Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vajákos emberek és a lovak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
117 válasz a témához

#41 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 15:48

Piaffe"De én speciel arra lennék kíváncsi, hogy maga az ínszalag tud-e úgy megerőltetődni, gyulladásba kerülni és fájni a lónak, hogy a rostszálak nem szakadnak?"Megeröltetődni tud, és ha maga az in nem is, de a környezete fájhat. Maga az inszalag nem fáj, nincs benne ideg. Ha elszakad az sem fáj. Mégis lehet fájdalomérzet, ami túlzott igénybevétel miatti problémát jelez közvetve, a környező, befoglaló, vagy kapcsolódó álományok jelzései, ezek az állományok az ín terhelésével arányos igénybevételt kaptak, kapnak a hatás-ellenhatás elvén. Bár ha szalagok épek maradtak (és nyilván ez a jobb) mégis fájdalom van, ergo pihentetni, kúrálni kell az esetnek megfelelően. Ha nem, előfordulhat, hogy az épen maradt, de határterhelést kapott in állománya időlegesen gyengébbé vált és a következőnél már szakadozik.A "megeröltetődött"-et így érted, vagy egy pihenés nélküli kifáradásos erőltetés?

#42 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 16:05

Gaforka!Miért nem fogadtad meg Kastély tanácsát, amit a veszprémi forduló előtt adott? Posted Image (Csak, hogy mindenki értse: Kastély: Kata! Hozd el a lovadat a veszprémi versenyre! Feltétlenül hozd el! Ez a leginkább neki való verseny!Gaforka: ?????Kastély: Az állatkert mellett rendezik. Mikor vége a versenynek, odalökheted az oroszlánnak.)Komolyan: Ha patacsontsüllyedése van, s amiatt újul ki folyton a sántaság, akkor szilikonbetétes gyógypatkolás segíthet.Még komolyabban: Lovakhoz - erősen sarkítva és általánosítva - háromféle módon szoktak hozzáállni:1. Brutálisan2. Szentimentálisan3. RacionálisanTudom Gaforka, hogy az elsőt nem műveled. Talán a másodikat sem igazán. Szerintem legyél racionális! Add el és vegyél egy másik lovat!

#43 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 16:28

Sziasztok!A "Lábproblémák"-topicban már említettem pár dolgot,amivel KI LEHET EGÉSZÍTENI az orvostudományt.Csatlakoznom kell Kareszhez Posted Image :az orvostudomány mai állása szerint elsősorban tüneti kezelést nyújt.Sajnos.Ezt nem árt PÓTOLNI egyébb,alternatív gyógymódokkal.Nekem is volt inszalag problémám,amit nem a megszokott módon sikerült rendezni(pontosabban úgy NEM),hanem"energiával".A dogmatikusok most höröghetnek,mint az állatok királya golyó álltal érve,de AKKOR IS MŰKÖDIK!RC-t idézve:Aki nem hiszi,járjon utána!Könnyű valamit full ismeretlenül,kipróbálatlanul elutasítani.

#44 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 16:38

Ha mégsem sikerül, akkor visszafizeted a pénzt? Posted Image

#45 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 18:10

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy: Bocs!A ló ivarára gondoltam! :D [/QUOTE]Úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!!!!!!!! :D :D

#46 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 22:29

Csak kéne már gyártani egy fejét a falba verő smile-t. :rolleyes:

#47 gaforka

gaforka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 25. - 23:58

Sheriff!Köszi Kastély ötletét, már el is felejtettem Posted Image A gyógypatkolásról meg annyit, hogy a mostani kovácsom (abszolút megbízom benne) a betét helyett valahogy máshogy faragja le a patáját, és így elvileg olyan, mintha lenne a patkó alatt betét. Viszont! Szerinte mindig az a legjobb, ha a ló a saját patáját terheli, mert a terhelés hatására lesz újra jó a pata felépítése, és ezért sokkal jobb ez a módszer, mint a betét. Vagy valami ilyesmi :rolleyes: Eladás: a helyzet az, hogy azért vettem meg ŐT, hogy ne kerüljön vágóra. Szóval az eszem szerint eladnám, de akkor meg sem vettem volna...Szóval marad a remény?: a versenyre éppen nem lesz sánta, és Kastély nem fogja magát megint hülyére röhögni?

#48 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 26. - 19:54

Üdv Ilusta!Most akkor milyen pénz visszefizetéséről is van szó? :eek:

#49 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 26. - 20:16

Gondolom nem ingyen mész a lovat, vagy embert kezelgetni...

#50 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 28. - 9:38

Van egy új sztorim ezzel az emberrel.Két ló van nálunk összesen,az egyik ez az inas a másik viszont egy öt éves kanca.Előéletéről annyit, hogy kétszer ültek rajta sajnos, segédszárral és kevés idővel.Amikor elhoztuk igen érdekesen nézett ki.Mint egy vadászgép olyan volt- még most is, kb még 80 kg kell rá-a farához nem lehetett hozzáérni,mert rúgott, a lábát nem lehetett felvenni,hozzáérni sem,mert rúgott.A háta érzékeny volt.Hála istennek csak volt.Két hetet pihent, aklimatizálódott, karámozott nézelődött.Lassan elkezdtük futószárazni,amikor már szépen ment,nyereg rá.Ez kb még két hét volt.Tehát nem lehet azt mondani,hogy elkapkodtuk.Igen ám, de időközben elérkezett az idő a körmölésre,patkolásra.Jött a vajákos ember.Ugye a ló nem adja a lábát mint már írtam.Kellett neki kb három óra kisebb- nagyobb megszakításokkal - az embernek pihennie kellett,mert fáradékony-, a ló megkörmölve- patkolva állt a boxban.Hangos szót nem lehetett hallani egész idő alatt.Természetesen feladja a lábát szépen, mind a négyet.Két hete kb eljött az idő, hogy felüljünk rá.(előre közlöm nem ez az első felülésem :cool: )A ló lefutószárazva.Megpróbálok felülni.Nem sikerül, majd másodszor sem.Szegény igen menekül.Nincs túl sok jó élménye erről.Oké, ott van a vajákos ember is.Azt mondja hagyjam, ha kap két hetet, ő felül rá úgy, hogy a lónak egy rossz mozdulata sem lesz.Rendben, ennyit megér.Egy hét múlva (volt masszírozás,dupla futószárazás is stb.) felültünk.Igaz a jobb oldalról,mert ott kevesebb trauma érte, meg sámliról,hogy kevésbé terheljem a hátát,de fennt voltunk.A ló a felszállásnál áll,mint a cövek,és nagyon jó érzés rajta ülni.Tegnap már ügetett 2-2 kört. :D :D :D :D A lényeg mindig az, hogy a LÓNAK jó legyen. Ha így akkor így.Ha valaki nem hiszi, járjon utána. Posted Image [ Július 28, 2003, 09:41: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#51 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 28. - 13:17

Szia Ilusta!Valószínűleg nekifutásból félreértettél! :D Amit írtam,az nekem a legkissebb anyagi hasznot sem hozza!Éppen azért protezsálom,mert ez egy olyan lehetőség-képesség,amely bármelyikőtők álltal elsajátítható,alkalmazható,csak csinálni kéne!Ki van legtöbbet a kedvencével,ki veheti észre először a baját,ha nem a gazdája?Ezért kéne nagyobb hangsúlyt fektetni ezekre a lehetőségekre.Ez nem zárja ki,utasítja el el az orvostudományt,hanem simán ötvözhető vele.Történt már magyarországon is közös orvosi-energiás kisérletsorozat,mellesleg sikeresen.Az USA egyes egészségügyi iskoláiban felvehető ez a rendszer fakultációként.Visszatérve az anyagiakra:A rendszer etikája elutasítja a kezelésért történö pénz kérést.A tanfolyam ugyan pénzbe kerül,de nem sokba(ebben sem vagyok érintve!),ha érdekelnek a továbbiak,majd priviben.

#52 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 28. - 13:42

hihi, ezek szerint a te "vajákos embered" többek közt kovács is. Arra lennék kíváncsi, gondolom biztos nem titok, hogy mennyiért dolgozik ez az ember (külön a körmölés illetve az egyéb tevékenységek) valamint, hogy hogy hívják őt.

#53 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 28. - 14:56

Teljesen ingyen és bérmentve dolgozik, csupán szórakozásból csinálja ezt.Újfalusi Árpádnak hívják.Azért nem akartam leírni a nevét mert elég furcsa ember, sokan nem szeretik a lovasok közül.Minden esetre nem mond- csinál hülyeségeket, csak néha túloz, tudni kell kiválogatni a lényeget. Posted Image Pesttől 200 km- re lakik. [ Július 28, 2003, 15:23: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 28. - 16:00

Pszichopata!Ha mindez igaz amit leírtál, le a kalappal előttetek!Sajna ilyet még nem láttam....mármint az ingyen végzett munkát, ami még sikeres is!Csak egy rossz tapasztalat a természetgyógyászatról...Egy ismerősömnek volt egy már majdnem végső stádiumú kehes lova. A vágóról mentette meg egy másik lánnyal. Ennél rosszindulatúbb lovat még nem láttam, ezernyi kupecen ment keresztűl, de a lányok nagyon megszerették. Ők tudták csak lovagolni. Egyébként roppant érdekes szine volt, azóta csak egy olyan lovat láttam, szerencsém, hogy ültem is rajta..de agyilag hasonló volt...Nos a ló nagyon rossz állapotban volt..mindenki a vágót, vagy az altatást javasolta. A lányok mindent, de szó szerint mindent megtettek azért, hogy megmentsék kedvencüket és javítsanak az állapotán.Hívtak egy jónevű természetgyógyászt, mivel az orvosok nem tudtak már mit tenni (nem energiával gyógyított), aki ilyen-olyan füveket, italt-kaját vetetett, csinált hónapokon keresztűl...Egy vagyont fizetettek a lányok (szülei!) érte, de kisebb sikerek után, ugyanolyan állapotba került a ló.Végül csak el kellett altatni, annyira rosszul volt a végén...15 éves volt.Amúgy hiszek a természetgyógyászatban..Arra azért kiváncsi lettem volna, mit tudtál volna kezdeni a csípőbajos lovammal? Most is próbálkoznak rajta mindenfélével, hiszen ahová került ugyancsak nagyon szeretik, de eredményt sajnos senki nem tud felmutatni..csak ideig-óráig.

#55 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 28. - 20:41

Ilusta!A lényege az egésznek a rendszeresség.Egy embert naponta egyszer max 5 percig lehet kezelni,lovaknál ki kell még kisérletezni az időt,de ártani,"félrekezelni" nem lehet vele.A mindennapi foglalkozás miatt célszerű a gazdinak elsajátítani a képességet.Csípőprobléma?Egy másik topicban már említettem egy ismerősömet:középkorú hölgy két gerinsérvvel,amit az orvosok nem mertek már megműteni,járókerettel járt,tartani kellett a lebénulástól,elvégezte a tanfolyamot(nagyon magas szintre jutott),ma már síelni jár telente.Természetesen csodákra nem kell számítani,az nem a mi dolgunk :D de rengeteget segíthetünk vele.

#56 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 13:01

psziho!Bocsesz, hogy közbeszólok,de te mivel foglalkozol? [ Július 29, 2003, 13:02: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#57 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 13:32

Üdv hihi!Ez fórum,itt nincs közbeszólás,csak hozzászólás.Legalábbis azt hiszem :D :D :D Nem ezzel foglalkozom hivatalosan,hiszen mint írtam ebből nem lehet(szabad)megélni.Most "átmeneti állapotban" vagyok,de remélhetőleg ismét több állat lessz körülöttem,pillanatnyilag kénytelen vagyok "beérni" vadászgörény tenyésztéssel.A lovunkat kénytelenek voltunk eladni,ugyanis nem találtunk megfelelő bértartó helyet a környéken és Pesten nem bírták a szomszédok Posted Image Mire vagy kiváncsi valójában?

#58 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 16:03

Milyen kezelések azok amiket te csinálsz akár lovakon, akár más állatokon.

#59 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 17:53

Üdv hihi.Energiával kezelünk.Ez az energia vezérel mindent.Az átlagember akkor tud energiát felvenni,amikor alszik.A betegség energia hiány,a beteg embernek ezért nő meg az alvásigénye.Bonyolult nem?Aki rendelkezik a megfelelő képességgel,ezt az energiát képes továbbítani a páciens felé,amivel a gyógyulás folyamatát lehet meggyorsítani,stabilizálni.Erre válhatsz TE is képessé.Szörnyű?Állatokon még csak kissebbeken tudtam kipróbálni,még többnyire csak embereket kezelek,de nagyon jó volna kipróbálni lovakon is.Egyébként állategészségügyi suliba készültem anno,csak sajnos nem sikerült,végül"csak"egy halász-haltenyésztő végzettséget szereztem,csak hogy mégis állatok mellett maradhassak,aztán"elkanyarodtam"egy kicsit a spiritualitás felé.Ezt szeretném valahogy összekapcsolni,hiszen tudom,mennyi keserűséget okozhat a tehetetlenség kedvencünk baját látva.

#60 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 18:36

És ha álmatlanságban szenvedek, akkor nekem kéne másokat gyógyítani a fölös energiámmal? :D

#61 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 19:04

Az álmatlanság még nem energia többletet jelez ;)

#62 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 19:07

Hanem?

#63 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 19:17

Ezt sok minden okozhatja:Idegi kimerültség-stressz,esetleg rossz helyen van az ágyad(földalatti vízér-radiesztézia),nem vagyok látnok,nem tudhatom a pontos okát :rolleyes:

#64 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 19:24

No de ha a kimerültség/stressz miatt energia hiányom van, akkor mér nem vágom be a szundit az insomnia helyett :confused:

#65 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 21:52

Pszihopata, a vízér, sajnos pont, hogy álmosít, a Hartmann csomópontban lehet nagyon nehezen elaludni.

#66 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 22:15

Az már igaz, hogy nehéz a Hartman-csomópont fölött aludni.[url="http://"http://www.zotyo.hu/para/radiesz.htm"]http://www.zotyo.hu/para/radiesz.htm[/url]

#67 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 22:42

Ezt már régebben olvastam, elképesztő! :D De azt hiszem, hogy bármely szakmára nyugodtan be lehetne helyettesíteni ezt az esettanulmányt. Mindenesetre, akiket én ismerek, garantáltan egyformákat mérnek.Egy biztos az egésznek csak akkor van jelentősége, ha sérült az aurád, azt pedig alapszinten ki kell tudni mérni.

#68 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 29. - 23:26

Én meg aszondom, hogy amiko csináltam a házat, vagy 25 éve, kigondoltam, hogy a nagyszüleim 85 évet is megértek jó egészségben. Nagyot nem tévedek, ha ott lesz a hálószobánk ahol az övék volt nagyjából. Nejem meg rendezkedhett a bútorokkal, de az ágy az szent! Azt még nem rakhatta máshová.Azért kíváncsi természet lévén, fogtam két alkalnasra hajlított derótot és egy hétig bóklásztam föl alá az udvaron, a házban meg a kertben. Mutatott nekem, de hogy mit azt nem tudom, biztosan az volt a viszér.(khm..vízér)De mert nagyjából ugyanugy sikeredett többször, továbbá két haveromnak, no meg magamnak vizet adó kúthelyet találtam elsőre, kineveztem magam érzékeny léleknek. Posted Image Azért a macskát biztonság kedvéért bezártam a szobákba és meglestem hol mennyi időt tölt. Azóta nem volt szükségem a tudományomra, lehet hogy el is felejtettem. Ha lesz egy kis időm, ujra térképezek és előásom régi rajzaim összehasonlításra. Posted Image

#69 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 8:17

Köszönöm a kimerítõ választ pszicho!Az erõ legyen veled!

#70 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 9:36

Fec! Psziho!Apropó macsek.Mi van, ha a macsek két-három hetente netán havonta és rendszeresen váltogatja a kedvenc pihenõhelyét? vagyis mindig az elõzõtõl két-három esetleg négy méterre talál új "kedvenc helyet"?Vándorló Hartman csomópontról lenne szó?

#71 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 9:51

idézet:
Eredeti szerzõ: pszihopata:Állatokon még csak kissebbeken tudtam kipróbálni,még többnyire csak embereket kezelek,(...)[/QUOTE]Nekem az egészbõl ez tetszett meg a legjobban :D

#72 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 9:52

Radiesztéziával csak a spiritualitás felé fordulásom kezdetén,úgy 12 évvel ezelõtt foglalkoztam,akkor is csak érintõlegesen,így ebben nem foglalhatok állást,mindenesetre Fec eljárása nagyon ésszerûnek tûnik Posted Image és ez is csak azt mutatja,hogy ez természetes dolog,képessége mindenkinek lehet,csak fel kell ébreszteni.hihi!Miért csak velem legyen? Posted Image

#73 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 9:56

Üdv BoKa!Örvendek örömödnek! :D

#74 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 10:41

A Hartmann zónák kevésbé vándorolnak, kivéve, ha egy jelentõsebb építkezés van a környékben, vagy kivágnak nagyobb fákat, de akkor is csak centiméteres mozgásokról van szó. Irányuk mindig észak dél és kelet nyugat. A Hartmann zóna szélessége kb. 30 cm, ismétlõdése kb. 2 méter. A vízerek már igen változóak, eltûnhetnek, és újak keletkezhetnek. A macskák szeretik a vízereket és a csomópontokat, a kutyák nem. Igaz, rengeteg állatnak a gazda jelöli ki a helyét, illetve a ragaszkodóbbak fittyet hányva az ösztönökre a gazda közelében tartózkodnak, ezért nem jelent semmit manapság az, hogy hol fekszenek. Lovamat többek között ezért tartom ridegben.

#75 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 12:09

Ma végigmasszíroztam a "pesti" lovamat. Állat jól esett neki,teljesen relax állapotba került.

#76 jégmama

jégmama

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 12:50

Kedves Lóbarátok! Itt megint a kívülálló kotyog bele. Egy általam igen nagyra becsült ember a realitásra hivatkozva egy beteg ló eladását javasolta. Aki megveszi, mit csináljon vele? Nézegeti? Annál nem lesz beteg? Lehet, hogy ostobaságot kérdezek, de... Egy lehelletnyit megérintett a moralitás szele... (Most aztán jöhet a ledorongolás...)

#77 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 13:31

Inkább a piedeszta.. Posted Image

#78 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 13:32

Attól függ mi a baja.Azt jó lenne tudni..

#79 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 14:05

Ha arról van szó, hogy pl. versenyzésre vagy az eddigi célokra már nem alkalmas, attól még másra az lehet (könnyebb vagy másfajta munka).

#80 gaforka

gaforka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 14:28

Erre példa az én szemem fénye, Sikeres Posted Image Már elég lehasznált volt a lovardában, de arra még tökéletes társ, hogy napi 1-2-3 órát lovagoljak vele.