Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Új nemzeti lovasprogram


  • Please log in to reply
365 válasz a témához

#321 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 25. - 21:53

http://www.lovasszov...ex.php?page=784



#322 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 29. - 23:35

http://www.lovasok.h...dex.php?i=85117



#323 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 30. - 7:32

". Bár az előzetes hírek arról szóltak, hogy a rendelet már márciusban módosulhat, ez nem történt meg, a tervezet a mai napig tervezet maradt.

 

Így azoknak a lovas szolgáltatóknak, akik 2013. szeptember elsején, tehát a rendelet módosításának hatálybalépéskor már szerepeltek az MKEH nyilvántartásában, teljesíteniük kell a rendeletben és annak mellékletében foglaltakat.

Emlékeztetőül: A 14/2008. (XII. 28.) ÖM rendelet értelmében lovas szolgáltatás csak ismert származású, alkalmassági vizsgával rendelkező lovakkal végezhető. Minden lovardának legalább öt ilyen lóval kell rendelkeznie.

A NÉBIH honlapján egyidejűleg már elérhető a lovas szolgáltatásba bevont lovak listája. A letölthető lista szerint eddig országszerte mindösszesen 60 (azaz hatvan) ló szerezte meg az alkalmassági vizsgát 2013. szeptembere óta. Egy általunk megkérdezett lovardatulajdonos arról számolt be, hogy bár megszerezte a szükséges engedélyeket és a NÉBIH már februárban elrendelte lovai vizsgáztatását, ez mind a mai napig nem történt meg."

 

 

 

 



#324 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 30. - 7:39

Találó a Nemzeti Lovas Színház hirdetése a cikk közepén, mert amiről a cikk szól, az is az. Vagy inkább Nemzeti lovas Cirkusz? A kedélyeket lecsillapítani igyekvő módosítási tervezet talán örökre tervezet marad...


  • Kistáltos kedvelte

#325 Árpád

Árpád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 30. - 16:09

Én emlékszem, hogy januárban milyen erőteljes aláírás gyűjtés volt a nullás sütésű lovak érdekében, és hogy ne kelljen min 5 ló a tevékenységhez, mert ez nagyon sok kis lovardát ellehetetlenít.

Budai Gyula úr akkori nyilatkozata szerint a rendeletet módosítani fogják legkésőbb márciusra, de nem történt semmi ez ügyben, vajon miért?

És hol vannak azok a lovas emberek, akik akkoriban az élére álltak  a tiltakozásnak, és mi a véleményük az idág történt semmiről?



#326 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 30. - 16:11

A kenyéradóik azóta választást nyertek.


  • canossa és N.C. kedveli

#327 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 30. - 18:11

Én emlékszem, hogy januárban milyen erőteljes aláírás gyűjtés volt a nullás sütésű lovak érdekében, és hogy ne kelljen min 5 ló a tevékenységhez, mert ez nagyon sok kis lovardát ellehetetlenít.

Valahogy az uborka görbületére emlékeztet.



#328 Árpád

Árpád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 51 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 31. - 8:39

Találó a Nemzeti Lovas Színház hirdetése a cikk közepén, mert amiről a cikk szól, az is az. Vagy inkább Nemzeti lovas Cirkusz? A kedélyeket lecsillapítani igyekvő módosítási tervezet talán örökre tervezet marad...

 

Jópofa a megállapításod, de reményt adhat ezen ügyekben talán az én esetem, hogy azon a Lovastúrizmusért  valószinűen csupa jószándékból, ám egyes rendeleteket nem teljesen átgondolva megalkották, van annyi korrektség bennük hogy átlássák azok érthetetlenségét, és értelmetlenségét, és valóban a Magyar Lovastúrizmus elismerését segítő formában

módosítsák azokat, még időben. Ezek reményében üdvözöllek.
 



#329 Foltos 2

Foltos 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 115 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 2. - 10:26

Valóban át fogják gondolni...

 

Az iskolák és lovardák programot (ha igaz az értesülésem) már annyira át is gondolták, hogy az érdi önkormányzattól már el is küldték egy távoli ismerősömet. Mondjuk az ügyintéző is fontosnak tartotta megemlíteni, hogy ez csak látszólag van összefüggésben a megnyert választásokkal. 

 

A történet: 

 

Jelentkeztek az iskolai lovardaprogramba. Sikerült is egy csomó feltételnek megfelelni. Aztán a múlt hét végén közölték vele, hogy a programot a kormány leállította...

