Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Holsteini


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
479 válasz a témához

#401 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 8:22

nekem sem.


Igazán sajnálhatjátok! :D

#402 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 20:22

Akkor én megpróbálnék pár videót belinkelni és várom a véleményeket... :gm:
http://www.youtube.c...feature=related


#403 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 20:45

Érdekes megfigyelni,hogy mennyivel másabb stílusban ugrik lovas alatt,mint szabadon. (Igaz,hogy így kell rollkur-ban egy lovat lovagolni. :dev: ) Ettõl függetlenül a ló nekem begyere.

#404 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 21:02

hihetetlen h ugyanaz a ló. Mondjuk nekem a "díjlovas" rész is elég megrázó volt :huh:

#405 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 21:35

hihetetlen h ugyanaz a ló. Mondjuk nekem a "díjlovas" rész is elég megrázó volt :huh:



Mi neked ebben a hihetetlen?! :cool: Ilyeneket vagy ennél cifrábbakat szoktál tõlem hallani...most láthattál is. :D

#406 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 22:40

...most láthattál is. :D

Itt van a kutya elásva :D

#407 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 7:17

Bár nem tudom milyen szó és mit jelent a "begyere", de úgy gondolom hogy ez az alábbi jobban hasonlít a szabadugráshoz mit bármi más fejleszaggatós :)

Jó szórakozást mert ezt így (is) nem csak (is) lehet, hanem kell csinálni
http://www.youtube.c...U...=1&index=17



Jaaaaj Tamás ne legyél már mgy! :)

590m/perc tempónál ,ha nincs az öntvény a ló orcájába meghalsz az elsõ fix akadálynál. Egyébiránt,ha már láttad a Heuschmann dvd-t akkor pontosan látnod kell,hogy a ló, akin David ül , beejtett háttal közlekedik és nem kicsit.( Egyébként amikor elkezdtek parellizni az elsõ 2 szezonban egy versenyt sem fejeztek be O'Connorék. :gm: )
Nekem ez sem tetszik jobban,mint a másik.
"begyere"= ez egy számomra szimpatikus ló.

#408 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 7:36

Bocsánat, hogy beleugatok, de szerintem más így megugratni 1-1 akadályt, mint egy komplett pályát, ahol összetett elemek (kettes, hármas ugrás) is vannak, illetve ahol több akadály is összefüggésben van egymással. Persze lehetséges, hogy csak én nem találkoztam olyan videófelvétellel, ahol a lovas egy kötéllel a lova nyakában teljesít egy komplett pályát, alapidõn belül. (Ha valaki tud ilyet mutatni, azt megköszönném.) Azt azért szeretném kihangsúlyozni, hogy ez a hozzászólásom nem a parelli vagy egyéb hasonló módszer ellen született. :) Elnézést az Off-ért.

#409 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 7:44

Bocsánat, hogy beleugatok, de szerintem más így megugratni 1-1 akadályt, mint egy komplett pályát, ahol összetett elemek (kettes, hármas ugrás) is vannak, illetve ahol több akadály is összefüggésben van egymással. Persze lehetséges, hogy csak én nem találkoztam olyan videófelvétellel, ahol a lovas egy kötéllel a lova nyakában teljesít egy komplett pályát, alapidõn belül. (Ha valaki tud ilyet mutatni, azt megköszönném.)
Azt azért szeretném kihangsúlyozni, hogy ez a hozzászólásom nem a parelli vagy egyéb hasonló módszer ellen született. :)

Elnézést az Off-ért.


Van egy bajor srác,aki S*-****-ban megy és bosallal lovagolja versenyeken a lovakat. Otthon anélkül. :) Ne kérdezd a nevét,mert nem emlékszem rá. Kb. 2 éve olvastam róla valahol.

#410 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 8:05

Jó szórakozást mert ezt így (is) nem csak (is) lehet, hanem kell csinálni

:confused: :confused:

#411 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 13:05

Van egy bajor srác,aki S*-****-ban megy és bosallal lovagolja versenyeken a lovakat. Otthon anélkül. :) Ne kérdezd a nevét,mert nem emlékszem rá. Kb. 2 éve olvastam róla valahol.

Én pedig valószínűleg őt láttam kb. 4 éve a Stadthalleban. (Versenyezni, nem bemutatózni.)

Edited by furiosojr., 2010 június 30. - 13:05.


#412 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 15:16

Na itt a pasas... :D

#413 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 16:20

Köszönöm szépen! :)

#414 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 30. - 20:35

És ennek a lónak Belle de Your a neve. Most kishazánkban versenyzik. Hétvégén Borók Gáborral B5-ben nullázott, második lett. Hackamore-ral a fején. 6 évesen ez a ló már valóban ment Stadthalleban S-ben, Jürgen Krakovval, bosallal. Majd ha a hétvégi zsombói versenyrõl feltölti a fotós a képeket, rakok föl ide róla.

#415 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 7:26

Boldog születésnapot K.1! :kocc:

#416 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 20:56

Boldog születésnapot K.1! :kocc:

Köszönöm neked és mindenkinek, akinek eszébe jutottam!

