Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregtörés!!!!


  • Please log in to reply
500 válasz a témához

#161 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 12:22

Mûanyaggal kapcsban én is úgy tudom, h azért ahhoz vmi nagyon durva dolgot kell mûvelni, h az eltörjön. Annyitól meg a fa is eltörik.Úgy látom itt mindenki fapárti és mivel gondolom, h megvan erre az okotok, ezért én is most már inkább a fa felé tendálok. Legalábbis addig, amíg a lovam növésben van. Utána meg meglátjuk, h melyik válik be jobban.

#162 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:04

Neizer készít nyerget magánszemélynek is.Ha nincs ideje lemérni, akkor elmondja, hogy te hogyan és mit mérj le.Telefonszáma közkincs, weboldala van, ha neked valami más kéne (itt hosszabb, ott rövidebb) azt is szívesen megcsinálja.

#163 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:11

Oké, köszi! :)

#164 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:21

Azthiszem pont Adriennel történt meg hogy a mûanyagvázas nyereg két része elbúcsúzott egymástól menet közben :-/Azért ezt egy fával megcsinálni nehezebb. De ettõl függetlenül biztos vannak jó mûanyagok is.

Tötõ, az épp egy favázas mexikói nyeregcsoda volt, amit hamarjában alám adtak. Az egész nyereg szinte csak egy birkaszõrmével letakart vázból állt, ami egész egyszerûen elrepedt szálirányban egy hirtelen megugráskor. :rolleyes:Ez viszont egy megfelelõ anyagból és technikával készített favázzal azért nem jellemzõen történik meg. Én is favázpárti vagyok, az már magánprobléma, h. egy favázas westernnyerget 150 cm-nél magasabb lóra nem nagyon tudok feltenni, a súlya miatt.Angolnyeregnél viszont ez is kilõve :)

#165 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:22

Hupsz, akkor benéztem :D ;) bocs.

#166 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:26

Adrienn, Bokának erre tuti technikája volt, amikor is Lidércre tette fel a weskót.Valami olyanképp érte el, hogy a fejére tette -az volt a támasz és ezáltal rá tudta fordítani a ló hátára a nyerget. Persze ehhez kell egy olyan fej, mint az Övé. :dev:

#167 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:33

Off:BoKának a westernyeregbõl is sikerült lepottyannia Lidirõl?On

#168 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:37

off:Éva! :mad:Nem találom viccesnek, igazából ha nem pont jókedvem van, még mérgelni is tud.Szerinted ez tényleg annyira vicces beszólás volt?

#169 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:54

off:Éva! :mad:Nem találom viccesnek, igazából ha nem pont jókedvem van, még mérgelni is tud.Szerinted ez tényleg annyira vicces beszólás volt?

Hozzászólás megtekintése

Bocs, nem beszólás volt, komolyan érdekel: elgondolkodtam, hogy Botondra talán kölcsönkérek egy western nyerget, de ha ebbõl is ki tud segíteni a ló, akkor sok értelmét nem látom...szerk: lásd DVV topik...

Edited by Eva, 2005 november 4. - 13:55.


#170 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 14:00

Bármibõl ki tud segíteni, ha ki akar, pláne, ha rosssul van beállítva, vagy szokatlan, vagy az ülésed sem tök stabil. Kérj kölcsön egyet, próbáld ki. Amúgy a w. nyereg talán valamivel több stabilitást ad- szerintem.(amúgy meg annyit nem estem, hogy ez legyen a poénkodás tárgya, kivétel, ha én poénkodom vele. Még Osh-tól elnézem, mert õ úgy hülye, ahogy van... De azért....nemá, hogy ez legyen a végkövetkeztetés mindenhol. Ez azért súlyos... )

#171 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 14:05

Mi van Sika, morc Vagy? :)

