, és van jó tapasztalat ( értem ez alatt, hogy biztos diagnózissal távozik), akkor kit ajánlanátok?

#522 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 22. - 11:54

Üllõre vinnék egy lovat sántaság vizsgálatra, szeretném, hogy ha kell, röntgen, uh, minden legyen egy helyen, szeretnék a sántaság okának a végére járni, kicsit unom a találgatást :rolleyes:
Melyik dokit ajánlanátok, kihez jelentkezzek be?
Ill., ha mégsem Üllõ, hanem mobil doki, akinek van mindez, és van jó tapasztalat ( értem ez alatt, hogy biztos diagnózissal távozik), akkor kit ajánlanátok?


Dr. Machay Krisztának és csapatának minden szükséges felszerelésük megvan a sántaság vizsgálathoz. Nekem csak jó tapasztalataim vannak Velük, bátran ajánlom Õket. Ha kell, magánban megadom az elérhetõségeiket.

#523 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 22. - 21:14

Üllõre vinnék egy lovat sántaság vizsgálatra, szeretném, hogy ha kell, röntgen, uh, minden legyen egy helyen, szeretnék a sántaság okának a végére járni, kicsit unom a találgatást :rolleyes:
Melyik dokit ajánlanátok, kihez jelentkezzek be?
Ill., ha mégsem Üllõ, hanem mobil doki, akinek van mindez, és van jó tapasztalat ( értem ez alatt, hogy biztos diagnózissal távozik), akkor kit ajánlanátok?


Pannon lógyógyászati szolgálat. Mobil rtg, UH, minden van.
Jobbulást!

#524 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 22. - 23:23

Dr.Tóth Péter Üllõn dolgozik bent, de mobilis, úgyhogy nekem egy komplett vizsgálatot kint csinált meg. Nagyon szuper, lelkiismeretes doki.

#525 Hadnagy

Hadnagy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 29. - 19:23

Dr. Csépányi Gergely vagy Dr. Tóth Péter mint írták itt, mind a kettõt ajánlom. Gergõ csak mobil doki, nekünk lassan 3 éve az orvosunk, sztem a legjobb.

#526 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 30. - 8:30

Köszönöm a tanácsokat, ajánlatokat, többféle szempont alapján kellett mérlegeljek, pénteken túlestünk a vizsgálatokon, lett diagnózis, reméljük pontos, igy már a gyógykezelés folyik ;) 4 hét múlva nagyjából kiderül, hogy sikerrel e, én bizakodó vagyok!

#527 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 15:51

Szokott innen mostanság valaki járni a klinikán? Marvin ott van, fogmûtétje lesz, csak még elõkezelést kap. Ha esetleg megy valaki, vakarjátok meg a fülét, meg kaphat répát-almát is. :) És írjátok meg, ha voltatok. :)

#528 piciapaci

piciapaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 19. - 18:11

Marvin jól van, tegnap éjjel voltunk kint, nagyon kedves pacc, jól megvakargattuk a fülét! ;)

#529 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 20. - 18:10

Marvin jól van, tegnap éjjel voltunk kint, nagyon kedves pacc, jól megvakargattuk a fülét! ;)


Köszi szépen! Tegnap már túl volt a mûtéten, remélem pár nap, és jöhet haza. :)

#530 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 7:44

Köszi szépen! Tegnap már túl volt a mûtéten, remélem pár nap, és jöhet haza. :)


És tegnap haza is jött, úgyhogy aki nem látta, így járt, most már itthon megtekinthetõ. :)

#531 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 16. - 20:48

Sürgõsen szükségem lenne Donki tel.számára. Ha jól emlékszem, õ régebben "napi-bejáratos" volt az üllõi klinikára, és ismeri az orvosokat. Ezen kívül ha valaki (azonnal) tudna mondani valamit dr. Sárdi Sára állatorvosról (a klinika honlapján õ nem szerepel :rolleyes: ), hálásan megköszönném. Angyi lovunkkal most vannak úton Üllõ felé, szalagszakadása van, azonnal mûteni fogják. :( :( Köszönöm, tudtam beszélni vele, storno!

Edited by Ágimam, 2011 augusztus 16. - 21:44.


#532 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 17. - 13:15

Sürgõsen szükségem lenne Donki tel.számára. Ha jól emlékszem, õ régebben "napi-bejáratos" volt az üllõi klinikára, és ismeri az orvosokat.

Ezen kívül ha valaki (azonnal) tudna mondani valamit dr. Sárdi Sára állatorvosról (a klinika honlapján õ nem szerepel :rolleyes: ), hálásan megköszönném.

Angyi lovunkkal most vannak úton Üllõ felé, szalagszakadása van, azonnal mûteni fogják. :( :(

Köszönöm, tudtam beszélni vele, storno!