 

 

 

"Félek a görögöktől, ha ajándékot hoznak" 


  • Kistáltos és N.C. kedveli

#330 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 2. - 17:05

Hát nem tudom, mindenesetre sok embert megvezettek -ha később nem fogadják el- vele, többek között engem is, bár nekem ez hobbi volt és ahol megcsináltam ott tényleg tanultunk és  volt oktatás és gyakorlat is, én élveztem nagyon. Ugyanakkor szerintem sokan muszájból tették és nem kevés van közöttük aki már egy felsőfokú képzésre nem fog / nem tud elmenni, hiszen ott a tandíj egy fél évre majdnem ennyi.

 

...Mindazonáltal félre értés ne essék, mert az elgondolás jó, a lovas oktató legyen jól képzett és felkészült, aki táboroztat, az valamilyen szinten a pedagógiához is értsen, tudjon motiválni és tudjon nevelni. Azonban aki már diplomával vagy másoddiplomával rendelkező lovasoktató/ edző az nem fog egy istenhátamögötti kis lovardában ténykedni, hiszen hogy érné meg neki, hol térülne meg a befektetése? 

Megint arrafelé döcög a szekér hogy a vidéki, kis lovardáknak ellehetetlenül a helyzete, mert nem fog tudni megfizetni egy diplomás edzőt, és valójában nem is gondolom hogy erre feltétlen szükség lenne. Ez magával vonzaná sok ember számára a lovaglás fenntarthatóságának megszünését, hiszen ha egy lovagló óra ára 5000 ft felé kúszik az átlag magyar szülő inkább elhordja úszni tanulni a gyereket, ahol egy havi bérlet ára taksál ennyit.

 

Ritkán járok erre, általában visszafogom magam, mert amikor nem, annak gyakran szófoxás az eredménye nálam.

Az a bajom, hogy az mellett, hogy igyekszem a legpozitívabban szemlélni a magyar lovasvilág- kultúra, -élet megújítására szánt energiákat, és bízom abban, hogy a jószándék és a hozzáértés, - mely amúgy minden bizonnyal magas szinten áll ott magas szinen, - meghozza a gyümölcsét. Ha hibák, félreértések csúsznak a tervbe, sebaj, közös erővel lehet rajt változtatni, csiszolni, elvégre, közös a cél... 

 

Aztán rájövök, hogy ismét, sokadszor nagyon naív vagyok, annyira nem is közössek a célok, a hibák pedig talán nem véletlenek, vagy legalábbis nemigen akarják gyökeresen átrágni magukat az alapkoncepció buktatóin.

 

Miért tettem be ezt a nagyon jellemző, találó idézetet Chykitől?

Minden betüjével egyetértek. És túl azon, amit konkrétan mond, nagyon frappánsan megfogalmazott észrevétel arra, miért nem biztos, hogy érdemes a "végtelenségig" fokozni a színvonal, az oktatókkal, létesítményekkel szembeni elvárásokat.

 

 

Az az érzésem, lassan kezd eljönni az ideje annak, hogy egy alulról kezdeményezett alternatív nemzeti lovasprogramot készítsünk, ahogy azok látják, akiknek a lovazás fontosabb, több, mint a "csak" az elitklubok, a csillogás, és a kérlelhetetlen minőségre való törekvés.

 

Azért írom ezt, mert ahogy Chyki is írja (, és többek közt Robi is utalt erre az előző oldalon,) az erre való törekvéssel szépen enyészik a kedv, és a lehetőség, hogy azok is közel keüljenek, közel maradhassanak a lovazáshoz, akiknek erősen korlátozottak a lehetőségei.

 

A szándék jó, a tudás vitathatatlan, ahol Lázárok, Dallosok akarnak tenni, de a koncepció, a konrét intézkedések ... hmm, mindenesetre érdemes volna beszélni róla, milyen alternatív ötletek vannak a magyar lovaskultúra felvirágoztatására.


  • Vikil kedvelte

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#331 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 4. - 12:41

http://www.lovasok.h...dex.php?i=85197

 

Én nem vagyok az ismeretlen származású lovak - pontosabban a "zugfedeztetések" - nagy pártolója (cc. 20 éve fizetem az állami fed.mén bérletet, majd a magánmén fedeztetési licencdíjat), de ez a fajta rendeletalkotás egyszerűen szívatás...