#172 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 14:08

Bármibõl ki tud segíteni, ha ki akar, pláne, ha rosssul van beállítva, vagy szokatlan, vagy az ülésed sem tök stabil. Kérj kölcsön egyet, próbáld ki. Amúgy a w. nyereg talán valamivel több stabilitást ad- szerintem.(amúgy meg annyit nem estem, hogy ez legyen a poénkodás tárgya, kivétel, ha én poénkodom vele. Még Osh-tól elnézem, mert õ úgy hülye, ahogy van... De azért....nemá, hogy ez legyen a végkövetkeztetés mindenhol. Ez azért súlyos... )

Hozzászólás megtekintése

Nem poénkodtam :)(ha tenném, akkor max. amikor beszámolsz és te is poénkodsz rajta:D)Hát a stabil ülés lesz a titka... na majd befogom Zapot, hogy futószárazzon Botondon...nagyon nem ártana. A gáz az, hogy nem "fejtettem" meg még a lovat, így a lovaglás jóformán a feszült figyelés, helyes ülés megtartásával és a környezet fokozott fürkészésével telik, nem az "élvezkedéssel" :D Na majd!

#173 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 15:38

Azon én is csodálkoztam, h annak idején nem akart pontos adatokat tudni a lóról. Gondoltam majd le kell mérni ezt meg azt, de csak feltett néhány kérdést a hátára és marjára vonatkozóan és ennyi volt. Én is jobban díjaztam volna, ha kijön és személyesen megnézi. Neizer pl kijön és leméri? (Õ nagyon közel van hozzánk) Úgy tudom, h õ magánszemélynek nem készít nyerget, szóval akkor ez eleve kilõve.  :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Nem azt mondtad, hogy méretre csináltattad? Mert az, hogy keskeny hátra és közepes a marhoz....hát, így én is adok neked most hirtelen 3 angol és egy western nyerget...méretre szabva. Honey, téged átvertek.Neizer pedig gyárt mindenkinek és olcsóbban kijössz, mintha boltban vennéd meg ugyanazt. Kiválaszthatod a vázat (sok mûanyag váza is van :gm: ) a bõrt, még a kéder színét is. Jó nyergeket gyárt, fõleg hazai viszonylatban, nekem is az volt régen. De a Huginak készített 4 éve egy ugrónyerget, ami 1 hónap alatt nyomta a lovat. Ha jól emlékszem, nem vett méretet õ sem, de talán fényképeket vitt? nem emlékszem. (viszont igen hamar becserélõdött egy használt Stübbenre :gm: )

#174 Júliánus

Júliánus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 19:49

Szia Judy!!! :) Gyémi még nyers, betörés alatt álló "csikó" ,ezért a bõre még igen érzékeny.A szivacsot még nem próbáltam,helyette kikönyörögtem anyukámtól bárányszörei egyikét. :kir: Próbálkozom...Az imént olvastam,h valaki azért vett másik nyerget,mert a régibõl leesett. Ha elfogadsz egy tanácsot,lovagolj inkább nyereg nélkül. Nekem fejlesztette az ülésbiztonságomat és könnyebben kommunikáltam a lovammal. ;) bár ha elmész egy oktatóhoz,aki felhomályosít a hibáidról és önbizalmat ad a folytatáshoz az is jótékony hatással lehet. Szerintem. Én mind a két variációt kipróbáltam, tapasztalataim szerint az elsõ ingyenes. :)

#175 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 19:49

Nekem az a tapasznyalatom, hogy tud egy ló háta annyit változni két hónap alatt, hogy másik nyereg kelljen. Különösen gyorsan megy a változás, ha fogyásról van szó, márpedig ha leült a nyereg, akkor ez a kézenfekvõ. Fiatal vagy pihenõ lónál mikor munkába veszik, számítani is lehet a fogyásra, illetve arra, hogy alakul a nyereghelye. És ha mindez nem lenne elég, a zsír nyomás hatására vándorolni képes, tehát egy kövér ló hátán rendszeres lovaglás vagy befogás után megmaradhat a szerszám nyoma! Röhejesen hangzik, de én láttam pár ilyet.

#176 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 19:53

Yesssssz! :) :kocc:

#177 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 21:00

Nem azt mondtad, hogy méretre csináltattad? Mert az, hogy keskeny hátra és közepes a marhoz....hát, így én is adok neked most hirtelen 3 angol és egy western nyerget...méretre szabva. Honey, téged átvertek.Neizer pedig gyárt mindenkinek és olcsóbban kijössz, mintha boltban vennéd meg ugyanazt. Kiválaszthatod a vázat (sok mûanyag váza is van  :gm: ) a bõrt, még a kéder színét is. Jó nyergeket gyárt, fõleg hazai viszonylatban, nekem is az volt régen. De a Huginak készített 4 éve egy ugrónyerget, ami 1 hónap alatt nyomta a lovat. Ha jól emlékszem, nem vett méretet õ sem, de talán fényképeket vitt? nem emlékszem. (viszont igen hamar becserélõdött egy használt Stübbenre  :gm: )

Hozzászólás megtekintése

De, a bácsi ezt értette méretre készítés alatt. :guny: Vicces, tudom. :rolleyes: Fényképet õ is kért, láthatóan nem mentünk vele sokra...A nyeregkészítés egyenlõre nem aktuális, most nem merek újból kockáztatni, h készíttetek egy f.sza nyerget és 3 hónap múlva már nem lesz jó a lóra, mert annyit változik. Most élénkebben érdeklõdöm a használt Stübbenek iránt. :cool: Abból is vmi kevésbé lestrapált iránt. Gondoljatok rám is, ha mentek a köv nyeregadagért No-ba. ;)

#178 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 21:04

A másik próba a nyeregnél - van két válla a nyeregnek ahol a térded támaszkodik fel rá, ha a téárdtámasz alatti merev rész hajlítható kifeké (nem a ló háta felé) akkor törött.

Hozzászólás megtekintése

Ezt a próbát is kiállta. :) Nincs ennek semmi baja, csak a váz nem olyan, mint lennie kéne, ha valóban méretre készítette volna. :rolleyes:

#179 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 15:53

No hát megjöttem a nyeregkészítõtõl, gondoltam megírom a fejleményeket. Szétszedte a nyerget az orrom elõtt, lebontotta róla teljesen a párnákat, mert nem akarta elhinni, hogy a váznak bármi baja is lehet. És valóban. Hozzámértünk a nyeregben lévõ vázhoz egy pontosan ugyanakkora másikat és egy miliméterrel sem volt szélesebb az, ami a nyeregben volt. Igaza volt az öregnek, a váz tökéletes. Közben kiderült, h ez faváz, csak a markamra résznél fémbetéttel van megerõsítve. Persze kérdeztem, h akkor mégis miért fekszik fel a lovam marjára. A tömés miatt. Mutatta, hogy teljesen elvékonyodott, újra kell tömni. Kicsit kétkedve néztem, h mégis hogy fogja ezt úgy feltömni, h ezáltal a markamra is sokkal keskenyebb legyen, hiszen a párnák nem is ott vannak, de végül is hihetek neki, mert mikor elkészült a nyereg, akkor tökéletes volt. Aztán szemléltetésképpen kitömte az egyik oldalon fent és valóban, tényleg sokat számít. Hát szóval ez volt a gond, újra kell tömni jó alaposan és semmi baja nem lesz. Egy picit azért még mindig bizalmatlan vagyok és csodálkozom rajta, h 2 hónap alatt így elvékonyodott a tömés (minden másnap használtam csak a nyerget), mert akkor mindig 2 havonta vihetem feltömetni újra és újra? Még nem tudom mi legyen, eladjam és vegyek egy márkás nyerget (mert közben találtam egyet, ami tökéletesen fekszik fel a lovam hátára, de újratömni azért azt is kell, de tény, h az a nyereg nem éppen mai gyerek, ezért ez érthetõ), vagy adjak-e neki még egy esélyt.