Hallottam mi történt, nagyon sajnálom és gyógyulást neki!

(Azt viszont nem értem, hogy lehet egy kovácsot egyedül hagyni dolgozni egy lóval, ez veszélyes a lóra és a kovácsra nézve is.)

#533 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 17. - 14:36

OFF:valaki tud olyan klinikát Bács-Kiskun megyében,ahol szuka kutyát ivartalaníttathatnánk+1-2 napig ott lehetne,nem horror pénzért?problémás altatású lehet,ezért jól felszerelt klinika érdekelne. Dunaföldvárt kérdeztük,35 ezerért mûtenék,ez nagyon húzós egy kb.25 kilós kutyánál.

#534 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 17. - 18:54

OFF:valaki tud olyan klinikát Bács-Kiskun megyében,ahol szuka kutyát ivartalaníttathatnánk+1-2 napig ott lehetne,nem horror pénzért?problémás altatású lehet,ezért jól felszerelt klinika érdekelne.
Dunaföldvárt kérdeztük,35 ezerért mûtenék,ez nagyon húzós egy kb.25 kilós kutyánál.


Baja, Dr. Sulyok Péter ,árat nem tudok ,pedig ma voltam benn utoljára >_< precíz, a lovamhoz is õ jár.

#535 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 9:40

Ágimam, jobbulást Angyinak, majd azért beszámolhatnál az állapotáról, ha gondolod! :ang:

#536 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 13:12

OFF:valaki tud olyan klinikát Bács-Kiskun megyében,ahol szuka kutyát ivartalaníttathatnánk+1-2 napig ott lehetne,nem horror pénzért?problémás altatású lehet,ezért jól felszerelt klinika érdekelne.
Dunaföldvárt kérdeztük,35 ezerért mûtenék,ez nagyon húzós egy kb.25 kilós kutyánál.


Pedig ez nem rossz ár... Ha találsz olcsóbbat, szólj.

#537 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 13:49

Ágimam! Remélem Angyi mihamarabb felépül! :ang: :ang: Bocs, hogy belepofa, de zabot nem adatnék neki.. Mivel úgysem tud nagyon mozogni, elég lenne neki a széna. És késõbb is egy jó ideig. Így is pörögni fog a mozgáshiány miatt..

#538 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 18:25

Pedig ez nem rossz ár... Ha találsz olcsóbbat, szólj.



Mindenki azt mondta,hogy ez nagyon drága.Szerintem is.

#539 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 20:30

( Ha gépi altatás, mûtét alatt/után infúzió és 1-2 nap kórházi megfigyelés is tartozik hozzá, akkor kimondottan olcsó. )

#540 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 22:13

Gépi altatás igen,többit nem tudom.Ez a kutya több mint valószínû,hogy epilepsziás(több orvos szerint legalábbis),lehet biztonságosan altatni egyáltalán?Nem az adott klinika orvosai adták a diagnózist,Õk még nem látták a kutyát). A kórházi tartózkodás napi 1500 ft plusz.Infúziót nem tudom. Nem lesz több ideig bent,mint egy nap.Párom a gazdája,ha Õ nincs jelen,a kutya enni sem hajlandó,és depressziós szinte,annyira kötõdnek egymáshoz.

#541 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 22:24

( Ha gépi altatás, mûtét alatt/után infúzió és 1-2 nap kórházi megfigyelés is tartozik hozzá, akkor kimondottan olcsó. )




Még egy kérdés:biztonságos a gépi altatás?Nagyon féltem Kormit.Sokat szenvedett már,mielõtt hozzánk került,végre boldog,nem szeretnénk elveszíteni Õt.

#542 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 8:43

Biztos megéri a rizikót az ivartalanítás a ti esetetekben? Nem tudjátok "máshogy" megoldani a dolgot? Odafigyelés, különzárás tüzeléskor, kanûzõ spray,...................... ?

#543 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 14:22

A késõbbi problémáktól,betegségektõl félünk inkább,pl.méhgyulladás,daganatok. Egyébként ez a kutya többször volt császározva,agyon lett elletve,ilyen kutyáknál állítólag nagyobb a betegségek kockázata.

#544 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 20:41

Léteznek külön rizikóbetegeknek kidolgozott altatási protokollok; azok biztonságosak :)

#545 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 20:55

Köszönöm,kicsit megnyugtattál.Párom súlyos beteg,nagyon kötõdik Korminkhoz(és persze viszont)miatta is fontos,hogy minden rendben menjen.A betegsége miatt nem tudná feldolgozni,ha elveszítené a kutyáját. Egyébként mûtét után érdemes bent hagyni a kórházban?

#546 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 21:24

Ébredés után szerintem, ha nem voltak komplikációk, akkor legfeljebb akkor, ha ti jobban pánikolnátok miatta, mint õ amiatt hogy nem vagytok ott vele. Persze a sebvédelmet és a megfelelõ higiéniás viszonyokat biztosítani kell otthon is.