  • Kistáltos és Kaiser kedveli

#332 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 4. - 14:51

Az a helyzet, h ez a felvonulás a naivitás és a hülyíthetőség tökéletes iskolapéldája. Egyébként a rendelet ezen része egészen biztosan módosítva lesz olyan módon, h a már meglévő ismeretlen származású lovakat senki nem fogja vegzálni - HA VAN ÚTLEVELÜK ÉS AZONOSÍTÓJUK. Ami viszont törvényi előírás 2005 óta, tehát itt türelmi időre hivatkozni nem jogos. Új belépő ló nem lehet származás nélküli - ez viszont megint csak érthető, lévén h a zugfedeztetés törvénysértő és aki ilyen csikót vesz, az tettestárs kvázi a törvénysértésben. Aki pedig azt a kapitális állatságot szajkózza, h egy származással bíró potenciális iskolaló ára 1 millió, annak ajánlanám figyelmébe a lovasok.hu hirdetési portált..... olvasni remélem tud....

Mellesleg szeretném kérdezni, h a származással bíró lovakért mikor és ki szervez békés felvonulást? Vagy azokért a jogkövető, tisztességes emberekért, akik tisztességes úton próbálnak lovat tenyészteni/tartani, miközben a rózsaszínlelkűek kvázi ellenük, a zugfedeztetés fennmaradásáért sőt támogatására felvonulgatnak.....



#333 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 4. - 14:52

Mint a békebeli kétüteműek. 2-3 rugás szivatóval gyújtás nélkül, a 3-4-re gyújtással és indul. Hányadik szivatós rugásnál tartunk? Utána merre indul?


  • Kistáltos kedvelte

#334 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 4. - 18:36

Az a helyzet, h ez a felvonulás a naivitás és a hülyíthetőség tökéletes iskolapéldája. Egyébként a rendelet ezen része egészen biztosan módosítva lesz olyan módon, h a már meglévő ismeretlen származású lovakat senki nem fogja vegzálni - HA VAN ÚTLEVELÜK ÉS AZONOSÍTÓJUK. ....

 

Kedves Melódia!

Mikor lesz módosítva? A hatóság miért kopogtat már most, ha módosítva lesz. Megígérték. Szeritem elég korrekt felhívás, főleg, hogy kifejezetten (joggal,) kérik, hogy ne adjanak- keressenek a dolognak politikai színezetet.  

 

 

Amúgy tanult szakmám állattenyésztő, és elvben egyetértek azzal, ha szürkíteni, az ismertség, a nyomonkövethetőség felé szeretnék ismét mozdítani a lóállományunkat... csak vegyük azt is észre, ha egy-egy tervezett lépés, ha magasztos is a cél többet árthat a lovaskultúrának, mintha semmit, vagy visszafogottabban léptek volna. 

 

Magyarországon oly labilis a lovazás iránti kereslet, természetessen elsősorban anyagi okokból, hogy minden alajraton működik, sok lószerető ember áldozatának köszönhetően. Nem nyereségessek a lovardák, nem üzelt a tenyésztés, alacsony a versenyek/ rendezvények látogatottsága, így a bevonható tőke is. A lovazás alapjában véve drága passzió, olcsóbb, ha csak magadnak hobbiszinten otthon, drágább, ha szolgáltató, versenyző, tenyésztő vagy. A mai törekvések arra irányulnak, hogy a minőségi dolgok általánosabb teret hódítsanak a lovaskultúrába. Értsd: ismert, megbízható, vizsgázott lovasok, lovak szerepeljenek a szolgáltató szférában, (ezzel persze bevételt is indukálva mind a tenyésztőknél, mind a szolgáltatóknál, és a lovasképzőkben), de mellékhozományként feszültséget gerjeszt, túlzott és talán szükségtelen pluszt terheket, költséget tesz az alsóbb szinteken működők nyakába. (A nagyok, a "kifogástalanok" könnyen meg fognak felelni bármilyen új igénynek.) Ennek nem a minőség, az ellenőrizhető minőség fejlődése lehet csak a következménye, hanem (1)a kedvvesztés, megszűnés, ellehetetlenülés, (2) esetleg az illegalitásba maradás/ vonulás, de mivel azt minden bizonnyal most majd jobban figyelik, az is (1), - 3 jelentős drágulás, melyet azonban a potenciális vevőkör (főleg egy kis vidéki falusi turizmusos portán, ahol jó lenne, ha lehetne lovasszolgáltatást nyújtani nemcsak a puccos lovardákban,) nem tud megfizetni, így szintén (1)... Miért kell 5 ló, ismert származás, "profi" vizsga lónak lovasnak, x. karám, pálya és minden, ami szem szájnak ingere... Nem azt vitatom, hogy ezek KÍVÁNATOS "követelmények" volnának, és nem is szeretném visszasírni a a (pl.) Balaton- környéki "turisztikai-lovasiskolák" ijesztő világát... kell találni közös nevezőket, célokat, ésszerű minősítő rendszert, melyből kitűnik az adott létesítmény mit (tud, akar) kínálni, és a potenciális kundsaft eldönti, mire, és mennyit tud/akar áldozni. A patkós minősítés jóvolt, és a lovasturisztikai szolgáltatók is sokat fejlődtek ez járható és járandó út, de a radikális intézkedések visszaütnek. 