#180 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 20:14

Mint említettem a 6 éves nyergemet még mindíg nem kell tömni, bár szinte minden nap használva van és a nagy 50-61 km -es túrákon is folyamatosan ló háton van - egy két hóbapos nyereg nem jól van elkészítve ha tömni kell. A markamra meg csak addig lesz jó míg a tömés megint el nem mászik benne.

Hozzászólás megtekintése

Hát igen, pont ez az, hogy akkor tömethetem 2 havonta mindig. Ha szélesebb lenne a háta, akkor biztos nem kéne folyton tömetni, de hát ez van. Közelebb állok az eladás gondolatához, de még vacilálok rajta.

#181 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 20:06

Sziasztok!Megjelent egy pukli a lovamon. A gerinc vonalán. A nyeregre (olcsófajta western nyereg) tippelek, mert azon a részen, ahol alul a két szárnyat egy kis bõrrel összekötik ott volt megcsomósodva és keményedve egy bõrdarabka. (ezt utólag vettem észre) Már lassan 2 hónapja nem volt a lovon semmilyen nyereg, de a pukli még nem múlt el, nem is kisebbedett... A legfurcsább az, hogy olyan, mintha egy csontkinövés lenne, mert nagyon kemény, és ha megnyomkodom szinte semmit nem reagál rá a ló... Szerintetek mi lehet? Eddig vártam, hogy ha nem rakok rá nyerget hátha elmúlik, de nem. Hívjam ki a dokit?itt most pont látszik a macska mögött.

#182 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 19:17

Kiváncsian vártam az elözõ hozzászolésra a tanácsokat, de nemigen érkezett. Sajnos én is hasonló problémával szembesülök. Egy olcsobb tipusú w.nyergem van, szerintem ugyanaz, mint Bogárnak, ami egy hosszabb túrán feltörte a lovam hátát. Elõször sima nyeregtörésnek gondoltam, és mivel egyéb okokból ez a paci amúgy is pihenõre van állítva, gondoltam meggyógyul magától.Nos ez már lassan 3 hónapja, és pontosan ugyanolyan púp van a hátán, mint Bogár lovának.Az állatorvos csak jövõ héten tud jönni, mert most már aggaszt a dolog, így kihívtam.A másik lovamnak, aki elég duci, így a gerincvonala nem emelkedik ki, a nyereg rendszeres lovaglással sem okoz semmilyen probláémát.Szóval Bogár ha megvárod, jövõ héten megírom mit mondott a doki. :)

#183 Leon01

Leon01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 19:26

Bogár ;Lilith!Az egyik lovastársam hasonló gonddal kûzd!Õ is egy olcsóbb fajta western nyereggel rendelkezik,és a pacija gerincén megjelent egy pukli,mi a tiétekkel ellentétben nem kemény,de nem is puha.Egyáltalán nem fájlalja a ló,kb. 2-3 hónapja van a gerincén a púp..Ugyanúgy van lovagolva,de már próbálták azt is,hogy nem tesznek rá nyerget,de nem javult.Nem konkrétan megmondható hogy a nyeregtõl van-e,mert ott már éppen nem éri a nyereg.Legalábbis mi úgy látjuk.Az állatorvos sem tudott semmit sem hozzá fûzni a dologhoz.

#184 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 19:33

Az enyémet biztosan ott éri a nyereg,mert mikor feltörte alaposan végigtapogattam a nyerget, és a két szárny illesztésénél, erõs bõr öltésekkel van összevarva, és az egyik sokkal jobban kiáll, mint a másik. Ez csak alapos tapogatással érezhetõ, de én mindenképp a nyerget okolom.

#185 Leon01

Leon01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 19:41

Akkor kérlek mindenképpen írd meg mit mondott a ti állatdokitok!Kíváncsian várom!