#547 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 23:34

Ha a párom nincs a közelében,enni-inni se hajlandó. Igazából azért gondoltuk,hogy egy-két napig bent hagynánk,mert autónk nincs,az itteni állatorvos meg nemigen hajlandó kutyát megnézni,kezelni,ha esetleg baj van.A klinikára nem tudnánk visszajutni mondjuk éjjel.

#548 Delta

Delta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 27. - 13:43

Ma került be a Klinikára kólikával Fenomén nevû sötétpej herélt. Ha valaki tud valami infot róla légyszi írjon!

#549 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 29. - 9:52

Tegnap került be egy Dorka nevû, sárga kisbéri kanca, ha valamit tud valaki felõle, kérem írjon! :(

#550 Gabi75

Gabi75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 11:02

Nem gondoltam, hogy valaha ide írok. Kólikás istáló 10-s box Hadfi Marcipán . Lábproblémája van de mivel ménesi csikó és az ortopédián nem volt ló a kólikás istálóba került. Csak óvatosan a simivel és a varakással itton házörzéssel is foglakozott. :)

#551 Gabi75

Gabi75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 13. - 17:36

Ma túl estünk a mûtéten ha minden rendben van akkor holnap jöhet haza :)

#552 Spyro

Spyro

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 15. - 16:25

Sziasztok!

Ez nem egy népszerű topic, és népszerű helyszín manapság...

Az én lovacskám május vége óta van bent a Klinikán. A korábbi karantén helyzet miatt a környékbeli lovasok kérésére maradunk egész nyáron. Hogy kihasználjuk az alkalmat, mindjárt 2 műtétet is bevállaltunk, a másodikra egy hete került sor. Egy olyan porcpótló műtétet csináltak a térdében, amit ekkora felületen lónál még soha, sehol nem végeztek. Az eredmény, ha sikeres lesz a műtét, kb. csak 6 hónap múlva várható. Sajnos neki nem volt más esélye a fájdalommentes életre, és egyáltalán az életre, ha nem próbálják meg ezt a beavatkozást :sad:

De nagyon büszke vagyok rá, mert bár a műtét után nagyon komoly fájdalmai voltak, amitől még kólikázott is, mostanra már ácsorog és szépen eszeget. Még nincs túl a veszélyen, de nagyon bízom benne. Ő egy erős ló, hiszem, hogy megcsinálja, és visszakapja a régi életét :rockon:


  • telivér kedvelte

#553 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 16. - 7:08

Azért a gazdinak is kijár az elismerés. HOgy egyáltalán belevágtatok, és hogy mellette vagy. Nem könnyű.

Drukkolunk nektek, hogy jó vége legyen!


  • melodia91 kedvelte

#554 Spyro

Spyro

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 17. - 17:06

Köszönjük, és tényleg remélem, hogy jól fogunk kijönni ebből a helyzetből. Sok támogatást kapunk az orvosoktól is (kórházon kívül és belül). Kármen igazán megérdemelné. Nekünk ez nagy anyagi áldozattal, a lónak pedig rengeteg fájdalommal jár. Tavaly már elvesztettük A Lovunkat, a másikat nem szeretnénk.
Ori, épp a Te küzdelmedből merítem az erőt. Nem sok embert láttam, aki ennyi mindent megtett a lováért!
  • Panka21 kedvelte

#555 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 19. - 15:33

Spyro, örülök neki, hogy valaki épült belőle, így nem tűnik olyan értelmetlennek az egész. :ang:  Nem nagyon volt más választásom Z hozzám tartozik, a részem.

Majd írj néha, hogy haladtok!


  • Panka21 kedvelte

#556 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 28. - 21:19

Sziasztok! Akkor itt is. Ha valaki Üllőn jár és van pár perce nézzen ráa 21-es boxban lévő Fergeteg és Nózi lovakra,és ha belefér egy kicsit a füre a világosra vezesse   ki őket. Sajnos sokáig lesznek Üllőn és én nagyon messze dolgozom. Nagyon szépen köszönöm



#557 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 16:15

Annamari, ezt az óhajodat közöld a személyzettel is, mert nem örülnek neki, ha idegenek vezetik ki a lovat. legalábbis a mi esetünkben így volt, aztán Zoli kimagyarázta, hogy ő az előző tulaj, meg Zengő anyjának a tulaja, és kérésemre vitte ki, ettől megenyhültek.

Veled izgulok, tudom, milyen ott hagyni...


Edited by ori, 2016 május 1. - 16:15.

  • fafaragó kedvelte

#558 Annamari

Annamari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 2. - 15:32

Köszönöm. Amúgy logikus. A héten lesz a műtét, ha megyek erre is rákérdezek.