 

Az új nemzeti lovasprogram egyik alapvető hibája, hogy láthatóan néhány vizió, ötlet, ágazat ad-hoc felkarolásából áll, anélkül, hogy sokkal szélesebb körben lenne megvizsgálva, minek mi a hatása, mellékhatása, milyen alternatív módok léteznének hasonló célok eléréséhez... Így pedig hiába a jószándék, figyelem, akár a pénz, a politikai hátszél, nem lehet komoly fejlődésről beszélni, legfeljebb bizonyos helyeken.

 

A nemzeti lovasprogram egyik alap célkitüzése, hogya lovas ágazatot költségvetési szempotból is jelentős, akár nyereséges ágazattá tegye. Ehhez a "méreteket" és persze a termelékenységet is szeretné fokozni. A most belepumpált forrásoknak elvben lassan majd meg kell térülni. Akár egy évtizeden belül megduplázná a lóállományt Magyarországon.

Ez utóbbi pont gyakorlatilag a kiinduló tézise a programnak. KINEK, MINEK, (miből, és hova) 2x ennyi ló, ha a jelenlegi állomány is anyagilag "értéktelen", azaz eladhatatlan, mert nincs kedv, vagy pénz rájuk. Ezen nem segít, ha sokkal több ló lesz, és a lovazással kapcsolatban minden szolgáltats sokkal drágább lesz. Mondjuk a "nullás-ló" rendelet még kavargatja is ezt az áldatlan lópiaci állapotot. Kíváncsi vagyok, normalizálódik-e a helyzet valaha, és hogy. A lovasoktatás behozása az iskolai rendszerbe is kétes jogú, és kétségtelenül sikertelen kezdeményezés lett... szintén kíváncsian várom a 2.0 verziót.

 

Kételyeim mellett még mindig azt mondom, hogy igenis jó, hogy VAN TENNI AKARÁS, propaganda, pénz és ezt érdemes volna minél szélesebb szempontrendszer figyelembevételével tovább csiszolgatni, átbeszélni, akár vitázni, de partnernek tekinteni MINDENKIT, aki a lovak, lovasok körül mozog, azokkal, azokért akar tenni. 

 

(Mondtam, hogy mindig rámjön a szófoxás...)


  • N.C. és egyember kedveli

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#335 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 4. - 23:00

Anno az oskolában úgy tanultuk, hogy a közlekedés három tényezőből áll, melyek szoros, oda-visszaható kapcsolatban léteznek. Ez a jármű - pálya - ember kapcsolatrendszere. Ez akkor működik jól, gazdaságosan, ha a különböző elemei azonos szinten vannak. Ezt vizsgáltuk, elemeztük, de a levezetések vége mindig ezt igazolta. Hiába hoznának shinkansen szerelvényeket a vácrátóti vonalra, ha a megengedett sebesség 60, van ahol 50. Az IK 435 (városi csuklós kivitel) sem váltotta be a várt szinvonalnövekedést. Törtek a csuklószerkezetek. A megrendelő és a szállító vitatkozott, hogy kinek a hibája. A szállító az út minőségét kifogásolta (kockaköves Thököly út, Bartók Béla út), mivel tőle városi és nem terepjáró buszt rendeltek. A megrendelő pedig bizonygatta, hogy tudnia kellett, hogy Budapestre lesz.

Úgy érzem, a lovazásban is valahogy így működik (kellene működnie). A fentebbi amatőri fejtegetés ezen kapcsolatrendszert kezdte el boncolgatni. A cél lehet szép, de nem biztos, hogy időszerű a mértéke. A több számmal nagyobb kabátban nemhogy olimpiát nyerünk, hanem hasra esünk (tán némi hasonlóság fedezhető fel a labdakergetőknél).

Hiába potyog a '89 dosszié, szaval verset a köztévé ( "Vers mindegy kinek"), a közmunkában megfárdt pógárok nagyrésze inkább a "barátokközét" nézi.

Álmodni lehet nagyot, de ébren már a valóság rögös talaján kellen mozogni. Előre, kicsi, de biztos és visszafordíthatatlan lépésekkel.



#336 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 6. - 22:17

http://www.lovasok.h...dex.php?i=85421



#337 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 7. - 6:26

Az aktatologatásnak is van értelme. Meg haszna is. Csak nem a gyerekek javára.



#338 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 13:56

http://www.kormany.h...do-a-lovasoknak



#339 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 14:32

"A jelenlegi módosítás a lovak számára vonatkozó minimum előírását is eltörli, amely intézkedéssel a kisebb lovardák is bekapcsolódhatnak a szolgáltatásnyújtásba."

 

De örülnek ennek azok, akik emiatt már abbahagyták vagy szürkültek.

Valahogy emlékeztet a trafiktörvényre. Mikor leosztották a lapokat, változtattak a jövedelmezőségi feltételeken (haszonkulcs, árukör).



#340 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 15:30

Csak én nem olvasom ki a cikkből, hogy mi lesz az ismeretlen származású lovakkal?



#341 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 17:39

Az marad a tervezetben.



#342 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 18:26

És mivel tervezet, mindig lehet módosítani..



#343 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 13. - 22:38

Furioso jr: "Csak én nem olvasom ki a cikkből, hogy mi lesz az ismeretlen származású lovakkal?"

 

Azt én sem tudom, mi lesz - az alábbiak szerint szolgáltatóló nem. Mondjuk nem is értettem az  ünneplést ezügyben a rendeletváltoztatás  miatt

 

" Az állattenyésztési törvény elveivel összhangban átmeneti türelmi idővel segíti az érintett szolgáltatókat abban, hogy eleget tudjanak tenni a minősítési kötelezettség teljesítésének.

A módosítás több változtatás mellett a vendég lovagoltatásával járó lovas szolgáltatásnyújtásba bevont lovakra előírt alkalmassági minősítés igazolásának határidejét 2014. június 30-ról szeptember 30-ig tolja ki. A látogatók számára nyújtott lovas szolgáltató tevékenység technikai és személyi feltételeit a lovas szolgáltató tevékenységről szóló 14/2008. (XII.20) ÖM rendelet szabályozza. A minősítési szempontok között szerepel az állat származásának igazolása is. "



#344 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 15. - 10:05

Lehet, hogy csak én vagyok a negatív, de ha a cikket értelmezem, ezzel megint semmit nem csináltak.
A nullások kiszórásának határidejét áttették szept. 30-ra...
(Jelenleg pont lovardabejelentéssel küzdök és a héten beszéltem a MKEH-val, ahol említették, hogy elég rendes káosz készül náluk, mert eddig nem túl sok lovarda jelentette be magát... (gondolom sokan várták az előző tervezet elfogadását) Ha rossz szándékú vagyok azt gondolom, hogy nem akartak az utolsó napokban belefulladni a papirmunkába:/)
Szal nemértem az "örömlovaglást", meghogy elérték "céljukat" , arról nem beszélve, hogy ez csak egy újabb tervezet, amit vagy elfogadnak, vagy nem... Én az uróbbira tippelek...
Mind e mellett, mint tenyésztő, nem bánnám, ha mostantól a nullás állomány,nem kerülne továbbszaporításra.(ami itt a környezetemben zömmel úgy keletkezik, hogy a szomszédnak van egy csődöre, miért ne fedeztessem be vele a kancámat, majd jó lesz az unokáknak... Aztán nem bírnak vele, és eladják bagóér' a lovasiskolák meg ott spórolnak ahol tudnak, megveszik, és vagy beáll a sorba vagy továbbadják)
Engem az egészben ez a néphülyítő eljárás bosszant. Az, hogyha lázadozunk, meg felvonulunk, akkor kapunk egy módosítástervezetet, és mindenki törölje szemét-száját

#345 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 15. - 13:01

... akkor kapunk egy módosítástervezetet, és mindenki törölje szemét-száját

Kell is annak a tervezetnek a papírja, mert a meghatottság könnyeitől már nem is látok.



#346 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 30. - 10:53

Az NGM egy soron kívüli átalakítással a tárca 2014. június 30-ról december 31-ig meghosszabbította a vendéglovagoltatásba bevont nullás, tehát bizonytalan származású lovak alkalmassági vizsgájának határidejét, írja a Napi.hu.



#347 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 30. - 12:26

Erről ír :http://www.lovasok.h...dex.php?i=87365



#348 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 16:15

http://www.lovasok.h...dex.php?i=87500

 

Két megjegyzést szeretnék fűzni hozzá:

- Én a magam részéről inkább "igazolatlan származást" emlegetnék.

Hogy elég idétlen példával jöjjek: forgalomba állítani egy autót eredetigazolás nélkül, vagy a bolt polcára föltenni egy doboz tojást a származási hely feltüntetése nélkül  nem lehet.

Lovat lehet....

 

-Dr, Jármy a magyarországi sportlóTENYÉSZTŐK elnöke is, - ott mit mond?

 


  • melodia91 kedvelte

#349 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 20:47

 

 

-Dr, Jármy a magyarországi sportlóTENYÉSZTŐK elnöke is, - ott mit mond?

 

Hogy már kötelező a DNS vizsgálat az MSLT-ben....  :dev:


  • melodia91 kedvelte

#350 jveres

jveres

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 8:02

http://www.lovasok.h...dex.php?i=87500

 

Két megjegyzést szeretnék fűzni hozzá:

- Én a magam részéről inkább "igazolatlan származást" emlegetnék.

Hogy elég idétlen példával jöjjek: forgalomba állítani egy autót eredetigazolás nélkül, vagy a bolt polcára föltenni egy doboz tojást a származási hely feltüntetése nélkül  nem lehet.

Lovat lehet....

 

-Dr, Jármy a magyarországi sportlóTENYÉSZTŐK elnöke is, - ott mit mond?

Part mellől bekiabálva :)

1000%-an egyetértek, más (kellene, hogy legyen) a 0-s és más az  igazolatlan



#351 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 10. - 21:49

Végre egy szakmailag megalapozott, felkészült fellépés! :)

Igen, ez érdekvédelem!

(A guta üt meg, amikor a tenyésztők legfőbb képviselete, ugye a MLOSz szinte tétlenül, sőt értetlenül szemléli a szívatásokat útlevél, jelölés, pályázat stb ügyben...)

http://www.lovasok.h...dex.php?i=87420



#352 Würfelzucker

Würfelzucker

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 11. - 12:55

én személy szerint részben támogatom a kezdeményezést.

valóban szükség van a lovak vizsgáztatására, mert elég nagy arányban használnak olyan állatokat, amik alkalmatlanok iskola-szerű lovagoltatásra. 

vagy talán helyesebb, ha úgy fogalmazom meg, hogy a helytelen nevelés következtében váltak alkalmatlanná. 

tudom, hogy a balesetek egy ilyen sportban elkerülhetetlenek és minden szülőnek, aki a gyereket lovak közelébe engedi, illetve minden lovasnak tisztában kell lennie azzal, hogy akármilyen tündér lóra ül, soha nem 100%, hogy nem fog leesni.

az esély azonban csökkenthető, ha a tényleg alkalmatlan lovakat kiszűrik. 

ettől függetlenül a program többi részével nem értek egyet az általuk kitűzött formában. 

(csak egy sztori: II kerületbe jártam vagy 10 éve lovagolni. elit hely, gyönyörű környezet, mérgező árak, zéró szakértelem. lovász lánykák kedvenc lovaikat úgy őrizték, mint az anyatigris, és rettentően zokon vették, ha valaki más is fel akart ülni az adott favorit iskola lóra -arról nem ism beszélve, hogy voltak fiatalok, akik tényleg jó érzékkel nyúltak a lóhoz. ott ezek a jóindulatú nőcskék sportot űztek abból, hogy a vendéget azokra a lovakra ültették, amik vagy teljesen "befejeltek" voltak, vagy jó lovak, csak határozottabb kezet igényeltek. emlékszem, volt egy igen ideggyenge fekete kanca, Ibolya, aki a legjobb lovassal is bemutatta a csikósprogram végét (legtávolabbi sarokból fel az istállókhoz csuma vágtában. betonon.), illetve volt két 180 cm marmagas herélt, Roland és Vidám. ők havonta (!) voltak kivíve a boxból, és ha nagyon nagy partit akartak a lovász csajok, rájuk ültették fel az ártatlan delikvenst. nagyon csúnya esések lettek belőle, a felszakadt álltól a törött kulcscsontig. persze az emberben ilyenkor felmerül a kérdés, hogy biztos a lovakat kell vizsgáztatni? nem inkább azokat akik lovagoltatnak rajtuk?.. 