#186 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 29. - 16:26

Lilith!Nekem is a nyereg azon része okozta a problémát! (ebbe 100%-ig biztos vagyok). A te lovad hátán is kemény a púp?Kíváncsian várom, hogy a te dokid mit mond, az én dokimat majd ünnepek után hívom ki, mert a csikóm szemét is meg kell vele nézetni...Bogár

Edited by Bogár, 2005 december 29. - 16:26.


#187 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 18:12

Pénteken jön a doki, mert az oltóanyag még nem érkezett meg a másik lovamnak.Ma reggel megcirogattam a hátát, a fülébe súgtam, nyugi, pénteken itt a doktorbácsi, majd keresni kezdtem. Mármint a púpot. 3 hónap után egy éjszaka alatt nyomtalanul eltünt. :huh:

#188 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 18:41

Ez érdekes! :huh: Kíváncsi vagyok, hogy erre az esetre mint mond a dokid.Még nem tudom, hogy mikor tudom kihívni a dokit, de mostmár idõszerû lesz. Egyre kíváncsibb vagyok, hogy õ (mármint az én dokim) mit mondana...Bogár

#189 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 16:06

Leírnád a nyereg márkáját? Az enyém Natowa, csak kiváncsi vagyok, hogy ez az olcsóbb nyergek hibája, vagy kimondottan csak az övék, mert a tegnapi napon a másik lovam hátát is feltörte, innentõl dobhatom a kukába, azt hiszem, vagy utánajárok a reklamációs lehetõségnek, ugyanis a nyereg, jelenlegi állapotában, lovaglásra nem alkalmas. :( Esetleg itthon üldögélhetek benne.

Edited by lilith, 2006 január 5. - 16:06.


#190 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 18:55

Ezek a Natowa nyergek gyakran rosszul vannak összehányva. Sajnos reklamálni nem hiszem, hogy tudtok mert az ára egy "rendes" nyereghez képest csekély. Nem mondom, hogy ezzel egyetértek, mert az olcsóságtól meg nem kéne, hogy kárt tegyen a lóban, de ez van. nekem, illetve több lovasomnak is van ilyen. Tudom, hogy ez sovány vígasz, de ebben az árkategóriában mégis ezt gondolom a leg elfogadhatóbbnak, mert az anyaga elég jó minõségû. Nálam van ami két éves, rendszeresen több lovas nyúzza, hányja és újszerû állapotban van. Ha valakit érdekel meg tudom javítani ezeket a hibákat, eldolgozva a szar illesztéseket, némileg újratömve a problémás helyeken.

#191 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 18:57

Egyébként jó példa ez erre, hogy alátéttel nem lehet pótolni a hiányosságokat.Én is úgy szívtam meg, hogy elõször olyan furcsa kis nyom jött elõ, hogy azt hittük valami rovarcsípés, amit lekezelve megnyugodtunk. Aztán kiderült, hogy mi a baj.

#192 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 10:17

cc

Edited by Honey, 2006 január 8. - 10:41.


#193 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 15:10

Leírnád a nyereg márkáját? Az enyém Natowa, csak kiváncsi vagyok, hogy ez az olcsóbb nyergek hibája, vagy kimondottan csak az övék, mert a tegnapi napon a másik lovam hátát is feltörte, innentõl dobhatom a kukába, azt hiszem, vagy utánajárok a reklamációs lehetõségnek, ugyanis a nyereg, jelenlegi állapotában, lovaglásra nem alkalmas. :(  Esetleg itthon üldögélhetek benne.

Hozzászólás megtekintése

Nem, nekem nem Natowa nyergem volt. Ennek a nyeregnek egyáltalán nem volt márkája.Rc! Egyébként ez elején én is azt hittem, hogy valami rovarcsípés lehet... :rolleyes: De nem akart múlni, és hirtelen ötlettõl vezérelve néztem át a nyerget. A probléma forrását egybõl észrevettem, azóta nem is használom a nyerget, és már túl is adtam rajta.Tegnap néztem a lovam hátát, mintha egy kicsit kissebb lenne a púp. Szóltam a telepvezetõnek, hogy ha erre jár a doki (ami vaszínû, mert az egyik lónak megsérült a lába egy versenyen), akkor nézesse már meg vele a lovam hátát. Kíváncsi leszek, hogy tud e mondani rá valamit!?

#194 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 7. - 16:33

Sziasztok!Volt kinnt a doki. Sokmindent nem tudott rá mondani. Az tuti hogy a nyeregtõl volt a pukli. Azt mondta, hogy szerinte nem fog elmúlni, de meg lehet próbálni egy szerrel kezelni, aminek a neve: PERMAMMAS Emulsion. (egy rózsaszín, kámforos és mentolos illatú, gélszerû anyag)Szóval ezt mondta az én dokim. Remélem nem lesz igaza, és el fog múlni a dudor...

#195 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 0:55

Remélem nem lesz igaza, és el fog múlni a dudor...

Hozzászólás megtekintése

El fog múlni csak nem gyorsan. Várd meg amíg teljesen begyógyul a felülete és akkor kell "izgatni" a bibit a kenõccsel. Igen jó az a vörös kence is aminek a neve most nem jut eszembe, (Õz! Esetleg nem tudod mire gondolok?) de kevés kenegetni, dörzsölgetni is kell ( fogkefe), amikor már nem érzékeny neki, hogy keringjen ott jobban a vér. De sokat segít a lézerakupunktúra is.

#196 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 8:25

Lindának nem volt sebes a felülete, és nem is érzékeny. Ezek szerint jó úton haladunk a gyógyulás felé! :) :reménykedõsmiley:Kezelésnek gondolotam még a körömvirág krémre is, ha ez a szer nem válik be.

#197 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 10:41

Sziasztok!Az lenne a kérdésem, hogy ha egy ló hátát felnyomja a nyereg, akkor tulajdonképpen mitõl jelennek meg a fehér szõrfoltok rajta? Elhal ott a bõre, vagy olyan ez mint az embernél a pigmentfolt?

Hozzászólás megtekintése



#198 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 9:12

RC, név szerint nem t'om, mire gondolsz; de nyilván valami gyulladáskeltõ-keringésfokozó cuccra... Az valóban jó ötlet lehet (egy összeállt, masszív kötõszövetes csomó "magától" aligha múlik már el). Bogár, a körömvirág kenõcs fõleg hámosító hatású; a ti puklitok meg - ha jól látom a képen - olyannyira be van hámosodva, hogy még szõrös is; annak a körömvirág már nem használ semmit.Honey: elhal a bõre; és amikor gyógyul, az új bõrszövetben már nincsenek pigmentsejtek.

#199 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 9:40

RC, név szerint nem t'om, mire gondolsz; de nyilván valami gyulladáskeltõ-keringésfokozó cuccra... Az valóban jó ötlet lehet (egy összeállt, masszív kötõszövetes csomó "magától" aligha múlik már el). Bogár, a körömvirág kenõcs fõleg hámosító hatású; a ti puklitok meg - ha jól látom a képen - olyannyira be van hámosodva, hogy még szõrös is; annak a körömvirág már nem használ semmit.Honey: elhal a bõre; és amikor gyógyul, az új bõrszövetben már nincsenek pigmentsejtek.

Hozzászólás megtekintése

Eszembe jutott, de azt hiszem, hogy már nem egyszerû meggyártatni, de tán még elérhetõ. Jódkális kenõcs. Ha jól tudom a nevét. Komoly puklikat elmúlaszt idõvel, csak rendszeresen kel vele izgatni. :DDe ha más nincsen én nekiesnék paprikaszesszel is, vagy méregerõs paprikakivonattal kenyegeni, kefélgetni. Válaszokat kuruzsló jeligére...... :D

#200 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 11:52

Jódkáli kenõcsöt bármelyik patikában kevernek. Bár az én dokim szerint nagyon "durva" a hatása. A fene, aki tuggya...