#417 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 31. - 22:06

Üdvözlök újra mindenkit. Egy új holsteini ló kerûlt hozzám a neve Capoccino. Nem egy mai gyerek. 2005.-ig megtudtam róla mindent amire kívcáncsi voltam, de elõtte semmi. Nem vagyok hülye a nethez, de kimondottan róla semmit nem találtam. Mivel egy combon sütött ( eredeti holsteini ) ezért gondolom, hogy nem M.o.-n született:) Nem tudtok valami olyan oldalt vagy adatbázist ahonnét megtalálom az eredményeket. Capoccino - Capitol I - Caletto II a kancáról is csak töredékét találtam pedig õ nagyon jól képzett ugró és díjló. Santa Fee 9 - Schampus XX - Roberto Segítségetek elõre is köszönöm.

#418 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 2. - 13:24

Na itt a pasas... :D



Nem errõl beszéltél?

Srác ohne Bosal

#419 Faolinca

Faolinca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 3. - 12:01

tényleg ördögi a fickó

Gyors egymásutánban megnéztem három videót, amit belinkeltetek.

Ettõl úgy éreztemm magam, mint akit megerõszakoltak, az a "díjugrató bajnok" meg aki olyan heves brutalitással tépte be annak a gyönyörû ménnek a fejét!!! Hangosan felkiáltottam, mert nekem fájt!!!
Mindekettõ állatkínzás már szerintem.

O'Connor bácsi balzsam volt a meggyötört lelkemre, én is így akarok lovagolni!!!!

#420 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 14. - 15:57

Sziasztok! Megy valaki idén a holsteini körungra? Én tervezem hogy megyek, ezért segítséget szeretnék kérni a ,,túra" szervezéshez. Köszi!

Edited by hadesz, 2010 augusztus 14. - 15:58.


#421 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 7. - 10:24

Ki vett 90.000 euroért nem körungolt mént, tudja valaki?

#422 ladany

ladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 27. - 21:38

Üdvözlök mindenkit. Tegnap vettem a lányomnak egy kancát. A származási lapon az anya Polonéz HUN K M910380000 1991 p. Ha valaki tud rollal használható infót, kérem ossza meg velem. (2008 Roberto az Apa és 871 Lining az Anya.) Elõre is köszönöm. Üdv mindenkinek.

#423 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 5. - 22:22

Üdvözlök mindenkit.
Tegnap vettem a lányomnak egy kancát. A származási lapon az anya Polonéz HUN K M910380000 1991 p. Ha valaki tud rollal használható infót, kérem ossza meg velem. (2008 Roberto az Apa és 871 Lining az Anya.) Elõre is köszönöm.
Üdv mindenkinek.


Szia!
A ló neve Polonéz? Apja és az anyja is holsteini. Egy honosított kancáról van szó? Hol van sütve.
Anyja ( Laertes X Ganeff ) és 1974?

#424 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 9:28

Ki vett 90.000 euroért nem körungolt mént, tudja valaki?



Gáspár Gyula, Agropoint Kft.

#425 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 11:10

Szia nandesz.
Köszönöm a válaszodat.

Az én kancám 4349 Corofino II és Polonéz csikója ként született 2005-ben, magyar sportló sütése van.

Posted Image[/url][/img]

Igasság szerint Corofino II és Polonéz múltja, jelene érdekelne (képben és írásosan).
Mégegyszer köszi.


Plonéz 1991 pej Apa: 208 Roberto
Anya:871 Lining

A mi lovunk neve Biala.

#426 dreamgirl

dreamgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 30. - 14:02

Sziasztok! tudnátok nekem honlapcímeket vagy akár konkrét fed. méneket a fajtában ajánlani? köszi f.

#427 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 31. - 10:42

Sziasztok!

tudnátok nekem honlapcímeket vagy akár konkrét fed. méneket a fajtában ajánlani?

köszi
f.


Persze
http://www.holsteine...t...t=32&lang=1

#428 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 7. - 18:55

Üdv mindenkinek. Érdeklõdnék Holsteini fedezõmének után, Itthon. K1 Cannizzaro-ról, mezõhegyesi, ill. hajdúböszörményi ménekrõl tudok. Tud e valaki ezeken kívül. :confused: Elõre is köszönöm.

#429 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 8. - 10:29

www.patakimenes.hu itt is van egy holsteini, a Castor.

#430 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 8. - 17:36

És Hortobágyon is áll egy, minden évben.

