Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi baja a lovamnak?


  • Please log in to reply
232 válasz a témához

#1 nessie

nessie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 10:30

sziasztok! a lovam kb fél óránként vagy gyakrabban áll meg pisilni, de nem tud. vagyis hát ilyen sárgás sûrû váladékot pisl, de alig pár cseppet. látom rajta, h erõlködik meg fáj neki. amúgy semmi egyéb baja nincs. szóval jókedvû, eszik mozog meg minden. de azért ez akkor sem normális. nem tudom, h közrejátszik-e, de 1 hónapja lett befedeztetve. légyszi segítsetek. válaszokat elõre is köszönöm!

#2 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:19

Nem sárlik az a ló inkább?Hogy látod, hogy erõlködik, és fáj?

#3 nessie

nessie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:25

Szerintem fel tudom ismerni a sárlást és ez nem az. Az erõlködést onnan h minden izmát befeszíti és szinte remeg az erõlködéstõl. A pittyét meg felfeszíti, de nem szagol vele, hanem próbálja jelezni, h fáj. (onnan tudom, mert ugyan ezt csinálta, amikor kólikázott is, meg ha bármije fáj ezt csinálja)

#4 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:29

A fedeztetés egy hónappal késöbb biztosan nem okoz ilyen tüneteket. Ha nem sárlik, akkor hívj állatorvost.

#5 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 11:37

Valami fertõzést nem szedhetett össze a fedeztetés során?

#6 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 12:06

Van olyan is, hogy húgy-kólika. Annak pont ilyen tünetei vannak. Oka lehet fertõzés, vagy hogy keveset iszik, meg nem tudom, biztos mások is. De gyorsan hívj dokit hozzá, mert ez biztosan nagy fájdalommal jár..

#7 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 12:57

én is erre tippelek, lehet kis gyulladás is már tõle. nálunk egy heréltnek volt, kapott rá gyulladáscsökkentõt, ellazítót, meg homeopátiás cuccot további egy hétig. de egyébként a természetes úton való fedeztetés során simán beszedhetett vmi fertõzést is...mindenképpen hívj dokit!

#8 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 17:18

Fertõsés lesz, sürgõsen hívj állatorvost, a ló képes elpusztúlni a húgykólika miatt, s ha véletlen megfogott akkor a csikó is felszívódik a fertõzés miatt!

#9 nessie

nessie

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 17:51

Köszönöm szépen a válaszokat. Szerencsére ma már minden rendben volt amikor vele voltam. De mindenképpen megnézetem az orvossal. Reméljük semmi komoly nem lesz.

#10 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 15. - 21:31

Sziasztok! Nem tudom, hogy mi történt Guliverrel. Egyszer csak azt láttam, hogy leszáguldozott a karámban az ajtóhoz, majd ott megállt. Mikor oda mentem hozzá, láttam, hogy a bal oldali nyaki ütõere behorpad, majd mintha egy kis adagnyi vér végig menne, aztán megint behorpad, szív ritmusra. Ilyet még sose láttam... redface.gif Aztán pedig, megnéztem, és vérzett a jobb orra. Nem nagyon de azért vérzett. Pár perc múlva jobban lett. Meg nem rúgták, mert figyeltem õket már fél órája, és nem is voltak éppen egymás mellett. Van valakinek valami ötlete?

#11 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 16. - 8:37

Igen, mondjuk egy állatorvos!!!!! ( Mielõtt az állat kimúllik szívelégtelenségben)

#12 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 16. - 9:53

Már a topic címére az a reakcióm, hogy hívjon állatorvost, bárki kérdezi is... persze lehet hasznos a tapasztalatcsere, de azért én nem bíznám a véletlenre és az internetes távdiagnosztikára a lovamat.

#13 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 16. - 9:55

Doki volt, és nem talált semmi extrát. Csak azért gondoltam megkérdezem itt is hátha valakinek már volt ilyen. Biztos ami biztos doki is más tapasztalatai is....

#14 MoonLight

MoonLight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 472 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 10. - 21:42

Mi okozhat a lónál nyaki nyirokcsomó duzzanatot? Kijött a pacin, nem tûnik vészesnek a dolog. Tudom állatorvos, de kíváncsi vagyok találkozott-e már valaki ilyennel és mik a tapasztalatok. Elõre is köszi!

#15 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 10. - 23:01

Mi okozhat a lónál nyaki nyirokcsomó duzzanatot? Kijött a pacin, nem tûnik vészesnek a dolog. Tudom állatorvos, de kíváncsi vagyok találkozott-e már valaki ilyennel és mik a tapasztalatok.
Elõre is köszi!

Mirigykór?

#16 Gabi75

Gabi75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 11. - 4:11

Nálam kb 2 vagy 3 hónapja nyálmirigy gyulladás volt, szegény csikó rágni is alig tudott. Valami vírusos fertõzést mondott a doki 2 szuri és sok sok simi 1 hét alatt rendbejött. :)

#17 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 11. - 7:44

Igen, nálunk is végigszaladt az állományon...

#18 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 11. - 15:18

A mostani hülye idõjárás miatt könnyebben megfáz(hat)nak.

#19 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 11. - 16:40

Ki gondolná hogy egy minisheti is megfázik, pedig de!

#20 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 20:02

Segítség, ki látott már ilyet: - "öreg", vagyis a rangidõs lovacskám (20 éves múlt márciusban) Sanya soha nem volt egy kitelt állatka, de most...szóval pár nap leforgása alatt összeaszott, de úgy, hogy az anatómiai tanszamár hozzá képest...minden csontja kilátszik...olyan a fara, hogy 4 csúcs van, ami 4 csont, közötte meg kráterek... - foga elvileg rendben, de jövõ héten újra megnézi a doki - eszik mint egy sáska (ezt szó szerint kell érteni, mert imádja a pocakját) - féreghajtva utoljára 1 hónapja - kedve jó...ugrál, jön-megy, kedveskedik... Szerintetek? ui: jövõ 7en a doki full kivizsgálja, de addig is hátha látott valaki már ilyet... ui2: én még ilyen sovány lovat soha nem láttam, pedig megfordultam már pár helyen, ahol érdekes sovány gebéket láttam

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#21 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 10. - 16:50

Maderonnál ugyanilyen tüneteket a titokzatos májbetegsége okozott. Viszont ha a mája beteg azt egy szimpla vérvizsgálat megmutatja.

#22 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 10. - 20:59

Maderonnál ugyanilyen tüneteket a titokzatos májbetegsége okozott. Viszont ha a mája beteg azt egy szimpla vérvizsgálat megmutatja.



Köszi, bár az sok jóval nem kecsegtet :(, de jövõ 7en úgyis jön a doktornéni...

ui: nekem erre az évre elegem van...elõször a kecsók, most Sanyi...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#23 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 12. - 14:43

azért bízzunk benne, hogy nem máj, mert a máj vagy magától gyógyul, vagy sehogy...

#24 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 13. - 19:44

azért bízzunk benne, hogy nem máj, mert a máj vagy magától gyógyul, vagy sehogy...



holnap vérvétel, aminek csütörtökön lesz eredménye...
amit eddig tudunk: vérszegénység, vese és lép megnagyobbodva...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#25 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 11:01

ui: nekem erre az évre elegem van...elõször a kecsók, most Sanyi...


Szia,
nagyon alaposan körül kellene nézned, mert lehet, hogy ez nem véletlen, hogy ilyen sûrûn hasonló betegségek lépnek föl.
Vegyszer, mûtrágya, méreg, mérgezõ növény, bármi. A gondolokodásba az állatorvost is vond be, hogy mi okozhat ilyen tüneteket, hátha van ötlete.
Esetleg érdemes lenne a vért és a takarmányokat is megvizsgáltatni egy közeli egyetemen, hátha találnak valamit.

#26 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 11:20

Nekem is a májbetegség ugrott be elsõre, volt egy ló ami csont-bõrre fogyott, aztán már nem lehetett megmenteni sem sajnos....

#27 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 16:48

Sziasztok Délellöt a lovam kétszer vizelt(amit láttam) s most kint voltunk terepen még ötször 1,5 óra alatt, mibaja lészen neki?

#28 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 19:43

Sziasztok

Délellöt a lovam kétszer vizelt(amit láttam) s most kint voltunk terepen még ötször 1,5 óra alatt, mibaja lészen neki?


Hólyaggyulladás??, ha amúgy az állapota, kedve jó, csak látod, h sokszor pisil, pisilni készül. Színe más-e, mint szokott lenni?
Vigyázni kell vele, mert húgykólika is kialakulhat. De húgyköve is lehet.
Reméljük semmi komolyabb :)

#29 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 21:44

Szia,
nagyon alaposan körül kellene nézned, mert lehet, hogy ez nem véletlen, hogy ilyen sûrûn hasonló betegségek lépnek föl.
Vegyszer, mûtrágya, méreg, mérgezõ növény, bármi. A gondolokodásba az állatorvost is vond be, hogy mi okozhat ilyen tüneteket, hátha van ötlete.
Esetleg érdemes lenne a vért és a takarmányokat is megvizsgáltatni egy közeli egyetemen, hátha találnak valamit.



Szerencsére nincs összefüggés...
- kecsóknál valszeg kukoricába keveredett datura strammonium magok voltak...utólag derült ki, hogy a tünetek stimmelnek...szerencsére én az elsõ elhullás után elégettem az akkoriban vett kukoricát
- lóka tök más miatt beteg, a rajta kívüli 7,5 patástárs vígan él és pufi...Sanyi sajna nem fiatal, és kapott fiatalon az élettõl...hát ha minden igaz ez az ára, de pénteken meglesz a véreredmény

A nincs szerencsémbe benn van az is, hogy nem készült el a lovak új helye, költözés elmarad...a svájci frank miatt el kell adnunk a lakásunk...az egyik kocsik totál felújításra szorul, félek benne ülni, de arra nincs pénz, szal. így nem az én évem...kicsit összejött (tudom másoknak is)...kigyulladt a mosógépem, kilukadt a mosogatógépem (természetesen a víz a motorra folyt), feladta a telefonom, kezdi az uramé is feladni:)
De élni jó!!! És ha most szar, majd jó lesz!!! ...és ami a legfontosabb a 14 hónapos kisfiam!!!
(de azért fája szív a patás, és csülkös, és tappancsos és karmos és egyéb barátaimért)

ui: bocsi, nem tudom hogy ez honnan jött ki belõlem...de kikivánkozott...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#30 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 14:09

Hólyaggyulladás??, ha amúgy az állapota, kedve jó, csak látod, h sokszor pisil, pisilni készül. Színe más-e, mint szokott lenni?
Vigyázni kell vele, mert húgykólika is kialakulhat. De húgyköve is lehet.
Reméljük semmi komolyabb :)


köszi

#31 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 15. - 16:00

"[De élni jó!!! És ha most szar, majd jó lesz!!! ...és ami a legfontosabb a 14 hónapos kisfiam!!! (de azért fája szív a patás, és csülkös, és tappancsos és karmos és egyéb barátaimért)" Hát ez a lényeg, na meg az hogy ki kell tartani.Sok erõt kívánok hozzá! Sokunknak szaporodtak meg a gondjai, de reméljük ennél jobb is lehet még.

#32 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 16. - 7:00

Szerencsére nincs összefüggés...
- kecsóknál valszeg kukoricába keveredett datura strammonium magok voltak...utólag derült ki, hogy a tünetek stimmelnek...szerencsére én az elsõ elhullás után elégettem az akkoriban vett kukoricát
- lóka tök más miatt beteg, a rajta kívüli 7,5 patástárs vígan él és pufi...Sanyi sajna nem fiatal, és kapott fiatalon az élettõl...hát ha minden igaz ez az ára, de pénteken meglesz a véreredmény

A nincs szerencsémbe benn van az is, hogy nem készült el a lovak új helye, költözés elmarad...a svájci frank miatt el kell adnunk a lakásunk...az egyik kocsik totál felújításra szorul, félek benne ülni, de arra nincs pénz, szal. így nem az én évem...kicsit összejött (tudom másoknak is)...kigyulladt a mosógépem, kilukadt a mosogatógépem (természetesen a víz a motorra folyt), feladta a telefonom, kezdi az uramé is feladni:)
De élni jó!!! És ha most szar, majd jó lesz!!! ...és ami a legfontosabb a 14 hónapos kisfiam!!!
(de azért fája szív a patás, és csülkös, és tappancsos és karmos és egyéb barátaimért)

ui: bocsi, nem tudom hogy ez honnan jött ki belõlem...de kikivánkozott...


Én is sok kitartást kívánok!
Esetleg próbáld meg az Immunovet-készítményeket a lónak adni.
Nem tudom, hogy milyen fajták vannak, mi anno egy amolyan "próbacsomagot" kaptunk, nem gyári csomagolásban. Idõs, rossz kondis lónak sokat segített. De ártani biztos nem árt.

#33 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 16. - 19:37

Jövõ 7en viszem Üllõre, mert sajnos nagyon kíváncsiak rá:( Elvileg a véreredménye alapján már nem él - mindamellett, hogy a kedve jó - , sajnos a vörös és fehérvérsejtek száma az élethez is kevés. Lehet, hogy valami leukémia, vagyis nem tudjuk, de nagyon úgy néz ki, hogy valami olyasmi. Sajnos Sanyi már csak addig él, míg úgy nem döntünk, hogy szenved, és engedjük át a szivárvány-hídon.... Tehát jövõ 7en még egy utolsó vizsgálat a dokim, és az üllõi doki kérésére, mert ilyet még nem láttak...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#34 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 16. - 21:27

Májmétejre vizsgáltassátok meg, de addig adj neki Albendadin oldatot, az megöli a májmétejt! Kecskénk halt meg ebben és a lóra is veszélyes, rohamos fogyás, szinte rásûl a bõr az állatra, szinte az utólsó napig jó kedv, evés, majd hirtelen bágyadtság és elhullás! Remélem nem a mája!

#35 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 17. - 7:43

azért én drukkolok neki! hátha nem akarja még azt a szivárványt...

#36 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 17. - 12:04

sajnos a mája rendben. Vagy inkabb szerencsére. Ami tuti a gerincvelo daganat, a stádium nem ismert. Mint irtam vörös es fehervertsejt szam annyira alacsony, hogy elvileg ennyivel mar nem is élhetne. Ez van. Ullore is csak azert viszem el, mert a kedve jó, es segíti az orvostudomány fejlõdését, mert ilyet nem lattak. Csak olyan vizsgálat lesz, ami ném faj neki. Kezelés erre nincs, ill. Szerintem a napi injekció nem is a jobb életét szolgálná. sajnos a mája rendben. Vagy inkabb szerencsére. Ami tuti a gerincvelo daganat, a stádium nem ismert. Mint irtam vörös es fehervertsejt szam annyira alacsony, hogy elvileg ennyivel mar nem is élhetne. Ez van. Ullore is csak azert viszem el, mert a kedve jó, es segíti az orvostudomány fejlõdését, mert ilyet nem lattak. Csak olyan vizsgálat lesz, ami ném faj neki. Kezelés erre nincs, ill. Szerintem a napi injekció nem is a jobb életét szolgálná.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#37 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 13:04

:( francba....

#38 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 19:04

Tehát jövõ 7en még egy utolsó vizsgálat a dokim, és az üllõi doki kérésére, mert ilyet még nem láttak...


Maderonnal is így voltak, nem, Vera?

#39 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 20:05

sajnos igen.Rá is azt mondták, hogy az eredményei alapján nem kellene életben lennie. De azért õ megpróbált meggyógyulni...

#40 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 20:21

Sanyi jókedvû...csak épp fogy és fogy...mert nem emészti meg a kaját...remélem azért a tápból valami felszívódik neki... Egyszrûen nem tudom mit csináljak, és hogyan és mikor... elvileg egy egyszerû megfázás elviheti bármikor...elvileg most nem szenved, mert ez a betegség nem jár fájdalommal...de és itt a de...megtehetem, hogy hagyom, hogy méginkább lefogyjon, megtehetem, hogy esélyt adok egy megfázásra, ami azonnal megöli? ..megtehetem, hogy megmondom a napot és az órát, hogy mikor segítsem át a hídon...mi vagyok én? Élet és halál ura...nem én a gazdája vagyok, aki szereti és nem tudja, hogy mi is a jó döntés....

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu