Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
985 válasz a témához

#881 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 19. - 20:53

Bármit csinálok, nem működik. :unsure:  lényegében be tudok lépni, de a kinézet marad ugyanaz. Nem vagyok egy facebook-függő, fél évente egyszer látogatom. Most kivételesen szükségem lenne rá, erre bekrepált. :gm:  Na, nem létszükséglet, inkább bosszantó, hogy nem tudom mi a probléma.



#882 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 19. - 22:12

próbáld meg másik böngészővel!

 

most állt át amúgy úgy kinézetre, lehet az a gond, bár kétlem, de lehet a tiéd még gondolkodik, hogy hogy is kéne kinézni...



#883 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 19. - 23:01

Jé, másik böngészőben tényleg működik! :rockon: Köszönet!



#884 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 29. - 15:14

Beteszem ide is:

 

Egy kis segítség kellene!

Adott egy szomszéd, aki rendszeresen tüzel. Alapból kerti hulladékot, bármilyen kis mennyiséget meggyújt. Olykor-olykor megrakja háztartási hulladékkal is (párna, ruhanemű, műanyag, gumi...) Tegnap olyan szintem elviselhetetlen anyagot égetett, hogy az állatok sem tudtak hova menekülni. Szóltam nekik, hogy oltsák el, mert veszélyes hulladék, és az állatokra nézve is elviselhetetlen állapotok vannak. Erre fel a férfi szóban elmondott mindennek, a legocsmányabb kifejezéseket használta. Hozzá csatlakozott a lánya is. A férfi olyan szinten volt részeg, hogy alig állt meg a lábán, és 4méterről bűzlött az alkoholtól. Ha nem lett volna köztünk a villanypásztor, akkor akár tettlegességig is fajulhatott volna. Még egyszer megismételtem a kérésemet normális hangnemben, és felhívtam a figyelmüket, hogy veszélyes hulladékot égetnek. Természetesen a szóbeli szidalmazás folytatódott, amire én otthagytam őket. Később a férfi a kerítésünknél újra rákezdett a "szép" beszédre. Erre sem reagáltam.

 

Helyi rendelet szerint kerti hulladékot 10.00 - 18.00-ig  lehet égetni. Ezzel nincs is semmi gond, főleg, hogy nem tartják be, és az égő hulladékot minden alkalommal itt hagyják, és elmennek haza (a szomszéd faluban laknak). A szélnek, és időjárásnak kitéve volt már olyan, hogy este 11-kor is égett a tűz.

A katasztrófavédőkkel beszéltem, de csak akkor tesznek valamit, ha emberélet, vagy vagyoni kár van veszélyben.

 

A jegyző nagyon segítőkész volt, és az írásban tett feljelentés után eljárást indít. Felvetette azt is, hogy becsületsértés miatt is tehetek feljelentést. Ez utóbbit szeretném elkerülni, mert bizonyítani nem tudom, és semmi szükségem plusz feszültségre. Hangfelvételre viszont fel fogok készülni, telefon mindig lesz nálam, szóval nem akarok szemet hunyni efölött sem.

 

A kérdésem, amiért ezt a sokaságot leírtam, az, hogy alapból mit érdemes beleírnom a feljelentésbe.

Gondoltam, hogy a férfi hozzáállását, megnyilvánulását sem hagyom ki (legyen mégis nyoma), de akkor a jegyző dönthet úgy is, hogy indít egy becsületsértési eljárást is? (vagy ez már nem a jegyző jogköre?)

Mi a véleményetek?



#885 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 29. - 17:15

tökre nem értek hozzá, de szerintem azt kéne dokumentálnod, hogy miket éget, ha éget valamit azonnal mennék a helyedben fényképezőgéppel lefényképezni, ahogy gumit, műanyagot rak a tűzre!

nem hiszem, hogy a jegyző indíthat becsületsértési eljárást, de ezt most csak úgy írom, mert amúgy fingom sincs. de a tűz témától az szerintem teljesen függetlenül kezelendő.



#886 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 29. - 19:16

"A szóbeli becsületsértés szabálysértésnek minősül, ha nem a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben hangzik el, illetve nem nagy nyilvánosság előtt történik"

 

Sok értelme nincs fejlelenteni emiatt, amúgy a rendőrségen lehetne.

 

Fotót meg csak úgy szabad készíteni, hogy az ember ne legyen felismerhető rajta, ha nem adja beleegyezését, amit jelen esetben kétlek. :D Mondjuk bűncselekmény gyanúja esetén mintha ez nem lenne.. Biztos ami biztos, inkább rejtett kamerával fotózd/filmezd, ami szintén nem legális, de bűncselekmény esetén nem fognak ezzel elővenni. (hacsak nincs jó cimborája az ügyészségen..)

 

http://hu.wikipedia....ek_megsértése  

 

http://www.levego.hu...szseg_minta.doc



#887 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 29. - 20:25

hát én tuti fennhangon fényképezném, hátha attól visszavesz. gondolom nem az a cél, hogy megbüntessék, hanem hogy leálljon az égetéssel... elővenném a fotógépet és mondanám, hogy "ezzel most jól lefényképezem mit csinál és a fénykép segítségével fogom feljelenteni kedves uram!"

 

egyébként meg nem kell, hogy látszódjon az ember, elég, ha látszódik a telek és hogy mi ég, de szerintem szabálysértés esetén igazán rajta lehet a feje. ha egyszer látnám, ahogy épp pakolják ki a domestosos üvegeket, kibelezett kanapékat és sittet az erdőbe, tuti igyekeznék olyan képet csinálni, amin a rendszám és az illető együtt látszik...



#888 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 29. - 20:47

Cav! Köszi a linket, a dokumentum jól jön. Lefényképeztem a tüzet, természetesen embert nem. A hozzáállásukkal kapcsolatban pedig a feljelentésnél csak annyit említek meg, hogy nem voltak együttműködőek. A további szóbeli szidalmazásra pedig nálam lesz a telefon, mint hangfelvevő.

Az a baj, hogy a férfi alapból ideges típus, és ha nekiállnék fenyegetőzni, az orruk előtt fényképezni, akkor biztos, hogy megtámadna.

 

Fenyegetőzik a trágyatárolóval, ennek utánanéztem, és az új változtatások miatt igaza lehet. A héten megoldom az elszállítást, szóval ezzel nem talál rajtunk fogást. A következő lépés, hogy 2m magas zárt deszkakerítést csinálunk a telkek közé. Ezzel biztos, hogy nagyon felbosszantjuk. Nem ez a lényeg, nekem csak az a fontos, hogy minden kontakt megszűnjön. Legjobban attól félek, hogy a gyerekek jelenlétében tesz/mond olyat, ami megijeszti őket.

 

Hétfőn átbeszélek személyesen mindent a jegyzővel, de jól jön, hogy felkészülök előre, megírom a feljelentést. Tanúkat egészen biztosan nem tudok írni, mert a többi lakónak csak max. szóbeli vitája volt velük, idősek, és ilyenhez a nevüket biztosan nem adják.



#889 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 6:34

Tud erről az esetről valaki valamit?

 

http://hvg.hu/itthon...n_eltunt_lovast



#890 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 7:58

Éjjel itt kerestük a rendőrökkel, mert a telefon celleinformáció alapján először erre a területre saccolták (600-800 ha). Később a telefont az ivacsi tó mellett mérték be, oda mentek a rendőrök. Sajnos semmi információ nem volt arról, hogy merre indulhatott, csak annyit tudtak mondani, hogy a ló lovas nélkül érkezett haza (infó alapján valami el volt szakadva a felszerelésen, kengyelszíj? heveder?). Ezek szerint akkor kicsit odébb volt az eset



#891 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 8:19

Nem jutott messzire a szerencsétlen......



#892 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 10:36

Inkább hazafelé történhetett az eset.



#893 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 10:52

Igaz, másfél kilométerre hazafelé is lehetett.



#894 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 11:49

Mennyi az esélye, hogy egy villanyoszlopra esik?



#895 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 12:21

Nem biztos, hogy oda esett, lehet, csak odáig jutott...



#896 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 12:26

Elég szűken mérik az információkat az ügyről.



#897 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 13:22

Őszintén szólva nincs is hozzá sok köze a nagyérdeműnek, kivéve, ha valami nagyon tanulságos eset, aminek a közzétételével elkerülhető, hogy mások is hasonló módon járjanak

 



#898 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 14:12

Mennyi az esélye, hogy egy villanyoszlopra esik?

Murphyn kívül olyan is előfordulhat, hogy nyeregből kibillenve viszi a ló, aki csak a saját űrszelvényét figyeli és az oszlop lesodorja.



#899 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 14:24

Őszintén szólva nincs is hozzá sok köze a nagyérdeműnek, kivéve, ha valami nagyon tanulságos eset, aminek a közzétételével elkerülhető, hogy mások is hasonló módon járjanak

például. (ezért érdekelné a lovastársadalmat. )


Edited by Kistáltos, 2014 április 2. - 14:24.


#900 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 14:35

Tanulság: ne ülj lóra, akkor nem halsz meg lovon. (vagy lóról esve) :D Attól még persze simán meghalhatsz biciklin, gyalog, autóban, rád esik egy meteorit, stb.



#901 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 10:25

 

Őszintén szólva nincs is hozzá sok köze a nagyérdeműnek, kivéve, ha valami nagyon tanulságos eset, aminek a közzétételével elkerülhető, hogy mások is hasonló módon járjanak

például. (ezért érdekelné a lovastársadalmat. )

 

Íme, a részletek. :sad:

http://www.blikk.hu/...-lovast-2245339

 

Bár szerintem sok tanulságot nem lehet levonni az esetből.

- ne menj egyedül terepre.

- ha mégis, tudjon róla valaki, hogy merre mentél.

- ha mégse, jó, ha hazatalál a ló egyedül, mert ezzel értékes órákat lehet nyerni a keresőknek. 


  • Kistáltos kedvelte

#902 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 10:48

Maga a föld felett húzódó csőkígyó (mivel nem megszokott) lehet elég félelmetes, hogy a ló megijedjen. Ez most éppen olaj, a gáz már a földben van.



#903 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 10:59

Azért ebben a történetben Murphy nagyon nagy szerepet kapott.

Pláne, ha valóban szőrén ment ki a lovas (sajnos a hiteles média, mint olyan nem létezik, ha igen akkor az nem erről tudósít).

 



#904 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 11:06

A balesetek döntő többsége nem egy kizárólagos ok következménye. Több kisebb tényező eredője, melyet egy, akár minimális, egyébként semmi problémát nem okozó esemény billent át akár tragédiába is.



#905 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 11:26

Akkor most én leszek a részvét hangja, hogy ne mindig csak a ráció.

Lovas volt... Nyugodjon békében!


  • izland és Kistáltos kedveli

#906 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 12:10

Akkor most én leszek a részvét hangja, hogy ne mindig csak a ráció.

Lovas volt... Nyugodjon békében!

+1



#907 Foltos 2

Foltos 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 14:43

Maga a föld felett húzódó csőkígyó (mivel nem megszokott) lehet elég félelmetes, hogy a ló megijedjen. Ez most éppen olaj, a gáz már a földben van.

 

Elég! Attól a kurv@ csőtől itt nálunk is bolondok a lovak. Kicsit a szakmám, de nekem nem tudnák megmagyarázni, minek is kellett külön fektetni a két "ugyanolyan" csövet.

 

Nem voltam ott, és nem is ismerem a részleteket, de a magam részéről szinte bizonyosra veszem, hogy a cső lényeges összetevője volt a balesetnek.  Az oszlop és a cső közötti távolság számomra igen kicsinek tűnik...



#908 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 3. - 17:11

Mennyi az esélye, hogy egy villanyoszlopra esik?

Az ELMŰ-sök ártatlanok. :)

 

Nem voltam ott, és nem is ismerem a részleteket, de a magam részéről szinte bizonyosra veszem, hogy a cső lényeges összetevője volt a balesetnek. Az oszlop és a cső közötti távolság számomra igen kicsinek tűnik...

 

Olyan 3 méter lehet...



#909 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 4. - 20:12

http://www.agrarszek...aknak.3715.html Mi a véleményetek, személyes tapasztalatotok a fiatal gazda pályázatról? Érdemes lehet belevágni?


"Qei me amat, amat et canem meum."


#910 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 9. - 21:08

 

 

Egy kis segítség kellene!

 

Leírom a fejleményeket. Megtettem a feljelentést (újra köszönet Cavnak a szuper linkért, profi litániát hoztam össze belőle), ma megkaptam az eljárásról a tájékoztatást. 4oldalas levelet küldtek, még nem rágtam át rajta magamat, hogy mit értenek eljárás alatt. :gm:

 

Ma elültettem 15méter sövényt szilből (a deszkakerítés nem igazán tetszett volna, jobb a zöld). Természetesen szigorúan betartva a helyi rendelet ide vonatkozó pontját. :gm: A ház előtt egy kiskert van, aminek közös oldalára loncot ültettem, azt futtatom fel.

A kedves jegyzőnkről meg annyit, hogy lövése sincs semmiről! :unsure: Szerencsére azt tudta, hogy a feljelentést a járási hivatalba kell küldeni, és volt olyan rendes, hogy kikereste a címüket.

Igaz, hogy akkor sem jöttem rá, hogy mivel foglalkozik, amikor a hivatalban dolgoztam, ezek után pedig végleg hülyén fogok meghalni. :dev:



#911 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 18. - 18:55

Vajon ha az ember fel akarná ajánlani az elhullott haszonállatát állatkertnek, vagy ahol hasznát veszik, akkor azt hol teheti meg (neeem ló)? 

Azt már tudom, hogy a medvepark sertést nem vesz át...



#912 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 18. - 23:17

A közelben kell szétnézni. Kutyamenhelyek jöhetnek szóba.

Alapfeltétel, hogy tudja, mi okozta az elhullást, mivel kezelték az állatot.

Az "elaltatott" állatok húsa hasmenést okoz.

Fontos a közelség, elérhetőség, mivel a felhasználhatóság a hőmérséklet és az idő függvénye. A zsigerelést lehetőleg azonnal, de két órán belül meg kell tenni (mikor már "hízni" kezd, nem sokan vállalják a bontást és az elkészítést).

Sertést nyersen nem célszerű feletetni, meg kell oldani a hőkezelést.

 



#913 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 19. - 6:48

Macerás ez a dolog. 

Régen volt Gödön vagy hol egy nagybajszú copfos fazon, már nem ugrik be a neve, a Nagy Menhelykorszak előtt ő szedett össze minden kóbor ebet, amit csak lehetett. A kajakérdést is úgy oldotta meg , ahogy tudta, 1 % és egyéb nem volt még, vágóhídakra járt hulladékért. 

Aztán volt, hogy kapott lótetemet, nem vagdosta fel, minek is, a kutya természetes táplálkozási módja a marcangolás. A kutyák boldogak voltak, a pasit meg feljelentették, örömére bekerült a tévébe. :D

Dögöt felbontani nem nagyon szeretnek az emberek. Még a friss vágást se, inkább a teszkó.

 

(Jav. :Üröm és Móna. 

http://www.origo.hu/...0409kutyak.html

A cikk csattanója a végén. )


Edited by Kistáltos, 2014 szeptember 19. - 6:54.


#914 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 8:36

Méregkeverőktől kellene egy kis segítség :)

 

A hyperol tablettából készült oldat eltartható több napokig? Valahol azt olvastam, nem stabil, ezért szódabikarbónát kell hozzáadni, ha nem használod fel azonnal. A használati utasításban erre vonatkozóan nem találtam infót.

 

 



#915 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 9:17

"Ahány százalékos karbamid-peroxid oldat szükséges, annyiszor 1 tablettát kell feloldani 1 dl vízben. Az így elkészült oldat zárt tároló edényben 1 hétig szobahőmérsékleten eltartható."

 

 



#916 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 9:27

Köszönöm :)

 

 



#917 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 19:24

Lehet kapni kész oldatot is, talán z tovább bírja. Nálunk már fél éve megvan és hatásos.



#918 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 19:29

Nem tudja valaki hogy mennyiért hozznak el nyerget csomagban németországból ?



#919 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 9:28

Lehet kapni kész oldatot is, talán z tovább bírja. Nálunk már fél éve megvan és hatásos.

 

Az általam megkérdezett gyógyszertárak nem tartanak ilyet. Hol vetted?



#920 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 27. - 10:54

Pécelen van. Vegyek és érte jössz? 


Edited by Kistáltos, 2014 szeptember 27. - 10:55.