#431 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 8. - 17:41

Én egyet ,,ismerek": õt. Már nem Böszörményben, hanem Nyíregyházán van a ló. Mondjuk nekem nem egyértelmû a kérdés, hogy Mo-n keresel holsteiniben elfogadott mént, vagy olyan holsteinit, aki sportlóban fedez. Quantum úgy tudom mindkét fajtában elfogadott.
De itt még tudsz mazsolázni

#432 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 8. - 18:04

Én egyet ,,ismerek": õt. Már nem Böszörményben, hanem Nyíregyházán van a ló. Mondjuk nekem nem egyértelmû a kérdés, hogy Mo-n keresel holsteiniben elfogadott mént, vagy olyan holsteinit, aki sportlóban fedez. Quantum úgy tudom mindkét fajtában elfogadott.
De itt még tudsz mazsolázni


Köszönöm a válaszokat, mint leírtam Itthon keresek.
Igaz, hogy MSLT bélyegzésû a kancám, de származása szerint holsteini. Szeretném tovább vinni ezt a vonalat, csak ezért keresek hozzá fajta beli csõdõrt.
Üdv

#433 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 22:05

Köszönöm a válaszokat, mint leírtam Itthon keresek.
Igaz, hogy MSLT bélyegzésû a kancám, de származása szerint holsteini. Szeretném tovább vinni ezt a vonalat, csak ezért keresek hozzá fajta beli csõdõrt.
Üdv


Szia! Már egy éve én is ezen rágódok és kutakodok. Magyarországon több holsteini mén van a www.menek.hu-n van egy keresõ funkció bejelölöd a holsteini fajtájúakat és keresés. A listán van olyan is amely nincs az országba.
Nekem az a gondom, hogy az én kancám holsteini ami holsteinbe lett szemléztetve és én egy "gekört" (engedélyezett) holsteini ménnel szeretném fedeztetni.
A közel egy éves folyamatos keresgélés, telefonálás stb. eredménye az, hogy szerintem csak a Mátai ménesbe (Hortobágyon) van ilyen mén. Minden évben másik. Ezek általába prémium minõsítésûek. Aránylag megfizethetõ a fedeztetés velük.
Mondták, hogy Cascaron ( Mezõhegyes) is kapott gekört minõsítést, de ez csak az Lovas Életbe és a Mezõheygesi weboldalon van leírva. Sehol máshol nem találtam errõl hiteles forrást.
Talán még Castor ( Airvent ) akinek van engedélye, de ezt is csak weboldalukon olvastam.
Úgyhogy marad Hortobágy vagy a mélyhûtött legalábbis nekem.
Most jól meg lehet vetni ezért...

#434 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 22:19

bocsi, semmi...

Edited by Lótuszvirág, 2011 január 9. - 22:28.


#435 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 8:36

Holsteinire akarod bélyegeztetni?

#436 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 8:44

Castornak van engedélye Holsteinben, a Máltaiaknak természetesen mindegyiknek van engedélye, mivel a holsteini szövetségtõl bérelik õket. Cascaronnak sosem volt engedélye, de én ezt már valahol írtam. Most már bélyegeztetheted holsteinire Magyarországon is, mert már õk is rájöttek arra, hogy bevételnek kell a Holsteinen kívüli tenyésztõk pénze. De ha te tag vagy a holsteini szövetségben, mivel azt írod, hogy ott akarsz bélyegeztetni, akkor meg nem értem a kérdésedet, mert õk minden információt számodra elküldenek, sõt azt is, hogy melyik mént javasolják a te kancádra, kancacsaládja alapján. Vagy ha nem vagy tag, akkor meg olyan mindegy. :kir: Akkor csak válogass bátran. Nekem is van holsteini kancám, sõt Holstein elit kancái és kancacsaládjai közé tartozik. Én a magyar sportlovat választottam mégis vele. Annak ellenére, hogy javában én is Hortobágyon fedeztettem.

#437 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 9:54

A Cascaron-témához: Épp hétvégén került otthon a kezembe egy könyv, a 2006-os körung katalógusa. És én a gekörteket bejelöltem rajta annak idején, tollal. A Cascaronhoz is azt írtam, hogy "gekört". :) Tudom, hogy a neten már nem elérhetõ, és nem mondom, hogy ez egy csalhatatlan bizonyíték, de tényleg ez van! (Mindamellett nem tudom, milyen kancámnak kéne lennie, hogy vele fedeztessek. :cool: )

#438 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 20:13

Üdv Nincsennek tenyésztési ambicióim, csak a fafejûségem miatt szeretném megtartani a származást. Lehet okoskodni, hogy akkor minek.Igazán választ sem tudok rá mondani, de azt hiszem nem is kell. K1 azt szeretném megtudni, hogy szármszási lapja van e Menta nevû félvérednek, Illetve, hogy az anyáról (Polonéz) tudsz e bõvebbet? Nandesz azt hiszem megértelek, az ember ha a fejébe vesz valamit nehezen tágít. Kitartást kívánok hozzá és egy kalappal. :kocc:

#439 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 21:33

Nincs, csak csikóbélyegzési jegyzõkönyvem van. :kir: :kir: :kir: :kir: :kir: :kir:

#440 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 23:04


Nekem is van holsteini kancám, sõt Holstein elit kancái és kancacsaládjai közé tartozik. Én a magyar sportlovat választottam mégis vele.


Ha nyilvános, akkor bemutatod nekünk a holsteini kancá(ka)t? :gm:


Annak ellenére, hogy javában én is Hortobágyon fedeztettem.

Mire gondolsz? Milyen ménnel? :rolleyes: