Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lábproblémák


  • Please log in to reply
1886 válasz a témához

#1 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 15. - 11:33

Sziasztok,én most vagyok itt fennt elõször,nem nagyon tudom,hogy mi hogy megy.de gondoltam megpróbálom leírni a gondomat.ezen sajna azt hiszem senki nem tud segíteni,de jó megosztani lovasokkal.van 1 4.5 éves holsteini kancám,akit nyersen vettünk,fogadtunk egy edzõt a belovaglásához,hogy a lehetõ legtöbbet lehessen belõle kihozni.minden túl rendben ment a ló gyorsan tanult,gyönyörû szabályos mozgás,(elfogulatlanul mondom).most nyártól akartam vinni ugró versenyre,ami jól ment volna neki,ha kb.1,5 hónappal ezelõtt ki nem derül,hogyelszakadt 3 inszalaga.1 régi sérülés,és2 új.az edzõ kb.2,5-3hónapja nem lovagolta a lovat.én lovagoltam és egy másik edzõ oktatott kettõnket.nem ugrottunk sokat,és nagyot,de mégis.mitõl,miért.a versenyének lõttek.életem egyik legnagyobb reménységû lovának a karriere azelõtt végetért mielõtt elkezdõdhetett volna.már javul a lába,hisz a legjobb krémeket kapja,és persze sok szeretetet.végülis arra gondolok,hogy hobby lóként,tenyész kancaként boldogan élhet tovább.köszi ha elolvastad! [ Július 23, 2003, 13:35: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 18. - 18:11

Helló Caldor, üdv a Fórumon!Én is hasonló problémákkal küzdök éppen a lovammal, csak nekem 13 éves kancám van. Hobbilónak használom, és sok türelemmel meg szeretettel próbálom gyógyítani...Milyen krémeket kap a lovad?Ha van kedved, [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000829"]itt[/url] bemutatkozhatsz nekünk.

#3 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 19. - 12:43

Caldor!Sajnálom szegény lovadat és téged is.Sajnos történnek balesetek, az ilyent nem lehet kiszámítani.Ha már ínszalag problémáról van szó had kérdezzek valamit.Pár évvel ezelőtt az egyik kancánk 2 hetet ráhúzott a vemhességére, tehát két héttel később ellett mint kellett volna.A csikó megérkezett, és látszólag semmi baja nem volt, ám mikor órák múlva sem állt fel meg kellett nézni.A probléma az volt, hogy az első lábait nem tudta kinyújtani,kiegyenesíteni, úgyanis a szűkös anyaméhben az ínszalagjai összehúzódtak.5-ből 4 állatorvos azt mondta,hogy el kell altatni, de mi az 5.-re hallgatunk és gondozni kezdtük a kis jövevényt.30 percenként fel kellett emelni és az annyához tenni, hogy szopni tudjon.Éjjel is.Szörnyen sokat kellet vele dolgozni.A lábai gipszben voltak...Na szóval a kiscsikó felépült, és bár nem a legszebb az istálóban, azért jó pacc!De ezzel még nincs vége...Nemrég betöltötte 3.életévét és el kellett kezdeni belovagolni.Nagyon szelíd,nem is volt vele semmi probléma csak félünk, hogy a sérült lábai nem nagyon bírják a futást és a terhelést. Ha már fáradtabb akkor gyakran megbotlik. :( Hogy lehetne ezen a problémán segíteni?Van megoldás? :confused: üdv:LB

#4 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 19. - 17:44

SZIA ANIKÓ,A LOVAM LÁBÁRA LEG-TENDET,5 FÉLE HŰSÍTŐ ZSELÉT,MEG VAN VALAMI RUHADT DRÁGA KRÉM AMINEK SAJNA FEJBŐL NEMTOM A NEVÉT,DE MEGNÉZEM HA GONDOLOD!PERSZE EZEK MELLETT MOSOM.MÁST NEM NAGYON TEHETEK!JA,MOST ULTRAHANGOZTA AZ ÁLLATORVOS,ÉS AZT MONDTA,HOGY MINIMUM MÉG 1 HÓNAP BOX.AZT NEM ÉRTEM,HOGY HOGYAN BÍRJA ILYEN HIGADTAN?KÍVÁNOM A PACIDNAK A MIELÖBBI GYÓGYULÁST.

#5 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 19. - 17:48

SZIA LÓBARÁT,ÖRÖMMEL OLVASTAM A HOZZÁSZÓLÁSODAT,MERT JÓ VOLT TAPASZTALNOM,HOGY VANNAK MÉG ILYEN EMBEREK,AKIK SZIVÉN VISELIK A LOVUK SORSÁT.SAJNA NEM NAGYON TUDOK MIT MONDANI,MÁRMINT MEGOLDÁS,DE TALÁN EGY ULTRAHANG NEM ÁRTANA,HOGY MEGTUDJÁTOK,MILYEN ÁLLAPOTBAN VANNAK A LÁBAI.ÉN A HELYEDBE,LOVAGLÁS UTÁN MASSZÍROZNÁM HŰSÍTŐ ZSELÉVEL.HA ESZEMBE JUT MÉG VMI,MEGÍROM.

#6 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 19. - 21:53

Köszi Caldor!Megfogadom a tanácsod!Szegény szerencsétlenül járt pacikának ez a legkevesebb amivel segíthetek... Posted Image

#7 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 8:10

Szia Lóbarát,utánajártam még 1 kicsit a dolgoknak,és hallottam egy úgynevezett mágnescsizmáról.nem biztos,hogy ez a rendes neve,de ez mind1.A lényege,hogykinézetre olyan mint egy rendes munka,vagy álló fásli,de benne olyan vékony szálak futnak,amik pici elektromos jeleket adnak,és ezzel erõsítik a ló lábát.talán ez is közelebb vihet a megoldáshoz.

#8 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 8:52

Üdv minden LOVASNAK!Szerintem el kellene kezdeni komolyabban foglalkozni az"alternativ"gyógymódok lovakon történő alkalmazásáról.Nekünk most sajnos nincs lovunk Posted Image ,így csak az egyébb állataimon,meg persze embereken tudom gyakorolni,de a gyógyulási folyamatok felgyorsítására és egyenletesebbé tételére többszörösen bizonyítottan nagyon jó.Ez nem az orvostudományt óhajtja háttérbe szorítani,hanem avval párhuzamosan,valamint annak esetleges hiányosságait kiegészítve használható.Saját tapasztalataim alapján izületi,keringési,asztmatikus-allergiás problémákra is nagyon jó,tehát kedvenceink legtöbb baján segíthetünk személyesen is nap mint nap.A technikák elsajátítása sem ördöngősség,bárki képes lehet rá.Legfeljebb egy kis szemlélet-változásra van hozzá szükség,valamint egy kis nyitásra a természet-természetesség felé.Egy igazi lovát szerető embernél pedig ez nem okozhat gondot Posted Image

#9 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 11:58

Pszihopata,amit leírtál az nagyon érdekelt.ha esetleg errõl többet is megtudhatnék az nagyon jó lenne.én hiszek a természetes gyógymódokban,esetleg emberek különleges képességeiben.elõre is köszi!

#10 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 12:09

Mágnes takaró ill. csizma lehet segítség, de méreg drága.Ha jól tudom 700.E körül mozog a teljes felszerelés és leginkább izületi problémáknál látványos a javulás.A hűtőzselé is jó, bár a hideg vízes hűtés hellyel-közzel kiválthatja.Burofix- esetleg.Gondolom az egy hónapos boxban tartás mellett azért kijön az istállóból?Sétáltatás- ha nem tiltott- segít levinni a duzzanatot, vizesedést.Éjszakai fásli lazán, krémek, türelem!Sok szerencsét! Posted Image

#11 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 12:57

caldor!Az ínszakadás nem feltétlenül a túlzott erőltetéstől van inkább rossz mozdulat (mély sárból kihúzza a lábát, megcsúszk, stb.) Az ínszalag ugyanis olyan erős, hogy a kísérlet szerint egy kampóra felakasztva egyik végét másik végét súllyal meghúzba (nem tudom pontosan, hogy mennyi) de sok tonna (kb. tehrautó) súlyú terhelést kibír.Az ínszalg kezelésének a nyitja, hogy sokat kell pihentetni és kímélni becsülettel. Az egy hónap boxfogság sajnos itt tényleg segít és csak utána érdemes elkezdeni még kézen sétáltatni is. Sétánál, ha nem félsz tőle, sokkal jobb lehet akár, ha a hátán ülsz, hogy ne ugráljon a kezedben, mert ez igen rossz a gyógyulásnak.Kevesebbet mondanak, de sajnos a valóság az,hogy fél évig kell pihentetni. Ez alatt a boxfogság utáni hoszzú sétákat, később kis ügetést mégkésőbb, az utolsó hónapban kicsi vágtát értek, de semmiképpen sem valódi terhelést. És mindent csak fokozatosan, napról napra. Ennek hiányában s ajnos az inas lovak legtöbbször néhány hónap alatt visszasántulnak.Nekem Bucsi László a Gödöllői Egyetemen adott még egy jó tanácsot, egy kenőcsöt. Nem a legdrágább, de az egyik leghatékonyabb és nem csillagászati módon drága: Venoruton (2 egység), Phenilbutason (2 egység) és Hydrocortyson (1 egység) kenőcsöt kell összekeverni. Ebből lesz az úgynevezett sárga kenőcs. Gyorsítja a gyógyulást és segít elkerülni az utána megmaradó kemény duzzanatot, ami a kelleténél merevebbé teszi az ínszalagot. Naponta kell vele kenni, majd lemosni hideg vízzel és ha megszáradt a lába újra kenni. Az megint rajta maradhat egy napig. Nem kell ráfáslizni, meg semmi. Azt hiszem egyetlen összetevője vényköteles összesen. Először rákenve néhány napig duzzad a láb, mert a megkeményedett részt felpuhítja, majd szépen elkezd visszahúzódni a duzzanat teljesen.A magam részéről ennyit tapasztaltam az ínról és nekem (pontosabban a lónak) ez segített.

#12 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 13:21

Ami elszakadt vagy eltört, annál az alternatív terápiák sem tudnak csettintésre változást produkálni, :( fájdalmat persze lehet csillapítani, illetve ha a gyógyulási folyamat a normálistól jóval lassabban történik, talán lehet gyorsítani. Lehet még milliós műszereket megalázó módon diagnosztizálni is, de nincs mese, a sejtépítéshez idő kell. Egy gyulladás, allergia stb. teljesen más kategória.Az viszont, hogy milyen körülményeket biztosítasz a gyógyulási periódus alatt, már megint nem mindegy. Ha szerencsétlen pára, például hónapokat tölt egy vízér felett, sohasem lesz tökéletes.

#13 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 17:19

Üdv Karesz!A vízér valóban szörnyű hatással lehet emberre-állatra egyaránt(kivéve a macskát),fontos lenne erre is odafigyelni.Izületi problémák és alternativ gyógymódok?Volt egy régi sport-sérülésem:kifordult a térdem.Utána minden rossz mozdulatra megrándult,nagyon sok bajom volt vele,mert a sportról,mozgásról nem voltam hajlandó lemondani.Lumbágós becsípődés volt rendszeresen a derekamban,szenvedtem vele,mint muslinca a viharban.Mindkettőt az energia rakta rendbe.Egy idősebb hölgy ismerősőmnek két gerinc-sérve volt,az orvosok nem merték műteni,kilátásban volt a kerekes szék.Mostanra magas szintű energiás,és telente sielni jár. Posted Image A kutyámat elütötte az autó,szerencsére törés nélkül úszta meg,de tokától-bokáig tele volt zúzódással.Sokat tudtam segíteni neki a gyógyulásban.Törést is lehet vele kezelni,a javulás folyamata gyorsul és jelentősen csökken a szövődmények lehetősége.Csodákat nem itt kell keresni,ez teljesen természetes,ha valaki megismeri,hamar rájön.

#14 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 19:27

Az alternatív gyógymódoknak is lehet teret engedni, sőt! De vugyázni kell arra, hogy hol, hogyan, kinek a segítségével fog neki valaki. Ismerősöm egy ilyen "mágus" úgy kikezelte az asztmájából például, hogy az addig viszonylag stabil állapot helyett a kórházban kötött ki. És nem egy ilyen felelőtlen esetről hallani. Sajnos az ilyen áltudással rendelkező emberek viszont lejáratják azokat is, akik tényleg tudnak segíteni. Szóval érdemes olyanhoz fordulni, aki már csúnya kifejezéssel élve cvalakinek bevált és nem mindenféle hirdetés után menni.

#15 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 21. - 23:27

Caldor!Ez egy teljesen természetes emberi képesség,ami eltunyult,de felébreszthető bárkiben.Evvel nem lehet "kuruzsolni",az etikai kódexében szerepel,hogy nem lehet a"kezelésért"pénzt kérni.Ez nem erről szól,hanem arról,hogy akiben van hozzá elég affinitás mások felé,annak ez egy"mindig kéznél lévő",hatékony lehetőség.Én már több mint tíz éve foglalkozom ilyesmivel,több rendszert próbáltam,eddig mind közül ez bizonyult a leg tisztességesebbnek,hatékonyabbnak.Sokszor én is megepődök egy-két eredményen.

#16 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 8:06

Üdv Haflingi! Posted Image Teljesen igazad van!Sajnos nagyon sokszor beskatulyáznak minket egy-két kókler miatt,főleg,mivel ők igyekeznek minnél nagyobb közismertégre szert tenni és sikerül is nekik pl:bizonyos Gyorscsók János :D ,akiről szinte az egész energiás világot meg és elitélik,pedig a mentalitása miatt valójában nem is tartozik közénk :mad: .Nem tudok kimondottan a lovakon végzett ilyen jellegű gyakorlatról,de nagy szükség lenne rá,főleg ahogy olvasom a különböző betegség-kín topicokat.

#17 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 9:06

Üdvöz légy Caldor!Én már egy másik topic-ban írtam a saját sarlatánságaimat a gebémnek soha,semmi nyavajája nem volt.Soha nem volt fásli a lábán.De ezt részleteiben a sarlatán topic-ban.A valódi tehetséggel rendelkezők,(mert szerintem minden tehetség kérdése.Vagy erre rendeltettél,vagy nem.Ezért vannak kóklerek,akik égetik a rá termetteket.)nem reklámozzák magukat.Ha szükséges,önzetlenül segítenek.Mert van annyi szellemi inteligenciájuk.Én erre tettem az életem talán nem futok ki a pálya kereséssel és a tanulással az időböl.Amúgy pszicho tényleg jól kezel.Mert mi energiások,nem gyogyitunk,csak kezeléseinkkek támogatjuk a folyamatot.Ez is egy alapelv.Gyógyulást és vietnámi balzsamot kívánok nektek.(Olcsó és tuti.)Mert az ő baja,a tiéd is. a te sikered,az övé is. Csutihubi.

#18 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 12:00

Pszihopata,Szerintem, Gyúrcsóknak csak annyi a bűne, hogy feleslegesen háborúzott a médiával és olyan emberekkel, akikkel nem kellett volna. Erre semmi szükség. Aki nem tudja elfogadni ezt a fajta látásmódot, azt nem szabad meggyőzi, egyszerűen káros és felesleges. Írhatnám azt is, hogy minek a disznók elé gyöngyöt szórni. Amit viszont Gyúrcsók tud, azt hidd el, hogy jól tudja.Az energiakezelés nem rossz dolog, viszont nem biztos, hogy olcsóbb, mint egy hagyományos kezelés és nem biztos, hogy mindenre jó. Hiába no, az átlag polgár ezt a beavatkozást esetleg akkor fogja választani, amikor, az orvosok már széttárták a karjukat. Persze ha valaki veszi a fáradságot és megtanulja saját maga, tudatosan adni az energiát, akkor már megéri. ;) [ Július 22, 2003, 12:03: Az üzenetet átszerkesztette: Karesz ]