elnézést, megyek is, nem lamentálok itt tovább)


Edited by Würfelzucker, 2014 július 11. - 12:56.


#353 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 11. - 13:40

"persze az emberben ilyenkor felmerül a kérdés, hogy biztos a lovakat kell vizsgáztatni?"

 

A pelenkázáshoz, babakocsihoz mikor kell vizsga? Ki dönti el, hogy a születendő csemete melyik nevelési módszer szerint fejlődik a lehetőségekhez képest a legjobban, hogy abból vizsgáztassák a reménybeli szülőket? Pedig ott nem csak egy egyén, család életét lehet megkeseríteni, hanem akár egy országét.


  • börni, Kistáltos és N.C. kedveli

#354 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 11. - 13:52

Robi! Ezzel már úgy érzem elkéstek. :)



#355 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 11. - 17:41

A papíron megfelelt iskolaló ha aznap a sokadik vendégtől befejelve leszórja a pácienst, alkalmatlan?

A múltkorjában megütötte a fülemet egy állásajánlat, jól menő, környékbeli lovasiskolába kerestek beugrós rabszolgát :dev:

A feladatai közé tartozott volna az oktatás alatt makrancoskodó lovat - a vendég leszállítása után felpattanva - azonnal a tanuló számára lovagolhatóvá tenni... :wot:

Jót mosolyogtam magamban, bár csak renénykedni tudok, hogy a szerencsétlen, kizsigerelt iskolaló már a múlté, vagy csupán véglet. A vizsga azonban csak pillanatnyi állapotot tükröz majd, s sok varjút látva sok karón azt kérdezem, a ma levizsgázott, alkalmas ló ha egy hónap múlva, rossz napja lévén/fájva/vagy épp akkorra befejelve le fogja rakni a vendéget, akkor lehet majd ujjal mutogatni a vizsgáztató szervre?

 

Akkor majd jön, hogy a lóvizsgát időszakonként kötelezően meg kell majd újítani, a lovardások mérgelődnek, a vizsgáztatók vastagodnak...



#356 Würfelzucker

Würfelzucker

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 11. - 17:51

jó, mindegy. vegyék fejét a vezetésnek. 

egy lovat pedig nem lehet elrontani, mert a kiképzőből/belovaglóból/akármiből ösztönösen jön, hogy tud-e bánni a lóval, avagy sem. 

 

szerk: gyerekek, hol írtam, hogy a ló a hibás? ne mondjátok, hogy nem láttatok még olyan iskolalovat, amire azt mondtátok, hogy ez nem alkalmas arra, hogy gyerekek lovagoljanak rajta. vagy most ez azért jó, mert lehet ellenkezni?


Edited by Würfelzucker, 2014 július 11. - 17:53.


#357 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 október 16. - 20:06

Kicsit visszaolvasgattam. Hmm... Akkori aggályaim ...



#358 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 október 17. - 20:24

Majd a miniszteri biztos megoldja a problémákat! :happy:



#359 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 október 17. - 21:30

Ha elfogy a ló és a lovas, nincs is probléma mit meg kellene oldani.



#360 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 október 20. - 20:57

Én nemigen tapasztalom a nagy előrelépést...

Pár éve téma volt  a felügyelőmmel a fedeztetési jegy kitöltése kapcsán, hogy töltsem ki föltétlenül a "lótartó" rublika mellett a "ló tulajdonos"-t is, ha nem a tartó nevén van az útlevél, mert  nyilvántartási rendszer  máskét "hibás" ként kidobja.

 Idén nem volt kedvem annyit írogatni, a második után rákérdeztem: mt csináljak? - Figyelmeztessem a "lótartót" rá...

 

Amúgy az ember azt gondolná, a zinternet világában egy   működő-tájékoztató-informáló honlap nem az ördögtőé való.

De.