#19 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 12:42

Haflingi!Köszi a tanácsodat,holnap jön az állatorvosunk,és megbeszélem vele ezt a krémet amit ajánlottál.Remélem beválik!Tudom,hogy sokat kell pihennie,de nem akarom elhinni,hogy ez a legjobb módszer,hogy most áll x hónapot,és utána meg úgy kell vele szenvedni a sétáltatással,hogy nehogy újra baja essen.üdv:Caldor

#20 Pimasz

Pimasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 22:36

Szisztok! Hát, Caldor,hosszú sétáknak fogsz még elébe nézni. Nekem tavaly tavasz közepén elkezdett a lovam min2 eleje szűrődni. Mikor viszonylag lement neki a duzzanat, kitettük legelőre, mert észrevételeink szerint a mozgatásra lemegy. Nyár közepéig bírtam Flört nélkül, utána behoztam, hogy lassan elkezdek vele lovagolgatni. 2 hét múlva jött a hideg zuhany: kídőlt mind2 ina. Sőt, még a jobb lába könyékig begyulladt. A doki azt mondta, ilyet nagyon komoly és felelőtlen ugróedzés utáni napon látott. Még szerencse, hogy engem nagyon jól ismert, és elhitte: a legmegterhelőbb munka, amit csinált, az az ügetésre állított járóiskola volt. Na, 2 hónap boxpihenőn volt a ló. Semmi séta, csak napi 3X kezelés. Még szerencse, hogy augusztus volt, és kiengedtek napi 3x lovardába. Az én dokim leginkább a homeopátiás szerekben hitt, Árnika krémmel és Traumeel krémmel kentem a lábát és hűtöttem, amennyire tudtam. A türelem +hozta a gyümölcsét: 4 hónap, kézen történő séta következett, természetesen fáslival. Ne aggódj, engem is tukmáltak, hogy adjam el, el is akarták cserélni, merthogy csak tenyészkancának lesz jó. De én kitartottam mellette, és hiszem, hogy Te is ki fogsz állni a Te lovad mellett. Tényleg, mi is a neve a lovacskádnak? Szóval márciusig bírtam, utána kihívtam egy másik orvost, aki hosszas vizsgálódás után +állapította, mincs az inának semmi baja, hanem Flört elejében bőr alatti kötőszövet gyulladása lépett fel, vagy a ló szívbeteg. Az a súly, amit leszedtek a szívemről, egy másik súllyal lett gazdagabb: a lovamnak Av-Blokkja van, vagyis nem ritmusos a szív összehúzódása. Nem kellett 2 hét, és már Üllőn vártuk az EKG-t végző doktornőt. Természetesen a ló szívének semmi baja, makk egészséges. Úgy voltunk vele, hogy akárhogy is, de +érte az utazás, most nyugodt szívvel dolgozhatok vele. Szóval Flörtöt most készítem fel a jövő évi AO előkezdő ló kategóriába, militaryra. Szóval fel a fejjel, és mindent bele, csak türelemmel, és minden jóra fordul! Ja, egyébként abban az időszakban jött rá Flört, hogy én nem kihasználom, nem csak felülök a hátára, és lovagolom, hanem amikor igazán szüksége van sagítségre, én akkoris ott vagyok.

#21 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 23. - 8:52

Szia Pimasz!Nem akarok beleszólni, de ha ilyen sérülése volt biztos vagy benne, hogy militaryban kell vele indulnod? Nem lenne jobb neki hobby lóként leélni az életét? Militaryban egészséges lovak is hamar elhasználódnak.

#22 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 23. - 10:57

Nem tudom, hogy a ti esetekben melyikről van szó, de nekem az a véleményem, hogy az ínsérülések min 80%-a nem tekinthető előzmény nélküli "véletlen baleset"-nek. A csikókori nem megfelelő tartástól kezdve a túleröltetésig, az átgondolatlan használattig nagyon sok oka lehet az ilyen sérüléseknek. Persze: ilyenkor már ez nem segít, de ez a fél év amit mindenképpen pihennie kell a sérültnek, elég idő arra, hogy az ember elgondolkodjon azon, hogy magán a napi 1 óra lovagláson kívül mi befolyásolja még a lova testi-lelki egészségét.

#23 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 23. - 12:20

Szia Pimasz!figyelemmel olvastam a hozzászólásod,a lovamat Leilának hívják.Természetes,hogy nem adom fel,és persze el sem,mert számomra õ az egyik legfontosabb dolog a világon.Versenyezni semmi képp nem fogok vele,mert csak nagyobb baja adódhatna.Az a legnagyobb baj,hogy a napi elõírt pár perces séta sem mindíg sikerül túl jól,mert hát szegénykém egy kicsit tele van,ami persze érthetõ.kicsit kédkedve fogadtam,hogy Flörtöt viszed military versenyre,de abból amit leírtál,látom rendes vagy,sõt mindent megteszel azért,hogy segíthess Flörtnek,éppen ezért nem gondolnám,hogy olyat tennél vele ami árthat.SOK SIKERT!

#24 Pimasz

Pimasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 24. - 22:49

Hi! Nekem Flört nagyon fontos. Az előkezdő ló kategóriában kipróbálom, hogy bírja a megterhelést, és ha nem, hát nem. Most csak annyi látszik a ló lábán, hogy amikor a boxban áll, be vannak szűrődve a lábai, de amit kijön onnan, rendkívül hamar eloszlik a vizenyő. Egyszóval: a hosszas kihagyás és kínlódásból csak egy szépséghiba maradt. Nam fáj neki, minden nap figyelem, milyenek. Már elkezdtem a felkészülést a jövő nyárra, eddig probléma egy szál se. Remélem, mindenki ilyen szerencsésen + tudja úszni! Sok sikert Caldor és Leila! Ja, én Flörtöt a 2 hónap teljes boxpihenő után csak kb. 4 naponta vihettem ki. Ez tartott 4 hétig, utána minden nap egy kicsi idővel többet. Így fejlesztettük fel 1 hónap alatt 1 órára. De a sétát szigorúan fáslival kellet. Szerintem jobb, ha Te is fásival és kantárral sétálsz Leilával.

#25 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 12:05

Szia Pimasz!Tudom,hogy nagyon fontos neked Flört,ezért is írtam azt amit írtam!Biztos,hogy hosszú lesz Leila FELÉPÜLÉSE,De nem baj,én megvárom,és segítek neki.Más:írok egy másik témát is azt hiszem takony-kór néven,ha van kedved nézd majd meg,és esetleg szólj a témához.

#26 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 12:40

A láb problémákhoz szeretném szemléltetô ábraként bemutatni a lovam lábáról készült ultrahangos felvéltelt.Ha valakit érdekel. [url="http://"http://web.interware.hu/anikobuj/ultrahang.jpg"]Itt van.[/url]

#27 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 12:46

Hát a képen nem igazán tudom, mit kéne látni. :D Én meg belinkelném a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=000858"]Vajákos emberek és a lovak[/url] című topicot, ugyanis ott is hasonló témákról van szó. (Ha valaki még nem találkozott volna vele, de érdekli.)

#28 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 12:52

Anikó!Én sem látom igazán,de nagyon durva amit olvastam rajta:köszi hogy feltetted.olvastad már a takony kóros topicomat?ha van hozzászólni valód.és ha érdekel vkit a miért? topicba leírtam a lovas életem.pusszantás

#29 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 12:57

Piaffe!Én is észrevettem, hogy két hasonló topic fut egymás mellett... nem baj.Caldor, elolvastam a Miértedet. Posted Image Na én sem láttam ám az ultrahangon semmit!Kurucz doktor próbálta elmagyarázni, ezt-azt fel is fogtam akkor belôle, de ez mostanra már erôsen megkopott....A lényeg: a bal oldalon egy keresztmetszetet látunk az ínról, ahol a szakadás van.A jobb oldalon pedig egy hosszanti irányú felvétel látható.Majd az okosabbak magyaráznak.

#30 caldor

caldor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 13:12

Anikó!Köszi hogy elolvastad,meghogy megpróbáltad elmagyarázni,kinyomtattam,majd megkérem az állatorvosunkat,hogy magyarázza el.

#31 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 4. - 22:06

Sziasztok!Bár ez a topic eddig fõleg inszalag szakadásról és egyebekrõl szólt, nekem más peoblémám adódott, amiben tanácsokat várok.Röviden: Sellõnek tavasszal patarohadása(pataírha gyulladása - eredetileg ezt írtam, de ez marhaság!) volt, akkor úgy tûnt sikerült kikezelni. Most ismét elõjött sajnos. Dokival gyorsan megvizsgáltattam, azt javasolta, nyissuk meg kicsit azt a részt, alkohollal tisztítsuk ki és kezdjünk megint egy SBC kezelést.Az aggodalmam, amire nem igazán kaptam választ, hogy ez inkább felületi kezlésnek tûnik és nem tudom mikor jöhet ismét elõ.(ha sikerül kikezelni)Kérdés: tippeket várok, hol tudok ennek a betegségnek jobban utána nézni, illetve alaptalan-e a gyanúm, vagy tényleg kellene vmi "mi okozza ezt a dolgot" vizsgálatot indítani.Sellõs (szomorú) Kriszta [ Agusztus 04, 2003, 23:35: Az üzenetet átszerkesztette: sellõ ]

#32 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 4. - 23:01

És akkor megint egy más probléma, de láb. A ló, akit gondozok az a tipikus orvosi ló. Sok baja van. A friss szalmától kólikázik, néha kiütése van, ami elmúlik mire doki látná, évek óta sántikál, de néha teljesen eltûnik, és kutya baja. Most éppen a sántikálós korszaka volt, de ma ültem rajta, és nem volt gond.A probléma most az, hogy a csánkjain kívül-belül pók van. A bal külsõ mintha összement volna egy cseppet (tényleg nem nagyon), és ez puha, de a jobboldali nagyobb lett és megkeményedett. Nem fáj neki, nem sántít. A lovardában késõn voltam, és már nem volt kint senki "okos", akitõl bármiféle tanácsot kérhettem volna. Teljes értékû ló soha nem lesz, nem fogok vele rotyókat menni, 30-50 cm-s X-eket ugrani, tudom. A szerencséje az, hogy a gazdája tartja, fizet havonta, de nincsenek ilyen jellegû elvárásai. Igazából tenyészkancának kéne lennie egy szép nagy legelõn, de nem adja el senkinek. Most is van csikója, õt megtartja, rajta majd lovagolni fogunk évek múlva. Addig is az anyjának szeretném a minél jobb állapotát megtartani, és zavar, hogy kemény lett az a pók a csánkján. Ez mitõl lehet? Ja, 2 hetet pihent a ló.

#33 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 16:53

Kriszta!Szakértõ éppenséggel nem vagyok, de patarohadással már találkoztam párszor. Az én tapasztalatom szerint 2 fõ dolog van amitõl ismételten elõjön a probléma 1 lónál. Az egyik amit elvileg egyszerûbb kezelni: az alom. Egyszerûen nem szabad, hogy trágyában álljon: ilyen idõben legjobb, ha kikaparod reggel a patáját, kivágod karámba, és ott szépen kiszárad a talpa(kezelni persze kell). A másik gond a pata alakja: ha a ló nyírja keskeny és mély, akkor a legkörültekintõbb tisztítás mellett is elõfordul ez a nyavalya. Ez lehet adottság, de sokszor a helytelen patkolás/körmölés következménye. Visszatérõ probléma esetén szvsz érdemes a gyógyulás után is folytatni a kúrát: hetente 2x szépen gyökérkefével kisikálni a talpát, megvárni míg megszárad, lebetadinozni esetleg kis sbc-t is rá...

#34 Mámor

Mámor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 12. - 21:01

Nekem is van ill volt 1kis gond a pacim lábával. Van egy boxa és elötte egy kisebb kifutó, ami ha esik az esõ felázik és a pacim nagy sarat dagaszt a lábával. Ebbe csuszhatott meg egyik naprol a másikra és rettenetesen bedagadt a lába, kb3hétig pihentettük, de járkált amennyi jolesett neki, nincs ajtó a boxán ezért bármikor kijöhetett.Az elsõ pár napban sokat feküdt és sntikálva járt, aztán a 3.hét végén már olyanokat rodeozott a kifutojában hogy majdnem szétrugta a helyét.Na ekkor hivták fel az állatorvost, aki azt mondta nézzük meg hogy sántit e ügetésben, ha igen lépésben sétáltassam napi30percet, ha nem egy karámba szabadon kergessem meg..3napig csak sétáltatta aztán elengedtem és kutya baj volt a lábának de még a duzzanat rajta volt.Miután visszatért a rohangáléásból a lába lejjebb apadt. 3hétig Phenilbutazonnal kentük, és 2mgos Phenilbutazon port kapott.Aztán kentük egy kenöcskeverékkel Veeruton, Phenilbutazon és Volteran összekeverve. Majd Burov kenöccsel.váltogattam Õket.Most már csak éjszakára fáslizzuk a lábát, de ugy néz ki tökéletesen helyrejött. A Leg tend kenõcs érdekelne, hogy kinek hogy vált be?

#35 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 31. - 15:15

Sziasztok!Egyszer azt mondta a kovács egy lóra, Tüzesre, hogy "merev az eleje". Amikor kérdeztem, hogy mit jelent, az elsõ lábaira mutogatott, de nem magyarázta meg a dolgot. Azóta sem tudom, hogy mit értett ez alatt. Szerintetek? Vagy csak én vagyok nagyon buta? Posted Image Bonny

#36 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 0:12

Sziasztok!Hajnimnak van egy kisebb lábproblémája. Remélem az ínsérüléstõl távol áll!Amikor legutóbb kilovagoltunk észre vettem egy fura kattogó hangot, amit a bal hátulja ad ki. Nagyon halk, eddig még nem vettem észre. Csak lépésben, síri csöndben hallom (valószínûleg a halksága miatt). Annyi volna a kérdésem, hogy mi ez és mitõl van? Esetleg valami komolyabb probléma elõjele, vagy csak a nem megfelelõen használt bérlovak átka? Idõsebb lónál már hallottam ilyet, de Hajni még csak 7 éves!A válaszokat elõre is köszönöm!

#37 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 16:34

Sekhmet! Én pontosan nem tudom, mi az oka, de nagyon sok (fõleg iskolalónál) hallottam ezt a kattogást.

#38 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 18:20

Nálunk is az egyik iskolalónál hallottam ezt a kattogó hangot, de csak egyszer hallottam amikor futószáraztam még nyáron, azóta nem. Õ mondjuk már 15 éves.
Orsi

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 21:44

Embereknél, ha kattog a térd, váll, vagy más, akkor az izület kattog. Azért, mert kikopott, nincs meg közte a megfelelõ mennyiségû zselés anyag, ami a súrlódást csökkenti az ott lévõ 2 csont között. Oka: Erõs megterhelés, edzés, kellõ bemelegítés nélkül, folyamatosan.Gondolom lovaknál sincs másképp..ott is az izület kattog, mert kikopott.Állatorvos nincs errefelé?? [ Április 02, 2004, 21:45: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#40 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 22:18

Állatorvos nincs. Aki csak lesz az, az meg sajnálni, nem érteni ehhez. (illetve elméletben annyit amit Ilus is írt, hogy ízületi zûr lehet; na de hogy kezelhetõ-e, súlyosbodhat-e sántaságig vagy ennyi marad hogy kattog, és más hasonlók, arról fogalmam sincs.)Szikrusnak (idén 12 éves ugróló) is szokott kattogni a hátulja lépésben (és csak lépésben). Egyszer megcsináltam h leszálltam és mentem a fara mellett, hátha meghallom, egyáltalán melyik ízülete kattog. Hát úgy, hogy nem ültem rajta, nem kattogott egyik ízülete se. Úgyhogy azóta se tudom még ezt se. Tanulni se tanultunk effélérõl (lóban legalábbis).Ha valaki többet tud, örülnék ha közkinccsé tenné!